De Cgmonden i/mmen DE WENSEN GAAN NAAR MARJAN M NIJMEGEN. K CENTEN GAAN NAAR 3NRESTNA IN NEPAL. MET 'N KAARTJE VAN UNICEF MAAK JE TWEE MENSEN BLIJ. Akershot r'°Oe0k e'6f. Valavond" Ze komen weer! Laat uw wensen van onschatbare waarde zijn. Stuur Unicef kaarten. Want met de opbrengst van die kaarten helpt Unicef ergens ter wereld kinderen in nood. JBestel wenskaarten bij Unicef, Postbus 85857, 2508 CN Den Haag, Telefoon 070-6f4601 Begroting Akersloot ter discussie A. P. Huijzer sr. rU/c UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 1986 Waarschijnlijk een volle bak zal het weer zijn op zaterdag 22 november tij dens het muziekfestijn te Egmond- Binnen. Voor het zesde jaar alweer zal zaal Swart omgetoverd worden in één grote feestruimte. Aan de muziek zal het dit jaar zeker niet liggen. De organi satie is erin geslaagd ook dit jaar weer de meest succesvolle feestliederengroep op het podium te krijgen: De Havenzangers. In de afgelopen jaren heeft de groep o.a. negen elpees gemaakt, goed voor een verkoop van totaal bijna een mil joen exemplaren terwijl er gemiddeld van elke single 20.000 over de toonban ken zijn gegaan. Behalve van De Havenzangers vindt er tijdens dit gebeuren ook een optreden plaats van Bonnie St. Claire en van de Heerhugowaardse zanger Han Weller- dieck. Al met al belooft het aanstaande zaterdag weer een heel spektakel te wor den in Egmond-Binnen. De Havenzangers zijn de trek pleister voor het grootse muziek feest. ADELBERTVEILING IN EGMOND-BINNEN Vele jaren heeft de voetbalvereniging St. Adelbert gespaard voor een nieuw clubhuis. Dat clubhuis staat er nu, maar wat mankeert er nog veel aan de afwer king. Daarom wordt er op zaterdag 22 november voor het 11e jaar weer een grandioze veiling gehouden, waarvoor de artikelen beschikbaar zijn gesteld door vele voetbalminnende inwoners van het dorp. Wat wordt er zoal geveild? Een avond gourmetten met de voorzitter, bood schappenmanden, een uur sportzaal, mest en hooi, een dame die zich aan biedt om een dag te komen schoonma ken, een pedicurebehandeling, een half varken, pakken koffie en flessen wijn, kaartjes voor de eerstvolgende interland van het Nederlands Elftal, Edammer kaasjes, een dag metselen of schilderen door 2 vakmensen, en nog vele, vele an dere zaken. Bezoekers van afgelopen jaren weten hoe gezellig zo'n veiling is en komen ze ker ook nu weer graag naar café Ter voort in de Abdijlaan 5 te Egmond- Binnen. Aanvang 20.30 uur. ikwWa SCHIETSPORTVEREGNING DE VRIJHEID De uitslagen van de 9e competitieavond van 12 november waren als volgt: Ere klasse: 1. Kees Hooijboer 99 pnt., 2. G. Miltenburg 98 pnt., Theo Vermolen 98 pnt. A-klasse: 1. Ruud Lehman 99 pnt., 2. Arie Groot 98 pnt., 3. Frits Zonneveld 97 pnt., 4. Nic Droog 90 pnt. B-klasse: 1. Gijs Pouw 98 pnt., 2. John Nuijens 96 pnt., Cor Onderwater 96 pnt., Martin Pepping 96 pnt., Klaas Punt 96 pnt. C-klasse: 1. Kees Admiraal 96 pnt., 2. Klaas Meegdes 95 pnt., 3. Willem Er- kamp 94 pnt., 4. Cees Dekker 92 pnt., 5. Egbert Pepping. DAT ZAT WEL IN DE BUS Op 10 en 11 november presenteerde Reisbureau Schilder te Limmen voor een uitverkocht huis de eerste win tersportshow. In een sfeervolle, gezelli ge aangeklede zaal werd een uitstekend gevarieerd programma geboden, waarin vele facetten, direct of indirect de win tersport betreffend, werden gepresenteerd. Fraaie films uit het Alpenland Oosten rijk, warme wollen kleding door het Modehuis Pennelope naast de sportieve en blitse jacks van Sporthuis Johan Jan sen, beide uit Heiloo. Vergeten we voor al niet de volksdansen door de dans groep Pridini welke voor de broodnodi ge variatie zorgden. De quiz met prijzen werd duidelijk gewaardeerd, bleek niet moeilijk te zijn en velen gingen met een leuke prijs naar huis. De Dubbeldekker en de Slaapbus, para depaarden van het Touringcarbedrijf, werden achter in de zaal van binnen en van buiten bewonderd, alsmede de marktkramen, die "voorzien van reisgid sen, folders en vakkundig personeel ie dereen van dienst konden zijn. Na af loop werden alle deelnemers bloemrijk beloond en konden de aanwezigen vol daan weer naar huis terugkeren CORNELIUSSCHOOL KRIJGT NIEUW MEUBILAIR Het bestuur van de basisschool Corneli us heeft van de gemeenteraad toestem ming gekregen voor deze school nieuwe schoolmeubels aan te schaffen. Aan staande vrijdag is het zover en zullen de nieuwe tafeltjes en stoeltjes worden be zorgd. Een lang gekoesterde wens gaat dan in vervulling ert" het meubilair vol doet dan weer aan de nieuwste eisen van het ministerie. Als in de loop van het schooljaar ook de schilder nog langs is geweest, zal de school weer in een geheel nieuw jasje zijn gestoken. Uit ervaring weten we dat er voor de ou de meubeltjes veel interesse is bij parti culieren. De gebruikte tafeltjes en stoeltjes mogen wij dan ook gaan ver kopen. Dit willen wij doen, samen met een aantal oude schoolboeken, op zater dag 22 november van 10.00 tot 13.00 uur in de Basisschool Cornelius, Dussel- dorperweg 66, Limen. De prijs voor een tafeltje en stoeltje is 5,-, dus daarvoor hoeft u het niet te la ten. Van de opbrengst willen we voor de school iets kopen waar we normaal niet aan toe komen. Wat dat zal worden is nog afhankelijk van het aantal meubelt jes dat verkocht zal worden. Donderdag 20 november is er weer een openbare vergadering van de Raad van Akersloot. Hierin wordt o.a. de beleids nota van 1987 t/m 1989 behandeld. De vergadering is openbaar, dus iedereen is om 13.00 uur van harte welkom in de raadzaal van het gemeentehuis. Wederom presenteert de gemeente Akersloot een beleidsnota voor de ko mende drie jaren. Deze nota beoogt te zijn een opsomming van de activiteiten, welke het gemeentebestuur voor ogen staan. De gemeente kan een financieel perspectief aanbieden, dat weliswaar re delijk te noemen is, doch wel tot voor zichtigheid maant. Deze beleidsnota is de eerste in de nieuwe raadsperiode. De nota is een voortzetting van wat in de vorige periode in gang is gezet. Vele beleidsvoornemens zijn inmiddels ge realiseerd dan wel in gang gezet. Dit zijn o.a. de vaststelling van een nieuwe Al gemene Politieverordening, de aanpas sing van de Geluidshinder-verordening, de verbouw van het mortuarium, het flankerend ouderenbeleid, enz. Gemeentelijke herindeling Sinds januari van dit jaar liggen de pro vinciale voorstellen, die ondermeer het samenvoegen van Limmen en Akersloot bevatten, bij de Ministerie van Binnen- landsezaken. In de loop van de maand oktober heeft het provinciaal bestuur de precieze kadastrale begrenzing van de nieuwe te vormen gemeente aan de Mi nisterie doorgegeven. Bij de vorming van nieuwe gemeenten gaat men uit van een grens van 8 a 14.000 inwoners. De gemeente vindt dit standpunt uierst teleurstellend. Voorlo pig is er dus weinig reden tot optimisme. Dat neemt niet weg dat de gemeente zich blijft verzetten tegen herindeling en zich op de daartoe geschikte momenten tot de staatsecretaris en de (leden van de) Tweede Kamer zal wenden. Het lijkt nauwelijks waarschijnlijk dat 1 januari 1988 als de geplande datum van herin deling gehaald wordt. Belastingen Het beleid ten aanzien van de gemeente lijke belastingen blijft gebaseerd op de volgende beginselen: a de tarieven zullen slechts worden ver hoogd als de noodzaak daartoe strikt aanwezig is en geen alternatieven (zon der de bevolking extra te belasten) ter besparing op uitgaven of vergroting van inkomsten voorhanden zijn. Bij het be palen van de noodzaak zal men niet al leen letten op de financiële positie van het eerst komende jaar maar ook op de situatie in latere jaren, b bij verhoging van de belastingtarieven zullen geen inhaal manoevres" wor den toegepast. Onder „inhaalmanoe- vres" verstaat men in dit verband niet eventuele extra tariefverhoging van de huisvuilbelasting en de riool vergoeding met het doel het doel het dekkingsper centage te verhogen. Er zal dus voorlopig geen verhoging ko men van belastingtarieven. Men sluit echter niet uit, dat een tariefverhoging in de nabije toekomst nodig zal zijn. Onderhoud wegen In de afgelopen jaren is het onderhoud beperkt tot het strikt noodzakelijke. Het programma van het afgelopen jaar is niet helemaal gerealiseerd door tus senkomende werken zoals verruiming gasleidingen in het dorp en wachten op verhoging van het viadukt Startinger- weg. Het nieuwe onderhoudsschema houdt ook rekening met een versneld veroude ringsproces van een paar wegen. In rea lisatie tot eventuele bouw van een spor thal/verenigingsgebouw wordt herinde ling van het Churchillplein overwogen. Verder is het mogelijk dat er een voor stel komt voor vernieuwing van het wegdek van de Middelweg en de Mo- zartlaan. Tenslotte zal de noodzaak on derzocht worden van reconstructie van de Sluisweg. GEMEENTE AKERSLOOT Geboren Jolyne Suzanne, dochter van P.G. Bes- zelsen en C.A.M. Scholts. Ondertrouwd E.Drenth en H.E. Willemse. MEERVOGELS HANDBAL Dames Een prima gespeelde eerste helft van Meervogels tegen Geel/Zwart, vooral verdedigend. Ruststand 3 - 4. Begin tweede helft was weer voor Meervogels, en werd een 8 - 4 voorsprong opgebouwd. Balverlies van Meervogels en een prima stoorspeelster van Geel-Zwart bezorgde Geel-Zwart bijna de gehele winst. Een strafworp in de laatste seconden voorkwam verlies en 1 punt voor Meervogels. Heren Door keiharde, loepzuivere schoten uit de tweede lijn van Schagen-speler no. 2 is Meervogels geveld. Ruststand 9-8. na rust liep Schagen uit naar een 13-8 voorsprong, toen ging Meervogels pas echt handballen tot in de 28ste minuut de stand 15-14 was bereikt. Domme pech en de Schagen-keeper stonden de gelijkmaker niet toe. Na een strafworp in de laatste minuut werd de stand 16 - 14 en had Meervogels onverdiend verloren. HENGELSPORTAVOND IN DE VRIENDSCHAP Op donderdag 27 november organiseert Henk Levering een hengelsportavond in de zaal van de Vriendschap in Akersloot. Op deze avond zal men onder andere kunnen genieten van enkele mooie vide ofilms, die op een extra groot scherm zullen worden getoond. Voor deskundige begeleiding is Bert Schouten van Hengelsport Handy Fish uit Heiloo uitgenodigd om toelichting te geven over de laatste vistechnieken. Op deze avond zullen voornamelijk de vistechnieken op baars, snoek en snoek baars worden behandeld. Ook de beno digde materialen zullen in de zaal ge toond worden, waaronder natuurlijk de bekende Handy Fisch eigen bouw hen gels, die door Bert Schouten worden ge bouwd. Tevens zal er ruime aandacht en tijd worden gegeven voor het stellen van vragen. Entree-prijs voor dit unieke initiatief is 3,50, waarbij u bij binnnenkomst al vast gratis een kopje koffie krijgt aan geboden. Aanvang is acht uur, en graag op tijd aanwezig zijn in verband met de lengte der films. Dit alles zal plaats vin den in de zaal van De Vriendschap op de Kerklaan 18 in Akersloot. Telefoni sche informatie kunt u verkrijgen bij Bert Schouten (072-336961) of bij Henk Levering (02513-12866). y y BURGERLIJKE STAND Gehuwd J.J.J.M. Pepping en A.M.S. Leijen. Geboren Thera Maria, dochter van P.P. Krom en R.A.B. Pieters. Geertruida Adriana Maria, dochter van A.J.M. Klaver en C.A.M. Duijn. Nu zit ik buiten en geniet van hetgeen ik in de wolken zie. De klok slaat achtde avond is daar, maar ik geniet als ik naar de hemel staar. 'k Zie witte wolken, omweven met grijs en daar: een witte streep die naar de hemel wijst. Een vliegtuig is niet te zien, doch het bewijs aan die streep te zien. Nu breekt de avondzon even door maar gaat weer vlug in het wol kendek teloor. Ziedaar! die wolken met zilveren rand, 't meest van boven, maar ook langs de kant. Ik zie veel vogels die cirkelen in de lucht, nog een poosje en ze zijn naar zee gevlucht en zitten daar op de duinenrand in groepjes, voor de nacht geland. Nu is de zon achter een woning zoek gegaan 't zilver is naar goud; hoe kan 't bestaan. t Wordt koud, dus zal ik zo naar binnen gaan. Nog even geniet ik van die mooie hemelgloed, ook dat geeft mij weer levens moed. 't Is soms zo mooi, een avond met mooie lucht: ik eindig maar, met een zucht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 16