besloot kiest op 19 maart jpn nieuwe raad* _j r +GIR06868 Slagerij Kramer \,y TENNISCLUB H0GEDIJK EGM0ND NIEUWE JUNIOR- en SENIORLEDEN Weekreklame De Partij van de Arbeid - Akersloot Normaal in Akersloot 6.95 Jaapje Kousemaker, 3.50 FIETSEN VOOR de toekomst is van iedereen UITKIJKPOST 12 MAART 1986 ier\5M i&rsewi t b Tl BH P0OD 6&.UTT& •De v ep. Kt bi. ineen - ooo/t. rutmas vfin HaviEf>\ 1TPfT LEUk HB VF\ T STEMMED!/ Enkele weken voor de aanvang van het nieuwe tennisseizoen (29 maart) heeft de T.C. Hogedijk nog plaats voor een gering aantal Onze club heeft 8 gravelbanen, waarvan 4 met baanverlichting. Het park ligt aan de Zeeweg tussen Heiloo en de Egmonden. Aanmelding bij mevr. T. van Zoonen, Pr. Irenelaan 98, 1934 EJ Egmond a/d Hoef; tel. 02206-1453. Schouderkarbonade 1 kilo Mooie Speklappen 1 kilo Kippenboutjes 1 kilo 7.95 2.45 Erwtensoep deze week, per beker.. Ontbijtspek 150 gram Gebraden Gehakt 150 gram Tongenworst 150 gram Thuringer bloedworst 150 gram WOENSDAG GEHAKTDAG, per kg DONDERDAG BIEFSTUKDAG, per 100 gram Iedere dag om 12.00 uur is de bekroonde worst warm Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 330991 nul jaar oud, wil inspraak en per sé een geboorte kaartje uit de Kennemer Kaarten Kollektie. Een echte Kousemaker, aldus zijn moeder. ft Kzmwnw kaartte kollebkt DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. doe je met 'n GREENPEACE fiets! 10 jaar garantie 1 jaar verzekerd R. BOSMAN HEILOO -TEL. 331241 CDA-NIEUWS Drs. Jos Bakkerkandidaat voor het C.D.A., directeur Alg. Chr. MEAOonderwijsdeskundigde met zicht op de arbeidsmarkt zegt: Investeren in het onderwijs is bouwen aan de toekomst Goed onderwijs Goed onderwijs is voor het C.D.A. van groot belang in onze samenleving. Van jong tot oud worden we daarmee gecon fronteerd. Jongens en meisjes omdat zij leerplichting zijn. Ouderen, omdat zij als ouders verantwoordelijk zijn voor het onderwijs van hun kinderen èn om dat zijzelf in toenemende mate behoefte blijken te hebben aan omscholing en bijscholing (zogenaamd volwassen educatie). Schoolverlaters Drs. Jos Bakker wordt jaarlijks gecon fronteerd met de begeleiding van leer lingen op stageplaatsen en het zoeker naar werk voor schoolverlaters met hel grote belang van hetgeen de leerlinger op school aan kennis hebben opgedaan. Dus schoolverlaters de beste kansen ge ven op de arbeidsmarkt. Daar staat hel C.D.A. voor - C.D.A< visie De C.D.A.-visi^ op het ondervyijs kan in en'kene hoofdlijnen worden samenge- vat: - kwalitatief goed openbaar èn bijzon der onderwijs; - de betrokkenheid van de ouders bij 't basisonderwijs* dient te worden gesti muleerd, omdat ouders de primaire verantwoordelijkheid dragen voor het onderwijs van hun kinderen; - bijzondere aandacht is nodig voor leerlingen die moeite hebben het niveau èn tempo op de basisschool bij te houden - overleg tussen openbaar en bijzonder onderwijs - met behoud van ieders eigen indentiteit - over gemeen schappelijke problemen en moge lijkheden tot samenwerking moet worden bevorderd - onderwerpen die van belang zijn voor de leerlingen in onze snel verande rende maatschappij moeten tijdig in het onderwijs aan bod komen; - tijdig inspelen op zaken als infor matie, milieuproblemen, gelijkwaar digheid man- vrouw enzovoort, moet worden bevorderd - het voortgezet onderwijs in Heiloo moet tijdig inspelen op de belangrijke veranderingen die voor de eerste en tweede fase van het voortgezet onder wijs op til zijn. Voor Drs. Jos Bakker, onderwijsdes kundige, is het C.D.A. standpunt, voor een goed onderwijsbeleid voor de komende jaren van groot belang: ,,Nu investeren in het onderwijs is bouwen aan de toekomst". Van belang Vanuit de praktijk aangedragen des kundigheid vertalen in een goed onder wijsbeleid waardoor gebouwd kan wor den aan de toekomst is van groot belang. Stemmen op het C.D.A. is ook daarom meer dan de moeite waard!!!!! C.D.Alijst 2 ROLSTOELGOLF De eerste golfcursus voor gehandicap ten is op 8 maart gestart op de openbare golfbaan Spaarnwoude. Op initiatief van het recreatieschap Spaarnwoude en de Nederlandse Invaliden Sportbond sectie Recreatie (N.I.S.) zijn de trainers André Jeurissen en Erijk Diets bereid gevonden de mogelijkheden van de ge handicapten golf te onderzoeken en daarin les te geven. Twee rolstoelers André Commandeur en Ron van Gel der, die al aktief waren in basketball en tennis, waren bereid om dit experiment te starten. Er wordt éénmaal per week getraind. De inschrijving voor deze cursus staat nog open. Belangstellenden kunnen in formatie krijgen bij de heer P. Blokhuis van het Beheersbureau Spaarnwoude, tel. 023-382424. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Voor het eerste pupillenteams was het zaterdag de dag van de waarheid. Tegen Doko uit 't Zand moest gestreden wor den om de eerste plaats. Dat de strijd zwaar zou worden was voorzien,, maar dat Doko met maar liefst 10-0 zou win nen daar was niet op gerekend. De andere teams deelden min of meer in de malaise. Rozing 2 verloor nipt van Depova met 4-6. Ook Rozing 3 bood de nodige tegenstand maar kon een 3-7 verlies niet voorkomen. Het eerste jeugdteam wist met pijn en moeite ge lijk te spelen tegen Depova. Stefan Beers en Arno Bijl scoorden beiden een voldoende, maar Rob Niesten bleef met slechts één overwinning onder de maat. HYACINTHENKWEEK VOOR SCHOLEN VERTRAAGD Op 22 maart zullen de verschillende scholen van Heiloo in het Open Huis la ten zien wat zij van hun hyacinthenbol- len hebben gemaakt. Zelden is het zo laat in het seizoen geweest dat deze ten toonstelling werd gehouden. Misschien vraagt u zich af hoe het nu mogelijk is dat bollen die toch binnen bol mee naar huis zouden nemen ze met de tere knop door de vorst moesten. Daarom heb ik ze wat langer bij me ge houden en wordt het allemaal dit jaar wat later" zegt de heer Kamer. Nu vraagt u zich af waarom de ene bol mooier is dan de andere, dat is toch een kwestie van verzorging. Om de bol op 22 maart op z'n mooist te krijgen moet de groei de ene keer wat geanimeerd worden en in het omgekeerde geval wat teruggedrongen worden, dit gebeurt d.m.v. de temperatuur. Hoe. het resul taat geworden is kunt u op zondag 22 maart in de grote zaal van het Open Huis zien. B.C. LA STRADA Uitslagen 6 maart R. Smit - J. Koedijk 3-0, P. Pilkes - H. v. Willigen 3-0, P. Pronk - A. v.d. Vel den 3-0, L. Hoetjes - René Nanne 3-1, P. Bijvoet - J. Hoetjes 3-1, S. Houtza ger - J. Koedijk 2-0, R. Hoogeland - Re né Nanne 3-1, N. Kabel - L. Hoetjes 2-0, P. Bijvoet - S. Houtzager 3-0, N. Kalbel - J. Hoetjes 0-3, P. Pilkes - P. Pronk 0-3. NOG GEEN BESLISSING OVER BOUW MEUBELCENTRUM Dat raadsvergaderingen best interessant kunnen zijn, bleek afgelopen donder dag 6 maart in Akersloot. Een levendige discussie ontstond er o.a. bij agenda punt 18. Hier moest een beslissing ge nomen worden op een beroepsschrift van Van Til Interieur B.V. uit Alkmaar, tegen een weigeringsbesluit van burge meester en wethouders tot het verlenen van een bouwvergunning. Van Til Inte rieur wil namelijk een nieuw meubelcen trum bouwen op een nu nog agrarisch perceel, gelegen aan de Geesterweg tus sen het viadukt en het motel, met een winkeloppervlakte van 10.000 m2. De heer Terluin (CDA) is voor de bouw. Terluin: ,,Het perceel is te klein voor een agrarisch bedrijf, het bevordert de werkgelegenheid en de problemen die zich eventueel voordoen ten aanzien van het verkeer, zijn op te lossen." Raadslid Bot (PvdA/D66) deelde deze mening evenals G. Groot (CDA). Het college echter is tegen de bouw. Ook de raadsleden J.A. Fransen en Tie- bie (V.L.A.) en M.H.J. Westers, waren tegen het voorstel. Volgens de heer Fransen zou het valse concurrentie zijn, daar de agrarische grond veel goedko per zou zijn, als bijvoorbeeld bouw grond aan de rand van een stad. Na stemming, waarbij CDA, PvdA/ D66 vóór en VVD en V.L.A. tegen stemden, bleek de uitslag onbeslist. Dit kwam doordat een raadslid van het CDA door ziekte afwezig was. Door de ze uitslag zal dit punt opnieuw aan de orde komen, in de volgende vergade ring. Parkeerplaatsen De Noord Een ander punt dat aan de orde kwam, was het voorstel inzake de herindeling van De Noord. In verband met de grote parkeerdrukte rond jachthaven Laa- mens in de zomermaanden, is er gezocht naar alternatieven in de onmiddellijke omgeving van het bedrijf. Langs De Noord is een parkeerstrook, die in de zomermaanden wordt benut door de be zoekers van de Jachthaven. Nu wil de Akersloot is zondag 16 maart de eerste halte op de voorjaarstrektocht van de Achterhoekse formatie Normaal. Een formatie die uniek is binnen onze vader landse grenzen en een groep ook waar menigeen naar uitkijkt, al was het alleen maar om de grandioze live-optredens van de groep. De groep heeft als enige landelijk be kende groep de Achterhoekse rock in haar vaandel staan, en met dit thema beginnen zij de voorjaarsveldtocht 1986. Een tocht die hen naar alle windstreken der lage landen zal brengen en die het Vaderland weer doet schud den op z'n grondvesten. Tien jaar Normaal zijn ons voorgegaan en dat zal op het podium duidelijk te merken zijn, om de eerste tien jaren nog eens in herinnering te roepen staat de Veldtocht 1986 min of meer in het teken van een terugblik. Met een programma waarin alle succesnummers van de afge lopen jaren nog een keertje worden gespeeld, laten de vier Normaal-leden de eerste tien jaar van het bestaan der boerenrock nog eens de revue passeren. Maar Normaal zou Normaal niet zijn, als ze niet tegelijk hadden gezorgd voor een speciale attractie. Die attractie is de welbekende Hendrik Haverkamp. Be faamd dorpsgenoot van Normaal en, sinds hij zijn Haverkamp-tango op de hitlijsten bracht, succesvol in de show business. Hendrik zal gedurende de eerste maanden van de nieuwe tournee met het Normaal-circus meereizen en overal waar de groep'speelt een act ver zorgen waarin hij vier nummers zingt. Dit alles te zien en te horen op zondag 16 maart in dancing De Vriendschap te Akersloot, waar de deuren om acht uur voor het publiek zullen worden geo pend. Kaartjes voor dit geweldige mu- ziekgebeuren zijn o.a. verkrijgbaar bij Platenzaak Aad Molenaar in Bever wijk, De Graaf (expert) in Castricum, Free Record Shop en Ypma in Alkmaar en bij De Vriendschap in Akersloot, waar een week later Herman Brood met z'n Wild Romance op de planken zal verschijnen. gekweekt worden, zoveel ldst vap een ngemeente de^e Uitbreiden, daar dit mo lange winter kunnen hebben. We vroe gen het de heer Kamer, voorzitteir van de Kon. Ned. Ver. van Plant en Tuin bouwkunde. ,,A1 vroeg in het seizoen kuil ik de bollen met potje er al in. Ze worden goed afgedekt om ze tegen de vorst te beschermen. Hier blijven ze net zo lang tot de knop helemaal uit de bol is en dan is de tijd daar dat ze naar de scholen kunnen gaan en daar onder de kinderen verdeeld worden. Nu was het probleem dit jaar, dat al de kinderen de gelijk is door een aantal bomen weg te kappen en een ander gedeelte op te knappen. De hieraan verbonden kosten bedragen ƒ75.719,Ook was het de bedoeling om een zwaardere fundatie aan te brengen voor het eventueel par keren van vrachtauto's, maar hier is van afgezien. Men heeft liefst geen vracht wagens hier, omdat deze enkele par keerplaatsen in beslag zouden nemen. Door deze uitbreiding zullen er in totaal 47 parkeerplaatsen komen. keeweAce R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 Een serie exklusieve fietsen, geproduceerd onder licentie van Greênpeace Nederland. (verzekering geldt niet voor Greenpeace Scupper- modellen) GREENPEACE-fietsen vanaf f499- -jeugdfietsen vanaf f 309- 99 Wethouder Terluin Akersloot. van CDA UDA AKERSLOOT-ZUID SCHERMER Jan Terluin, wethouder van het CDA te Akersloot, nodigt U uit te stemmen op het CDA. Waarom CDA? Waaruit blijkt die C van CDA? Naar mijn me ning om bij alle plannen en besluiten re kening te houden met onze geloofsover tuiging en het belang van de betekenis van de binding met de kerkelijke gemeenschap. Dat klinkt door bij besluiten over on derwijs, waarbij wij ons inspannen om het bijzonder onderwijs dezelfde kansen te geven als het openbare onderwijs. Dat is ook van belang bij het realiseren van een mortuarium met stiltecentrum, waar het gemeentebestuur en de beide kerkgenootschappen elkaar weten te vinden om samen de lasten te dragen van de uitbreiding. Van de CDA-fraktie mag ook gezegd worden dat zeker ook wordt opgeko men voor de mensen die het niet breed hebben. Daar wordt rekening mee ge houden bij het vaststellen van de ge meentelijke belastingen en ook door te pleiten voor verlaging van het gastarief, dat nu zo'n hoogte heeft bereikt dat ze ker voor mensen met een klein inkomen de woonlasten een te groot deel van hun bestedingspatroon innemen. Bij woonlasten denken wij ook aan huur. Wij blijven streven naar betaalba re woningen, niet alleen voor hen die kopenwillen, maar er moet ook een voorraad huurwoningen blijven. Deze huurwoningen - vinden wij - moet je niet verkopen, want dan kun je de wo ningzoekenden op den duur niets meer bieden. Wij blijven er naar streven onze woningzoekenden (de lijst telt er altijd nog meer dan 100) in Akersloot te kun nen hélpen. Dè toewijzing van ongeveer 20 gesubsidiëerde woningen in één jaar helpt wel, maar is,, gezien de vraag, te weinig. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT GEBOREN: Marit, d.v. F. Blokker en A. M. van Neste; Rudolf Petrus z.v. H. C. M. Molenaar. TOENEMEND VERTROUWEN IN VRIJE LIJST AKERSLOOT Door de presentatie van een uitstekend programma, boekte Vrije Lijst Akersloot in 1982 een prima verkie zingsresultaat. In het hierna opgestelde college-programma werden nogal wat programmapunten opgenomen van V.L.A. en de kiesvereniging leverde een wethouder. Dit was voor de eerste maal sedert de oprichting van V.L.A. in 1966. In het verkiezingsjaar 1986 heeft V.L.A. wederom een omvangrijk ver kiezingsprogramma opgesteld, een pro gramma dat als leidraad kan fungeren voor het gemeentelijk beleid in de ko mendejaren. Een plaatselijke partij kan sterk zijn, indien zij de kiezers een door dacht programma kan bieden, dat in het bijzonder gericht is op het plaatselijk belang. In 1982 pleitte V.L.A. voor een nieuwe woonruimteverordening omdat de bestaande verordening verschil maakte tussen mannen en vrouwen door het be grip „kostwinner" te hanteren. Inmid dels is er een nieuwe verordening zonder genoemd verschil. V.L.A. wenste een vragenkwartier tijdens commissieverga deringen. Ook dit punt werd gereali seerd. Glascontainers en compostbak- ken werden geplaatst. De belastingen en tarieven werden niet gewijzigd, een punt dat V.L.A. nadrukkelijk in het college programma liet opnemen. Voorts is er een onderzoek gestart naar de haalbaar heid van kabeltelevisie in Akersloot. Omdat er in Akersloot steeds sprake is van een coalitie moeten er compromis sen worden gesloten en zijn niet alle punten uit het partij-programma te ver wezenlijken. Het verkiezingsprogram ma van V.L.A. bevat daarom behalve nieuwe programmapunten eveneens punten uit voorgaande programma's voor zover het geen achterhaalde zaken betreffen. Zo wil V.L.A. niet-raadsleden, ter zake deskundigen,in de diverse raadscom missies. Aan wegenonderhoud, vooral de trottoirs, kan meer worden gedaan, zo ook het plantsoenenonderhoud. De hondenbelasting wil V.L.A. afschaffen omdat deze vooroorlogse belasting on terecht wordt geheven en nog wel eens ontdoken wordt. Buitenschoolse aktivi- teiten (schoollogopedie, muziekonder wijs, schoolzwemmen, kulturele aktivi- teiten, enz.) hebben extra aandacht van V.L.A. Genoemde punten zijn maar een greep uit het V.L.A.-programma. V.L.A. re kent volgende week op waardering van de kiezers en zal het vertrouwen, dat wordt gegeven niet teleurstellen. O „DE VRIJHEID", AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 4 maart: A-poule: H. Bosman, 96; A. Kamink, 89; H. Levering, 93; J. Visser, 90; J. Tijmes, 91; J. Zweeris, 91; H. Schoe- maker, 92; P. Tijmes, 95; C. Groen, 92; C. Peperkamp, 89. B-poule: Sj. Beentjes, 95; G. Admiraal, 92; N. Molenaar, 88; R. Verduin, 88; L. Blok, 89; F. Ruigewaard, 93. C-poule: W. Burgering, 87; Y. Kaptein, 91; C. Steeman, 87; G. Steeman, 87; R. Steeman, 86; J. Blokker, 88; P. Appel man, 78; R. Levering, 82; L. Soeter- broek, 90; A. Schoon, 76. CANDLELIGHT CONCERT Zaterdag 15 maart om 20.15 uur is er weer een Candlelight Concert in de dorpskerk van Akersloot. Ditmaal klas siek met een knipoog. ,,The Seaside Singers" uit Bergen, een close-harmony groep van 36 personen o.l.v. Marleen Schippers, zingen reper toire dat bestaat uit licht klassiek tot Beatles-nummers. Zij treden regelmatig op in deze streek en hebben onlangs ook meegedaan aan een vocal group festival in Amersfoort. De Seaside Singers worden afgewisseld met „The Barbers", een mannenkwar- tet, dat ook close-harmony zingt, maar hun 'act' op humorvolle wijze brengt. Zij zingen meestal Amerikaanse melo dieën uit de 20-er jaren, maar ook Ierse volksliederen en eigentijdse arrange menten. De toegangsprijs is 7,50, CJP en 65 ƒ5,-. BESTUUR KOMT DICHTER NAAR DE MENSEN We gaan er weer tegenaan met zijn al len. Samen met de kiezers van Akersloot maakt de VVD zich op voor weer een nieuwe zittingsperiode van de gemeenteraad. Er is alle reden om dat met zo mogelijk nóg meer enthousiasme te doen dan vier jaar geleden. Er is immers sindsdien iets belangrijks veranderd. De regering heeft besloten tot decentralisatie van het bestuur. Een mond vol voor iets dat in de praktijk simpel te vertalen is: Akersloot krijgt meer te zeggen over wat er in de gemeente gebeurt. Wat we ons daarbij moeten voorstellen? Neem nou de volkshuisvesting. Tot nu toe moeten de gemeenten daar steeds weer voor te biecht in Den Haag. Dat is straks afgelopen: de gemeenten kunnen veel meer zélf gaan beslissen. Zolang ze blij ven binnen de financiële speelruimte die de regering ze geeft, zal het Den Haag bij wijze van spreken een zorg zijn wat ze met die centen doen. Natuurlijk zijn we daar blij mee. We he ten niet toevallig VVD. Dat we een Volkspartij zijn, ach, dat is intussen overduidelijk. Dan zijn er nóg twee let ters: de "V" van Vrijheid en de "D" van Demokratie. Allebei die begrippen krijgen een extra inhoud met dat besluit van de regering om het bestuur dichter naar de mensen te brengen. Maar zoiets gaat niet vanzelf. De rege ring kan het wel besluiten, maar wij zul len het met zijn allen hier in Akersloot moeten dóén. Ervoor moeten zorgen dat de mensen -wij dus- ook het gevoel krijgen dat het bestuur echt dichterbij is gekomen. En "bestuur" is heel nadrukkelijk de gemeenteraad. Want die maakt tenslot te toch de dienst uit in de gemeente. Letterlijk zelfs. In de landspolitiek mag de regering dan de baas zijn, in de ge meente is het even anders. Daar voert het college van burgemeester en we thouders "alleen maar" uit wat de ge meenteraad wil. Daarom ook is de verkiezing van die ge meenteraad zo vreselijk belangrijk. U kunt er heel duidelijk zelf in aangeven, hoe U vindt dat Akersloot bestuurd moet worden. Het is geen "ver van Uw bed-show". Integendeel: heel veel van wat er in die gemeenteraad wordt beslist, raakt U direkt. De afgelopen weken hebben we U een paar voorbeelden gegeven van de stand punten van de VVD in voor Akersloot belangrijke zaken. We hebben met U gepraat over verlaging van de gemeente lijke belastingen, over aanpakken van onveilige verkeerssituaties, over aanleg van kabeltelevisie. Het waren zomaar wat voorbeelden. Op 19 maart a.s. wordt Uw stem ge vraagd. Vóór die datum kunt U zich nog echt oriënteren. Kijken wat de ver schillende politieke partijen van plan zijn met Akersloot. De VVD heeft die plannen duidelijk samengevat in een verkiezingskrant die bij U in de bus zal glijden. Léés die krant. We zijn ervan overtuigd dat U dan tot maar één kon- klusie kunt komen. Inderdaad: lijst 3 VVD. U doet er Uzelf en Akersloot een plezier mee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6