^%'ivïode van nu Modehuis Maija Geels Onze voor jaarscollectie hangt voor u klaar ZONDAG MOEDERDAG O.varTVelzen r Jan Jansen yyvindt u bij r) Gerard Joling zong voor Terriers de (kunst-)grassprietjes bij elkaar Veel veranderingen in de nieuwe NS-regeling Nutsspaarbank Stationsweg bestaat alweer 12Vi jaar Verwen moeder met een HEERLIJKE TAART of LUXE DOOS BONBONS. iff1»# i'lfci x Openingstijden: maandag OOSTERZIJWEG 25 - HEILOO Ruime parkeergelegenheid Kennemerstraatweg 207 Telefoon 331255 HEILOO Na het werk uit eten in Bowling Heiloo! ™p k m Wat ons betreft mag moeder de bloemetjes best buiten zetten. Zeker wanneer het die feestelijk bloeiende grote stamfuchsia is in de witte kunststof bak 'Balmoral'. Een elegant en zeer 'plant-aardig' kado voor die éne unieke vrouw in ons leven. Speciaal voor Moederdag maakt Intratuin er een aanbieding van: stamfuchsia plus bak y DE WINTER FINANCIEEL BURO een. k°ste'oos en Bc' h,p°<wek'd" Tandprothetische praktijk Gespecialiseerde tandtechniek Wij maken elke tandprothese van begin tot einde zelf. Ook voor reparaties. «ij/ samen voor Nffiuvr Bufe£nnN! Hoe u ook op andere manieren moeder in de bloemetjes kunt zetten zullen we u graag in geuren en kleuren vertellen. wielinga Vennèwatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Genoemde prijzen zijn aihaaljprijzen. Aanbiedingen geldig t/m woensdag 14 mei a.s. of zolang de voorraad strekt. Jeugdige mode van Otto van Os. IIPÏ!pii Sportieve kleding van Johan Jansen. UITKIJKPOST 7 MEI 1986 dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.30-17.30 uur 9.30-17.30 uur 10.30-16.30 uur Blonde Jeanette uit Sloten heeft haar eenmansbedrijf afgestoten. Hier zit ze tevree aan het afscheidsdiner dat ze kreeg van haar ex-vakgenoten. Het 'plant-aardigste' kado vooi moeder Betaalt u een hoge hypotheekrente? Wij kunnen u goed adviseren of oversluiten gunstig is voor u omdat wij: - onafhankelijk intermediair zijn - zaken doen met vele geldgevers - gunstig condities kennen - de laatste rentetarieven kennen DE WINTER FINANCIEEL BURO HEILOO 072-336461 Fiscale adviezen, hypotheken, financieringen, praktijkfinancieringen, lijfrentes. Maandag - vrijdag 8-12 uur Heerenweg 72A Tel. 072-337119 Stamfuchsia, rijkbloeiend tot aan de vorst. Van 22,50 voor 16,75 Witte kunststof bak 'Balmoral' 14,95 vrijblijV' Dekoratiet dioog- bloemstukje op keramische voet. In luxe geschenkkoker 14,95 Bonsai, een echte Japanse miniatuurboom om zeil te kweken 5,95 Stephanotis of bruids bloem Rijk- bloei ende, heerlijk geurende plant. Ekstra zware kwaliteit 19,50\' Weer- bestendige inklapbare fauteuil met verstelbare rug. Inkl. kretonnen kussen. Slechts ÏOO,- per klant) VOOR KINDEKEN, Alle kinderen van 2 tot 12 jaar mogen voor 95 cent een begonia ol vlijtig liesje voor moeder komen uitzoeken. Een geweldig gemengd boeket waarmee moeder eens ekstra in de bloemetjes wordt gezet 6,95 intzatuin In de hoop een kunstgrasveld te krijgen, had hockeyclub "de Terriers" op Ko ninginnedag een show in theater de Beun georganiseerd. Een show die er zijn mocht. Dit was mede te danken aan Mevrouw Koeman, de grote stuwende kracht achter deze middag. Voor de pauze een modeshow, leuke vlotte sportkleding van Sporthuis Johan Jansen, gepresenteerd door medewer kers van de Melkunie en de Terriers. Tussen de nummers door gaf het Noord Hollands Balletcentrum een staaltje van hun kunnen. Tevens hadden ze de „mannequins" onder hun leiding geno men. De meisjes en jongens waren allemaal perfekt opgemaakt door schoonheidssalon Paulina. Het tweede gedeelte van de modeshow liet ons kleding zien van Christian Sijnen, die persoonlijk als speaker fun geerde. De herenkleding was van Otto van Os en hierbij liep niemand minder dan ,,Ron" de bekende dressman mee. De firma Hanraads completeerde de kleding met een serie kleurige schoenen. Het gedeelte voor de pauze werd beslo ten met het dansnummer "The golden fantasy", weer van het N.H. Ballet Centrum. Na de pauze was het podium voor Gerard Joling, die voor deze middag belangeloos zijn medewerking gaf. Hij zong de sterren van de hemel en maakte er met het veelal jeugdige publiek, een geweldige happening van. De Terriers kunnen tevreden zijn, dankzij de inzet van al deze mensen is er weer een flink stuk kunstgras bij gekomen. Een dag na deze vrolijke middag bereik te ons het droeve bericht dat de heer Christian Sijnen door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen. a De nieuwe dienstregeling van NS gaat op zondag 1 juni in. Het nieuwe spoorboek je ligt reeds op de stations, de postkanto: ren en in de boekwinkels en kiosken. Omdat de dienstregeling op tal van punten is uitgebreid en gewijzigd, kan op het oude boekje absoluut niet meer worden vertrouwd. Schiphollyn Met de ingebruikneming op 1 juni van de Westelijke Tak van de ringspoorbaan in Amsterdam krijgt de Schiphollijn aansluiting met Amsterdam CS. De lijn is daarmee voltooid. De betekenis van deze lijn is drieledig: 1De nationale luchthaven wordt volle dig opgenomen in het intercitysysteem en is daardoor direkt of met één keer overstappen vanaf driekwart van de NS-stations te bereiken. 2. Grote delen van Amsterdam West komen onder treinbereik. 3. De grote vervoersstroom Amsterdam- Den Haag v.v. wordt over twee spoor lijnen verdeeld. Schiphol Met ingang van 1 juni krijgt Schiphol rechtstreekse IC-verbindingen met Vlis- singen, Brussel, Groningen, Leeuwar den, Enschede, Hannover en alle tussen- gelegen intercitystations. Dit wordt be reikt door de IC-dienst Vlissingen/ Brussel-Amsterdam CS via Schiphol in plaats van Haarlem te leiden en door de IC-diensten Groningen/Leeuwarden en Enschede/Hannover naar Amsterdam door te trekken naar Schiphol met als eindpunt Hoofddorp. Reizigers uit de richtingen Den Helder en Enkhuizen krijgen twee keer per uur een goede verbinding met Schiphol via een overstap te Sloterdijk. Naar en van de richting Utrecht moet op Amsterdam CS worden overgestapt. De KLM-bus- diensten van Schiphol naar Amsterdam CS en Utrecht komen te vervallen. Zeer vroeg en zeer laat. De bereikbaarheid van Schiphol voor vroege luchtreizigers en de terugreismo gelijkheden voor late aankomers worden verbeterd. Daartoe zal NS op tal van trajecten vroegere en latere treinen laten rijden. Globaal komt het er op neer dat reizigers binnen een straal van 80 a 100 km van Schiphol op werkdagen 's ochtends al om plm. 7.15 uur op de luchthaven kunnen staan, en terugko mend nog om plm. 23.00 uur huiswaarts kunnen reizen. Ook in het weekend zal de bereikbaarheid van Schiphol worden verruimd. Amsterdam West Aan cle Westelijke Tak worden twee nieuwe stations geopend: Amsterdam Lelylaan en Amsterdam De Vlugtlaan. i Hierdoor komen belangrijke Westelijke stadsdelen onder het invloedsgebied van de trein. Stations Lelylaan heeft boven dien via tramlijn 1 Slotervaart en Os dorp als achterland. W T Voor station De Vlugtlaan is dat Geu zenveld via lijn 13. Op station Sloterdijk "ontmoet" de Schiphollijn de spoorlijnen van Amster dam naar Zaandam en naar Haarlem. Van de talrijke overstapmogelijkheden die op dit "etage"-station ontstaan (in de spits stoppen hier 40 treinen per uur) zijn vooral die naar en van de richtingen Den Helder en Enkhuizen van belang. Deoudelyn. De voltooiing van de Schiphollijn heeft vanzelfsprekend gevolgen voor de trein dienst op de "oude lijn". De belangrijk ste wijzigingen zijn: 1. De IC-treinen Vlissingen/Brussel- Amsterdam v.v. rijden via Schiphol in plaats van via Haarlem. 2. Er komt een nieuwe doorgaande treindienst Den Haag Centraal-Hoorn v.v. (via Haarlem-Alkmaar), waarmee een veelgevraagde verbinding tot stand wordt gebracht. Niet alle dienstregelingswensen konden worden gehonoreerd. Voor Den Haag is de situatie nu als volgt: er zijn twee grote stations: Centraal en HS. Uit HS gaan alle vier treinen rechtstreeks naar Am sterdam CS; twee via Haarlem en twee via Schiphol. Van Centraal gaan ook vier treinen richting Leiden: twee gaan via Haarlem door naar Hoorn; de andere twee gaan via Schiphol als stoptrein naar Amsterdam RAL De kop van Noord-Holland Voor treinreizigers langs de lijn Den Heider-Alkmaar-Amsterdam en naar en van Kennemerland verandert er veel. Weliswaar blijft het systeem van afwisse lende IC- en stopdiensten gehandhaafd, maar het hele patroon verschuift ruwweg een kwartier, waardoor er geen vertrek tijd gelijk blijft. Dit bleek noodzakelijk om op Sloterdijk een goede aansluiting van de IC-treinen Amsterdam CS-Den Helder v.v. naar en van de Schiphollijn mogelijk te maken. Door deze verschuiving sluiten de IC treinen uit Den Helder te Amsterdam CS nu minder goed aan op de IC-dienst naar Limburg (en omgekeerd), maar beter op de IC-treinen Nijmegen/Köln v.v. Een belangrijke verbetering voor bewo ners van Noord- en Zuid-Kennemerland is de nieuwe doorgaande treindienst Hoorn-Alkmaar-Den Haag Centraal v.v. die twee keer per uur gaat rijden. De sneltreinen Beverwijk-Haarlem-Am sterdam CS (2x per uur) worden stop treinen. Tegenover een iets langere reistijd voor Beverwij kers staat het voor deel van de nieuwe rechtstreekse verbin ding met Amsterdam CS voor reizigers naar en van de stopstations Heemskerk tot en met Bloemendaal. De week van 9 t/m 16 mei zal voor de Nutsspaarbanken in Heiloo een feest- week zijn. De bank aan de Stationsweg bestaat twaalf en een half jaar en dat gaat niet ongemerkt voorbij. Iedere be zoekende cliënt ontvangt in deze perio de een feestelijke attentie, terwijl ook een zeer voordelige depositie-aktie wordt gehouden, (zie de advertentie el ders in dit blad). Voor alle kinderen die een z.g. piekfijnrekening openen is er keuze uit aardige en waardevolle surprises. Deze maand is het \2Vi jaar geleden dat de Nutsspaarbank haar nieuwe onder komen aan de Stationsweg betrok. Daarvoor had de bank 2Vi jaar in een noodgebouw en een rijdend bijkantoor gewerkt. Vanaf het begin is de bank be heerd door de heer C.M. de Boer, geas sisteerd door mevrouw Alice Kaptein. Met de tweede vestiging in Heiloo, is een positieve bijdrage aan de Nutsspaarbank geleverd. Al van ouds her draagt de bank, service hoog in het vaandel. De "oude spaarbank" waar je vroeger uitsluitend terecht kon voor sparen, is uitgegroeid tot een "comple te" bank, met een ruim dienstenpakket, zoals hypotheken, lenen, verzekeren, effekten, enz. De heer de Boer zegt: ,,op het gebied van leningen neemt de Nutsspaarbank een sterke positie in. Dit komt voort uit de zeer lage leentarieven. Zelfs de laagste in Nederland. Tegenwoordig is de bank ook aktief op de zakelijke markt, met kredieten en leningen aan bedrijven. De heer de Boer en zijn me dewerkster zijn ervan overtuigd: "De Nutsspaarbank doet net iets meer voor je". PRAAT/LIJFGROEP Het Vrouwengezondheidscentrum Alk maar start de eerste praat/lijfgroep op vrijdagavond 9 mei van 19.30-22.00 uur. De eerste keer is een kennismaking savond. De andere avonden worden ge geven op de woensdagen 14, 21 en 28 mei en 4 juni. Na de zomervakantie ko men nog 5 woensdagavonden. Plaats: Buurthuis De Eenhoorn, Ver- dronkenoord 44, Alkmaar, voor wie: alle vrouwen die in een groep over hun problemen willen praten en daarbij ook aandacht willen geven aan wat psychische spanningen voor lijfelij ke reakties oproepen. Er is nog plaats voor een kléin aantal vrouwen. Kosten: 50,- voor de hele cursus. Aantal deelneemsters: 10 a 14. Inlichtingen, en opgeven 's avonds van 21.30-22.30 uur. Tel. 072-121110. Schriftelijk melden kan bij: Krijnie Ver laan, Jan v., Goyenstr. 83, 1816 EC Alkmaar. OPEN DAG POMPSTATIONS PWN Op zaterdag 10 mei tussen 9.30 en 16.00 uur stelt het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord-Holland twee van haar pompstations, gelegen te Heems kerk en Bergen, open voor de deelne mers aan de 13e Landelijke Fietsdag van de ANWB. Deelnemers aan deze fietsdag worden in de gelegenheid gesteld om onder deskundige leiding een rondleiding te maken door het pomp station. Het pompstations Wim Mensink is op genomen in een fietsroute die start bij het VVV-kantoor te IJmuiden; het pompstation Bergen in een fietsroute die start bij het VVV-kantoor te Bergen. Het PWN-bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum is tussen 10.00 en 17.00 uur geopend en is opge nomen in een fietsroute vanaf het VVV- kantoor te Castricum. De diverse routes kunnen op 10 mei tus sen 9.00 en 13.00 uur worden gekocht bij de betreffende VVV-kantoren. PRAAT EENS MET EEN KANKERPATIËNT" Kanker is een ziekte die veel voorkomt; één op de vier Nederlanders wordt ermee geconfronteerd. Veel patiënten met kan ker en hun omgeving betreuren het gemis aan contact met lotgenoten. Met name als men eenmaal uit het zieken huis is ontslagen, dreigt men in een zwart gat te vallen. Artsen zijn moeilij ker bereikbaar, de omgeving weet vaak geen raad met de problemen die de patiënt en familie tegenkomen. Door lotgenotencontact is men (beter) in staat: -steun en begrip bij elkaar te vinden; - onderling informatie uit te wisselen; - openlijk met anderen over de ziekte te praten, wat de kans op isolement kan verkleinen. Om meer bekendheid te geven aan de mogelijkheid van lotgenotencontact en de waarde daarvan hebben de vereni gingen voor kankerpatiënten en het Integraal Kankercentrum Amsterdam (IKA) een voorlichtingscampagne geor ganiseerd. In het kader daarvan zal in de maand mei een informatiebus door Noord-Holland trekken. Deze bus is ingericht als ontmoetings- en tentoon stellingscentrum. De verenigingen voor kankerpatiënten (zelf (ex-)patiënten) en het IKA zullen vertegenwoordigd zijn om met lotgenoten te praten en belang stellenden over de waarde van lotgeno tencontact te vertellen. Ook zal meer algemene informatie te verkrijgen zijn over kanker en wat die ziekte met zich mee brengt. Mensen met vragen die zij niet aan patiënten in hun omgeving durven of willen stellen kunnen dus ook terecht. De bus staat voor iedereen open, maar vooral (ex-)patiënten, hun naasten en hulpverleners zijn van harte welkom. Loop vooral eens binnen, een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Mocht u niet in de gelegenheid zijn te komen en toch belangstelling hebben voor lotgeno tencontact, dan kunt u altijd het IKA bellen, 020-172903. Voor nadere infor matie kunt u daar ook terecht. KURSUS OVER AFSCHATTEN Op dinsdag en woensdag 21 mei organi seert de Volkshogeschool Bergen in sa menwerking met het Provinciaal Over leg Vrouwen in de WAO een kursus met als thema Afschatten, voor vrouwen in de WAO, AWW of ABP. In dit kader bedoelen we met afschatten het herkeu ren van vrouwen, waarbij de mogelijk heid aanwezigheid is dat de uitkering verlaagd wordt omdat 't werkloosheids aandeel geschrapt wordt. Er is subsidie gekregen voor deze kursus, daarom hoeft er slechts 15,- betaald te wor den. Het programma is op te vragen bij Ciske Quant, 02208-94541 ('s morgens).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4