Denk na! stem P.v.d.A. voor een toekomst van iedereen! HEIL iloo kiest op 19 maart z'n nieuwe raad* f VERBETERING N Links Heiloo, lijst LIJST 3 Laat uw stem niet verloren gaan! Ik ben bij HEILOO 2000 omdat deze dorpspartij sport en rekreatie serieus neemt DE STERKE SCHAKEL TUSSEN BURGER EN GEMEENTEBESTUUR TON DE ZEEUW Door een fout van de drukker zijn op onze verkiezingsfolder twee foto's verwisseld. Nummer 4 op de lijst is: Piet Hein Dekkers Nummer 5 op de lijst is: Piet Schouten Voor stemmen bij ï&r, volmacht of vervoer naar het stemlokaal, belt u dan: 334376 of 337846 UITKIJKPOST 12 MAART 1986 Jan Borsjes (PvdA), Heiloo. wethouder in WAAROM U WEL OP DE P.v.d.A. MOET STEMMEN Vijf weken informeert de Partij van de Arbeid op deze plaats de inwoners van Heiloo over de plannen voor de raadsperiode 1986-1990. Over een week, op woensdag 19 maart, weten we precies hoeveel zetels de PvdA in de Heilooër raad zal hebben. In dit laatste artikel willen we nog eens samenvatten waar de afdeling Heiloo van de lande lijk grootste partij voor staat. En waar in de PvdA zich van de andere partijen onderscheidt. De PvdA is een politieke partij met ver antwoordelijkheid op alle overheidsni- vo's. Natuurlijk komen wij op voor de belangen van de Heilooër bevolking. Het leefklimaat in Heiloo wordt echter niet alleen door de gemeenteraad be paald. Bij veel zaken, zoals de sociale woningbouw en de hoogte van uitke ringen, is de gemeente afhankelijk van provincie en rijk. Om al uw belangen te behartigen, moe ten we dus ook over de gemeentegren zen heen kijken. Heiloo 2000 doet dat niet: Heiloo kan z'n eigen boontjes wel doppen. Natuurlijk kan de gemeente dat! Zolang het rijk geen nadelige besluiten neemt, gaan we hier vrolijk fluitend door het dorp. Maar de werke lijkheid is anders! Het rijk bezuinigt ten nadele van de gemeenten. De PvdA ver zet zich hiertegen via haar vertegen woordigers in Den Haag. Dat is voor Heiloo 2000 niet weggelegd. LINKS HEILOO NIEUWS Alweer het laatste bericht voor de ge meenteraadsverkiezingen. Door middel van deze stukjes hebben wij u iets over de achtergrond en de doelstelling van Links Heiloo kunnen vertellen. Eigen lijk zouden we graag met ieder van u eens een gesprekje willen hebben, maar dat is helaas niet mogelijk. Daarvoor ontbreekt de tijd. Om toch iets van dat persoonlijke kontakt tot stand te bren gen, heeft onze lijsttrekker, Ger Helder, u persoonlijk een brief geschreven. De ze brief wordt u tegelijk met deze krant bezorgd (is bij deze krant ingesloten). Wij hopen dat u deze brief en ook de achterzijde met aandacht zult lezen.. Om deze verkiezingsronde af te sluiten nog even een enkele Linkse Heiloo ken merkende opmerking. Links Heiloo wil zich bij de inzet voor een zo groot mo gelijk leefbaarheid voor alle inwoners in het bijzonder laten leiden voor de zorg voor de positie van de minst weerbaren of zo u wilt de meest kwestbaren onder ons. Dat vraagt solidariteit, maar geluk kig wordt die toch in brede lagen nog gevonden. Ook in Heiloo. In ons gemeenteprogram, of het nu om wonen, welzijn, onderwijs, belasting, ruimtelijke ordening of andere zaken gaat, staat dit uitgangspunt steeds cen traal. En ons programma is leidraad voor ons denken en handelen. Links Heiloo wil dat de ontplooiingsmogelijk heden in alle facetten voor een ieder ge lijk zijn. Daar moet de gemeenschap - wij met elkaar - de middelen en moge lijkheden voor aandragen. Daar is geld voor nodig. Naar de mening van Links Heiloo is dat geld er. Zeker zolang er nog plannen zijn om in de komende raadsperiode een bijna vijf miljoen gulden kostende Zuidelijke ,,ontsluitings-"-weg aan te leggen. Een prestige objekt, dat al dateert uit het jaar 1962, maar dat nauwelijks bij draagt tot verbetering van de ver keersproblematiek. Integendeel, deze weg zal eerder verkeer naar de Egmon- den aantrekken en aldoende de ver keersproblematiek vergroten. Links Heiloo is - voorlopig - de enige partij die tegen deze dwaze plannen is. Misschien voor u al reden genoeg om ditmaal Links Heiloo te stemmen. Maar welke reden u mocht hebben om uw stem aan lijst 5 te geven, u kunt er van verzekerd zijn dat Links Heiloo ook na de raadsverkiezingen zich zal inzet ten voor een rechtvaardige samenleving, waarin beslissingen niet door een enke ling behoren te worden genomen, maar door de gemeenschap behoort te wor den gedragen. Openheid en inspraak, daarvoor behoudt u ook na de verkie zingen nog uw stem. Dat is demokratie. Daar blijft Links Heiloo zich voor in- Beppie Lavertu, nummer twee de lijst van Links Heiloo. zetten. En met de stem van u kan de raadsfraktie de komende periode uit tenminste 2 raadsleden bestaan. Geeft uw vertrouwen daarom aan één van de kandidaten van Links Heiloo, lijst 5. Wie deze kandidaten zijn kunt u nog eens rustig nalezen op de bij deze krant ingesloten verkiezingsfolder. He laas zijn de foto's van de nummërs 4 en 5 op onze lijst door de drukker verwis seld. Door tijdsgebrek kon dit niet meer worden hersteld. Maar voor u hoeft dit geen belemmering te zijn toch te stem men op: LINKS HEILOO, lijst 5. PS. Raambiljetten en het gemeentepro gramma zijn verkrijgbaar bij de kandi daten of telefonisch te bestellen (335710). DEMOCRATEN WILLEN AAN DE SLAG IN HEILOO Heiloo is ze lief, de kandidaten van D66 en daarom willen ze namens zoveel mo gelijk kiezers aan de slag in de gemeen teraad. Stemmen op D66 is dan ook meer dan de moeite waard. In een uitge breid beleidsprogramma zijn de doelstellingen op de rij gezet. De belan grijkste daarvan zijn meer openheid van en inspraak in het gemeentebestuur. Ali Schuurman - de Haan, nummer 1 van lijst 6 en op de foto zittend rechts, zegt over dit punt: ,,Het gemeente bestuur is er voor de burger en niet om gekeerd. Daarom moet het gemeente bestuur een open beleid voeren. Als hui dig raadslid heb ik zelf gemerkt dat er nog heel wat te verbeteren valt in Hei loo. D66 wil meer zijn dan een sterke schakel tussen burger en gemeente bestuur. D66 wil waar mogelijk inwo ners in staat stellen zelf voor hun belan gen op te komen"? Emancipatie is ook een wezenlijk onderdeel van het D66-programma. Ans Leijenaar - Boskemper (op foto zit tend links): „Emancipatie gaat ons al len aan, vrouwen èn mannen. Want in een geëmancipeerde wereld is geen plaats voor discriminatie, op welke grond dan ook. Voor de gemeente is hiervoor een aktieve rol weggelegd, bij voorbeeld op het gebied van onderwijs of een vrouwvriendelijker personeelsbe leid. Ook op dit punt zullen we na de verkiezingen in de gemeenteraad wiizen". Bram Swart (foto staand links) wijst op de financiële paragraaf van het verkie zingsprogramma, waar wij geheel ach ter staat: „Laten we mikken op een slui tende begroting. Heiloo heeft gelukkig nog financiële reserves maar in principe moet, net als in het gezin, ook het ge meentelijke huishoudboekje rond komen. D66 wil daar in de raad een bijdrage aan leveren. Een goed begin is het duidelijk op tafel krijgen van de cijfers. Dan kun nen we met z'n allen tot een verstandige keuze komen". Arie Schoen (foto, staand 2e van rechts), heeft, net als de partij waarvoor hij kandidaat staat, een open oog voor het eigen karakter van Heiloo. „Heiloo is een fijne gemeente en dat willen we zo houden. Dus géén storende hoge bebou wing of ongewenste bouwsels in lande lijk gebied. Hoe D66 dat kan bereiken? Bijvoorbeeld door steeds nadrukkelijk te vragen om openbaarheid en controle. Of liever: om democratische procedures te eisen". Theo Stuurop (foto, staand rechts) is le raar, maar ziet ook het belang van het bedrijfsleven en de werkgelegenheid die daarvan uitgaat. „Toevallig kan de ge meente op dit gebied heel wat doen, bij voorbeeld door niet alles zelf te willen regelen. Als een particulier iets beter kan dan de gemeente èn goedkoper, mag dat best van ons. Zinvolle privati sering, zou je het ook kunnen noemen. De zesde kandidaat van D66 is Els van Halem - Hespe (foto, staand, 2e van links). Het milieu gaat haar en haar pa- tijgenoten zeer ter harte. „Als we willen dat de toekomst van iedereen is, dan moeten we ook een schone wereld voor de volgende generaties achterlaten. Daar is nog heel wat werk voor nodig, ook op gemeentelijk gebied. Met het pa pier, glas en klein chemisch afval zijn we op de goed* weg Wat de chemische bestrijdingsmiddelen betreft, mag de gemeente nog best wat zuiniger zijn". Tot zover het woord aan de eerste 6 van lijst 6. Met uw stem op lijst 6 van D66 kunnen zij meer van het programma ealiseren voor u en het liefst mét u! Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: Ali Schuurman-de Haan, nummer 1 van lijst 6, tel. 072-330118. Tjeerd Adema (PvdA), fractie voorzitter. Jongeren Het CDA meldt vol trots dat men als enige partij een jongere op een verkies bare plaats heeft. De PvdA vraagt zich echter af hoezeer een jongere ook persé de jongeren in Heiloo vertegenwoor digt, zoals het CDA zelf beweert. De PvdA vindt niet de leeftijd van een raadslid van belang, maar de mate waarin hij of zij open staat voor de wen sen van jongeren. Deze moeten zelf in vloed op het beleid hebben. Heiloo mag dan wel vergrijzen, maar voorlopig is er nog een grote achterstand wat betreft het jongerenwerk. Zo is er duidelijk be hoefte aan de uitbreiding van de profes sionele begeleiding. Wijkontsluiting Links Heiloo heeft zich telkens verzet tegen de aanleg van de zuidelijke wijk- ontsluitingsweg. De PvdA is het daar mee oneens. De bewoners van de Zeven- huizerlaan en de Stationsweg, horen, zien en voelen dagelijks grote hoeveel heden auto's hun huis passeren. Geluids overlast en onveiligheid zijn aan de or de van de dag. Daarom moet de wijk- ontsluitingsweg er komen, voor de vei ligheid op en langs de wegen! Kwijtschelding De VVD spreekt in haar verkiezingspro gramma waarderend over het huidige kabinetsbeleid. De PvdA is het daar van harte mee oneens. De gemeenten mogen de kastanjes uit het vuur halen. De PvdA vindt dat degenen die het meest het slachtoffer zijn van de Haagse besluiten door de gemeente ontzien moeten worden. Een soepele regeling voor de kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen is een goed voorbeeld. Op initiatief van de Partij van de Ar beid is dit nu ook in Heiloo geregeld. Betaalbaarheid In Heiloo staan honderden mensen, waarvan een groot deel jongeren, op de lijst van woningzoekenden. De PvdA vindt dan ook dat er, als het even kan, nieuwe woningen moeten komen. An ders dan bij D66 staat bij de PvdA de betaalbaarheid voorop. Niet eerst kij ken naar isolatie of de inpasbaarheid van zonne-energie. Dat is natuurlijk mooi als het kan, maar voorop staat dat het voor jongeren, alleenstaanden of mensen met een minimum-inkomen mogelijk moet zijn om in Heiloo te wonen! College De Partij van de Arbeid heeft duidelijk een eigen visie. Het meest duidelijk is het verschil met Heiloo 2000, dat wars is van alles wat buiten de gemeentegren zen passeert. Ook tussen enerzijds de PvdA en anderzijds CDA en VVD zijn er belangrijke verschillen. Dat weer houdt de PvdA er niet van om na de verkiezingen weer met hen zitting te ne men in het college van burgemeester en wethouders. Hoe dichter bij het vuur, des te groter de daadwerkelijke invloed. Stem PvdA De invloed van de PvdA wordt ook gro ter wanneer het aantal zetels in de raad stijgt. Daarvoor heeft de Partij van de Arbeid uw steun en stem nodig. Bent U op 19 maart niet in staat om zelf naar de stembus te gaan, meldt U zich dan bij José Peperkamp (tel. 334376) of Mari- José Zorg (tel. 337846). Zij zorgen dat uw stem niet verloren gaat en regelen dat U bij volmacht kunt stemmen! Bent U slecht ter been en heeft U op 19 maart geen vervoer? Bel ons en wij zor gen dat U uw stem kunt uitbrengen: tel. 334376 of 337846. Laat uw stem niet verloren gaan! Stem op de Partij van de Arbeid, lijst 4, voor een toekomst voor iedereen! Wilt U meer weten? Kom zaterdag 15 maart langs bij onze stand op de politieke markt bij winkelhof 't Loo. Wij staan U graag te woord! Als Hei Stem li jst 1 Ger Helder, lijsttrekker van Links Heiloo. Maatschappelijk werker, 39 jaar. Bestuurslid van een plaatselijke basisschool en lid van de steunfraktie. Kabellasser, 31 jaar. Zeer aktief binnen het vereni gingsleven. Zittend v.l.n.r.: Jan J. Dekker ("onze" wethouder en lijstaanvoerder), Juup Wuijster (onderwijs in Heiloo op hoog niveau), Janneke Cahn (zorg voor allen die dat behoeven), Henk Post (geen aantasting van onze openbare werken). Staande: Ronald Kool (25 jaar en reeds vier jaar schaduwlid van de WD-fractie), Joep Coebergh (financieel-economisch deskundige), Fridoline Neefjes (derde vrouw hoog op de WD-lijst), Kees Knijnenberg (kabel-tv brengt de wereld in uw huis en Plan Z-0 moet dat huis bieden voor onze woningzoekenden), Edo Jonker (het milieu in ons dorp moet gekoesterd worden), Luc Sterkman (23-jarig medisch student staat voor volksgezondheid en sport), Joost Roelofs, die in het verleden en in de komende vier jaren op de (ook uw!) centjes wil passen. Een ploeg, die met andere partijen wil samenwerken, want SAMEN moeten wij 't in ons dorp doen! Een WD-team, dat UW STEM VERDIENT! om "^^ïnsdaci'ig maart a s- verklaren hierbij, da £N BETAALBAAR T heiloo MOOI, leefbaar en. ,.^>end:Hello°.»9 maart «8d

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4