Oud papier acties in Heitoo FINALE OPRUIMING 40% Feestelijke opening PTT-kantoor Jan Braam 't HOEKSTUK Wat te doen als het geen strandweer is S&cmtfudb halve prijzen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Alle zomerstoffen en korting alle zomerbreigarens Vakantie viswedstrijd VVV en DVW simon peek juujelier van Vüü v.d. Veldestraat 5, Heiloo Heemskerk, Beverwijk, Haarlem. 51e JAARGANG NO. 28-16 JULI 1986 1 mum KAPSALON BETTY 'J L00 Nu ook voor Heren! Knippen 19.75 Knippen en wassen 22.50 Alleen voor heren deze maand: knippen 19.75 wassen gratis Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond. Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. v.a. 388,- p. paar FOLDER STAND VAN ZAKEN Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 dfifei A I WAO Makelaar Taxateur o.g. ^pnfKEVKBJK00P liii #4.lJ. VUd Postbus95,1850ABHeiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN 0^ w Kantoor: Zeeweg ?0,1852 CR HeilooTAXATIES Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier L id Stichting Bontwaarborg Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4. 1921 BT Akersloot (02513-14856). Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! 11 Twee voorbeelden van de oude ambachten, die in winkelcentrum Het Hoekstuk worden gedemonstreerd. Op de foto's een vioolbouwer en een beoefenares van de kunst van het vouwen. Zaterdag 19 juli Base- en softballclub 'Heiloo', parkeerterrein bij sporthal 'Het Vennewater, gehe le dag, ook zondag! Halen'op verzoek: 129258 Gymnastiekvereniging 'Klimop', garage links van parkeerterrein bij verzorgings huis Overkerk, achter bloemenhuis 'Monique'. Tussen 10.30 en 11.30 uur. Atletiekvereniging 'Trias', kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging 'Eensgezindheid', Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen: Clemens Willibrordschool, container naast de Gros-markt, hoek Westerweg/ Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Lekker bloot met z'n allen op het strand. Zolang het weer het toelaat een prima manier om de zomer door te komen. Gelukkig zijn er voor minder goed weer voldoende alternatieven in de regio. IIHIIIIIBlIlHIIIIHIIIinilllll WO! SLx Modestotten Kieinvak Handwerken (ook inlijsten) Winkelhof 't Loo 't Loo 47 - 1851 HT Heiloo tel. 072-330199 Wol Modestoffen Kieinvak Handwerken (ook inlijsten) IIIIMIIIIII I Winkelcentrum "De Hoef" v. Ostadelaan 300, 1816 JH Alk maar, tel. 072-155902 Daar het weer van dien aard is dat niet elke dag uitgelezen strandweer is, is er in de regio veel leuks te doen en te bekijken. Medemblik Hier vindt men op de Oosterdijk 4 (tel. 02274-4732) een stoommachine mu seum, dagelijks geopend van 10-17 uur. Egmond Hier is het museum Egmond, Zuider zeestraat 7 er is een tentoonstelling Bleekneusje in Egmond". Vroeger brachten kinderen uit de grote stad hun vakantie soms door in een van de kin dertehuizen die Egmond rijk was, om een beetje kleur op hun wangen te krij gen. Deze tentoonstelling duurt t/m 14 september. BIJZONDERE BEROEPEN IN HET HOEKSTUK Er is altijd wat te beleven in winkelhof 't Loo. Is er geen bijzondere activi teit op de binnenpleinen, dan gebeurt er wel iets in of met een winkel. Bijvoorbeeld die van Jan en Tine Braam, die volledig werd opgeknapt. De heropening was een feestelijk gebeuren. Een dag later werd ook het postagentschap officieel in gebruik genomen. De personeelsleden, Jacqueline, Karin en Veroniek kwamen aangereden in een schitterende witte Oldtimer, Karin knip te met een grote schaar het lint door en Jan Braam was kapper af en vanaf dat moment een waardig lid van de PTT. De showband afdeling van het Trom petterkorps Heiloo vrolijkte het geheel op met muziek. De firma Schong stond met een leuke ouderwetse houten kar haring en gebakken vis uit te delen en de konkelboet zorgde er voor dat de vis kon zwemmen. Een lange rij van klanten en bekenden van Jan en Tine Braam feliciteerden ze met de grote verandering en lieten dit EVANGELISTEN KOMEN NAAR HEILOO Deze zomer wordt in Amsterdam van 12-21 juli een congres voor rondreizen de evangelisten gehouden voor bemoe diging, opbouw en onderricht. Dit con gres wordt georganiseerd door de Billy Graham Evangelistie Association. Zo'n 8000 evangelisten uit 185 landen zullen eraan deelnemen. Eén van de onderde len is een dag van getuigenis, op zater dag 19 juli: er zullen dan openlucht- samenkomsten gehouden worden in 50 steden en dorpen op allerlei drukbe volkte plaatsen, zoals winkelcentra, markten, stranden en parken. Ook naar Heiloo zullen die dag 40 evangelisten komen. Vanaf 14.00 uur kunt u ze zelf zien en horen op het pleintje voor de Witte Kerk. Spreker zullen zijn evangelist Wanjoli uit Kenya en evangelist Mazibuko uit Swaziland. Hun boodschap zal in het nederlands vertaald worden. Muzikale medewer king wordt verleend door Elly Meij- boom uit Rotterdam, die, begeleid op het orgel, enige geestelijk liederen zal zingen. Ieder, die dit leest, is van harte welkom bij de Witte Kerk in Heiloo op zaterdag 19 juli om 14.00 uur.- vergezeld gaan van wat spiritualieën of een bloemstukje. Sommige klanten dui delijk ontregeld, niet wetend waar ze naar al die jaren Jan Braam, nu naar toe moesten. Maar het was niet anders en dus lieten ze hun waardering op vele manieren blijken. VAKANTIE- ACTIVITEITEN ZIJN GESTART Gisteren zijn de zomervakantie activiteiten in Heiloo van start gegaan. Ruim veertig jeugdigden hebben in het Bruno-gebouw naar hartelust kunnen knutselen tijdens de creatieve dag. Voor alle duidelijkheid hier nog even de begintijden van de vijf andere activitei ten. Allereerst start de sportdag, aan staande vrijdag op de HBV-velden, om 11.00 uur. De waterspelen op dinsdag 22 juli beginnen om 10.00 uur in 't Baafje. De deelnemers worden verzocht om om half tien te verzamelen voor de ingang. De disco-middag op vrijdag 25 juli begint 's middags om twee uur. De spelletjesdag, die voor dinsdag 29 juli4 op het programma staat, gaat om 13.00 uur van start op de HBV-velden (sport park Het Vennewater). De playback- show op vrijdag 1 augustus begint om precies 14.00 uur in het Bruno-gebouw. Voor vragen dan wel opmerkingen over de zomervakantie-activiteiten - bijvoor beeld of je alsnog kunt meedoen aan be paalde onderdelen van het programma - kun je op maandag en donderdag te recht bij Carola Zwartjes, Pastoor van Muijenweg 14 (kantoor), tel. 334090. De zaak is heel modern geworden in witte en grijze kleuren en is niet meer te vergelijken met de zaak van ruim een week geleden. Als een van de eerste klanten mocht Jan Braam de direkteur van de Staatsloterij (want dat gaat ge woon door) verwelkomen. SUBSIDIES VOOR FLANKEREND BELEID TOEGEKEND Aan het einde van vorige week werd be kend welke gemeentes subsidies ontvan gen van de provincie in het kader van het flankerend beleid voor ouderen. In totaal was hiermee een bedrag van ne gen miljoen gulden gemoeid. Bij de be oordeling van de subsiside-aanvragen heeft de verhouding tussen het aanbod van verzorgingsplaatsen en de behoefte daaraan zwaar gewogen. Bijvoorbeeld is er aan gemeentes waar door verzor gingshuizen verzorgingsplaatsen moe ten worden ingeleverd meer hulp van de provincie gegeven voor ouderen, die zelfstandig wonen. In Heiloo is er ondermeer subsidie toe gekend voor verbetering van de woonsi tuatie, warme maaltijdprojecten, ver- voersprojecten en dagopvang. De totale subsidie bedraagt ruim 40.000 gulden. In de omringende gemeenten zijn de volgende subsidies toegekend: Akersloot krijgt ruim 35.000 gulden, vooral voor warme maaltijdprojecten. Bijna 42.000 gulden is bestemd voor de Egmonden, waar verbetering van de woonsituatie, dagopvang en warme maaltijdprojecten op het programma staan. Limmen tenslotte krijgt bijna 3.000 gulden, met name voor informa tievoorziening over het flankerend ouderenbeleid. Zaanse Schans Een hele leuke tocht is, per boot van Alkmaar naar de Zaanse Schans met rederij Woltheus afgesneden kanaal vak. Tel. 072-114840, elke dinsdag-, donderdag-, en zaterdag vertrek 12 uur. Een boottocht van 2 uur brengt u naar een karakteristieke Zaanse woon buurt met houten huizen en molens uit de 17e eeuw. Hier zijn ook een paar (kleine) musea te bezichtigen o.a. het eerste winkeltje van Albert Heijn, dage lijks geopend van 10.00-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur behalve op zondag. Dan is er nog het Zaans uurwerken mu seum met oude Hollandse klokken, een Zaanse Bakkerij en Tinnegieterij, en zijn tal van leuke winkeltjes en de in wendige mens komt ook ruimschoots aan zijn trekken. Poppentheater Wie met de auto naar Zaandam gaat, kan van daaruit een boottocht over de Zaan maken van drie kwartier. U vaart dan naar Knollendam en kunt daar een bezoek brengen aan het Pop pentheater van Tom en Corrie Wentink van 12 juli t/m 9 augustus op donder dag en zaterdag, aanvang 14.30 uur, prijs 12,50 p.p. De voorstelling wordt gegeven in Poppentheater boerderij ,,De Elfenrune". Opstapplaats voor de tocht over de Zaan en Poppentheater is Beatrixbrug (Noordzijde) Zaandam om 13.00 uur. Reserveren moet u wel, bij de Zaanse VVV, Ged. Gracht 76, tel. 075-162221. Zwarte markt Iedere zaterdag en zondag kunt u in Be- Wandel en fietstochten Voor de meer sportieven onder u, zijn er een aantal leuke wandel- en fietstoch ten. De VVV Heiloo heeft hier uitge breide kaarten van (a 2,50). Zo is er ook een mogelijkheid om een fietstocht om de Alkmaardermeer te maken, vraagt u bij de VVV maar om een fol dertje, hierin staat de toch uit voerig be schreven en een kaartje wijst u de weg. Wilt u varen, surfen of zwemmen vraag dan bij de VVV waar dit veilig gedaan kan worden. Drie afzonderlijke folders informeren u waar u veilig kunt zwem-| men in Noord-Holland. Het vertelt u al les over de zwemwaterkwaliteit en de bacteriologische kwaliteit van het zwemwater. Een kaartje maakt u duide lijk waar u deze plaatsen vindt. Het zelfde geldt voor het varen in Noord-Holland, het vertelt iets over de vaarsnelheden en welke borden u onder weg kunt aantreffen en de regels die op het water gelden en hetzelfde geldt voor de folder surfen in Noord-Holland. Vraagt u bij de VVV Heiloo in het Stati onscentrum eens naar de Toer-in Krant, deze is gratis verkrijgbaar en geeft u uit voerig informatie over alle evenementen in de wijde omgeving. Het VVV- kantoor aan de Heerenweg is dagelijks geopend van 10.00-13.00 uur. model vuurdoorn stationsweg 85a Heiloo 072-335730 J De bekende folder Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, aangepast aan de gegevens per 1 juli 1986. De fol der geeft duidelijke informatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in vermeld, maar ook de uitkeringsbedragen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwer- kingsprodukt van het Ministerie van So- ciala Zaken en Werkgelegenheid, het Ministerie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur en het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering (VSV). Wenst u de folder te ontvangen, dan kunt u zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam, tel. 020-448418. Daar zijn overigens ook folders verkrijgbaar over alle socia le verzekeringswetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. OPLEIDING SOCIALE ARBEID VAN <T MIDDELHOF VERHUIST De grote belangstelling voor de zes opleidingen van de school voor MBO 't Middelhof en voor de afdeling MDGO- Sociale Arbeid in het bijzonder maakt het noodzakelijk dat genoemde school m.i.v. 11 augustus aanstaanden haar vijfde pand in gebruik neemt. Dit pand is gelegen aan de Jan de Heemstraat 5 te Alkmaar en wordt ge huurd van het Agrarisch Sociaal Fonds. Het zal vanaf genoemde datum huis vestiging bieden aan de leerlingen van de opleiding Sociale Arbeid dit tot voor kort in het pand Emmastraat 24 terecht konden. Uitbreiding in deze èn andere opleidingen noopte tot deze verhuizing. Het nieuwe gebouw is zowel door de lig ging als door de beschikbare ruimten bijzonder geschikt voor dit onderwijs. Bovendien is de ligging zodanig dat het gebouw vanaf het station goed bereik baar is. Op dinsdag 29 juli wordt alweer voor de derde maal de vakantie-viswedstrijd voor niet-leden van hengelsportvereni ging De Vroegte Wint gehouden in Hei loo. Enerzijds is het een wedstrijd voor de promotie van de vissport. Anderzijds is het voor de in Heiloo aanwezige va kantiegangers - op de campings, in zo merhuisjes of waar dan ook - een mooie gelegenheid om wedstrijd te vissen. Het gaat bij de vakantie-viswedstrijd niet om grote prijzen, maar wel om ere prijzen. Tevens ontvangt iedere deelne mer een herinnering. Er wordt gevist in drie categorieën. Se nioren ouder dan zestien jaar, jeugd on der de zestien jaar en alle dames en meisjes in één klasse. Voor iedereen is het inschrijfgeld 2,50. Hiervoor krijgt men tevens een consumptiebon. In 1985 waren er 50 deelnemers aan de vakantie-viswedstrijd. De organisatie hoopt voor 29 juli op een nieuw record wat betreft het aantal deelnemers. Op geven kan bij het VVV-kantoor op de hoek van de Heerenweg en Stationsweg en bij de campings. verwijk naar de Zwarte Markt. Meer dan duizend kramen en kleurrijke koop lieden. Er is ook een Oosterse markt met marktkooplieden uit Pakistan, Tur kije, Marokko enz., entree 3,— p.p. Inlichtingen tel. 02510-29075. Hengelsport- vereniging spPsA De Vroegte Wint Het afgelopen weekend kon men in win kelcentrum Het Hoekstuk een aantal bijzondere beroepen aanschouwen. Zo zagen we o.a. wat je allemaal van ge kleurde papiertjes kon vouwen, versie ringen en de meeste leuke diertjes. Heel interessant was te zien hoe een jon ge man strijkstokken voor een viool bespande. Het bleek trouwens dat hij °°k violen kon bouwen, maar dat was moeilijk op een markt te laten zien. Er waren ook nog alleraardigste penteke ningen te koop. Een leuk initiatief van Het Hoekstuk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1