Politieberichten de Dierenbescherming Kerkdiensten Medische diensten Andere adressen Opnieuw een bouwplan centraal in raadsvergadering te Heiloo Rijkspolitie Heiloo en Egmond voor een 'proefjaar' samen 20 Jaar Heilooër Stichting voor de Bejaardenzorg Heifoo—Ummen— Castrkum valkering beveiliging Geen Uitkijkpost ontvangen? G. J. C. de Jong AFWEZIG Dr. Gransbergen en Dr. Kempers Vrijdag 2 mei MOTORRIJLES 40.' PIET GELDERBLOM HEILOO Gevestigd "TAFELTJE DEKJE" "OPEN TAFEL" UITKIJKPOST 30 APRIL 1986 Winkeldiefstal Bij de Super-Discount is door twee personen getracht om goederen mee te nemen zonder betaling. Het ging in totaal om zes flessen wijn en een klosje garen. Op 22 april is een persoon bij de Hema aangehouden, die een fietslampje mee wilde nemen zonder betaling. Op 22 april is er een aangifte gedaan voor mishandeling op 18 april, wat plaatsvond bij 't Loo. De verdachte sloeg zonder enige aanleiding het slachtoffer enige malen op het hoofd. Doordat de verdachte een dienst plichtige jongeman is, is de zaak over gedragen aan de marrechaussee. Aanrijdingen Op de Westerweg is een bestuur der van een personenauto tegen een houten hek gereden. Het kenteken is bekend bij de politie. Bij 't Hoekstuk deed zich ook een aan rijding voor. De dader is doorgere den. Op 24 april kwamen drie auto's met elkaar in botsing. De eerste bestuur der verleende geen voorrang aan een andere automobilist, waardoor de ze weer in botsing kwam met een der de auto. Eén van de bestuurders liep hierbij een hersenschudding en een scheurtje boven het oog op. Een fietser, die schrok van een aan gelijnde hond, daardoor uitweek naar links en viel, heeft door de val een hersenschudding, kwetsuur aan het sleutelbeen, en een bloedend oor opgelopen. GETUIGEN GEZOCHT Op zaterdag 26 april om ±15.45 uur heeft zich op de kruising Kerkelaan Kennemerstraatweg een aanrijding voorgedaan, waarbij de veroorzaker onbekend is gebleven. Deze reed namelijk volgens twee op elkaar botsende automobilisten door het rode licht, waardoor de twee ander, beide door het groen rijdend tegen elkaar botsen. De politie verzoekt getuigen die hier iets van gezien hebben, zich te melden. Inbraken Op 25 april is bij een woning in Bos wijk, op klaarlichte dag een inbraak gepleegd. Er werd hierbij een foto toestel ontvreemd. Bij een inbraak in een woning aan het Malevoort is een video-recorder ontvreemd. Tussen 14 en 23 april zijn uit een ga ragebox aan het Zevenhuizen, vijf fietsen ontvreemd. Bij een woning aan de Haesackerlaan is gepoogd via de schuifdeuren bin nen te komen. Toen dit niet lukte zijn de inbrekers het bij de buren gaan pro beren, waar het wel lukte om binnen te komen. Er werden geld en cheques vermist. Snelheidscontroles De wekelijkse snelheidscontroles in Heiloo blijken als waarschuwing niet veel resultaat opgeleverd te heb ben. In Heiloo werden 141 automo bilisten verbaliseerd. In Limmen wa ren het er in totaal 136. Gestolen Twee fietsen en één bromfiets werden er afgelopen week gestolen. GEVONDE VOORWERPEN GEVONDEN: 1 bankbiljet van 10,--, 1 zak kaarsenhouders, fiets-dynamo, 2 autosleutels, opschrijfboekje met 1 bankbiljet van 25,-, 1 rood/bruine portemonnee met geldsinhoud, bou vier met witte bef, dameshandschoen, zilveren ketting, rode sporttas met in houd, geel regenpak, bankbiljet van ƒ100,--, sleutel, siervelg van Merce des Benz, lange sleutel, en een sleu telbos. Afhalen op woensdag- en zaterdag middag tussen 14.00-16.00 uur. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 Het mag bekend veronderstelt worden dat er bij de politiekorpsen in de kustgemeenten de afgelopen jaren de nodige problemen zijn ontstaan. Zo ook bij de groep Bergen, waaronder het gebied vanaf Petten tot Egmond-Binnen viel. De groep kreeg in '84-'85 in de zomermaanden steeds assistentie vanuit andere, meer landinwaarts gelegen groe pen, maar een echte oplossing van de problemen werd daarmee niet bereikt. De oplossing in de afgelopen jaren had natuurlijk als voordeel, dat er een betere bezetting was, bijvoorbeeld in de nachte lijke uren. Ook meer preventief toezicht kon worden gehouden. Maar er waren ook nadelen. De groepen, van waaruit de assistentie werd verleend hadden minder mensen voor hun zorg. De extra mensen waren bovendien 'vreemden' in de kustgemeensten en bij slecht weer waren zij daar min of meer 'overbodig'. Om tot een oplossing te komen werd overleg gestart tussen de politie, het openbaar ministerie en enkele burge meesters, het zogenaamde driehoekso verleg. Uit de discussie kwam het plan naar voren om de drie Egmonden voor een proefjaar samen te voegen met de gemeenten Heiloo en Limmen. Een werkplan daartoe is opgesteld en on langs is dit goedgekeurd, waarmee de samenwerking van start ging. In het najaar heeft een eerste evaluatie plaats. Mochten de ervaringen zodanig positief zijn, dan zal gekeken worden of er een definitievere vorm van samenwer king, wellicht zelfs samengaan, van Heiloo, Limmen en de Egmonden komt. In het proefjaar heeft de groep niet meer mensen dan de optelsom van de huidige aantallen: ruim 50. Uitgangspunt voor de politie is het garanderen van een minimale basis-poli tiezorg in de drie gemeenten. Dat zal bijvoorbeeld op topdagen in de zomer, wanneer bijna 70.000 mensen de Eg- monse stranden bezoeken een lastige opgave zijn. In ieder geval staan de politiemensen uit Heiloo, Limmen en de Egmonden loyaal ten opzichte van de samenwerking. Een eventuele samenvoeging van de drie gemeenten in één groep rijkspolitie na het proefjaar is ook een aspect, waarmee rekening wordt gehouden bij de bouw van het nieuwe politieburo in Heiloo. Dat wordt gesitueerd op het openliggen de terreintje tegenover het Witte Kerkje aan de Kennemerstraatweg. De con structie zal zodanig worden, dat men door een extra laag meer ruimte kan creëren. Het buro in Egmond aan Zee krijgt ook meer ruimte door het betrek ken van het voormalige gemeentehuis van Egmond aan Zee. Een belangrijke aanpassing zal het zijn voor de inwoners van de Egmonden. Die moeten zich vanaf heden, wat betreft de politie, niet meer richten op Bergen maar op Heilöo. Voor de goede orde nog even de telefoonnummers, waaronder de politie in de drie betrokken gemeentes bereikbaar is: Heiloo tel.072-333144. Limmen, tel. 02205-1783. Egmond, tel. 02206-4444. Vorige week donderdag vergaderde de raad van Heiloo voor het laatst in de 'oude' samenstelling. Gisteravond werd de in maart verkozen raad geïnstalleerd. In de laatste bespreking was het weder om het verlenen van een bouwvergun ning waar veel om te doen was. Het verzoek van de heer Van der Steen, die op de Hogeweg 26d een bedrijf voert, was om aldaar een spoelinstallatie te mogen plaatsen. Het college wilde dat verzoek honoreren, maar stuitte op tegenstand van de kleinere fractie. De heren Adema (PvdA) en Helder (Links Heiloo) en mevrouw Schuurman (D'66) toonden zich tegenstanders van het goedkeuren van een niet-agrarische be stemming in agrarisch gebied. Boven dien voerden zij als argumenten aan dat de overlast voor de omwonenden, die nu toch al niet gering is, door de uitbreiding alleen maar zal toenemen. Op dat punt had ook de heer Ten Hoope (Heiloo 2000) vragen. Een uitleg van de verant woordelijke wethouder J. Borsjes (PvdA) nam het bezwaar van Heiloo 2000 weg. Echter niet konden de drie eerderge noemde raadsleden overtuigd worden. Zij stemden tegen. In volle meerderheid stemde de raad in met het voorstel om hockevereniging De Terriers een gemeentegarantie te verle nen (265.000 gulden) voor de aanleg van een kunstgrasveld. De vereniging be taald een vergelijkbaar bedrag uit de (te verwerven) eigen middelen. En passant werd ook een krediet van 30.000 gulden beschikbaar gesteld voor het nodige hekwerk rond het kunstgrasveld. Ten aanzien van een andere sport bleek de raad eveneens positief om een krediet beschikbaar te stellen. Het handbalveld van Foresters zal worden opgeknapt, hetgeen 20.000 gulden vergt. Grote bedragen werden door de raad 'uitgegeven'. Veel meer moeite hadden Bel 's donderdags: 072-330175 de raadslieden met de subsidie van de AOW-AAW Belangenvereniging Heiloo Deze vereniging had bezwaar aangete kend tegen de hoogte van de voor 1986 toegekende subsidie. Voor al door nieuwe initiatieven (zoals cursussen) was het in maart '85 aangevraagde bedrag te laag bevonden. Formeel kan men de subsidiehoogte niet aanvechten, omdat er nu sprake is van een andere subsidie aanvraag. Maar het is opmerkelijk dat een en ander uitmondt in een Arob-pro- cedure. Het voorstel van de heer Ten Hoope (Heiloo 2000) om het voorstel aan te houden en in onderling overleg naar een oplossing zoeken was wellicht beter geweest. Minder rompslomp en een snellere oplossing van de problemen bij de AOW-AAW-vereniging behoorden dan tot de mogelijkheden. Deze sugges tie werd niet door een meerderheid gesteund. Gelet op de formele kant van de zaak was tenslotte toch een zeer ruime meerderheid in de raad het eens met de college-opvatting. Alleen de heer Helder (Links Heiloo) stemde tegen. Afscheid. Na afloop van de beraadslaging richtte burgemeester Glijnis het woord tot de raadsleden voor wie het de laatste bijeenkomst van de raad was. De VVD-ers Knijnenberg en De Visser vertrekken na één raadsperiode. De heer Mast (CDA) komt ook niet terug in de raad. Driemaal kwam hij vanaf de 'reservebank' op een raadszetel. Zijn fractiegenoot de heer Breuker heeft vanaf 1978 zitting gehad in de raad, waarvan een half jaar als wethouder vanwege het vertrek van burgemeester Hoekstra. Ook mevrouw Schuurman (D'66), die vanaf 1979 in de raad heeft gezeten, komt niet terug in de raad. De vijf raadsleden bedankten de burge meester voor zijn vriendelijke woorden. Opmerkelijk was de speech van de heer De Visser, die in vier jaar een imago als het 'meest zwijgzame raadslid' heeft opgebouwd. Ook mevrouw Schuurman nam de tijd voor een laatste woord tot de raad. Zij gaf nog eens duidelijk aan waarvoor D'66 staat: democratie in optima forma. De scheidende raadsle den ontvinden ieder een speciaal glas met inscriptie. WAVWAV Overige artsen nemen waar wvww WWWWVWVUWM De Heilooër Stichting voor Bejaarden zorg bestaat op zaterdag 3 mei, officieel 30 jaar. Officieel, vóór 1956 nl. was er al een commissie bezig met plannen ma ken om de pastorie van de Hervormde Gemeente te kopen, te verbouwen en uit te breiden tot een verzorgingstehuis voor bejaarden. In deze commissie, c.q. het latere bestuur van de stichting zaten: J. Rus Sr. (aannemer-wethouder), mevr. S.A.L. v. Hoolwerff-Drost, mej. A.E. de Lange (verpleegster), B. Eekhof (ver bonden aan het GAK), G. Melgers (ad ministrateur), Mr. M.J. van Rossum du Chattel (ambtenaar ter secretarie), G.J. ten Bruggecate (arts), N. Majolée (tand- technicus, raadslid), en C.J. Vahl (tuin der, raadslid). Eerste verzorgingstehuis in Heiloo Een eerste onderzoek door het dagelijks bestuur der gemeente naar de behoefte aan een verzorgingstehuis gaf een nega tief resultaat. Dat was in 1954. Toen de voorlopige plannen van de Stichting be kend werden gemaakt, bleek echter het tegendeel. Overigens niet zo vreemd. Veel gepensioneerden en renteniers vestigden zich in Heiloo. Er waren al tal van particuliere bejaardenpensions. Aan dit soort pensions werdén hoge ei sen gesteld, waaraan men in het alge meen, niet kon voldoen. Dit had o.a. tot gevolg dat tientallen oudere mensen zich opgaven voor het nieuwe tehuis AKTIE VAKANTIE PLEEGDIER De boekingen voor de vakanties komen alweer flink op gang en zelf praat u mis schien ook al over de bestemming voor deze zomer. Maar denkt u ook even aan uw huisdier, waar gaat hij de vakantie doorbrengen Voor het 6de seizoen organiseert de Die renbescherming de "Aktie Vakantie Pleegdier". Evenals voorgaande jaren hopen wij ook nu weer op succes. A.V.P. is het verzorgen van (hoofdza kelijk honden tijdens eikaars vakantie. In de afgelopen jaren hebben al heel wat honden bij elkaar gelogeerd en het blijkt de meest ideale oplossing. De hond blijft in de gezinssituatie en komt zo aan aandacht of lichaamsbeweging niets te kort en ook financieel is de A.V.P. heel aantrekkelijk immers als er wordt "geruild" hoeft er geen geld aan te pas te komen. Heeft u geen hond, maar zou u er best één willen aanschaffen, dan is de A.V.P. dé gelegenheid eens te beleven wat het wil zeggen een hond in huis te hebben. Een hond verlangt immers een behoorlijke plaats in het gezin en zijn verzorging vergt toch heel wat tijd. Na het verzorgen van een vakantie-hond kunt u dus bewuster beslissen over het al dan niet aanschaffen van een hond. Ook voor kleine huisdieren als konijnen en cavia's is meestal wel een logeeradres te vinden. Heel anders ligt dat voor kat ten. Katten hebben een grotere binding met de eigen omgeving. In een vreemde omgeving raken ze nogal gauw in pa niek, weigeren te eten of nemen de be nen (poten). Ze raken aan het zwerven of komen pas na weken vermagerd en ziek op het eigen adres aan. Voor katten is de beste oplossing ze gewoon thuis te laten en ze te laten verzorgen door bu ren of kennissen. Heeft u interesse voor de Aktie Vakan tie Pleegdier, wilt u gewoon wat meer inlichtingen of wilt u zich misschien op geven als opvangadres, neemt u dan eens kontakt op met ons: tel. 072-336180. Deze week vragen wij extra aandacht voor een supergrote, wit met zwart ge vlekte kater. Hij is gecastreerd en 12 jaar jong. Zonder meer een schat van eert beest. Er is alleen een klein pro bleempje. Hij moet per dag een kwart pilletje gebruiken. Wie is bereid dit lief devol voor hem te verzorgen Goed tehuis gezocht voor: Zwarte poes, klein diertje, ca. 5 jaar. Rode kater, ca. 5 jaar. Lapjespoes, bij zonder lief, 5 jaar. Poes van 12 jaar, pikzwart en een poes, blauw met creme, heel klein en pluizig, 3 jaar, zoeken sa men een tehuis. Poes en kater, pik zwart, 13 jaar, zoeken samen een te huis. Lapjespoes, 9 jaar. Schildpad poes, 10 jaar. Poes, bocrenlap, 19 jaar. Voor informatie: 072-337853. "Sailor", bast., reu, bruin, 1 jaar. "Rart'a", jacht hondje, teefje, zwart dek, verder bruin, 7 maanden. "Bo", bast. teefje, 10 maanden. "Boy", bou vier, gecastr. zwart, 7 jaar. "Kazan", bast. Ierse wolfshond, reu, 3 jaar. "Daika", Duitse herder, teef, 2 jaar. Pépé, bast. herder, reu, 1 Zi jaar. Chow-chow, reu, 6 jaar. Kruising Dal- matiër/Pointer, reu, 4 jaar. Bast. hond, zwart/wit gevlekt, teef, 9 jaar. Peki nees, reu, zandkleurig, 5 jaar. Gevonden: Zwart met witte kater, ca. 1 jaar, niet gecastr., witte buik en vier witte sok ken, witte neus, Bestevaerslaan, Heiloo (loopt daar al 2 maanden) Schildpad poes, bruine vlek tussen ogen, witte driekhoek op borst, witte teentjes voor en witte voetjes achter, Zeeweg, Heiloo. Kat, zwart, witte bef en voeten, loopt al de hele winter in de buurt van Pageveld Limmen. Vermist: Zwarte kater met beetje wit, ongecastr., blauw bandje, rood kokertje, Wester weg, Heiloo (ruim een maand). Klein poesje, cypers/lap, pluizig, grijs met bruine vlekken, 10 maanden, Wester weg, Heiloo. Rode kater, witte bef, wit te voetjes, gestreepte staart, gecastr., 5 jaar, Kleine Olven, Heiloo. Siamees, blue point, helblauwe ogen, gecastr. 2 jaar, Koningsdam, Limmen. Rode cy perse kater, gecastr., witte bef en sok ken, Breedelaan, Heiloo. Cyperse ka ter, witte borst, zwarte vlek op neus, Vrieswijk, Heiloo. Zwarte poes, wit vlekje op rug, is schuw, 5 jaar, Molen weg Limmen. Parkiet, geel, Vrieswijk, Heiloo-. Heiloo en 072-337853, 02205-2256. Dierenbescherming Omstreken: Tel. katten Heiloo: 072-332879. Limmen: Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 02205-2256. Akersloot: 02513-10079. ,,De oude Pastorij". Dit tehuis werd op 21 september 1957 officiëel geopend door de toenmalige minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J.G. Suurhoff. Het tehuis bood plaats aan 38 bewoners. In die tijd kwam het bestuur van de Stichting wel bijzonder veel bij elkaar. De bestuursleden beslisten zelf over een opname. Er is zelfs een tijd geweest dat er een wachtlijst was met ruim 100 per sonen die vroeg, of dikwijls laat, uit voorzorg opgenomen wilden worden. Vanaf 1978 beslist hierover een indica tiecommissie, welke bij de wet is in gesteld door het dagelijks bestuur van de gemeente. In de notulen van de Stichting van 20 april 1957, lezen wij dat de pensionprijs werd vastgesteld op één bedrag per maand, variërend van 164,- tót 166,50 per persoon. Voor echtparen van 310,- tot 325,-. De directie werd aangenomen op een salaris van 325,- per maand. De netto personeelskosten waren, per jaar, 17.000,-! Kortstondig bestaan van Huize Kooimeer" Inwoners van Heiloo moesten soms voor verpleging naar elders. Ver van hun vertrouwde omgeving. Toen het da mespension Huize van Duuren" (op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Kooimeerlaan) te koop stond, besloot de Heilooër Stichting voor Be jaardenzorg dit pand aan te kopen om er een klein verpleeghuis van te maken. Het bestond slechts kort, omdat het, ondanks verbouwingen, in de loop der jaren niet aan de wettelijke eisen kon voldoen. In die tijd werden o.a. plannen gemaakt voor het bouwen van een verpleeghuis met 50 bedden bij ,,De Loet". Dat bleek door omstandigheden, echter niet haalbaar. Het tweede verzorgingstehuis van de Stichting Na de opening van ,,De oude Pastorij", ontstond een ellenlange wachtlijst. De bouw van een tweede verzorgingstehuis door de Stichting, was dus gerechtvaar digd. Door architect J. Rus Jr., die ook ,,De oude Pastorij" ontwierp, werd een groot tehuis ontworpen, dat gebouwd werd door de Gebr. Kaandorp (ook uit voerders van ,,De oude Pastorij"). Dat tehuis werd gebouwd aan de Buren- weg op het voormalig terrein van de Eerste Heiloosche Hygiënische Melk fabriek". Het werd het nog steeds bestaande verzorgingstehuis ,,De Loet", dat later weer belangrijk werd uitgebreid met de noordelijke vleugel. Het zuidelijke deel, gebouwd in 1966, wil men nu drastisch renoveren. Er zijn ook plannen voor het bouwen van zoge naamde aanleunwoningen, aan de noordzijde van De Loet. Naast al deze aktiviteiten uit de afgelo pen jaren, was het stichtingsbestuur ook aktief in en met de Stichting Wooncom plex Bejaarden, welke een 4-tal woning complexen realiseerde. Bestuursleden namen zitting in beide besturen. De eerste woningen werden gebouwd rond het vroegere hertenkampje (Bos boom Toussaintweg). Naar wij vernomen hebben, wordt dit belangrijke jubileum beperkt tot o.a. een extra feestelijk diner voor de bewo ners en oprichters op dinsdag 13 mei; en een feestelijke herdenking op vrijdag avond 23 mei voor bestuur en perso neel, met hun resp. partners. (60 minuten) Tel. 072-336583 Bovag-rijschool 5 E. J. Potgleterweg 22, 1851 CH Heiloo. Tel. 072-331991 elektro - acupuncturist acupuncturist iriscopist manueel-therapeut AVW/AWVAVWWW\\ KERK EN POLITIEK Op 17 april sprak prof. D. C. Mulder in de Witte Kerk over Kerk en Poli tiek Prof. Mulder is voorzitter van de Nederlandse Raad van Kerken. Hij ziet duidelijk verbanden tussen Kerk en Politiek en vindt dan ook dat de kerk moet spreken, daar waar mensen in de knel komen. Kerken doen dat ook via encyclieken of synodale uitspraken. Zo heeft ook de Raad van Kerken nog kort geleden het kabinet vragen gesteld over de sociale wet geving. Prof. Mulder is het dan ook niet eens met prof. H. M. Kuitert, dat theologie geen politieke theologie mag zijn, of m.a.w. dat de kerk wel mag preken", maar niet mag spreken". Wel zou dat spreken van de kerk vlg. prof. Mulder aan voorwaarden verbonden moeten zijn nl. - het spreken moet duidelijk uit het evangelie komen. - het spreken moet deskundig zijn. Misschien ook door de Wereldraad van kerken zijn de uitspraken van de kerken de laatste jaren nadrukke lijker, zeker ook kritischer t.o.v. van onze westerse maatschappij. Maar de kerken zijn juist deskundig in de contacten met kerken over de hele wereld en dus ook in de 3e we reld landen waar nog steeds om brood en recht op bestaan wordt gevraagd. Zou onze manier van kerk zijn niet óók in dienst gesteld kunnen en moe ten worden van de gerechtigheid in de wereld? Zoals u wellicht bekend is kunt u zonodig een warme maaltijd gebrui ken via "Tafeltje Dekje". Met in gang van dinsdag 22 april a.s. kunt u gezamenlijk met anderen deze maaltijd gebruiken in de consesto- rie-kamer van de Gereformeerde Kerk, aan de Noordergeeststraat. Voorlopig één maaltijd per week op dinsdag om 12 uur. De kosten zijn 7,50 per persoon. Gastvrouw is de Unie van Vrijwilli- 1 T\-i iSLZSi ïoyÉ i 't Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur ds. B. J. Kruit. Heilig Avond maal m.m.v. Cantorij. Crèche in Kruis kerk. Kindernevendienst in Open Huis. 19.00 uur ds. J. van Kamp. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.3Q uur e. Sluis-Sluis, Schrift en Ta fel. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur ds. J.W. van de Gronden. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Dienst en woens dagavond 8 uur. Bijbelstudie. Wester weg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur drs. J. Bouma uit De Bilt. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond-Binnen, 9.15 uur voorganger ds. N. K. Eikerbout. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. M.W.S. Cramer; Avond maal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur Prof. dr. H. J. Adriaanse, Den Haag. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur ds. A. G. Hoekema. Extra collecte jeugdfonds eigen gemeente. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst. Evangelische Bijbelkring Eens in de veertien dagen, tel. 02206- 2380. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Donderdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.H. Missen: zaterdag 19.00 uur; zon dag 9.00 en 11.00 uur. In de week: maandag-, woensdag- en zaterdagavond om 19.00 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le Vrijdag van de maand 19.00 uur. Lof: Zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: Zaterdag in beide kapel len vanaf 16.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H.H. Missen: Zaterdagavond 18.45 u. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. gers.; pi| pr woners *vaïr De Gö'uwe Boom, ae Vinkenbaan en het flat aan de Tér Coiilsteflaan. Informatie hierover kunt u krijgen op maandag, woensdag en vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 335296. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 3 en 4 mei: Dr. Den Engelsen, Het Wie- lemakersland 9, tel. 072-333080. 5 mei: Dr. E. Kempers, De Achtkant 19, tel. 072-330077. 8 mei: Dr. Gransbergen, Breedelaan 59, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek Van 2 tot 9 mei: Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123. Verloskundige Limmen 2 tot 7 mei: E. Wiegering, tel. 02513- 12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 3 en 4 mei: B. P. E. de Vries, Em mastraat 20, Alkmaar, tel. 072-153939. r8 mei: M. J. Gravestein, Emmastraat HEILOO NVVH HEILOO opbrengst kermis De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen hield op 23 april, een kermis waarvan de opbrengst ten goede kwam aan een ontwikkelingsprojekt in Indo nesië (Portho/Haria, Molukken). De netto opbrengst was 1.496,85, een fantastisch bedrag Het bestuur dankt allen die eraan meegewerkt hebben heel hartelijk voor de geweldige inzet en de grote belangstelling zowel van leden als ook buitenstaanders. We mogen terug zien op een bijzonder geslaagde aktie, dankzij uw medewerking. AGENDA OPEN HUIS TEL. 333368 Donderdag 1 mei Fed. Vrouwenraad cursus 09.00-11.30 NIVON kreatief 13.30-15.30 P.v.d.A. bijeenkomst 14.00-17.00 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. operettever.rep. 20.00-23.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C. bridgeclub heiloo 20.00-23.00 H.B.C. bridgeclub heiloo 20.00-23.00 Vrijdag 2 mei Plattel.vr.Volksd. 09.00-10.30 S.K.W.O. 11.00-12.00 H.v.v.H. damesbridge 09.30-11.30 Plattel.vrouwen volksd. 13.30-15.30 S.K.W.O. yoga 13.30-16.30 Beg.orkest v. NH rep. 20.00-22.00 Quatre-Mains Mw.Zegveld 20.00-22.00 NIVON geologie -slot- 19.30-21.30 Zaterdag 3 mei Alkm. Big Band rep. 15.30-17.30 Zondag 4 mei Gesloten. Maandag 5 mei Plattel.vr.zang 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00 Soc. Alleenst.soos 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 Dinsdag 6 mei Doves gym 09.00-12.00 Nieuw Leven zangver.rep. 20.00-22.00 Oppositie schaken jr.en sr. 19.00-23.30 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Oppositie schaken sr. 20.00-23.30 H.A.F. fotocl.Heiloo slot 20.15-22.15 Volkshuisv.spreekuur 19.00-22.00 Woensdag 7 mei Doves gym 10.30-11.30 N.v.v.H.toneel rep.slot 09.30-11.30 Sans Atout damesbridge 13.00-16.00 UYCL yoga 19.30-21.30 THEATER DE BEUN TEL. 333156 Donderdag 1 t/m woensdag 7 mei: Filmliga. Aanvang 20.15 uur m.u.v. 4 mei, aanvang 20.45 uur. Alkmaar, tel. 072$ 125862. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072- 333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072-333271; E. J. de Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P. A. Slinger, De Ho- ghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Diëtiste Simone Ouwendijk, diëtiste, telefonisch afspraken maken: dagelijks tussen 18-19 uur, tel. 072-330719. Van Doorn straat 24, Heiloo. Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. KRUISVERENIGING "HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw, Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17.00-18.00 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19.00-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur. Wijkverpleegkundigen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8.00-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-96203, te bereiken maandag, woensdag en vrijdag tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. Mevr. B. Huisingh, tel. 02208-96422, te bereiken tussen 8.00-8.30 uur. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Spreekuur in wijkgebouw: dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. DIERENARTSEN Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel.nr. 072-331606 (Comman deurslaan 1). Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114; b.g.g. 072-334348. BOUW- EN HOUTBOND AFD. HEILOO Spreekuur iedere maandag van 20.00 tot 21.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267. FIOM: BURO VOOR ALLEEN STAANDE OUDERS Van der Meijstraat 6 te Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar maandag t/m vrij dag, tussen 9.00 en 17.00 uur. OUDERS HELPEN OUDERS" Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting Ouders van Drugs verslaafden". Tel. 072-152244. Bereik baar: maandag t/m vrijdag van 17.00 t/m 01.00 uur, zaterdag, zondag en op feestdagen van 9.00 t/m 01.00 uur. VBOK Vereniging ter bescherming van het on geboren kind biedt hulp aan moeder en kind bij niet-gewenste zwangerschap, tel. 072-126360, 072-622095, 033-620244. CONSULENTEN DIEREN BESCHERMING HEILOO Honden: Reppel, tel. 333714. Katten: mevr. Dekker, tel. 332879 en mevr. De Zoete, tel. 334810. Vogels: Mare Adelaar, tel. 336848. NEDERLANDSE RODE KRUIS afd. Heiloo Molenweg 20, 1851 LG Heiloo tel. 072-338048 Welfare: mevr. N. C. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 MB Hei loo, tel. 072-335427. Verkoop van handwerken iedere woensdag van 10-12 uur Kennemerstraatweg 382, tel. 072- 333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o-theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan die genen die speciale aandacht nodig heb ben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Heiloo (tel.072-333399). Openingstijden: donderdag van 15.30 to 16.30 uur; vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. InL: mevr. M. H. Post-Stuve, Goodes- laan 55, 1852 ES Heiloo (tel. 072- 334152). Telefooncirkels InL: J. van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. OUDERENKOOR HEILOO Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. InL: via tel. 334797, 334054 of 334216. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Werkendelslaan 29, tel. 331594. INDICATIECOMMISSIE HEILOO Aanvragen voor huisvesting in een be jaardenoord dienen te worden gericht aan de afdeling sociale zaken van de ge meente Heiloo, van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. de heer A. Th. Delle- man, tel. 072-313184. Spreekuur: iedere werkdag van 08.30 tot 10.30 uur. Dins dagavond van 7 tot 8 uur. VRIJWILLIGERS-AUTO-VERVOER Telefoon 333097, b.g.g. 331297. FNV INFO-TEAM HEILOO-LIMMEN Spoed informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. WONINGBOUWVERENIGING SINT WILLIBRORDUS Secr.: Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 333252. Onderhoud: tel. 332746. Administratie huren: tel. 334772. Spreekuur, le en 3e woensdag van de maand m.u.v. juli en augustus in de R.K. Pastorie, Westerweg 267 (19.00- 20.00 uur). Spreekuur: iedere eerste maandag van de maand in De Loet, De Loet 1, Heiloo (10.00-11.30 uur). STICHTING UNIE VAN VRIJWILLIGERS Kantooruren: maandag, woensdag en vrijdag (12.00-14.00 uur) per tel. 072- 335296. WAO-AA W-GROEP Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur elke maandag (9.00-12.00 uur). OPPASDIENST Tarieven: 2.50 per uur; na 23.00 uur 3,-. Contactadressen (uitsluitend tele fonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): mevr. Meertens-Wiltens (072-116377) of mevr. van 't Veen-Paarlberg (072- 330127).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 2