van Weren Paar Ilerenigingsagendtt Lesuitbreiding bij het Noordhollands Balletcentrum Bij kleur zien komt heel wat kijken K.O.Bus klaart elke klus! EVENEMENTEN-AGENDA Spelen met kleuren: deze opstelling van gekleurde flessen met licht vanaf de ónderzijde geeft goed weer wat daarmee wordt bedoeld. Uitgebreid, plaatselijk en actueel UITKIJKPOST 3 SEPTEMBER 1986 Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 september: opening klaverjasseizoen, aanvang 20.00 uur in 't Oost- honk. Entree leden twee gulden, niet-leden betalen drie gulden. Zondag 7 september: fiets-puzzeltocht, die de deelnemers voor een deel door de duinen voert en een totale lengte heeft van 30 km. Start om 13.00 uur vanaf 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Bij slecht weer wordt de tocht verschoven naar 14 september. Voor inlichtingen over het al dan niet doorgaan: bellen op zondag vanaf 12.00 uur tel. 337726. Kosten leden twee gulden, niet-leden betalen drie gulden. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 15 september: creatieve avond o.l.v. Nella van Os uit Limmen. Het ma teriaal deze avond is klei. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Kosten drie gulden. Vrijdag 26 september: bowlingavond, in bowling Heiloo, aanvang 20.00 uur. Kosten vijf gulden. Inlichtingen: 332136 of 331097.' Excursie KMPT naar Texel Zaterdag 13 september: excursie naar Texel (o.a. duingebied, natuurreservaten, eeuwenoude dorpen). Kosten leden 55 gulden, niet-leden betalen 65 gulden. Opge ven vanaf maandag 8 september 9.00 uur bij C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 333523. Vertrek zaterdag 13 september om 7.30 uur. Katholieke Bond van Ouderen Dinsdag 9 september: eucharistieviering om 9.30 uur in 't Trefpunt. Expositie en bibliotheekdag Vanaf 8 september is er in het kader van de landelijke bibliotheekdag op 13 sep tember in de bibliotheek Het Malevoort een expositie onder het motto 'Thuis in de buurt'. De Uitkijkpost verleent hieraan haar medewerking: met allerlei materi alen wordt duidelijk gemaakt dat het plaatselijke weekblad thuis is in de Heilooër buurten. De expositie duurt tot 29 september. Volgende week meer informatie over de landelijke bibliotheekdag met allerlei activiteiten tussen 10.00-13.00 uur in beide bibliotheken. Priester-zaterdag Zaterdag 6 september: eerste zaterdag - priester-zaterdag op kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan Heiloo. 11.30 uur: biechtgelegenheid en rozenkransgebed. 12.00 uur: H. Mis met preek. 14.00 uur: kruiswegoefening. 15.00 uur: lof. Open avond voor alleenstaande ouders Donderdag 10 september: een avond voor gescheiden en ongehuwde ouders, we duwen en weduwnaars op initiatief van het Fiom-buro. Thema: Wie en wat is jouw steun bij jouw alleenstaand ouderschap? De avond wordt vanaf 20.00 uur gehouden op het adres Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen: 072-118812. Henk Stork exposeert in het Open Huis In de maand september exposeert Henk Stork aquarellen en pentekeningen in de foyer van het Open Huis. Men kan zijn werk bezichtingen tijdens de openingsuren van het Open Huis, die elders in deze Uitkijkpost worden vermeld. Vrijmarkt in het Hoekstuk Woensdag 10 september: vrijmarkt voor de jeugd in winkelcentrum Het Hoekstuk. Tevens kunnen de kinderen leuk geschminkt worden. De heer Helder uit Heiloo was de gelukkige winnaar door de juiste oplos sing te geven van de prijsvraag welke werd uitgeschreven door de Electre- kerngroep. Dit is een groothandel, waar Radio Bakker aan de Kenne- merstraatweg bij is aangesloten. De prijs bestond uit een weegschaal met geheugen ter waarde van 229 gulden. De heer Helder lost regelmatig puz zels op en valt ook regelmatig in de prijzen. Radio Bakker was blij dat bij deze landelijke prijsvraag ook een prijswinnaar in Heiloo was. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Maik, z.v. Ant. C. Ka reis en Anna C. Klaver; Irin, d.v. Meindert A. C: Steenaart en Aafje Suijker; Roelof A., z.v. Thedorus B. M. Hakvoort en Elizabeth A. Schou- te; Denise J. C., d.v. Jacob S. A. Dorhout en Josephina C. M. Spren keling; Daniël J. J. M., z.v. Johannes A. F. Hergaarden en Anna M. C. Ver- berne; Sebastiaan A., z.v. Theodorus J.H. Nooij en Caroline Dikkentman; Bram J., z.v. Timotheus G. A. Loog- man en Elizabeth M. M. de Vos; Mariska, d.v. Willy Schipper en Syl via Huijzer; Nicolas E., z.v. Eric B. Wijnbeek en Maria C. Geurtsen. Thomas A., z.v. Ronald G. A. Mans- hande, en Elisabeth E. M. de Winter; Diana S., d.v. Hans L. P. Peperkoorn en Maria C. van Wijk; Anne-Fleur M., d.v. Josephus H. N. van 't Hooft en Bernardina H. P. M. Voest;Tat- jana K., d.v. Gerardus J. M. Schaap en Brigitte M. Bruitzman; Myrna, d.v. Ton Meijaard en Johanna E. Sibrandi; Saskia, d.v. Leendert G: A. de Jong en Anna U C. Zonneveld; Wilson, z.v. Kee L. Ko en So L. Chang; Maria A., d.v. Peter A. Slinger en Mar jolein Legerstee. HUWELIJKSAANGIFTEN: Francis- cus P. W. Smeets en Dorien A. Ken- sen: Arnoldus T. M. Kosters en Ca rol Smit. Getrouwd: JOhannes W. M| 'Hoetjes en Engelina E. Schouten; Arnold R. Been en Adriana G. M. Arens; Harmen Coehoorn en Catharina F. M. Bosch; Franklin Lammers en Engelina Wartenhorst; Peter Keij- zer en Johanna H. J. Kloes; Theo J. A. Groen en Renée Langenberg. Overleden: Cornelia Smit, e.v. Kam per; Jacobus de Meij, w.v. Mekkes; Johan Stoop, e.v. van der Meer; Jacob J. Ideco; Anna S. de Vletter; Cornelis Hoogvorst, e.v. v. Essen; Willem Hink, e.v. van der Vlugt; Augusta M., Elward w.v. de Mare. 5E KUNST- EN ANTIEKBEURS 'OUDT HAERLEM' De Kunst- en Antiekbeurs 'Oudt Haer- lem' heeft een nieuw onderkomen ge vonden! Het was even zoeken nadat de Kennemer Sporthal door verhuur aan het CIOS, midden 1984, niet meer be schikbaar was, maar het wachten werd dik beloond. Het Organisatiebureau Bezemer is zeer verheugd over de nieuwe lokatie. Het mooie gerenoveerde Concertgebouw is uitermate geschikt om er kunst en an tiek te exposeren en is voor de bezoekers verrukkelijk om in rond te dwalen. Ook de direktie van het Concertgebouw is blij met deze invulling. Het ligt in beider voornemen de Kunst- en Antiekbeurs 'Oudt Haerlem' twee keer per jaar op vaste tijdstippen in het Concertgebouw te realiseren. Deze beurs die wordt georganiseerd on der auspiciën van het Nederlands Anti quairs Gilde kent een kwaliteitscontrole die moet voorkomen dat er nieuw, na gemaakt, te veel gerestaureerd of te jong antiek wordt aangeboden. Uitzon deringen zijn de Art Déco- en Ju- gendstill periode, munten en schilderij en. Een selekte groëp'antiquairs, 33 in getal, geven dit weekeinde acte de pré- sence met een zeer gevarieerde kollektie. Specialisten zijn er op het gebied van medisch en pharmaceutisch antiek, we tenschappelijke instrumenten, horloges en klokken, juwelen en sieraden, imari en porselein, schilderijen - aquarellen - tekeningen - etsen - litho's en houtsne den, Nederlandse topografie, munten, tegels, lampen, zilver, meubelen en ta pijten. Daarnaast zijn er in de diverse kollekties o.a. te vinden: maten en ge wichten, weegschalen, boeken, wapens, koper, tin, ijzer, glas en kristal. De Kunst- en Antiekbeurs 'Oudt Haer lem' is geopend op vrijdagavond 5 sep tember van 19.00 tot 22.00 uur en op za terdag 6 en zondag 7 september van 11.00 tot 18.00 uur. De entreeprijs be draagt 7,50 per pers., reduktie voor CJP- en 65 -paspoorthouders 2,50. Kinderen t/m 14 jaar onder geleide, gratis toegang. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN, AFD. HEILOO Het seizoen 1986/87 staat in het teken van het 40-jarig bestaan van onze afde ling. Dit festijn hopen wij in februari 1987 te vieren. Verder heeft de afdeling weer allerlei te bieden, ter ontspanning en ter informatie. Wij hebben een keur aan gasten, die komen spreken over o.a. Parijs; de historische figuren Betje Wolff en Aagje Deken, over homeopa thie, sterrenkunde, vrouwengeschiede nis, pedicuren, huidverzorging, enz. Onze cursusleidsters en de reiscommis sie hebben ook aantrekkelijke onder werpen om fijn gezamenlijk bezig te zijn. Er wordt gedacht aan een cursus zijnde schilderen, huidverzorging, lam- pekap maken, aquarelleren, kruiden in de keuken, enz. De reiscommissie neemt ons o.a. mee naar een poppenmakerij, orchideeënkas en musea. Verder zijn er mogelijkheden om te zin gen, te volksdansen, deel te nemen aan de Engelse lessen, het lezen en bespre ken van gedichten, de leesclub, de to neelclub of het handwerken. Wilt u meer informatie over onze Bond, dan kunt u de volgende telefoonnummers bellen:332137, 111731, 333506. KOFFIECONCERT DOOR LAMORAAL VAN EGMONT Op zondag 7 september wordt dóór mu ziekvereniging Lamoraal van Egmont een koffieconcert gegeven in Het Rode Hert te Egmond aan den Hoef. Het pro gramma is zeer veelzijdig. Het wordt een concert van uitersten. Zo wordt naast een ingetogen adagio van Beetho ven, ook Jumping at the Woodside van Cout Basie uitgevoerd. Een aria van Ri- naldo van Handel wordt gevolgd door de mars Gladiator van sousa. Een graag gespeeld stuk is Music van de popmusi cus John Miles. Ook aan operettelief hebbers is gedacht door programmering van een selektie uit Les Cloches de Cor- neville van Planquette. Van Johan Strauss jr. wordt de wals Wein, Weib und gesang, in een arrangement van di rigent Frans Alleman gespeeld. Een te genwoordig veelgespeeld stuk is Crazy music in the air van Jacob de Haan. De gezellige zaal van Het Rode Hert leent zich uitstekend voor zo'n concert voor de hele familie. De aanvang is 12.00 uur en de toegang is gratis. Doordat het Noordhollands Balletcen trum sinds kort de volle week over haar studio Stationsweg 115 Heiloo kan be schikken wordt het lesprogramma weer uitgebreid. De studio bevat een ruime leszaal met volledige spiegelwand en een aparte kleedruimte. Heel belangrijk bij de programma-uitbreiding is de profes sionele les onder leiding van Wilma van den Bedum. Wilma die sinds enkele ja ren al professionele jazzlessen in Amsterdam doceert, zal nu voor verge vorderde "jazzdancers(sters)" een pro fessionele jazzles geven, elke vrijdag om 11.00 uur, te beginnen op 5 september. Andere uitbreidingen van het balletcen trum zijn de trim- en jazzlessen op de zaterdagochtend. Er zijn natuurlijk al tijd mensen die in verband met studie, oppas, werk e.d. niet in staat zijn om op een doordeweekse dag les te nemen. Juist voor deze groep organiseert het balletcentrum elke zaterdag om 10.00 uur een trimdanceles (fitnesstraining) vanuit het jazzballet) en om 11.00 uur een jazzballetles, te beginnen op 6 sep tember onder leiding van Caroline van Rhijn. Omdat je toch een keer moet beginnen en ballet er is voor iedereen, heeft het Noordhollands Balletcentrum naast de klassieke balletlessen (voor kinderen vanaf 6 jaar) en de jazzballetlessen, nog enkele bijzondere lestypen. Trimdance- lessen worden ook in de ochtenduren door de week gegeven. En voor teeners van 11 t/m 14 jaar is er het speciaal voor hun leeftijdsgroep ontwikkelde Teendance. Hierin wordt in termijnen van vier weken met verschillende vor men van dance gewerkt, zoals klassiek, modern, tapdance, musical e.d. Teen dance is een intensieve kennismaking en beleving van het ritmisch bewegen op muziek en als zodanig zowel voor jon gens als meisjes een prima ondergrond voor het dansen op feestjes of in de dis co. Daarnaast helpt teendance bij het krijgen van een goede lichaamshouding. Docent Barry Jackson, die o.a. ook werkte voor Ted de Braak, Penny de Ja ger en de lotto-show maakt de teeners wegwijs. Voor jonge mensen (m/v) die hun dansprestatie ook willen presente ren bestaat er de Musical-showgroep. In deze intensief samenwerkende groep, die ook getraind wordt onder leiding van Barry om bij festiviteiten zoals ope ningen en modeshows op te treden, kunnen nog wat jongens en meisjes ge plaatst worden. Daartoe zal er op zon dag 14 september een auditiedag gehou den worden, zodat iedereen die daar voor interesse heeft de kans krijgt in de ze groep te gaan dansen. Voor opgave voor deze auditie of alge mene informatie kunt u zich wenden tot Yvonne van Zoelen, coördinatrice van het balletcentrum. Tel.: 02208-18462. D66 EN HET GEMEENTEHUIS De laatste tijd is er nogal wat beroering ontstaan rond de vernieuwing van het gemeentelijk onderkomen in de ge meente Heiloo. Centraal stond en staat de vraag: waar wordt een nieuw ge meentehuis geplaatst? In het gemeente- bös zoals in persberichten wordt ver meld? Of op de huidige locatie? Er is veel onduidelijkheid over het een en ander. De vergaderingen die de besturen van onze gemeente hierover houden, vinden -helaas- in beslotenheid plaats! Er blijkt nu een lek in dit beslo ten systeem te zijn, waardoor er enige informatie naar buiten is gekomen. Het gevolg hiervan is: speculaties, veel on rust onder de bevolking, maar niets concreets! D66 vindt deze gang van za ken zeer kwalijk en is van mening dat het gemeentebestuur de beslotenheid dient te doorbreken en de inwoners ook in de voorbereidingsfase over de moge lijkheden dient te informeren en in de besluitvorming dient te betrekken. Een gemeentehuis is bij uitstek een voorzie ning ten behoeve van alle inwoners! Dit had trouwens al in een veel eerder stadium kunnen gebeuren. Het Bouwcentrum te Rotterdam heeft voor de gemeente een onderzoeksrap port uitgebracht: de mogelijkheden van zowel verbouw als nieuwbouw (op hui dige of andere locatie) zijn onderzocht. Dit rapport moet openbaar gemaakt worden! Het D66-standpunt is vanaf het begin dat werd gesproken over uitbreiding c.q. vernieuwing van het gemeentelijk onderkomen, duidelijk geweest: eerst onderzoek naar de mogelijheid van ver bouw en gedeeltelijke nieuwbouw ter vervanging van de thans aanwezige noodgebouwen; of totale nieuwbouw, met daaraan gekoppeld een mogelijke plaats en wat te doen met het huidige gemeentehuis, als de bouw voor nieuw bouw elders wordt gepland. D66 is vanaf het begin tegen de bouw van een nieuw gemeentehuis in het ge- meentenbos geweest! Tijdens de Algemene Afdelingsvergade ring van D66, die zal worden gehouden op 10 september in het Open Huis te Heiloo, zal dit onderwerp uitgebreid aan de orde komen. Deze vergadering is -evenals al onze andere- openbaar en begint om 20.00 uur. belangstellenden zijn van harte welkom, het onderwerp "Gemeentehuis" zal omstreeks 21.30 uur aan de orde komen (na de pauze). Voor meer inlichtingen: D66-secretariaat, afdeling Heiloo- Limmen, Op de Wieken 1, 1852 BS Hei loo, telefoon 072-335443. Maandagavond opende wethouder A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg een ten toonstelling in de Zevensprong over kleur. Deze tentoonstelling is bedoeld voor het basisonderwijs en is samen gesteld door de edukatieve werkgroep van de Kapberg. De tentoonstelling werd naar Heiloo gebracht door de theatercommissie die is voortgekomen uit afgevaardigden van alle R.K. scho len, de zgn. contactraad. De bedoeling van dit project is de leer lingen kleurverschijnselen te laten erva ren door ze kleur te laten zien en er mee om te laten gaan. Is niet een veel ge hoorde kreet: we horen wel maar luiste ren niet, we kijken wel maar zien niet. De leerlingen krijgen ook allerlei op drachten te vervullen zodat ze met het geen ze zien ook werkelijk bezig zijn. Zo moeten ze ook een toegangsbewijs ontwerpen. NIVON HEILOO Op donderdagavond 21 augustus vond de gebruikelijke Open In- schrijf/Informatie-avond van het Ni- von Heiloo weer plaats in het Open Huis. Het was een gezellige drukte. De verschillende cursusbegeleiders/sters toonden wat er het komend seizoen 86/87 te doen is. Vele cursussen werden dan ook volgeboekt. Toch kunt u zich nog voor epkele cursussen opgeven: t.w.: - Woensdagmorgen: tekenen voor be ginners o.l.v. Leo Verhagen. - Woensdagavohd: kalligrafie voor de iets gevorderden o.l.v. Jan van der Nat. PIANORECITALS WEER EEN STAPJE DICHTERBIJ! De stichting i.o. "Vrienden van de con certvleugel" heeft 23 augustus aan B W van Heiloo om toekenning verzocht van een startsubsidie voor het seizoen 1986/1987. Tevens is een geringe bijdra ge voor volgende jaren aangevraagd. Daar het aantal aspirant-donateurs nog steeds stijgends is wordt verwacht, dat het "bestaansrecht" de komende maan den wel aangetoond kan worden. Ten einde dit jaar nog met de organisatie van de recitals«te kunnen aanvangen is, anticiperend op genoemde toeneming van de belangstelling, nu reeds subsidie aangevraagd. Daarbij is B W geattendeerd op het feit, dat door het stopzetten van de con certen door het N.Ph.O. het muziekle ven in het dorp is verminderd. De pia norecitals zouden ter compensatie kun nen dienen. Volgens de ingediende bé- groting zou een donatie van 25,- per jaar recht geven op het bezoeken van 3 concerten in een Seizoen. Daar losse kaarten 12,50 zullen kosten, wordt cle donateurs feitelijk 1 concert gratis aan geboden. Dit moet als bewijs van erken telijkheid van de zijde van de stichting i.o. worden gezien. U, die ook van die sfeervolle pianó- avonden houdt en nog niet eerder rea geerde en eveneens van de gunstige do nateursregeling wilt profiteren, wordt verzocht contact op te nemen. Voor alle verdere inlichtingen: Tel. 334427. Eén van die opdrachten is: hoe breng ik diepte in een bepaald decor. Wordt dat bepaald door de vorm of de kleur? Een spektakulair onderwerp is het zgn. na beeld, er is een bord met links een rode papegaai en rechts een zwarte kooi. Kijkt men enige tijd naar de rode pape gaai en dan naar de kooi, dan ziet men in de kooi een groene papegaai. Hoe kleuren zich vermengen,-kan een- youdig waargenomen worden door het draaien met houten tolletjes, waar ver schillende kleuren op aangebracht zijn. Hetzelfde wordt bereikt met gekleurde PVC rolletjes, die over een glijbaan rollen. Hoe belangrijk licht bij kleur is, wordt duidelijk gemaakt door flessen gekleurd water op een verlicht plateau. De tentoonstelling is alleen bedoeld voor de basisscholen. - Donderdagmorgen: werken met klei (pottenbakken, keramiek) o.l.v. Arien- ne Admiraal. - Donderdagavond: werken met stro, o.l.v. Wybrich de Man. Voor de cursussen die starten in 1987: - Dinsdagavond Boekbinden-beginners, o.l.v. Cees Mul. - Dinsdagmorgen: Aquarelleren, begin ners, o.l.v. Tiny Spaans. U kunt zich opgeven en evt. informaties inwinnen bij: Ans Hermans, Egelenburg 28, Heiloo tel. 334316, Reina Mulder, het Veld 12, Heiloo, tel.: 333127. Klussen is een woord dat we allemaal kennen, maar daarmee is de klus nog niet geklaard. U kent ze wel, die kar weitjes die je steeds voor je uitschuift, je vindt wel dat het gebeuren moet maar eigenlijk heb je er geen zin in. En er is een groep mensen die het zou willen doen, maar het eenvoudig niet kan. Voor dit soort zaken is nu K.O.Bus (Karwei en Onderhoudsbus) in het leven geroepen. U belt 02518-59550 en binnen het uur staat er een volledig ingerichte, rijdende werkplaats voor uw deur, te bereiken van 8 uur 's ochtends tot 's avonds 8 uur. Handig als u overdag niet thüis bent, of als uw bedrijf een karwei wil laten uitvoeren, zonder de gang van zaken overdag te storen. De K.O. bus bestrijkt het rayon Heemskerk, Bever wijk, Uitgeest, Limmen, Heiloo en de Egmonden. Wat doet de K.O.Bus? We kunnen eigenlijk beter vragen "Wat doet de K.O. Bus niet", want voor bij na alle klussen kunt u bij ze terecht. Loodgieterswerk, timmerwerk, deuren vernieuwen, plafonds, wanden, schuif puien, isoleren, tegelwerk, riolering, glas en schilderwerk, elektriciteit en al zou u een raam hebben waar u niet bij kunt om het schoon te maken ook dan kunt u de K.O.Bus bellen, klaart kor tom elke klus. De K.O.Bus is een onderdeel van het aannemersbedrijf A.C. Borst BV en Schildersbedrijf Huipen BV en is ge vestigd op het nieuwe industrieterrein aan de Castricummerweg 3 in Castri- cum. De heer Borst zegt: "We hebben ons vanaf het begin gerealiseerd dat we vooral geen "nee" pioesten verkopen. De K.O.Bus moet bijna alles kunne! doen". De heer Hulpen voegt hieraaf toe:"Het feit dat we 12 uur bereikbaaj zijn, heeft ons binnemde kortste tijd ee^ grote populariteit bezorgd". De K.O. Bus is een landelijke organisa tie, in Alphen a/d Rijn rijdt de K.O.Bus al een tijdje en daar werken nu al zo'n 30 vakmensen aan mee. Ook in Venraay rijdt een K.O.Bus. Wie wil zien wat voor materiaal hij/zij in z'n huis krijgt, kan naar het nieuwe gebouw op de Castricummerwerf gaan kijken. Hier komt een showroom waar u zaken als deuren, schuifpuien, kozijnen e.d. kunt bekijken. De K.O.Bus levert voor 100% vakwerk en helpt u met alle klussen. FED. VROUWENRAAD HEILOO De Federatieve Vrouwenraad te Heiloo organiseert op 18 en 25 september, 2, 9, 23 en 30 oktober de cursus "Vrouw en media". Met deze cursus willen we vrouwen inzicht geven in de rol die ra dio, t.v., kranten e.d. in ons dagelijks leven spelen. Zo kunnen we ons kriti scher opstellen en eventueel zelf invloed uitoefenen op de media. Het programma wordt in overleg met de deelneemsters samengesteld en wordt gehouden in het Open Huis van 9.15-11.30 uur. Er is kinderopvang aanwezig. Opgave is nog mogelijk bij Renée de Groot (tel. 330894), Tineke van der Steen (tel. 334020) en Els Schouten (tel. 334526). CURSUS BLOEMSCHIKKEN MET NA-ZOMERBLOEMEN Een uitbundige zonnige zomer is bijna voorbijeen reden voor de Konin klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde om te starten met een cur sus bloemschikken waarbij vooral tij- dend de eerste lessen met zomerbloemen gewerkt zal worden. Beginners en ge vorderden kunnen meedoen. Gezien de grote belangstelling voor de cursus ge ven we een tweetal cursussen met iden tiek programma. Er is zodoende voor de deelnemers om de week bloemschik ken. Plaats: Kennedy Mavo aan de Laan van Muys 3 te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. De cursussen worden geleid door de da mes Heieen Groot en Magda Bakker en de heer Gerard Wagenaar. Aanmelden: op maandagmorgen 8 sep tember vanaf 10.00 uur bij de heer Ka mer, tel. 072-333523. LEUKE VAKANTIE SLECHT VOOR DE LIJN Na deze fantastische zomer met veel dorst, lekkere etentjes buiten, barbecue, goed flesje wijn en ga maar door, zal menig rok of broek heel wat strakker zitten dan eigenlijk de bedoeling was. "Gelukkig is er ook na de vakantie Malsovit-afslankbrood zodat de extra pondjes er gemakkelijk en vooral veilig af gaan", aldus Peter van Tiel, uitvin der van het gezonde afslank-brood Mal- sovit. "Een tot drie kilo per week is heel gewoon". Reden voor u om het ook eens dte proberen? Malsovit wordt in Heiloo gebakken bij Kaandorp aan de Kennemerstraatweg. NIVON HEILOO Het kinderwerk is de afdeling kreativi- teit van het Nivon Heiloo voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Zij zal weer van start gaan op woensdagmiddag 10 september in de kleuterschool de Kreek, aan de verlengde Zeeweg, tussen Holleweg en Heerenweg. Mochten er kinderen zijn die op deze woensdagmiddagen van 14.00 tot 15.30 uur mee willen doen of eens willen komen kijken, dan kan dit. Neem dan even kontakt op met één van de begeleidsters: Riet Buis, Kleine Ol- ven 1, tel.: 330913, Annemarie Edam, Kerkakkers 75, tel.: 332504. Kosten zijn 2,- per kind, per keer, in clusief materiaal en consumptie. Afgelopen zondag werd tenniscentrum De Dors officieel in gebruik geno men. Cor en Greet Keeman kregen van tennisschool All-In bij deze gele genheid direct de hoofdprijs, zo goed hebben zij 'het balletje geslagen door in Heiloo een overdekte tennisaccommodatie te realiseren. De eerste triomfen van De Dors-familie werden na een aantrekkelijke demonstra tiepartij aangeboden. SWINGENDE OPENING VAN J.O.E.B. VERENIGING DE CHRISTENVROUW Een aantal dames heeft besloten, nadat zij al een jaar geregeld bijeenkomsten organiseerden, een afdeling van de Christenvrouw in Alkmaar en omstre ken op te richten. Wij zijn een protes tants-christelijke vereniging en enige be langrijke artikelen uit onze grondslag zijn, dat wij geloven dat de bijbel het door de Heilige Geest geïnspireerde Woord van God is, dat alleen onfeil baar gezag heeft. Het doel van de vereniging is dat zij christenvrouwen vanuit de bijbel be hulpzaam wil zijn, om te komen tot een beter inzicht en betere kennis omtrent de problemen van deze tijd, ten aanzien van gezin, maatschappij, staat en cul tuur, zij wil zich inzetten om in Neder land de bijbelse normen en waarden te handhaven en zal wanneer deze in het geding komen haar stem horen bij de overheid en andere organisaties, zij wil christenvrouwen met elkaar in contact brengen, dit alles zal dienen te geschie den in overeenstemming met de grond slag. De vereniging zal eens per maand verga deren in één der zalen van de Baptisten- kerk, Hofstraat 15 te Alkmaar. Al deze vergaderingen zullen worden gehouden De popgroep Lihat komt vrijdagavond met een wervelende show het nieuwe seizoen aankondigen. De zes muziekan ten van Lihat zijn alle afkomstig uit de omgeving van Alkmaar en hebben hun sporen al lang en breed verdiend in de muziekwereld. Daarom ook beschikken zij over een breed scala aan nummers van hardrock tot disco; ook het werk uit het verleden wordt niet geschuwd. Het wordt dus een avond waar iedere muziekliefhebber aan zijn trekken komt. Voor de entree hoef je het niet te laten want die is vrij. Aanvang vrijdagavond om 20.00 uur. op dinsdagavond. De eerste vergadering zal dinsdag 16 september zijn en zal ver zorgd worden door twee christenpsy chotherapeuten van de Stichting „Pro mise". Het onderwerp zal zijn „Yoga", wat benaderd zal worden vanuit de bij belse visie. Als u belangstelling heeft, bent u van harte welkom. Ook kunt u informatie krijgen bij mevr. Strengholte, (tel. 333730) of mevr. Craanen (tel. 610450).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4