YPESTEINWAT ER AAN AAN HET SLAAN VAN DE EERSTE PAAL ZOAL VOORAF GAAT Roeien bij de ARZV i-. MH jE—LÜ Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst, indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol- Leer vissen bij de OVB V Volkshuisvesting bouwt 45 huizen in Plan Ypestein Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen TIKKIE TERUG HEILOO Cvenementenagenda Verenigingsagenda UITKIJKPOST 22 APRIL 1987 BSC HEILOO Seizoen voor honk- en softbal weer open. Deze week starten voor zo'n 30.000 be oefenaren in Nederland de competities 1987 voor honk- en softbal. Alleen al in het noordelijke deel van Noord-holland zijn er ruim 3000 honk- en softballers, die blij zijn dat voor hun sport het start schot weer is gevallen. En van dat aan tal zijn er een kleine vierhonderd aan gesloten bij de twee Heiloose verenigin gen, BSC Heiloo en Foresters. BSC Heiloo verschijnt aan de start van het seizoen met 15 volledige teams, in alle categorieën en alle leeftijden. De opening van het seizoen zal zowel voor het honkbal als voor het softbal, traditiegetrouw weer geschieden door het gooien van de eerste bal. Dit jaar zal het eerste honkbalteam het spits afbij ten door met een thuiswedstrijd te be ginnen op zaterdag 25 april tegen Odiz uit Zaandam, aanvang 14.30 uur. De wedstrijd zal worden geopend met het gooien van de eerste bal door Ruud van Haneghem. Het eerste dames-softbalteam van BSC Heiloo verdedigt ook dit jaar weer zijn plaats in de landelijke hoofdklasse en begint de competitie van 36 wedstrijden zaterdag in Haarlem tegen Onze Gezel len, (19.00 uur). De eerste thuis wedstrijd voor de dames is een week la ter, op 2 mei om 16.00 uur tegen HCAW. TENNISCLUB HOGEDIJK Vorige week is de competitie in beschei den omvang van start gegaan. De teams, die in de dames kringcompetitie uitkomen speelden hun eerste wedstrijd. De uitslagen: Schoorl 1-Hogedijk 1 4-0, Hogedijk 2-Alkmaar 4 3-1, Hogedijk 3-Akersloot 6 3-1 In het aanstaande weekend barst het competitiegebeuren écht los. Dan wor den de eerste wedstrijden in de zaterdag- en zondagcompetitie gespeeld. LEKKER FIETSEN ROND HEILOO 25 km bij toerclub LE CHAMPION Dinsdag 28 april a.s. is het zover om de ze "thuiswedstrijd" te gaan rijden. Ge zelligheid is bij dit soort fietstochten het voornaamste niet het tempo. Als herinnering is er een pracht van een tinnen kannetje, waarvoor 4 keer moet worden gereden (net als verleden jaar). De resterende ritten worden verder in het seizoen georganiseerd en ouderge woonte ook tijdig in de courant gepubli ceerd. Elke gereden tocht wordt aan ge tekend op een kaart, die goed bewaard moet worden. Middagrijders kunnen de uitgezette route om 13.30 uur tegen be taling afhalen op de Ewisweg 72, Hei loo. De avondrijders worden om 18.30 uur verwacht in cafetaria Blakborn, Raadhuisweg 8, Heiloo. Verdere inlichtingen verstrekt de fam. Maars, Ewisweg 72, Heiloo, tel. 333129. Sinds er enig zicht was op wat er in het zuidoostelijke deel van Heiloo stond te gebeuren heeft de redactie van de Uitkijkpost u regelmatig geïnformeerd over de stand van za ken. Plan Ypestein is in wording, vorige week werd door burge meester Glijnis de eerste paal gesla gen voor de woningen van de vere niging Volkshuisvesting Heiloo. Enige tijd geleden spraken wij met de directeur van de afdeling Open bare Werken, de heer H.M. Keizer, die de wording van het plan van heel nabij heeft meegemaakt en nog steeds dagelijks bemoeienis met de voortgang heeft. Aan hem vroegen wij de voorgeschiedenis van en de uitgangspunten voor Ypestein. Ter gelegenheid van jongerencen- meentelijk apparaat, waar de voor trum Buk Buk werd in het najaar bereidingen, zoals grondaankopen, van '85 een cabaret-voorstelling ge- aan de orde van de dag waren, geven. Niet alleen het jongeren- Maar de verwerving van de grond werk, maar ook algemenere Hei- is, hoewel van groot belang, slechts looër zaken kwamen aan de orde. een onderdeeltje van de ontwikke- geslaagd Ypestein niet teveel te laten af wijken van de jongste wijken in West. Gevoel van ruimte Directeur Keizer: „We hebben de na druk gelegd op het gevoel van ruimte in de wijk. Hoe beleeft men een wijk, ook al is de bebouwing wat dichter. Onze oplossing is een hoofdstructuur van as falt wegen met een soort lussen of lob betje, waarlangs de woningen staan. Het groen in de wijk willen we zoveel mogelijk concentreren. Dus een groen hart. Bovendien worden bij de aanleg van de verharde stukken bomen ge- Aan de huisvesting was een apart ling van een plan lied gewijd, waarvan één couplet handelde over toen nog Plan Zuid-Oost: SCHOOL-WATERPOLOTOERNOOI IN EGMOND GROOT SUKSES Woensdag 15 april organiseerde de zwem- en poloclub de Spetters voor de eerste keer een recreatief waterpolotoer- nooi voor de basisscholen in Heiloo en Egmond. Het organiseren van dit eve nement was voor de Spetters dus een duik in het diepe, maar alles verliep ge lukkig zonder problemen. 7 Meisjesteams en 8 jongensteams wa ren ingeschreven voor dit toernooi dat plaatsvond in het overdekte zwembad in Egmond aan Zee. Het grote enthousi asme van de kant van de deelnemers en de medewerking en belangstelling van de kant van de leerkrachten en ouders zorgden ervoor dat het polotoernooi een groot succes werd. De Z PC de Spetters heeft plannen om dit school- waterpolotoernooi tot een jaarlijks te rugkerend gebeuren te maken. De uitslag meisjes: 1. Van Speykschool 1, 2. De Ruyterschool 1, 3. Willibrord- school 1, 4. Trompschool 1, 5. Willi- brordschool 2, 6. De Ruyterschool 2, 7 De Zeskant 1 Jongens: 1. Trompschool 1, 2. Van Speykschool 1,3. De Ruyterschool 2, 4. De Ruyterschool 1, 5. Willibrordschool 2, 6. Willibrordschool 1, 7. Hasebroek- school 1, 8. Willibrordschool 3. 'Plan Zuid-Oost, zo 'n zoete droom, Ik boom met vrienden over jou. Wij willen daar, met elkaar wel wonen. Wanneer start de bouw?' Het is één van de vele gelegenheden waarbij de nieuwe wijk van Heiloo besproken werd. Ook de woning bouwverenigingen Sint Willibror- dus en Volkshuisvesting Heiloo moesten hun 'klanten', de woning zoekenden, verwijzen naar de toe komstige bouw in Zuid-Oost. Om nog maar niet te spreken van het ge- AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 23 april Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Vrijdag 24 april Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Zaterdag 25 april Mini-volleybal Nevobo 08.30-12.00 Zaalvoetbal, div. clubs 12.00-17.00 Basketbal Flashing Heiloo 17.00-21.00 Zaalvoetbal Blakborn 21.00-22.00 Zondag 26 april Basketbal Flashing Heiloo 18.30-20.30 Maandag 27 april Volleybal Effect 16.45-23.00 Dinsdag 28 april Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Woensdag 29 april Badminton 50-plussers 14.00-15.00 Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Donderdag 30 april Zaalvoetbal-toernooi Blana09.30-17.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 14 april A. 63,75 2. Dames Haafkens-Wijnbeek 52,10 1. Mevr. Frugte-Hr. Löhr 59,60 2. Fam. v.d. Laan 57,10. B. 1. Dames Evenbly- Jacobs 63,15 2. Fam. Hart -1% 55,65 1. Hr. Duineveld-Pin 55 -1% 66,65 2. Da mes v.d. Mark-Ribberink 54,15. Donderdag 16 april: A. 1. Fam. Jans- sens 54,20 2. Dames Feller-Löhr 50,70. 1Hr. Laan jr.-Rutgers 64,60 2. Dames de Bruyckere-Ritchie 52,80. B. 1. Da mes Pias-Vogel 53,50 2. Fam. Kuiper 52,00 1. Dames de Jager-de Wilde 55,00 2. Mevr. Bakker-hr. Tamminga 53,00 C. 1. Hr. Huiberts-mevr. Jacobs 59,50 2. Dames Hart-Spruyt 54,50 1. Dames Evenbly-Huiberts 63,50 2. Hr. Dijkstra- Koot 57,50 D. 1. Fam. Haan 57,50 2. Fam. van Os 57,00 1. Hr. Pias-Schram (55) 58,00 2. Dames v. Hees-v. Hool- werff 54,00. Op 23 april vrij bridge; 28 en 30 april spelen we voor de laddercompetitie. Afzeggen: dinsdag Mevr. Admiraal (335718). Donderdag: Hr. Löhr. (330052). De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) organiseert deze zomer op haar viskwekerij te Lelystad een uniek Driedaags hengelkamp voor jeugdige hengelaars. Aan dit hengel kamp kunnen 300 jonge hengelaars tus sen 10 en 15 jaar deelnemen. In drie da gen leren zij daar onder deskundige lei ding vissen op: blankvoorn, brasem, snoek en snoekbaars. Er zal ook ruimschoots aandacht wor den geschonken aan de biologie en het leefmilieu van de vissen. Daarnaast zijn verkenningstochten in de natuur en een juiste behandeling van gevangen vis vaste onderdelen van dit Hengelkamp. Per 5 jeugddige sportvissers is er 1 bege leider aanwezig. Deze begeleiders heb ben daarvoor bij de OVB een speciale cursus gevolgd. De deelnemers aan het hengelkamp kunnen hun eigen hengelmateriaal mee nemen. De OVB zal het ontbrekende materiaal gedurende de cursus in brui kleen geven. Het driedaagse hengelkamp zal in de zo mer met in totaal drie groepen van 100 jonge sportvissers worden gehouden op: dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 juli, dinsdag 4, woensdag 5 en don derdag 6 augustus en dinsdag 11 woensdag 12 en donderdag 13 augustus. Voor deelname aan het hengelkamp dient een bedrag van 95,00 per kind te worden voldaan. Aanmelding Voor aanmelding dient u gebruik te ma ken van het O.V.B.- aanmeldingsformulier. Dit is verkrijg baar bij het secretariaat van DVW, Vrieswijk 61, Heiloo, telefoon 331672. D.V.W. JEUGD Nu het weer een beetje beter wordt krij gen jullie vast ook weer zin om eens een hengeltje uit te werpen aan de water kant. De winter is deze keer wel heel lang geweest. Maar ja, zo wil je ineens een keertje vissen, en dan heb je natuur lijk nog geen vergunning. Daarom wil len we jullie alvast een beetje wakker maken. Ga alvast zorgen dat je spullet jes in orde zijn en koop dan meteen een visvergunning voor 7,50. Bij de vol gende adressen: Handy Fish, Kenne- merstraatweg 400a, J.van Gijlswijk, Butterlaan 53 en H. Hanraads, Sande- camplaan 6. Kom dus in grote getale naar bovenstaande adressen, want wij zijn ook alweer lang bezig ojn jullie een leuk visseizoen te bezorgen. De heer Keizer, directeur van de ge meentelijke dienst Openbare Werken, licht een tip van de sluier op. „Bij de ontwikkeling van een plan heb je met drie zaken te maken. Allereerst heb je de juridische kant van de zaak, het vaststellen van een bestemmingsplan. Vervolgens moet het plan technisch uit gewerkt worden. De infrastructuur (we gen, waterleiding en dergelijke, red.) wordt dan zichtbaar. Tenslotte moet je de grondzaken regelen". Zoals de naam al duidt, geeft een bestemmingsplan de bestemming van een gebied aan. Dus: bestemd voor wo ningbouw, bestemd voor recreatie, bestemd voor bedrijfsterrein, enzo voort. In de meeste gevallen is een bestemmingsplan niet meer dan het aan geven wat men in een bepaald gebied van de gemeente denkt ,te gaan doen, een zogenaamd vlekkenplan. In juni 1985 heeft de Heilooër gemeen teraad het bestemmingsplan Zuid-Oost I vastgesteld. De uitgangspunten, zoals wat voor soort huizen er komen en de oplossingen voor milieu-aspecten, wer den met de vaststelling van het plan aangegeven. Wat betreft het milieu speelden bijvoorbeeld de eventuele ge luidsoverlast van de A9 en de stanko verlast van de waterzuivering een rol. Zichtbaar Echt zichtbaar wordt een plan pas wan neer het vlekkenplan uit de eerste fase verder wordt ingevuld. Bij die invulling wordt bepaald waar woningen komen, waar de straten gaan lopen en wat re creatiegebied wordt. De gemeente mag in deze technische fase niet zomaar z'n eigen gang gaan. Men is gebonden aan ondermeer het provinciale streekplan. Daarin wordt bijvoorbeeld een richtlijn voor de bouwdichtheid gegeven. Ook het Hoogheemraadschap heeft z'n re gels, waardoor de grootte van de water partijen gebonden wordt aan een maximum. Toch houdt de gemeente natuurlijk nog wel de nodige mogelijkheden om het plan in wording een Heilooër karakter te geven. Bijvoorbeeld de bouwdicht heid. Aan de westkant van ons dorp nam de bebouwing per wijk steeds meer toe. Meer gesubsidieerde, kleinere wo ningen, minder groen. Vergelijk Vries wijk in dit opzicht maar eens met Bae- tenburg! Toch is de gemeente erin De wegen-structuur in Ypestein bestaat uit doorgaande wegen met een as falt bovenlaag en daarop aansluitende klinker-straten. plaatst. Je krijgt een soort trottoir met krans". Hoewel voor de inrichting van Ypestein gebruik is gemaakt van de vaardigheden een stedebouwkundig adviesbureau uit Rotterdam, heeft de gemeente Heiloo wel een stevige vinger in de pap. „Een stukje artisticiteit, een eigen ontwerp- visie, houden we in eigen hand", aldus de heer Keizer. Het nadeel van het inrichten van een stuk grond (ruimtelijke ordening) is dat men bij het praten erover niet om de ve le vaktermen heen kan. In het voor gaande zijn al bestemmingsplan, in frastructuur, vlekkenplan, bouwdicht heid en andere termen genoemd. We voegen er nog één aan toe: de structuurkaart. De structuurkaart geeft de indeling van het gebied aan. Men kan erop zien waar de belangrijkste waterpartijen komen, waar het groen van de wijk gedacht wordt, hoe de wegen lopen, waar de wo ningen gepland zijn. Als de structuur kaart van een gebied af is, kan er ge praat worden met de bouwers. De grootte van de percelen is immers be kend en het is zaak zo vroeg mogelijk architecten in te kunnen schakelen en de daadwerkelijke bouwplannen rond te maken. Dat laatste houdt weer verband met de toewijzing van woningen door het rijk en de provincie. Jaarlijks wordt name lijk een bedrag beschikbaar gesteld als subsidie voor de bouw van woningen in de sociale sector: huurwoningen en premie-koopwoningen. Het aantal daarvan is beperkt en men moet het toe gewezen aantal wel in een bepaald jaar bouwen, anders vervalt de toewijzing. v ij 7r>' Samen met de Stichting Eigen Woning- bezit uit Alkmaar is de vereniging Volkshuisvesting Heiloo de eerste bou wer in het uitbreidingsplan Ypestein. Het architectenbureau Reus en Leeu wenkamp uit Alkmaar, ook ontwerper van de Hat-eenheden aan De Kwekerij, heeft voor de vereniging de eerste 45 woningwetwoningen ontworpen. Het worden 29 eengezinswoningen met 3 slaapkamers (voorlopige huur 560 gul den) en 16 Hat-eenheden (voorlopige huur 355). De uitvoering van de bouw is in handen van de firma Mevanco uit Lelystad, die via elementenbouw te werk gaat. De vereniging Volkshuisvesting heeft met deze firma nog geen ervaring. „Het is jammer dat er geen vrije aanbesteding mogelijk was, we moesten met Mevanco in zee gaan", aldus N. Greeuw, secreta ris van de vereniging. „Er zijn in de re gio voldoende goede bouwers". Dat er zo'n groot deel van de te bouwen woningen uit Hat-eenheden bestaat, heeft volgens de heer Greeuw alles te maken met de huidige vraag naar klei nere woonruimte. Om aan die vraag te kunnen voldoen heeft de architect van de woningblokken aan beide uiteinden ervan twee Hat-woningen ontworpen: vier per blok, zestien in totaal. Volkshuisvesting zal ook het tweede deel woningwetwoningen gaan bouwen in Ypestein. De aanvraag daarvoor is de deur al uit. Wat betreft het regelen van de bouw is de vereniging blij over de goede samenwerking met de gemeente. Bijvoorbeeld wordt dat duidelijk door het toewijzingsbeleid voor de premie koopwoningen, waarbij mensen, die een huurhuis in de sociale sector achter laten voorrang krijgen. Op die manier kunnen meer mensen, die op de lijst van woningzoekenden staan, geholpen worden. Naast Ypestein heeft de vereniging Volkshuisvesting Heiloo ook aandacht voor de overige van haar woningen. Zo zijn er voor het complex-aan de Vinken- baan al ver gevorderde plannen de wo ningen te verbeteren: dubbele begla zing, nieuwe kozijnen en elke woning een eigen centrale verwarming. Tegeno ver deze verbeteringen zal wel een huur verhoging staan. De vereniging hoopt ook deze plannen te kunnen realiseren. Nog in de maand april zal er nader over legd worden met de huidige bewoners van de Vinkenbaan. Een nu nog landelijke aanblik vanaf het bouwterrein Ypestein I. Op de achtergrond de bebouwing aan de Oosterzijweg. Van start Al bijna tien jaar wordt er gewerkt aan de uitbreiding van Heiloo in zuidooste lijke richting. Volgens directeur H.M. Keizer is het nu zaak zo snel mogelijk te bouwen. „Als de bouw nu maar op gang komt, dan wordt de wijk ten minste echt zichtbaar", aldus de heer Keizer. Nu de eerste paal vorige week geslagen is, luidt de verwachting, dat voor de jaarwisseling '87-'88 de eerste huizen bewoond zullen zijn. Naast gesubsidieerde woningbouw komt er ook een flink portie woningen in de vrije sector. Er is al wel belangstel ling voor de koop van percelen grond, maar naar alle waarschijnlijkheid zal de verkoop pas echt op gang komen wan neer de wijk gestalte krijgt. Dat is ook het geval voor het bedrijven terrein, dat in de wijk gepland is. „Het huidige gebied is vol. In Noord-Holland is nog wel veel industrieterrein leeg, maar wij hebben vooral met de kleinere bedrijven te maken. Op vrij korte ter mijn gaan we het nieuwe terrein nader invulling, in ieder geval nog in '87. Maar de woningbouw heeft nu voor rang. Daar hebben we ook onze handen wel vol aan", aldus de heer Keizer. Bezuinigen Het op gang houden van de woning bouw hangt, zoals gezegd, nauw samen met de de toewijzing van bouwcontin- gent. De ontwikkelingen zijn op dit ge bied niet echt florissant. Nog maar kort geleden werd vanuit Den Haag voor gesteld om op de subsidie voor de woningwet-woningen (huur-sector) te bezuinigen. En al daarvoor had de gemeente inge zien dat het onmogelijk is om in tien jaar de gewenste 1200 woningen neer te zetten. Zodoende ontstond er een gefa seerd plan: deel 1 met 500 en deel 2 met 700 woningen. Het staat als een paal bo ven water dat de toewijzing van het con tingent het tempo van de bouw zal bepalen. „We verwachten dat we 80 tot 100 wo ningen per jaar kunnen bouwen. Alles wat het meer of minder wordt hangt af van politieke beslissingen in Den Haag", zegt de heer Keizer. „Deson danks denken we een acceptabele wijk te kunnen bouwen. De eerste jaren zul len de woningen nog wel wat geïsoleerd staan, maar het het gevoel van ruimte in de wijk zal er vanaf het begin zijn". -7 een half uur later ter hoogte van de Voormeer in Alkmaar. Men kan op de fiets praktisch de gehele wedstrijd vol gen. De wedstrijd is een tijdrace. Om 16.00 uur wordt de uitslag bekend ge maakt bij de roeiafdeling van de A.R.Z.V. op de Beverdam. Van 12.00-13.00 uur en van 15.00-16.00 uur kunt u ook de bedrijvigheid op de Be- verdam met eigen ogen komen aanschouwen. Volop bedrijvigheid nabij het clubhuis van de ARZV aan de Beverdam. Op zondag 26 april wordt voor de vier de keer de lange afstand roeiwedstrijd op het Noordhollands kanaal gehouden tussen Akersloot en Alkmaar. De orga niserende vereniging, de ARZV, spreekt dan ook wel over de AA-race. Tot dusver hebben 10 clubs zich aange meld met 165 roeisters en roeiers. De dames starten om 14.00 uur bij de be- toncentrale ter hoogte van Heiloo, de heren starten enige minuten later bij het pontje van Akersloot. De finish is circa uit de eerste ronde op zaterdagmiddag 25 april 's middags om 13.00 uur weer in het strijdperk. De winnaars uit deze ronde vinden el kaar weer op woensdagavond 29 april en de winnaars daaruit treffen elkaar in een onderlinge competitie op vrijdaga vond 1 mei, waar gestreden gaat worden om de mooie bekers welke te bezichti gen zijn in de biljartsociëteit. De bekers zijn beschikbaar gesteld door de Hr. Kaandorp. U ziet het, de gang zit er weer helemaal in en positief is ook het feit dat dit jaar veel meer dames hebben ingeschreven dan de voorgaande jaren. Maar niet alleen zij, als u nog niet hebt ingeschreven kom dan toch even kijken, wellicht bertt u dan geïnteresseerd voor het volgend jaar. TIKKIE-TERUG MIDZOMERTOURNOOI De eerste avond zit er al op, in totaal hebben zich 88 deelnemers laten in schrijven. Van deze 88 deelnemers heb ben er 40 de eerste ronde gespeeld en daaruit hebben zich 20 deelnemers ge plaatst. De andere 44 deelnemers spelen op vrijdag 24 april 's avonds om 19.00 uur de volgende ronde, en 22 deelne mers daar uit treden samen met de 20 PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO De datum van ons voorjaarsreisje is vastgesteld op dinsdag 12 mei. Zoals be kend is, is het doel de stad Brugge in België. In verband met de grote kans op files voor de Velzertunnel, alsmede de grote afstand, vertrekken wij 's mor gens om 7.00 uur per bus. Ffet verza melpunt is als vanouds de Brandweer kazerne. Op het programma staat o.a.: een wandeling door de stad Brugge en een excursie naar het kantklosmuseum. We hopen 's avonds om 9.00 uur weer in Heiloo aan te komen. Op de heenweg stoppen wij voor een koffiepauze. De lunch en de thee gebruiken wij in de om geving van Brugge, 's Avonds zitten wij aan het diner in de omgeving van Breda. De kosten bedragen 69,- per persoon. Wilt u dit bedrag bij uw aanmelding voldoen aan één van de dames van de reiscommissie? De uiterste opgave- datum is 5 mei. Indien er plaatsruimte over is, zijn introducées welkom. Wilt u voor alles een geldig paspoort of toe- ristenkaart meenemen? De dames: R. Blokker, tel. 332411; R. Haring, tel.331821 en E. Elzenga, tel. 335642. ONTSPANNING BINNEN EUROPA Binnen de kerken van Heiloo is een oe cumenische werkgroep contacten in de D.D.R. van start gegaan. Deze groep tracht contact te leggen met een partner gemeente in de DDR. Over het thema wat kunnen kerken doen aan ontspanning in Europa orga niseert de Provinciale Raadvan Kerken een werkdag in Zaandam. Tijdens deze dag wordt de geschiedenis van het ont staan van de spanning in Europa belicht en tevens wat de bijdrage van de kerken kan zijn aan de ontspanning. Deze dag staat in het kader van een we reldconcilie voor de Vrede, een proces dat door de wereldraad van kerken in gang is gezet. Behalve de uitdrukkelijke uitnodiging aan de vertegenwoordigers van de kerkelijke organen is iedere be langstellende van harte welkom. De dag wordt gehouden op zaterdag 25 april in 't Lichtschip, Galjoenstraat 1, Zaandam-oost, en duurt van 10 tot 16 uur. Meer informatie de heer van de Woude, tel. 072-151569. CHARISMATISCHE VERNIEUWING Dit kunnen woorden zijn, waarvan u nog nooit gehoord hebt. Toch heeft de ze vernieuwing in een aantal parochies haar intrede gedaan. Parochianen van verschillende leeftijden, ook jongeren, komen gemiddeld één avond per week bijeen om in zang en gebed God te loven en te danken. De Bijbel wordt samen gelezen en overwogen. Dit alles is een enorme verrijking geble ken voor de mensen, die staan in het le ven van alledag. Dit is een ander geluid dan dat er zo veel goeds uit onze kerken is verdwenen. Er is een verlangen naar vernieuwing van geloof en gezamenlijke geloofsbeleving. Er is een mogelijkheid tot kennismaking op zaterdag 2 mei in de Pius X-kerk aan de Hobbemalaan te Alkmaar- Hoefplan. De dag begint om 10.00 uur met ontvangst en koffie en wordt met een eucharistieviering, die om 15.00 uur begint, afgesloten. Men kan ook een ge deelte van de dag meemaken. Voor meer informatie over charismatische vernieuwing kunt u bellen: Heiloo e.o. Zr. Humilia Bierman (072-124040) of Hr. G.J. Reussien (072-332591). HOBBY FARM Op zondag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur houdt de Hobbyfarm een Open huis en een gecombineerde rommelmarkt. Doel Open huis: mensen kennis te laten nemen van de activiteiten welke door de hobbyfarm worden uitgevoerd. De Rommelmarkt wordt gehouden om de kas van de hobbyfarm aan te vullen. Voorts kunnen de kinderen deelnemen aan diverse kinderspelen, o.a.: toverspi- raal, naam raden, knikkerpot, verlo ting. Tevens zal er een demonstratie papier-knippen aanwezig zijn. Wij hopen als bestuur dat de mensen, die de hobbyfarm en daarmede de kin deren een warm hart toedragen, in grote getale aanwezig zullen zijn. Openbare bibliotheek Van 27 april tot en met 18 mei verzorgt het Nivon een tentoonstelling in de bi bliotheek Het Malevoort, welke bestaat uit werkstukken van deelnemers aan de diverse handenarbeidactiviteiten van het Nivon. Ondermeer zijn er prachtige knipsels te zien. In dezelfde periode is er in de muziekafdeling speciale aandacht voor filmmuziek. De Heilooër bibliotheken zijn op de vol gende dagen gesloten: donderdag 30 april (Koninginnedag), maandag 4 mei (Dodenherdenking) en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag). Seniorenbonden De seniorenbonden ANBO en KBO or ganiseren elke middag -ook zondag, niet zaterdag- soosactiviteiten voor 50-plussers in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a, aanvang 13.30 uur. HAF exposeert In de maand april kan men in de foyer van het Open Huis werk bezichtigen van een aantal leden van de HAF. Naast zwart-wit fotografie zijn er ook fraaie kleurenfoto's te zien. Vermeldenswaar dig is de fraaie verzameling foto's over landschappen en mensen in Nepal. WAO-AAW Belangenvereniging De WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo heeft het voornemen om in de maand mei een grote rommelmarkt te houden in winkelhof 't Loo. Een ieder, die nog overbodige spullen, van boeken tot overtollige huisraad, heeft, om dit niet weg te gooien, maar even te bellen: 331840 of 336900. De spullen worden dan bij u opgehaald. De inkomsten van de rommelmarkt komen ten goede aan mensen met een uitkering in Heiloo. NCVB Dinsdag 28 april: bijeenkomst van de Nederlandse Christenvrouwen Bond in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat Kleurenpracht Dinsdag 28 april: contactavond voor de leden van vogelvereniging Kleuren pracht in het clubhuis van de dui vensportvereniging, naast sporthal Het Vennewater, aanvang 20.00 uur. De heer Munsterman verzorgt een lezing met diabeelden over tropische, insect en vrucht-etende vogels. In de pauze is er een verloting. Dinsdag 6 mei: in een zaal van sporthal Het Vennewater is er een avond, ver zorgd door de heer Visser, waar de par kiet centraal zal staan. De aanvang is 20.00 uur. EHBO Donderdag 23 april: laatste herha- lingsles van het seizoen. Aanvang 20.00 uur in het Kruisgebouw aan de Holle- weg 94.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4