Vaderdag CEES HACHMANG BEKO "Mag ikeen fietsvan u" 1 Tweewielers Sport en Spef Sport en spe Verenigingsagenda het accent ligt op de accessoires W§M: mm II Loodgietersbedrijf .fit - -fl^i Niels Bay (BSC Heiloo): twee weken naar Japan ÜiiÉili Stationsweg - Heiloo. INTERIEURS 0£:0WÊ:- Gas - water - sanitair Verwarming Dakbedekkingen Riool Hoge Druk ontstopping 2 jaar Garantie Installatiewerk 10 jaar Garantie Dakbedekkingen Holleweg 19. Tel. 072-335085. KEES KOOMEN Pas op! Wie een fiets ko P tskuntu niet Verwen u zelf met een Gaze Uitvoering met knup Westerweg 295 - 1852 AH Heiloo, tel. 072-331241 %ÉÊËÉÊÊÊÊkëê n v. sportpark VOORDAT U MET VAKANTIE GAAT UITKIJKPOST 4 JUNI 1986 r /$Ue«Ktut Jftotlettuui Smidstraat 7 - Egmond aan Zee tel. 02206-2355 JUNI - MENU salade met licht gerookte kipfilet en pijnpitten of groenten-vispaté romige tomatensoep met komkommerbolletjes of krachtige bouillon met kaassoesjes granité van grapefruit gebakken zeeduivel op provencaalse wijze bereid of kalfsreepjes met bieslookcreme advocaat - chocolade bavarois Prijs per persoon 49.50 Uiteraard kunt u ook a la carte dineren. Iedere zaterdag tijdens het diner kunt u luisteren naar en dansen op de muziek van Troubadour-Entertainer Han Wellerdieck. Dagelijks geopend vanaf 17.00 uur, donderdags gesloten. Smidstraat 7, tel. 02206-2355. Egmond aan Zee. t.o. De Beun en parkeerterrein 't Loo. voor al uw GORDIJNEN, TAPIJTEN, MEUBELSTOFFEN enz. Wij komen vrijblijvend met onze kollektie bij u langs. Boonakkersteeg 6, Egmond-Binnen Telefoon 02206-2925 1 i a a a a a a a a a a -Iv'-. bediening naaf f 669,- en 3 versnellings remmen en 3 versnellings naaf f 620,- GA/FLIE fietsen rijden op VRFDES I El'N banden mrnmm». ///A- ,y si v.-. SS Niels Bayde Japan-ganger van BSC Heiloo Het zal je maar gebeuren: je wordt door je vereniging opgegeven voor een All Stars Team, je gaat een keer naar een proef-training en een tijdje later hoor je dat je twee weken naar Japan mag! Dit overkwam Niels Bay, een 11-jarige honkballer van BSC Heiloo. Hij is bezig aan zijn vierde seizoen en speelt mo menteel in de B-adspiranten, onder lei ding van de coaches Michiel Cevat en Hans Kostense. De uitnodiging aan de Nederlandse honkbalbond om een team naar Japan te sturen kwam van de World Boys Nankyu Baseball Federation. Uit alle werelddelen komen er van 31 juli tot en met 14 augustus pupillenteams naar het Verre Oosten. Het wordt geen Neder lands pupillenteam. De oorzaak daar van is dat de bond zelf geen geld had om het een en ander te bekostigen. Maar de jeugdcommissie is op de uitnodiging ge doken en via sponsoring werd het alle maal toch geregeld. De zestien spelers en hun begeleiders hoeven maar 400 gulden zelf te betalen. Buitenland. Niels Bay, die in de vijfde klas van de Nieuwe Hoeve zit, is nog nooit in het buitenland geweest. Japan is dan me teen wel erg ver weg, maar zeg nou zelf: zo'n kans krijg je niet weer zo gauw. En dat hij moet leren rijst te eten, dat neemt Niels- maar op de koop toe. In Japan verblijven de jongens bij gast gezinnen. Dat maakt de reis natuurlijk goedkoper, maar bovendien is het een ideale manier om ook wat meer van het land te weten te komen. Het All Stars Pupillenteam, onder leiding van oud- Heiloo-speler Fokke Jelsma, neemt in Japan deel aan diverse trainingen en er worden tien wedstrijden gespeeld. De wedstrijden worden op vier verschillen de plaatsen gespeeld, waaronder Tokio. Niels is met zijn 11 jaar de jongste inter national van BSC Heiloo. ZWEMBAD HET BAAFJE Dit jaar wordt voor de twaalfde keer de zwemvierdaagse gehouden in zwembad Het Baafje een zwemvierdaagse waar aan iedereen, jong en oud, mee kan doen. Vorig jaar waren er 444 deelne mers. De zwemvierdaagse wordt gehou den van maandag 16 juni t/m vrijdag 20 juni. Het lijkt een beetje vreemd eén vierdaagse in vijf dagen, maar er is re kening gehouden met mensen die één dag niet kunnen. De afstanden tijdens de vierdaagse zijn voor kinderen tot en met 10 jaar 250 meter (5 banen) per dag en deelnemers boven de 10 jaar moeten 500 meter (10 banen) per dag zwemmen. De kosten bedragen 5,-- per deelnemer, waar voor men bij het behalen van de afstan den een medaille en een sticker ont vangt. De medailles worden op de laatste avond (vrijdag) uitgereikt. De tijden van het zwemmen zijn als volgt: maandag 16 juni tot en met donderdag 19 juni: van 9 tot 10 uur ouderen, van 16.30 tot 18.00 uur kinderen onder 11 jaar en van 18.00 tot 19.30 uur de deel nemers boven 10 jaar. Vrijdag 20 juni, om 19.00 uur massale start kinderen tot en met 10 jaar en om 19.50 uur massale start vanaf 11 jaar en ouder. Uiteraard wordt de vrijdagavond beslo ten met enkele evenementen, waarover nadere mededelingen volgen. Laten we hopen dat veel deelnemers zich opge ven, zodat het zwembad weer ouderwets vol wordt. T. V. HEILOO Zo, de tenniscompetitie is ten einde op enkele promotiewedstrijden na. De voorlopige balans uit de zondagafdeling is als volgt: Heiloo I moet het volgend jaar een klasse lager spelen, door een 7-1 nederlaag tegen Heerenduin uit IJ- muiden, dat mede door deze uitslag kampioen is geworden. Heiloo II zal ook moeten proberen, het verloren ter rein volgend jaar terug te winnen. Hei loo III is knap tweede geworden in de poule, terwijl Heiloo IV kampioen werd en automatisch promoveert naar de vierde klasse. Verder hebben de teams Heiloo 5, 6, 7 en 8 zich kranig gehandhaafd. Het Her enteam kan ook de champagne uit de koelkast halen, met een overtuigende overwinning van 6-0 werd het kampi oen. Op 15 juni speelt het z'n promotie wedstrijd. In de zaterdagafdeling wor den a.s. zaterdag 7 juni promotie wedstrijden gespeeld door Heren I, III en Veteranen II. Bij de jeugd speelt Gemengd I tot 18 in Krommenie een promotiewedstrijd te gen een team van "De Cromme Bal". Het tweede team tot 18 jaar speelt'een promotiewedstrijd thuis tegen "Heb Durf" uit Landsmeer. Vanaf 10.00 uur bent U weer van harte welkom op ons park, om de diverse teams aan te moedigen. OPEN HUIS BIJ DAG-AVONDONDERWIJS Molens kijken en fietsen zijn leuk ge noeg om er nationale dagen voor in te stellen. Een landelijk studeer- evenement was er tot nu toe niet. Voor die primeur gaat het rijksgesubsidieerd dag-avondonderwijs zorgen. Donder dag 12 juni zetten alle hoofd- en neven vestigingen (400 in totaal), verenigd in een overkoepelende organisatie, de VAN (Vereniging van Avondscholen Nederland), door heel Nederland heen hun deuren wijd open. De dag avondscholen voor volwassenen willen met hun informatieve feestdag laten blijken dat ze rijk aan ervaring, jong en hart en vooral trendsetters op onder wijsgebied zijn. De Moeder-Mavo, geïntroduceerd juist op het moment dat de vrouwen achter het fornuis vandaan kwamen, is daar het bekendste, maar eigenlijk niet eens het beste voorbeeld van. In aanvang op gezet om alle voortijdige schoolverla ters, laatbloeiers en spijthebbers een tweede kans en een complete, afgeronde opleiding te bezorgen, heeft het onder wijs aan volwassenen er in de loop der jaren een grote taak bijgekregen. Dankzij dé mogelijkheid om per vak op MAVO, HAVO, VWO, en MEAO- niveau een zogenaamd deelcertificaat te halen, kan iedereen bepaalde leemten in zijn opleiding met een paar uur studie en schoolgaan per week aanvullen. Juist dié vorm van onderwijs bleek een gat in de markt. De doelgerichte lessen, op niveau gegeven door vakbekwame leraren, leideh in snel tempo op voor of ficieel erkende diploma's: ideaal voor iedereen die met bijvooebeeld informa tica, economie of Spaans op zak, zijn kansen op een baan met sprongen ziet stijgen. Donderdag 12 juni is er in Alkmaar een onen dag bij het Cornelis Drebbel Col lege, Nassauplein 10. Tijden: 10.00- 12.00 uur, 14.00-16.00 uur en 19.00- 21.00 uur. Inlichtingen: tel. 072-123109. 072-123109. Algemene vergadering De Vroegte Wint Vanavond (woensdag 4 juni) houdt hengelsportvereniging DVW in de achterzaal van café La Strada aan de Kennemerstraatweg haar algemene vergadering, aan vang 20.00 uur. Er worden voor alle leden van belang zijnde agendapunten afgewerkt. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO De jaarlijkse dagtocht van de Al leenstaanden Sociëteit in Heiloo was op zaterdag 24 mei. Het reisdoel was Leer dam, waar we de Oudhollandse Tingie terij Zwartebol van der Leeden bezoch ten en een rondvaart op de Linge maak ten. Het weer was stralend en het aantal deelne(e)m(st)ers 45. Reisbureau Hooy- berg/Pool met Koos Punt aan het stuur heeft, evenals in het verleden, van deze dag iets aparts gemaakt. We vertrokken om 8.00 uur vanaf het stationsplein in Heiloo en reden over de snelweg via Amsterdam richting Utrecht. Bij afslag Vinkenveen werd het pas echt leuk, want daar verlieten we de rijksweg. Langs secundaire wegen had den we een aantrekkelijke tocht via Loenen, Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen en Maarssenbroek. De expli catie van de heer Punt was alleszins het aanhoren waard en zijn rijvaardigheid opvallend, want, rijdend door oude dorpen en smalle straatjes, kwam hij enkele malen in hachelijke verkeerssitu aties, waarbij enkele dames met de te nen krom zaten. Bij Maarssenbroek weer de rijksweg op gaand, bereikten wij om 10 uur de tin gieterij in Leerdam, waar ons koffie (uit tinnen kraantjeskannen) met de Heukelumse krakeling (streekspeciali- teit) werd aangeboden. Daarna was er de bezichtiging van de werkplaatsen waar we, de bewerkingsvolgorde vol gend, de fraaiste gebruiks- en sierartike- len tot stand zagen komen. Hetgeen daarbij opviel, was de animo, waarmee werd gewerkt en de-spontane manier, waarop vragen werden beantwoord door de gieters, soldeerders, slijpers, draaiers en poetsers. In de winkel achter de werkplaats bleek duidelijk dat feite lijk alles uit tin te maken valt: van thee pot tot asbak en van klok tot hanglamp. Eén ding hadden al die artikelen ge meen: ze waren tijdloos mooi. Om twee liur vertrok de boot voor een 1 Vi uur durende tocht over de Linge. De boot was in zijn tweede jeugd en ge zien het aantal personen niet overbeme- ten, maar het weer was prachtig en de stemming prima. Daarop volgde een bustocht over binnenwegen en dijkjes, door het stroomgebied van de Linge, van Leerdam tot Buurmalsen, en terug naar Meerkerk. Daar wachtte ons een uitstekend verzorgd diner. Om 20.00 uur werd de terugreis begonnen, waarna we om 21.30 uur in Heiloo aankwamen, na deze voor velen onvergetelijke dag. Voor informatie over de socit'eit kunt U bellen met tel. 332136 of 331097. NOORDHOLLAND IN CIJFERS 1986 Veel mensen willen precies weten wat er in hun provincie omgaat. Hoeveel inwo ners er zijn, hoeveel van hen staan gere gistreerd als werkzoekend, hoe het staat met de huisvesting, het verkeer, jeugd- en sportzaken, gezondheidszorg, enzo voorts. Daarom heeft de afdeling voor lichting van de Provincie Noord- Holland weer de folderNoord-Holland in cijfers' samengesteld, nu bijgewerkt tot 1986. Het boekje is gratis aan te vra gen bij het bureau voorlichting, Provin ciehuis, Dreef 3, 2012 HR Haarlem, tel. 023 - 169933. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Een druk weekend voor de postduiven- houders. Er stond een vlucht vanaf Ou denaarde 208 km) en een vlucht van af Etampes 500 km) op het pro gramma. Op de le vlucht behaalde de Combinatie Molenaar de eerste prijs met een constatering om 9.49 uur. De laatste prijsduif van de 208 ingekorfde duiven was voor Henk Lases. De gemid delde snelheid bedroeg 84 km per uur. De fondvlucht Etampes verliep bijzon der snel. De eerste prijsduif was voor Si mon Meijssen op 12.46 uur, de laatste voor Ans Kooy (13.10). De opbrengst van deze vlucht zal aan het KWF wor den geschonken. Oudenaarde: Comb. Molenaar (12 mee) 1, 15, 17, 21, 25, 27, 30; Co de Haan (9) 2, 7, 24, 26; Johan Pepping (7) 3; Theo v.d. Berg (14) 4, 16, 18, 23, 29, 33, 35, 39, 40; Henk Lases (13) 5, 28, 42; Ans Kooy (15) 6, 10, 11, 12, 14; Comb. Adri- chem/Kaandorp (16) 9, 31; Gerard Schouten (4) 13; Simon Meijssen (5) 19; Jean Paul Rozing (5) 20; Rien Meijer (15) 22, 38, 41; Arie Breed (29) 32, pro ficiat Arie; Piet Bakker (12) 34, 36; John Ooms (5) 37. Etampes: Simon Meijssen (8 mee) 1, 4, 5; Ans Kooy (19) 2, 7, 11, 18, 20, 26, 30, 31, 32, 34, 36; Johan Pepping (5) 3, 13; Co de Haan (15) 6, 10, 12, 17, 27, 28; Rien Meyer (16) 8, 15, 16, 19; Aad Sonnevelt (3) 13; Comb. Adrichem/Kaandorp (12) 22,24;.John Ooms (17) 23; Sjaak Bakker (12) 25; Simon Leijen (7) 33, 35. Attrakties: Oudenaarde aangewezen Comb. Molenaar; damesprijzen: Comb. Molenaar, Johan Pepping, Henk Lases. Etampes: aangewezen Rien Meijer, damesprijzen: Simon Meijssen, Johan Pepping, Ans Kooy. PONYCLUB HEILOO E.O. Op donderdagavond 29 mei is bij Pony-club Heiloo op het terrein aan de Vennewatersweg, een Rayoncon cours gehouden. Voor de Heilooër- clubleden was het wel een succesvole- avond, want er werden weer heel wat winstpunten gepakt. In rijbaan 1 B categorie werd 1 Odette Schipper, 2 Mary Zonneveld, 3 Mare Hoebe, allen uit Heiloo. Rijbaan 2, B categorie, 1 Angelique Apeldoorn Heiloo, 2 Marcel Res van Starrenburg, 2 Annette Grevelt Hei loo. Bij de L-categorie 1 Patricia Mulder van Starrenburg, 2 Marinette v.d. Peet Heiloo. In rijbaan 3 bij de L II cate gorie: nr. 1. Nanette Spanjaard Hei loo, 2 Linda v.d. Stadt, Zaanse Ruiters. Bij de M-categorie nr. 1 Sandra Groot, Natasja Rietmeyer, haalde 126 pnt. bij de Z combinaties. Zaterdag 31 mei is er door menig kind een rondje om de witte kerk gemaakt, op de rug van een pony of in de pony wagen. Blijde kindergezichten plus een welkome aanvulling van de club kas. Tijdens de open dag op zondag 1 juni, was de publieke belangstelling gering, ondanks de vele aktiviteiten. Wel zijwgpr héél wat gebruikte ponyspul- len™ n eigenaar verwisseld. T.V. H.S.V. Op de laatste speeldag in de zondag competitie is het 2e mixed-team erin geslaagd, ondanks een 3-5 nederlaag tegen Limmen VI het kampioenschap te behalen en hierdoor automatisch te promoveren naar de 5e klasse. Eric Buur, René Borst, Wouter Kaan dorp, Brigitte Langedijk, Ilse Kaan dorp en Monique Bruin zijn hier ver antwoordelijk voor. Het le mixed team heeft het op de laatste speeldag helaas moeten laten afweten tegen Westerhout VI en verloor kansloos met 5-3. Ook het le herenteam werd met een gevoelige 6-0 nederlaag door LTV De Rijp I, dat hiermee het kampioenschap behaalde, naar huis gestuurd. Het 2e herenteam wist het jeugdige TV De Rijp met 5-1 een flinke ne derlaag toe te brengen en eindigt hierdoor op een eervolle tweede plaats. In het dames district kwam het le team helaas 1 game tekort om voor de tweede klasse behouden te blij ven. Het 3e team wist TC Bergen V met 4-2 te verslaag en behaalde hier mee het kampioenschap en promoveert naar de vierde klasse. In dit team komen uit: Marinanne de Boer, Alië Fahrenhorst, Ans Keppels, Anne- marie Oud, Nel de Vries en Anita Wan na. Ook het 2e team is voor de 4e klas se behouden gebleven door een 3-3 gelijkspel te behalen tegen Limmen VI. Het le dames kring-team, bestaande uit Carla Duyvestein, Ans Groot, Gré Hink, Nel Kaandorp, Marian Ursem en Thea Zander wist eveneens het kampioenschap te veroveren en promoveert hierdoor automa tisch. Ook het 3e en 4e dames kring team werden kampioen in hun poule en zullen komend jaar ook een klas se hoger spelen. AGENDA SPORTHAL HET VENNE- WATER Zaterdag 7 juni Zaalvoetbal div. clubs 9.00-17.00 Zondag 8 juni Zaalvoetbalt. Fijn Heer 10.00-14.00 Maandag 9 juni Volleybal Effect 17.00-23.00 Willen wij, de Heilooër Muziekvereni gingen, nog even uw aandacht voor on ze Rommelmarkt. Wellicht komt u in de komende maand nog spullen in of rond uw huis tegen die u kwijt wilt. Spullen, die bij u thuis in de weg liggen en voor ons van waarde kunnen zijn. Omdat ook wij met vakantie gaan lijkt het ons zinnig om u op de hoogte te brengen over de duur daarvan. Vrijdag 20 juni is vóór de vakantieperiode de laatste ophaaldag. Wilt u nog spullen kwijt belt u dan overdag naar J. Braam, tel. 331004 of 's avonds naar W. Hin- driks, tel. 331517. Wij komen u dan op zaterdagmorgen hiervan verlossen. Kijkt u nog even in huis of u iets heeft, en bel! De muziekverenigingen (Nijen- burgh, TKH en Caecilia) zijn u er dank baar voor. Half augustus gaat dan de laatste ronde in voor de Rommelmarkt die op 10 en 11 oktober wordt gehouden in 't Winkelhof 't Loo. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 11 juni: wandeltocht door de duinen van Castricum. Start uiterlijk 9.30 uur vanaf het station. Gaarne een duinkaart meenemen. Natuurhistorische Vereniging Zaterdag 14 juni en zondag 15 jüni: insectenweekend in Castricum. Zaterdag 21 juni: excursie naar het oeverlandenreservaat aan de Amstelveense Poel. Voor in lichtingen over deze en volgende excursies: L. Bruinenberg, tel. 072-121110. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 6 juni: klaverjassen in 't Oosthonk, Laan van Zeeman. Aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,-, niet-leden 3,-. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 16 juni: slotavond met bingo in het Open Huis. Entree 2,50, aanvang 20.00 uur. Zomerprogramma: 2 juli - strandwandeling; 16 juli - fietsen; 30 juli - midgetgol- fen; 13 augustus - strandwandeing. Aanvang telkens om 19.15 uur, bij het post kantoor Heiloo, of 19.45 uur verzamelen bij restaurant De Boei te Egmond aan Zee. Inlichtingen: tel. 332136 of 331097. Nivon-excursie Guisveld Zondag 8 juni: bezoek aan het natuurgebied Guisveld o.l.v. de vogelgids Reindert Leguyt. Vertrek per trein: 9.17 uur vanuit Heiloo. Verzamelen om 10.00 uur bij station Wormerveer. Kosten voor vaartocht: leden 1,-, niet-leden 2,-. Opgave bij W. Weerheijm (330224) of H. Hoving (337736).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8