(a Woningbouwvereniging Willibrordus blij met onderkomen in Kloosterhof Oud papier acties in Heiloo Bijzondere acties I AANBIEDING F 39,- 4$o$mis4kmi MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Gilde Heiloo: een schat aan kennis en ervaring AANBIEDING F 139,; Slagers J. Brink en zoon Hans Brink samen goed voor 85 jaar vakmanschap l NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EVENEMENTEN-AGENDA Als de temperaturen dalen, wordt het tijd te gaan denken aan behaaglijk warme kleding. Lamswollen rokken HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Diverse laarzen slmon peek juuuelier 51e JAARGANG NO. 44-5 NOVEMBER 1986 KAPSALON BETTY 'T L00 Behandeling volgens afspraak, tel. 332779, I3CUTIQUI Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO SI-ICIES De heer J.Brink in 1937 bij een van zijn feestelijke schotels. Vader en zoon Brink, die samen goed zijn voor 85 jaar vakmanschap. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) 0 Redactie-adressen: mjM Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) Jm 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Stationsweg 85 Heiloo Vrijdag koopavond asco Afgelopen vrijdag was het een bijzonde re dag voor de bijna 40 jaar bestaande woningbouwvereniging Sint Willibror dus. In het laatst gebouwde plan, De Kloosterhof, werd namelijk een fraai ei gen kantoor in gebruik genomen. Een volkomen gerechtvaardigde ruimte, ge let op de werkzaamheden van de vereni ging: de verhuur van meer dan 500 wo ningen in Heiloo. Het was aan secretaris J.C. van Diepen om het kantoor offi cieel in gebruik te nemen, op het mo ment dat de klokken van de naastgele gen Sint Willibrordkerk luidden. „Het is mij een groot genoegen het kan toor in gebruik te nemen. Niet alleen vanwege de ruimte, maar ook als teken dat de vereniging de servet-status heeft verruild voor die van tafellaken", aldus Van Diepen, waarna hij in de geschiede nis van de sociale woningbouw en die van de vereniging dook. Kort na de tweede wereldoorlog werd deze sociale woningbouw ook in Heiloo gepleegd: nog geen jaar na de oprichting van de woningbouwvereniging werden in 1948 14 woningen aan de Butterlaan aan huurders overgedragen. Van Diepen kon het niet vermijden ook iets te zeggen over de toekomst. ,,Voor de toekomst zijn wij bezorgd. Niet wat betreft het voortzetten van de huidige activiteiten. Maar wel waar het het bou wen van woningen met een betaalbare huur aangaat. In de Nota Huisvesting '86 van de gemeente staat daarover he laas weinig, terwijl het aantal woning zoekenden nog steeds toeneemt. Daar moeten we wat mee doen, het moet een uitdaging zijn voor de woningbouwve renigingen en de plaatselijke overheid", pleitte de secretaris van de gemeente. Graag aanwezig Namens het college van burgemeester en wethouders voerde wethouder J. Dekker het woord. ,,Het college is graag aanwezig bij de opening van het kantoor, het geeft de verhoudingen tus sen de gemeente en de woningbouwve reniging goed weer, dat er drie van de vier college-leden van de partij zijn". De VVD-wethouder moest vanzelfspre kend reageren op het toch wel sombere toekomstbeeld, dat secretaris Van Die pen had geschetst. „We moeten het niet te somber zien. De aantallen woning zoekenden vallen wel mee, als je naar de korte termijn kijkt. De wachttijd is nu ongeveer drie jaar. De grootste vraag is er naar woningwetwoningen met een huur van 400 tot 500 gulden. Maar als gemeente moeten we ons neerleggen bij de contigentering (d.i. de toewijzing aan de gemeente van het aantal te bouwen woningwetwoningen in een bepaald jaar door de provincie, red.). Heiloo mag niet meer dan enkele tientallen wonin gen per jaar bouwen". Namens de gemeente gaf wethouder Dekker de woningbouwvereniging een maquette van plan Kloosterhof in 'eeu wigdurende bruikleen', ter verfraaiing van het kantoor. Ook een fraai wand bord werd de vereniging geschonken door een vertegenwoordiger van het NCIV. Gratis Een bijzonder woord van dank richtte voorzitter Boshuijs aan het adres van het architectenbureau Bakker en Boots uit Schagen. Niet alleen hadden zij De Kloosterhof zeer aantrekkelijk ge maakt, maar ook bouwden zij kosteloos het gloednieuwe kantoor voor de vere niging. De heer Bakker: ,,Het is voor ons enorm fijn om te werken voor men sen, die een ideaal hebben. Het kantoor is daarvoor een blijk van waardering". In de rubriek 'Andere Adressen' op pa gina 2 van de Uitkijkpost kan men eens per twee weken de openingstijden van het kantoor van woningbouwvereniging Sint Willibrordus lezen. Donderdag 6 november De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 7 november W.J.Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15-14.00 uur. Zaterdag 8 november Dojo 't Loo, Bergeonstraat 22, voorheen Adelbertschool. Tussen 10.00-12.00 uur. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. J.P.Hasebroekschool, Sluijstweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool (onder- en bovenbouw), Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 334669. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Westerweg, Het Zevenhuizen en Ewisweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Base- en Softbal Club Heiloo, parkeerplaats sportpark Het Vennewater, gehele dag, ook zondag. Halen öp verzoek: 129258. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Sportvereniging HSV, parkeerterrein sportcomplex Bayershoffweg. Tussen 10.00-14.00 uur. Vrijdag tot en met Maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplec Het Vennewater. Elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Ha len op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Ook lompen. Tijdens schooluren. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw, hoek Westerweg/Kerkelaan. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: bel voor vrijdag 12.00 uur 330234 (b.g.g. 332942). Fanfare Showband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen altijd worden afgegeven of neergezet bij J.Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen van goederen: Th.Schaper, tel. 402121. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor de uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedra gen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W.Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, Heiloo, tel. 331763. Diabetes Fonds Nederland Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft aan de afdeling Heiloo van het Diabetes Fonds Nederland toestemming verleend om in de periode tussen 10 en 16 november een collecte in onze woonplaats te houden. Dat zal ge schieden door middel van envelopjes, die deze week bij de Uitkijkpost zijn ge voegd. Zie ook elders in deze Uitkijkpost. Verkoop Welfare-artikelen in 't Loo Vrijdag 7 en zaterdag 8 november: verkoop van artikelen van de Welfare (afdeling van het Rode Kruis Heiloo) in winkelhof 't Loo. Een leuk idee voor de komende feestdagen! Die Zauberflöte in de bibliotheek In de fonotheek is momenteel een presentatie van materialen rondom 'Die Zau berflöte', uitgevoerd door de Skon-stichting Kameropera Nederland (doelstelling: bij nieuw publiek, met name jeugd, interesse wekken voor de opera). Expositie in het Open Huis Onder de titel ,,'t Begin 't" exposeert Wim Twaalfhoven de hele maand november tekeningen en schilderijen in de foyer van het Open Huis. Zijn werk is gebaseerd op gebeurtenissen in zijn leven. De expositie is tijdens de openingsuren te bezichti gen (zie elders in deze Uitkijkpost). Gebr. Van der Stelt Wagenweg 11, Haarlem Tel. 023-312086 modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier. Lid Slichting Bontwaarborg V Hertenlaan 8, Bergen Tel. 02208-95530 Secretaris Van Diepen onthult de wandtegel in het nieuwe kantoor van woningbouwvereniging Sint Willibrordus in de Kloosterhof. In Heiloo worden de eerste stappen ge zet om een Gilde op te richten. Een Gil de is bedoeld om contacten te leggen tussen 50-plussers, die kennis en erva ring op velerlei terrein bezitten, en an deren, die daarin geïnteresseerd zijn en er iets mee kunnen doen. Er zit natuur lijk een schat aan.ervaring en kennis bij mannen en vrouwen van 50 jaar en ou der. Jammer dat je vaak niet weet bij wie je precies moet aankloppen voor een advies, voor informatie in een be paalde richting. Het ongebruikt blijven van al deze informatie betekent een groot maatschappelijk verlies. Het is dan ook geen wonder, dat men enthousiast reageerde op de oprichting van een Gilde. Op dit moment is in een zestal grotere plaatsen (waaronder Amsterdam en Hoorn) al een Gilde ac tief. Het Gilde maakt gewenste contac ten mogelijk. Dat gebeurt bijvoorbeeld (in Amsterdam) door het uitgeven van een Gildegids, waarin mensen de gele genheid krijgen om te laten weten welke kennis en ervaring ze aan anderen be schikbaar stellen. Dat kan informatie zijn over allerlei onderwerpen: beroep, hobby, bijzondere omstandigheden, enzovoort. Desgewenst helpt het Gilde ook verder mee bij het tot stand komen van contac ten. Dat gebeurt kosteloos. Iedereen, vanaf 50 jaar, kan in principe een aan bod doen in de Gildegids. Iedereen, van welke leeftijd dan ook, kan op een aan bod reageren. Dat geldt niet alleen voor particulieren, maar ook voor scholen, buurthuizen en dergelijke. Uitgangs punt is dat de aanbieders hun diensten belangeloos verrichten. Wel kan het zo zijn dat degene die van een aanbod ge- doorgeven van kennis en informatie ge beurt in een ongedwongen sfeer, net zo als u het zelf het meest prettig vindt. Over de manier waarop kunt u met de mensen van het Gilde praten, evenals over de tekst, die in de Gildegids moet komen. Meedoen met het Gilde maakt het u mo gelijk actief in de maatschappij te staan. Kom eens praten, ook als u niet precies weet wat u kunt aanbieden. Aanvragers Bent u op zoek naar advies, informatie, een lezing of naar begeleiding? In de Gildegids staan altijd wel aanbiedingen, waaraan u iets heeft. Leeftijd en oplei ding maken niet uit, u kunt als be langstellende altijd op een aanbod rea geren. In de Gildegids staan de aanbie dingen nauwkeurig omschreven, zodat u precies weet waar u aan toe bent: indi viduele contacten of in groepsvorm, gratis of tegen een onkostenvergoeding, etcetera. In overleg met de aanbieder kunt u verdere afspraken maken. Mocht u nog vragen hebben, zowel over het aanbieden als het aanvragen, dan kunt u contact opnemen met C.J.van der Steen (tel. 337830), coördinator Gil de Heiloo i.o., of bij de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294 (tel. 331297). ZEVENHUIZERLAAN NIET POTDICHT! De Zevenhuizerlaan wordt momenteel grondig gerenoveerd. Een klusje, als je het zo mag noemen, dat vele weken in beslag zal nemen. Natuurlijk onder vindt het doorgaande verkeer van de werkzaamheden hinder, maar dat is onvermijdelijk. Anders is het voor mensen, die op een adres op de Zevenhuizerlaan moeten zijn. Om op bezoek te gaan of voor het doen van boodschappen (Aalsmeerse Bloemenhal, Hal Het Zevenhuizen, Kapsalon Bijwaard, etcetera) is de laan nog best toegankelijk voor het verkeer. Zeker met de fiets, maar ook met de au to, kan men nog gemakkelijk ter plekke komen. Zaterdag 1 november 1986 was het pre cies 60 jaar geleden dat de heer J. Brink in het slagersvak stapte. Zijn zoon, Hans Brink maakte op diezelfde dag de 25 jaar vol, samen goed voor 85 jaar echte vakslagers. ,,Als kleine jongen wilde ik al graag sla ger worden",vertelt de heer J.Brink(77 en nog zonder één grijze haar) ,,Ik moest naar een baas in de landbouw dat deed ik dus, maar het werk lag me niet, bruik maakt eventuele onkosten moet ik was veel liever bij slager C. Jong, hei- vergoeden. pen bij het slachten. Op een dag had ik Aanbieders weer een smoesje om naar de slagerij te U bent 50 jaar of ouder. U heeft dus §aan' toen zei miJn vader:„Hoepel vast wel ervaring in of kennis van een vak of hobby, welke u aan geïnteres seerden wilt doorgeven. Het kan ook zijn, dat u iets bijzonders heeft meege maakt of nog steeds meemaakt, waar over u aan anderen wilt vertellen. Kort maar op, aan jouw heb ik toch niets". Het bleek ook in die tijd niet makkelijk aan werk te komen. Er werden veel ad vertenties gelezen of er niet ergens een slagersknecht nodig was en ja hoor op 1 november 1926 begon J. Brink zijn lan- gezegd gaat het er om, dat u anderen gf l°°Pbaan, bij slager Roovers aan de 000 Kennemerstraatweg en waarom werd iets kunt vertellen, waar zij wat aan hebben. Alles wat u weet of aan een an der kunt leren is van grote waarde. Het stationsweg 85a Heiloo 072-335730 Brink nu juist gekozen uit de vele solli citantenomdat de dochters van Roovers zo graag een klein" knechtje wilden, en dat was hij. ,,Maar toen was de slagerij nog wel heel iets anders dan nu", vertelt Brink, „Je werkte toen nog met of schrijfboekjes, dus 's ochtends eerst de boekjes ophalen, dan de bestellingen klaar maken en weer wegbrengen. In de begin periode had den we aan een halve koe en een varken genoeg en als één van de gegoede" fa- milie's in Heiloo een mooi stuk vlees nodig had, haalde ik dat uit Alkmaar. Het werk om het echte slagersvak heen was enorm arbeidsintensief, van roest vrijstalen haken wist men het bestaan niet af, die werden dus elke week met zand en soda geschuurd. De machines werden met krijt gepoetst. Spek zouten was ook een heel karwei, dat werd in de kelder gedaan, de pekel werd gekookt en dat schuimde erg, iede re keer moest het schuim er afgeschept worden tot de pekel helder was. Een goede klant in die tijd was Kapel, Ruiter was het restaurant er vlakbij en daar werden, soms wel driemaal per dag bestellingen naar toe gebracht en op de fiets. Als je in 1946 op een zaterdag een omzet had van 100,- dan had je een beste dag. Een knecht kostte toen 3,75 per week!! Een pond runderlappen kostte 2,70 per pond en 3 pond scha penvlees met been voor 45 cent. Nu ver leent slager Brink nog wel hand en span diensten bij zijn zoon in de slagerij en deze is daar goed mee geholpen. Evenals zoon Hans Brink nu, won va der J. Brink ook prijzen, o.a. met het opmaken met gelatine werden mooie schotels gemaakt. Hans Brink is het slagersvak met de paplepel ingegeven. Op 4 jarige leeftijd was hij al op het blok bezig met het kruidenbusje en mocht met zijn vader mee boodschappen wegbrengen. Hij leerde het vak ten dele van zijn vader maar ook van de oude Gerard Pranger. Op maandagochtend werd daar geslacht en 's middags moest er uitgebeend wor den, dat betekende 's ochtends om vijf uur van huis, dan werden er koeien ge kocht op de markt in Alkmaar en deze werden eigenhandig geslacht op het slachthuis. Op 18 jarige leeftijd had Hans Brink alle papieren in huis om een goede slager te zijn. ,,Ik vind slager een mooi vak want dat is wel heel iets an ders dan een vleesverkoper". Tot 1976 werkte Hans Brink met zijn vader in de zaak, toen nam hij de slage rij over. ,,Ik heb alleen geen opleiding gehad in het etaleren, het ligt me ook niet erg, maar ik hoop dat ik nog eens iemand in m'n zaak krijg die daar veel plezier in heeft Ik ben een slager van de oude lichting, die zorg draagt voor een goed stuk vlees en in de eerste plaats gaat het daarom hoewel dat andere ook wel be- langijk is", zegt Hans Brink. Ter ere van dit jubileum is er op zater dag 8 november een receptie in het restaurant van de camping Klein Varne- broek aan de Omloop van 17.30-19.00 uur. „We hopen dat alle klanten ko men, iedereen is van harte welkom" zeggen vader en zoon Brink. Bovendien krijgt elke klant, die een bepaald bedrag in de winkel besteed een alleraardigst vleesplankje SINTERKLAASAKTIE MIDDENSTAND HEILOO Zoals elk jaar heeft de middenstands vereniging Heiloo (MVH) een sinter- klaasaktie, waar weer veel mooie geld prijzen mee te verdienen zijn, welke worden uitgekeerd in cheques van de MVH. De aktie start op 10 november en eindigt op zaterdag 6 december. Bij elke aankoop die u, bij een van de deelnemende winkeliers doet, krijgt u voor elke bestede 10,- een bon, hierop moet u uw naam en adres schrijven en in de daarvoor bestemde bussen depo neren. Er zijn weer prijzen van 25,- t/m 1000,- te verdienen. De eerste trekking is op 17 november, de tweede op maandag 24 november (de loten van de eerste week doen dan ook weer mee). De laatste trekking is op vrijdag 12 december. Het prijzengeld in MVH bonnen kun nen bij de deelnemende winkeliers besteed worden. EXTRA VERBINDING HEILOO - DEN HAAG Enige tijd geleden werd in de Uitkijk post uitgebreid melding gemaakt van de inspanningen van een aantal plaatsge noten om betere treinverbindingen van en naar Heiloo te realiseren. Dit onder werp kwam zelfs in de gemeenteraad ter sprake, waarbij het college aangespoord werd om zich voor de Heilooër forensen in te zetten. Burgemeester Glijnis zegde toe zijn best te zullen doen. Behalve de burgemeester bleef ook de reizigersbelangenvereniging actief. Een en ander heeft inmiddels de eerste vruchten afgeworpen. Vanaf deze week is er 's ochtends een extra verbinding naar Haarlem en Den Haag. Het gaat om trein 5529, die om 7.00 uur uit Alk maar vertrekt en Den Haag Centraal als eindbestemming heeft. De extra stop in Heiloo is om 7.05 uur. Het oponthoud voor de reizigers in Castricum is slechts twee minuten. De Nederlandse Spoorwegen komt met de ze extra stop tegemoet aan de wensen van Heilooër forensen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1