Heiloo is 46 jeugd-EHBO-ers rijker fl m MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN OPENING DE LUIFEL" Eerste trekking Sint Nicolaas-actie Oud papier acties ia Heitoe Bijzondere acties P.Groot 40 jaar organist 12Vi Jaar Witte Kerk Cantorij HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD -j» Donderdag 20 november BLOEMEN EN PLANTENHAL ALLES VERS VAN VEILING NAAR CONSUMENT! Openingsaktie: Extra mooie bloeiende kamerplant. 4.50 Enorme bos gemengde bloemen3.75 illilü! 51e JAARGANG NO. 46 - 19 NOVEMBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN zie advertentie op pagina 5 De leerlingen van de Benedictus schooldie het jeugd-EHBO- diplorna op zak hebben. Wereldwinkel timmert aan de weg Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO J J Vanaf morgen liggen de nieuwe STAATSLOTEN voor u klaar. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. Van Joop en Trudy Beentjes, Rijksweg 55 in Limmen (achter het woonhuis), telefoon: 02205 - 2353. Bij aankoop krijgt elke klant gedurende 3 dagen een leuke attentie cadeau. TOT 20 NOVEMBER! KAPSALON BETTY 'T L00 Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. Werkzaamheden aan Kooybrug Ook op maandag geopend: tussen 10.00 en 15.00 uur. Kennemerstraatweg 123, Heiloo, telefoon 331843. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: lallpypf Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Bllf Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) 't Stet 4, 1921 BT Akersloot. (02513-14856) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraaq onze prijsopgave! modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier. Gebr. Van der Stelt Wagenweg 11, Haarlem Tel. 023-312086 Lid Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8, Bergen Tel. 02208-95530 Op 31 oktober en 7 november hebben de groepen 8 van de St. Willibrord- school (27 leerlingen) en de Benedictus- school (19 leerlingen) examen jeugd E.H.B.O. gedaan. Allen slaagden voor dit examen. Het werd op een leuke ma nier afgenomen door Mevr. Platscharre en dhr. v.d. Reijden. Ofschoon bij de kinderen zenuwen wel eens parten speel den had dat geen nadelige invloed op het resultaat. De cursus bestond uit 10 lessen van 2 uur en werd verzorgd door gediplo meerde E.H.B.O. leden onder leiding van mevr. Portegies, geassisteerd door de dames M. Phaff, A. van Westerop, Koelman en Tervoort en de heren F. Snel en J. Spijkerman. Er werd o.a. les gegeven in verbanden aanleggen, het herkennen van botbreu ken, het voorkomen van brandwonden en ongelukken in en rond huis. Er werd een les gewijd aan 'gezond leven' (voe ding en lichaamsverzorging) en een an der belangrijk onderdeel van de les was eerste hulp bij flauwte, bewusteloosheid en ademstilstand. De meeste kinderen waren tijdens de les zeer gemotiveerd. Op 11 november werd aan de leerlingen van de Willibrordschool het getuig schrift jeugd E.H.B.O. uitgereikt door de heer Laurenssèn van de rijkspolitie van Heiloo. Hij feliciteerde groep 8 met dit resultaat en wees hen op gevaar, vooral in het verkeer. 'En moet je ooit eerste hulp verlenen, dan weet ik zeker dat je daarna een voldaan gevoel krijgt, omdat je iets hebt gedaan voor de mede mens', aldus de heer Laurenssen. Op 13 november reikte dokter Kempers de getuigschriften uit aan de leerlingen van groep 8 van de Benedictusschool. Alle leerlingen van deze school waren hiervan getuige. Mevr. van Linden sprak, evenals bij de Willibrordschool, namens het bestuur een kort woord. Ook zij wenste de meisjes en jongens ge luk met dit mooie resultaat: 'Dit hebben jullie, naast je eigen inzet, vooral te danken aan diegenen die jullie hebben opgeleid'. Namens het bestuur bedankte zij hen voor de goede voorbereiding en uitvoe ring van de lessen met uiteindelijk dit resultaat. 'Jullie vrijwillige inzet is van groot belang voor de E.H.B.O. van Heiloo'. Daarna bedankte zij ook de ouders voor hun aanwezigheid en be langstelling die zij hebben getoond voor de prestaties van hun kind. (Dit geldt ook voor de Willibrordschool). Voorts werd er nog een feestelijk tintje aan dit gebeuren toegevoegd d.m.v. voor- drachtjes waarbij tot uiting kwam hoe het vooral niet moet in de E.H.B.O. De kinderen zongen tot slot een toepasse lijk lied. Inlichtingen: tel. 337501. Geslaagden Willibrordschool: Dave Adrichem, Jan Baltus, Quido Blog, Marja de Boer, Arjan Bosman, Suzanne Brocke, Wouter Buzing, Bas van Duivenbooden, Stephane Fasben- der, Gabij d' Haens, Marco Hink, Remko van Hove, Niels Kaandorp, Joost Kraakman, René Letschert, Gitte Molenaar, Monique Robert, Robin Rutgers, Emiel Schotvanger, Jochem Schoutsen, Els Stoop, Nathalie van Veen, Kitty Veldt, Charlotte Vreeker, Desmond de Vries, Marieke Zomerdijk, Frederique van Zomeren. Geslaagden Benedictusschool. Inge Bolten, Brenda Hoogeland, Mar- tijn Hoogeland, Niels Huystee, Lars de Jong, Marith Kuiper, Albert Lampe, Cristiaan Luth, Dave Leijen, Stevan Meijer, Cees-Jan Rijke, Melanie Sen- gers, Jan Schoorl, Pieter Smit, Vincent Smit, Esther Veldt, Jeroen Veldt, Lies- beth Vleugel, Aad Zuurbier. Vanaf 15 november verspreiden de me dewerkers van de wereldwinkel van Hei loo huis aan huis de brochure ,,De Der de Wereld Verdient Beter". Hier in staat in kleur het aanbod van onze win kel voor dit najaar. Wenskaarten, kope ren kandelaars, kaarsen, handgeweven stoffen, Peruaanse wollen wandkleden, gevlochten palmblad manden, speel goed en nog veel meer. Wanneer u de brochure in de brieven bus of op de mat vindt, dan loont het echt de moeite hem even rustig te bekij ken. U treft er ook een eigen folder van onze winkel in aan. In het hart van de brochure staan enkele achtergrond verhalen over wevers. Het gaat niet goed met hen. Hun ambacht wordt bedreigd door de textielindustrie. Door hun producten te kopen behouden ze hun inkomen. Bovendien blijven hun unieke weverstechnieken met schitteren de motieven voor het nageslacht be waard. Alle produkten hebben een bijzondere herkomst. De verkoop ervan levert in komsten aan de armsten uit de Derde Wereld. Aan wevers uit Peru en India, aan kaarsenmakers uit Soweto, aan bij enhouders uit Mexico, aan kleine kof fieboeren uit Guatamala en Costa Rica. Alle artikelen van de brochure zijn van af 18 november in onze winkel verkrijg baar of kunnen daar worden besteld. Misschien is het een goed idee, om dit jaar eens een cadeau uit de Derde We»- reld te geven! Donderdag 20 november. De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren Zaterdag 22 november. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Huis-aan huisactie 'plan Zuid'. Tussen 10.00 en 12.00 uur. Halen op verzoek: tel. 072-331783. Ook lompen Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging 'Klimop', garage links van parkeerterrein bij verzor- gingstehuis Overkerck', achter bloemenhuis 'Monique'. Tussen 10.30 en 11.30 Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur Maandag tot en met vrijdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 34. Ook lompen. Tijdens de schooluren, rreinetschool, Het Malevoort 9. Tussen 8.30-15.15 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16 00 uur Ha len op verzoek: 332336. Alle dagen Fanfare-sho wband TKH, Werkendelslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op I verzoek: 331783. Ook lompen. I Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge- j ouw^De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zak- ken. Halen op verzoek: 330234 (vóór vrijdag 12.00 uur, b.g.g 332942) EwiTlaaLw«tcrwegrdSCh001' C°mainCr "aaSt dC «~kt.bock Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depót voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851 MN Heiloo, tel. 331763. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121. Dierenbescherming Vrijdag 21 november staat de Dierenbescherming in winkelhof 't Loo. Bij de stand kunt u de bekende dierenbeschermingskalender als ook vele leuke artikelen voor de komende feestdagen kopen. Daarmee steunt u tevens het werk van de Dierenbescherming. Werejd winkel In d^afgelopen dagen hebben onze medewerkers de brochure 'De Derde Wereld Verdient Beter' thuisbezorgd. In onze winkel aan de Stationsweg staan de meeste j produkten, in de brochure vermeld, uitgestald. Komt u even een kijkje nemen? Wellicht is er een kadootje voor de komende feestdagen bij. Afgelopen maandag is alweer de eerste trekking verricht van de jaarlijkse actie van de M.V.H. (Middenstandsvereni ging Heiloo) in Sint Nicolaas-tijd. Der tig prijzen ter waarde van 50 gulden (in de vorm van M.V.H.-cadeaubonnen) zijn gewonnen door: W. Avis, Arklaan 13, Heiloo; L. van Loon, Butterlaan 28, Heiloo; Mv. Bos, Onegastraat 49, Zaandam; Mv. Jonge - rius, Kerkelaan 53, Akersloot; Mw. A. v. Dijl, Baetenburg 138, Heiloo; Mw. Wassenaar, De Ronge25, Heiloo; A. F. Konijn, Het Hoekstuk 79, Heiloo; J. Jonker, de Dres 1, Heiloo; v.d. Bosch, de Blomhof 1, Heiloo; Brinkman, T. Haagstr. 22, Alkmaar; P. Wartenhorst, Kanaalweg 62, Heiloo; T. Lapére, Tul- pencroftlaan 19, Heiloo; B. va^n Roode, Grote Olven, Heiloo; M. A. Wasse naar, v. Beijerenstraat 37, Alkmaar; J. Rus, Straatweg 294, Heiloo; P. Kloos, Blomhof 8, Heiloo; J. W. Fleur-van Heijningen, Zeeweg 229, Heiloo; Mw. Pepping-Verduin, Lamoraalweg 26, Eg- mond a/d Hoef; J. Vlug, Groot Barla- ken 62, Heiloo; R. Wokke, Huisweid 59, Egmond Binnen; D. v. Orden, Ma riënstein 88, Heiloo; Mw. Croon, Cruij- scamplaan 14, Heiloo; Mw. Lussing, Trompenburg 4, Heiloo; J. G. Huis man, Veldoven 30, Delfzijl; G. de Waard-Butter, P. Schotmanstraat lb, Egmond aan Zee; K. Sproet, Koperwiek 11, Ursem; A. Nanne, Het Zevenhuizen 22, Heiloo; P. Pesser, E. J. Potgieter- weg 24, Heiloo; Mw. Velzeboer, Hae sackerlaan 12, Heiloo; A. Mouw, Ma riënstein 12, Heiloo. Tien mensen wonnen bonnen ter waar de van 100gulden: J. Louwert, Goodes- laan 24, Heiloo; J. Walraven, Ewisweg 30, Heiloo; A. Vader, Kanaalweg 80, Heiloo; M. Slooten, Wentholtlaan 21, Heiloo; L. v.d. Eng, Lange Dresch 22, Akersloot; C. Sengers, Westerweg 231, In augustus is Rijkswaterstaat gestart met het opvijzelen van de viadukten over rijksweg 9 tussen Beverwijk en Alkmaar. Op 18 oktober en op 1 no vember zijn resp. de Geesterbrug en de Akersloterbrug in de gemeente Akersloot 60 cm omhoog gebracht. Binnenkort is de Kooybrug in de ge meente Heiloo aan de beurt. Het opvij zelen van dit viadukt zal plaatsvinden op 29 november. Met ingang van die da tum zal de Lagelaan voor alle verkeer zijn afgesloten. Dit geldt ook voor fiet sers en voetgangers. Deze afsluiting zal duren tot 1 februari 1987 of zoveel korter als mogelijk of zo veel langer als noodzakelijk is. De om leidingsroutes worden door middel van oranje borden aangegeven. Met ingang van 24 november zullen de voorbereidende werkzaamheden starten aan de Heilooërbrug. In verband met deze werkzaamheden zal op de Kanaal weg in de omgeving van de HeiloQër- brug een permanente verkeerslichten installatie worden geplaatst. Zondag 23 november wordt het 40-jarig jubileum van toonkunstenaar dirigent Piet Groot herdacht. Om 11.00 uur wordt er in de Willibrorduskerk aan de Westerweg een H. Eucharistieviering gehouden. Na afloop is er gelegenheid de heer Groot met dit jubileum te felici teren. Dit is één van de vele functies, die de heer Groot in het muziekleven heeft vervuld. Mevrouw Waasdorp neemt lachend de waardebonnen in ontvangst van Hans de* Baar. Heiloo; M. v.d. Maale, Herenweg 19, Alkmaar; Mw. Wassenaar, De Ronge 25, Heiloo; D. Meijer, Baetenburg 19, Heiloo; dhr. Breuker, Termijen 34, Heiloo. Drie prijzen van 200 gulden gingen naar: Mw. Bruijn, Vinkenbaan 7, Hei loo; G. de Wit, Oosterzijweg 10, Hei loo; P. Gras, Groot Barlaken 52, Heiloo. Waardebonnen tot 500 gulden zijn ge wonnen door: J. Satoer, Baetenburg 110, Heiloo; Mw. Wassenaar, de Ronge 25, Heiloo. De hoofdprijs, M.V.H.-bonnen voor een bedrag van 1000 gulden, werd door loting toegekend aan: M. Waasdorp, de Kandelaar 7, Heiloo. De prijzen kunnen afgehaald worden vanaf woensdag 19 november bij de NMB-bank, Heerenweg, met overleg ging van een legitimatiebewijs. In 1974 werd bij de invoering van het Liedboek voor de kerken', door de toenmalige cantor-organist Jac. Harin- ga binnen de Hervormde Gemeente van Heiloo de Witte Kerk-cantorij opge richt. Zo genoemd, omdat deze cantorij in de eerste plaats verbonden was met de kerkdiensten welke in de Witte Kerk werden gehouden. Deze cantorij, nu bestaade uit een 30-tal leden onder lei ding van de tegenwoordige cantor Adri Steenhoek, heeft haar domicilie nog steeds in de Witte Kerk, maar zingt daarnaast eveneens in het Medisch Cen trum te Alkmaar tijdens zondagse kerk diensten en in de Samen op Weg- diensten met de Gereformeerde Kerk te Heiloo. De kerkelijke viering van haar 12^2-jarig jubileum wordt^gehouden op zondag 23 november 's 'middags om POPPENBUERS IN DE VEST Op zondag 30 november wordt in het cultureel Centrum De Vest te Alkmaar een grote poppenbeurs gehouden. Je kunt daar allerlei met de hand geboet seerde poppen bewonderen maar ook porseleinen afgietsels van antieke pop pen. Verder zijn er poppenboeken, kant en band en andere poppentoebehoren en alle materialen waar poppen van zijn gemaakt te zien en is de hele dag het ma rionettentheater Bolderik" aanwezig met een doorlopende voorstelling. De beurs geeft een mooi overzicht van wat er op poppengebied in Noord- Holland gepresteerd wordt. De beurs is van 11 uur tot vijf uur geopend. Kinde ren tot twaalf jaar betalen één gulden, volwassenen drie gulden vijftig. Op de beurs is ook een gezellige koffiehoek in gericht, dus aan gezelligheid zal het niet ontbreken. 'T LOPERTJE Donderdagmiddag is er weer aanloop café vanaf 14.00 uur. De gelegenheid el kaar te ontmoeten, spelletjes te doen, muziek te luisteren etc. Vrijdagavond vanaf 19.00 uur de gele genheid om het weekend in te luiden. De aktiviteit vindt voor één keer plaats op de supergezellige zolder van het Bru- nogebouw. Kom ook! We hebben vi deo/muziek en een hoop gezelligheid. vwV x r «5 15.30 uur in de Witte Kerk te Heiloo. Dan komt de Sweelinck-cantorij, ver bonden aan de Oude Kerk te Amster dam, onder leiding van Willem Vogel een zondagmiddag-concert geven. Het concertprqgramma is samengesteld uit kerkmuziek behorend bij de laatste zon dag van het kerkelijk jaar. Uitgevoerd zullen worden werken van J. Pzn. Swee- linck en Willem Vogel en als groot werk de Musikalische Exequien van Heinrich Schütz. Verder werken mee: Alij Laan (orgel), Peter Oosterveld (contrabas) en het Blokfluit-dubbelkoor van de Swee- linck cantorij. Ter bestrijding van de kosten wordt een bijdrage van 5,00 per persoon ge vraagd. Hiervoor ontvangt u bij de in gang van de kerk een volledig program ma met toelichting. De Sweelinck-cantorij werd door Wil lem Vogel in 1974 opgericht. Zij staat muzikaal op een hoog peil. Haar naam ontleent zij aan de Nederlandse compo nist en organist van de Oude Kerk Jan Pietersz Sweelinck (1562-1621). Hij ligt in deze prachtige kerk begraven. Naast haar medewerking aan kerkdiensten in de Oude Kerk, geeft de cantorij regel matig kerkmuzikale uitvoeringen en is zij dikwijls te beluisteren in program ma's voor de NCRV en de IKON. Willen Vogel behoort tot de gezagheb bende kerkmusici van de reformatori sche kerken. Een twintigtal composities in het Liedboek voor de kerken is van zijn hand. Voorts componeerde hij vele koorwerken. Bekend is vooral zijn uit gave van de Evangeliemotetten bij het kerkelijk jaar. Voor het Cantoraat zal hij vele cantores in ons land geëxami neerd hebben. Op 23 november is de Witte Kerk om 15.00 uur geopend. De heer Avan Rutten werd vorige week donderdag onderscheidenwe gens zijn 50-jarig lidmaatschap van het FNV. De huldiging gebeurde in het bijzijn van een delegatie van het afdelingsbestuur. Op de foto spelt districtsvoorzitter C.P.Kaandorp de gouden speld met robijn op.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1