PotMeberichtê Voorkoming misdrijven een zaak van de politie en u! Levensverzekering? Concordia! i ?"°GIStERIJ 3 maanden eestVQqri i VILLAGE BADSCHUIM concordia Teeltverbod aardappelen en tomaten ZWETSLOOT m DROGISTERIJ PARFUMERIE - HOMEOPATISCHE ARTIKELEN - KOSMETIKA Lage premie Hoge winstdeling Unieke slotbonus Uw Concordia-adviseur: G. Out Krommelaan 2 1851 PL Heiloo Tel: 072-336277 WERELD NATUURFONDS: 25 JAAR ZORG VOOR DE NATUUR Ja, Drogisterij Zwetsloot is de dagelijkse keus van duizenden wakkere klanten. Al dertig jaar, en daarom laten wij u tot en met de hele maand december "mee-feestvieren" met deze prachtige geschenken. Maar; óók nog eens met extra voordelige aanbiedingen die we zo groot hebben ingekocht dat ze zowat te geef lijken Tot en met eind december is het feest bij Drogisterij Zwetsloot. Want bij elke besteding van 10-ontvangt u een gratis spaarzegel. Die kunt u op een speciale spaarkaart plakken. Is de kaart vol, dan mag u tegen inlevering ervan een gratis Nina Ricci kado uitzoeken! Óf een royale flacon Nina Ricci "L'Air du Temps" Eau de Toilette Óf een fijne verpakking Nina Ricci "L'Air du Temps Eau de Parfum Óf een royaal stuk Nina Ricci "L'Air du Temps" zeep Verpakking a 5 stukken NIVEAZEEP Normaal 3.50 MUSK BAD-EN DOUCHEGEL PARFUM-VERSTUIVER in kado-verpakking Normaal 14.95 Royale flacon a 1 liter (diverse geuren) Normaal 1^.95 CHARLIE EAU DE COLOGNE SPRAY UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 1986 Bij een rood licht controle op het kruispunt Kennemerstraatweg- Kanaalweg werden zes mensen bekeurd. Nieuw is het arrest van de Hoge Raad. Het is verboden vuurwapens, die voor gebruik gereed zijn achter in de koffer bak te hebben. Hetzelfde geldt voor windbuksen. Dit is niet van toepassing voor degenen die een vergunning hebben. Er zijn twee niet gekeurde auto's uit het verkeer genomen, zij voldeden niet aan de APK voorwaarden. In de Hema is weer een winkeldiefstal gepleegd. Op de Kerkweg en de Sportlaan in Lim- men heeft iemand getracht in te breken door gaten in de kozijnen te boren, ech ter zonder resultaat. Verschillende auto-inbraken vonden er de afgelopen week plaats, er werden si garetten ontvreemd, op het Klein Barla- ken werd een calculator vernield en een radio. Op de Kloosterhof werden een para- pluie en een radio meegenomen. In de Curtiuslaan probeerde men van een au to die in de oprit stond de radio mee te nemen. Dit lukte echter niet, evenmin een poging aan de Poortweydt waar men probeerde een cassetterecorder mee te nemen. Een inbraak aan de Achtkant had meer succes, daar werden geld, cheques een spaarbankboekje en sieraden meegenomen. De politie maakt u er nogmaals op at tent dat niet alle inbraken 's nachts ge beuren, ook in het begin van de avond kan dat gebeuren. Sluit alles goed af, doe de gordijnen dicht en doe in alles net of er iemand thuis is. In Limmen is een kassa ontvreemd uit een winkel met woonhuis. Op de Kennemerstraatweg reed op vrij dag 31 oktober een personenauto, die tegen een Vauxhall die op de vluchtstrook geparkeerd stond, opreed. Zijn er mensen die dit gezien hebben, zo ja, belt u dan s.v.p. 333144. Auto's werden vernield aan de Wester- weg, de Hofstee en de Geestakkers. Op de Commandeurslaan en de Haesac- kerlaan zijn kratten bier uit de achter tuin gestolen. Op de Kennemerstraatweg raakten 3 personenauto's betrokken bij een aanrijding. Op de Westerweg reed een automobilist in zuidelijke richting en raakte rechts, een geparkeerde personenauto. Thuis zag hij dat de schade erger was dan hij dacht en meldde zich bij de politie. Op de A9 vond men, in de sloot, een au to. Deze bleek gestolen te zijn in Haar lem, had intussen een aanrijding gehad en belandde in de sloot. Op de Heerenweg zijn een aantal vlag gen gestolen. Er worden ook getuigen gevraagd van een man met een soort honkbalpet op en in donkere kleding die een vrouw uit Egmond a/d Hoef op de Prinses Marij- kelaan een tasje afhandig maakte. De aankomende tijd zult u als lezer van de Uitkijkpost geconfronteerd worden met artikelen over het voorkomen van de meest gepleegde misdrijven. De afge lopen tijd heeft u regelmatig artikelen gelezen omtrent autodiefstallen en auto inbraken. De ambtenaar voorkoming misdrijven van de groep Heiloo wil u hierbij een aantal tips aan de hand doen om uw auto beter te beschermen tegen ongewenst bezoek. Met een beetje goede wil is het risico van een inbraak in of diefstal van een auto sterk te verminderen. Een eerste vereiste is natuurlijk het goed afsluiten van ramen en portieren. Denk hierbij ook om het open dak. Voor men de au to verlaat vooral ook het stuurslot in- klikken. Autopapieren moet men bij zich hebben. Laat deze nooit achter in een auto. Heeft u goederen van enige waarde in de auto dan verkleint u de kans van diefstal daarvan door ze ten minste niet zichtbaar achter te laten. Vooral zogenaamde langparkeerders maken kans gestript te worden door ac- cessoirejagers volgens de werkwijze: el ke dag een stukje. Voor eventuele identificatie na het te rugvinden van een gestolen en „omge doopte" auto is het aanbrengen van kenmerken, die alleen u weet te vinden een aanbeveling waard, het inkrassen van een nummer, het tussen de beweeg bare delen van het portier laten vallen van een visitekaartje enz. Zo kan het ge organiseerd stelen van kostbare types automobielen minder interessant ge maakt worden door op alle ruiten het kentekennummer te etsen, waardoor het manipuleren met kentekens veel moeilijker en daardoor minder aantrek kelijk wordt gemaakt. Is het onmogelijk om waardevolle za ken uit de auto mee te nemen dan kan een autokluisje uitkomst bieden. Mits goed verankerd in de kofferbak of on der een zitting kan materiaal van gering volume redelijk veilig Worden opgebor gen. Wordt de auto in zijn geheel gesto len, dan houdt het effect natuurlijk wel op. Maatregelen om een auto in zijn ge heel te beveiligen, komen de volgende keer aan de orde. Besproken worden dan onder andere de volgende onderwerpen: mechanische systemen, waaronder brandstofafslui ters en wielklemmen, elektronische be veiligingen en vrachtwagenbeveiligin gen. Voor meer informatie kunt u ten alle tijde terecht bij de Ambtenaar Voorkoming Misdrijven van de rijkspo litie Heiloo, tel. 072-333144, toestel 24. verzekeringen AUTOMOBIELBEDRIJF J. EDUARD DE VRIES FLOREERT GOED Nadat Eduard de Vries verleden jaar augustus was overleden miste het be drijf een inspirerende persoonlijkheid. Nu ruim een jaar later gaat het met het automobielbedrijf v/h Eduard de Vries erg goed. Men vond in Simon Heems kerk een ervaren kracht die de touwtjes goed in handen heeft. Afkomstig van Volvo Haarlem, was de stap naar Saab- Lancia niet zo groot. Het spreekt van zelf dat er ook de nodige veranderingen werden aangebracht, dit valt bij binnen komst al meteen op. Het moderne open kantoor midden in de zaak zorgt voor een evenwichtige verdeling van de grote ruimte. De achterkant is helemaal bestraat en aan de voorkant verdween de benzinepomp om plaats te maken voör een grote rij, in zeer goede staat verkerende, tweede hands auto's. „Wij hebben alleen maar tweede hands auto's die slechts enkele jaren oud zijn, wij willen ons imago hoog houden", al dus de heer Heemskerk. De nieuwe Saab 9000, doet het in zijn klasse uitstekend, de vraag is momen teel zelfs groter dan het aanbod. Lancia is met een geheel nieuwe lijn uit gekomen, het nieuwste model, Thema, is bij het publiek goed in de smaak ge vallen, men heeft Lancia's in de prijs van 16.000,00 tot 100.000,00. Personeel Van het personeel heeft men de beste mensen gehouden. Heemskerk zegt hierover: „Je moet voor deze zaak een echte Saab tik hebben, alleen dan werk je goed". Er zijn nu zes monteurs, een magazijnman en er is een verkoopbalie waar allerlei (ook oudere) Saab onder delen te koop zijn. Voor de liefhebbers die een oude Saab hebben is hier, bijna alles te krijgen. En dan is er Petra (19) zij werkt in de re ceptie, maar haar vooropleiding is, auto-monteur, ja u leest het goed. Zij heeft motoren in en uitgebouwd en heeft heel wat gesleuteld. Ook zij is af komstig uit Haarlem en kwam met Si mon Heemskerk mee naar Heiloo. Maar elke vrouw vindt het wel eens leuk om haar nagels te lakken, dus kwam Pe tra in de receptie. Het grote voordeel van haar vooropleiding is haar kennis van zaken. Belt iemand over een b.v. re paratie dan kan Petra vrij nauwkeurig zeggen wat dat gaat kosten, hiermee heeft zij, al vaak de grote bewondering van de klanten gekregen. Alle voorgaande zaken bij elkaar ma ken dat het met het Automobielbedrijf van v/h Eduard de Vries aan de Kenne merstraatweg goed gaat. Op vele manieren slaagt het WNF erin fondsen te verwerven om de projekten te kunnen financieren, welke het WNF onder haar verantwoording laat uitvoe ren: door speciale akties, zoals orchidee en witte anjer in plexiglas, TV-spots en natuurlijk de vele donaties. Een belangrijk deel van haar inkomsten ontvangt het WNF uit de verkoop van artikelen uit de Panda Winkels, maar ook uit verkQpen uit de WNF-stands. Daarom is er bij een evenement heel vaak een stand van het WNF te vinden. Dit jaar ook natuurlijk weer in Winkel centrum 't Loo op zaterdag 29 novem ber van 9.00 - 17.00 uur. Veel artikelen uit de nieuwe catalogus zijn daar te koop. Een mooie gelegenheid voor een kado voor de Sint en de feestdagen. RODE KRUIS VAKANTIES SPELEN IN OP BEHOEFTEN Behoefte aan vakantie? U bent de enige niet. Het overkomt ons allemaal wel eens, die drang om de boel voor even de boel te laten. Alleen... wanneer je langdurig ziek of gehandicapt bent, komt er bij vakantie wel het een en an der kijken. De verzorging bijvoorbeeld en de aanwezigheid van vervoer of van aanpassingen. Het Nederlandse Rode Kruis probeert al sinds j^ar en dag in te spelen op de individuele wensen, moge lijkheden en behoeften van juist deze categorie vakantiegangers. Zo biedt het ook in 1987 in de periode maart t/m de cember weer aan ca. 5500 zwaarder verplegings- en verzorgingsbehoeftige mensen de gelegenheid er even uit te zijn. Van de deelnemers aan de vakantiepro- jekten wordt een eigen bijdrage in de kosten gevraagd. Als u meent dat u in aanmerking kunt komen voor een van deze vakantieprojekten, dan kunt u zich aanmelden bij de afdeling van het Rode Kruis in uw woonplaats. Adres en tele foonnummer vindt u in de gemeentegids of in de Uitkijkpost. U krijgt dan een inschrijfformulier toegestuurd. Bedenk wel: een aanmelding betekent niet automatisch dat u deel kunt nemen aan een vakantie. Bij het verdelen van de beschikbare plaatsen zullen diegenen die het meest op medische en verpleeg kundige hulp zijn aangewezen eerder in aanmerking komen. Meldt u zo spoedig mogelijk aan om in ieder geval te leurstelling door te laat zijn te voorko men. Voor algemene inlichtingen en fol dermateriaal kunt u eveneens terecht bij uw plaatselijke Rode Kruis afdeling. KLAVERJASCURSUS VOOR 50 Degenen, die van dit gratis aanbod gebruik willen maken, kunnen zich opgeven bij de heer J. Houtenbos, tel. 332248. Vorig jaar was dit een succes, zodat het binnenkort -ja nuari - öp dinsdagmiddags nog eens wordt herhaald mits er weer voldoende deelnemers zijn. De cur sus wordt gegeven in 't Trefpunt, het soosgebouw van de ANBO/ KBO, Hoog en Laag 7a, Heiloo. JUWELIER SIMON PEEK GEEFT SIERADEN MAGAZINE UIT De konsument weet in toenemende ma te de weg te vinden naar de juweliers zaak. Het sieraad staat, met name in de komende 'geschenkmaanden', in het middelpunt van de belangstelling. De juwelier heeft zijn kollektie erop af gestemd. Schitterende diamanten, gou den en zilveren sieraden in allerlei prijs klassen en in modieuze vormgevingen liggen voor u klaa-r. Vooral in de sieradenbranche valt sterk waar te nemen, dat de konsument meer en meer weloverwogen tot de aankoop van een geschenk overgaat en dat daar bij de keuze dikwijls gericht is op een sieraad van de juwelier, doordat men zijn/haar geld wenst te besteden aan ar tikelen met een blijvende waarde. Juwelier Simon Peek geeft onder de naam Juweliersmagazine een werkelijk schitterende volkleuren-brochure uit. Dit Juweliersmagazine van onschatbare waarde bij het kopen van sieraden. Uit gebreid wordt aandacht besteed aan het assortiment, zoals briljanten, sieraden, gouden sieraden n)£t J^mb^i^ifis van verschillende kleuren góüd ën vóórzien van edelstenen of zirkonia. Ook wordt de nodige aandacht gegeven aan het modebeeld, terug te vinden in parelcol liers en parel-accessoires. Opvallend in het Juweliersmagazine van dit jaar is, dat er voor iedere beurs een verantwoord sieraad verkrijgbaar is. En dat sieraden niet alleen voor de vrouw zijn bestemd blijkt uit de pagina 'heren sieraden'. Op deze pagina een gouden dasspeld met een groeibriljant voor een zeer voordelige aanbiedingsprijs. Men kan aan de hand van dit Juwe liersmagazine zeker een zeer goede keu ze maken en het laat beslist zien, dat een mooi kado bij de juwelier niet duur be hoeft te zijn. Juwelier Simon Peek heeft met het, uitgeven van dit Juweliersmaga zine een goede bijdrage aan konsumen- tenvoorlichting gegeven. PROEF MET KABELKRANT Sinds 7 november kan op kanaal 3 een kabelkrant worden ontvangen. Het be treft hier een experiment voor een perio de van drie maanden. Aan dit experi ment doen mee de gemeenten Alkmaar, Egmond, Langedijk, Heerhugowaard, Heiloo en St. Pancras. De kabelkrant is een proef van Infokab, een BV die in zo'n 20 gemeenten opereert. Als de proef slaagt, zal begin volgend jaar een jaarcontract worden aangegaan met de ze maatschappij. De kabelkrant zendt 24 uur per dag zon der geluid uit. Naast internationaal en nationaal nieuws, zal ook regionaal en gemeentelijk nieuws worden aangebo den. Voor de proefperiode zijn de vol gende tijdvakken gekozen voor uitzen ding van het gemeentelijk nieuws: 9.30 - 10.30 uur en 17.30 - 18.30 uur. Afhan kelijk van het aanbod zal per uur drie tot vier maal de gehele nieuwscyclus worden getoond. In het kustgebied van Noord- en Zuid- Holland, ongeveer tussen Den Haag en Bergen, is de teelt van aardappelen sinds vele jaren verboden. Dit verbod geldt zowel voor volkstuinen, particu liere tuinen als voor land- en tuinbouw bedrijven. Het verbod geldt bovendien voor de teelt van tomaten in de volle grond. De aardappelteelt is indertijd uit de Bol lenstreek verbannen, omdat ziekten en plagen, die bij de aardappel kunnen op treden, sterk belemmerend werken op de export van bloembollen. Binnen het verbodsgebied is op beperkte schaal ontheffing mogelijk van het aardappel teeltverbod. Er mag op de betreffende tuin of op het complex echter geen bloembollenteelt plaatsvinden en ten opzichte van bollenteelt in de direkte omgeving moet er een duidelijke af scheiding zijn. Formulieren voor het aanvragen van een ontheffing kunnen worden verkregen bij het Landbouw schap, Kruisweg 70, 2011 LG Haarlem (tel. 023 - 329952). De ingevulde formu lieren moeten daar voor 15 januari 1987 zijn ingeleverd. In onze omgeving omvat het teeltverbod het grondgebied van de volgende ge meenten en delen van gemeenten: de ge hele gemeente Limmen en Castricum. p/an de gemeente Heiloo het gebied dat ligt ten zuiden van de Kanaalweg, Stati onsweg en de Zeeweg. Van de gemeente Akersloot het gebied ten zuiden van de Kanaalweg en ten westen van het Noordhollands Kanaal en het Alkmaar- dermeer. Van de gemeente Egmond het gefljele grondgebied van de gemeente mef.;üitzondering van het noordooste lijk tleel dat wordt afgeslolen-döor-de - Dm.J4.00 uur zaterdag 22 november Hoevervaart, Weg naar de Oude Veert, komt de Gospelgroep in winkelhof 't Hoeverweg en Wimmenummervaart. Loo te Heiloo. GOSPELKOOR DISCIPEL Binnenkort heeft er een optreden plaats van het gospelkoor Discipel. Dit optre den is geheel Nederlandstalig! Discipel wordt tot de beste gospelkoren gere kend. Dat is niet zo vreemd, daar de groep op dezelfde wijze, door dezelfde organisatie is opgezet als de beroemde Continental Singers. Ieder jaar heeft Discipel een andere sa menstelling en een ander programma. De leden worden geselekteerd door mid del van audities; ze zijn afkomstig uit vele plaatsen en verschillende kerkge nootschappen. Toch is de groep na de oefenperiode steeds weer een hechte eenheid die met aanstekelijk enthousi asme voor het voetlicht treedt. Het programma is een interessante kombinatie van moderne zang, muziek en gesproken tekst. Veel mensen werden op deze nieuwe manier bij de aloude waarden van het Evangelie bepaald en kwamen tot de verrassende ontdekking dat deze boodschap verpakt was in mo derne muziek. Iedere bezoeker krijgt gratis het tekstboekje waarin het pro gramma is afgedrukt. Discipel is te horen op zaterdag 22 no vember in Kerkelijk Centrum „de Ma re", Alkmaar, Kajakstraat 60, aanvang 20.00 uur. Voor informatie kunt u bel len de heer den Hertog, tel. 072-610416. nu sparen voor Toilette NINA RICCI van Alyssa Ashley Normaal 25,- AHAH&O AU.0V8* SHOfctgfc Alleen volle, geheel ingevulde, spaarkaarten kunnen worden ingeleverd. Dezeaktie is niet geldig voor geneesmiddelen. In plaats van één van de 3 kado-artikelen kunt u desgewenst ook 7,50 kontant ontvangen. Winkelcentrum Geesterduin Castricum-Tel: 02518-55292 ZWETSLOOT Winkelcentrum Broekerveiling Broek op Langedijk-Tel: 02260-17120 Winkelhof tLoo Heiloo-Tel: 072-34563 Geldig tot 2 weken na verschijning en zolang de voorraad strekt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4