Oud papier acties in Heüoo zijn nu alweer halverwege finale opruiming Kwart eeuw Zomervakantie-activiteiten Camping Westerhoeve Verkoop van staatsloten nu bij boekhandel Avis MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Sl-IOliS Ilty A.J.VOS MAN IJOUTIQUI HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Vanaf morgen liggen de nieuwe STAATSLOTEN bij ons klaar. zie advertentie pagina 5 KAPSALON BETTY V 'T LOO Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. sportpark TREKKING SUPERLOTERIJ 51e JAARGANG NO. 29 - 23 JULI 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN f.O voor 1 39'- N" 2 voor I |9,- Nu i 090 v00r 1 89 fC- 2 voor 1 Start 23 iuU. Nu ook voor Heren! Knippen 19,73 Knippen en wassen 22.50 Alleen voor heren deze maand: knippen 19.75 wassen gratis Geopend van 9-6 uur, ook maandagmiddag en koopavond. Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* De vlag gaat uit bij Boekhandel A vis: vanaf morgen kan men er terecht voor het kopen van staatsloten. Makelaar Taxateur.o.g. Apotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Zaterdag 26 juni Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 9.00 en 12.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Gros-Markt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. B.g.g.:332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. M Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Inmiddels zijn er drie van de zes activi teitendagen van het speciale zomerpro- gramma voor jongeren tot een jaar of twaalf achter de rug. De eerste twee da gen, een creatieve en een spelletjesdag, waren heel gezellig. De deelnemertjes hebben zich een aantal uren uitstekend vermaakt. Disco-middag Voor deze week staat nog een disco middag op het programma, die vrijdag middag vanaf een uur of twee wordt ge houden in de grote zaal van het Bruno- gebouw. Inmiddels hebben flink wat kinderen zich voor de disco al opgege ven. Heb je je niet opgegeven, dan kan je natuurlijk ook meedoen aan het dansfeest. Vrijdag 25 juli dus, om twee uur 's middags in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Mui jen weg 12. Spelletjesdag Volgende week is alweer de laatste week van het zomervakantieprogramma. Al lereerst is er op dinsdag een spelletjes dag, die gehouden wordt op het be- drijfsvoetbalveld van de HBV, dat gele gen is in sportcomplex Het Vennewater. Als het weer mee zit, kan het dinsdag 29 juli tussen 's middags één en vier uur een dolle pret worden. Bij slecht weer is er in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg een alternatief pro gramma. Voor de spelletjesdag kan je je nog opgeven, maar dan moet je wel vlug een briefje invullen (naam, adres, leef tijd en telefoonnummer). Dit briefje le ver je in bij Carola Zwartjes, Pastoor van Muijenweg 14 (het kantoortje op de hoek van de vroegere huishoudschool). Vergeet je dat briefje (liever niet!), dan kan je altijd nog naar het HBV-veld ko men en zal de begeleiding wel een gaatje vinden bij één van de groepen. Playbackshow De zomeractiviteiten worden besloten op vrijdag 1 augustus. Dan gaat iede reen weer naar het Brunogebouw, waar een schitterende playbackshow wordt gehouden. De show begint om twee uur 's middags. Nu staat al vast, dat zeker vier deelnemers een poging zullen wa gen om de Heilooër Madonna van het jaar te worden. Er is nog gelegenheid om je op te geven voor de playbacks how. Dus, wil jij een bekende of onbe kende artiest imiteren, meldt je dan bij Carola Zwartjes (adres zie hiervoor). Zet op het briefje dan ook even, welke artiest en welk nummer je wilt nadoen. Je mag natuurlijk ook samen met een paar vriendjes en/of vriendinnetjes het podium beklimmen! Vind je het op het podium een beetje eng, maar wil je wel zien hoe anderen het doen, dan ben je natuurlijk van harte welkom als toeschouwer. Vrijwilligers Op eerdere oproepen in de Uitkijkpost (o.a. 9 juli) hebben al enkele mensen ge reageerd in de vorm van de aanmelding als vrijwilliger bij één of meer van de zomeractiviteiten. De ervaring is dat er liever teveel dan te weinig mensen mo gen zijn, die de helpende hand bieden. Dus wilt u of wil jij bij of de spelletjes dag of bij de playbackshow of bij de disco assisteren, wacht niet langer en meldt het bij Carola Zwartjes op het eerder genoemde adres. RINGSTEKEN TIJDENS HEILOOER KERMIS Het kermisgebeuren te Heiloo in het weekeinde van 26 en 27 juli zal een extra feestelijk tintje krijgen, wanneer voor de eerste maal een ringsteektoernooi haar gestalte krijgt. Een oerhollands ge beuren wat op zondagmiddag "op Ka pel" zal plaatsvinden. Plaats van handeling dus de Kapellaan, juist op de schilderachtige scheiding van Heiloo en Limmen, alwaar het Kapel- bos, overige flora en de nagenoeg an- thentieke bebouwing onomstotelijk een kleurrijk decor vormen. Het toernooi start om 14.00 uur. Vanaf dat moment zullen voertuigen van aller lei allooi (dresseerkar, concourswagens, dogkar, spyder, etc.) voortgetrokken door paarden en pony's van verschillen de rassen de strijd tegen elkaar aan gaan. Naast de koetsier zit een steekster of steker, welke d.m.v. een soort prik- lans, ringen trachten te verzamelen wel ke aan palen zijn opgehangen. Het par koers, bestaande uit meerdere palen, is uitgezet voor de café's 't Akertje en 't Putje. Om 16.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats bij het Akertje. Waarna Thea van Reenen en Peter van Birekhoven het feest muzikaal kracht bijzetten. Ter opluistering zijn er etenswaren te ver krijgen van een buiten geposteerde bar becue, terwijl de zoveelste generatie Schong in de persoon van de jongste, Huib, een ieder in de gelegenheid stelt zijn waar te proeven! Het ringsteken en de muziek in het cafe 't Akertje zijn gratis. Ringsteken op kapel tijdens de ker mis: traditioneelludiek èn spectaculair! Tijdelijke afsluiting gedeelte Kapellaan In verband met de ringsteekwedstrijden ter gelegenheid van de Heilooër kermis wordt het gedeelte Kapellaan tussen het parkeerterrein naast café 't Akertje en de Runxputteweg op zondag 27 juli tus sen 13.00 en 16.00 uur voor alle verkeer afgesloten. Voor de kopers van de 1000 superloten breekt deze week weer een spannende tijd aan, want a.s. vrijdag worden voor de 6e keer door notaris v.d. Bosch de winnende nummers getrokken. Bent u erg nieuwsgierig dan kunt u om 21.00 uur weer terecht in de kantine van H.S.V. op het sportpark, waar de num mers bekend worden gemaakt. Zoals vorige week vermeld, ook déze keer nog zonder omlijstende avond. Wilt u het rustig afwachten, dan ziet u de num mers volgende week in dit blad weer afgedrukt. PONYCLUB HEILOO E.O. Tijdens het afgelopen zondag ge houden concours-hippique in Schoorl was ook P.C. Heiloo verte genwoordigd. De leden van de Hei looër club, die in de prijzen vielen waren in de klasse M rijbaan 11. Isabelle Schuurman met een 5e prijs en in rijbaan 12 eveneens 5e Marti- ne Blommert. In rijbaan 13 klasse Z is Natasja Rietmeijer als eerste geëindigd. Bij de afdelingsdressuur klasse M is het achttal vierde gewor den. Bij het springen klasse B werd Mary Zonneveld 3e, Thorvald de Winter 5e en eindigde Judith Slin gerland op de 7e plaats. OPENINGSTIJDEN HEILOOËR VVV Vorige week gaven wij op de voorpagi na van de Uitkijkpost een aantal toe ristische tips als alternatief voor het strand. Aan het einde van het artikel verwezen wij naar de Heilooër VVV als ideale bron voor toeristische informa tie. De toen genoemde openingstijden bleken bij nader inzierj onvolledig. De VVV met haar buro op de hoek van de Heerenweg en Stationsweg is niet alleen 's ochtends, maar ook 's middags open. De juiste openingstijden zijn derhalve: van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. WINKELCENTRUM HET HOEKSTUK Nog tweemaal heeft men de kans om in winkelcentrum Het Hoekstuk beoefena ren van het oude ambacht aan het werk te zien. De eerst volgende keer is aan staande vrijdag, wanneer de handwer klieden om ongeveer half twee 's mid dags aan de slag gaan. Volgende week vrijdag (1 augustus) worden de de monstraties van de verschillende am bachten in de zomermaanden afgesloten. UITZOEKEN T Vanaf morgen verkoopt boekhandel Avis in haar pand aan het Stationsplein ook loten voor de staatsloterij. Van daag was de laatste van de drie trekkin gen in juli, morgen start de lotenver- koop voor de augustus-trekkingen (13, 18 en 20 augustus). De uitbreiding bij boekhandel Avis is zeer vlot tot stand gekomen. In verband met het overlijden van de heer V.d. Nagel zocht de staatsloterij een nieuw tweede verkoop punt. De keus viel op de winkel in het gezellige Stationscentrum. Een lot in de staatsloterij kost 25 gul den, maar men kan ook een deel van een lot kopen. Het logisch, dat indien er een prijs op een gedeeld lot valt, ook die prijs moet worden verdeeld. Per maand zijn er drie trekkingen, waarvoor men één lot nodig heeft. De uitslag wordt be kendgemaakt via de televisie, de dagbla den en natuurlijk via een lijst bij de ver kooppunten. Nieuw is dat bij de staatsloterij sinds kort de geldprijzen nettó worden uitbetaald. Dus wanneer men honderdduizend gulden wint, dan krijgt men die ook en wordt er geen deel ingehouden als belasting. Die belasting neemt de staatsloterij voor z'n rekening. Natuurlijk gaat de uitbreiding via de verkoop van staatsloten bij boekhandel Avis niet ten koste van de andere activi teiten. De verkoop van een breed scala aan tijdschriften gaat onverdroten voort, terwijl men ook voor strips, kaarten, literaire en informatieve boe ken en kranten op het Stationsplein te recht kan. Bovendien is er met oog op het aankomende schooljaar een breed assortiment aan schoolspullen, zoals schriften, mappen, pennen, agenda's, enzovoort. De aanbiedingen kan men deze week nalezen in de Bruna- schoolfolder, die in Heiloo wordt verspreid. Het kan gebeuren, dat u momenteel de boekhandel iets moeilijker kan berei ken. De kermisexploitanten zijn al druk bezig met de opbouw van de attracties voor de kermis, die vrijdag, zaterdag en zondag wordt gehouden. Voor de fiet sers en voetgangers zijn de problemen het minst. Voor automobilisten is het raadzaam de auto te parkeren op het terrein ten westen van het NS-station, op het terrein op de hoek van de Hee renweg en Matthijs Zonderhuisweg of het terrein op de hoek van de Holleweg en de Matthijs Zonderhuisweg. Het was groot feest op camping Wester hoeve aan de Westerweg, want de cam ping bestond 25 jaar èn de heer en me vrouw Kaandorp waren 40 jaar ge trouwd. Dit werd, met de gasten samen, één groot feest, 's Middags receptie en 's avonds was er levende muziek. Maar de campinggasten werden ook door een fietstocht door Heiloo bij de festiviteiten betrokken. De heer Kaan dorp Jr. had een tocht uitgezet langs de mooiste plekjes van Heiloo, zodat de vakantiegangers Heiloo goed konden bekijken. Bij de Konkelboet kon gratis een kopje koffie worden gedronken. Er is in die 25 jaar wel wat veranderd, de heer C. Kaandorp Sr. is van huis uit veehouder, koeien en paarden waren zijn grote liefde en vooral wat betreft de paarden is dat nog altijd zo. In 1961, er was toen een groot woningtekort in Hei loo, moest de heer Kaandorp een groot gedeelte van zijn land afstaan voor wo ningbouw. ,,Het ging daarna met de boerderij steeds minder. Maar we gin gen niet bij de pakken neer zitten. Ik zei tegen mijn vrouw: wij gaan van de var kensstal een paar zomerhuisjes maken en die verhuren", aldus Kaandorp. De familie was in het rijke bezit van 8 kinderen en die konden de handen goed uit de mouwen steken. Eigenhandig bouwden zij 6 zomerhuisjes, stapelbed den, toiletten enz. alles werd zelf gebouwd. ,,De eerste twee jaar hadden we nog geen telefoon, we deden alles per brief en dat was een heleboel", vertelt mevr. Kaandorp. Hoewel, met betrekking tot de vergun ningen, het geheel nogal wat voeten in de aarde heeft gehad, werden de huisjes vlot verhuurd en de gasten hadden het prima naar hun zin. Op vrijdagavond als de gasten weggingen, werd er ten huize van de fam. Kaandorp een gezelli ge avond georganiseerd en dat stelden de gasten zeer op prijs. Zo konden in die begintijd de gasten ook een handje helpen op de boerderij b.v. met melken. ,,De meeste zijn goede vrienden van ons geworden", zegt mevr. Kaandorp. Eén familie komt nu al 25 jaar op camping Westerhoeve. Boerderij. In 1975 werd de oude boerderij afgebro ken en opnieuw opgebouwd. Met 8 kin deren heb je heel wat slaapplaatsen no dig. Ook dit keer werd alles weer in ei gen beheer gebouwd. Maar de camping had zich intussen ook uitgebreid, er waren in drie fasen 15 huisjes bij gebouwd. ,,Elke keer als we weer wat geld hadden, dan deed je weer wat. Belangrijk was dat je goed bouw de, dan kon je de huisjes ook in de win ter verhuren". Hier werd dan ook veel gebruik van gemaakt. De woningnood was hoog, of mensen die in Heiloo kwa men wonen, maar nog niet in hun huis konden, vonden hier onderdak en zo brachten de huisjes ook buiten het sei zoen, zij het minder, toch nog wat op. Nu staan er 18 stenen huisjes en ruim 50 caravans en op de plaats van de var kensstal staan nu twee gerieflijke bun galows, alles voorzien van telefoon en kleurentelevisie. De familie Kaandorp heeft er altijd alles aan gedaan het hun gasten zo veel mogelijk naar de zin te maken. Zo werd er indertijd een kamp winkel op het terrein neergezet, één van de dochters beheerde deze en iedereen was tevreden met dit initiatief. Maar zo'n 10 jaar geleden waren er in de naaste omgeving van de camping Westerhoeve zoveel winkels, dat de kampwinkel niet langer rendabel was en dus werd opgeheven. Ook veel aftrek vond de ruimte waar je kan sjoelen, tafeltennissen, bingo spe len of klaverjassen. Jong en oud ver maakt zich hier op minder mooie dagen of 's avonds uitstekend. En niet te ver- gegeten, het dierentuintje met konijn tjes, de eenden en de geitjes een vertede rend geheel voor iedereen die voorbij komt. Zo langzamerhand begint de volgende generatie Kaandorp het bedrijf over te nemen. Cor Kaandorp woont naast het bedrijf en heeft veel plezier in het camping-gebeuren. Ook hij zal er on getwijfeld voor zorgen, dat camping Westerhoeve aan de modernste eisen voldoet. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Overleden Mevr. C.P. Timme, oud 81 jaar. Vrijmarkt Twee facetten van Camping Westerhoeve: stacaravans en stenen zomerhuisjes. Bijna twee weken later is er wel voor de jeugd een vrijmarkt in het winkelcen trum. Kinderen tot 12 jaar kunnen er hun spulletjes verhandelen. Er wordt op woensdag 13 augustus ook een spring kussen neergezet. De vrijmarkt voor de jongeren komt op woensdag 10 septem ber nog eens terug. Dan is er als extra attractie geen springkussen, maar kun nen de kinderewen leuk geschminkt worden. BERGEN HOORN HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1