DUIZENDEN DIEREN BIJ TWEEDE BEESTENBOEL Oud papier acties ia Heiloo Bijzondere acties MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN L"J LAPPONIA simon peek Een huis kopen doet u in één keer goed met een NVM-makelaar. NVM m HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD Bert de Vries spreekt bij CDA Heiloo Concert Nieuw Leven juwelier Het Goede Nieuws van MARIANNE vindt U op pagina 5 A.J. Vos De Best H. Donkersloot J. Kuyper BERT DE VRIES 51e JAARGANG NO. 45 - 12 NOVEMBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Watervogelszoals deze mandarijneendvormen een fiks bestanddeel van de expositie van Aves. exlcusief bij zie advertentie op pagina 5 Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO KAPSALON BETTY T L00 Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. FALKLANDTONEEL "Een Poppenhuis" (Nora) van Henrik Ibsen Theater De Beun Aanvang: 20.15 uur Data: 21 en 22 nov. Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel Avis Boekhandel Wet Hoekstuk Het Open Huis een uur vooraf aan de kassa. Entree f 7.50. Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. Het CDA afd. Heiloo nodigt U allen uit haar openbare Alg. vergadering bij te wonen in de Grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat 9 op 17 november a.s. Aanvang 20.15 uur. Gastspreker: Voorzitter CDA in de 2e Kamer. Na de inleiding is er gelegenheid tot vragenstellen en discussie. Het Bestuur. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) DoHsrtip.siHt'PQQPn1 ÖbsM Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) k V Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) jM 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmondaanden Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Deze witte wener is met vele soort genoten te zien tijdens Beestenboel in de Alkmaarse Veilinghallen. RAAD TEGEN KOMST SPEELAUTOMATENHAL Met algemene stemmen steunde de raad van Heiloo vorige week de opvatting van het college van burgemeester en we thouders om de komst van een speelau- tomatenhal aan de Raadhuisweg tegen te gaan. Deze zaak speelt al enige tijd en ditmaal was een bezwaarschrift de aan leiding om bij het onderwerp stil te staan. J.A.M. de Witte (CDA) noemde de hal ongewenst, daar er volgens hem geen maatschappelijke behoefte aan is. Mocht die er wel zijn, dan meent zijn fractie dat aan de behoefte tegemoet ge komen moet worden. G. Helder (Links Heiloo) wil - los van de gevraagde loca tie - nog wel eens praten over de komst van automatenhallen an sich. Wethou der J. Borsjes (PvdA) zegde toe dit in de toekomst te willen doen. Automatisering De gemeenteraad stemde in met de aan koop van een computer met de benodig de software en randapparatuur ten be hoeve van de afdeling beplantingen. De ze automatisering dient om het beheer van het Heilooër (gemeentelijke) groen beter in de hand te hebben. Naar ver wachting zal het systeem, waarvoor een investeringing van 51.000,00 gevraagd werd, in '87 operationeel zijn. Zaterdag 15 en zondag 16 november wordt in de Alkmaarse Veilinghallen voor de tweede maal de manifestatie Beestenboel georganiseerd. Vorig jaar werd het een groot succes en het is niet verwonderlijk dat de deelnemende in stellingen en verenigingen er alles aan hebben gedaan om van de tweede Beestenboel een nog aantrekkelijker ge heel te maken. Er zullen daarom nog meer dieren zijn, nog meer aanbod van informatie en nog meer. attracties. Beestenboel is gekoppeld aan de jaar lijkse show van de vereniging Aves: hoenders, konijnen, cavia's, sierduiven en watervogels zijn in ruime getale te bekijken. De club telt ruim 200 leden, die samen zorgen voor ruim 2000 dieren op de Kaasstadshow in het achterste deel van het Veilinghallen-complex. Naast de show verzorgt de vereniging voor haar leden en anderen ook filmda gen, keuringen en lezingen. Bij de stand van Aves kan men terecht met allerlei vragen. Ook kan men daar 25 oude pluimvee-prenten bekijken. Het bestuur van Aves is bijzonder ver heugd over het feit dat de Heilooër die renspeciaalzaak van Jan Ranzijn bereid is gevonden om het voer voor de dieren tijdens Beestenboel gratis beschikbaar te stellen. In de zaak van Ranzijn in het Stationscentrum kan men bovendien zeer gunstige kortingskaarten verkrij gen voor de show. Deze kaarten geven bezoekers het recht om met twee perso nen voor de prijs van één de manifesta tie Beestenboel te bezoeken. Deze kor ting geldt overigens alleen op zaterdag 15 november. Kind en Dier Ook andere dieren kunnen bekeken worden, zoals katten, honden, geiten, dwerggeiten, schapen, ezels, fazanten, pauwen enzovoort. Daarnaast zijn er vele stands, waar men informatie kan verkrijgen over allerlei facetten van na tuur en milieu. De relaties tussen mens en dier en mens en natuur (in het bijzon der kind en dier) staan centraal. De organisatie rekent, evenals vorig jaar, op veel belangstelling. Op de ba sisscholen zijn kleurplaten verspreid. Kinderen hebben op vertoon van de ge kleurde plaat gratis toegang. Ouderen betalen vijf gulden entree. Beestenboel is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur open. Deelnemers De deelnemende organisaties aan de tweede Beestenboel zijn: kleindiersport- vereniging Aves, Streekschool Land- en Tuinbouw, Kinderboerderij Rekerhout, dierenasiel Alkmaar-Bergen, Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, Kynologenclub West-Friesland, Donderdag 13 november De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 15 november Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Oost. Dozen en of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234 bellen voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. St. Radboudschool, Slimpad 18. tussen 9.00 en 11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater, elke za terdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur en elke vrijdag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Alle schooldagen De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.30 en 15.15 uur. Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container staat naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851 MN Heiloo, tel. 331763. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121. Speelgoedbeurs Zaterdag 15 november: speelgoedbeurs in de Radboudschool, die tijdelijk ge vestigd is in het schoolgebouw aan de Trompenburg. Een voordelige manier om uw Sint Nicolaas-inkopen te doen! U kunt uw speelgoed ter verkoop aanbieden op vrijdag 14 november tussen 19.00 en 22.00 uur in het schoolgebouw. Alles op het gebied van speelgoed kan worden aangeboden, maar wel het verzoek om geen rommel aan te bieden en er op te let ten dat het speelgoed heel en compleet is. De verkoopprijs bepaalt u zelf. Van de opbrengst vraagt de organisatie 20 procent, welke gebruikt zal worden voor de aankoop van nieuwe sporttenue's. De beurs is zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur geopend. Nadere informatie: tel. 330917 of 333462. Wereld Natuur Fonds, Greenpeace, Stichting Dierenambulance, Noordhol lands Landschap, Vereniging Neder lands Ezelstamboek, Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie, Konin klijke Nederlandse Vereniging voor Veldbiologie, Stichting Rechten voor al wat leeft, Centrale Huisdieren Registra tie, Hollandse Smoushonden Club, Dwerggeitenvereniging Noord-Neder land, enkele raskattenhouders en melkgeithouders. Zeer bijzonder is natuurlijk de aanwe zigheid van Greenpeace, de wereldwijde organisatie, die onder andere verzet pleegt tegen de walvisjacht en zeehon- denjacht en strijdt tegen de dumping van kernafval als ook het houden van atoomproeven. Bij de stand is er volop informatie. Greenpeace was vorig jaar nog niet aanwezig op Beestenboel. Bloemsierkunst Daarnaast mag ook de bijdrage van de Streekschool Land- en Tuinbouw wor den genoemd. Niet alleen wordt er in formatie gegeven over de soorten on derwijs in de 'groene sector', maar ook kan men de resultaten daarvan in de praktijk bekijken. Bijvoorbeeld de 25 grote bloemsierkunstwerken zijn van de hand van leerlingen van de school. Ook is er op Beestenboel een zeer fraaie stand, die samen met kinderboerderij Rekerhout is gemaakt. Al 15 jaar is er een samenwerking tussen de Streek school en Aves. Tenslotte willen we nog wijzen op de aanwezigheid van Natuurmonumenten, die in Heiloo ondermeer het beheer van het Heilooër Bos voor haar rekening neemt. In het onlangs verspreide blad van winkelhof 't Loo werd hieraan nog aandacht besteed. Ook het Noordhol lands Landschap heeft binding met Hei loo en het is dus zeer de moeite waard bij haar stand een kijkje te nemen. Stationsweg 85A - Heiloo Telefoon 072-335730 OP STAP DOOR KINDER EN JEUGDLITERATUUR Zoals in alle literatuur weerspiegelt zich in boeken, verzen en verhalen voor kin deren het leven en denken en geloven van een bepaalde cultuurperiode. Die is doorgaans al erg divers ingekleurd. In literatuur uit zich dat op een heel eigen en dikwijls eigenzinnige manier. Op 21 ovember geeft Rien Haak hierover een lezing bij de Alkmaarse Volksuniversi teit. Rien Haak is leraar aan een oplei dingsschool voor Chr. Kleuteronder wijs. Tevens is hij direkteur aan de Chr. PABO voor Zeeland. Rien Haak publi ceerde over kinder- en jeugdliteratuur o.a. in de tijdschriften Verkenningen, Moer en Leestekens. Een afzonderlijk werk, wat Rien geschreven heeft, is ,,Op zoek naar de omtrekken van kinderliteratuur". Bovengenoemde lezing vindt plaats op vrijdag 21 november in het Gulden Vlies, Koorstraat 20, te Alkmaar en be gint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt 7,50. Telefonisch kunt u zich opgeven bij de heer J. Guillaume, 02208 - 94128. VOORBEREIDING EERSTE COMMUNIE 1987 Het is de gewoonte dat de kinderen in de tweede klas va.» de basisschool hun Eerste Communie doen. Tot nu toe ge beurde de voorbereiding op alle scholen klassikaal, hiernaast werden vanuit de parochie enige oudenavonden en kin dermiddagen georganiseerd. Dit jaar krijgt de voorbereiding een enigszins andere opzet. In de voorbereiding is uw hulp als ouders onontbeerlijk. Daarom nodigen wij u uit oin aanwezig te zijn op een bijeenkomst, waarin de werkgroep met u van gedachten wil wis selen over de plannen, die zij gemaakt heeft. Ouders van leerlingen op de R.K. scholen zitten maar wier kind dit jaar wel voor de Eerste Communievoorbe reiding in aanmerking komt, worden hierbij uitgenodigd voor die bijeen komst: De avonden zullen zijn: 25 no vember in de pastorie van de Willibror- dusparochie en 26 november in de kof fiekamer van de Moeder Gods paro chie. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en hebben hetzelfde programma. De leider van de Tweede Kamer fractie van het CDABert de Vries spreekt in Heiloo. FANCY FAIR IN HUIZE DE LOET Op woensdag 19 november wordt in de eetzaal van huize De Loet een fancy fair gehouden, waarvan de baten ten gunste komen van de kas van de bewonerscom missie. Uit deze kas worden de on kosten betaald ten behoeve van ca- deau's en bloemen bij jubilea, afscheid en ziekten. Verder worden de geldmid delen aangewend voor het bevorderen van het welzijn van de bewoners van huize De Loet. Hiermede wekken wij alle belangstellen den op, die middag een bezoek te bren gen aan De Loet, tussen 14.00 - 16.30 uur. Wat kunt u allemaal doen? Naast het sjoelen om een prijs, kunt u ballen gooien, is er een grabbelton en kunt u uw geluk beproeven bij het rad van avontuur. Tevens kunt u kerstkaarten kopen, welke ter plaatse gedrukt wor den door mevrouw G. van der Wal. En u bent moe geworden van al dit ge doe, dan kunt gezellig koffie drinken met een plak cake, tegen een redelijke prijs. Ook komt er een stand, waar pof fertjes gebakken worden en die natuur lijk per portie te koop zijn. Reden ge noeg om die middag even aan te wippen bij huize De Loet. Stoplichten Tijdens een vorige raadsvergadering was het de CDA-fractie, die ernstige be zwaren maakte tegen een fikse uitgave voor de verbetering van de verkeerslich ten bij de kruising Kennemerstraatweg- Stationsweg-Kanaalweg. De gemeente lijke dienst heeft de zaak nog eens beke ken en een nieuw voorstel kwam ter ta fel. Met name de positieve reactie van de omwonenden was voor het CDA re den om nu wel accoord te gaan. De maatregel houdt in, dat het verkeer op de Kennemerstraatweg steeds groen licht krijgt, tot er verkeersaanbod van de Stationsweg of de Kanaalweg komt. De aanpassing kost de gemeente 8.000,00. EERSTE PRIJS VOOR SANDRA EIKENHORST Vorige week won Sandra Eikenhorst tij dens een vaktentoonstelling voor slagers een eerste prijs. Zij kreeg deze voor de door haar gemaakte leverworst. Van de 50 mogelijk te vergaren punten, verza melde zij er 49: een bijna perfecte prestatie. Sandra wordt behalve op de Slagersvak school ook bij slagerij Brink in Heiloo de fijne kneepjes van het vak bijge bracht. De tentoonstelling werd in de Amsterdamse Jaap Eden-hal gehouden op initiatief van de Amsterdamse Sla gers Organisatie en het Slagers Vakon derwijs. Er deden slagers in spé uit heel Noord-Holland mee. vr Op 17 november organiseert het CDA Heiloo een openbare ledenvergadering in de grote zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat om 20.15 uur. Als .gastspreker zal Bert de Vries, voorzitter van de 2e kamer voor het CDA, het woord voeren over actue le politieke zaken en vormgeving aan de landspolitiek. Na de inleiding zal er vo lop gelegenheid geboden worden vragen te stellen en in discussie te gaan. Wij ho pen dat er velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. De avond staat in het teken van een le denwerfactie. Sympathisanten van het CDA brengen wij speciaal deze avond onder de aandacht. Wanneer u zich als lid wenst op te geven, is er nu een pracht gelegenheid voor. U steunt direct uw plaatselijke afdeling en het geeft u recht op democratische wijze mee te doen aan richting geven aan de partij en vaststel len van verkiezingslijsten van kandida ten op locaal, provinciaal en landelijk niveau. Daarnaast kunt u aan alle ont wikkelingen in het CDA meedoen. Het CDA doet een beroep op meedenkers en meedoeners, op personen, die een maat schappijbeeld meer vorm willen geven waarin het waard is te leven en te wer ken en zijn krachten te geven. INTOCHT SINT NICOLAAS De intocht in Heiloo van Sint Nicolaas zal dit jaar op zaterdag 29 november plaatsvinden. Vanaf Huize Overkerck nabij de Willibrorduskerk aan de Westerweg zal de goedheiligman met een kleine omweg langs huize De Loet in plan Oost op het gemeentehuis wor den welkom geheten door de burge meester. Naar verluidt komt de Sint rond 11.00 uur aan bij Overkerck en om ongeveer 11.45 uur bij het gemeentehuis aan de Raadhuisweg. Aan de intocht verlenen diverse verenigingen hun me dewerking. Voor de kinderen zal er bij het gemeentehuis een presentje zijn. De exacte route, die tijdens de intocht wordt gevolgd, zal nog in de Uitkijk post gepubliceerd worden. Het tijdstip van ons jaarlijks concert is weer aangebroken. Dinsdag 18 novem ber om 20.00 uur zal Nieuw Leven een concert geven in de Moedergodskerk, Holleweg te Heiloo. (Zaal open om 19.30 uur). Na het jubileumconcert van vorig jaar t.g.v. het 40-jarig bestaan is getracht ook dit jaar iets bijzonders te brengen. Is een uitvoering van het Weihnachts- oratorium of die Schöpfung (volgend jaar) een feest van herkenning", zo zal het dit jaar een kennismaken zijn met een stuk dat naar ons weten in deze re gio nog niet is uitgevoerd, nl. ,,Das Alexanderfest" van G. F. Handel. De Cantate ,,Das Alexanderfest" is ge schreven door Handel in 1736 ter gele genheid van het St. Ceciliafeest, dat sinds 1683 in Engeland als nationale en religieuze feestdag wordt gevierd. Dit muziekstuk wordt wel de grootste en mooiste compositie ter ere van St. Ceci lia genoemd. De medewerkenden aan dit concert zijn: R.K. Gem. Zangvereniging Nieuw Le ven, Jolanda Sengers (sopraan), Frank Hameleers (tenor), Palle Fuhr Jorgen- sen (bas), Piet Groot (clavecimbel) en Het Nederlandse Symfonie orkest. Het geheel staat onder leiding van Piet de Reuver. Toegangsprijs: 15,—; scholieren, CJP en 65 9,—; donateurs halve prijs. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal en bij de volgende adressen: Boekhandel Avis, Stationsplein 1, Rookshop Braam, 't Loo 18, M. J. Driessen, Heerenweg 235, J. M. Kotterman, Munnickenhof anm COMMISSIE FINANCIËN Morgenavond vergadert in het gemeen tehuis vanaf 20.00 uur de raadscommis sie voor financiën en personeelszaken. Onderwerpen, die bij de beraadslaging zeker ter tafel zullen komen, zijn een belastingvrije voet voor de onroerend- goedbelasting, de bijstelling van be lastingen per 1 januari 1987 en de be groting van de gemeente voor het vol gend jaar (inclusief de meerjarenra ming). De vergadering van de commis sie is openbaar. Een ieder, die dat wenst, kan het politieke overleg bijwonen. i llsu een huis zoekt, laat u dan begelei den door een deskundige die aan uw kant staat: de NVM-makelaar. Hij beschikt over uitgebreide huizen-informatie in de regio waar u wilt gaan wonen. Geeft u een hypotheek-advies en rekent u voor in welke prijscategorie u met uw inkomen straks kunt kopen. Na een eerste selectie bezoekt hij met u de huizen die u aanstaan. De NVM- makelaar is dan kritisch. Hij beoor deelt de bouwtechnische staat en ook de woonomgeving. Informeert u over 'plaatselijke omstandigheden. na Overlegt met u de redelijkheid van de prijs. De NVM-makelaar is ook geduldig. Soms gaat het snel.somsduurt het maanden. Hij be hoedt u voor een overhaaste stap. Als de aankoopbeslissing is genomen, helpt hij u om uit de vele hypotheek mogelijkheden de beste te kiezen. Hij begeleidt u tenslotte bij alle formali teiten zoals woonvergunning, ge meentegarantie ofsubsidie. De waar devolle hulp van de NVM-makelaar is niet duur. U verdient hem dubbel en dwars terug. Let op zijn NVM- vignet, als u een huis wilt kopen. MAKELAAR ONROEREND GOED makelaar taxateur o.g. Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo. Tel. 072-331895 makelaar onroerende goederen Kennemerstraatweg 111, 1851 BC Heiloo. Tel. 072-333000/332989 makelaardij o.g. assurantiën Winkelcentrum 't Hoekstuk 10, Heiloo. Tel. 072-330524 b.g.g. 330498 makelaar taxateur o.g. Heerenweg 167,1851 KN Heiloo. Tel. 072-331716

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1