ZOMER- AKTIVITEITEN Veulentje Esprit" van wisse dood gered HEILOOËR KERMIS M Vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 juli vanaf 2 uur 's middags is er weer de jaarlijkse Heilooër Kermis op het Stationsplein. Het Uan der Borden Verkoopplan geeft ook uh huis de beste verkoopkans KUYPER Atletieküag Vossenjacht Spelletjesdag venementenagenda Verenigingsagenda Oud papier acties in Heitoe rJ fÜ|\n makelaardij-verzekeringen-woningbeheer kennemerstraatweg 33 - 1800AG alkmaar -072-111141* 52e JAARGANG NO. 29 - 22 JULI 1987 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN De NIEUWE STAATSLOTEN liggen VANAF MORGEN voor u klaar. O--] Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 Ir 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. HAGELBUI ONTLAADT ZICH BOVEN HEILOO Met een oorverdovend lawaai, en geen bloemetje ontziend, trok zondag middag een hagelbui over een gedeelte van Heiloo. Chiela laat zien hoe groot de hagelstenen waren nadat de bui voorbij was. Ook voor (JUUJ advertenties Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. Als u de verkoop van uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN NVM Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Vrieswijk 149, 1852 VJ Heiloo. (072-336367) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentiëprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! VRIJDAG 24 JULI Deze atletiekdag zal in nauwe samen werking met atletiekvereniging Trias worden georganiseerd. Jullie maken kennis met verschillende takken van de atletiek. Op vier of vijf onderdelen kun nen jullie je prestaties tonen. Ook op deze dag zal bij de indeling rekening worden gehouden met jullie leeftijd. Het enige waar jullie zelf voor. moeten zorgen is geschikte kleding en sport schoenen. Voor een natje en droogje wordt gezorgd. Aanvang: 10.00 uur; einde 15.00 uur. Kosten: ƒ1,25; lokatie: Trias terrein. Opgave; via het inschrijfformu lier. Openbare Bibliotheek In de muziekafdeling een presentatie van materialen rondom 'Vakantie in de muziek'. Bibliotheek Het Malevoort, tijdenssde openingsuren. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 29 juli: midgetgolven in Eg- mond aan Zee. Vertrek om 19.15 uur vanaf het postkantoor. Verzamelen om 19.45 uur bij restaurant De Boei in Eg- mond aan Zee. Inlichtingen: A. Mors huis (332136) of L. Zoon (331097). Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt muziekverenigingen Ook dit jaar organiseren de muziekvere nigingen Caecilia, Nijenburg en TKH weer een grote rommelmarkt op.de plei nen van winkelhof 't Loo. Dit gebeurt op 9 en 10 oktober. De opbrengst wordt dit jaar gebruikt voor opleiding en bege leiding van leerlingen en de aanschaf van bladmuziek. Heeft u nog spullen, die u kwijt wilt, maar die voor ons nog bruikbaar zijn, belt u dan even naar: 331713 (overdag) (De Konkelboet) of naar: 331783 ('s avonds) (Gerard Ter voort). De eerst volgende zaterdagmor gen worden de spullen bij u opgehaald. GEVONDEN VOORWERPEN De periode 22 juni t/m 12 juli Gevonden: angora katje, grijs; speel goedbeest 'Snoopy'; nylon boodschap pentas; 2 autosleutels; kanarie; goud kleurig dameshorloge; blauw kinderjas je; 1 autosleutel aan etui; 1 sleutel aan sleutelhanger met foto; beige damesjas; blauwe poes; Subaru autosleutels; zwart mapje met sleutels; leesbril,- metaal montuur; bril in groen etui; wit jack; le deren jasje; portemonnee zwart/blauw met inhoud; parkiet wit/grijs; bruine portemonnee met inhoud; 'Sarah Kay' tas met inhoud; koperen schenkkan; sleutel lipsmodel; dwerg papagaai; au- tokaart Nederland; sleutel; zwart etui met 4 sleutels; groen sleutel etui met 4 sleutels. Goederen afhalen op woensdag- en za terdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur, op het Politiebureau te Heiloo. Maandag 27 juli ZWEMBAD 'T BAAFJE Vorige zomer heb ik eens een artikeltje geschreven over ons mooie zwembad 't Baafje. Ook dit jaar wil ik mijn oproep om dit fijne bad te bezoeken, nog eens herhalen. Ik doe dit op persoonlijke ti tel, maar ik denk namens vele mede zwemmers en- zwemsters, al vind ik het jammer, dat bijv. de Gemeente Heiloo de taak niet op zich heeft genomen om eens wat vaker de aandacht op 't Baafje te vestigen. Integendeel zelfs; er doen geruchten de ronde, dat men overweegt het zwembad te sluiten. Zonder op dit moment op de financiële kant van de zaak in te gaan, doe ik nog maals een beroep op u, Heilooënaren en andere belangstellenden, om wat vaker een bezoek te brengen aan ons mooie. Zaterdag 25 juli Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare showband TKH, Werkendels- laan 66. Huis-aan-huis actie plan Zuid. Tussen 10.00-12.00 uur. Ook lompen. Halên op verzoek: 331783. Maandag t/m vrijdag (werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerke- laan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 330234 (vóór vrijdag 12.00 uur, b.g.g. 332942). Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Toen boer en boerin de Graaf na een uitstapje nog even op hun land bij Ypestein gingen kijken of alles in orde was sloeg hen de schrik om het hart. De merrie „Zyra", die bij hun in ,,de kost is" en het eigendom van Peter de Boer is, zou pas over vier dagen „uitgere kend" zijn, maar het bleek dat ze, tij dens hun afwezigheid, geveuld had, want er zat bloed aan haar been. „Dan zal er toch ook een veulen moeten zijn" zei boer de Graaf. Naarstig werd er ge zocht, de andere paarden waren on rustig, het was niet goed. Toen vonden ze het veulentje, in de sloot. De boerin, die je haar na 71 jaren op geen stukke na zou geven, aarzelde geen moment om samen met haar man het veulen op de kant te krijgen, het zat onder de prutMet wat stro werd het eerste vuil er afgeveegd en samen tilden ze toen het beestje voorzichtig achter in de auto en reden naar de veilige thuishaven „de Betsyhof". Toen werd het in het stro van de stal gelegd en uren heeft boerin de Graaf met flanellen doeken het beestje warm en drooggewreven en sprak hem ondertussen bemoedigend toe. Na een paar uur kwam het veulen weer bij. Het was nog even spannend of de moeder het veulen nog wel wilde ac cepteren, maar gelukkig leverde dat geen problemen op, want na alle doorstane emoties had het best honger gekregen. Hoe kon het nu gebeuren dat het veulen in de sloot terecht kwam? „Op het land waar de merrie stond was nog een veu len, toen er één bij kwam accepteerden de anderen dat niet en hebben hem waarschijnlijk opgejaagd en tóen is hij in de sloot terecht gekomen. Bovendien is hij vier dagen te vroeg geboren, want we zouden de merrie de volgende dag op stal zetten". Gelukkig is alles nog goed terecht gekomen de pijnlijke plek op het achterbeen is door de moeder liefdevol gelikt en nu weer genezen" vertelt de boerin. Het blijkt een veulen van goede huize te zijn, de vader „Never-Worry" heeft zijn sporen op het gebied van de draf- en rensport al verdiend en moeder „Zyra" is van goede „komaf". De naam van het veulen moest met een „E" beginnen en kreeg de naam „Esprit" (levenslust) hoewel de boerin vond dat ze hem beter „Esprut" had den kunnen noemen. Hopenlijk wordt hij een goede draver, maar op het ogen blik is het belangrijkste, dat hij groot en sterk wordt. Maar dat zal met de liefde volle verzorging 'van boer en boerin de Graaf vast wel lukken. schone, goed verzorgde zwembad. Er schijnen mensen te denken, dat het niet verwarmd is. De waarheid is anders. De temperatuur van het water is 22°C. Niet zo warm als een overdekt zwembad (ge lukkig maar! Al is het natuurlijk zo, dat dat voor sommigen en zeker ook 's win ters in een grote behoefte voorziet), maar warmer dan zeewater en véél scho ner! Wat is verkwikkender dan in de open lucht in een door bossages beschut 50 meterbad met alle ruime en rust om je heen echt banen te kunnen zwemmen? Probeert u het eens of hernieuw de ken nismaking met 't Baafje op een mooie zomerdag. Het bad gaat om 9 uur open sluit om 20 uur door de week (in de weekends van 10-17 uur), 's Morgens kan men er altijd rustig zwemmen. En... als'u er eenmaal "door" bent, zwemt u ook door op minder mooie da gen. De vele getrouwen, waaronder ons gezin, die bijna dagelijks komen zwem men, kunnen dit bevestigen, ze zijn er aan verslaafd geraakt en missen node een dag! Peuters, kleuters en grotere kinderen hebben ieder een eigen bad ter beschik king. Een zeer groot gazon en terras no den bovendien ook tot gezinsbezoek. We hopen werkelijk, dat zwembad 't Baafje opnieuw in de belangstelling komt, zodat het bezoekersaantal weer toeneemt, zoals dat in de beginjaren ook het geval was. Het zou toch voor vele duizenden in Heiloo en omgeving een groot verlies zijn, als zo'n gezond en goed verzorgd sportief buitengebeuren in ons mooie dorp verloren zou gaan? Ik zou dan ook de slogan willen invoe ren: Kom eens naar 't Baafje, daar zwemmen laaft je! Ik ben benieuwd naar eventuele reactie van andere zwemliefhebbers in de Uitkijkpost! A. C. Posch-Michels BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: Leijn S„ z.v. Franciscus P. Stokman en Henriette L. Stocking Kor- zen; Petra D. J„ d.v. B. M. Johannes Dekker en D. J. Marjan Post; René, z.v. J. René Philips en J. J. E. Maria Oosterwijk; Lotte, d.v. Paul van Hogen en Jannetje Wolda. Ondertrouwd: Adrianus C. van Meel en Aleida W. G. Meijer. Getrouwd: Lahoucine Achgar en J. G. Janna Klos; Nicolaas S. Blesgraaf en H. Inge Fris. GESLAAGD Bij de Modevakschool van mevr. Klerks, slaagden voor het landelijk exa men voor de HMV te Den Haag mevr. Klaase en mevr. Manni voor coupeuse beiden uit Heiloo. Mevr. Kleuvener uit Egmond voor costumière; ZELF DE BUITENBOEL SCHILDEREN? VRAAG EERST ADVIES Als het niet regent, loop dan straks eens naar buiten en bekijk uw huis kritisch aan de buitenzijde. Wat ziet u? Op som mige plaatsen bladders en scheurtjes in de verf? Kale plekken op het hout van deuren en kozijnen? Trouwens, wat u waarschijnlijk direkt op zal vallen is dat de kleuren onder invloed van weer en wind ook niet meer zijn wat ze ooit wa ren Niets aan te doen? Natuurlijk wel! Met de gemakkelijk te verwerken hoog waardige produkten van tegenwoordig kan zelfs een aankomend doe-het-zelver met behulp van goede raad van de vak man gerust zelf de buitenboel ter hand nemen. En deze tijd van het jaar is daar bij uitstek geschikt voor. Een huis dat goed in de verf zit, ziet er alleen beter uit maar behoudt ook z'n waarde. In ons klimaat staan hout, me taal en steen niet alleen bloot aan zeer wisselende weersinvloeden maar ook luchtvervuiling en zure regen plegen da gelijks een aanslag op de buitengevel van uw huis. Daarom is alleen de beste bescherming goed genoeg. Alle materia len vragen om een eigen aanpak met daarvoor speciaal bestemde produkten. Dat lijkt ingewikkeld, maar is het niet. Niet als u één ding onthoudt: vraag gra tis uitgebreid advies bij Decorette. Daar kunnen ze u met hun specialistische vakkennis een heel eind op weg helpen in doe-het-zelf schilderland. Dat bespaart u tijd, geld en een heleboel moeite. Bovendien krijgt u dan een han dig boekje mee vol praktische tips over professioneel buitenschilderswerk. Daarin zit ook een checklist, die de win kelier, als u dat wenst, graag samen met u doorneemt. Handig zó'n advies op maat. Vraag het bij Decorette Ursem, Heerenweg 144, Heiloo. De vossenjacht zal ook dit jaar weer een aantal verrassende vossen te zien geven. Het is de bedoeling dat jullie ze allemaal weten te vinden. Om het niet te moeilijk te maken zullen alle vossen zich bevin den in het gebied dat wordt omsloten door de Pastoor van Muijenweg- Ewis- weg-Het Zevenhuizen en Het Malevoort (zie deelnamekaartje). De versnaperin gen zullen jullie tijdens de jacht worden aangereikt, zodat jullie het gebied slechts aan het begin en einde van het spel hoeven te verlaten. Dit mag alleen gebeuren via de oversteekplaats op de Ewisweg, bij de Hofdijkschool, waar toezicht zal worden gehouden. Voor de veiligheid zullen er groepjes van vijf kinderen worden gevormd. Aanvang 13.30 uur; einde 16.30 uur, geen kosten. Lokatie: start/eindpunt bij het Brunogebouw, aan de Pastoor van Muijenweg. Opgave via het inschrijf formulier. ZOMERGOED, EEN GEWILD ARTIKEL Bij de firma Ranzijn, zien we van eind april tot half augustus, een overdaad aan zomergoed. Eenjarige plantjes, in de meest uit eenlopende kleuren, probe ren de achteloze bezoeker in hun netten te strikken. En wie is niet gevoelig voor al dit moois. Wat vroeger of later heb ben we allemaal behoefte aan wat kleur in de tuin en dat biedt Ranzijn volop. Op smaakvolle wijze weet hij zijn „han del" te presenteren. Wat ook opvalt is de uitstekende kwali teit en de redelijke prijzen. „Ik heb spe ciale leveranciers (kwekers) die ons de plantjes toeleveren. Alle produkten worden exact bijgehouden, zodat ik precies weet wat er omgaat" aldus Ranzijn. Woensdag 29 juli Het bedrijf is er op gericht de klant op timaal te bedienen, de klant heeft ook inspraak, als hij z'n wensen kenbaar maakt, zal daar zeker rekening mee worden gehouden. Het geheel werkt in een strak systeem. Het assortiment bestaat trouwens niet alleen uit eenjarig goed, het gedeelte naast het vroegere café The Railway, biedt een ruime keus aan vaste planten, maar er zijn ook kruiden en heesters. Sinsds een half jaar is bedrijfsleider Gerard Morsch de rech terhand van Jan Ranzijn. Het voltallige personeel zal alles doen om het de klant naar de zin te maken. „Beste kwaliteit en omzetsnelheid" is het devies van Ranzijn aan de Stationsweg. Heerenweg 167,1851KN Haloo. Iet 072-331716. Op deze dag kun je zelf zien hoe goed je bent in allerlei spelletjes, zoals zaklopen en spijkerslaan. We zullen een heel par cours van spelletjes uitzetten, zodat jul lie wel even bezig zullen zijn. Voor de lunch en verdere consumpties is ge zorgd, dus je hoeft niets mee te nemen. Aanvang 10.00 uur, einde 15.00 uur. Kosten 2,-. Lokatie: Trias-terrein, opgave via inschrijfformulier.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 1