50.- pullover en 10.- ceintuur voordeel BRUNO-GEBOUW: CENTRUM VOOR OPEN JEUGD- EN JONGERENWERK IN HEILOO tn ®iH§ ÉL ti U KOL QSCO Oud papier acties in Heitoa Bijlandere acties Je wilt je huis verkopen, maar hoe pak je dat het beste aan? H NATUREL MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN 'De wonderbaarlijke visvangst' nieuw thema van Werkgroep 77-11 KAKI NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN é25^.. HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD zie advertentie pagina 5 Als de temperaturen dalen, wordt het tijd te gaan denken aan behaaglijk warme kleding. J. Kuyper A.J. Vos De Best H. Donkersloot 51 e JAARGANG NO. 43 - 29 OKTOBER 1986 Sweaters en T-shirts van o.a. Classic Nouveau en Zumo. NVM De STAATSLOTEN voor de maand november liggen voor u klaar. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. Laarzen, pumps, bergschoenen, etc. SI-ICIES Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO Ook op maandag geopend: tussen ,10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. KAPSALON BETTY 'T L00 Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. Broeken en hemden, van Sissy Boy, Think Big, etc. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) r Redactie-adressen: BniHFxw*/ Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) ■B ■'IP Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) ■NMrM 'X Stet 4' 1921 BT Akersl00t- (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinne^om en Egmondaanden Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Het is alweer bijna twee jaar geleden, dat de Heilooër gemeenteraad besloot het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg geschikt te maken voor jeugd- en jongerenwerk. Die verbouwing vergde bijna een half miljoen gulden en het was in december '84 dan ook een moeizaam besluit. Maar het college kreeg groen licht voor de renovatie, waarna in oktober '85, ruim een jaar geleden, het Bruno- gebouw opnieuw in gebruik werd genomen. Het waren de eerste maanden de drie vroegere gebruikers - de muziekverenigingen Caecilia en Nijenburg en jongerenve reniging Buk Buk - die de 'nieuwe Brunouittestten. Vanaf januari '86 kwam daar ook het open jeugd- en jongerenwerk bij, onder leiding van een professionele kracht. Momenteel zijn er zo goed als elke avond activiteiten in het gebouw, ter wijl ook overdag de ruimtes voor een deel worden gebruikt. De twee muziekverenigingen gebruiken zijn. Daarom is er met ingang van deze i iHÜ m de grote zaal van het Bruno-gebouw vooral als repetitieruimte: dat was voor de verbouwing reeds het geval en is erna niet gewijzigd. Incidenteel wordt ook op andere dan de gebruikelijke avonden (Caecilia op dinsdag en Nijenburg op woensdag) van de grote zaal gebruik ge maakt. Het betreft dan met name feestavonden op de vrijdag. Voor con certen wijkt Caecilia uit naar onder an dere theater De Beun, waar de harmo- niemuziek beter tot haar recht komt, zoals afgelopen zondag nog bleek. 't Lopertje Het open jeugd- en jongerenwerk, dat ook onder de naam 't Lopertje naar buiten treedt, is vooral op donderdag en vrijdag in het Bruno-gebouw te vinden. Tot vorige week werden op donderda gavond, vrijdagmiddag en eens per twee weken op zondagmiddag (disco) activi teiten gehouden. De activiteiten zijn met name gericht op jongeren, die zich bij andere clubs (zoals medegebruiker Buk Buk) niet thuis voelen. Al jaren is bekend, dat er onder jongeren in de leeftijdscategorie van ongeveer 14 tot 18 jaar behoefte aan een eigen onderko men en eigen activiteiten is. Nieuwe tijden Onder leiding van jongerenwerkster Ca rols Zwartjes krijgt een en ander steeds meer gestalte. Gebleken is echter, dat de vorig jaar op het oog niet ongunstige tij den dit (school-)jaar minder gelukkig week het een en ander veranderd. Voorlopig tot de kerst zal het aanloop café in plaats van op donderdagavond op donderdagmiddag gehouden wor den. Alle jongeren kunnen dan voor een praatje, een spelletje kaart, etcetera, va naf 14.00 uur terecht in de café-ruimte in het Bruno-gebouw. Belangrijk is ook dat de tweewekelijkse disco verschoven is van de zondagmid dag naar de vrijdagavond. Overmorgen wordt de eerste disco-avond, met mede werking van drive-in discoshow Go Around, vanaf 19.30 uur gehouden. Stationsweg 85 Heiloo Vrijdag koopavond Donderdag 30 oktober De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 1 november Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234, bellen voor vrijdag 12.00 uur, b.g.g. 332942. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. St.Benedictusschool, J.P.Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook dage lijks onder schooltijden kunnen oud papier en lompen gebracht worden. Halen op verzoek: 331857. Handbalvereniging Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, de Egelshoek. Tus sen 8.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331724. Maandag 3 november Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en volgende ochtend 7.30 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging Pe Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag tot en met vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 34. Ook lompen. Tijdens de schooluren. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Geen papier bij de con tainer plaatsen in het weekend. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tussen 8.30-15.15 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zak ken. Halen op verzoek: 330234 (vóór vrijdag 12.00 uur, b.g.g. 332942). Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen altijd worden afgegeven of neergezet bij J.Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen van goederen: Th.Schaper, tel. 402121. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor de uitzending van reumapatiënten. Depót voor gedra gen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W.Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, Heiloo, tel. 331763. Collecte Nationaal Jeugd Fonds Aan het Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton) is door het college van burge meester en wethouders van Heiloo toestemming verleend om van 3 tot en met 9 november een collecte te houden in Heiloo. Voor meer informatie:'zie elders in deze Uitkijkpost. Als u uw huis wilt verkopen, zou u dat natuurlijk helemaal zelf kun nen doen. Zélf een koper zoeken, zélf onderhandelenDat gaat u echter heel wat tijd kosten. En het blijft nog maar de vraag of u uitein delijk echt het beste resultaat weet te realiseren. Daarom is het raadzaam, een NVM- makelaar in te schakelen. Die kent de markt en weet wat uw huis kan opbrengen. Maar ook wat de beste strategie is om zoveel mogelijk potentiële en dus ook financieel betrouwbare, gegadigden te bereiken. Bovendien kan uw huis uitsluitend via een NVM-makelaar worden opgeno men in het landelijke NVM-uitwis- selingsprogramma voor koop woningen. Waardoor uw huis bij alle NVM-makelaars als "te koop" bekend staat. Heeft u verkoopplannen, praat daar dan eens over met een NVM-makelaar. Want met 'n NVM-makelaar verkoopt u makkelijker.én beter. makelaar taxateur o.g. Heerenweg 167,1851 KN Heiloo. Tel. 072-331716 makelaar taxateur o.g. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo. Tel. 072-331895 Voor de komende maanden zijn de data 7 en 21 november en 19 december. In verband met Sint Nicolaas is de eerste disco-avond in december wel weer op zondag, de zevende. Op de vrijdagen dat er geen disco is, zal er 's middags va naf een uur of twee een videofilm ge draaid worden in de café-ruimte. Voor inlichtingen over het open jeugd- en jongerenwerk kan men op maandag middag en donderdagmorgen terecht bij Carola Zwartjes. Haar kantoor is in het schoolgebouw naast de Bruno. Zij is dan ook telefonisch bereikbaar onder nummer 334090. Buk Buk Jongerenvereniging Buk Buk maakt al vele jaren gebruik van het Bruno- gebouw. Tot maart '85 beschikte men over de zolder - boven de voormalige entree en de biljartzaal voor de ouderen - waar het café gevestigd was en waar ook wel optredens waren. Het organise ren van optredens door popgroepen èn andere kunstenaars (denk maar aan Ju les Deelder, Cabaret Dubbel Dwars, Remco Campert en vele anderen) is één van de belangrijkste activiteiten. Daar naast zetten de vrijwilligers van Buk Buk zich in om het jongerencafé draai- De winnaars van de Grote Prijs van NederlandGin on the Rockszijn zaterdag te gast bij Buk Buk. ende te houden, worden er maandelijks films gedraaid en zijn er van tijd tot tijd bijzondere activiteiten, zoals recentelijk het tafeltennistoernooi voor de Hei looër jeugd. Het komende weekend haakt Buk Buk in op de renaissance van de hardrock. De successen varrEurope, Run DMC en Iron Maiden spreken in dal opzicht boekdelen. Ook op nationaal niveau is er een hernieuwde belangstelling èn waardering voor hardrock. Dat bleek vorig jaar tijdens de finale van de Grote Prijs van Nederland, een 'wedstrijd' tussen popgroepen uit het gehele land. Gin on the Rocks Tijdens die finale legde de hardrock- formatie Gin on the Rocks beslag op de eerste plaats. Een uitstekend en toch ook verrassend resultaat voor de jonge band, die in de huidige bezetting pas een jaar actief is. In dat jaar was het viertal vanaf de eerste optredens geliefd onder hardrockers. Een hoogtepunt was, naast de winst van de Grote Prijs, het openen van het Lochem Popyestival. Ook de verkoop van de eerste single, 'Losin' it all', was zeker geen tegenval ler: naar hardrock-begrippen scoorde men uitstekend. Op de bühne verzorgt Gin on the Rocks een show vol fysieke power, de muziek is hardrock 'pur sang'. Het wordt zaterdag een dubbel- optreden, want in het voorprogramma van Gin on the Rocks speelt de Zaanse formatie Thrillion. De stijl van deze band varieert van symfonische num mers tót het meer stevige werk. Thrilli on viel al op door een optreden bij Count Down Café van Veronica en het verzorgen van voorprogramma's bij Bodine en Powerplay. De hardrock-avond begint zaterdag om 21.30 uur in de grote zaal van het Bruno-gebouw. De entree voor le- den/CJP-ers is zes gulden, anderen be talen acht gulden. Het Buk-café is voor ts geopend op vrijdagavond (vanaf 20.30 uur) en zondagmiddag (vanaf 14.30 uur). Voor inlichtingen kan men bellen 335242. makelaar onroerende goederen Ken nemerstraatweg 111, 1851 BC Heiloo. Tel. 072-333000/332989 makelaardij o.g. assurantiën Winkelcentrum Hoekstuk 10, Heiloo. Tel. 072-330524 b.g.g. 330498 EXPOSITIE IN DE ZEVENSPRONG Komend weekend is er in expositieruim te De Zevensprong een expositie van Neeltje Sombroek. Van haar kan men olieverfdoeken en aquarellen bekijken. De expositie is zaterdag 1 en zondag 2 november geopend van 14.00-17.00 uur. Een ieder is hartelijk welkom in De Zevensprong, welke men vindt op de hoek van de Ewisweg en Het Zevenhui zen. ADRI STEENHOEK 25 JAAR ORGANIST IN DIENST VAN DE HERVORMDE KERK Het is 25 jaar geleden, dat Adri Steen- hoek, thans cantor-organist van de Wit te Kerk te Heiloo, op 14-jarige leeftijd door de hervormde gemeente van Ba- rendrecht tot organist werd benoemd. In de loop der jaren diende hij de her vormde gemeenten van Leidschendam, Kortenhoef en Tilburg om, nu ruim drie jaar geleden, deze funktie en tevens de muzikale leiding van de Witte kerk- cantorij op zich te nemen in Heiloo. Om dit jubileum niet helemaal onge merkt voorbij te laten gaan, houdt hij een muzikaal "kerkepad" op zondag 2 november a.s. Hij bespeelt dan in Hei loo de kerkorgels van de Witte kerk en de gereformeerde kerk. Een zeer afwis selend programma is samengesteld met o.a. werken van J.P. Sweelinck, Joh. Gottfr. Walther, Joh.S. Bach, A. Be- sozzi, G.Fr. Handel, Hans Fr. Micheel- sen en van Steenhoek zelf. Muzikale medewerking verleent voorts Dieneke Ouwendijk (hobo). Het muzi kaal "kerkepad" begint in de Witte kerk om 15.30 uur. De toegang is gratis. Op het ogenblik zijn de leden van de werkgroep 77-11 keihard aan het werk, om de laatste hand te leggen aan hun werkstukken voor de tentoonstelling in het Witte kerkje. Deze zal gehouden worden van vrijdag 7 november t/m za terdag 15 november. Even een geheugensteuntje: de werk groep 77-11 bestaat al negen jaar, elke drie jaar wordt er in het Witte kerkje een expositie gehouden met een bepaald thema, de vorige keer was dat „Es ther", nu is het thema ,,de wonderbaar lijke visvangst". Elke kunstenaar maakt naar zijn eigen idee een werkstuk met dit thema, maar daar naast is ook ander werk van de kunstenaar te zien. Jan v. Erkelens met zijn aquarellen en marionetten is een vertrouwde figuur in deze groep evenals Jan Giling met aqua rellen en olieverf. Wim Klein Schip horst, materie schilderijen en kollages. Cor Troost, krijttekeningen en olieverf en Ineke en Watze Watzema met goua ches, aquarellen en gecombineerde tech nieken. Dat er in zo'n grote groep wel eens wisselingen plaats vinden spreekt vanzelf. Nieuw dit jaar zijn: Mary Koe kenbier met olieverfschilderijen. Zij is een leerling van Jaap Saks, en heeft al menig keer geëxposeerd waaronder een grote expositie in kasteel Radboud in Medemblik. Zij heeft zelf een aantal leerlingen die werken onder de naam „Kennemerkring". Dini Hage, maakt zijdecollages en wandkleden. Zij komt van atelier '63 uit Haarlem en heeft geëxposeerd o.a. in galerie Tholen in Bergen. Zij begon met wandkleden, maar begon toen ook al snel met het maken van transplastieken, maar ook met andere materialen. De werkgroep 77-11 bij het Witte Kerkje. De laatste jaren werkt ze veel met zijden explikaties-collages. Dini Hage woont nu sinds 1 jaar in Heiloo. Kees Oosterbaan, objekten, mailart en kistjes. Hij is een autodidact en heeft een opleiding LO tekenen en handenar beid gehad. Oosterbaan maakt hele bij zondere dingen, die je moet zien om er van onder de indruk te raken. Allerlei materialen worden gebruikt en daarmee wordt een drie dimentionaele voorstel ling gemaakt een soort pop-art. Rien Wensma maakt keramiek, maar ook weer heel bijzonder b.v. een fiets, helemaal behangen met allerlei dinge tjes, het heeft iets naïefs, maar het is erg speels en spontaan, hij heeft ook al meerdere keren geëxposeerd. Zo ziet de nieuwe werkgroep 77-11 er op het ogenblik uit. Inleveren van kopij voor advertenties e.d. tot uiterlijk j .00 uur. Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo 'tallif/b BERGEN HOORN HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1