LIMMEN BLOEMENDORP - LIMMEN MOZAÏEKENDORP i LIMMEN 33n AKERSLOOT Akersloot een week lang in de ban van de sport 'Gf, UITKIJKPOST 30 APRIL 1986 WAAR BLIJVEN DE MEISJES VAN LIMMEN? Op de oproep die wij twee weken gele den hebben geplaatst, voor meisjes die mee willen doen aan de verkiezing tot bloemenkoningin, zijn wel al de nodige reakties binnen gekomen. Meisjes uit Heiloo, Heemskerk en Akersloot, maar geen aanmeldingen uit Limmen. „Jonge vrouwen van Limmen, waar blijven jullie. Er moeten toch kandida ten in de eigen plaats te vinden zijn. Kom op!" De verkiezing tot bloemenkoningin ge beurt op 10 mei op een feestelijke avond met gezellige muziek in cultureel cen trum Vredeburg. De toegang voor de ze avond bedraagt 5,- p.p. De prijsuitreiking voor de Bloemenmo- zaïeken wedstrijd is langzamerhand uit gegroeid tot een grote manifestatie en wordt gehouden in sporthal d'Enterij. Hier is de toegang gratis voor een ieder die ook maar iets met de bloemendagen te maken heeft. „Meiden" van Limmen,laat je niet kennen en geef je op bij Wil Zwert- broek, tel. 02205-1667". BLOEMENDAGEN IN LIMMEN Van zaterdag 10 t/m dinsdag 13 mei zullen in Limmen weer de bekende Bloemendagen worden gehouden. Be halve dat dan de werkstukken van vele Limmenaren kunnen worden bewon derd, zullen er dit jaar -met instemming van het Mozaïekencomité- ook weer een aantal zgn. "randaktiviteiten" plaatsvinden. Eén van die randaktiviteiten zal zijn een manifestatie op zondag 11 mei in de "Valkeyhal" aan de Rijksweg 162 A in Limmen. Daar zullen dan bijv. prikde- monstraties worden gegeven. Via gas- ballonnen kan men een bloemengroet sturen aan een onbekende. Een stoom- brandweerwagen uit de vorige eeuw en videobeelden van de Bloemendagen zelf zullen te bewonderen zijn. Voor de al lerkleinsten zullen er lammetjes en aller lei kleinvee te knuffelen zijn. Voor koffie en iets fris wordt eveneens gezorgd, terwijl er voorts behendig heidsspellen zullen zijn waaronder het beroemde elektrische spiraal en een echt origineel Engels wedstrijd dartspel. Er zal een gratis fietsenstalling zijn (be waakt door leden van de Scoutinggroep Victorie) en toiletgelegenheid die zoda nig is ingericht dat ook mensen in een rolstoel er gebruik van kunnen maken. De organisatie van dit alles berust bij de Lionsclub Limmen-Heiloo-Egmond, die hoopt dat veel mensen de Valkeyhal zullen bezoeken en aan één of meerdere aktiviteiten aldaar zullen deelnemen of van het horecagedeelte gebruik zullen maken. De club hoopt op een dusdanige omzet dat er voldoende geld overblijft waardoor in Limmen de Historische Vereniging "Oud Limmen" van start kan gaan, de Jeugdvereniging "Con- quista" aan nieuw meubilair kan wor den geholpen en in Namibië (ZW- Afrika) voor lichamelijk en verstande lijk gehandicapte mensen scholings- en beroepsmogelijkheden kunnen worden gerealiseerd. In de Valkeyhal (die gratis ter beschik king wordt gesteld) zullen voorts diverse optredens zijn o.a. van het Noordhol lands jeugdorkest en de Big Band van de Heiloose Muziekschool. Omstreeks 1 uur 's middags zal de bur gemeester van Limmen aan de Bloe menkoningin een scepter overhandigen. Een ieder die bij deze feestelijke gebeur tenissen wil zijn, is van harte welkom. POLITIEBERICHTEN De weggenomen fiets, na aanrijding zo als vermeld in de vorige berichten, is weer terecht. De vinder heeft de fiets weer terug gebracht bij de rechtmatige eigenaar. Daar de fiets beschadigd was dacht hij dat de fiets weggegooid zou zijn. Aanrijdingen. Op het parkeerplaats bij d'Enterij heeft de afgelopen week een aanrijding plaats gevonden tussen twee personenauto's. Er deed zich alleen materiele schade voor. Tevens was er een aanrijding tussen drie personenauto's op de kruising BN- straat en de Hogeweg. Er was hier spra ke van een voorrangsfout. De bestuur der van een personenauto komende va naf de Hogeweg verleende géén voor rang aan de bestuurder van een persone nauto welke op de BN-straat reed. Door de botsing tussen deze twee auto's kaatste een van de wagens tegen een an dere auto die ook op de BN-straat reed. Eén passagier moest zich onder dokters behandeling stellen. Op de Rijksweg A-9 was er een botsing tussen een auto en een motor. De mo torrijder raakte in botsing met een voor hem rijdende automobilist. De motor rijder moest met verwondingen aan zijn hand naar het ziekenhuis worden gebracht. In het weekend is er een auto openge broken welke geparkeerd stond langs de Rijksweg. Er wordt niets vermist; wel is er schade aangebracht. - Gevonden: één bruine heren porte monnee met inhoud. - Verloren: één zwarte portemonnee en één bruin leren etuitje. BIBLIOTHEEK GESLOTEN OP 5 EN 9 MEI In de week van 5 tot 10 mei is de biblio theek van Limmen één dag open en wel op woensdag 7 mei. Maandag 5 mei is een nationale feestdag en zijn alle bibliotheken gesloten. 9 mei, de dag na Hemelvaart, is het meestal erg stil in de bibliotheek van Limmen en daarom is besloten die dag te gebruiken voor het opnemen van een gedeelte van de arbeidstijdverkorting (A.T.V.) Dus op woensdag 7 mei open en dat is goed nieuws voor de mensen die gewend zijn op woensdag hun boeken te komen ruilen en dat op Koninginnedag niet kunnen doen. Voor de 34e maal worden in Limmen (NH) de traditionele Mozaïekendagen georganiseerd in het weekeinde van za terdag 10 t/m dinsdag 13 mei. Het dorp Limmen zal worden omgetoverd in een bloementapijt van ongekende schoon heid. Naast de bloeiende bollenvelden verrijzen 120/135 mozaïeken, hoofdza kelijk vervaardigd uit hyacinthen- bloempjes, door de vakmensen "na gels" genoemd. Het verwerken van de hyacinthennagels kent verschillende technieken, b.v. het mozaiek gelegd op een schuin oplopend plankier ("beun" genoemd). Hierop worden de nagels los gestort en licht aangedrukt. Dan zijn er mozaïeken waarbij elke nagel gespeld wordt op tempex. Er bestaat ook een kategorie werkstukken waarbij de ondergrond, het geraamte, vervaardigd wordt uit gaas, betonijzer, hout, tempex, rietpla ten e.d. De nagels worden hierop ver- lijmd, gespeld, door gaas gestoken e.d. Alles is uiteraard handwerk. Vele handen maken echter licht werk. Bovendien heerst er bij alle werkzaam heden een uiterst gezellige sfeer. Het vervaardigen van de mozaïeken is in een grote geheimzinnigheid gehuld. De slui er wordt eerst opgelicht op zaterdag morgen 10 mei. Dan treedt men met de aktiviteiten naar buiten. De mozaïeken worden dan tentoongesteld in de voor tuinen. De voorstellingen kunnen sterk in onderwerp varieren. Van sprookjes naar aktualiteit, van politici naar plaat selijke óf landelijke gebeurtenissen. Soms op ludieke, soms op zeer indrin gende wijze uigebeeld. Naast de individuele deelnemers kent men ook groepsgewijze en straatsgewij- ze deelname. Hierbij zijn in het verleden o.a. uitgebeeld: kinderspelen, spreek woorden en gezegdes, een kermis, hel cirkus e.d. Door het dorp lopen 2 duide lijk bewegwijzerde routes, de zgn. Oost en West route. De start van de oostrou te (1) begint aan de Zuidkerkelaan. De westroute (2) begint in de Kapellaan, nabij motel Heiloo. Bij de aanvang van de routes worden GRATIS programma boekjes met routekaart en deelne merslijst uitgereikt aan de bezoekers. De toegang tot het gehele evenement is geheel gratis, dat is men in Limmen al 34 jaar gewend De beide routes lopen automatisch in elkaar over. 's Avonds zijn vele tuinen en mozaïeken sprook jesachtig verlicht. Ook beslist de moeite waard om te zien. Op diverse plaatsen in Limmen is ruim voldoende parkeer gelegenheid om de route of een gedeelte daarvan te voet af te leggen. Tijdens de Bloemendagen is het kultu- reel centrum "Vredeburg", gemerkt op de routekaart, en gevestigd in een schit terende Noordhollandse stolpboerderij met fantastische bollentuin geopend. In het kultureel centrum is o.a. gevestigd het Museum voor Bloembollenteelt, uniek in Nederland, waar meer dan 350 jaar bloembollenhistorie bewaard wordt. Gratis toegang uiteraard, terwijl u in de bovenzaal kunt genieten van koffie, alsmede een schilderijenexpositie. Vanzelfsprekend mag ook een bezoek aan de Hortus Bulborum niet op uw programma ontbreken. In de Hortus staat een kollektie van meer dan 1.250 variëteiten tulpen, alsmede een kollektie narcissen, hyacinten, bijgoed en Fritil- laria, imperialis (Keizerskroon). De Hortus zal naar verwachting tijdens de Bloemendagen in volle bloei staan. Ver geet vooral niet uw kamera mee te bren gen naar Limmen. U vindt de Hortus achter motel Heiloo, direkt aan het be gin van de westroute. Toegang gratis, maar let wel, op de paden lopen en beslist geen bloemen plukken. 1. Oost-route. Zuidkerkelaan, Schoolweg, Dusseldor- perweg, Dampegheestlaan, Du Peyrou- laan, 't Kieftenland, Achterweg, Stet- laantje, Dusseldorperweg, Vredebrug- laan, Koningsdam, Brugstraat, Elzen laan, Vijverlaan, Meidoornlaan, Vrede- burglaan, Dusseldorperweg, Sportlaan, Van Alkemadelaan, Clusiuslaan, Boo- gerdlaan, Den Burglaan, Van Alkema delaan, Burg. Bosmalaan, Boogerd- laan, Sportlaan, Hyacinthenlaan, Dus seldorperweg, Boogerdlaan, Nauwe- laantje, Visweg, Dusseldorperweg, Kerkweg, Middenweg, Rijksweg (naar Motel Heiloo). 2. West-route. Kapellaan (Hortus Bulborum). Hooge- weg, Visweg, Kapelweg, Pagenlaan, Hoogeweg, Burg. Nieuwehuijsenstraat, Molenweg, De Wieken, Molenweg, Theebos, Molenweg, Hoogeweg, Rijks weg, Westerweg, Burg. Nieuwenhuij- senstraat, Hoogeweg (einde). STICHTING OUD LIMMEN AKTIEF TIJDENS BLOEMENDAGEN De onlangs opgerichte Stichting Oud Limmen mag zich in een goede be langstelling bij de inwoners van Lim men verheugen. Diverse donateurs mochten reeds worden genoteerd. Tij dens de Bloemendagen van 10 t/m 13 mei zal ook de Stichting zich presente ren en wel op twee plaatsen: in het kul1 tureel centrum Vredeburg en bij de Li- ons Club manifestatie in de "Valkeyhal". In Vredeburg wordt een korte (10 min.) dia-impressie, met gesproken tekst ge geven omtrent het maken van de mozai- eken en kan men zien welke types er in de loop der jaren zijn ontstaan. De Li- ons Club Egmond - Heiloo - Limmen houdt evenals vorig jaar een aantal akti viteiten voor jong en oud in de Valkey hal (volop parkeerruimte!). De Stichting Oud Limmen zal aanwezig zijn met een expositie van schaatsen uit de kollektie van de heer Arie Krom, een bekende Elfstedenrijder. Er worden schaatsen met een roemrijk verleden tentoongesteld, maar ook schaatsen uit ververvlogentijden. Op beide lokaties, zullen leden van de Stichting aanwezig zijn om u nadere informatie omtrent de doelstellingen van de Stichting Oud Limmen te geven. Voor info kunt u altijd bellen: Albertine Min, tel. 3563, Arie Krom, tel. Piet van der Steen, tel. 1209. 1205, SCHAKEND LIMMEN Met de jaarlijkse massakamp tegen buurman Oppositie uit Heiloo in het direkte vooruitzicht hield Vredeburg haar club-snelschaaktoernooi waaraan door 18 leden werd deelgenomen. Er werden zeven ronden gespeeld. Cor van Etten walste hierin al zijn tegenstanders plat, tot in de 6e ronde, waarna hij in de laatste ronde door Gerard de Graaf werd geklopt. Remco Bollweg, die tot dan toe alleen over van Etten wajs gestruikeld, besloot zijn serie met een zege op Erik Kerkhof, zodat zijn puntental van 6 gelijk was aan dat van van Etten. Daar van Etten in hun onderlinge partij had gezegevierd en diens aantal zgn. weer- standspunten van 30 juist een halfje hoger was dan dat van Bollweg, werd Cor van Etten, de nieuwe rapid club kampioen. De lijst van de eerste tien luidt: 1. C v. Etten (6); 2. R. Bollweg (6); 3. G. Hes (5); 4. G. de Graaf (4); 5. J. Krijt (4); 6. E. Kerkhof (4); J.P. v.d. Heijdt (4). 8. R. v.d. Storm Sr. (4): 9. M. Biesheuvel3V2); 10. P. Hes (3^ J.P. BAND IN DE TOEKOMST Blues- en roek-formatie J.P. Band speelt zaterdag in cafe de Toekomst in Akersloot. Het is al bijna 3 jaar geleden dat deze band voor het eerst in het Noordhollandse plaatsje Akersloot speelde. Zo is er dan toch weer vraag naar deze band. Want nu komen zij voor de 5e maal in De Toekomst. Voor al de bepaalde sfeer en sound van deze band is toch wel bepalend voor een goe de en een gezellige avond. De J.P. Band, zaterdag 3 mei, in De Toekomst te Akersloot. MEERVOGELS HANDBAL NEEMT AFSCHEID VAN TWEE PROMINENTE TRAINERS Cees Bakker, hoofdtrainer heren en trainer herenselektie, gaat zich geheel wijden aan zijn geliefde sport het mara thonlopen en hij hoopt de 100 km. van Winschoten voor de tweede maal aan zijn prestaties toe te voegen. Cees is vanaf de oprichting betrokken geweest bij Meervogels '60 en was behalve een enthousiast handballer van 1969 tot 1972 penningmeester en van 1972 tot 1976 voorzitter van de vereni ging- Dolf de Beurs, hoofdtrainer dames en trainpr damesselektie, gaat Meervogels om studiereden verlaten. Dolf is 15 jaar bij het Meervogels handbalgebeuren betrokken geweest en heeft in zijn beginperiode vooral de jeugd begeleid en getraind en daarmee de basis gelegd voor het Nederlands kampioenschap dames junioren in 1984. Hij had een geheel eigen persoonlijke inbreng en menig advies is door het bestuur opge volgd. Beide heren zijn typische verenigings trainers en hebben tijdens hun trainer- schap de B-licentie gehaald. Hoewel geheel Meervogels '60 hoopt dat zij beiden eens naar het Meervogelsnest terugkeren bieden zij beide heren een afscheidsreceptie aan. Zondag 4 mei na de laatste kompetitiewedstrijd van de dames- en herenselektie kan men de vertrekkende trainers van 16.00 tot 18.00 uur in de kantine van het handbal- komplex aan de Boschweg de hand drukken. TUINWEDSTRIJD In verband met het 20-jarig bestaan van Vrije Lijst Akersloot werd eerder dit jaar een tuinwedstrijd aangekondigd. Aan deze tuinwedstrijd, welke bestaat uit twee afdelingen (grote en kleine tuinen) kon iedereen deelnemen. Inmiddels is de keuringsdatum Vastgesteld op 10 mei. Een onafhankelijke jury zal de tuinen keuren. De prijzen bestaan uit waarde bonnen van 100,-, 50,-- en 25,-- te besteden bij de plaatselijke midden stand. PEUTERSPEELZAAL ORGANISEERT VOORJAARSBEURS Peuterspeelzaal "De Peuterbeuk" Bea- trixlaan la, organiseert dit vooijaar een beurs, voor inbreng/verkoop van baby/ peuter artikelen zoals: kinder-wandel- wagens, wiegen, kinderstoelen, fietsstoel tjes/manden, autostoeltjes etc. Geen kleding en schoeisel De beurs wordto gehouden op dinsdag 6 mei. De inbreng voor de beurs is 's middags van 13.30 tot 14.30 uur. Van de opbrengst van de artikelen is 85% voor de inzender en 15% voor de peuterspeelzaal. De ver koop is 's avonds van 20.00-21.00 uur. Dus als de bovengenoemde baby-peuter- spullen overbodig zijn, of u heeft ze juist nodig, dan is wellicht deze beurs iets voor u GALERIE WIMMENUM START NIEUW SEIZOEN Vrijdag 2 mei om 13.00 uur is Galerie Wimmenum weer voor het kunstmin- nerid publiek geopend. De eerste exposi tie omvat abstracte schilderijen en keramiek. De schilderijen zijn van de hand van Pe ter Groot. Hij vervaardigde het afgelo pen jaar enkele vierluiken, een zeven luik en een boeiende serie "Angstkop pen" (alle olieverf op natuurkarton), en voorts een aantal olieverfschilderijen op doek. Het keramiek is van de Castricumse Marga Zijp, die al enige malen eerder in Galerie Wimmenum exposeerde. Ook nu weer toont ze zeer oorspronkelijk, vaak excellent werk. De subtiele materi aalbehandeling en de erotisch aandoen de "organische" vormgeving zijn voor de liefhebbers om van de te watertanden. Deze expositie duurt van vrijdag 2 mei t/m zondag 1 juni. Op Hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) om 14.00 uur wordt de expositie officieel geopend. Dichter Gerard Castricum leest op deze middag enkele van zijn recente dichtwerken voor. Verder toont de bekende mode ontwerpster Marijke Nuhaan (bekend door onder meer haar theaterkleding) een serie creaties uit haar couture-collectie. Galerie Wimmenum (Herenweg 270, Egmond a/d Hoef, even buiten Eg- mond richting Bergen) is geopend elke vrijdag- zaterdag, en zondagmiddag van 13.00-17.00 uur. FOLDER OVER BOTULISME De provincie Noord-Holland heeft on langs een herziene uitgave van de folder en het affiche "Botulismebestrijding in Noord-Holland" uitgegeven. In deze folder wordt verteld wat botu- lisme is en hoe het kan worden herkend. Verder worden maatregelen genoemd die gemeenten, terreinbeherende instan ties en particulieren kunnen nemen om verdere verspreiding te voorkomen. Het affiche geeft een summiere be schrijving van botulisme en vermeldt waar men terecht kan als een met botu lisme besmet dier wordt gevonden. Folder en affiche zijn gratis te bestellen bij bureau voorlichting, Provinciehuis Noord-Holland, Dreef 3, 2012 HR Haarlem, telefoon 023-169933. Voor de tweede maal in successie organiseert de Akersloter Gemeentelijke Sportraad een sportweek. Dit sportfes tijn, dat dezelfde formule heeft als vorig jaar, wordt gehouden van 4 t/m 11 mei. Maar liefst 35 teams met meer dan 400 deelnemers (-sters), samengesteld doo 16 sportverenigingen, nemen deel. Elke sportvereniging organiseert een evene ment waaraan zelf niet wordt deelgeno men. Op zondag 4 mei opent het college van B. en W. het sportfestijn op de Uiter- dam, waarna roeiwedstrijden worden gehouden op het Dode Gat. Op dezelfde dag start in sportzaal Overdie een basketbaltoernooi. Maandagavond volgt in deze zaal een volleybaltoernooi en zijn er in café 't Achterom klaveijaswedstrij- den. Dinsdagavond wordt geschoten in zaal De Vriendschap en gehandbald aan de Boschweg. Het tennistoernooi wordt woensdagavond afgewerkt op het tennis park De Kijf en tafeltennis vindt plaats in sportzaal Overdie. Op Hemelvaartsdag worden viswedstrij den gehouden nabij de Uiterdam, gevoet bald in sportzaal Overdie en een fietses- tafette (dikke bandenrace) verreden (par cours: Boschweg, Lelielaantje, Konings weg, Dorpsstraat). Op vrijdagavond gaat het badmintontoernooi van start (Overdie) en vinden biljartwedstrijden plaats. (De Vriendschap). De sportweek wordt zaterdagavond met een feestelijke prijsuitreiking afgesloten in het clubhuis van Meervogels '31. Eerder op de dag zijn er voetbalwedstrij den en een estafetteloop op Cloppen- burch, terwijl gymnastiek wordt be oefend in sportzaal Overdie. De organisatie van de sportweek 1986 is in handen van de werkgroep Sportweek. Deze werkgroep is in het leven geroepen door de gemeentelijke Sportraad en bestaat uit de volgende leden: Wim Veldt, (voorzitter) Ed Grans (secretaris) en de leden Thea Wolvers en Gerard Koelman. Wie verdedigen de wisselbekers. Vorig jaar werden de wisselbekers gewon nen door: a.z.v. de Vriendschap (heren), Axmeriscota (dames) en door de jeugd van a.z.v. de Vriendschap. Bij de jeugd is dit jaar een splitsing gemaakt tussen jongens en meisjes. De afdeling Akersloot van de E.H.B.O. verzorgt tijdens de sportweek de eerste hulp. Zij zullen bij alle onderdelen aanwezig zijn. Voor de aanvangstijden: zie bijlage van de Uitkijkpost.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 14