cy Feestelijke intocht Sint Oud papier acties ia Heito Bijzondere acties MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN Afscheid Jos van Tricht KERSTMIS 1986 Mevrouw Hoetjes wint hoofdprijs HSV-loterij DRUKKERIJ UITKIJKPOST DRUKKERIJ GESLOTEN HUIZEN TE KOOP GEVRAAGD simon peek 51e JAARGANG NO. 48-3 DECEMBER 1986 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN KAPSALON BETTY 7 L00 Behandeling volgens afspraak, tel. 332779. zie advertentie op pagina 5 juwelier Voor verschillende cliënten hebben wij een opdracht tot aankoop van een huis. Mocht U direkt of later Uw huis willen verkopen, dan zullen wij een vrij blijvend gesprek zeer op prijs stellen. Kennemerstraatweg 129 - Tel. 072-330332* 1851 BC HEILOO In verband met de Kerstdagen, verschijnt de Uitkijkpost met een kersteditie op 17 dec. De krant van 24 december verschijnt niet. Op dinsdag 30 december verschijnt de laatste editie van het jaar 1986. Buiten de feestdagen is op 22 - 23 en 24 december 1986 en op 2 januari 1987 de drukkerij gesloten. Voor haast gevallen, tel. 072-330175. b.g.g. 334531. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vriesw'ik 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) DÏt blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsonaave! Al hebben de kinderen van Heiloo dan wat lang op de komst van de sint moe ten wachten, zaterdag was het dan zo ver. Misschien wat mistig en koud, maar in ieder geval droog werd de Sint binnengehaald in Heiloo. Geassisteerd en geflankeerd door de politie, de zee- verkennersgroep „Victorie", de pony club Heiloo en de tamboer en majoret- tenkorps Nijenburg, fanfare showband Trompetterkorps Heiloo en harmonie orkest Caecilia. Eensgezindheid stond op het bordes bij het gemeentehuis om de wachtende kinderen te ondersteunen bij het zingen van de Sinterklaasliedjes. Sinterklaas en zijn Pieten vonden het fijn om weer in Heiloo te zijn en hadden daarom zolang gewacht, dan konden zij tot 5 december in Heiloo blijven. Toen de Sint zich na zijn tocht even in het ge meentehuis terugtrok, had de familie Ploeger weer voor een warm onthaal voor de Sint gezorgd, toen de Pieten de kinderen uit Heiloo voorzien hadden van strooigoed en sinaasappeltjes kon den ook zij zich laven en hun honger stillen. S. Buitenkant bisschoppelijk onderscheiden Een schaduw over het bezoek van de Sint, wierp het afscheid van de heer S. Buitenkant. 25 Jaar lang heeft hij er voor gezorgd dat de intocht van Sinter klaas vlekkeloos verliep, heel beschei den op de achtergrond verzette hij ont zettend veel werk. Sinterklaas noemde hem ,,een Buitenkant met een binnenkant". Namens het gemeentebestuur bood sin terklaas hem een linoleumsnede van Piet Veen aan, voorstellende het Witte Kerkje met de kraaien. Want zoals ve len waarschijnlijk niet zullen weten, ko men tegen zonsondergang ,,alle" kraai en uit Heiloo in de bomen bij het Witte kerkje bijeen om te vergaderen of de laatste roddeltjes te vertellen. Het is er dan een drukte van belang. Er is ook wel eens ruzie en dan vliegt er een ge deelte weg, maar die komen dan even later toch weer terug. Burgemeester Glijnis zag hierin een symbool en hoop te dat de heer Buitenkant ook altijd weer in de groep terugkwam. Maar Sinterklaas had persoonlijk ook iets voor de scheidende voorzitter. Hij onderscheidde S. Buitenkant met een bisschoppelijk kruis, (vervaardigd door Jan Giling) voor mevr. Buitenkant was er een prachtig boeket. Sinterklaas vond wel dat er iets aan het gemeentehuis moest veranderen, een ontvangst in de raadzaal ging er nog mee door, maar de laatste jaren was de ontvangst, in de kamer van de burge meester, erg benauwd, omdat er te wei nig ruimte is voor Sint met zijn gevolg. Maar het woord gemeentebosje moes ten we maar niet meer in de mond nemen. 's Middags trok Sint, met gevolg, de wijk in en mochten alle kinderen van Heiloo hun schoen zetten. Sem Buitenkant met om zijn hals het bisschoppelijke kruis. Zijn echtge note laat het zojuist ontvangen werk van Piet Veen zien. Donderdag 4 december De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 6 december Handbalvereniging Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, Egelshoek. Tussen 8.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331724. Base- en Softbal Club Heiloo, parkeerterrein sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, het Maalwater 1. Tussen 9.00 en 11.00 uur. Sint Benedictusschool, J.P.Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook dage lijks onder schooltijden kan oud papier gebracht worden. Ook lompen. Halen op verzoek: 331857. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 330234, bellen voor vriidag 12.00 uur (b.g.g. 332942). Alle schooldagen De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Brengen tijdens de schooluren, tussen 8.30 en 15.15 uur. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 en 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Heiloo, container nabij 't Trefpunt, Wester- weg 292, tussen 9.00-17.00 uur. Alle dagen Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij clubge bouw, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 voor vrijdag 12.00 uur. Bij geen gehoor: 332942. Fanfare showband T.K.H., Werkendelslaan 66. Tussen 8.00 en 20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Clemens Willibrordschool, container staat naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. Geef Max de Zak Max Tailleurstichting, voor uitzending van reumapatiënten. Depot voor gedragen kleding, huishoudtextiel, etc.: mw. W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851 MN Heiloo, tel. 331763. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goede ren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroftlaan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121. Kerstmarkt Freinetschool Woensdag 10 december: van half zes tot half acht 's avonds wordt in de Heilooër Freinetschool een kerstmarkt gehouden. In de feestelijk versierde school kunnen de kinderen samen met hun ouders allerlei kerstversierselen maken, die daarna in de kerstboom worden opgehangen. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek, in strumentaal en met zang door ouders. Tijdens de kerstmarkt zijn allerlei heerlijk heden te koop. Behalve voor ouders en kinderen staat deze kerstmarkt ook open voor familieleden en andere belangstellenden. Wereldwinkel De actie 'Wie krijgt een kado uit de Derde Wereld' belooft een groot succes te worden. In de afgelopen twee weken is er voor bijna 6.000,00 aan goederen ver kocht in de winkel, Stationsweg 103. Nog steeds kunnen we mooie kunstnijver- heidsprodukten aanbieden. Om u extra gelegenheid te bieden zijn we ook op de avonden van 3 en 4 december van 19.00-21.00 uur open. Inleveren van kopij voor advertenties e.d. tot uiterlijk j a 17.00 uur. Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo Natuurlijk had Sint Nico laas alle aandacht voor de vele kinderen die hem in Heiloo welkom heetten. GROTE KERSTSHOW IN RESTAURANT KLEIN VARNEBROEK Een aantal ondernemers organiseert het komende weekend voor de eerste maal een speciale kerstshow. Deze is bedoeld om u ideeën te geven voor kadootjes, alisten staat borg voor een kwalitatieve keur aan geschenkideeën en relatiege schenken: uw relatie is als het ware hun zorg. En trouwens, men zal er alles aan doen om uw persoonlijke ideeën over vorm, inhoud en levering met vakman schap in te vullen. Het is een kijk-, keur- en proefshow, Solitair 1 briljant 0.20 ct. normale prijs 1695,- december prijs 1215, Alliancering 9 briljanten 0.45 normale prijs 2410,- december prijs 1925, ct. Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 modieuze collectie voor betaalbare prijzen. Uw mantel veranderen en/of repareren? Wij verzorgen alles zeer vakkundig op eigen atelier. Gebr. Van der Stelt Wagenweg 1.1, Haarlem Tel. 023-312086 Lid Stichting Bontwaarborg Hertenlaan 8, Bergen Tel. 02208-95530 relatiegeschenken, originele verpakkm- een réMtië-' of geschenkenbeurs in het gen en dergelijke. Het pakket aan sur prises, ideeën en proefacties wordt geor ganiseerd door: - Jan Ranzijn van grutterij De Korenbloem, - Henk Scholten van de bloemisterij, - Pieter Ranzijn, traiteur en restaura teur van Klein Varnebroek, - Peter Groot, beeldend kunstenaar uit Egmond aan den Hoef. Juist de combinatie van deze vier speci- klein. Het gastvrije restaurant Klein Varnebroek acht het zich een eer u op eigen vertrouwde wijze te ontvangen voor de kerstshow '86. De show staat in principe open voor ie dereen, die kado-ideeën wil opdoen, wil ruiken, wil proeven. De show wordt ge houden op zaterdag 6 en zondag 7 de cember, beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur in het restaurant Klein Varnebroek (nabij zwembad 't Baafje). Op vrijdag 28 november heeft de heer Jos van Tricht z'n werkzaamheden bij het P.E.N. beëindigd, wegens het berei ken van de VUT-leeftijd. Op 7 deceml- ber 1953 is hij als monteur in dienst ge treden en zijn werkzaamheden begon nen in de gemeente St.Pancras. In mei 1963 is hij overgeplaatst naar de ge meente Heiloo. Aangezien hij 23 jaar de belangen van het P.E.N. in de gemeente Heiloo behartigd heeft, is het een zeer bekende persoonlijkheid geworden die zijn werk altijd met veel enthousiasme gedaan heeft. De laatste jaren hield hij zich voorna melijk bezig met verhuizingen, nieuw bouw en storingen. Vanwege zijn be kendheid werd hij regelmatig thuis door verbruikers gebeld, i.v.m. storingen, ze gelverbrekingen, verhuizingen, enz. Niemand deed ooit tevergeefs een be roep op hem, vandaar dat menigeen hem nog wel eens zal missen! In verband met het afscheid van Jos, verzoekt het P.E.N. nu iedereen bij sto ringen e.d. rechtstreeks contact op te nemen met het districtskantoor in Ou- <9 dorp, Edisohweg 12, tel. 072-122336. Afgelopen vrijdag werd, in een afgela den kantine, de laatste trekking verricht van de HSV-superloterij. Daarbij waren de ogen natuurlijk vooral gericht op de fraaie Renault 9 TC, de hoofdprijs van de actie, die tijdens deze laatste trekking een eerste eigenaar zou krijgen. Zo rond de klok van half elf was het zover: de notaris verrichtte de trekking en me vrouw Hoetjes, echtegenote van de lei der van het derde voetbalteam, Hans Hoetjes, kreeg de hoofdprijs toebedeeld. Voor de sfeer in de zaal was het natuur lijk prima, dat prijswinnares mevrouw Hoetjes zelf aanwezig was: het spontane feestje deed recht aan de hele avond, die door Joop Smeets en Jan en Anneke IJ- pelaan werd georganiseerd. Overigens kon er nog een grote prijs worden uitge deeld aan een der aanwezigen: Theo Kosters won de kleurentelevisie. Direct ervan genieten kon hij niet, hij had bar dienst en moest dus de dorstigen laven. Ook enkele kleinere prijzen konden di rect aan de winnaars gegeven worden. De avond begon overigens met een an der spel. Spelleider Joop Smeets had drie koppels voor een imitatie van de 1-2-3-show. Na de eerste twee ronden, waarin woorden die verband hielden met HSV en antwoorden op actuele vra gen gegeven moesten worden, bleven Rob Burgering en Carla Kaandorp over. Aan de hand van voorwerpen, aangereikt door de optredende ar tiesten, moesten zij zich een prijs ver schaffen. Het werd tenslotte een bon voor een heerlijke maaltijd bij restau rant Lotus. De HSV-superloterij is voor de vereni ging een groot succes geworden. Dat te- HELP! DE HOBBYFARM De Hobbyfarm vraagt met spoed voor de woensdagmiddag invalsters en/of vaste begeleidsters ter ondersteuning van het huidige team. Dit wegens het nijpende tekort aan begeleiding voor de kinderen op woensdagmiddag. Inlich tingen kan men krijgen bij: Marie José Zorg, Vredenoord 71, Heiloo, tel. 072-337846. kende zich al af bij de lotenverkoop: binnen twee weken waren de 1000 loten van de hand gegaan. Het initiatief voor de actie kwam van oud-voorzitter Beke. Van de opbrengst van de loterij heeft HSV veel achterstallig onderhoud aan de kantine kunnen plegen: nieuwe ko zijnen, schilderwerk, verwarmingen, nieuwe toiletgroep, oproepinstallatie, nieuwe bestuurskamer en wedstrijdse- NOGMAALS DE TWEEDE TREKKING VAN DE MVH-LOTERIJ Vorige week publiceerden wij in de Uit kijkpost al de lijst met prijswinnaars bij de tweede trekking voor de grote MVH- Sint Nicolaas-loterij. Wat wij helaas vergaten was te vermelden waar de win naars van de diverse prijzen het gewon- nene konden afhalen. Vandaar dat wij nogmaals de lijst publiceren. De ge noemde personen kunnen hun prijs op halen bij de Nederlandse Middenstands Bank aan de Heerenweg. Om vervelen de situaties te voorkomen wordt men verzocht om een legitimatiebewijs mee te brengen. In de Uitkijkpost van 17 de cember wordt de uitslag van de laatste trekking bekendgemaakt. Der_ tig prijzen ter waarde van 50 gulden (in de vorm van M.V.H.-cadeaubonnen) zijn gewonnen door: cretanaat en warmwaterinstallatie. een nieuwe Joop Smeets spreekt de dolblije mevrouw Hoetjes toe. Inzet: samen met garagehouder Bleeker wordt de deur van de Renault 9 geopend. GESLAAGD Op het laatst gehouden examen, afge nomen door de Associatie SMK te Alk maar, slaagden voor het praktijkdiplo ma machineschrijven de dames A. Bloothoofd, R. Hofman (Heiloo), R. Konst (Limmen), I. Kruijer (Heiloo), H. Mol (Alkmaar), E. Oudhoff, M. Tervoort (Heiloo), M. Tromp (Egmond a/d Hoef), A. Vader (Heiloo), H. Veld man (Koedijk) en de heren G. Baltus (Heiloo), L. Dekker, I. Hidma (Alk maar) P. Kraakman, R. Marcker (Hei loo), R. Ruis (Alkmaar), M. v.d. Vel den (Heiloo) en R. Verleun (Egmond a/Zee). Zij werden opgeleid door Insti tuut Dompvloet te Heiloo. KLEURWEDSTRIJD BOEKHANDEL HET HOEKSTUK Eindelijk is de uitslag bekend van de kleurwedstrijd, die door boekhandel Het Hoekstuk werd gehouden. Vanmid dag heeft Zwarte Piet de prijzen uitge reikt aan: Groep 1: Nicolien Nanne, Mark Tenha- gen, Niels Oosterwijk. Groep 2: Luutze Peek, Matthijs Ran zijn, Renske Keilman. Groep 3: Leonie van de Water, Suzanne Wisselink, Maaike Meijer. Groep 4: Marloes Koster, Emiel Schot vanger, Mitjam IJnsen. P.J.L. v.d. Bijl, Obriglaan 44, Heiloo, v. der Blom, Kennemerstraatweg 283 Heiloo, Appel, Obriglaan 54 Heiloo, P. Koning, Termijen 149 Heiloo, Holster W.d.f., Mariënstein 187 Heiloo, Pa- lenstein, Laarmanstr. 13 Heiloo, Hei nis, Holleweg 66 Heiloo, D.R.L. Beret- ty, Termijen 165 Heiloo, Bekooy,.Bos- winde 41 Heiloo, van der Zee, Bayers- hoffweg 22 Heiloo, J.C. Raven, Boe kenstein 18 Heiloo, G. Valkering, Pr. Irenelaan 86, Egmond a/d Hoef, S. Mooy, Belieslaan 16 Heiloo, K. Peper kamp, Mariënstein 99 Heiloo, Wasse naar, de Ronge 25 Heiloo, Verver, Hoogeweg 35 Heiloo, M. Plas, Dommel 111, Heerhugo waard, L. Tehupeorie, Boekelemeerweg 21 Heiloo, C. Spits, Mariënstein 115 Heiloo, v. Waveren, Spanring 14 Heiloo, A. Louter, Mande- makersstr. 5, Alkmaar, A. Hoekstra, Bayershoffweg 72 Heiloo, M. Delpra- do, Holleweg 72 Heiloo, C. Kuys, Het Bleekveld 18 Heiloo, van Roon, Bra semcroftlaan 13 Heiloo, S. van Schoo- ten, Butterlaan 67 Heiloo, R. Ruiter, Heerenweg 50 Heiloo, D. Hekker, Vrieswijk 14 Heiloo, J.C.M. van der Poel, Harrelaars 55 Heiloo, Dobber, Hoghe Weijdt 19 Heiloo. Vijftien mensen wonnen bonnen ter waarde van 100 gulden: C. van der Heu vel, Goodeslaan 65 Heiloo, E. Blom, Zeeweg 203 Heiloo, De Ridder, Winkel- maxplantsoen 3, Egmond aan Zee, T. de Haan, Zeeweg 212 Heiloo, J. Bak ker, Krijt 14, Egmond Binnen, H. van Dijk, Vrieswijk 106 Heiloo, H. Ter voort, Termijen 6 Heiloo, J. Abbo, de Ronge 2 Heiloo, Mevr. C. Koppes, v. Aostastraat 26 Heiloo, J. den Nijs, Westerweg 96 Heiloo, C.A. Jaring, Willem de Zwijgerlaan 194 Alkmaar, N. v. Gijlswijk, Butterlaan 53 Heiloo, J. Mosselman, Burgwal 18, Enkhuizen, Neefjes, de Spanring 3 Heiloo, R. Ver ver, Hoogeweg 35 Heiloo. Drie prijzen van 200 gulden gingen naar: v.d. Werf, Vredenoord 34 Heiloo, R. van Kuilenburg, Vredenoord 155 Heiloo, H.J. Kortink, Oosterzijweg 17 Heiloo. Waardebonnen tot 500 gulden zijn ge wonnen door: Fam. de Winter, Boswin- de 58 Heiloo, P. de Ruiter, de Blomhof 14 Heiloo. De hoofdprijs, MVH-bonnen voor een bedrag van 1000 gulden, werd door lo ting toegekend aan: Mörs-Wissenburg, De Dresch 4 Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 1