Vier decennia De Foresters voor eeuwig bevrijdingsdag...? vastgelegd Oud papier acties in Heiloo Bijzondere acties 22 i NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huis verkopen? Mevrouw De Bont winnares puzzeltocht Stationscentrum Marco Hogerheyde redt kind van verdrinking A.P.K. I BEL: m Gerard Joling in De Beun simon peek juuuelier AUTOKEURING s 02205-1445 J Hg| 51e JAARGANG NO. 15 - 16 APRIL 1986 makelaardij - assurantiën - woni Kies voor 'n goede verkooppolitiek Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 v.a. 388,- p. paar VOOR Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: 0ÊNJfm Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) WW Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Jg| 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! ililllt Voor al uw zuivelprodukten m «n «p O Zuivelfabriek „®e Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Het was 2 april precies veertig jaar geleden dat in 'De Onderneming' (later 'Oude Herberg' en nu een bank) SV De Foresters werd opgericht. Het clubje van 38 mannen kon toen nog niet bevroeden, dat hun vereniging, waarvoor aanvanke lijk de naam WH werd gekozen, zou uitgroeien tot een bijna duizendkoppige omnisportvereniging. Anno 1986 is dat het geval. De leden van De Foresters kunnen naast het 'traditionele 'veldvoet- bal' ook handbal, honkbal, softbal en zaalvoetbal beoefenen. Vier vereni gingen binnen een vereniging, die elk op hun eigen wijze een bijdrage leveren aan de viering van het 40-jarig bestaan. Afgelopen weekend werd het grote sport -Foresters-feest goed ingezet. Het eerste elftal speelde tegen de oud-internatio nals, er was een handbalwedstrijd vol gens de ouderwetse regels en op zondag werd het jubileumboekje 'Ter herinne ring aan het 40-jarig jubileum van sportvereniging De Foresters overhan digd aan de vier ereleden van de vereniging. Komend weekend staat er opnieuw van alles te gebeuren op de Egelshoek, de accommodatie, waar De 'Foresters sinds 1955 zich thuis voelt. Zaterdagmiddag is er een grootse reünie, waar meer dan 500 leden en oud-leden worden ver wacht. Onder de laatstgenoemden zijn er zeker velen, die zich nog herinneren, dat er in de eerste jaren van het bestaan van de vereniging werd gespeeld op een terrein achter Hollands Roem aan de Kennemerstraatweg, het terrein dat in die tijd ook voor de kermis werd gebruikt. Om dat terrein is doorde leden veel handwerk verricht. Tot de verbeelding spreekt de 'zoodjes-actie' van de toenmalige voorzitter J. Koomen. Om de financiële middelen te verkrijgen om het veld voor het seizoen '49-'50 weer bespeelbaar te maken ging men de boer op om voor een rijksdaalder graszoden symbolisch te verkopen. Zo'n actie zette en zet letterlijk en figuurlijk zoden aan de dijk. Momenteel past hockeyver- eniging De Terriers deze tactiek toe om de aanleg van een kunstgrasveld te realiseren. Feesttent De reünie wordt zaterdag gehouden in een voor de kantine geplaatste tent. De kantine zou voor alle bestaande belang stelling geen ruimte genoeg bieden. Het Donderdag 17 april De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 18 april Scouting Nederland, Victoriegroep, Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie ,,Plan Oost". Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234 bellen vóór vrijdag 12.00 uur. Zaterdag 19 april St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 - 11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, garage links van parkeerterrein bij Verzorgings tehuis Overkerck, achter bloemenhuis Monique. Tussen 10.30 - 11.30 uur. Fanfare-showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 9.00-12.00 uur. Halen op verzoek: tel. 331783. Ook lompen en oud-ijzer. Huis-aan-huis in Plan-Zuid. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00- 11.00 uur. Vryag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, elke zaterdag en zondag van 11.00 - 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 - 22.00 uur. Alle schooldagen Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Géén papier bij de container plaatsen tijdens de vakanties en weekends. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 vóór vrijdag 12.00 uur. Fanfare-showband THK, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 - 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Geef Max de Zak. Voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtex- tiel etc. Mevr. W. Smit van Zweeden, Haesackerlaan 22, Heiloo, tel. 072-331763. Rommelmarkt. Rommelmarkt van de gezamenlijke muziekverenigingen op 10 en 11 oktober in 't Loo. Heeft u nog bruikbare spullen Bel overdag 331004 of 's avonds 331517. Ophaaltijden: elke zaterdag tussen 10.00-13.00 uur. Bliksemaktie Brandwonden Stichting. In de gemeenten Limmen, Akersloot en de Egmonden is onlangs gecollecteerd ten behoeve van de activiteiten van de Nederlandse Brandwonden Stichting. De opbrengsten waren resp. 2670,90, 1911,10 en 4841,30. In alle gevallen kwam er meer geld binnen dan vorig jaar, waarvoor dank aan zowel de collectanten als de gevers. In Heiloo zal op dinsdag 6 mei met behulp van het vrijwillige brandweerkorps een bliksemaktie worden gevoerd. Daarvoor worden collectanten gevraagd, die tussen 19.00-21.00 uur beschikbaar zijn. Mocht u de collectant missen of gemist hebben, dan kunt u uw gift overmaken op gironummer 20.21.22. Collecte Sport door gehandicapten. In de week van 21 tot en met 27 april wordt de landelijke collecte gehouden, ter ondersteuning van sportvoorzieningen voor gehandicapten. Ook in de gemeenten Heiloo en Limmen zal gecollecteerd worden. Geef uw (financiële) steun, voor inlichtingen: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten, tel. 070-924761. prachtige jubileumboekje over De Fores ters -op haar zo bekende en voortreffelij ke wijze door mevrouw R. Vennik-Gel- derblom geschreven- vertelt overigens ook het een en ander over het ontstaan van de kantine. Met behulp van de Melco (50.000 gulden) en de gemeente (10.000 gulden) werden een kleine be stuurskamer, kleedkamers en twee tri bunes gerealiseerd. De tweede tribune werd noodzakelijk nadat de eerste bij de eerste de beste storm het luchtruim koos. Behalve de noodzakelijke centen nam De Foresters ook de enorme inzet van haar leden een verwante vrijwilligers mee van de Kennemerstraatweg naar de Egelshoek. Niet alleen de verenigingsontwikkeling en die van de accommodatie zullen zaterdag 18 april van 15.00 tot 17.00 uur onderwerp van gesprek zijn. Natuurlijk zullen de 'jonkies en oudjes' ook de sportieve prestaties uit het verleden nieuw leven inblazen. Doelpunten wor den mooier dan ze waren, kampioen schappen fantastischer dan men kan denken. Bijvoorbeeld zal men stilstaan bij het jaar 1962, waarin zowel het eerste, het tweede als het aspiranten A-team de titel pakten. Op een Melco- wagen, voorzien van spandoeken en fanfare, ging men door het dorp richting de nu niet meer bestaande Rustende Jager. Foresters groeide en bloeide met de uitbreiding van het dorp Heiloo mee. De accommodatie werd verbeterd, de kantine uitgebreid, kampioenschappen werden behaald. Handbal Al zou je het na het bovenstaande niet denken, de Foresters is meer dan alleen maar een voetbalclub. De hancfbal-afde- ling is maar een jaar jonger dan de voetballende tak. De reden van de oprichting "In 1947 is de afdeling handbal van de SV De Foresters in het leven geroepen. Wat wil je De dames waren immers hun danspartner kwijt De heren W. Bruul en C. Affourtit waren hier de 'daders'. Zo schrijft mevrouw Vennik-Gelderblom in het jubileumboekje. Maar het bleef niet alleen bij dames-handbal. Al vlot kwam er handballende jeugd bij de vereniging en ook werden heren enthousiast voor de sport. Wat het laatste betreft kan er een goed voorbeeld gegeven worden van het functioneren van een omni-sportvereni- ging zoals de Foresters is. In het seizoen '67-'68 hadden de honkballers van de club wel zin om te 'overwintèren' via de handbalsport. Ze werden nota bene nog tweede in hun competitie ook. Wat betreft de handbal-afdeling nog een laatste notitie. In het jaar '76-'77 werden maar liefst zes ploegen kampioen in de eigen afdeling, terwijl in datzelfde jaar Christel Meulenberg als 200e handbal lid bij de vereniging werd ingeschreven. Honk- en softbal. Wanneer we spreken over de start van de afdeling honkbal - softbal werd pas later geintroduceerd - bij De Foresters moet direct de naam van W. Diepeveen genoemd worden. Deze oud-speler van EDO, die na aandringen van Cor Schoen een begin maakte met Heiloo de honkbalsport bij te brengen, functio neerde in no-time als "voorzitter, propa gandaleider, trainer, coach, journalist, scorer, scheidsrechter en terreinknecht" Aanvankelijk werd er gespeeld op een voetbalveld. Pas na een jaar of vijf was er via de gemeente en via Hoogovens een en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huis, thuis! Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, wanneer de mensen doorgaan met elkaar te doden en marteling en honger blijven voortbestaan. Waar zijn dan toch de lenteboden? Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, als moord door duizenden raketten de toekomst is van dier en kind. Geen leven meer, nog slechts skeletten. Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, wanneer de politieke binken ons brood verruilen voor de dood, onschuldigen hun tranen drinken. Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, als Dachau en de rest in twijfel wordt getrokken en nieuwe nazi's ook vandaag de medemens in hun netten lokken. Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, als straks rechts Nederland weer in het stemhok staat en met een stomme rode stip en onbewust de vrede toch verrekken laat. Je vraagt je af wat je met 5 mei moet, als meer dan veertig jaar niets heeft gebracht dan gal als drank voor hen die dorsten naar die vrede. Is 5 mei dan des duivels carnaval. mTT a xT BRAM DE HAAN Mevrouw Vennik-Gelderblomte midden van de vier ereleden van De Forestersdie de eerste exemplaren van het jubileumboekje ontvingen. bedrag beschikbaar om een 'echt' honk- balveld op De Egelshoek te realiseren. Na de nodige ups en downs was na een jaar of tien de fut er uit. De honk- en softbalafdeling besloot uit de mreniging te treden en richtte in 1975 Base- en Softbalclub Heiloo op. Bij De Foresters zat men niet bij de pakken neer. Men hield de afdeling in stand en binnen enkele jaren hoorde men weer bij de grootste clubs van het rayon Noord-Hol land. Vanuit het rayon klommen de standaardteams op naar de landelijke tweede klasse, waarin in het jubileum jaar nog steeds wordt gespeeld. Zaalvoetbal Het jongste 'kind' van De Foresters is de zaalvoetbal-afdeling. Op 1 maart 1971 werd de afdeling opgericht. Dat gebeur de kort nadat in de regio Alkmaar het zaalvoetbal begon met haar opmars tot de huidige (gigantische) populariteit. Na verloop van tijd werd de weerstand vanuit het veldvoetbal jegens het voetbal len in de zaal overwonnen. Een bekende naam uit de beginjaren is die van Jan Bot, die de bijnaam 'de pratende on schuld' droeg. In de loop der tijd groeide De Foresters uit tot één van de grootste zaalvoetbalverenigingen in de omgeving van Alkmaar. Vorig jaar nog nam de club het initiatief tot het organiseren van de Heilooër zaalvoetbalkampioenschap pen. Feestprogramma Zoals gemeld wordt het komend week end het hoogtepunt in de viering van het achtste lustrum-feest. Vrijdagavond is er in de kantine een officiële receptie voor genodigden, van 20.00 tot 22.00 uur. De aanwezigen kunnen dan ook kijken naar de foto-expositie, die ter gelegenheid van het jubileum werd samengesteld. Die expositie is ook later nog te bezichtigen. Allereerst op zaterdag 19 april. Daarna, vanaf 1 mei kan men de expositie bezichtigen in de Oude Pastorij, om precies te zijn in de expositieruimte van Oud Heiloo. Zaterdag 19 april is er 's middags eerste de reünie. Vele van de bezoekers zullen ook 's avonds van de partij zijn, wanneer om 20.00 uur in de feesttent een Bonte Avond start. Een anderhalf uur durende show, waarin heden en verleden op een komische en soms ontroerende manier aan elkaar worden gekoppeld. Zondag 20 april is er bij de honk- en softbal-afdeling een groot toernooi voor de jongste beoefenaars van deze sporten, de peanuts. Die dag komen alle peanut- teams uit het rayon naar De Egelshoek voor hun openingstoernooi van het seizoen. Op zaterdag 26 april is er 'sj middags en 's avonds een groot feest voor de jeugd. Om 15.30 uur start een speciaal pro gramma voor de jeugd van 6 tot 12 jaar, met daarin onder andere een kwis en een poppentheater. Vanaf 18.00 uur is er disco voor de jeugd vanaf een jaar of 11 welke om 21.30 uur overgaat in een disco voor de oudere jeugd. Tenslotte zullen er in mei allerlei toernooien gehouden worden, die alle in het teken van het jubileum staan. Groots van opzet is het veteranen-toernooi, dat op zaterdag 24 en zondag 25 mei wordt verspeeld. Wie de historie van De Foresters nog eens op z'n gemak wil nalezen in het jubileumboekje, kan een exemplaar hier van a vijf gulden kopen (de leden krijgen een gratis exemplaar). Voor bestellingen: tel. 072-333014. De lage prijs van het boekje werd mede mogelijk gemaakt dankzij ondersteuning door de Rabobank. Uit de vele inzendingen die het stations- eigendom van Mevr. de Bont. Vergezeld centrum kreeg werd mevr. de Bont de van een fijne bos bloemen nam de gelukkige winnares. Simon Peek had winnares zeer verheugd, de prijs in een zeer fraaie ring (eigen ontwerp) ter ontvangst, beschikking gesteld en deze werd nu het COMITÉ AUTOTOCHT BEJAARDEN HEILOO Zoals reeds eerder in deze krant werd bericht, organiseert het comité dit jaar voor de laatste keer de traditionele be- jaardentocht. Afnemende belangstel ling voor deelname en opgedane nega tieve ervaringen bij de jaarlijkse huis- aan-huis-aan-collecte hebben he-t comité doen besluiten dit werk met een bijna 60-jarige traditie te beëindigen. Vele an deren organiseren tegenwoordig name lijk ook verschillende bustochtjes voor ouderen, zodat er voor hen gelukkig nog genoeg overblijft. Vandaar dat dit jaar de allerlaatste bejaardentocht zal worden gehouden. Dankzij een in de loop der jaren opge bouwde financiële reserve, kon de geld inzameling voor deze trip achterwege blijven, hoewel niet alle kosten uit dit saldo kunnen worden betaald. Vandaar zal aan de deelnemers van deze laatste trip een geringe eigen bijdrage worden gevraagd van 15,- per persoon. Dit luttele bedrag kan voor niemand be zwaarlijk zijn. In veband met de financiële consequen tie, moet het aantal deelnemers echter worden beperkt tot een maximum van 300 personen. Hierbij genieten de deel nemers aan vorige bejaardentochten voorrang. Alleen wanneer dit maximum aantal van vroegere deelnemers niet wordt gehaald, komen de „nieuwko mers" (in volgorde van aanmelding) in aanmerking voor deze trip. Deze laatste- geheel verzorgde auto bustrip zal worden gehouden op woens dag 14 mei. Het beloofd weer een mooie rustige uitgaansdag te worden, met en kele hoogtepunten en besloten met een feestelijk diner. Op veler verzoek is het ook deze keer weer een verrassingstocht. Opgeven voor deelname Met inachtneming van vorenstaande, is deelname mogelijk voor personen van 65 jaar of ouder. Voor echtparen of sa menwonenden is het voldoende wan neer één van hen deze leeftijd heeft be reikt. De kosten a 15,- per persoon, moeten door vroegere deelnemers bij het opgeven worden betaald. „Nieuw komers" betalen pas nadat zij bericht hebben ontvangen, dat zij voor deze trip zijn ingedeeld. Men kan zich hiervoor (uitsluitend) op geven op maandag 21 april a.s. van 10-12 uur in het Verzorgingstehuis „De Loet", op dinsdag 22 april a.s. van 14-16 uur in het Open Huis en op woensdag 23 a pril a.s. van 10-12 uur en van 14-16 uur in„ Huize Overkerck". Ook maandagmiddag geopend. Behandeling volgens afspraak Tel* 332779 model vuurdoorn stationsweg 85a Heiloo 072-335730 J Op Koninginnedag (30 april), om 15.30 uur, organiseert Hockeyvereniging „De Terriers" een optreden van de bekende zanger-artiest Gerard Joling in Theater De Beun. Tevens zal er een wervelende mode-show gehouden worden, gepre senteerd door 'n Terriërs Show-Team, in samenwerking met het musical showteam van het Noordhollands Bal letcentrum o.l.v. Yvonne van Zoelen en choreograaf Barry Jackson. Gerard Joling, bekend van radio en tele visie, tevens dé ontdekking van 1985, zal een gedeelte van het programma voor zijn rekening nemen. Met num mers als „Love is in your Eyes" en zijn zojuist uitgekomen nieuwe single „Reach" zal hij ongetwijfeld vele fans aan zijn voeten krijgen, 'n Noordhol lands talent, wiens ster als 'n komeet omhoog geschoten is. Een unieke gele genheid voor de vele fans om dit idool „live" in De Beun te beluisteren. Het wordt een originele manifestatie met een combinatie van zang, dans en jonge bruisende mode (sport-, dames- en herenkleding). Terriërs hoopt met dit unieke evene ment extra geld bijeen te brengen om een lang gekoesterde wens, namelijk „een kunstgrasveld", in vervulling te doen gaan. Feestelijk gebeuren en al vast een voorproefje van nog meer festi viteiten dit jaar, zoals (de viering van het 35-jarige jubileum!). De voorberei dingen hiervoor zijn reeds in volle gang. Diverse commissies zijn aan het „brainstromen", archieven worden ge licht, er worden draaiboeken gemaakt, kortom 't borrelt en bruist aan alle kan ten in de vereniging. Voor de Show op Koninginnedag kun nen kaartena 15,worden besteld bij: Hockeyvereniging „De Terrieërs", tele foon: 33 42 60, en 33 35 14. Geen moment twijfelde Marco Hoger- heijde (13) om een duik in het ijskoude water te nemen om het leven van Mark Duijnmeijer (3V2) te redden. Marco was in de steeg bij zijn huis aan het spelen toen hij iets zag of hoorde, hij weet het zelf niet meer. Hij rende naar het water en sprong er in en zwom naar de overkant waar mark Duijnmeijer in het water was gevallen. Hoe dat precies gekomen is is niet bekend maar Mark zat aan de waterkant met een stokje in het water te roeren en plotseling viel hij voorover de sloot in. Drie jaar geleden overkwam de fam. Duijnmeijer hetzelfde met een andere zoon. Gelukkig hadden ze beiden een „beschermengel" dit keer in de vorm van Marco Hogerheijde, bravo INGEZONDEN RADIO FOCUS TE KOMMERCIEEL Bovenstaande konden we vorige week lezen als zijnde de reden waarom de vrije radio Focus 103 uit de lucht was gehaald. Dit riep bij mij onmiddellijk de vraag op waarom vrije -zelfs kommerciële- radio in Heiloo wel wordt gedoogd, zoals in het verleden is gebleken, doch als het te kommercieel wordt, dit niet meer ge beurt. Zou de werkelijke reden waarom op dracht tot aktie tegen focus werd gege ven geen politieke zijn De populariteit van dit radiostation kon als een bedreiging van het bestaande omroepbestel worden gezien, en dat is iets, waar politiek Den Haag zich met hand en tand tegen verzet. Ik kan mij derhalve niet aan de indruk onttrekken dat de politieke druk van bovenaf op Heiloo een grote rol heeft gespeeld bij het uit de lucht halen van deze zender. Jammer, voor het tot voor kort gevoerde "gedoog beleid" van Heiloo. Voor de duidelijkheid zei nog vermeld, dat ondergetekende, geen enkele bin ding met de vrije radio heeft. Ruud Freriks VVAVAVW/AV.VAV.V..W WAV/AWAV/AVAWAV 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1