Het afgelopen jaar is er in Hei- loo heel wat omgeploegd en uit gespit. Letterlijk, wel te ver staan. Wat dacht u van het om ploegen van weideland in bollen land, waarover heftig werd gedi scussieerd in de raad (foto links). Ook in Plan Zuid-Oost, tegen woordig Ypestein, ging de spade de grond in om deze bouwrijp te maken. In februari moet de eerste paal de grond in (foto on der). Wat minder makkelijk te bewerken was de grond in de wintermaanden van 1986. Sneeuw en vorst tot diep onder het oppervlak noopten tot voor zichtigheid, bijvoorbeeld voor het winkelend publiek (foto rechts). 1986 was natuurlijk het jaar van het karwei van Lubbers'. Hij kreeg groen licht om z'n beleid voort te zetten, ondanks alle be zuinigingen die daarvoor nodig zijn. In onze vergrijzende samen leving worden de ouderen, te recht, enigszins ontzien. Minister Brinkman koos voor andere be zuinigingsposten. Voor de oude ren in Heiloo betekent dat onder meer nieuwbouw voor Huize Over- kerck (foto). Het milieu: denk maar eens aan bewoners van het hertekampje in Tsjernobyl en de Rijn en het is het gemeentebos werden slachtof- duidelijk dat er veel gebeurd is. De fer van vergiftiging. Giftig tuinaf- inzameling van klein chemisch af- val betekende voor hen de dood val in Heiloo is een stap in de goe- (foto boven), de richting (foto onder). Enkele Nog meer grondzaken. In 1986 De lokale overheid werd terugge werd begonnen met de bekabeling floten, zodat het gemeentebosje van onze gemeente. Het was de intact blijft (foto rechtsonder), bedoeling de klus in het voorjaar Ook in Heiloo moest in 1986 flink bezuinigd worden. Bij voorbeeld de dienst openbare werken heeft fors ingeleverd. Een andere manier van bezuini gen is natuurlijk het afstoten van gemeentelijk bezit. Dat ge beurde bijna op de Trompen burg, waar zich een koper had gemeld voor het leegstaande schoolgebouwtje en het aan grenzende plantsoen. De buurt kwam in opstand en de plannen werden gewijzigd. Het plant soen blijft gemeentebezit, een geruststelling voor de omwo nenden. In 1986 moesten we tweemaal naar de stembus. Eenmaal voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer en eenmaal voor de verkiezing van de Heilooër ge meenteraadsleden. Voor die laatste verkiezingen deden de af delingen van zes partijen hun uit erste best om hun positie te verbe teren. Heiloo week op zich wel wat af van de landelijke tendens, zoals die later bij de Tweede Kamer-verkiezingen (nog) duide- lijk(er) werd. D'66 verloor haar ene raadszetel in Heiloo. Links Heiloo behield haar zetel, hoewel Klein Links het landelijk gezien zwaar had. De VVD bleef de grootste partij in Heiloo: men handhaafde de zeven raadszetels. Gelijk in omvang bleven ook het CDA (5 zetels) en Heiloo 2000 (3 zetels). Alleen de PvdA kwam in Heiloo tot winst (van 2 naar 3 ze tels in de raad). De samenstelling van het college veranderde na de verkiezingsuitslag niet; J.J. Dek ker (VVD), A.A.M. Willemse-van der Ploeg (CDA) en J. Borsjes (PvdA) blijven de wethouders. Natuurlijk was er het afgelopen jaar ook veel nieuws vanuit de Heilooër middenstand. Winkels verdwenen, andere kwamen. Een aantal bedrijven vierde in 1986 een jubileum. Bijvoorbeeld vader en zoon Brink, de vakslagers aan de Kennemerstraatweg (foto linksbo ven). Ook drogisterij Zwetsloot liet het bedrijfsjubileum niet onge merkt voorbij (foto linksonder). Tot slot stond ook de winkel van Groot, samen met Livera, in het middelpunt van de belangstelling (foto rechtsonder). UITKIJKPOST 30 DECEMBER 1986 IÉ k.-*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 6