Verenigingsogetida Nieuws voer 55plussers Herman Brood kind aan huis bij De Vriendschap in Akersloot Betaling van de verontreinigingsheffing Vakantie door en voor ouderen Door gebrek een ruim te is het luOyGiijK uaf mgeievei voor de Uitkijkpost de •ze week niet is gepleetst. In dien de ruimte het toeleet. zi uilen wij de tekst zoveel mogi gende week opnemen, dijk vol- UITKIJKPOST 30 DECEMBER 1986 KERSTTOERNOOI BV DE POMMERANS Op 16 december werd voor BV De Pom- merans in de Biljartsociëteit Heiloo het jaarlijkse Kersttoernooi gehouden. Door de leden werd sportief gestreden om bij de eerste drie plaatsen te eindi gen. Tot de laatste wedstrijd bleef de spanning erin. Uiteindelijk werd A. Ekkes nr. 1, welke het presteerde een partij met een moy enne van 6,40 te spelen. N. Lapère werd nr. 2 en speelde zijn beste partij met een moyenne van 4,42. H. Dekker werd nr. 3 en zijn beste partij werd gespeeld met een moyenne van 2,92. Aan het einde van de partijen volgde de prijsuitreiking door de vice-voorzitter H. Dekker en elke deelnemer ging met een leuke prijs en een verrassing voor thuis tevreden naar huis. Door heer H. Dekker werd deze zeer geslaagde avond met een dankwoord aan alle leden besloten. KERSTAVOND KATHOLIEK VROUWENGILDE Na een woord van welkom aan pastoor Ruiter en het Antoniskleinkoor door mevr. Tummers, las pastoor een stukje voor uit het kerstevangelie van Lucas en hield een korte overweging. Het koor zong a capella; o.a. Der Tag vertreibt die Finstre Nacht, Benedictus, Ave Ma ria, etc. In de pauze kregen de wijkleidsters en de reiscommissie een attentie als blijk van waardering voor hun werk van af gelopen jaar. Het koor vervolgde met 'Englische Gruss' en vele andere liede ren. In de hieropvolgende pauze werden de namen van de zieken opgelezen, waarvoor 's morgens fruitbakjes waren gemaakt. De collecte om de onkosten te dekken bracht 185,- op. Hierna las mevr. Jo Nele een kerstverhaal voor van Jan Wolkers 'een zwarte advent'. Wegens een jubileum volgend jaar, heeft het bestuur besloten voor een één- dagsbestuur in november 1987. Na een blik onder de stoel kwamen de volgende dames Mevr. Schram, Castricum, Schaft, Levering, van Dijk, Beentjes en Metselaar naar voren en ontvingen een kleine attentie als aanmoediging. Tot slot zongen wij samen nog wat kerstliederen. ZWEMBAD LOOS Ter afsluiting van het jaar 1986 zijn aan de onderstaande kinderen en volwasse nen 82 diploma's uitgereikt door Zwem bad Loos. Diploma A: Hidde Andriessen; Manon van Beek; Jeroen Bisselink; Lisette Blakborn; Charlotte Blijden; Vivian Ann Boeree; Jeroen Bom; Sietse Bos; Froukje Brans; Veronique Elte; Mark Eijbergen; Lieset Franse; Vannessa ten Hulsen; Shanna James; Reinier Kaper; Jeppe Kleyngeld; Celine Kuyper; Theo- Gerard Lawant; Sander Molenkamp; Ralf Mulder; Sandra Ooyevaar; Jeroen Ooyevaar;. Ilse van de Poel; Evalien Reus; Nienke van Rooijen; Bart van Schagen; Jeanette Smit; Carla Snel; Va nessa Stam; Maartje Ulder; Marloes Wessel; Dominique van Wijngaarden; de heer E. J. Lub. Diploma B: de heer Harris; de heer Mooij; mevr. Mooij; Maartje Beentjes; Annemarie te Beest; Andy Boeree; Femke v.d. Bosch; Joëla van Dantzig; Ricky Elenbaas; Brian Genet; Xander Hoks; Bas Houtènbos; Martine Mans handen; Lize Lusch; Sander van Nes; Ivo Noorlander; Ingrid Petram; Marise Ramaker; Bas Rotteveel; Amar Sangha; Maarten van Scheyen; Martin Skelly; Henk Smit; Roderick Stein; Jasper Stein; Otto Vennik; Dave de Wildt; Remko Wilson. 200 Meter: Jacquelien Almer; Ellen Zijlmans; Ellen van der Cingpl; Maria Noé; Erik Lammers; Rik Zeeman; Jan van Schie; Atze Zwirs. Overl. Brons: Karlijn Sengers; Anne- marieke Schoonderwalt; Carin Spren keling; Astrid Greyer; Jan Willem Hek man; Irene Beudeker; Kirsten Stoffers; Paulien Gmelig; Gertjan Bark; Kees Jan Hoogland. 400 Meter: René Letschert; Corien Schoof; Jeroen van Arkel. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Vrijdag 2 januari Zaalvoetbal, diverse clubs 17.45-23.00 Zaterdag 3 januari Zaalvoetbal, diverse clubs 09.00-22.00 Zondag 4 januari Handbal, diverse clubs 10.00-16.00 Zaalhockey, diverse clubs 16.00-23.00 Maandag 5 januari Volleybal, Effect 17.30-23.00 Dinsdag 6 januari Volleybal, Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 7 januari Zaalvoetbal, diverse clubs 17.45-23.00 DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslag woensdag 17 december (3e peri ode; 3e zitting): A 1. de Waal - Bakker 6D/2; 2. Dol mans - van Twuijver 54; 1. Roozen - Schaffer 57; 2. Middelbeek - Daudey 54/2. B 1. de Jager - de Wilde 63 Vi 2. Eber- son - Vijn 53; 1. Grootes - Dekker 55/2; 2. Coebergh - Goldsteen 531/2. C. Tuinstra - Tuinstra 61 Zi\ 2. Roos - Maas 571/2. 1. van der Linden - Sand- kuyl (55) 67; 2. de Geus - Blikslager 541/2. D. 1. Ruigewaard - Hulst 68; 2. van Vegten - Schimmel 58. 1. Rus - Otte 581/2; 2. van Aken - Zuidema 55Vi. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Kerstviering 1986 Op dinsdagavond 16 december was een groot aantal dames van de NVvH naar de feestelijk versierde zaal van de gere formeerde kerk gekomen om de jaar lijkse kerstavond te vieren. Onze presi dente, Dorothee Zuijdgeest-Winkler had haar inleiding geplaatst tegen een uitspraak van Pearl Buck: ,,Veel men sen missen het kleine geluk, omdat ze vergeefs wachten op het grote". Ons dameskoor, onder leiding van Joke Cortie en aan de piano begeleid door Nel de Vries, opende met het zingen van een aantal Christmas Carols als voorbe reiding op de diaserie, die de heer Faber zou gaan vertonen. In zijn inleidende praatje over de serie vertelde de heer Fa ber hoe een Engelse aristocratische fa milie rond 1900 de kersttijd placht door te brengen. De dia's waren gemaakt van schilderijen van John Wooda. De serie gaf een levendig beeld van de twaalf da gen tussen Kerstmis en Driekoningen. Na de pauze, waarin we getrakteerd werden op een drankje en een hapje, volgde het tweede deel van de avond: een diaserie over Hollandse winters aan de hand van werk van bekende land schapsschilders, zoals P. Brueghel, H. Averkamp, v. Ruijsdael, A. Schelfhout, Koekkoek en vele anderen. De echte Hollandse wintersfeer werd er treffend door opgeroepen. Ons dameskoor zong aansluitend een paar Hollandse kerstlie deren en met het gezamenlijk zingen van Stille Nacht" werd deze laatste verenigingsavond in 1986 besloten. Kookcursus De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen start op maandagavond van 19.30 - 22.00 uur 26 januari een nieuwe kookcursus voor mannen, vrouwen en jonge mensen. Het is een cursus bedoeld voor mensen, die al enige kookvaardig- heid hebben. Mogelijk zijn er moeders en/of vaders, die dat samen met hun kinderen willen doen en wanneer de cur sus afgelopen is in hun eigen keuken verder gaan. In het verleden is gebleken dat veel jonge mensen, die deze cursus gevolgd hebben, bij het op kamers gaan wonen goed voor zichzelf konden zor gen. De cursus (6 lessen) worden gege ven in de Agnesschool, Pastoor van Muijenweg 16. Kosten kookboek 10,00. Verdere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door Mw. J. Bikker, tel. 331273. Zaterdag 3 januari komt Herman Brood met zijn makkers naar dancing De Vriendschap in Akersloot, alwaar hij voor de zoveelste keer de zaal op zijn kop zal zetten. Vele bijnamen zijn al aan Herman gegeven, zoals 'Godfather van Neerlands Rock and roll'. Voor Akersloot zou je kunnen zeggen 'Kind aan Huis' want zeker tweemaal per jaar staat Herman met zijn kornuiten op het podium van De Vriendschap. Herman Brood heeft al zijn ouwe gab bers weer om zich heen verzameld: Da vid Hollestelle op gitaar, evenals Dany Lademacher. Op de bas de onverzette lijke Rudy Ejnglebert en de drums wor den zoals vanouds beroerd door Ani Meerman; tenslotte op piano en tegelij kertijd de zang verzorgend Herman Brood himself. Alle oude hits en natuurlijk een grote portie nieuw materiaal zullen de revue passeren, en zo kunnen wij wederom ge- UNIE VAN VRIJWILLIGERS ZOEKT VRIJWILLIGERS VOOR BINGO-MIDDAGEN Al jaren verzorgt de UW in Overkerck een bingo-middag: ca. 50 bewoners van het tehuis en de omliggende huisjes ko men vrijdagmiddag om 14.00 uur in de recreatiezaal bijeen. De vrijwilligers zet ten de tafels, stoelen, kopjes en het spel klaar. Daarna halen zij bewoners, die niet alleen naar de zaal kunnen komen, van hun huis of hun kamer. Een van de vrijwilligers heeft voor de prijsjes gezorgd. Om ongeveer 14.30 uur gaat het spel be ginnen. Tussen de spelers zitten de hel pers om mensen, die wat slechter gaan zien of horen en voor wie het spel te moeilijk wordt, te helpen. Het is dan ook voor iedereen erg gezellig. Na af loop (ca. 16.30 uur) brengen we de ou deren weer terug. Door iedereen, spelers en helpers, wordt naar deze middag uitgekeken. Om te zorgen dat deze middagen door kunnen gaan, heeft de UW dringend vrijwilligers nodig. Heeft u belangstel ling of wilt u iets meer weten over dze middagen? Belt u dan naar M. Scholte (tel. 337641) of T. Eberson (tel. 336262) of op de kantooruren: maandag, woensdag en vrijag van 12.00-14.00 uur (tel. 335296). Kontakten De Unie van Vrijwilligers heeft in Hei loo veel vriendschappelijke kontakten. Ongeveer 50 vrijwilligers bezoeken re gelmatig zelfstandig wonende ouderen, ouderen in verzorgingshuizen, invaliden en anderen, die door omstandigheden eenzaam zijn. Deze mensen hebben net als iedereen behoefte aan gezelschap, een vriendelijk woord, een kleine han dreiking. Ze willen wel eens wandelen, zelf booschappen doen of een spelletje spelen. Zij kunnen deze zo gewone din gen niet alleen en de UW wil ze daar graag bij helpen. Nu steeds meer ouderen in een eigen huis blijven wonen, wordt de vraag om hulp steeds groter. Wij zoeken dan ook vrijwilligers, die een paar yur per week over hebben voor een ander. Wilt u over dit fijne werk meer weten, belt u dan naar: M. Scholte, (tel. 337641), W. Hund (tel. 330956), of op de kantoor uren maandag, woensdag en vrijdag van 12.00-14.00 uur (tel. 335296). KERAMIEK-KURSUS IN ALKMAAR De kursus, onder leiding van Marieke Koudstaal, is bedoeld voor mensen die zich ertoe aangetrokken voelen om met klei te werken en willen leren hun ideeën in dit materiaal om te zetten. De kursus richt zich enerzijds op de technische kant van de keramiek (handvormen en glazuren), anderzijds wordt d.m.v. aan geboden opdrachten getracht het blik veld op vormgevingsmogelijkheden te verruimen. De kursus-opzet is zo, dat beginners en gevorderden op hun eigen nivo kunnen werken. De nadruk ligt op de zgn. 'vrije vormgeving'. De kursus bestaat uit 12 lessen, welke ieder half jaar worden gegeven. Er wordt gestart in september en in janua ri. Als er plaats is kunt u zich ook tus sentijds opgeven. Voor een uitgebreider informatie-formulier en/of inschrijving kunt u de volgende telefoonnummers bellen: 072 - 156231 of 072 - 117448. nieten van zijn grootste hit aller tijden 'Saterday Nigth', maar natuurlijk zul len ook vele hits van o.a. Mavin Gay worden gespeeld. Kaartjes voor dit wervelende optreden zijn verkrijgbaar bij De Vriendschap in Akersloot. Zorg dat je er op tijd bij bent, het brood vliegt weg dezer dagen! SCHIETSPORTVERENIGING DE VRIJHEID HEILOO Het bestuur van schietsportvereniging De Vrijheid Heiloo laat u weten dat van de obligatielening de nummers 1 tot en met 130 per 1 januari '87 zijn uitgeloot. Informatie over de verzilvering van de obligaties kunt u krijgen via de penning meester tijdens de clubavonden. Die zijn op maandag- en woensdagavond vanaf 20.00 uur in het clubge bouw/schietbaan in sportpark Het Vennewater. OMGAAN MET LICHAMELIJKE KLACHTEN Bij het Buro Algemeen Maatschappelijk Werk te Heiloo gaat maandag 9 februa ri een groep starten voor mensen die hinder hebben van lichamelijke klach ten. Het doel is deze mensen bewuster te maken van de relatie die er bestaat tus sen spanningen en het ontstaan van li chamelijke klachten, en samen manie ren te vinden om beter met spanningen om te gaan. De bijeenkomsten zijn gep land op 12 achtereenvolgende maanda gavonden. Voordat de groep start zal met elk van de deelnemers apart een gesprek worden gevoerd. Zij worden ook aangeraden eerst met de huisarts te overleggen. Voor meer informatie en aanmelding kan men tot uiterlijk half januari te recht bij: Marga Conijn, Buro Maat schappelijk Werk Heiloo, Kenne- merstraatweg 382, tel. 072-330984 tij dens het spreekuur op maandag, woens dag en vrijdag van 9.00-10.00 uur, of bij: S.T.A.M.A. Nassaulaan 5, tel. 072-110804 of bij Marianne van Betten, Gezondheidscentrum Oudorp, Oudor- perplein 18, Alkmaar, tel. 072-153569 tijdens het spreekuur op maandag en donderdag tussen 13.00-13.30 uur. ntin imfi/i UB KOpiJ ADOPTIEF OUDERS Twee medewerksters van Riagg Noord- Kennemerland starten in januari 1987 een "cursus" voor adoptief ouders. Waarom zou u, als adoptief ouder, meedoen aan zo'n cursus? - omdat u iets meer wilt weten over de ontwikkeling van kinderen in het algemeen, - omdat u iets meer wilt weten over on derwerpen die met adoptie te maken hebben in het bijzonder (b.v. hechting, angsten), - omdat ouders elkaar praktische steun en tips kunnen geven, - omdat u soms twijfelt of u het wel goed doet, - omdat u wel eens wilt weten of u ook op andere manieren op uw kind kunt reageren. In de cursus wordt informatie gegeven over de ontwikkeling van kinderen en over het reageren op kinderen. Daar naast kunnen ouders met elkaar erva ringen uitwisselen. Naast een aantal vaste onderdelen worden de onderwer pen van de cursus in overleg met elkaar en de begeleiders vastgesteld. De cursus bestaat uit twaalf bijeen komsten op dinsdagavond van 20.00 tot 22.30 uur van 13 januari tot 14 april i987. De cursus brengt geen kosten met zich mee. Voor aanmelding of telefoni sche informatie kunt u kontakt opne men met Else Lindeboom (072-618084) of Hilde Marx (072-156964). ALTERNATIEVE GENEESWIJZEN Steeds vaker hoor je van mensen, die na eerst een normale arts ge raadpleegd te hebben, besluiten hun geluk eens te beproeven bij de alter natieve geneeswijzen. Een alterna tieve geneeswijze is een andere ge neeswijze dan die welke op de uni versitaire artsen opleiding wordt ge leerd. Zo'n dokter bedient zich dus van een 'alternatieve' geneeswijze: andere gezichtspunten en andere be handelingsmethoden en technieken. We hebben voor u een globaal overzicht gemaakt, zodat u een beetje weet wat voor andere ge neeswijzen er nog meer zijn dan de gebruikelijke. Acupunctuur De acupunctuur bedient zich van naalden. De naaldentherapie uit China bestaat al erg lang. Deze ge neeswijze hangt de gedachte aan, dat de levensenergie in het lichaam via bepaalde banen stroomt. Ieder lichaamsdeel wordt door bepaalde, langs vastgestelde lijnen verlopende energiestromen verzorgd. Zolang er voldoende energie in de weefsels stroomt, bent u in evenwicht en ge zond. Als de toevloed van energie wordt onderbroken, wordt het evenwicht verstoord en bent u ziek. Door met naalden de diverse ver stoorde energiestromen te stimule ren wordt het evenwicht weer her steld. De laatste ontwikkeling is de verdoving en pijnbestrijding door middel van het plaatsen van naalden. Podotherapie Podotherapie, ofwel voetzoolmas sage, beziet de voetzool als een re- flexgebied. Men ziet de voetzool als een 'landkaart' van het lichaam. Elk lichaamsdeel heeft op de voet zool een eigen punt, dat met het li chaamsdeel correspondeert. Door nu dat punt te masseren oefent men inlvoed uit het lichaamsdeel of or gaan dat met zo'n punt in verbin ding staat. Manuele therapie Manuele therapie, ook wel chiro- practie, osteopathie of bottenkrake- rij genoemd, houdt zich voorname lijk bezig met de wervelkolom, voor de meeste rugklachten wordt in de gewone geneeskunde geen oorzaak gevonden. De manuele therapeut zal het daar over het algemeen niet mee eens zijn. Deze gaat er namelijk van uit dat alle of in ieder geval de meeste klachten het gevolg zijn van een minimale verschuiving van een wervel, soms maar een kwestie van een milimeter. Door die verschui ving, die met het blote oog bijna niet waar te nemen is, kan een ze nuw beklemd raken, waardoor de pijnklachten ontstaan. Het recht zetten vaft de wervel is handwerk. De behandeling is vrij kort, niet pijnlijk en is geen grote ingreep. INLEIDINGSCURSUS ANTROPOSOFIE Vele mensen komen tegenwoordig in aanraking met werkgebieden die uit de antroposofie ontwikkeld zijn: vrije scholen, antroposische geneeskunde, kunstzinnige therapieën, biologisch- dynamische landbouw, enz. De gedach- tenwereld en visie waaruit al deze aciti- viteiten ontwikkeld worden is de antro posofie hetgeen letterlijk betekent: wijs heid aangaande de mens. Wat is antroposofie? Wat houdt de an troposofische scholingsweg in? Kan an troposofie een hulp voor mij zijn om beter met mijzelf en met de wereld om mij heen om te gaan? Op deze vragen wil ik graag ingaan tijdens een inleiding scursus gedurende zeven achtereenvol gende maandagochtenden te beginnen maandag 12 januari van 9.30-11.30 uur bij mij thuis: Vladerackerlaan 15. Naast een uiteenzetting over het antro- pofische mens- en wereldbeeld is er gele genheid om op vragen in te gaan en met elkaar hierover in gesprek te komen. Deze cursus wordt georganiseerd vanuit het studiecentrum voor Antroposofie. Bijdrage in de onkosten: 25,- voor de hele cursus of 5,- per ochtend. Graag telefonische opgave vooraf: Ria Takens, Vladerackerlaan 15, Heiloo, Tel. 332290. BIG FAT JOHN RUSSELL IN J.O.E.B. Ja hoor, Big Fat John Russell en zijn band komen wederom in JOEB. Dit na tuurlijk vanwege het vorige succesvolle optreden, dat door jullie alom werd ge waardeerd. Dat John bij jullie zo aan slaat komt natuurlijk door de rasartiest zelf; met zijn warme gevarieerde stem weet hij menig hart te stelen en bezorgt hij de rest kippevel. John is tot ver over de grenzen be roemd. Niet alleen door zijn uitstekende covers, maar ook door zijn eigen num mers. Of het nu funk, disco, blues, rock of hardrock is, "no problem" voor John.Nummers van o.a. Ottis Redding, The Stones of Jimmi Hendrixs, het klinkt allemaal perfekt. Ja, John is echt nog iemand met volu me, niet alleen lichamelijk - hij weegt zo'n beetje 225 kg - maar ook muzikaal gezien. Dit optreden mag je niet missen als je je had voorgenomen om het nieu we jaar goed te beginnen. Dus ga met rasse schreden zondag 4 januari naar JOEB, want vol is vol. JOEB kan je vinden op Herenweg 69, Egmond- Binnen; zaal open om 16.00 uur. En tree 5 gulden. ENGELS VOOR 55-PLUSSERS De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert reeds enige jaren met veel succes een cursus Engels. Om dat de belangstelling toeneemt be gint er op maandag 12 januari een nieuwe cursus voor beginners. U kunt aan deze cursus deelnemen, omdat - u nog nooit Engels heeft geleerd of ooit vroeger, maar de taal nauwe lijks heeft gebruikt; - u heeft gemerkt dat het tijdens de vakantie toch maar gemakkelijk is zich in het Engels verstaanbaar te maken; - uw kinderen of kleinkinderen in het buitenland wonen; - u nu de tijd heeft voor deze nuttige bezigheid. Naast deze beginnerscursus organi seert de Stichting Ouderenwerk Heiloo meerdere cursussen Engels op verschillende niveau. In januari begint tevens een cursus conversatie voor gevorderden. In een groep van ongeveer 15 personen van uw eigen leeftijd wordt er door bevoegde do centen in uw eigen tempo les gege ven. De bedoeling van deze cursus sen is het leren spreken en verstaan van de Engelse taal. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. De kosten bedragen 40,00 per half jaar. Voor nadere informatie: de heer J. Linnekamp, tel. 333872, of de Stichting Ouderenwerk Hei loo, tel. 331297. NOOIT TE LAAT OM MET BADMINTON TE BEGINNEN Ter introductie van "Badminton voor 55-plussers" organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met Sporthal Venne water, Het Zevenhuizen 48 te Hei loo, op woensdag 14 januari van 14.00 tot 16.00 uur een gratis mid dag Badminton voor 55-plussers. Altijd al aan badminton willen doen, maar er nooit toe gekomen of er de tijd voor gehad en nu te laat? Onzin. U hoeft toch geen toppresta ties te leveren. Het gaat er om fit te blijven; anderen te ontmoeten; sa men op plezierige wijze gezond te blijven. Juist als U nog nooit aan badminton gedaan hebt, kunt U vanaf 14 januari iedere woensdag middag - onder deskundige leiding - op 9 badmintonbanen met deze sport kennis maken. De kosten be dragen - na 14 januari - 2,per week. Gemakkelijk zittende kleding wordt aanbvevolen. Trim- of sport schoenen zijn verplicht. Voor eventuele nadere informatie en/of opgave kunt U op 14 januari in de Sporthal Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 terecht, of zich wenden tot de Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294 te Hei loo, tel. 331297. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) Fotograferen kan iedereen! Maar de een wat beter dan de ander, en sommigen veel beter. Waarin zit hem nu dat ver schil? Daarin gaf op de clubavond van dinsdag 16 december in het Open Huis de bekende fotograaf Wout Gilhuis een nader inzicht. Met behulp van 2 diaprojectoren liet hij de verschillende aspecten, die voor de kwaliteit van een opname een rol spe len, zien. De invloed van technische aspecten, zoals soort lens, diafragma opening, belichtingstijd, soort film, onder- en overbelichting, scherptediep te, filters etc. Het al of niet op de juiste wijze gebruik maken van de technische middelen kan beslissend zijn voor de artistieke kwali teit van de opname. Evenals uiteraard de composite van het beeld, waaraan de heer Gilhuis eveneens aandacht wijdde. De zeer fraaie dia's verleenden aan het betoog een grote overtuigenskracht. De ca. 50 belangstellenden zijn naar huis gegaan met nieuwe impulsen om betere foto's en dia's te gaan maken. Met een slotwoord van de voorzitter en een applaus werd de heer Gilhuis be dankt voor de leerzame avond. HANDSOME EIGHT Handsome Eight/Casino Bergen heeft de laatste weken zowel op toernooige- bied als in de competitie van de^oofd- klasse zaalvoetbal goed geboerd. In het eigen kersttoernooi voor een nagenoeg uitverkochte sporthal Hoornsevaart drongen de zebra's, ondanks het ont breken van Peter Arntz, verrassend tot de finale door. Zij schakelden eerst zo wel de sterke bekerhouder Neptunes (Rotterdam) als de gevreesde All Stars (met o.a. Jan Zwarthoed en André Sta- fleu) uit. In de eindstrijd tegen AV Jan III (twee klassen hoger) stonden de blauwwitten kort voor tijd nog met 2-1 voor, toen de gelijkmaker viel. In de strafschoppenserie was de tegenstander de gelukkigste. In de competitie versterkte Handsome Eight/Casino zijn positie door winst op concurrent MCA, dat de laatste tijd sterk opkwam (6-2). Eerlijk gezegd was de meerderheid van Handsome Eight niet zo groot als de forse uitslag zou doen denken. Betere conditie en grotere schotvaardigheid leidden in dit boeien de, aanvankelijk spannende duel alsnog tot een overduidelijke zege. De oude supporter van Handsome Eight: 'Op mijn leeftijd zijn ruime over winningen een zegen....'! De stichting Vakantie door en voor Ouderen te Heiloo, kortweg D.V.O. genoemd, organiseert ook in 1987 een aantal interessant meer daagse vakantiereizen. Bij voldoen de deelname zijn dat er vier. Op ve ler verzoek is Twente, met als stand plaats Haaksbergen, weer eens in het programma opgenomen, mede ten gerieve van hen, die hun vakan tie liever in eigen land doorbrengen. Ons programma ziet er als volgt uit: 1. Een 7-daagse reis naar Twente, met als standplaats Haaksbergen. Verblijf in hotel Morssinkhof. Alle 2-persoonskamers, hebben douche en toilet. Lift aanwezig. Reisleidster is mevrouw H. Dekker-Idema, Ken- nemerstraatweg 177, Heiloo. Ver trek zaterdag 13 juni. Terugkeer vrijdag 19 juni. 2. Een 7-daagse reis naar de Moezel (West Duitsland), met als stand plaats Dieblich, nabij Koblenz. Ver blijf in hotel Pistono. Alle kamers met douche en toilet. Lift aanwezig. Reisleider is de heer J. Hooijberg, Maertenshof 18, Alkmaar. Vertrek zaterdag 4 juli. Terugkeer vrijdag 10 juli. 3. Een 7-daagse reis naar Röhn/ Hessen (West. Duitsland), met als standplaats Alsfeld. Verblijf in ho tel Zum Schwalbennest. Alle ka mers met douche en toilet. Reisleider is de heer IJ. v.d. Blom, Vredenoord 79, Heiloo. Vertrek za terdag 25 juli. Terugkeer vrijdag 31 jpli. 4. Een 10-daagse reis naar het Bei erse woud (West Duistland), met als standplaats Haidmühle. Verblijf in hotel Moldau. Alle kamers met douche en toilet. Reisleider is de heer W. Otte, Middelhof 31, Hei loo. Vertrek zaterdag 29 augustus. Terugkeer maandag 7 september. Nadere mededelingen over deze rei zen vindt u ook in de folder van D.V.O. De folder kunt u aanvragen bij de volgende personen (ook voor nadere inlichtingen): de heer IJ. v.d. Blom, Vredenoord 79, 1852 WG Heiloo, tel. 072-336455; me vrouw Dekker-Idema, Kenne- merstraatweg 177, 1851 BE Heiloo, tel. 072-332528; de heer W. Otte, Middelhof 31, 1851 BV Heiloo, tel. 072,334213; de heer J. W. la Rooij, Zevenhuizerlaan 27, 1851 MR Hei loo, tel. 072-331480; mevrouw J. Glorie-Sneekes, Hogeweg 197, 1906 CX Limmen, tel. 02205-2261; de heer J. A. Struijf, Graaf Jankade 4, 1814 JL Alkmaar, tel. 072-1.11361; de heer J. Hooijberg, Ma^rt^shof 18, 1816 CB Alkmaar, tel, 072- 114758. NIEUWJAARSRECEPTIE ANBO/KBO Besturen, medewerkers en leden van beide ouderenbonden kunnen elkaar op vrijdag 2 januari de beste wensen doen toekomen. Voor de re ceptie is 1 uur gereserveerd (van 14.00-15.00 uur) en dan wordt er niet gebiljard of gekaart. Voor hap jes en drankjes is weer gezorgd. Graag tot ziens in het Trefpunt, Hoog en Laag 7A, Heiloo. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO Woensdag 17 december vierden wij kerstfeest. De zaal van de gereformeer de kerk zag er, met zijn met kerststukjes en kaarsen versierde tafels sfeervol uit. De presidente zei in haar openings woord dat kerstfeest een feest is, dat omgeven is met vele dingen. Je kunt die zien, maar je kunt er ook bij stilstaan en je afvragen, wat heeft het je te zeggen. Het zangkoor o.l.v. Mevr. A. Knop- Kleymeer zong hierna met veel overgave enige lie.deren. Na de gezamenlijke broodmaaltijd volgde een samenzang. Vervolgens trad onze toneelclub voor het voetlicht met het kerstspel in 3 be drijven, 'Het goede haventje'. Dit is de naam van een vervallen pension, waar de dames na vele verzoeken, mochten overnachten. Na hun kerstinkopen te hebben gedaan was er namelijk een dik ke mist opgekomen en konden zij niet meer naar de overkant naar huis. Na veel improviseren gelukte het de dames om toch nog kerstavond te vieren. Met een spontaan applaus werd het goede spel van deze groep beloond. Aan het slot van de avond zong het koor nog een kerstlied. Mevr. J. Nieuwenhuis-Bieman bedankte hierna allen, die aan het welslagen van deze kerstavond hadden meegewerkt. ROLSTOELBUS HEILOO Met het oog op de komende feestdagen willen wij onze donateurs/passagiers prettige kerstdagen toewensen en een goede gezondheid voor 1987. Onze stichting bestaat uitsluitend uit vrijwilligers en daardoor kunnen wij ge gadigden tegen zeer laag tarief naar de plaats van bestemming brengen. Onze bus heeft een lift. U wordt door onze vriendelijke chauffeurs op het plateau gereden en langzaam stijgt de lift naar boven en u bent in een oogwenk in.de bus. Gemakkelijker kan 't niet. U wordt van huis gehaald en naar uw opgegeven adres gebracht en weer terug. Wellicht iets voor de feestdagen om er eens fijn uit te gaan. Inlichtingen krijgt u op tel. 335149. U kunt donateur worden reeds vanaf f 10,00.per jaar. U steunt dan een voor velen onmisbare vervoer-mogelijkheid. Mogen wij op u rekenen? Hopenlijk gaat de telefoon op nummer 335149 vele malen over. Bankrelatie: Rabo Heiloo, rek.no. 32.70.39.760; giro rek. v.d. bank: 269978. Ook in het komende jaar krijgt iedere gebruiker van een woonruimte in het ge deelte van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal van het hoogheem raadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland een aanslag verontreinigingsheffing. Voor 1987 bedraagt de aanslag - net als in de afgelopen jaren - 210,00. Normaal gesproken moet deze aanslag in twee termijnen worden betaald. Beta ling in hoogtens twee termijnen bleek echter nog wel eens bezwaarlijk te zijn. Daarom is enkele jaren geleden voor huishoudens die uit meer dan één per soon be$taan onder bepaalde voorwaar den de mogelijkheid geopend om de aanslag in zes maandelijks termijnen van 35,00 te voldoen. Met ingang van het heffingsjaar 1987 komt er voor huishoudens die uit meer dan één persoon bestaan een betalings wijze bij: de 10-termijnenregeling. Over deze regeling heeft overleg plaatsgevon den met de woonlastencomités. De 10-termijnenregeling zal in 1987 en 1988 bij wijze van proef worden toegepast. Aan de hand van de resultaten zal wor den beslist of deze manier van gespreide betaling ook na 1988 mogelijk zal blijven. Stacaravan en zomerhuizen Opnieuw is over het belasten van staca ravans en zomerwoningen in de veron treinigingsheffing een belangrijke beslissing genomen. Gebruikers van sta caravans en zomerwoningen, die zijn uitgerust met de nodige sanitaire voor zieningen, ontvangen al enige jaren zelf een aanslag verontreinigingsheffing van 3 vervuilingseenheden. In een eerste principiële beroepsproce dure besliste de belastingrechter dat het hoogheemraadschap terecht geen on derscheid maakt tussen zomerwoningen enerzijds en woonhuizen in stad en dorp anderzijds. Een dergelijk onderscheid vond geen steun in de Wet verontreini ging oppervlaktewateren. Meer dan eens blijft echter de individue le recreant onbekend. Het hoogheem raadschap kent dan alleen de beheerder van het terrein. In deze gevallen worden de aanslagen aan die beheerder opge legd. Deze wordt dan aangeslagen voor het aantal stacaravans en zomerwonin gen, vermenigvuldigd met drie vervui lingseenheden. Dus bij 100 stacaravans bedraagt de aanslag 300 v.e. Ook hierte gen bestaat veel verzet. Onlangs heeft het Gerechtshof Amsterdam neen tegen deze handelswijze gezegd. Weliswaar ging en gaat het hoogheem raadschap er terecht van uit dat de aan slag per stacaravan en zomerwoning drie vervuilingseenheden bedraagt, maar als de individuele gebruiker bij het hoogheemraadschap onbekend is, mag het hoogheemraadschap niet zomaar naar de beheerder overspringen.' Het hoogheemraadschap heeft nu eenmaal niet de bevoegdheid de beheerder te ver plichten de gewenste inlichtingen te ver schaffen over op het terrein aanwezige recreanten. Op zeer kort termijn zal het hoogheem raadschap zich opnieuw tot de Minister van Verkeer en Waterstaat wenden met het verzoek de wet thans op uiterst kor te termijn te wijzigen. Na die wetswijzi ging kan eindelijk rekening worden ge houden met de bezwaren die de recrean ten tegen de hoogte van de heffing heb ben. Tevens zou de plicht moeten wor den uitgebreid om inlichtingen te ver schaffen die voor het opleggen van aan slagen verontreinigingsheffing van be lang zijn. Daarnaast overweegt het hoogheem raadschap de hoogste belastingrechter van ons land de vraag voor te leggen of de Amsterdamse rechter terecht heeft geoordeeld dat het hoogheemraadschap geen beheerder mag aanslaan omdat de individuele recreant onvindbaar is. In sommige dagbladen is inmiddels de mededeling verschenen dat de betrok ken reacreatie-ondernemers 'met ingang van dit jaar niet langer het volle pond (behoeven te) betalen voor recreatiewo ningen en stacaravans". Daarenboven wordt gesteld dat dit betekent da:, recreatie-ondernemers een bedrijf - saanslag op basis van waterverbruik zullen krijgen. Het hoogheemraadschap bestrijdt deze mededelingen. Voorals nog is niet bekend welke consequenties aan de recente uitspraken van de be lastingrechter zullen worden toegekend. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 5 januari: nieuwjaarsinstuif met bingo. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis, entree 3,00. Maandag 19 januari: beter bewegen, een lezing door G.H. Kemperman over ge zonder bewegen, het verbeteren van de houding en dergelijke. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis, entree 3,00. Vrijdag 23 januari: bowlingavond. Opgeven op 5 of 19 januari in het Open Huis of via de telefoonnummers (ook voor andere inlichtingen) 332136 of 331097. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 9 januari: klaverjassen in 't Oosthonk (in plaats van 2 januari!), aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden 3,00. Ned. Ver. van Huisvrouwen Heiloo Woensdag 7 januari: instuif met consumentenquiz 'Hoe bewust bent u als consu ment'. Aanvang 9.45 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat. Beide bonden voor ouderen Vrijdag 2 januari: nieuwjaarsreceptie van de KBO en de ANBO in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a, van 14.00-15.00 uur. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Maandag 5 januari: nieuwjaarsreceptie in 't Trefpunt, Westerweg 294 voor leden en naaste verwanten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 4