Onder motto van 'beperkt' dorpsfeest MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Oud papier acties in Heiloo ft§ Veel variatie bij modeshow Mascotte V drukkerij uitkijkpost b.v. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 5 5 HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Falkland presenteert 'De Wonderfiets' LAATSTE OPROEP Huis verkopen? Ssiju i mm JNi 11 A.P.K. BEL: simon peek juuuelier K llfc f f "De Wonderfiets" AUTOKEURING 02205-1445 5 51e JAARGANG NO. 11 - 19 MAART 1986 Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO (Bijna) Volle bak in De Beun. Ook tijdens de culturele dagen? BEVOLKINGSONDERZOEK BAARMOEDERHALSKANKER voor%#goed stationsweg 85a Heiloo 072-335730 J Kies voor de beste verkooppolitiek! Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huis, thuis! makelaardij assurantiën i wmmm FALKLANDTONEEL FALKLAND TONEEL MET: Theater "De Beun" Data: 22 maart 14.00 uur 23 maart 13.00 uur en 15.30 uur Entree: f 4,-. Kaarten bij: Reisburo Holland Inter national, Boekhandel Avis, Boekhandel Het Hoekstuk, Het Open Huis, Vele basisscholen. VOOR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) PaHcirtio.sHroccon' ■|r~BKP) Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) ■illil/ Westerweg 371. 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4. 1921 BT Akersloot (02513-12671). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! "HEILOO VIERT FEEST Vrijdag 30 mei, zaterdag 31 mei en zon dag 1 juni beleeft Heiloo een 'beschei den' dorpsfeest. Een feest rondom het Open Huis en De Beun, met als aan stichter de activiteitencommissie van de Stichting Open Huis. Die commissie is elk jaar wel goed voor één grote happe ning. In het verleden waren dat onder andere een Culturele markt en de mani festatie Heiloo Exposeert (in '85). Dit maal wordt het een mengvorm, die zich het beste laat omschrijven met "culture le dagen". Woordvoerder Van Os: „We zijn al maanden bezig met de voorbereiding. We willen een activiteit, waar veel men sen aan kunnen meedoen. Dan kom je vanzelf op een soort dorpsfeest. Boven dien willen we het eerste lustrum van theater De Beun in het geheel betrek ken". De organiserende commissie heeft geko zen voor drie 'werkvloeren': de open lucht, het Open Huis en De beun. Open lucht Vrijdag en zaterdag zijn er allereerst muzikale onderdelen. In de fietsencirkel bij De Beun zal een aantal Heilooër mu ziekkorpsen optreden. De korpsen zul len ook een rondgang door ons dorp maken. Bovendien verleent de volksmu ziekschool haar medewerking, bijvoor beeld via de Big Band. Zaterdag 31 mei is er een fietstocht. Een gezelligheidstocht, zonder prestatie drang, voor het gehele gezin over 40 ki lometer. Er worden twee routes uitge zet: één door het polderland en één door de duinen. De activiteitencommissie verwacht voor deze tocht, waarvan start en finish bij het Open Huis en De Beun zullen zijn, veel belangstelling. Van de deelnemers wordt een kleine vergoeding gevraagd, waarvoor zij een herinnering ontvangen na afloop van de tocht. Zondag 1 juni is er een prestatieloop over 5 of 10 kilometer. In samenwer king met een parkoers uitgezet door het dorp. Open Huis In het Open Huis zal drie dagen wat te beleven zijn. Vanaf vrijdagavond 19.30 uur is er een soort markt, waaraan alle vaste huurders van zalen in het Open Huis (verenigingen) kunnen deelnemen. Zij krijgen de kans zich te presenteren via zelf ingerichte stands. Wegens gebrek aan ruimte - alle zalen zullen bezet zijn- is het niet mogelijk ook andere verenigingen te laten mee doen aan de verenigingsmarkt, enkele uitzonderingen daar gelaten. De activi teitencommissie heeft overigens in over weging om volgend jaar een algemene markt voor het verenigingsleven te houden. Behalve de stands zal er ook muziek zijn. De Catshill Jazzband en de Volksmuziekschool tekenen hiervoor, terwijl er ook contacten gelegd zijn met de Big Band Alkmaar. In het Open Huis zijn ook de deelnemerskaarten voor de fietstocht en de prestatieloop. De diver se ruimten worden opgefleurd dankzij de medewerking van Intratuin. De Beun In theater De Beun worden drie activi teiten gehouden. Zaterdagmiddag is er een voorstelling voor met name de jeugd. Zes verenigingen uit Heiloo ver lenen hieraan hun medewerking, terwijl de presentatie in handen zal zijn van Jo ke Cortie en Cas Himmelreich. Zaterdagavond is er een vergelijkbare voorstelling voor de ouderen. Maar liefst acht verenigingen leveren hun deel. Het aan elkaar praten van de on derdelen wordt gedaan door Marjan Scholte en Frits Hogerheyde. Zondag, neemt de Filmliga Heiloo in sa menwerking met de activiteitencommis sie wel een heel apart onderdeel voor haar rekening. De Beun wordt dan een bioscoop, waar een doorlopende voor stelling draaiende gehouden wordt. Poster Deze eerste aankondiging van het be scheiden dorpsfeest op 30 en 31 mei en 1 juni krijgt natuurlijk een vervolg. Dat gebeurt met alleen in dfe redactionele kolommen van de Uitkijkpost, maar ook via een poster, die overal in het dorp wordt opgehangen en opgeplakt. De activiteitencommissie heeft alle ba sisscholen aangeschreven met het ver zoek om de leerlingen een ontwerp te la ten maken voor het affiche voor het dorpsfeest. In het verleden bleek deze aanpak een daverend succes. Eind april moeten de ontwerpen af en ingeleverd zijn. Daarna wordt een keuze gedaan uit de inzendingen en wordt de poster gedrukt. Een groot aantal inzendingen, die niet verkozen worden, is tijdens de dagen van het dorpsfeest te zien in het Open Huis. Loterij 'Heiloo viert feest' wordt een beschei den dorpsfeest rondom het Open Huis en De Beun. De kleinschalige aanpak heeft mede te maken met de financiële beperkingen. De heer Van Os: ,,Er is geen geld beschikbaar bij het Stichtings bestuur". Voor de financiering zijn toch oplossin gen gevonden. Allereerst hoeft er geen hüur betaald te worden aan de gemeente voor het gebruik van het Open Huis en De Beun. Daarnaast wordt de deelne mers aan de fiets- en looptocht alsmede de bezoekers van De Beun een kleine bijdrage gevraagd. De meeste inkomsten moeten komen uit een loterij, die vanaf heden van start gaat. Er zullen 5.000 loten aan de man gebracht worden, voor één gulden per stuk. Als het lukt de loten te verkopen, kan de activiteitencommissie wéllicht een klein bedrag overhouden voor het volgend jaar te houden evenement. De hoofdprijs in de loterij is een fiets. Tenslotte bleek de beheerder van het horeca-gedeelte van het Open Huis, de heer Sondaar, bereid een duit in het zakje te doen. Mede hierdoor verwacht de heer Van Os minimaal quitte te spelen. Wij zullen, vanzelfsprekend, in de ko mende weken en maanden nader terug komen op het dorpsfeest 'Heiloo viert feest'. Het precieze programma en de bijbehorende aanvangstijden treft u dan in de Uitkijkpost aan. a.s. zondag 23 maart FORESTERS I - ZWAAGDIJK I aanvang 14.00 uur Topwedstrijd in deze 4e klasse! De Wedstrijdbal voor deze wedstrijd is geschonken door: Autosloperij Visscher Huigendijk 12 H.H.WAARD tel. 02207- 10476 Donderdag 20 maart De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 21 maart Scouting Nederland, Victoriegriep Alkmaar - Heiloo, huis-aan-huis actie ,,Plan Oost". Dozen- en/of bundels gereed zetten lanes de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234, bellen vóórvrij- dag 12.00 uur. Zaterdag 22 maart St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 - 16.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, garage links van parkeerterrein bij Verzorgings tehuis Overkerck, achter bloemenhuis Monique. Tussen 10.30 11.30 uur. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00- 11.00 uur. Vrydag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportveldencomplex Het Vennewater, elke zaterdag en zondag van 11.00 - 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Alle school of werkdagen Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren, ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 57. Tijdens de schooluren, géén papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekends. Muziekvereniging Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container naast club gebouw Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek 330234 vóór vrijdag 12.00 uur. Fanfare showband TK.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 - 18.00 uur. Halen op verozke: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container jiaast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewis- laan. ALKMAARSE GEZINSBEURS Een wereldrecordpoging, verzorgde all round modeshows, demonstraties fit ness en aerobic en een zeer gevarieerd beursaanbod aangeboden door bijna 90 standhouders, vormen de ingrediënten van de Alkmaarse Gezinsbeurs die van 22 tot en met 31 maart wordt gehouden op het Evenemententerrein, vlakbij sta tion Alkmaar Noord. Om 11.00 uur gaat deze vijfde editie van de Alkmaarse Gezinsbeurs als publiekstrekker open. Op de zaterdagen en zondagen en op Goede Vrijdag is de beurs geopend tot 17.00 uur, en op de overie dagen van 13.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. LAATSTE POPULIEREN LANGS HOGE WEIJDT VERDWIJNEN Eén dezer dagen zullen de populieren langs het oostelijk gedeelte van de Hog- he Weijdt worden gerooid. Verwijdering is noodzakelijk, omdat de bomen door hun grootte teveel overlast veroorzaken voor de bewoners van de Hoghe Weijdt. De laan zal echter niet boomloos blijven, want in het volgend plantseizoen zullen, conform de wens van de meeste bewoners, acacia's wor den ingeplant. Falkland Toneel voor de kinderen Zaterdag 22 maart en zondag 23 maart brengt Falkland Toneel weer een vrolij ke kindervoorstelling in Theater De Beun, geschikt voor kinderen tot onge veer 12 jaar. Waar gaat het over Jeroen is een jon- 4; gen met een goed hart. Dc oude vrouw Titannia beloont hem daarom met een j fiets. Maar het is geen gewone fiets, nee i het is eea.wonder fiets. Natuurlijk wil iedereen wel zo'a wonderfiets heb ben. Bijvoorbeeld de drie boeven, die dan ook allerlei listen verzinnen om de wonderfiets te bemachtigen. Gelukkig zijn er ook nog de agent en de rechter om alles te regelen, hoewel de rechter ei genlijk meer eigenwijs is dan wijs. Hoe het afloopt moet je zelf maar komen be kijken. Er komen ook veel liedjes in voor, zodat het weer een gezellige mid dag belooft te worden. Voor de jarigen of diegenen die hun feestje vieren is er zoals gewoonlijk weer een leuke verrassing, dus komen hoor! En neem je vriendjes en vriendin nen mee. De voorstellingen zijn op zaterdag 22 maart om 14.00 uur en op 23 maart om 13.00 uur en 15.30 uur in theater De Beun. De entree is maar 4,- en de kaarten zijn verkrijgbaar bij: Reisburo Holland International op de Raadhuis- weg - Boekhandel Avis op het Stati onsplein - Boekhandel Het Hoekstuk in Het Hoekstuk en in Het Open Huis bo ven winkelcentrum 't Loo. Bovendien op vele basisscholen (vraag ernaar op je school). Ook is er kaartverkoop vanaf een uur voor de voorstelling aan de kas sa van De Beun. Voor inlichtingen: Marian Scholte, tel. 333734. Op vrijdag 28 maart wordt het bevol kingsonderzoek op baarmoederhals kanker in Heiloo weer voortgezet. Ge durende 4 vrijdagen vindt het onder zoek plaats in het Kruisgebouw aan de Holleweg. De vrouwen die geboren zijn in de jaren 1932, 1935, 1938, 1941, 1944, 1947 en 1950 zijn dit keer aan de beurt. Zij wor den ongeveer 10 dagen voor het onder zoek opgeroepen om op een bepaald tijdstip te verschijnen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Gemeentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst te Alkmaar. Vragen over het bevolkingsonderzoek kunnen telefonisch worden gesteld bij de G.G. en G.D. te ALkmaar, liefst tussen 9.00 10.00 uur, telefoonnummer 072-617974. Ook maandagmiddag geopend. Behandeling volgens afspraak Tel. 332779 o nier Model Laurier 369,- p. paar. Model Vuurdoorn 398,- p. paar Model Jasmijn v.a. 511,- p. paar Gemeentel Heiloo Laatste oproep voor adverteerders in de Gemeentegids 1986-1987. Deze week kunt u uw advertentie nog opgeven via de verspreide opdracht-formulieren of tele fonisch via nummer 072-330175. Redactie Alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo, die in de gemeentegids 1983-1984 staan vermeld, of waarvan de gegevens, zoals deze in de vorige gemeentegids voorkomen, niet meer juist zijn, worden verzocht dit schriftelijk of telefonisch op te geven. Schriftelijke reacties: Gemeente Heiloo, afd. Alg. Zaken, Raadhuisweg 4, 1851 JA Heiloo. Telefonische reacties: Nummer 072-313145. De Gemeentegids 1986-1987 is een uitgave van Drukkerij Uitkijkpost BV in samen werking met de Gemeente Heiloo. In juni zal de gids in een oplage van 9.000 exemplaren huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid. Maandagavond liet Modehuis Mascot te, van de Stationsweg, in theater de Beun,, ons een zeer gevariëerde zomer collectie zien. De show werd als altijd gepresenteerd door Surprise Fashion Promotion en dat staat voor een leuke vlotte presentatie. Hanraads, ook uit de Stationsweg, was verantwoordelijk voor de schoenen. Iedereen weet zo zoetjes aan dat er de komende zomer veel felle kleuren zijn. Groen, oranje, kobalt enz. De betere zaken doseren deze kleuren mond- De kabeltelevisie komt er aan! Maandag is de PTT begonnen met de aan leg van de interlokale verbindingskabel, de aftakking naar Heiloo vanuit Alkmaar, langs de Kennemerstraatweg. jesmaat en komen daardoor erg goed tot hun recht. De zwarte pullover, spen cer met alleen een oranje boord staat heel geraffineerd. Deze zomer zijn er heel veel blazers. Mascotte liet ze zien in ruime keuze, breed in de schouders en soepel van be lijning. Ruitjes, strepen, effen, damast, gebloemd, we hebben ze in de mooiste combinaties gezien. De rok is meestal strak, veel in tricot met een bijpassende pullover. Om het lopen te Vergemakkelijken zijn de rok ken vaak voorzien van een groot split, wat een pikant detail is. Tevens zijn er rokken die van onderen geplooid zijn. De lengte varieert, maar is toch nog aan de lange kant. De schoenen van Hanraads zijn al even kleurig als de mode zelf, maar dat houdt een groot risico in. Want het is al leen dan mooi als de schoen precies de zelfde kleur heeft of contrasteert met de kleding. De hak wint weer iets aan hoogte maar toch nog veel lage hakjes. De college-schoen, ook met een ge kleurd accent, is er nog steeds. Onder de tien mannequins die we deze avond zagen, was ook Bernadette, de zangeres die een tijdje geleden het Ne derlandse Songfestival won met het liedje ,,Sing me a song". Ook deze avond liet ze horen dat zingen haar nog na aan het hart ligt. Blouses zagen we ook in alle mogelijke materialen, veelal heel lang en ze mogen nonchalant, over de rok of pantalon ge dragen worden. Maar wilt U ze van vo ren met een grote knoop dragen, dan ,,mag" dat ook. Twee blouses over el kaar staat ook heel leuk, als U bv. de kleuren uit het jasje laat terugkomen in de blouses. Mascotte was werkelijk heel goed en gevarieerd gesorteerd. Pakjes zijn er te kust en te keur in leuke katoenen ruitjes, zowel met rok als pan talon. Veel zwart-wit ook deze zomer, voor de warmere dagen heeft Mascotte hierin luchtige ruimzittende combina ties. Koelt het weer wat af, dan zijn de royale, diep uitgesneden, spencers een uitkomst. Wist U trouwens dat Mascot te ook hele leuke sieraden heeft? De serie katoen-viseose zag er erg goed uit. Deze beide produkten laten zich goed combineren en geven een beetje het effect van ,,spijkerstof". Wie echter op sjiek" wil, heeft bij Ma scotte ook ruime keus. Om te laten zien dat het voorjaar nabij is kreeg elke bezoeker bij het haar huis gaan, een bos narcissen mee. Voor al uw zuivelprodukten Zuivelfabriek „(De Vereeniging Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1