opening KINDERMARKT ^y> *0, T 50% korting ALLEMAN FINALE Z0MERUITVERK00P 25,- 50,- 75,- Oud pap/er act/es in Heiloo ZEEPKISTENRACE BEVOLKING PROTESTEERT TEGEN BOUW VAN RAADHUIS IN HET GEMEENTEBOSJE NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OP ZATERDAG 23 AUG. zie advertentie pagina 5 simon peek juuuelier Jamin brengt Disneyland dichterbij Stationsweg 61 Heiloo donderdag, vrijdag en zaterdag DRIE DOLLE DAGEN 51e JAARGANG NO. 32 - 13 AUGUSTUS 1986 MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL DE DORS 2 HEILOO LAATSTE INFORMATIEAVOND DONDERDAG 14 AUGUSTUS VAN 19.00 - 22.00 UUR IN DE ST. JAN MAVO Ook dit jaar wordt weer een Zeepkistenrace gehouden in het Stationscentrum op het Stationsplein, in Heiloo, van 10.30 tot 15.00 uur. Jongens en meisjes tot en met 13 jaar, die met hun zelfge maakte Zeepkist graag mee willen doen kunnen onderstaand inschrijfformulier ingevuld inleveren bij: de heer Jet Letschert, Heerenweg 148 - Heiloo. de heer Nico van Duin, Heerenweg 177 - Heiloo. Voor elke deelnemer is er een leuke herinnering. Tevens zijn er mooie prijzen te winnen. Ook tijdens deze dag houden wij een kindermarkt waar kinderen hun spulletjes aan de man kunnen brengen. (Deelneming gratis). (3) Inschrijfformulier Zeepkistenrace. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Leeftijd: jongen/meisje in jacks korte mouw overhemden katoenen broeken pullovers ^et 30 restanten, merken, dames- en herenkleding Winkelhof 't Loo - Heiloo - Tel. 072 - 33 01 38 voor \#goed Verbouw of nieuwbouw? Voor- en nadelen 'Rotte appel' Bestemmingsplan Voorkomen Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo (072-336367) HPH J J 'l Stet 4' 1921 BT Akersl00t- (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! C-HELAAM h Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 Model Vuurdoorn 398,- p. paar Model Jasmijn v.a. 511,- p. paar stationsweg 85a Heiloo 072-335730 J De sympathieke eend Donald Duck en zijn familie staan centraal bij de grootste promotionele aktie die ooit is gehouden bij Jamin. Er is een te ken- en kleurwedstrijd aan verbon den, die altijd een prijs oplevert en waaraan iedereen mag meedoen. Er zijn 2 hoofdprijzen beschikbaar. De hoofdprijs bestaat uit een geheel verzorgde droomreis naar Disney- world in Florida. Gedurende de loop tijd van de aktie, van 18 augustus t/m de derde week van oktober, verande ren de bijna 240 winkels van Jamin in winkels van Disney. De hoofdrol is daarin weggelegd voor Donald Duck, zijn neefjes Kwik, Kwek en Kwak en andere kleurrijke bekenden uit hun familie. Gedurende de looptijd van de aktie worden in de winkels kleurkaarten uitgedeeld, waarop een strip staat afgebeeld. Die moet worden afge maakt en ingekleurd en voorzien van vijf aktiestickers, die te vinden zijn op meer dan 100 verschillende arti kelen. Vervolgens moet de kaart wor den ingeleverd. Elke inzender krijgt een Disney tijdschrift uitgereikt. Daarnaast ko men de deelnemers voor de volgende prijzen in aanmerking. Donald Duck horloges, jaarabonnement op Mickey- maandblad, set van 50 Disney-albums, dekbedovertreksets met Disney- figuren en maar liefst 1000 Disney- poppen en 2500 Donald Duck mo biles. Gedurende de aktie neemt Ja min in het assortiment speciale Dis- ney-artikelen op. Een aantal leve ranciers speelt bovendien op de aktie in. Als extraatje geeft Jamin gratis Disney-buttons en -boekenleggers weg bij aankoop van 250 gram drop uit de dropbar. Er zijn van beide items vijf verschillende exemplaren beschik baar. Van Os Mode l iel Stichting Bontwaarborg Reparatie, modernisatie Opberging en cleaning Grote collectie nieuwe mantels Maatwerk op eigen atelier Donderdag 14 augustus De Duif, Mariënstien 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 15 augustus Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis aan huis actie 'Plan Oost'. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 17.00 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234, bellen voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15 en 14.00 uur. Zaterdag 16 augustus St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Atletiekvereniging 'Trias', kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Base- en Softballclub 'Heiloo', parkeerterrein bij sporthal 'Het Vennewater', ge hele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Hockeyvereniging 'De Terriërs', kantine op sportcomplex Het Vennewater, van 10.00 tot 12.00 uur. Speciale actie voor de jeugd met leuke prijzen in verband met het kunstgrasveld. Alle schooldagen De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen tijdens vakanties en weekenden. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren. Tussen 8.30 en 15.15 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging 'Eensgezindheid', Laan van Muijs 1Tussen 8.00 en 16.00 uur. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container nabij clubgebouw hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 330234, bellen voor vrijdag f2.00 uur. Bij geen gehoor:332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. "anjer Heiloo zal over een aantal jaren de beschikking hebben over een gloed nieuw gemeentehuis. De huidige be huizing voor het ambtenarenkorps voldoet al lange tijd niet meer. Tij dens de algemene beschouwingen in 1985 werd er door alle raadsfracties op aangedrongen een oplossing voor de problemen te vinden. Een adviescommissie werd benoemd en externe adviezen werden ingewon nen. Onlangs werd advies uitge bracht aan het college van burge meester en wethouders. De moge lijkheid tot verbouw van het huidige raadhuis werd negatief beoordeeld en dus werd nieuwbouw aanbevo len. Het nieuw te bouwen gemeente huis zou volgens de commissie moe ten komen op de huidige plaats, dan wel op een deel van het oppervlak van het Gemeentebosje, tussen Breedelaan en Heerenweg. Tegen dat laatste plan is inmiddels veel en fel verzet gerezen vanuit de bevolking. De noodzaak om iets aan de huisvesting van het gemeentelijke apparaat te doen is overduidelijk. Gemeente-secretaris De Boer noemt een aantal punten: ,,De raadszaal op de eerste etage is moeilijk bereikbaar voor ouderen en invaliden. Een lift plaatsen is niet mogelijk. Er zijn geen goede vergaderruimtes en wethou derkamers. De entree voldoet niet. De vertrekken zijn, mede door de invoering van de automatisering, te klein. Er is veel geluidsoverlast van het verkeer op de Kennemerstraatweg". Het tekort aan ruimte werd in 1957 voor het eerst opgevangen door een aan bouw, maar inmiddels is die extra ruim te alweer overbezet. In 1970 volgde de plaatsing van de houten gebouwen aan de Van Aostastraat ten behoeve van de afdelingen Openbare Werken en Sociale Zaken. Deze waren bestemd om na tien jaar weer te verdwijnen, maar ze staan er nog steeds. Na zestien jaar worden de onderhoudskosten hieraan steeds ho ger, terwijl de ruimte ook niet toerei kend is. Met het oog op de huidige eisen mag men zeggen dat de huisvesting in Heiloo voor het gemeentelijk apparaat inmiddels achterhaald is. Naar aanleiding van de begrotingsbe handeling in het najaar van '85 kreeg een commissie, waarin de raad, het col lege en het ambtenarenkorps vertegen woordigd waren, opdracht te onderzoe ken of verbouw dan wel nieuwbouw de beste oplossing was. Het Bouwcentrum Rotterdam werd ingeschakeld om de mogelijkheid tot verbouw te bekijken. Een negatief advies - hogere kosten, een niet echt doelmatige oplossing - stuurde de adviescommissie de kant van nieuw bouw op. De belangrijkste vraag was vervolgens natuurlijk waar het nieuwe gemeente huis gebouwd zou moeten worden. On geveer achttien locaties werden bestu deerd, waarna er drie overbleven: de huidige plaats, het Gemeentebosje en een stuk van de Zuiderneg, naast De Ronge. De laatste viel tenslotte ook af vanwege de ligging aan de buitenrand van de gemeente. Zal deze blik door het Gemeente bosje, wanneer aldaar het nieuwe gemeentehuis wordt gebouwd, nog even fraai zijn? Beide plekken hebben vanzelfsprekend voor- en nadelen. Het college zal daar om aan de raad voorstellen in de verga dering van 4 september om een krediet beschikbaar te stellen voor verder on derzoek. De bedoeling is dat een archi tect voor beide plaatsen een schets en een maquette maakt en tevens de voor- en nadelen aangeeft. Inmiddels zijn er vanuit de Heilooër be volking al protesten gekomen tegen de (mogelijke) bouw van het nieuwe ge meentehuis in het Gemeentebosje. Er heeft zich een comité gevormd, dat cor respondeert met de gemeente, een eerste handtekeningen-actie heeft gehouden en vorige week ook een persbericht heeft verstuurd. Daarin wordt een aan tal zaken aan de orde gesteld. Het comité vraagt zich in de eerste plaats af wat er zal gebeuren met het ou de gemeentehuis, wanneer nieuwbouw in het Gemeentebosje de definitieve keuze wordt. Gevreesd wordt voor een snelle verpaupering, waarna Heiloo met een 'rotte appel' in het centrum van het dorp blijft zitten. Zeer belangrijk is de extra ver keersstroom van en naar het nieuwe ge meentehuis, wanneer dit in het Gemeen tebosje wordt gebouwd. Het comité vreest gevaarlijke situaties op Heeren weg, Breedelaan en Slimpad. Bovendien zal er een parkeerprobleem ontstaan, mits er voldoende parkeergelegenheid wordt gecreëerd. Dat laatste zal dan weer gevolgen hebben voor de grootte van het te kappen deel van het Gemeen tebosje. Van de kant van de gemeente 'wordt gezegd, dat er geen auto's door het bos zullen rijden en er ook geen gro te parkeerplaats zal komen. Seretaris De Boer zegt dat bij nieuw bouw in het Gemeentebosje zeker niet het gehele bos zal verdwijnen, maar on geveer tien tot vijftien procent van het oppervlak. Het is volgens hem niet de bedoeling het bos geheel aan te tasten. Het comité heeft daarover z'n twijfels. Eén uniek strikje natuur in het cen trum van het dorp zal worden vernie tigd", aldus het persbericht. Het huidi ge Gemeentebosje ontstond na de twee de wereldoorlog, waarin de bomen door de bevolking goeddeels waren gekapt, ondermeer ten behoeve van het stoken van kachels. Het Gemeentebosje is eigendom van de gemeente Heiloo. Lange tijd heeft het gebied een bestemming voor openbare en bijzondere gebouwen gehad, maar bij een herziening van het bestem mingsplan een aantal jaren geleden is dat gewijzigd. Om de bouw van een nieuw gemeentehuis mogelijk te maken, zal de bestemming weer veranderd moe ten worden. Het comité kondigt aan tot de Raad van State (het hoogste orgaan, waarbij beroep aangetekend kan wor den) protest aan te tekenen, indien dat nodig is. Een dergelijke procedure kan een vertraging van vele jaren inhouden. Mocht dit niet bevredigend uitpakken, dan zullen ook aanspraken gedaan wor den wegens planschade: de bouw van een nieuw gemeentehuis kan een daling van de waarde van de huizen in de om geving van het Gemeentebosje tot ge volg hebben. De eerste belangrijke peiling van de ver houdingen in de raad is tijdens de verga dering op donderdag 4 september (aan vang 20.00 uur). Voor die tijd zal het college nog overleg voeren met de frac tievoorzitters van de vijf in de raad ver tegenwoordigde partijen. Het college hoopt - bij monde van secretaris De Boer - binnen een jaar of drie het nieu we gemeentehuis te kunnen realiseren. Het comité vindt dat de raad op 4 sep tember het voorstel van het college niet mag overnemen. ,,Het lijkt niet logisch om gemeenschapsgelden te besteden aan ontwerperr en maquettes voor een plaats waarop volgens r het bestem mingsplan niet mag worden gebouwd". Het verstrekken van een dergelijke op dracht aan een architect dient daarom te worden voorkomen, aldus het comité. Het comité vindt überhaupt dat de ge meente zorgvuldig met haar geld moet omgaan. De leden ervan schatten dat de bouw van een nieuw gemeentehuis een verhoging van de onroerendgoed- belasting zal inhouden van 125,00 per gezin per jaar. Bovendien zeggen zij: Reeds enige ja ren worden we geconfronteerd met ex tra kosten wegens de groeiende tekorten van De Beun, 't Baafje, Open Huis, volksmuziekschool, sporthal en sport terreinen. Bij elkaar loopt dat naar een slordige drie miljoen gulden toe. Het lijkt ons daarbij uiterst onlogisch nog eens extra financiële lasten op zich te nemen. Al deze factoren pleiten ervoor thans uiterst behoedzaam met de gemeentefinanciën om te springen en niet nog andere avonturen aan te gaan, met het risico in een bodemloze put te recht te komen". Het comité, dat bestaat uit G. v.d. Brink (Slimpad 7), C.A. de Bruin- Schutte (Heerenweg 115), G. van Duij- vendijk (Breedelaan 9), H. Eberson (Breedelaan 46) en L. Klamer (Breede laan 5), heeft inmiddels een brief met een lijst van enkele honderden handte keningen naar het college en de raad ge zonden. Of de politieke bestuurders van Heiloo hier oog en oor voor hebben, zal moeten blijken op donderdag 4 september. Model Laurier 369,- p. paar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1