Sony KV 2092 txt 1898 Pioneer PDM 1449. Akai A100 Cube 1198. Gebr. v.d. Gragt B V. Philips VKR 6800 c 2998.- JVC compactdisk 1298.- 331110 3498. De interparochiale Jeugdraad zal zichzelf binnenkort gaan opheffen Sony SLHF 950 compact disk wisselaar nü nü stereoradiocassetterecorder digitaal audio op topniveau OtaQ1 J/ Prijs inclusief boxen cube HiFi Stereo-video-recorder te\. °7Z' LANGEDIJK 'J> oW/ De jeugdige leden van Caecilia roffelden zaterdag hun partijtje driftig mee. €fl€eiLi£ De beide jubilarissen van Caecilia met hun echtgenotes (links en midden). PAASCONCERTIN DE SLOTKAPEL UITKIJKPOST 19 MAART 1986 Black Trinitron zorgt voor een nog fraaier kleuren beeld door verhoogd con trastwerking S.band tuner 9S kan. 30 voorkeuze pro gramma's, 2-weg- syste. mspeaker, compleet met afstandsbediening. Teletekst!! Adviesprijs: 2145- nü Of in termijnen. Programmeerbaar voor 6 CD of 32 tracks. Voorlader met multyplay magazijn. Functies voor snelzoeken of herhalen, regelbare hooftelefooningang, incl. afst. bediening. Adviesprijs: 1875, nü Bij aanschaf C-disk 10% korting op CD platen Tuner: FM-AM, 12 voorkeuze stations, versterker: 2x40 Watt CD- of video-aansluiting, 5-bands Equalizer, Adv. cassettedeck: dolby B 2 HD koppen, automatische opnameregeling, platenspeler 22 - 45 toeren, half-automatisch. Boxen 40-60 Watt. Adv. prijs: 218.- Radio: FM-AM mono-stereo schakelaar. Analoge afstemming, 6 watt. volumere gelaar, hoofdtelefoonaans|uiting, 220 v - batterij. Zwart of zilveruitvoering. 169 VHS camrecorder, lichtbereik: 10-50.000 lux, motorzoom, automatisch diafragma, makro-opname mogelijk, groot zoombereik 6x, elektr. monitorzoeker, aut. witbalansregelaar, ingebouwde microfoon, data-opneembaar tijdens filmen. Adv. prijs: 4798.- nil Op Op ■fifeï™ of in termijnen. Superieure klankweergave. Digitaal filter voor scherp gedetineerd geluid. Max. 15 voorkeuze, display met 3 indicaties. van: 1698 nu Bij aanschaf C-disk 10% korting op CD's: Superieure beeld- en geluidskwaliteit, 20% scherper door nieuwe DA-PRO videokoppen. Geluid van Top-HiFi, 20-20.000 Hz meer dan 80 dB. Timer 6 progr. 3 wkn. 30 voorkeuzekanalen, uitgebreide afstandsbediening. Adviesprijs: 4110,- Als beste getest O o- JO o A oY. ALKMAAR Waagplein - Tel. 072-126046 HEILOO Winkelhof 't Loo - Tel. 072-337170 Winkelcentrum Broekerveiling Tel. 02260-7300 Over het jeugd- en jongerenwerk is het afgelopen jaar het nodige te doen ge weest. Tijdens alle besprekingen en ver gaderingen en in de berichten in de krant, is steeds één steunpilaar van het jongerenwerk onvermeld gebleven: de Interparochiale Jeugdraad, die tiental len jaren opkwam voor de Heilooër jeugd. De jeugdraad werd opgezet van uit de roomskatholieke parochie, die het noodzakelijk vond, dat er een over koepelende organisatie kwam. Het was aanvankelijk ook een organisatie met een sterk katholieke uitstraling. Maar die heeft men later wat losgelaten. Men heeft eeorobeerd het in breder verband te brengen, maar door de komst van een gemeenteplan voor het jongerenwerk - een gevolg van de decentralisatie door de rijksoverheid - werd dat enigszins overbodig: de gemeente was het bredere verband dat de jeugdraad voor ogen had. Vanuit de Interparochiale Jeugdraad is een aantal nog steeds bestaande vereni gingen voortgekomen. Bijvoorbeeld EVEN UITBLAZEN MET CAECILIA Zaterdagavond gaf het Heilooër Har monie Orkest Caecilia een voorjaar sconcert in een goed gevulde Beun. De jonsten mochten het spits afbijten o.l.v. Henk v. Veldhuizen en dat deden ze uistekend, misschien hier en daar een klein oneffenheidje, maar een kniesoor die daar op let, het klonk erg leuk. La ter mocht ook nog met het grote orkest gespeeld worden en dat moet voor het B -orkest een machtig gevoel geweest zijn. Jubilarissen Deze avond waren er maar liefst twee jubilarissen die beiden 50 jaar lid waren van Caecilia t.w. de heren Ad Hoedjes en Jan Admiraal. Voor deze bijzondere gelegenheid was de heer Broens van de Federatie van muziek verenigingen af deling Noord-Holland aanwezig om de heren persoonlijk te feliciteren. ,,U bent de steunpilaren van de vereniging en niet alleen op muzikaal gebied, ook bestuurlijk. U bent de vereniging al die jaren trouw gebleven", aldus de heer Broens. Beide heren kregen een gouden speld met zirkonia. Spontaan zette het orkest een ,,Lang zullen ze leven" in. Samenwerking Ook het Tamboerorkest Nijenburg o.l.v. Anja Nagelhout speelde deze avond mee een uitstekend voorbeeld van goede samenwerking. Samen met het orkest Caecilia vulde De Beun zich aardig met een grote hoeveelheid deci bellen, maar het werd een vrolijke voor- jaars gebeuren. Ook de minirettes gaven een staaltje van hun kunnen. jongerenvereniging Buk Buk, ontstaan uit een groep actieve leden van het koor Ipak '67, en de Hobbyfarm. Daarnaast was er ook steun voor verenigingen zo als Klimop en de Scouting. Alle konden in lastige situaties bij de jeugdraad aan kloppen voor hulp. Die hulp werd zowel financieel als in de vorm van adviezen gegeven. Financiële middelen had de Jeugdraad dankzij subsidies van het kerkbestuur en door de oud papier actie, die jaren lang werd gehouden. Uit de jeugdraad- kas werden bijvoorbeeld een geluids installatie voor Buk Buk in de beginja ren en materialen voor de Hobbyfarm betaald. Ook bemiddelde de jeugdraad tussen de gemeenten en de verenigingen, bijvoorbeeld wat betreft het verkrijgen van subsidie en het huren van een clubgebouw. De Interparochiale Jeugdraad koos voor zichzelf een rol op de achtergrond. Men wilde een klankbord zijn voor jon geren. Die moesten zelf met initiatieven komen Anno 1986 heeft de gemeente voor een deel de rol van de Jeugdraad overgeno men. Het jeugdwerk is op een bredere basis gekomen. De heer Van Diepen, al jaren lid van de jeugdraad, vindt het een goede zaak dat de gemeente het jeugd werk heeft opgepakt. „We zijn met z'n allen verantwoordelijk, we moeten Hei- loo met z'n allen leefbaar houden. Dat kan via de gemeente. Het gemeente bestuur moet dan wel weten dat er jeugd is en wat er onder hen leeft. De gemeen te moet op de eerste plaats aanspreek baar zijn." Door een aantal besluiten wordt er mo menteel meer voor de jeugd gedaan in Heiloo. Maar af is het werk natuurlijk nooit. Van Diepen: Hopelijk is het jeugdwerk nooit af. Als ouderen moe ten we wat meer verantwoordelijk zijn ten opzichte van de jeugd. We moeten omkijken naar de jeugd, hen een kans geven. We moeten niet waarschuwend de vinger heffen, maar hen de helpende hand bieden." Voorzitter Cees Schoutsen deelde het publiek mee dat er wel buiten geoefend was, maar dat het weer deze winter flink parten gespeeld had. Toen was het de beurt van de Big Band Caecilia o.l.v Rob Nieuweboer dat was dus swingen geblazen. Met vele bekende nummers o.a. Moonlight Serenade". Het publiek was gul met het applaus voor de vele soli. oüflooooonMft niiiifrif'rïri^ KOM NAAR DE BUK Ledenvergadering Op woensdag 26 maart zullen de jaar lijkse bestuursverkiezingen weer ge houden worden. Alle Heilooër CJP- leden of Buk-leden zijn die avond van af 20.30 uur welkom om een nieuw bestuur te kiezen. Doordat we het bestuur van 7 naar 9 personen willen uitbreiden en 2 bestuursleden zullen aftreden, zijn er vacatures ontstaan voor 4 personen. Beschikbaarstelling kan nog tot 20 maart. The Scabs Gie, Berre, Lakke en Frankie vormen samen het Belgische kwartet ,,The Scabs". De in '80 opgerichte band brengt in '81 hun eerste single uit en vanaf dan gaat het voorwaarts met de band. Na een succesvolle toernee met ,,de Kreuners" volgt de minielpee ,,Here 's to you, gang!" Dan volgt het optreden waardoor zij eenklaps in heel Europa bekend zou den worden. Voor 2x 40.000 moder ne kapsels openen zij het Torhout Werchter festival. Vol overgave gooi den zij zich voor het publiek, dat niets anders kan doen dan zich overge ven aan de sprankelende ritmische new-wave. Daarop volgend verschijnt de single ,,No pay today", het visitekaartje voor optredens in Nederland. Eind '84 jumpen ze de studio in om daar weer uit tevoorschijn te komen met de elpee ,,For all the wolf calls", onder de arm. Een plaat om trots op te zijn. Dat blijkt ook uit de recensies in de Belgische en Nederlandse pers. Medio '85 staan zij als absoluut hoog tepunt in hun carrière op Bukpop '85. Op zaterdag 22 maart maken zij hun opwachting bij de Buk, vanaf 22.00 uur in de zaal. KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL d'ENTERIJ Volleybal donderdag 20 maart Oranje Wit - Odin ds. 20.15 uur Oranje Wit - Krovo hr. 20.15 uur Oranje Wit - Setfighter ds. 21.30 uur Oranje Wit - Dynamo hr. 21.30 uur Zaalvoetbal KNVB vrtfdag 21 maart Jong Holland - Reflex 18.45 DIERENBESCHERMING Dringend en op korte termijn een goed tehuis gezocht voor: Door het kort na elkaar overlijden van zowel baas als bazin zit een schat van een zwarte kater (heel klein beetje wit, 3 jaar oud) moederziel alleen in een leeg huis te wachten op een nieuwe baas die hem uit zijn eenzaamheid komt ver lossen. Zwarte poes met veel wit, gester., 11 mnd.; rode kater, ca. 5 jr.; lapjespoes, gester., 5 jr.; lapjespoes, gester., 6 jr.; zwart/witte poes, 8 jr., heeft veel aan dacht nodig, liever geen honden; lap jespoes, gester., 9 jr.; schildpadpoes, gester 10 ir. Voor informatie: 072-337853. ,,Rana", leuk bruin hondje, teef, 6 mnd.; lief bruin hondje, teefje 10 mnd.; bastaard hondje, reu, 1 jr.; ,,Floppie", bastaard hondje, reu, bruin, 3 jr.; gol den retriever, teef, 3lA jr.; Kazan", bastaard herder, reu, ruwharig, 3 jr.; bouvier, reu, zwart, 3 jr.; Boy", bou vier, reu, gecastr., 7 jr.; zwart/wit ge vlekte hond, teef, 9 jr., kan niet lang al leen zijn; bastaard poedel, zwart, reu, 10 jr., ontzettend lief. Een aantal konijntjes zou ook graag een goed tehuis hebben.- GEVONDEN: Rood katertje, ca. 6 mnd., witte bef, witte poten, omgeving de Kandelaar, Heiloo; kat, grijzig/zwart, witte bef, neus, kop en poten, grote puntige oren, donkere band, Nauwe Laantje, Lim- men; lichtgrijze cyperse kat, geel/brui ne vlooienband, vrij groot, witte buik, witte poten en witte driehoek op neus, Haesackerlaan, Heiloo; zwart m. witt kater, ca. 1 jr., niet gecastr., witte buik en 4 witte sokken, witte neus, Beste vaerlaan, Heiloo. VERMIST: Witte kater, gecastr., 1,5 jr., geruit bandje met koker, vlooienband, is doof, Clusiuslaan, Limmen; schildpad poes, gester., witte bef, witte onderkant en witte vlooienband, Molenweg, Hei loo; zwart met witte kater, ca. 6 mnd.,, heel groot, groen bandje met leeg ko kertje, Zevenhuizerlaan, Heiloo; cyper se kat, grijs met beige vlek op rug, heeft: navelbreukje, klein, 1 jr., niet gester.., Kon. Frederikalaan, Alkmaar; witte: poes, 1 blauw en 1 groen oog, niet gester., Westerweg, Heiloo. Na de pauze was het de beurt van het Heilooër Harmonie orkest Caecilia ook o.l.v. Henk van Veldhuizen, altijd een plezier om naar te luisteren. Ook het Tamboer en Majorettenkorps Nijen burg leverden hun bijdragen en wij ho pen dat dit een blijvende samenwerking zal worden. Een geslaagde avond, wat door het publiek met een warm applaus werd beloond. Het Paasconcert van de stichting "Cul turele Belangen Egmont" wordt gehou den op (witte) donderdag 27 maart in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De stichting heeft voor dit concert het Noordhollands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venneker gecontracteerd. Bovendien zal de gitarist Hans de Weerd zijn mede werking verlenen. Voor de pauze vermeldt het programma voor het koor werken van Gibons, Sweelinck en Bach, daarna speelt Hans de Weerd de suite in e-mineur van Bach Het concert begint om 20.00 uur in de Slotkapel en in de pauze is er uiteraard weer gelegenheid voor koffie met koek in de galerie de Kapberg. De toe gangsprijs bedraagt 7,50. Kinderen, CJPers en 65-f-ers betalen 5,--. In de voorverkoop kunt u kaarten ver krijgen en of bestellen bij mevr. C. van Beek, Julianaweg 61, tel.: 02206-2271 of bij de dhz-zaak van J. Groot aan de Slotweg, beiden te Egmond aan den Hoef. SOVA - 't Haasje d'Oude Clipper AFC Hooge Huys - de Boer Kleine da Toelast 19.25 Wios Sp. Boys 20.15 Tenten 21.05 RWH La Stra- 21.55 Basketbal zaterdag 22 maart Dunking Limmen - Alkm. kad. ms. Limmen Dunking jongens Dunking ds. Dunking hr. BBC Limmen Limmen - Onze Heiloo en en Maandag 24 maart Hoef'71 - Koedijk 18.45 AZV Vriendschap - Wouters 19.25 B W 't Pontje - Karrewielk 20.05 APSOV - Melkunie 20.45 Limmen - Horst Eagles 21.35 Vestibule - DOK 22.15 Bedryfsvoetbal Uitslagen 15 maart Driessen - v.d. St. Kleverl. 6-4 Bleeker Boys - Commandeur 3-7 Nidrac - 't Achterom 2-5 Joh. Jansen - Zomerdijk 6-4 Programma 22 maart Commandeur - Erkamp 19.00 GP Groot - v.d.St. Kleverl. 19.50 Beentjes - Bleeker Boys 20.40 't Achterom - Motaal 21.30 Guardians 14.00 '84 kad. 15.00 Onze Gezellen 16.15 Gezellen 17.30 Badminton zondag 23 maart: antentoernooi 9.30 - 15.00 uur. rekre- Dierenbescherming omstreken: Tel. katten, Heiloo, 072-337853 072-332879; Limmen: 02205-2256. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256. NIEUWE STREEKSCHOOL IN HEILOO OF ALKMAAR De Stichting Scholen van het Rozen kruis wil met ingang van 1 september 1987 een nieuwe streekschool openen in Alkmaar of Heiloo. De plannen hier voor zijn toegelicht op een informatie avond, die op 10 maart in Alkmaar is gehouden. De beoogde school biedt in dividueel onderwijs, gebaseerd op een zuiver christelijke leer. De grondslag wordt gezocht bij het Rozenkruis, een religieuze stroming met vertakkingen in binnen- en buitenland. De initiatiefnemers streven naar een school die vooral rust en harmonie ademt. De kinderen worden weerbaar gemaakt door het positief denken te sti muleren. ALle facetten van leven en dood worden vanuit deze invalshoek be licht. De kinderen komen in aanraking met zaken die verder reiken dan de we reldse beslommeringen. Vragen zoals ,Waar kom ik vandaan', Wat is mijn rol op aarde', en ,Hoe gaat het verder na dit leven', zullen als een rode draad door het onderwijs lopen. Hoewel het leveren van prestaties niet onbelangrijk is, staat een evenwichtige vorming van de leerling voorop. Een kind dat bij zichzelf voldoende rust heeft gevonden, is het beste opgewassen tegen de moeilijke puberteitsjaren., Dat is ook een periode waarin een leer ling van een Rozenkruis-school de over gang moet maken naar het voortgezet onderwijs. De praktijk heeft geleerd, dat die overgang geruisloos verloopt. Om die overstap nog te vergemakkelij ken, hanteert het Rozenkruisonderwijs negen in plaats van acht leerjaren. Ge bleken is dat het kind met een extra schooljaar veel beter is voorbereid op de volgende fase. De school zoekt haar kracht weliswaar in rust en harmonie, zij is daarmee geenszins wereldvreemd. Alle gangbare leerstof komt aan bod, waarbij 'overwe gend gebruik wordt gemaakt van een in dividuele benadering van het kind. De school is evenmin elitair. De leerlingen komen voort uit alle lagen van de bevol king, zij het dat veel ouders affiniteit hebben met, of aangesloten zijn bij het Rozenkruis. Maar dit laatste is absoluut geen voorwaarde. De school staat open voor iedereen. Dit'betekent ook dat de school niet tot taak heeft de leerlingen voor te bereiden op het lidmaatschap van het Rozenkruis. Om het individuele karakter van het on derwijs te waarborgen, wordt ervoor ge waakt dat een school te sterk groeit. Als de aanwas van leerlingen te groot is, zal gepoogd worden een tweede school in dezelfde streek te stichten.. De beperkte grootte van de scholen maakt het moge lijk de ouders in de informele sfeer nauw te betrekken bij de dagelijkse gang van zaken. Beleidsbeslissingen worden worden zoveel mogelijk in geza menlijk overleg genoemen. Men wil voorkomen dat besluiten via stemming tot stand komen. Maar ook formeel zul len ouders invloed kunnen uitoefenen via de Medezeggenschapsraad. Op vrijdagavond 21 maart zal een twee de open informatie-avond gehouden worden in het gebouw Oudegracht 114 te Alkmaar. Deze avond begint om 20.00 uur. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer G. J. W. Steenhoff (03435-73541) of d e heer H. J. de Vries (072-336398). KATHOLIEK VROUWENGILDE HEILOO Woensdag 12 maart hield het Bedrijf schap Slagers een demonstratie met dia's en snacks, voor het Katholiek Vrouwengilde. De heer Boer van het be drijfschap vertelde tijdens de diaverto ning allerlei wetenswaardigheden over vlees in een smakelijk" praatje. On derwijl maakte zijn assistente, mevr. Bants, allerlei schalen met lekkere hap jes klaar. Eenvoudig en snel te maken en toch zeer smakelijk en leuk om te presenteren. De dames mochten van al die hapjes proeven. Na de vertoning werd een verloting ge houden, waarbij veel dames met een aardig prijsje naar huis gingen. THUIS ZIEKEN VERZORGEN Op 9 april zullen de informatiemidda gen Thuis zieken verzorgen' van start gaan. Deze middagen zijn een initiatief van enkele wijkverpleegkundigen van de Kruisvereniging Heiloo, die uit erva ring weten dat er veel mensen zijn, die wat meer willen weten over de mogelijk heden om zieken thuis goed te kunnen verzorgen. Iedereen komt wel eens met een zieke in aanraking. Steeds vaker worden mensen thuis verpleegd, o.a. omdat de opname duur in de ziekenhuizen steeds korter wordt. Ook kan men te maken krijgen met de verzorging van iemand die lang durig ziek is of iemand die thuis wil ster ven. Om die reden organiseert de Kruis vereniging al vele jaren de informatie middagen Thuis zieken verzorgen', de middagen zullen worden verzorgd door twee wijkverpleegkundigen op drie achtereenvolgende woensdagen: 9 april, 16 april en 23 april van 14.00 tot 15.30 uur in het wijkgebouw van de Kruisver eniging Holleweg 94. Aan de deelnemers zal theoretische en praktische informatie worden aange reikt, terwijl bovendien in de praktijk geoefend zal worden. Er zal o.a. worden gesproken over: - wat heb je nodig om iemand thuis te verzorgen - het inrichten van de ziekenkamer - de verzorging van de zieke in bed - tillen van een zieke in en uit bed - voorkomen en behandelen van de ge volgen van langdurig in bed liggen - gebruik van hulpmiddelen - medicijnengebruik, voeding - benen zwachtelen en overige taken vande Kruisvereniging. een handig boekje is tegen kostprijs beschikbaaar. Voor aanmelding en nadere informatie kan men terecht op de spreekuren van de wijkverpleging van 12.00 - 13.00 uur tel. 072-331073. Graag vóór 3 april a.s. aanmelden. Als u lid bent van de Kruis vereniging zijn er geen kosten aar verbonden. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Het eerste jeugdteam boekte in de strijd om de ereplaatsen in haar klasse een be langrijke overwinning, 't Hooge Huys werd met name door sterk optreden van Joris Keuning en Rob Niesten, een 7-3 nederlaag toegebracht. Het eerste pupillenteam herstelde zich uitstekend van de klap van vorige week. In Obdam werd de Victors met 8-2 te ruggewezen. Minder voorspoedig ver ging het Rozing 2 en het tweede pupil lenteam. Deze laatste was het zelfs niet vergund de eer te redden: 0-10. Rozing 2 bleef steken op drie overwinningen, zodat de eindstand tegen D.O.V. uit kwam op 3-7. DONTEURSCONCERT MUZIEK OP DE WINTERAVOND Het voorlaatste concert in de serie Muziek op de Winteravond" is het do- nateursconcert. Dit concert wordt ge houden op zaterdag 22 maart en wordt verzorgd door vakmusici en talentvolle aankomende musici, die in Sint Pancras en omgeving wonen. De meeste uitvoe renden zijn in onze omgeving dan ook geen onbekenden. Het concert is voor donateurs gratis toegankelijk. Zij ontvangen 'n uitnodi ging. Ook niet-donateurs zijn van harte welkom. Zij betalen 7,50 of 5,-- (CJP, 65+ en 18.-). Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk", Kerkplein, Sint Pancras. Aan vang 20.15 uur. Voor nadere inlichtin gen kunt u zich wenden tot het kontakt- adres, tel.: 02267-3343. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT GEBOREN: Sandra Theadora Maria, d.v. A. S. J. Veldt en C. T. M. Winder; Rob, z.v. B. R. Talens en T. M. Kers- sens; Vyvyan, z.v. S. G. T: Berkhout en J. P. G Castricum; Marit, d.v. F Blokker en A: M. vanNeste. LA CHATELAINE EN HAN WELLERDIECK VIEREN FEEST Aanstaande vrijdag is het dubbel feest in Egmond aan Zee. Restaurant La Chatelaine viert dan het jaarlijkse lente soirée. Een culinair gebeuren dat bestaat uit een menu van 7 dagen, dat is afgestemd op het lente-seizoen! Dubbel feest is het omdat zanger Han Wellerdieck zijn le lustrum in La Chatelaine viert. Vele gasten genieten reeds 5 jaar op de zaterdagavond van de sfeervolle combinatie van muziek en diner. Dit alles kunt u vinden, in een feeste lijk La Chatelaine, meemaken mits u wel even reserveert: tel. 02205- 2355.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6