Limmen Mozaiekendorp Limmen Bloemendorp Voor hun bijdrage aan de totstandkoming van deze pagina's willen wij bedanken: - Fa. J. Valkering Zn. B.V. - Intratuin Wielinga Tuintechnisch Adviesbureau Van Haneghem B.V. Vanhof Blokker B.V. Agrarisch Centrum Nuyens - Jan Ranzijn Tuinbenodigdh. - J. Tuyn ttllit foto 15 foto 20 Voor de 35e maal worden in Lim men de traditionele Mozaïëkenda- gen georganiseerd in het weekend van zaterdag 2 t/m woensdag 6 mei. Het dorp Limmen zal worden om getoverd in een bloementapijt van ongekende schoonheid. Naast de bloeiende bollenvelden verrijzen 120/135 stuks mozaïeken, hoofdza kelijk vervaardigd uit hyacinthen- bloempjes, door de vakmensen "nagels" genoemd. Het verwerken van de hyacinthen- nagels kent verschillende technie ken, b.v. het mozaïek gelegd op een schuin oplopend plankier ("beun" genoemd), hierop worden de nagels los gestort en licht aangedrukt. Dan zijn er mozaïeken waarbij elke na gel gespeld wordt op tempex. Er bestaat ook een kategorie werkstuk ken waarbij de ondergrond, het ge raamte, vervaardigd wordt uit gaas, betonijzer, hout, tempex, rietpla ten, e.d. De nagels worden hierop verlijmd, gespeld, door gaas gesto ken e.d. Alles is uiteraard handwerk. Vele handen maken echter licht werk. Bovendien heerst er bij alle werk zaamheden een uiterst gezellige sfeer. Het vervaardigen van de mo zaïeken is in een grote geheimzin nigheid gehuld. De sluier wordt eerst opgelicht op de zaterdagmor gen van 2 mei, dan treedt men met de aktiviteiten naar buiten. De mozaïeken worden dan tentoon gesteld in de voortuinen. De voor stellingen kunnen sterk in onder werp variëren. Van sprookjes naar aktualiteit, van politici naar plaat selijke of landelijke gebeurtenissen. Soms op ludieke, soms op zeer in dringende wijze uitgebeeld. Naast de indivuele deelnemers kent men ook groepsgewijze en straats- gewijze deelname. Hierbij zijn in het verleden o.a. uitgebeeld: kin derspelen, spreekwoorden en gezeg des, een kermis, het circus e.d. Door het dorp lopen 2 duidelijk be- wegwijzerde routes, de zgn. Oost en West route. De start van de oostroute 1begint aan de Zuidker- kelaan, komende vanuit de richting Amsterdam-Haarlem-Beverwijk. De westroute (2) begint in de Kapel laan, nabij motel Heiloo, komende vanuit de richting Alkmaar-Den Helder. Bij de aanvang van de routes wor den gratis programmaboekjes met routekaart en deelnemerslijst uitge reikt aan de bezoekers. De toegang tot het evenement is geheel gratis, dat is men in Limmen al 34 jaar ge wend! De beide routes lopen auto matisch in elkaar over. 's Avonds zijn vele tuien en mozaïe ken sprookjesachtig verlicht. Ook beslist de moeite waard om te zien. Op diverse plaatsen in Limmen is ruim voldoende parkeergelegenheid om de route of een gedeelte daarvan te voet af te leggen. Tijdens de Bloemendagen is het Cultureel centrum "Vredenburg", gemerkt op de routekaart, en ge vestigd in een schitterende Noord hollands stolpboerderij met fan tastische bollentuin, geopend. In het Cultureel centrum is o.a. ge vestigd het Museum voor Bloem bollenteelt, uniek in Nederland, waar meer dan 350 jaar bloembol lenhistorie bewaard wordt. Gratis toegang uiteraard, terwijl u in de bovenzaal kunt genieten van koffie e.d., alsmede een schilderijen expositie. Vanzelfsprekend mag ook een be zoek aan de Hortus Bulborum niet op uw programma ontbreken. In de Hortus staat een collectie van meer dan 1.250 variëteiten tulpen, alsme de een collectie narcissen, hyacin then, bijgoed en Fritillaria imperia lis (Keizerskroon). De Hortus zal naar verwachting tij dens de Bloemendagen in volle bloei staan. Rijksweg 162, Limmen Vennewatersweg 15, Heiloo foto 1 6 Westerweg 373, Heiloo Kapellaan 2, Heiloo Hogeweg 47, Limmen Stationsweg 88, Heiloo (foto's en redactie) 5T-3 Het laatste decennium ligt het accent der mozaieken-makers op het uitbeelden van schilderijen en foto's, welke artistiek gezien echte meesterwerken zijn (foto 18). Maar ook bijzondere gebouwen en andere voorwerpen"uit binnen- en bui tenland komen aan bod (foto's 16, 17, 19 en 20). Eé van de mooiste uitbeeldin gen, die ooit in Limmen is gemaakt, is wel 'De man van smarten', op kunstzin nige wijze gerangschikt door de heer Tebbens (foto 15). foto 19 foto 17 UITKIJKPOST 29 APRIL 1987 35 Jaar Limmer Mozaïeken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 9