Kies de VVD in het kabinet als de toekomst je lief is... 21 MEI 1986 Laat LUBBERS z'n karwei afmaken. STEM C.D.A. LIJST 2 't Is meer dan de moeite waard. Nóg meer voorstellingen in De Beun SS""" mooi 40.- voordeliger Oud papier acties in tteiiaa Bijzondere acties Geraniumtnarkt in winkelcentra HEILOO GERANIUMDORP joseph van schagen heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN verkopen? Hier is VF Jeans. De best gemaakte jeans ter wereld. Laat uw stem niet verloren gaan! Dorpsgenoten, wm Gerard van ith monsieur makelaardij - assurantiën LIJST 3 en sterk de VVD-Heiloo met uw lidmaatschap! Secretariaat: Termijen 39 - Tel. 33 67 67 Heeft u zondagavond ook gekeken naar VPRO's GOUDEN BERGEN, een programma over "politici in geldzaken" van de journalisten Runderkamp en Salverda? Mijn conclusie kan kort zijn: Ik stem op 21 mei op de PARTIJ VAN DE ARBEID, LIJST 1. BRAM DE HAAN 51e JAARGANG NO. 19 - 14 MEI 1986 Kies voor 'n goede verkooppolitiek Kies voor het VanderBorden verkoopplan Bel 072-111141 en wij sturen u ons verkoopplan voor uw huis, thuis! HEILOO Heerenweg 174 Voor stemmen bij volmacht of ver voer naar het stemlokaal, op 21 mei a.s. belt u dan: 334376 of 337846 winkelhof 't loo 20-22 blazer in een kreukvrije linnenlook kwaliteit, 5 aktuele modekleuren, maten 38-48, nu geen 239.75 maar 199.75 de 18e eeuw vond er al export naar Eu ropa plaats. In Engeland ontstond in 1893 de eerste dwerggeranium. Wie kent niet de fel scharlaken rode Black Vesuvius met haar donkerrode blad. Hoe zonniger het is, des te mooier kleurt het blad. We willen het liefst ieder jaar nieuwe planten kopen, toch is het goed moge lijk de geranium over te houden. Wie wel eens de Koninklijke Serres van de Belgische Koning in Laken heeft be zocht, ziet daar meters hoge Staande ge raniums, die al tientallen jaren oud zijn. Dan is er nog de hanggeranium, hoofd zakelijk voor gevel- en balkon versiering. Ze hebben mooie lange ran ken en klimopachtige bladeren. Frankrijk. De Franse geranium is de meest tere van allemaal, ze blijft het liefst in huis. Voor de economie is de geranium een uiterst interessant artikel geworden. Het stek kweken van geraniums nu, vergele ken bij vroeger, is een wetenschappelij ke industrie geworden. In Honselersdijk is een industrie die bacterie- en virusvrij stekgoed kweekt, voorde kwekers. Per jaar gaan er zo'n 8 miljoen de deur uit, waarvan de helft geexporteerd wordt naar andere Europese landen. Nu zijn er weken dat 350.000 stekjes per week worden gestoken, ze worden 5 a 6 dagen onder de waternevel gezet en kunnen dan na 14 dagen als bewortelde stek ver pakt worden voor verzending. Ook in de parfumerie en zeepdieperij speelt de geranium een belangrijke rol. Er is een cultuur van aromatische gera niums, de rozen en citroen geranium worden gekweekt voor hun olie. Zo ziet u een bezoek aan de geranium- markt in Het Hoekstuk, 't Loo of Stati onscentrum is alleszins de moeite waard. Voor al uw zuivelprodukten W I cm m *n *P O Zuivelfabriek „(De Vereeniging" Dusseldorperweg 40 Limmen dagelijks geopend. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: ■f\) Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) iHlfll W/ Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 1 St6t 4' 1921 BT Akersl00t (02513-14856). D't blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Deze week verschijnt voor de vijfde maal het programmaboekje van theater De Beun in Heiloo. Opnieuw is het een boekje boordevol informatie geworden over de programmering in het gezellige theater in hartje Heiloo. Alle vormen van bühne-,kunsten krijgen weer ruim de kans: toneel, muziek, cabaret, jeugd voorstellingen, film, ballet en operette. En net als vorig jaar heeft de program macommissie ook voor het seizoen '86- '87 gekozen voor de mogelijkheid om naar eigen keuze een abonnement sa men te stellen voor de professionele voorstellingen. In totaal komen er dertien professionele voorstellingen. Voor het gemak een kleine opsomming. Drie toneelstukken: 'Kinderen van een mindere god', met Jules Hamel en Josine van Dalsum, 'Het kan vreemd gaan', met Pleuni Touw en Hugo Metsers, en 'De huisbewaarder' van Harold Pinter (vertaling Gerard Reve) met Kees Brusse, Johan Ooms en Hidde Maas. Vervolgens twee koffie concerten: het folkloristische 'Rondom midwinter' door het Gheselscap ende Fijn, en 'Nu of Nooit' door Heddy Lester en Frank Affolter. Behalve muziek op de zondagochtend zijn er ook twee avondvullende muziek- voorstellingen: Liesbeth List en Ramses Shaffy komen met een nieuw program ma naar De Beun, terwijl The Deep River Quartet het seizoen, wat betreft de professionele voorstellingen, zal afslui ten. Voor het zover is dansen Alexandra Radius en Han Ebbelaar hun produktie 'Romantisch Klassiek Ballet' en is er eind december de jeugdvoorstelling 'Ben je helemaal bekofferd' door San ders Ko. Vier voorstellingen zijn nog niet ver meld. Dat zijn de cabaretprogramma's dan wel one-man-shows, die op de planken van De Beun uitgevoerd zullen worden. Allereerst presenteert Hans Liberg zijn tweede soloprogramma 'Berg-berg'. Vervolgens doet Peter Fa- ber opnieuw Heiloo aan. Ditmaal voor een try-out van zijn nieuwe programma 'Cupido (God van de Liefde)'. Voor Heiloo zeker geen onbekende is Brigitte Kaandorp. Zij brengt in januari '87 haar one-woman-show 'Laat mij maar even'. Het cabaretske kwartet wordt afgesloten met de groep Purper: een bijna vaste 'bezoeker' van De Beun, inmiddels alweer met het vijfde programma, dat simpelweg 'De 5de' gaat heten. Amateurs Dertien professionele voorstellingen in precies een half jaar. De rekenaars komen op elke veertien dagen een produktie van naam in De Beun. Maar een theater kan niet alleen daarvan draaien. Natuurlijk zijn er daarom weer vele avonden verhuurd aan Heilooër verenigingen, die elk in hun discipline hun beste beentje zullen voorzetten. De Heilooër Operette Vereniging zal met veel flair en professionalisme haar 35-ja- rig jubileum 'op de planken' vieren. Toneelvereniging Falkland brengt weer twee jeugdvoorstellingen en ook twee toneelvoorstellingen voor 'de ouderen'. Tweemaal zal het Heilooër Harmonieor kest Caecilia een concert verzorgen. En natuurlijk zijn er weer vertoningen van kwalitatief uitstekende films dankzij de filmliga: in het programmaboekje wor den tienmaal zeven avonden door de Liga 'geclaimd'. Abonnementen Zoals gezegd, de programma-commissie van De Beun, die nog steeds bestaat uit Jo Breuker, Cas Himmelreich, Marian Scholte, Sem Buitenkant en Janine van der Seijs, heeft voor het seizoen '86-'87 weer gekozen voor keuze-abonnemen ten. Hoe gaat dat in z'n werk Heel eenvoudig Op de laatste pagina van het programmaboekje is een intekenlijst afgedrukt. U vult in naar welke voorstel- Oük maandagmiddag geopend. Behandeling volgens afspraak TeJ. 33277$ ling u wilt gaan en met hoeveel perso nen. De ingevulde lijst stuurt u op naar de programma-commissie (p/a Cruijs- camplaan 23, 1851 XA Heiloo). Wan neer u voor vijf (of meer) verschillende voorstellingen intekent, krijgt u een korting van tien procent. De inteken-ter- mijn voor de abonnementen sluit op 1 juli, dus het is zaak er vlot bij te zijn. Een abonnement heeft slechts betrek king op de professionele voorstellingen; de korting van tien procent geldt niet voor kaarten, die tegen 65+ of CJP-tarie- ven worden besteld. Oranje Deze week wordt het oranje Beun-boekje in Heiloo en omstreken verspreid. Wilt u toch nog meer weten over de voorstel lingen en/of het bestellen van losse kaarten of abonnementen, dan kunt u op vrijdag 30 mei, zaterdag 31 mei en zondag 1 juni terecht bij de stand van theater De Beun in het Open Huis tijdens de manifestatie 'Heiloo viert feest'. Daar zijn ook (extra) programma boekjes verkrijgbaar. Over theater De Beun zelf hoeft eigenlijk niet meer zoveer verteld te worden. Vele Heilooënaars hebben met dit prachtige bouwwerk nabij het Witte Kerkje en winkelhof 't Loo in de afgelopen jaren al kennisgemaakt. Uit ervaring is gebleken dat zowel het publiek als ook de artiesten vol lof zijn. Ten overvloede toch nog het volgende: er is uitstekende parkeergelegenheid, de foyer biedt u gelegenheid tot het nuttigen van een drankje voor of na de voorstelling of in de pauze en in de zaal zijn voldoende faciliteiten voor mensen met een handi cap. Alle verdere informatie treft u aan in het Beun-boekje. F Jeans, a Company Donderdag 15 mei. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 16 mei. Scouting Nederland, Victorie Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Oost Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek 330234 bellen vóór vrijdag 12.00 uur. (B.g.g. 332942). Zaterdag 17 mei. St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Fanfare showband, T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 9.00 en 12.00 uurHalen op verzoek: 331783. Atletiekvereniging "Trias", kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle schooldagen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tijdens schooluren. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoart 5/7. Tijdens de schooluren. Géén papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Alle werkdagen. Muziekvereniging "Eensgezindheid", Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 vóór vrijdag 12.00 uur. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Rommelmarkt muziekverenigingen 10 en 11 oktober: grote rommelmarkt van de Heilooër muziekverenigingen in 't Loo. Heeft u nog bruikbare spullen? Bel overdag tel. 331004 of 's avonds tel. 331517. Ophaaltijden: zaterdag tussen 10.00-13.00 uur. Kook Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn? Kook is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. Contactadres voor Heiloo: J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18. Voor het ophalen van spullen kunt u bellen: J. Schaper, tel. 072-111336 (vanaf 1 juni: 072-402121). Rommelmarkt in 't Hoekstuk Zaterdag 7 juni: rommelmarkt in het Hoekstuk ten bate van de aanleg van het kunstgrasveld bij hockeyvereniging De Terriers. Heeft u hiervoor nog spullen over, dan kunt u deze inleveren bij boekhandel Het Hoekstuk (tel. 336699). Eventueel kunnen de spullen worden opgehaald. Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting De bliksemactie, die vorige week in Heiloo werd gehouden ten bate van de Nederlandse Brandwonden Stichting, heeft tot dusver een bedrag van 5.409,65 opgebracht. Dit is mede te danken aan de inzet van de voltallige brandweer en de vele collectanten. Mocht u de collectant gemist hebben, dan kunt u uw gift storten op gironummer 202122 of banknummer 707070643 t.n.v. Ned. Brandwonden Stichting te Beverwijk. Collecte Astma Fonds Tot onze grote spijt kunnen door persoonlijke omstandigheden de inzamelingen voor het Astma Fonds in een aantal gedeelten van Heiloo niet plaatsvinden. Wetend dat het Astma Fonds in de voorgaande jaren op de financiële onder steuning van de inwoners van Heiloo heeft kunnen rekenen, zouden wij het bijzonder op prijs stellen, wanneer u dit jaar uw bijdrage wilt overmaken op postgiro 55055. Wij rekenen op uw steun. Collecte AVO-Nederland Het gemeentebestuur van Heiloo heeft voor de periode tussen 19 en 25 mei aan AVO Nederland (Postbus 850 te Amersfoort) toestemming verleend voor het houden van een collecte in onze gemeente via lijsten of bussen. Zaterdag 17 mei is het luilak en dat be tekent, buiten dat u vroeg gewekt wordt, dat er weer geraniummarkt is. In Heiloo is dat een traditie geworden. Het bijzondere van deze markt is dat zowel het Hoekstuk, 't Loo als het Station scentrum, de handen inéén hebben geslagen en er met elkaar een groot ge- raniumfeest van maken, ieder z'n eigen centrum. Het zal één kleurenzee worden, want hoewel de geranium centraal staat zal er ook ander zomergoed te zien en te koop zijn. De markt wordt opgeluisterd met kraampjes waarin de winkeliers allerlei leuke aanbiedingen hebben. Koffie. In het Hoekstuk kunt u 's ochtends tot 10 uur gratis koffie drinken en vanaf 24.00 uur tot 's ochtends 8.00 uur heeft bakker Borst echte Luilakbollen. In 't Loo, waar Ruud van Haneghem met een zeer uitgebreid asssortiment ge raniums staat, is tevens de tentoonstel ling van de Ver. van Tuinbouw en Plantkunde te zien die een bloemschik wedstrijd hebben georganiseerd waar van u de resultaten kunt bewonderen. In het Stationscentrum kunnen kinde ren bij Jan Ranzijn een zakje moestuin zaadjes krijgen. Zo heeft ieder centrum wat. De Geranium. De geranium, die eigenlijk pelargonium heet, behoort tot één van de populairste planten. In huis, zowel als in de tuin of op het balkon zijn ze een lust voor het oog door hun Tel gekleurde bloemen en hun lange bloeitijd, (wel tot in oktober). De wieg van de geranium stond in Zuid- Afrika, de oorspronkelijke vorm was een half heestertje van zo'n 80 cm hoog met vuurrode bloemen. In het begin van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1