Akershot Familie Sterenberg in de prijzen bij Van der Gragt Vos Vesuvia luiden nieuw Buk Buk-jaar in m 02518-55555 ode van nu Modehuis Mat ja Geels de hele winterkollektie 30% korting Vuurwerk "...Toen Joop me dat bosje rotjes gaf was ik in één klap van m'n puistjes af VOORDEEL ZOON m- Taxicentrale Nachtservice VEILIG STOKEN MET GAS!!! 5 TAXI ZWART vindt u bij R6DE KRUIS HULP KENT DRENZEN Nieuw inlever-adres Akersloot -*ar r Behalve ski-kleding en uni-pantalons 20% korting. HET NIEUWE BOEKJAAR STAAT VOOR DE DEUR Ae ScJeujv-evïjj. Vuurwerk. Hou t leuk. VEVE0 Schilder industrie-verven ACIP bv Hoogeweg 54 - Heiloo. telefoon 02205-2102, Uw gasapparaten hebben regelmatig onderhoud nodig. Neem een onderhouds abonnement bij Stationsplein 3 Heiloo tel. 331875 Dan bent U bij een erkend en vakbekwaam installateur! Dat geeft zekerheid!!! Doen!!! HEILOO 331313 DE EGM0NDEN 2222 LIMMEN 3456 Onder heL genot van een kopje koffie kunt U gezellig even kijken. Bent u tussen de 25 en 40 jaar en langdurig werkloos maar wilt u het daar niet bij laten zitten, CIRG6868. DEN HAAG OOSTERZIJWEG 25 - HEILOO Ruime parkeergelegenheid Voor de BEDRIJFSADMINISTRATIE maar ook voor Uw Privé administratie hebben wij OPBERGMIDDELEN: Pasdozen met briefmechaniek Ordners Archiefdozen en Speciale Ordners en banden voor uw Computeroutput Stationscentrum, Heerenweg 140 Heiloo, telefoon 334955. N Rolluiken, lamelgordijnen, e.a. binnen- en buitenzonweringen, rechtstreeks van fabriek, inclusief montage. Sunset, showroom, Populierenlaan 51, Uitgeest. Inlichtingen: 02513-14555. UITKIJKPOST 30 DECEMBER 1986 De prijsuitreiking bij Van der Gragt in t Loo. In de winkel van Van der Gragt in het winkelhof 't Loo, ontving de familie Sterenberg een kleurentelevisie uit han den van de heer M. Klopper, van Grun- dig, en de heer de Zeeuw van de firma v.d. Gragt. De kleurentelevisie was de derde prijs van het Grundig geluksnummerspel. Op de Firato werden kranten uitgereikt, om precies te zijn 1.000.000 stuks. Hierin stond naast alle informatie over het eer der genoemde merk, een slagzin die af gemaakt moest worden. De heer Steren berg maakter er het volgende van: 'Wie net als Grundig, grondig nadenkt con cludeert ten lange leste, Gundig is de al lerbeste. Dit leverde hem een mooie kleurentelevisie op, waar de heer Ste renberg erg blij mee was. Voor zijn vrouw was er een mooi boeket bloemen. Met ingang van heden heeft de Uitkijkpost een nieuw inleveradres in Akersloot voor redactionele kopij en advertenties. U kunt de kopij voor artikelen en/of advertenties inleveren bij: M. KeessensDielofslaantje 13, Akersloot (tel. 02513-13734). De kopij moet uiterlijk maandagavond om 22.00 uur ingeleverd zijn. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht op tel. 072-330175 (kantooruren). De redactie is bereikbaar op tel. 072-331081 (G. Bos-Fiolet) of tel. 072- 336367 (J.-W. van der Horst). Inlichtingen over advertenties (en het ophalen daarvan) kunt u krijgen via tel. 02518-53538 (A. H. van Tiggelen). 'Goed beginnen is het halve werk' is een gevleugeld gezegde in Nederland (vo gels?). Of dat waar is, durven wij niet met zekerheid te zeggen. Wel kunnen we 'het zekere voor het onzekere ne men' (meer vogels?) en dus maar goed beginnen in 1987. Dat goede begin bete kent voor de Buk op 1 januari een op treden van twee bijzondere gasten, te weten Clous van Mechélen en Neel van der Eist. Op de goed bezochte jaarvergadering van de ABVA/KABO werd een aantal jubilarissen gehuldigd. De heer Ursem kreeg voor zijn 50-jarig lid maatschap de gouden FNV-speld met robijn door voorzitter Zonneveld opgespeld. De heren Rentenaar en Kaandorp ontvingen vanwege hun 40-jarig lidmaatschap beiden de gouden FNV-speldTevens ontvingen de jubilarissen een bos bloemen. Op de foto van links naar rechts: voorzitter H. Zonneveld, de heer Rentenaar, mevrouw Beers, de heer Kaandorp, mevrouw Ursem en de heer Ursem. Muzikale alleskunner Van Mechclen (45) zal bij veel mensen bekend zijn als pianostemmer Jantje Vos. Op de televi sie regelmatig te zien in programma's van Wim T. Schippers (Jacques Pla fond), zoals 'Bij Plafond over de vloer' en 'De lachende scheerkwast'. Op de ra dio begeleidt Jan Vos in het programma 'Ronflonflon' de diva Wilhelmina Kut- tje bij het lezen van gedichten. Ook geeft Vos de luisteraars veel nuttige tips over allerhande dagelijkse en storende zaken. In de persoon van Van Mechelen schreef Clous vele melodieën voor bij voorbeeld 'Sesamstraat' en STER- spots. Ook de zangeres Neel van der Eist (28) is in het programma 'Ronflonflon' geen onbekende. Als Etna Vesuvia zong zij menig duet met Jan Vos en diverse soli. Wat oudere Bukkers kennen haar nog van de band Neel, waarvan zij de zange res was en aan wie de band haar naam ontleende. Ooit was deze formatie de winnaar van de 'Grote Prijs van Nederland'. Wat kan men op 1 januari tussen 17.00 en 19.00 uur van dit tweetal verwach ten? Volgens Clous worden dat neder- lands- en engelstalige blues, gemengd met wat Jan Vos- en Etna Vesuvia-re- pertoire, gelardeerd met zo nu en dan een Italiaans lied en aangevuld met in ternationale songs. Niet onwaarschijn lijk is dat ook de laatstelijk weer op de radio te beluisteren ober Teun Balk eveneens van de partij zal zijn. Dit alles is te zeggen, globaal en zo ongeveer. De toegangsprijs voor deze uurtjes amuse ment is vier gulden. Voor de goede orde vermelden we hier v.s- ïl£tÈÊm .V» O 1 3 «s» jx T •*-' ook dat de band All about Eve zaterdag 3 januari niet zal optreden. De zanger van de formatie is door ziekte getrof fen, waardoor men moest afzeggen. In het korte tijdsbestek lukte het niet een andere band te boeken. Volgende week bij de Buk ondermeer film (Great rock roll swindle) en muziek (Slauerhoff). (geen verkoop aan particulieren). VWAW.VW.V.\%\WAWAV. AVAViV//A%WAV«VAV.ViVAV m Hoofdpost en kantoor: Stationsweg 92, Heiloo. Op Oudejaarsavond taxi-service tot 22.00 u. Nieuwjaarsnacht beginnen we weer om 01.00 uur. DRINGEND VERZOEK. Om teleurstelling en lange wachttijd te voorkomen, spreekt u s.v.p. uiterlijk 31 december af vóór 20.00 uur om in Nieuwjaarsnacht vervoerd te worden. dan doet u er goed aan kontakt op te nemen met de afdeling socia le zaken van uw gemeente. Het kan u helpen uw kansen op werk te vergroten. Die kansen heeft u als u meer weet en kunt. Meer te bieden heeft. Een betere opleiding bijvoorbeeld, of meer werkervaring, of een grote vakbekwaamheid. De medewerkers van de afdeling sociale zaken kunnen u de weg wijzen naar die instanties die u kunnen adviseren over beroeps- eisen/kansen, scholing en eventuele tegemoetkomingen in studiekosten/reiskosten. Men zit er speciaal voor u. Dit is een initiatief van de samenwerkende Gemeenten Noord- Kennemer!and,.uw Gewestelijk Arbeidsburo en het Centraal Buro Over die. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO GEBOORTEN Lisanne A., d.v.: Oudhoff, Adrianus M. en: Molenaar, Margaretha B. Hans J., z.v.: Vogelpoel, Paulus F. en: Eisin- ga, Martha E. HUWELIJKEN de Waal, Johannes C. en: van Zijl, Car- la Schutte, Robertus E.J.M. en: Meijs- sen, Antonia C.M. OVERLEDEN Koersveldt, Johanna C. w.v. Kraak man. Hoogland, Cornells e.v. Blankendaal. De fotograaf van de Uitkijkpost, de heer Huijzer, legde enige dagen voor de Kerst beslag op een derde prijs bij een fotowedstrijd, die werd uitgeschreven door de Vereniging voor Waterstaat en Landinrichting. De werktitel van de fotowedstrijd was Nederland is nooit af', oftewel in Nederland moet men aandacht houden voor zaken als waterkerin gen, waterhuishouding en landin richting. In dit kader koos de heer Huijzer voor de verbreding van de duinen bij Callantsoog en met die keuze viel hij in de prijzen. In ons land mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laatste paar da gen voor de jaarwisseling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Ou dejaarsavond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuur werk, dat we maar blij moeten zijn dat we niet het hele jaar onze gang kunnen gaan. Tijdens de afgelopen jaarwisseling en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een ziekenhuis en door een huisarts worden behandeld. De meest voorkomende verwondingen waren ver brandingen, oogletsel en open wonden. Het is dus" bepaald niet overbodig om nog eens te wijzen op de risico's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Waar de problemen zitten Ongelukken met vuurwerk warden ver oorzaakt doordat de lading op de ver keerde plaats of het verkeerde moment explodeert. Dat kan gebeuren omdat er aan het vuurwerk zelf iets mankeert. Maar in verreweg de meeste gevallen ge beuren ongelukken met vuurwerk door dat men er zelf mee gaaiexperimenteren of er onverstandig mee omgaat. Hoe onstaan die ongelukken, waar zit het probleem? Vuurwerk wordt vaak in de hand aan gestoken en dan weggegooid. Dat is ronduit gevaarlijk, omdat nooit met ze kerheid te voorspellen valt wanneer het Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.30-17.30 uur 9.30-17.30 uur 10.30-16.30 uur Wij veranderen gratis. JJföt vuurwerk zal ontploffen, en waar het precies terecht zal komen. Ook is het een slechte gewoonte om 'weigeraars' opnieuw.aan te steken. De lont kan al zover zijn opgebrand, dat de zaak bij de hernieuwde poging onmiddellijk explo deert. Vuurwerk dat de lucht inschiet veroorzaakt vaak ongelukken omdat het een andere koers volgt dan de be doeling was. Vuurwerk dat zichzelf voortbeweegt en daarbij met opzet een grillige baan volgt (voetzoekers, gillende keukenmeiden, luchthuiiers) is officieel verboden. Veel vuurwerk veroorzaakt een knal. De wet schrijft voor, dat die knal nooit harder mag zijn dan 150 decibel. De fabrikan ten gaan wat dat betreft vrijwel tot de grens. Op geringe afstand van het oor veroor zaakt zo'n knal gegarandeerd een ge- hoorbeschadiging. En je zou het beslist niet geloven: er zijn nog steeds mensen die zelf met vuurwerk experimenteren. Wat levensgevaarlijk is, want meestal explodeert zelfgemaakt vuurwerk on verwacht en op het verkeerde moment. Laat het maken van vuurwerk daarom aan experts over. Wat kunnen we eraan doen? Als we ons aan de volgende punten hou den, blijven d e risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Nederlandse gebruik- saanwijziging bijzit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuur werk, Roken en Open Vuur Verboden'. Vuurwerk mag in de meeste gemeen ten alleen verkocht worden aan perso nen die 16 jaar zijn of ouder. In sommi ge gemeenten geldt een andere leeftijds grens. Bestaat er geen gemeentelijk voorschrift, dan geldt een minimum leeftijd van 18 jaar. Koop geen pakket Kindervuurwerk voor de kleintjes. Koud vuur bestaat niet, vuurwerk voor kinderen evenmin. Lees de gebruiksaanwijziging van te voren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. Steek vuurwerk alleen af op het mo ment dat het officieel toegestaan is. Tij dens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieuwe Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat verkort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een be schadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leve ren ze andere ontstekingsproblemen. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuur werk bundelen is levengevaarlijk. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles ge deeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze binnen en zelfs daar heb ben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel moge lijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag al lerlei 'weigeraars' worden verzameld en opnieuw afgestoken. Gelukkig Nieuwjaar! Wie de inhoud van dit artikel in de praktijk toepast, kan optimistisch de jaarwisseling en het nieuwe jaar tege moet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nogmaals: voorzichtigheid blijft het parool. Advies- en Klachtenlijn Wil je meer weten over vuurwerk of heb je vragen of klachten over (on)veilige produkten, dan kun je gratis bellen naar de Advies- en Klachtenlijn van Stichting Consument en Veiligheid, telefoon 06-0220220. Ook kun je een briefje sturen in een en velop zonder postzegel naar: Stichting Consument en Veiligheid, Antwoord nummer 17035, 1000 SL Amsterdam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1986 | | pagina 8