Verenfgiogsnfeuws L, i"li Sporten Spet i HS \Qy Klaas Middelbeek: „Weinig aandacht voor het waterpolo" aov iHBttlllliniiiiiindlllllllll DEMOCRATEN tiiiifii «pp* ktTjC& sportpark postduivenverf;niging Ook voor uw sportberichten bo/kelboll vereniging Meshing heiloo TIKKIE TERUG HEILOO UITKIJKPOST 14 MEI 1986 CAEC1LIA ORGANISEERT FESTIVAL Op zóndag 1 juni organiseert het Hei looër Harmonieorkest Caecilia een leerling-orkesten festival. U weet misschien nog wel dat zij dit vo rig jaar ook gedaan heeft in het kader van het 60-jarig bestaan. De reacties waren toen zo enthousiast dat het bestuur besloten heeft een dergelijk festival nog eens te organiseren. Mis schien wordt het wel een jaarlijks terug kerend iets. Wat is dat, een leerling-orkesten-festi val? U kunt het vergelijken met een con cours. Daar wordt echter gestreefd naar een eerste prijs. Bij een festival ligt dat iets anders. Daar worden de orkesten beoordeeld op muzikaliteit, spelvreugde en presentatie. U moet niet vergeten dat de leden van deze orkesten leerlingen zijn. Zij volgen allen een instrumentale opleiding met als doel met meespelen in een harmonie- of fanfare orkest of brassband. Omdat het samenspelen een van de belangrijkste factoren is, spelen de leerlingen soms al na 1 jaar les mee in een leerlingorkest of B-orkest of jeugdorkest. De stimulans die hier van uitgaat, kunt u proeven bij een bezoek aan het festi val. Op 1 juni zullen vanaf 11.00 uur maar liefst 10 orkesten in de Volksmu ziekschool het podium betreden. Kom eens luisteren naar deze jeugdige muzikanten. H.O.V. WERKT AAN NEDERLANDSE PRIMEUR De Heilooër Operette Vereniging gunt zichzelf maar weinig rust na de reeks succesvolle voorstellingen van "Vikto- ria und ihr Husar". Voor het komende seizoen, waarin de HOV haar 35e ver jaardag viert, staat al weer een nieuwe operette op stapel. Al jaren voelt de H.O.V. zich verplicht ook zo af en toe eens het wat minder be kende repertoire te kiezen en zo kon het gebeuren, dat men op de operette "La Poupee" van Edmond Audran Stuitte. Een leuke bijkomstigheid is, dat juist in het jaar van haar 7e lustrum, de H.O.V. een Nederlandse première zal beleven met deze operette. Veel kunnen ook wij u nog niet hierover vertellen. Het enig bekende gegeven voor u kan zijn, dat Edmond Audran ook de componist was van "La Mascotte", de operette die H.O.V. enkele jaren geleden tot vier keer toe voor een uitverkochte Beun speelde. H.O.V. kan voor deze operette nog best een paar enthousiaste heren ge bruiken, die het zingen, dansen en be wegen met elkaar willen combineren. M.i.v. donderdag 22 mei wordt er weer wekelijks gerepeteerd in Het Open Huis van 20.0(ftot 22.30 uur. Iets voor u Kom eens vrijblijvend kijken, luisteren en meedoen en ontdek uw eigen talent Wat H.O.V. verstaat onder het combi neren van zingen, dansen en bewegen kunt u zien op de culturele markt op vrijdag 30 mei, zaterdag 31 mei en zon dag 1 juni, in Het Open Huis. Daar draait men de videoband van "Viktoria und ihr Husar" en kunt u een blik wer pen in de keuken van H.O.V. grimmeur Jan de Groot. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met Frits Hogerheyde, tel.: 334275. ENGLISH CONVERSATION CLUB In haar streven de Nederlanders dichter tot de Engelsen te brengen organiseert de Stichting English Conversation Club in samenwerking met haar gastgezinnen in Engeland een bezoek aan Londen tij dens het huwelijk tussen Prins Andrew en Sarah Ferguson. Jong en oud kan tij dens het verblijf aldaar z'n Engels op halen tijdens de conversatie-ochtenden en 's middags kan men met elkaar in een eigen leeftijdsgroep met Engelsen diver se excursies en activiteiten ondernemen. Inlichtingen: Inge Romein, Bergkristal 57, 1703, EB Heerhugowaard. Tel. 02207-14782/b.g.g. 070-522238. PARTIJ VAN DE ARBEID ACTIEF IN VERKIEZINGSTIJD Volgende week woensdag moet blij ken of alle opinie-onderzoeken enige waarheidsgehalte hebben. Dan ook zal duidelijk worden met hoeveel ze telwinst de Partij van de Arbeid uit de Tweedekamer-verkiezingen tevoor schijn komt. Sympatisanten, leden en andere belangstellenden zijn woens dagavond 21 mei van harte welkom in het Open Huis te Heiloo, waar de Heilooër afdeling van de grootste partij van Nederland bijeenkomt. In het eigen zaaltje is een televisietoe stel aanwezig om de uitslagen te vol gen. In de foyer van het Open Huis wordt de uitslag van Heiloo bekend gemaakt. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie over de Partij van de Arbeid kan men zaterdag te recht bij de stand nabij 't Loo. Ook worden bezoeken gebracht aan Het Hoekstuk en het Stationscentrum. Wilt u wel stemmen, maar heeft u vervoersproblemen, of wilt u door welke omstandigheden dan ook een ander machtigen uw stem uit te bren gen, neemt u dan contact op met tel. 334376 of 337846. Laat uw stem niet verloren gaan. Nu reeds willen wij u attenderen op de openbare bijeenkomst, die de afdeling Heiloo van de Partij van de Arbeid op donderdag 12 juni zal houden. Tij dens die bijeenkomst staat de ruimte lijke ordening in Heiloo centraal. Onder andere zal er aandacht ge schonken worden aan de realisering van Plan Zuid-Oost en de aanleg van de zuidelijke wijontsluitingsweg. Na dere informatie over de gastsprekers, de tijd en de plaats van de bijeenkomst volgen nog. STEMT D66 VOOR ANDERE POLITIEK D66 staat voor andere politiek. Een nieuwe politiek die niet vastzit in ideolo gieën uit de vorige eeuw, want de nieuwe ontwikkelingen in de samenleving, tech niek en cultuur vragen een andere aanpak. D66 wil op zoek naar kansen en mogelijkheden om een samenleving te bereiken, die voor iedereen ruimte biedt en waar niemand uit de óoot mag vallen. Politiek is er om problemen op te lossen, en problemen zijn er genoeg. Werkloos heid. die de maatschappij ontwricht, scheuren in de sociale zekerheid, moei lijkheden in het onderwijs, voortgaande vervuiling, een groeiend gevoel van onveiligheid, enzovoorts. Daartegenover stelt de overheid een bos van regels en regeltjes, die het omge keerde bereiken van wat ze beogen. Kan politiek dan wel oplossingen bie den? 't Antwoord is ja natuurlijk niet in één klap en nooit alles. Maar met een veel realistischer en zorgvuldiger aanpak komen we zeker verder. Dit verwijt kunnen we de huidige regering maken, maar het geldt nog meer de heersende politieke cultuur. Daarom staat D66 voor andere politiek, die niet öf liberaal, öf sociaal-democratisch, öf christelijk is, maar die hét beste van deze uitgangs punten wil mobiliseren voor de grote problemen van vandaag. Zo is D66 een partij tussen anderen bereid tot con structieve samenwerking en tegelijk een permanent signaal voor de andere partij en, dat de politieke cultuur fundamen teel moet veranderen. Hoe bereiken we andere politiek Democraten 66 heeft daarvoor duidelij ke voorstellen. Het eerste is een nieuw kiesstelsel waarbij iedere burger twee stemmen krijgt: één stem voor de macht (regering) en één voor de controle op de macht (parlement). Het tweede voorstel is de invoering van het referendum in duidelijk omschreven gevallen. Het der de betreft de positie van de gemeenten, die meer geld en r^acht moeten krijgen om op plaatselijk niveau tot een optima le demoncratie te komen. Stemt allen lyst vier. Wilt u ook een andere politiek Stemt dan op lijst 4, Democraten 66. Met elkaar kunnen we die andere politiek bereiken. Meer informatie Bel. 070- 858303 of 072-335443. DEMOCRATEN '66, ANDERE POLITIEK "Andere politiek" is niet alleen het ver kiezingsmotto van Democraten '66, maar was ook het onderwerp van de in leiding door Jan Vos. op 6 mei jl. Wat is andere politiek Bijvoorbeeld dat de kiezer echte invloed krijgt op de sa menstelling van de regering, die straks in Den Haag zetelt, of, zoals Vis het zei: eigenlijk kunnen we maar uit twee mo gelijkheden kiezen, Lubbers opnieuw of Den Uyl. Wat daarnaast ook zeker lijkt is de plaats van het CDA in de komende regering, ook al wordt het huidige be leid bij de verkiezingen sterk afgekeurd. De Groningse hoogleraar pleitte voor een parlementair systeem, waarbij de oppositie niet zo machteloos is als nu. Het regeerakkoord ziet hij als een slech te zaak, omdat dit aan het parlement zijn kritische taak ontneemt, terwijl het bovendien tot wetgeving leidt, waar voor geen feitelijke meerderheid bestaat. Democraten 66, aldus Vis, vin den dat de tijd rijp is voor grote veran deringen in het politieke bestel. Dat kan door de premier rechtstreeks te kiezen en door invoering van een districtenstel sel met- anders dan in Engeland- meer dere vertegenwoordigers per district in het parlement. Na zijn inleiding beantwoordde Jan Vis nog een aantal vragen uit de zaal over zijn zojuist gepresenteerde ideeën en over andere politieke onderwerpen. TWEE "KERNPROBLEMEN" Tsjernobyl heeft ons laten zien wat het effect kan zijn van een ongeluk in een kerncentrale. Natuurlijk, de kerncen- trale's in Nederland zijn veiliger. Maar hoe veilig is veilig Ook hier kan een ongeluk een groot deel van het land onbewoonbaar maken en honderden lol duizenden mensen do den. Daarnaast zitten we tienduizenden jaren met radio-akticf afval opgescheept Voor de opslag is nog steeds geen bevre digende oplossing gevonden. Op 21 mei kunt u duidelijk maken dat u geen ker nenergie wilt in Nederland. Dan kunt u kiezen voor milieu-vriendelijke energie voorzieningen (zonne- en windenergie). Stem daarom 21 mei PSP lijst 5. Er zijn echter meer redenen waarom de ze partij uw stem verdient. Eén andere belangrijke reden is het standpunt inza ke het probleem van de kernwapens. Kernwapens moeten onze veiligheid waarborgen. Maar meer wapens bren gen echter niet meer veiligheid. Met wa pens neemt men namelijk niet de rede nen van conflicten weg. Kernwapens en de wapenwedloop zijn eerder de oor zaak van meer conflicten. De kernwa pens kunnen nog worden tegengehou den Klein links wil zich daarvoor sterk maken Daarvoor hebben we echter wel uw stem nodig op 21 mei Maar u kunt al eerder uw stem laten ho ren. Demonstreer mee in Woensdrecht 17 mei. De leuzen die daar gevoerd wor den, luiden: Kruisraketten nooit, doe niet mee aan Woensdrecht en Stop Star Wars. Voor buskaarten a 19,- naar Woens drecht kunt u bellen naar Tiny Rijllart, tel. 117760. De bussen vertrekken om 9.30 uur vanaf het station Alkmaar (de Noordzijde). Neem zoveel mogelijk materiaal" mee, wantwe „pak ken de basis in"! VREDESPOLITIEK I.K.V. EN PAX CRISTI Volgende week (21 mei) worden Tweede Kamer-verkiezingen gehouden. Welke partij men kiest is uiteraard ieders vrije keuze. Vele motieven zullen die keuze bepalen. Voor het I.K.V. en Pax christi telt zwaar wat de partijen gaan doen op het gebied van vrede en gerechtigheid. Zij hebben een prioriteitenlijst "Vre despolitiek" opgesteld, (de volgorde is willekeurig): 1. Géén kruisraketten in Nederland. 2. Alle kerntaken afstoten. 3. Bevriezing en/of vermindering van defensie-uitgaven en instelling nationale conversie-commissie. 4. Verbod op alle kernproeven. 5. Néé tegen Star Wars (S.D.I.) 6. Een aktief ontspanningsbeleid rich ting Oost-Europa. 7. Kwijtschelding schulden 3e wereld landen en scherpe voorwaarden aan wa penhandel naar 3e wereldlanden. 8. Steun aan Nicaraqua. 9. Steun aan Afghaanse vrijheidsstrijd. 10. Olieboycot van Zuid-Afrika en te rugtrekking investeringen. De politieke partijen roepen u op om op 21 mei a.s. te gaan stemmen. Maar waarvoor kies je eigenlijk, behalve voor Den Uyl, Lubbers,^ijpels en al die anderen, Dq punten van de hièfboVCh genoemde lijst zijn tegen de verkiezingsprogram ma's van de politieke partijen gehou den. Zaterdag a.s. (17 mei) treft u die vergelijkingen aan bij de stand op 't Loo van 11 tot 15 uur. Uiteraard zijn er brochures, buttons, stickers, e.d. ook beschikbaar. U kunt ook informatie krijgen bij de volgende telefoonnrs. (072) 336576 en 334053. W>S\V Afgelopen weekend werd weer het traditionele internationale hockey- toernooi gehouden bij De Terriërs. Op de foto een moment uit de fina le, die dit jaar waarschijnlijk voor de laatste keer op 'gewoon' gras werd verspeeld. De Heilooër vereniging werk momenteel op alle fronten om bij de start van de competitie '86-'87 over een eigen kunstgrasveld te beschikken. Ook u kunt dit staaltje particulier initiatief steu nen. Zie daarvoor onze rubriek 'Bijzondere acties' op de voor pagina. DIPLOMA-REGEN BIJ ZWEMBAD LOOS Diploma A: Bastiaan Blom, Jeldert de Boer, Jasper Bode, Rogier Bom,Rik Burgering, Ri chard Bijnsdorp, Dorien van Doorn, Tessa Droge, Miriam Gerrits, Marianne Haverman, Ruud Jager, Marloes Kaan dorp, Ramona Manni, Ganrielle Mo- nincx, Suzanne Monincx, Sebastiaan Neyboer, Anna van Ouderkerken, Mar loes Petram, Auke Possel, Eva Riemslag, Jelle Schoorl, Sandra Stoop, Mariska Vader, Miranda van Velzen, Roos Verweel, Annemarie Visser, Robert-Jan de Waard, Annemiek van de Wal, Suzanne Zweed, Caspar Zijde veld, G.E. Corbett, G.C. Baars, M. Keijzer, M. Slegh, J.D. de Gier. Diploma B: Adriette Beemster, Nanny de Boer, Jo- landa Bolten, Arjen Borst, Merel Groenland, Tom Hoetjes, Robbert Jans, Natasja Keijzer, Eva Kleverlaan, Joris Kok, Gerben Korthouwer, Jösé van Leyen, Wendy Liffmann, Ellen Ol- bers, Monique Ruiter, Charlotte Sar- neel, Stephanie de Silva Curiel, Rick Vader, Bart van Veen, Iris Vleeming, Reinier Wolters* Anouk Wijdeman, Joost van Zuilen. Kadetzwemmer: zjacquelien Almer, Ellen Zijlmans, Inge Veltens, Bas Tervoort, Susanne Dek- kër, Linda Mannes, Cathelijne de Lint, Hanna Sluis, Sandra Keijzer, Saskia Brouwer, Richard Kaandorp. 400 Meter afstand: Jazqueline Smit,''Miranda Veldt, Susan ne Hörchher. Overlevingszwemmen Zilver: Silvia Kraayo, Christiaan Sijnen, Rene Letschert, Frank Wieffering,; Irene Schoof, Karen Schol-te, Corien Schoof, Hans Denekamp, Joost de Geus, Kees- Jan Hoogland. SPORTVERENIGING DE FORESTERS" PUPILLEN I FORESTERS HANDBAL KAMPIOEN Zaterdag 10 mei werden de pupillen I van Foresters handbal ongeslagen kam pioen in hun klasse. Het was de tweede keer dit jaar, want ook in de zaalcompe titie werd het kampioenschap behaald. Trainers waren Nel de Vries en Albert Berendsen en coach Yvonnen Vergeer. Samen met deze mensen hebben de vol gende meisjes voor dit succes gezorgd: Esther Bruin, Ester Koot, Ester Endel, Paulien en Els Creutzberg, Digna Sarei- se, Helen Goedhart, Merel de Vries en Christi Vergeer. HEI LOO-AQUAFIT-COMBI NATIE ZWEMNIEUWS Zaterdag en zondag werden de jaarlijks terugkerende wedstrijden Zaanstad/zwemstad, georganiseerd door z.v. De Ham uit Wormerveer, weer gezwommen. Alle topploegen uit Noord-Holland deden mee. In deze sterk bezette wedstrijden waren daarom voor onze zwemmers/sters maar weinig medailles te behalen. Kirsten de Hoop behaalde een 2e prijs op de 50 meter vrij in een nieuwe clubrecordtijd van 28,7 sec. en een derde prijs op de 100 m vrije slag met een evenaring van de clubre cordtijd van 1.02.7. Francis Wilgenhof behaalde ook een derde plaats op de 100 m rugslag in een tijd van 1.14.5, evenals Patrick Kingma op ditzelfde nummer in een tijd van 1.13.6. Clubrecordtijden werden verbeterd door Patrick Kingma op de 200 m wisselslag in een tijd van 2.35.9. Marcel Noordman wist ook twee clubrecordtijden te verbeteren op de 200 m vrije slag heren, tijd 2.01.6 en 200 m wisselslag heren, tijd 2.24.4. H.S.V. 3E ZAALVOETBALTEAM KAMPIOEN Deze beslissing valt waarschijnlijk van avond 14 mei, in sporthal De Bloemen te Castricum. Als u getuige wilt zijn van het hijsen van de kampioensvlag en het ontkurken van de champagnenessen, ga dan vanavond kijken. Ook een jeugdkampioen bij H.S.V. Mochten we vorige week melding ma ken van een seniorenkampioen, een ju niorenelftal is daar niet bij achtergeble ven. De beslissingswedstrijd tussen H.S.V. c3 en S.V.V. cl is in het voor deel van H.S.V. geëindigd. Ook voor H.S.V., dat het jeugdwerk hoog in het vaandel heeft staan, erg belangrijk. Ge feliciteerd jongens. H.S.V. 1 behaalt laatste puntje. Voor de meeste eiftallpn dus ook voor 't eerste zit de kompetitie erop. De eind- race is goed geweest voor het uiteinde- Piersma tel.: 02206-2476 lijke resultaat. Evenals de meeste voor- Wessel tel.: 072-336770. gaande jaren, waarin verschillen erg klein waren en waarin het elftal de ene maand kon promoveren en de andere maand degraderen. Wat teleurgesteld voor de eerste mogelijkheid, maar dankbaar voor het wegblijven van de tweede. Voor Hans Ursem zit het kar wei bij H.S.V. er ook op. Wij wensen hem als trainer van Zeevogels veel suc ces in zijn werk. Ter afsluiting van het seizoen '85-'86 op zaterdag 31 'mei heeft H.S.V., vooraf gaande aan de gezellige avond, een auto-railly georganiseerd voor al haar leden. Vergeet hiervoor niet het strook je uit het klubblad voor 18 mei in te le veren. Eén avond ervoor, 30 mei, wordt de 4e trekking van de superloterij gehouden in het klubhuis op het sportpark aan de Bayershofweg. Iedereen is weer van harte welkom. De zaal gaat open om half negen. DAMESZAALVOETBAL VERENIGING ZOEKT LEDEN In navolging van alle politieke partijen en omroepen zijn wij ook naarstig op zoek naar nieuwe leden. Wij zijn de da- meszaalvoetbalvereniging de Teddys, een van de oudste zaalvoetbalverenigin gen uit de regio. De vereniging bestaat momenteel uit twee teams. Het eerste team komt uit in de hoogste klasse. Het tweede team één klasse lager. De thuis wedstrijden worden gespeeld in sporthal Egmond. Onder leiding van een deskun dige trainer wordt wekelijks gewerkt aan conditie en techniek. Wil je meer weten Bel dan: Henny Koopman tel.:02206-1583, Bram of Marian Nog in het teken van het 40-jarig jubileum is De Foresters, en met name de jeugdcommissie van Foresters er weer in geslaagd om met Pinksteren (18 en 19 mei) een grandioos Junioren-tournooi te organiseren. Zo'n 500 junioren uit binnen- buiten land gaan er een geweldig voetbalfestijn op de Egelshoek te Heiloo van maken. Uit Duitsland komen de ploegen van Orönau, Bellwigen Eintracht, St. Hum- bertus, uit Frankrijk komen stade Bor- dela is UC Al, U.S. Toray Al. en US Bouscataise BI. Uit eigen land zijn de teams van Donau, (Hilversum), Victoria O, Velsen, Zaanlandia, Succes, St. Adelbert, Alcmaria Vitrix en HSV uitge nodigd. De buitenlandse teams worden deels opgevangen en voor het weekend onder gebracht bij de eigen Foresters leden, en daarnaast is er een kompleet program ma vastgesteld naast het voetbal van de teams, en vooral de buitenlandse teams, een goed beeld van Foresters te geven. Op maandag 2e Pinksterdag zijn er ook nog eens ongeveer 100 Belgen van harte welkom op ons mooie sportcomplex. Voor de voetballende jeugd is er op zaterdagavond 18 mei: een disco georga niseerd. Deze avond is altijd een aardig klapstuk van het weekend, die iedereen geweldig weet te waarderen altijd. De aanvang van het tournooi is om 10.00 uur op zondag 18 mei. LANDELIJKE RIJVERENIGING HEILOO E.O. Zaterdag 3 mei was er een kringwed strijd voor B-ruiters te Egmond-Binnen. Het weer was prima en door de L.R. Heiloo e.o. werd gestart met 3 ruiters. Er werden geen winstpunten behaald maar het puntenaantal was voor alle drie erg hoopvol voor de volgende wedstrij den. Dinsdag 16 april werd er gestart uit Heemskerk op het Rayonconcours door 5 ruiters waarvan en 2 met winstpunten naar huis gingen: Gisela Bakker met 125 punten en Mevr. Holshuijsen met 123 punten. Zondag 20 april werd ons viertal (Gisela Bakker, let Frans, Marijke Los en Margriet Meijer) eerste op het Joker- tournooi in de Starnmeer. Dinsdag 22 april werd er gereden in Wormerveer op het Rayenconcours. Er waren 5 amazones van de partij waarvan er twee winstpunten behaalden. Deze keer waren dat Marguét Meijer en Gisela. De volgende wedstrijd is een Concours Hippique in Abcoude. Op 1 juni a.s. wordt er in samenwerking met de ponyclub Heiloo e.o. een open dag georganiseerd. De bedoeling hier van is iedereen, lid of geen lid, te laten zien wat een rijvereniging of ponyclub doet en hoe leuk de paardensport is. Iedereen is van harte welkom op zondag 1 juni op het lesterrein aan de Vennewa- tersweg. Op een avondwedstrijd in Wormerveer waar 7 ponyleden van onze club start ten, behaalde Natasja Schroder in de B(beginners) dressuur een 3e prijs met 122 punten en daarmee een winstpunt gehaald. Natasja Rietmeyer behaalde in de Z (zware) dressuur een le prijs met 113 punten. Afgelopen vrijdag was er een avond wedstrijd in Wormerveer. Ook hier ga ven we acte de presence. De ponyruiters en amazones behaalden ook hier weer enige prijzen en winstpunten nl. Mare Hoebe in de B-dressur 120 punten en een 2e prijs, in baan 1. In baan 2 in de B-dressuur behaalde Judith Slingerland een 2e prijs met 120 punten. Renske Over en Angelique Apeldoorn behaal den eveneens een winstpunt. In de L (lichte) dressuur in deze baan behaalden Marinette van der Peet een eerste prijs met 126 punten (1 winst punt) en Amanda Steenkist met 122 punten (1 winstpunt) een 2e prijs. In baan 3 bij de M (midden) dressuur be haalde Isabelle Schuurman met 125 punten 1 winstpunt. Dit is zo een goede start van het wedstrijdseizoen en we hopen dat we 17 mei op het grote concours, waar we ook met een achttal uitkomen, weer ver schillende prijzen mogen weghalen uit de Beemster. LUCHTPOST HEILOO Zaterdag om 11.15 uur worden de dui ven in het Belgische Moeskroon gelost. Hemelsbreed ligt deze plaats ongeveer 233 km van Heiloo. De harde Zuid westenwind zorgde ervoor dat er snelhe den van 122 km werden behaald. Ver schillende liefhebbers werden verrast en waren niet bij de hokken toen de duiven arriveerden. De eerste duif van Ans Kooy werd om 13.09 geconstateerd, de laatste prijsduif, de 59e was van Rien Meyer en werd om 13.16 uuur geconsta teerd. De uitslag: Ans Kooy (57 mee) 1,2,3,4,5,12,25,35,38,39,41,46,51,53,5 4 en 58. Johan Pepping (10) 6,10,16. Rien Meyer (20) 7,9,18,19,28,43,59. Co de Haan (22) 8,20,26,33,34. Comb. Adrichem/Kaandorp (19) 11,15, 23,37,40,42. Simon Meijssen (10) 13,31,47. Piet Bakker (12) 17. Jean Paul Rozing (10) 21,48,56. Simon Le gen (11) 22. Gerard Schouten (6) 24,32. Comb. Molenaar (18) 27,30,36,52,57. Henk Houtenbosch (20) 29. Sjaak Bak ker (13) 44,45. Henk Lases (12) 49. Jan Teileman (6) 50. Theo v.d. Berg (8) 55. Verenigingsattrakties: aangewezen pou le: Ans Kooy damespoule: Ans Kooy, Rien Meijer, Johan Pepping. LUILAKFIETSTOCHT Op zaterdagmorgen 17 mei organiseert de toerclub "Alcmaria Victrix" een ex tra fietstocht voor vroege vogels. Geko zen kan worden uit een ritje van zo'n 30 km of een fikse tocht over een afstand van 100 km. De 30'km-tocht blijft vanzelfsprekend in de buurt van Alkmaar, terwijl de 100 km-tocht richting Den Helder gaat. On derweg kunt u volop genieten van de prachtige bollenvelden. Voor de tochten beginnen, zoals alle tochten van de T.C. "Alcmaria Vic trix", bij de Alkmaarse wielerbaan, Terborchlaan 200. Het inschrijfgeld be draagt 2,- per persoon en als u de tocht heeft volbracht ontvangt u een vaantje. Meer dan 80 deelnemers hebben de 4 voorronden gespeeld en daar zijn de volgende 6 finalisten van overgebleven: J. Bellekom van het Treffertje. S. Reu- zenaar van Biljartcentrum Uitgeest, B. Wegman van Egmond en A. Boerhof, B. Ruiter, M. Zut, alle drie van K.O.T. De finale zal gespeeld worden op vrijda gavond 16 mei. Er zal op die avond door de finalisten een komplete poule gespeeld worden zo dat er een le, 2e en 3e plaats uit de bus zullen komen met daaraan verbonden de trofeeën en bescheiden geldprijzen. Op deze avond zal ook de loterij plaats vinden met tal van mooie prijzen en als hoofdprijs een t.v. toestel. Alle deelne mers maar ook belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. Klaas Middelbeek, 14 jaar en lid van de waterpolovereniging D.A.W. Vliegende Vissen uit Alkmaar, is vier dagen met een selectie-groep van 60 jongens uit het hele land op trainings kamp geweest in Papendal. Uit deze selectie werd de jeugd-selectie ge kozen voor internationale wedstrij den. Klaas: ,,Het was hard trainen. Naast de zwemtrainingen werd de gehele dag aan verschillende andere sporten gedaan. Na deze vier dagen ben ik helaas niet uitgekozen voor de selectie, maar ja, de keuze was ook zo groot ,,Ik ben aan waterpolo gaan doen doordat mijn vader en mijn oudere zus het ook al deden. Ik ging vaak mee naar wedstrijden van mijn va deren op 11-jarige leeftijd leek het me ook wel leuk om aan wedstrijden te doen. Al gauw bleek, dat ik niet zo hard kon zwemmen, dus was de keus om keeper te worden niet zo moeilijk. Ik werd naar deze selectie uitgezon den na tc zijn uitgekozen uit de selec tie van de provincie". ,,Ik train tweemaal per week, natuur lijk veel zwemmen, maar ook bal oefeningen en vooral keeper-training. Er wordt niet meer getraind, daar de mogelijkheden gewoon niet aanwezig zijn. Er zijn maar enkele uren per week gereserveerd voor water-polo. Als ik ouder ben, vanaf zestien jaar, kunnen we meer trainen, maar dat is dan wel op een heel laat tijdstip, namelijk tot half twaalf 's avonds. Dit is veel te laat, ten eerste moet ik naar school, ik zit op het gymnasium, en ten twee de zijn mijn ouders niet van plan om mij elke avond nog zo laat te halen". Naast waterpolo doe ik nog aan ten nis en surfen. Ook mijn zus draait al enige tijd met de top mee, maar om dat er weinig aandacht aan waterpolo wordt besteed en al helemaal niet een dames-waterpolo, weten maar weinig mensen dit. Ik hoop later meer te kunnen trainen, zodat ik hopelijk nog eens in de nationale selectie kom. Het zal echter afhangen van die facili teiten, die worden geboden. „Af wachten dus maar". Zoals beloofd zou een apart artikel ge wijd worden aan de in het afgelopen sei zoen bereikte resultaten van de verschil lende teams. Zoals beloofd zou een gewijd worden aan de in het afgelopen seizoen bereikte resultaten van de verschillende teams. De herenteams hebben dit jaar niet echt overtuigd. Heren 1 kende allerlei inter ne problemen en behaalde mede hier door slechts J2 punten uit 22 wedstrij den in het eerste jaar in de hoogste dis trictsklasse. Heren 2 en 3 hebben welis waar redelijk gescoord, maar bleven in te veel wedstrijden toch net achter bij de concurenten (resp. 18 en 6 uit 22) Was heren 4 een goede middenmoter, heren 5 had lange tijd'uitzicht op het kampi oenschap. In de laatste 9 wedstrijden zakten zij echter terug naar een vierde plaats. Heren 6 keek zeer lang de kat uit de böom en won de laatste wedstrijd. De dames deden het redelijk. Dames 2 speelde vrij regelmatig (26 uit 22), ter wijl de dames 1 kennelijk groeien. Met 12 punten uit de laatste 8 wedstrijden kwamen zij uit op 20 uit 22. Bij de junioren springen de jongens A er uit in zeer positieve zin. Zij behaalden het kampioenschap met 38 pnt. uit 20 en een scoresaldo van 1888-547. Maar ook voor de meisjes A een compliment. Zij werden tweede met 28 uit 20. De jongens B en meisjes B eindigden resp. met 12 en 10 uit 20. De kadetten meisjes A werden ongesla gen districtskampioen. Afgelopen zater dag moesten zij bij het Noord-Hollands kampioenschap echter hun meerder er- kènnen in Landslake Lions uit Amster dam en Doppeldouche uit Den Helder. Hierbij dient opgemerkt te worden dat het Heiloose team uit kwam met maar liefst 5 aspiranten, 4 eerste jaars kadet ten en 1 twëedejaarskadet. Landslake Lions werd uiteindelijk Noord- Hollands kampioen en maakt een zeer grote kans om daar het Nederlands kampioenschap aan toe te voegen. De kadetten jongens kwamen goed mee (30 uit 22) en ook kad. meisjes B wist de no dige overwinningen te behalen. Met wat meer geluk waren ook de aspi ranten meisjes districts-kampioen ge worden. Het lukte niet, met 26 uit 20 werden zij tweede. Zij zitten nog steeds verlegen om aanvulling, (aanmelden dus meisjes De aspiranten jongens A groeiden in het seizoen, maar eindigden met 24 uit 20 sléchts op een derde plaats. Verheugend is ook de stijgende lijn bij de jongens B, die uit de laatste 7 wedstrijden 12 pun ten behaalden. Het nieuwste team van Flashing, aspiranten jongens C behaal de .verdienstelijk 6 punten uit 9 wedstrijden. Tenslotte de mini's, die ook blijkens de uitslagen, vooral wat de jongens be treft, de slag meer en meer te pakken krijgen. Uit 15 wedstrijden behaalden zij maar liefst 18 punten. Ook de pas laat begonnen meisjes wisten trouwens al 2 keer te winnen. Voor inlichtingen: L. Hollander tel. 336173.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8