W Sh^CtyUL Jan Jansen DORPSFEEST HEILOO 1986 limmen LUCHTVERWARMING J. D. SCHERMER B.V. 7\k FA. BRINK DEKKER I*ocUili 4 AKERSLOOT W. Dekker geeft voor de 60e maal bloed Smakelijk eten bij De Orangerie EBKEND^u. BEDRIJF mmm We&ÜM GELDZAKEN NIEUW 'VAK' VOOR SCHOOLVERLATERS UITKIJKPOST 4 JUNI 1986 WIST U DAT... praktisch geen onderhoud vergt? Swanendael 7 - Heiloo - Telefoon 072-330680* Is er in Heiloo iemand die voor de DIERENBESCHERMING gewonde en jonge vogels kan verzorgen? Inlichtingen: tel. 332879. va Wij maken kozijnen en ramen met Komo-garantie nr 3 0726 BOUWBEDRIJF voor moderne gebruikte dames- en kinderkleding tot ziens Tandprothetische praktijk Gespecialiseerde tandtechniek Wij maken elke tandprothese van begin tot einde zelf. Ook voor reparaties. Maandag - vrijdag 8-12 uur Heerenweg 72A Tel. 072-337119 I. r Informatie (/onder post/egel) antwoordnummer 1601 - 1850 W H Heiloo. f W ilt u mij vrijblijvend documentatie sturen na tel. afspr. be/oeken Naam: Adres: Plaats: Ie (Jok voor uL. onderhouds- werkzaamheden TIMMERWERK CERTIFICAAT Kantooradres: Laarmanstraat 6 Heiloo, telefoon 072-335072 Werkplaats: Westerweg 164, Heiloo Privé: A. S. Dekker. Past. van Muijenweg 11. Heiloo, tel. 072-335052 Te koop: gr.model KOEL- Te koop: COPIEERAPPA- KAST m. vriesv. f 75.-. RAAT merk Canon NP 30 Tel. 072-331169. i.z.g.st. tel. 072-335436. Te koop KAST de deur is helemaal van een spie gel voorzien, br.90, 1. 1.90, pr. 150,-. Tel. 072-335342. Tc koop: FIETSENDRA- GER voor op de trekh.; 2 pits camp.gasst. m. Hes; trekh. Renault 5. Tel. 072-332282. Te koop: GRASMAAIM. 25,-. Tel. 072-334880. Uw TREKHAAK nu ui terst voordelig gebr. en nieuw Dumpstore der Nederlanden, Westerstr.8 Nrd.-Scharwoude, tel. 02260-2171. Leuke zonnejurkjes en topjes, shorts, strandpak- jes, bad- en regenkleding, waterschoentjes, enz. N oor u dames: modieuze pakken en japonnen, bermuda's, aparte topjes, rokken, jacks, sanda len, tassen, enz. Maandagochtend gesloten. Elke dag geopend van 10.00 17.00 uur. Inbreng: dagelijks van 10.00 - 12.00 uur. Heerenweg 252 Heiloo Tel.: 072.- 33 8082 Uitslag trekking loterij (onder toe zicht van Notaris J. J. van Wijk tc Heiloo): le prijs Gazelle sport Primeur de Lux dames- of herenrijwiel, nr. 0103; 2e prijs waardebon van 150, tc besteden bij sporthuis Johan Jan sen, nr. 3627; 3e prijs, een bedrag van 50,- contant, nr. 4298; 4e prijs, een be drag van ƒ50,- contant, nr. 1401; 5e prijs, een bedrag van 50,- contant, nr. 1016. Prijzen afhalen bij de heer H. Gihaux, Brecdelaan 127, tel. 331207. Namens het bestuur Stichting Open Huis en de programmacommissie thea ter de Beun danken wij alle vereni gingen, die spontaan en belange loos hun medewerking verleenden, de firma Intratuin, bloemenshop 't Loo, de firma van Raalte, sport huis Johan Jansen en de heer Han Sondaar. Verder alle (stille) mede werkers en de meer hoorbare, waar bij we aan de vele muzikale mede werkenden denken. De inzet was ge weldig, het is teveel om op te noemen. Eén uitzondering willen we nog ma ken n.l. voor de heer Keijsper, die geen moeite teveel was en overal raad op wist. Nogmaals bedankt. Ook de bezoekers, de mensen, die loten kochten, het ging niet in de eerste plaats om de prijzen, maar om de steun aan uw verenigingen, uw dorpshuis, uw theater. Onze dank voor deze steun en uw belangstelling. 1 wmtMssa, feest Een groepje deelnemers aan de straten loop door Heiloo tijdens het dorps- Leden van Caecilia richtten hun stand in voor het dorpsfeestwaarvan een informatiemarkt van verenigingen een onderdeel was. DE SPEELKAR NIEUW IN DE SPORT- EN SPEL- UITLEEN Vanaf begin juni is het mogelijk om bij de provinciale sport- en speluitleen een zgn. speelkar te huren. Wat is dat. die Speelkar?? De Speelkar is een aanhangwagen, waarin 25 verschillende complete spelen in groot formaat aanwezig zijn. Met deze spelen kunnen 150 a 200 kinderen tegelijk worden be ziggehouden. Er is geen minimum aan het aantal deelnemers. De Speel kar - de inhoud daarvan - is voorna melijk buiten te gebruiken. De spelen zijn nl. in houten uitvoering. Een re delijke binnenaccommodatie is ove rigens eveneens uitermate geschikt! Voor de organisatie van een spel(mid)- dag is de speelkar een geweldige oplossing Immers, een kant en klaar sport- en spelcircuit, compleet met beschrijvingen van opdrachten, biedt de mogelijkheid om in korte tijd 25 spelen op te bouwen! Een aantal van dé in de speelkar opgenomen spelen zijn bekend, zoals dammen, boter- kaas-eieren, schaken e.d. Maar on der het assortiment bevinden zich ook spelen als midget-golf, stokvangen, pendelkegelen en nog vele andere spelen kunnen voor veel plezier zor gen! Kennismaking met de speelkar Op woensdag 11 juni zal om 14.00 uur in het zwembad Dampegheest, Vaart kant 44 te Limmen een groots opgezet te demonstratie van de mogelijkhe den van de speelkar plaatsvinden, waaraan zal worden deelgenomen door de schooljeugd van Limmen, in de leef tijd van 8-12 jaar. Zij kunnen in het bezit komen van een deelnemers kaart via een tekenwedstrijd, waar voor formulieren via de scholen ver krijgbaar zijn. Voor de eerste klas- sertjes zal een spelenhoek gebouwd worden met andere materialen uit de provinciale sport- en speluitleen. Daarin zal o.m. aanwezig zijn een groot luchtkussen, een grote wereld bal en veel ander leuk spelmateriaal. Zaterdag 7 juni speelt de formatie Jerry Can The Sugarheats in Disco Limmen aan de Rijksweg te Limmen. De heer W. Dekker uit Akersloot heelt vrijdagavond voor dc 60c maal bloed gegeven aan het Rode Kruis. Dat bete kent dat hij dertig jaar geleden voor het eerst bloed gaf, cn tot nu toe nooit heeft overgeslagen. Hij is ook nog nooit ziek geweest De heer W. Dekker weet nog als de dag van gisteren, hoe het dc eerste keer ging. Er hadden zich 140 mensen gemeld, maar er vielen er al 40 af omdat ze flauw vielen. Na 20 maal te hebben ge geven, was de groep geslonken tot 8 mensen. Nadat de heer Dekker afgelopen vrijdag zijn bloed had gegeven, werd hij door •zijn vrouw en dochters in de bloemetjes gezet. Van het Rode Kruis ontving hij een mooie pen en een flos drank. Voor lopig kan het Rode Kruis nog rekenen op de 57-jarige heer Dekker. Hij zal na melijk zeker zijn bloed blijven geven tot zijn 65e jaar. Mocht het op 11 juni onverhoopt slecht weer zijn, dan vindt de activiteit plaats in de Sporthal d' Enterij, Mid denweg 30, Limmen. Ook belang stellenden, vooral spelleiders e.d. zijn van harte welkom Beste ouders en jeugd vanaf 14 jaar Voor deze happening heb ik minimaal 20 personen nodig om mij te assis teren. Het is toch geweldig dat de Provinciale Sportraad Limmen uitkiest om dit projekt te demonstreren aan alle gemeenten van Noord-Holland. Laten we daarom een goede beurt maken en laten zien dat Limmen heel wat mens is. Geef je op bij Meintje Guyt, telefoon 2930 of 1617. Ik reken en vertrouw op jullie inzet. JONGEREN- EN KINDERKOOR INTRODUCEERT NIEUW HAMMOND ORGEL Zondagmorgen 8 juni om kwart voor 12 zal het Jongeren- en Kinderkoor in het Parochiehuis St. Maarten tijdens een koffieconcert het nieuwe Ham mond orgel introduceren. De toegang is gratis. Wel zullen voor de laatste keer de welbekende orgelpijpen (col- lectebakken) er staan om zo de laatste bijdrage te ontvangen ten behoeve van het orgel. De koren hebben onder leiding van dirigent Peter Rijs een zeer veel zijdig programma. Het kinderkoor zingt onder begeleiding van orga nist René Vermolen en het Jongeren koor onder begeleiding van orga nist Rob v.d. Sande en op de drums John Snel. De koren hopen op een ie ders belangstelling. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Margaretha Maria, dochter van W.M. Hollenberg en M.J. Bijman. Ondertrouwd: Simon P. Melker en The odora Schoon; Cornelis S. van der Oord en Paulina M. Fatels. REÜNIE MEERVOGELS '31 Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van Meervogels '31 organiseert de ver eniging een grote reünie in Motel Akersloot voor leden, oudleden en do nateurs, op zaterdag 14 juni, aanvang 20.00 uur. Door het onlangs behaalde kampioenschap van het eerste elftal wordt de reünie, waarvoor inmiddels meer dan 200 aanmeldingen binnen zijn, extra feestelijk. Overigens kan men zich nog steeds aanmelden hij de secretaris van de vereniging: W. Vcldt, Mozartlaan 63, Akersloot, tel. 02513-13388. FIETSVIERDAAGSE 9 T/M 12 JUNI De traditionele fietsvierdaagse, welke de carnavalsvereniging De Eikels elk jaar organiseerde, blijft, nu de carna valsvereniging niet meer bestaat, toch georganiseerd worden, doch nu door Mecrvogejs '31. De fietsvierdaagse wordt dit jaar gehou den van 9 t/m 12 juni. Dagelijks wordt voor de tocht gestart vanaf 18.00 uur op Cloppenbrugh en waar men zich kan la ten inschrijven. De verschillende routes zijn ea. 25 km lang. Aan de fietsvierdaagse kan iedereen deelnemen. Wanneer men reeds op 3 dagen fietst, krijgt men al een herinne ringsmedaille. De kosten bedragen 5,- per persoon (jeugd tot 12 jaar, 3,50). Het is momenteel weer een bekend ver schijnsel in het straatbeeld: de vlag- gestok die behalve met een wapperende driekleur is getooid met een - vaak enigszins sleetse - boekentas. Duizenden jongeren hebben met succes hun school examen afgelegd en dat willen ze weten ook. Met het examenfeest sluiten ze een bepaalde periode af, maar tegelijkertijd staan ze ook aan het begin van een heel nieuw, meestal veel zelfstandiger leven. Een groot aantal schoolverlaters gaat op zoek naar een baan, anderen stude ren door. Dit nieuwe leven kan voor jongeren be tekenen dat ze van de ene op de andere dag intensief met geldzaken te maken krijgen. Bijvoorbeeld als ze salaris ont vangen, een uitkering of een studietoe lage moeten aanvragen of op kamers gaan wonen. Het zelfstandig omgaan met een eigen budget is voor de meeste jongeren een nieuw 'vak'. Het gebruik van een eigen betaalreke ning is één van de aspecten van het financieel-volwassen-worden'Eigen- lijk is het verstandig om met het openen van zo'n rekening niet te wachten tot het - bij het bereiken van de achttienja rige leeftijd - echt nodig is. Een jaar tje ervaring opdoen voordat jonge reke ninghouders hun geldzaken echt alleen moeten regelen, kan bepaald geen kwaad. Met opzet wordt hiervoor gesproken over het bereiken van de achttienjarige leeftijd. Binnenkort wordt namelijk de nieuwe Wet op de Studiefinanciering van kracht. Deze wet geldt voor alle '18-plussers', die een dagstudie volgen aan een door de overheid erkende oplei ding (dus ook LAVO, MAVO, HAVO, VWO, LBO en MBO). De nieuwe Wet Studiefinanciering stelt bepaalde regels voor het ontvangen van de overheidsbij dragen. Zo moeten studenten die in aanmerking komen voor een basisbeurs of een aanvullende financiering, be schikken over een eigen bank- of girore kening. Er worden geen gelden op de re kening van de ouders overgemaakt. Jongeren die bij ons een betaalrekening openen, kunnen rekenen op de juiste adviezen om zo snel mogelijk thuis te raken in geldzaken. Er is ook het nodige schriftelijke informatiemateriaal voor handen, zoals de door de Rabobank uit gegeven Jongerenwijzer. Deze brochure kan gezien worden als een soort mini- catalogus van voorlichtingsmateriaal die jongeren kunnen raadplegen als ze meer willen weten over financiële aangelegenheden.* In de loop der jaren hebben overheids- en andere instellingen tientallen publi caties uitgegeven over dit onderwerp. In feite is er zoveel materiaal beschikbaar dat het soms moeilijk is om in de veel heid van folders en brochures de uitgave te vinden die antwoord geeft op een concrete vraag. De Jongerenwijzer ver gemakkelijkt het zoeken door een om slagafbeelding en een korte omschrij ving te geven van de inhoud van meer dan vijftig van dit soort publicaties en door te vermelden waar en eventueel te gen welke prijs de betreffende uitgave verkrijgbaar is. Een geactualiseerde edi tie van de Jongerenwijzer is gratis verkrijgbaar. Ook jongeren die de komende tijd op ei gen gelegenheid naar het buitenland gaan, zijn bij de bank aan het goede adres. Natuurlijk kunnen ze er een reis boeken, een reisverzekering afsluiten en geld wisselen, maar ik doel hier met na me op de 'Infogids Buitenland', die bij ons tegen gereduceerd tarief te koop is. Dit boek van het Bureau Internationale Jongeren Kontakten omvat meer dan 200 pagina's nuttige informatie over va kantie, vakantiewerk en studie buiten onze landsgrenzen. De Rabobankadviseur. Muziek op straatook dat hoorde bij het dorpsfeest. VRIJMARKT IN HET HOEKSTUK Volgende week woensdag, 11 juni is Het Hoekstuk het domein voor de jeugd, 's Middags vanaf 13.30 uur is er namelijk een vrijmarkt, waar jeugdigen van alles en nog wat te koop mogen aanbieden. De deelname is gratis en je hoeft je ook niet op te geven. Gewoon de spullen, die je wilt verkopen, in een doos doen, een kleed of een paar stukken karton mee nemen om de handel op uit te spreiden en komen. Als je niet met lege handen naar huis wilt gaan, kan je natuurlijk ook proberen bepaalde spulletjes te ruilen. Als speciale attractie is er woensdag middag ook een groot springkussen, waarop je je naar hartelust kunt uitleven. Pater Borst (achteraan) reikte de prijzen uit van de loterijdie tijdens de fancyfair op de Sint Willibrordschool werd gehouden. U vindt de Orangerie aan de Stations weg 58 in Alkmaar, velen denken mis schien dat daar Kinheim gevestigd is, maar dat is uit een lang verleden. Op de ze plaats staat nu een gezellig modern restaurant, waar vanaf 1 januari de heer I. v. Hanegem de scepter zwaait. De heer v. Hanegem was jaren bedrijfslei der van de Geleerde Man in Heemstede, maar de Orangerie behoort evenals dit restaurant aan Siliakus. U kunt bij de Orangerie terecht voor een heerlijk kopje koffie, met gebak uit de eigen bakkerij en op een terras omge ven door bloemen naar de mensen kij ken die de treinen met grote regelmaat over Alkmaar uitspugen. Dc Orangerie beschikt ook over een uit gebreide kaart de z.g. kleine kaart (voor de lunch of iets lekkers tussendoor) met voor elke smaal een leuk gerecht, va- rieërend van een uitsmijter tot een por tie wijngaard slakken en alles wat daar tussen ligt. De andere kaart is uitgebrei der cn biedt een keur aan voorgerech ten, vis, vlees, en gevogelte, wat dacht u van een parclhoenborst met een lichte preisaus, of eCn entrecöte, deze worden in twee maten geserveerd voor de kleine cn voor de grote eters. Aan de desserts /uilen liefhebbers van zoetigheid hun hart kunnen ophalen bent u dat niet, probeert u dan maar het kaas assorti ment. Voor de^kinderen zijn er leuke mcnu'tjes en vindt u het moeilijk zelf een goed diner samen te stellen dan staat er op de kaart een menu, maar het is misschien wel zo leuk, om samen met de ober een menu, naar uw eigen keuze samen te stellen. Men heeft bij de Orangerie het goede uit de nouvelle cuisine gehaald en op kwan titeit gelet, iedereen is er alleen maar op uit het u helemaal naar de zin te maken zodat u het gevoel hebt er even heerlijk tussen uit te zijn. De Orangerie beschikt uiteraard over een uitgebreide mooie" wijnkaart en ook hierbij zal men graag adviseren. Maar er is nog meer, eens per maand treedt het Buack Jack quintet op dat ,,jazz oude stijl" speelt, Jazz Dining. De eerst volgende avond is op 21 juni (wel even reserveren 072-156716). Maar er komt nog meer, vanaf half augustus komt er een optreden bij, het z.g. Table Magic. De topgoochelaar Flip Hallema (FLIP). Na een verblijf van AVi jaar in Spanje werkt hij nu weer in Nederland. Er wordt aan tafel gegoocheld, u zit er met uw neus boven op en tochDe heer v. Hanegem heeft kans gezien van de Orangerie in Alkmaar een gezellig, smaakvol modern restaurant te maken waar ook nog regelmatig exposities ge houden worden. Zondags is de Orange rie gesloten en van 7 t/m 28 juli. Het is alleszins de moeite waard de Orangerie tegenover het Station in Alkmaar eens te bezoeken, het betekent gezellig tafe len in een mooie omgeving. De keuken is open vanaf 11 uur 's ochtends. DRUK BEZOCHTE FANCY FAIR WILLIBRORDSCHOOL Vrijdagavond was het een drukte van belang in de Willibrordschool, omdat zij een Fancy Fair hadden georganiseerd waarvan de opbrengst is bestemd voor pater Borst, die veel werk verzet in de Derde Wereld. Er was een rad van avontuur met leuke prijzen, er werd fri tes gebakken, er was een rolschaats- demonstratie en nog veel meer en na tuurlijk ook een loterij. Winnaars hier van zijn: mevr. v. Zeist, die een rond vlucht won; mevr. v. Duyvenbooden, zij kreeg een fiets, evenals mevr. Vogel; Esther Areeg een dekbed. OUD KATHOLIEKE KERK 1886 - 1986 De feestelijkheden rond de viering van het 100-jarig bestaan van de Oud Ka tholieke Kerk te Egmond aan Zee nade ren hun einde. Alle evenementen rond dit eeuwfeest, kenmerkten zich tot nu toe door goede organisatie en grote pu blieke belangstelling. De muziekvereni ging Lamoraal van Egmont" o.l.v. Frans Alleman is uitgenodigd, om op zondag 8 juni a.s. een feestelijk sluitings-concert te geven. Gezien de sa crale omgeving is gevraagd om een klas siek programma. Toch zijn de composi ties zo gekozen, dat zij een groot pu bliek zullen aanspreken. Een van de opmerkelijke stukken is de ouverture „Nachklange von Ossian" van de Deense componist Niels Gade. Ossian was een schotse dichter, die zich in zijn poëzie voornamelijk door de zee liet inspireren. Gade geeft in zijn ouver ture een beschrijving van de zee in al zijn facetten. De uitvoering van deze zee-muziek in het zee-dorp Egmond in dit jubileum is zeer toepasselijk. Een compositie, die een handreiking van het verleden met het heden inhoudt is Choral and Rock-Out" van de Ne derlander Ted Huggens. Dit 2-delig werk is geschreven in de stijl van Bach en Haendel, doch met toevoeging van elementen van de hedendaagse rock muziek, o.a. door toepassing van drums. Verder staan er beroemde stuk ken als de Etude in E van Chopin en de Gavotte uit de 3e suite van Bach op het programma. Composities van Purcell, Mozart en Massenet completeren dit voor een ieder aantrekkelijk concert. De aanvang is 20.00 uur en de toegang vrij. Wel wordt na afloop een kollekte gehouden. Als dank voor alle moeite en inzet gaf pater Borst het hoofd van de Willi brordschool, de heer Langedijk, een mooie steen uit Chili met daarin de vlag van Chili. Pater Borst toonde zich ui terst tevreden met de opbrengst van de ze fancy fair. Bij deze ook een woord van dank aan de Heilooër Middenstand voor hun vele gulle gaven. TINY SPAANS EXPOSEERT IN WIMMENUM Op 6 juni gaat in Galerie Wimmenum, Herenweg 270 in Egmond aan den Hoef een expositie van drie vrouwen van start t.w. Tiny Spaans, aquarellen, Mieke Hoendervangers, keramiek en Magda Bakker bloemsierwerk. Onze plaatsge noot Tiny Spaans is al zo'n 7 jaar bezig met schilderen, als leerlinge van Ineke Watzema en adviezen van Cor Heeck, werkt Tiny Spaans nu twee jaar zelfstandig. Na haar eerste expositie bij „Silhouet" aan de Stationsweg, is er veel met haar gebeurd. Zij heeft duide lijk een eigen stijl ontwikkeld, haar werk straalt een spontane direktheid uit. ,,Ik werk in een soort explosie, ik gooi het in een keer op het papier" zegt Tiny Spaans" en schildert meestal de dingen uit mijn directe omgeving, bloe men, landschappen enz.." Zij zoekt lang naar de juiste compositie, wikt en weegt, maar dan komt alles in een stroomversnelling. En het resultaat ziet u in een 25-tal schitterende aquarel len. Is een aquarel af, dan wordt aan de verzorging er van de grootste aandacht besteed, pas-partout en lijst worden in het totaal beeld bekeken. Zondagmiddag 8 juni om 14.00 uur wordt de expositie officieel geopend. Twee fluitistes zullen hun medewerking hieraan verlenen. De expositie duurt tot en met zondag 29 juni en is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4