CM -Cx s? Warm afscheid van 'Juffrouw Bakker' Joseph van Schagen 60% korting UITI/ERKOOP - FINUE E intra tuin Uitkijkpost de NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Waarom voel ik me niet lekker in die kleur? op al onze japonnen 60% korting nu f.39>- nu f.49- nu f.69- nu f.99- \ioor f.69,- \ioor f.89- \ioor f.119- Noor f.179- A. J. VOS El LAPPONIA i simon peek ifA. I Woody The Sideman zondag in 't Akertje MAN I ISI-IOI =5 I3CUTIOUI Meer dan 500 soorten groenten- en Win kei hof 't Loo 20-22 Heiloo ALLE AFGEPRIJSDE ARTIKELEN NU PER 2 NOG GOEDKOPER. bloemen- zaden! juwelier GEMEENTEGIDS HEILOO 1988-1989 STAATSLOTEN VERKRIJGBAAR voor de maand FEBRUARI Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. 53e JAARGANG NO. 4-27 JANUARI 1988 EEN VLUCHTELING HEEFT GEEN KEUS; U WEL! wielinga exlcusief bij drukkerij Oud papier acties in Heii&o Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo (072-330175 bgg 334531) Redactie-adressen: L \i/ Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371. 1852 PR Heiloo (072-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis m een oplage van 13 000 exemplaren m Heiloo. Limmen Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Vorige week nam 'Juffrouw' Bakker, zoals iedereen haar noemde, afscheid in Huize de Loet, waar zij ruim 18 jaar als hoofd van de huishouding gewerkt had. Ze wilde het heel rustig houden en stil letjes vertrekken, maar dat pakte wel even anders uit. De conversatiezaal was tot de laatste plaats bezet met bestuur- bewoners, personeel, familie en vrienden. Mevr. A. Meertens beschreef juffrouw Bakker als de mpeder van een groot ge zin, die buiten dat alles schoon en netjes was, ook moest zorgen dat het vooral gezellig was. Als dank voor de vele ja ren van grote inzet kreeg juffrouw Bak ker een prachtige ring met een agaath. Namens de bewoners commissie sprak mevr. v. Weelden: ..Het spijt ons dat u weggaat, maar als de zomertijd voorbij is, moeten wij ons voorbereiden op de herfst, dat is niet erg, want dat is de tijd dat we vruchten gaan plukken". BELASTINGDIENST HELPT IN HEILOO De aangifteformulieren van de be lastingdienst zijn weer verzonden. Indien u zelf het aangifteformulier invult, maar daar vragen bij heeft, kunt u op donderdag 17 maart van 13.00-16.00 uur en op vrijdag 18 maart van 9.00-12.00 uur terecht op het spreekuur van de Rijksbe lastingdienst in het gebouw van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo. Namens de bewoners overhandigde mevr. v. Weeldcn een boek, dat samen met Joop Nagelhout was gemaakt en waarin alle bewoners iets hadden ge schreven over juffrouw Bakker, vaak versierd met een tekening, foto of ansichtkaart. Tilly van Weelderen zal juffrouw Bak ker op gaan volgen, zij werkten al 8 jaar samen. Elk personeelslid bracht een roos naar juffrouw Bakker, er werd een lied gezongen. Er waren veel bloemen en een mand vol kado's. Mevr. Nap droeg heel knap een gedicht van de Genestet voor. Ellen Bruijn en de heer IJ. v.d. Blom spraken hun bij zondere waardering uit en zagen juf frouw Bakker maar node vertrekken. Het werd een warm afscheid en een ge zellige ochtend. Na ruim 18 jaar werd in Huize De Loet sfeervol afscheid genomen van Juffrouw Bakker. Om langdurig wachten te voorko men dient u vooraf een telefonische afspraak te maken. De belasting dienst is bereikbaar onder nummer 072-145330, Dhr. G. Rens (toestel 393) of mevr. I. Strijbos (toestel 542) leggen uw afspraak vast. Deze afspraak is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor der belastingdienst te komen. Over igens kan iedereen elke dag terecht voor informatie en advies op het hoofdkantoor van de belasting dienst, Robonbosweg 1 te Alkmaar, tel. 145330. Voor kleuradviezen en een schoonheidsbehandeling kan men terecht bij Leny van Ham. Kent u het gevoel, je hebt wat nieuws gekocht, nu eens iets anders dan anders (want je kan er toch niet altijd hetzelfde uitzien) trekt het aan....maar een onde finieerbaar gevoel maakt zich van je meester, het zit wel lekker en het staat ook wel leuk maar toch In negen van de tien gevallen, hebt u de verkeerde kleur gekozen, een kleur die niet bij u past. Wie hier alles over weet te vertellen, is Leny Ham, Spijkerboor 5 (tel. 072-336085). Zij is kleuradviseuze en tevens schoonheidsspecialiste. Zij kan voor u aan de hand van een huid, haar en ogen een analyse en kleurenpa let samenstellen. Een z.g. colour- draping, dat is het kruisen van lappen stof met warme en koele kleuren. Een verkeerde kleur maakt de huid vaal en bleek en de ogen dof. Een goede kleur maakt dat u er veel beter uitziet. Wanneer is vastgesteld of u een zomer, lente, herfst of wintertype bent, wordt daarbij een ondersteunende make-up, die voor alle gelegenheden goed is, geadviseerd. U krijgt een mapje mee waar staaltjes stof in zitten met de kleuren die voor u geschikt zijn. Gaat u dus iets nieuws ko pen en u houdt zich aan de voor u ge schikte kleuren dan zult u er altijd mooi uitzien en u zult zich veel prettiger voelen. Leny Ham zegt: „Kleuren hebben een grote invloed op de mens, eigenlijk zou den we in de winter vrolijke en warme kleuren moeten dragen en in de zomer kunnen we best wat donkers aantrek- Oproep aan alle vertegenwoordigers van maatschappelijke, kerkelijke en po litieke groeperingen in Heiloo. Vindt u ook dat het gemeentebestuur van Heiloo de mogelijkheden van tijde lijke opvang van asielzoekers in Heiloo serieus zou moeten onderzoeken? Zo ja, kom dan naar de bijeenkomst van Am nesty International Heiloo om hierover met elkaar van gedachten te wisselen. We willen proberen samen met u deze kwestie nadrukkelijk onder de aandacht te brengen van het gemeentebestuur. De bijeenkomst zal zijn op 3 februari om 20.00 uur in de aula van de basis school De Duif (Marienstein 180, Hei loo). S.v.p. telefonische opgave bij een van onderstaande leden van A.I. Hei loo, indien u van plan bent te komen. U kunt natuurlijk ook een van deze men sen bellen voor informatie over de ak- tie. Berry Kuiper, 333856; Hans Ebregt, 332598; Harriet Schaafsma, 338183; Jantine Kolkman, 337023. SAMENSPEL COLLECTIEF ORGANISEERT SLAAPCURSUS De slaapcursus.sen, die nu al een aantal jaren door Ton Verplanke werden geor ganiseerd, zijn ondergebracht in het Sa menspel Collectief. Het Collectief wordt gevormd door Ton Verplanke, Agatha Bekker en Hans Beerends. De slaapcursus zal weinig veranderen. De belangrijkste elementen blijven: in zicht in het probleem, het aanleren van lichamelijke en geestelijke ontspanning soefeningen. Het leren luisteren naar de taal van het lichaam. Het overwinnen van de angst voor een slechte nacht. Bij voldoende deelname kan er naast de traditionele groep een speciale groep starten voor mensen die de Teleaccursus volgden en door middel van yoga, ont spanningsgroepen of autogene training al enigszins vertrouwd zijn met ontspanningsoefeningen. Heb je belangstelling voor één van de Samenspelactiviteiten, bel dan het Sa menspel Collectief: Ton Verplanke, Bestevaerslaan 11, Heiloo, tel. 072-332726, of Agatha Bekker, Merwe- destraat 9, Alkmaar, tel. 072-150897. ken, maar we zitten nog aan oude tradi- tie's vast die moeilijk te doorbreken zijn". Leny Ham heeft haar praktijk aan huis, een gezellige ruimte op de bovenverdie ping is er helemaal op ingericht u uit voerig over uw kleuren in te lichten. Het resultaat is werkelijk frappant waarom die ene kleur roze of groen nu wel mooi bij u staat en de andere niet; hoewel het verschil soms maar heel klein is. Bij elke type is ook de juiste make-up lijn te ver krijgen. Zo ziet u dat ook kleur een gro te bijdrage kan leveren aan een klein beetje gelukkig zijn. RODE KRUIS HEILOO Ook het afgelopen jaar 1987 heeft het Nederlandse Rode Kruis wederom mil joenen uitgegeven voor hulpverlening. Hoe komt het Rode Kruis aan al dat geld? Wel: de jaarlijkse bijdragen, de collecte, nalatenschappen en andere bijdragen. Heel belangrijk zijn de jaarlijkse leden bijdragen: deze vormen de ruggegraat van ons Rode Kruis, m.a.w. door de steun van onze leden kunnen onze hul pactiviteiten zowel in binnen- als bui tenland draaiende gehouden worden. Vriendelijk verzoeken w ij onze leden de contributie 1988 middels de door hen ontvangen acceptgirokaarten te vol doen. Leden welke reeds betaald heb ben danken wij heel hartelijk. Mochten er mensen zijn die nog geen lid zijn, maar wel graag willen worden, dan gaarne een telefoontje naar ons secreta riaat, tel. 336038. RESTAURATIE BEDEVAARTSKAPEL ONZE LIEVE VROUW TER NOOD Na heel veel overleg en onderhandelin gen kan er eindelijk op 1 februari be gonnen worden aan de restauratie van het dak van de Bedevaartskapel. In 1913 werd op de terreinen van O.L. Vrouw ter Nood de bestaande Bede vaartskapel, als noodkerk, gebouwd, die plaats biedt aan meer dan duizend mensen. Uiteraard kon dit geen fraai gebouw worden daar de middelen ont braken en het ook slechts bedoeld was als noodgebouw voor de duur van 50 jaar. Aannemer Smit uit Alkmaar bouwde de kerk voor de som van 18.800,-. Men verwachtte dat men na die bedoelde 50 jaar genoeg geld gespaard zou hebben om er een fraaie basiliek te bouwen. Plannen daartoe werden reeds door architect Jan Stuyt gemaakt. Enkele aanpassingen van de ruimte en een verfraaiing van de gevel zullen moe ten wachten tot een tweede fase van de restauratie. De bouwkundige coördina tie van de herstellingen zijn in handen van architect Jos Overtoom. Gedurende de werkzaamheden zullen alle diensten plaats vinden in de Genadekapel. Op zondag wordt daar een extra dienst in gelast om 12.00 uur. WINTERSPELEN OP DE KABEL! Vanaf 13 februari zullen de proefuitzen- dingen van Nederland 3 van start gaan. De N.V. kabeltelevisie Kop Noord- Holland is erin geslaagd het kabelnet voor deze uitzendingen gereed te maken. Dit betekent, dat alle reportages over de Olympische Winterspelen 1988 rechtstreeks op de kabel zijn te volgen. De Spelen worden van 13 februari tot en met 28 februari in het Canadese Calgary gehouden. De uitzendingen zullen vanaf 18.30 uur in de lucht zijn. Behalve op Nederland 3 zijn de Olympische Win terspelen voor een deel ook via Neder land 2 te volgen. Nederland 3 wordt via kanaal 11 uitgezonden. BERGEN HOORN HEILOO Makelaar Taxateur o.g. hytotheke™^ Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES JOODS LEERHUIS Elk jaar wordt er in Heiloo een Joods Leerhuis georganiseerd. Voor 1988 zijn er door de publiciste Maart je van Tijn, die het Jodendom van nabij kent, vijf .avonden voorbereid.mtf als thema: de Midras. Dit is de oude rabbijnse verha lende exegese. Er is gekozen voor een opzet die ook zeer geschikt is voor een eerste ken nismaking met de Joodse manier van denken en doen. Te houden op de donderdagavonden 21 en 28 januari, 11 februari, 10 en 17 maart in de bijzaal van de Gereformeer de Kerk te Heiloo; van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten voor de vijf avonden sa men bedragen 25,-. Nadere inlichtin gen en aanmelding )pij Bert van Engen (tel. 334949) of voor de start van de eerste avond. GESLAAGD Op 19 januari is onze oud-plaatsgenoot Kees de Graaf aan de landbouw univer siteit te Wageningen gepromoveerd tot doctor in de landbouwwetenschappen. Vennewatersweg 15, Heiloo, tel. 072-332727 Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 Gemeente \Heiloo In samenwerking met de uitgever van de Uitkijkpost zal in het voorjaar 1988 een nieuwe editie van de gemeentegids verschijnen. Deze zal gratis huis-aan-huis in Heiloo worden verspreid. De gemeentegids 1988-1989 bevat ondermeer gegevens over onderwijs, sport, gezondheidszorg en het verenigingsleven. Wij verzoeken alle verenigingen c.q. organisaties in Heiloo hun gegevens te verstrekken aan de afdeling Algemene Zaken, Raadhuisweg 4, 1851 JA Heiloo, tel. 313145. Het gemeentebestuur. Drukkerij Uitkijkpost B.V. Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Donderdag 28 januari De Duif, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 30 januari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark Het Vennewater, gehele dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 129258. Maandag 1 februari Rehobóthschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Fr ei net.school, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. De viermansformatie Woody The Sideman is zondag te zien en te be luisteren in 't Akertje vanaf 20.30 uur. In café 't Akertje aan de Kapellaan is het publiek al bijna verwend. Kwali teitsbands treden er met de regelmaat van de klok op. Soms met een hang naar het verleden, soms met de meest actuele stromingen mee, maar altijd sfeervol. Aanstaande zondag komt 'het verleden' weer eens aan bod via een op treden van de formatie Woody The Sideman. Woody The Sideman bestaat al sinds de jaren zestig. Het viertal maakte tallo ze muzikale zwerftochten en uitstapjes, maar keert telkens weer terug naar de 'roots': de roerige 60-er jaren. Rock roll is dan ook het hoofdmenu gelar deerd met een snuifje Nasville Country Rhythm. Ondermeer worden nummers gespeeld van Hank Williams, Delbert McClinton en Jerry Lee, terwijl ook een flinke portie eigen songs op de menu kaart prijken. Zondag 31 januari dus naar 't Akertje aan de Kapellaan. Het optreden van Woody The Sideman begint ongeveer om 20.30 uur. CURSUS FILMGESCHIEDENIS IN PROVADJA Wie een film uit 1928 bekijkt met de ogen van 1988, ziet meestal niet meer dan een curiositeit. Film is als kunst vorm nog geen honderd jaar oud, maar filmstijlen en filmtechniek hebben in die tijd al grote veranderingen ondergaan. Filmhuizen en televisie laten nog wel eens een belangrijke historische film zien, maar er is zelden of nooit gelegen heid een film in het perspectief van de filmgeschiedenis en van andere histori sche ontwikkelingen te kunnen plaat sen. Voor een gemiddelde kijker, die over weinig of geen kennis van de be treffende periode of stroming beschikt betekent dit vaak een extra drempel. Vijf Noordhollandse filmhuizen hebben daarom een cyclus filmgeschiedenis op hun programma gezet (filmschuur Haarlem, Filmhuis De Fabriek Zaan dam, Filmhuis Uilenstede Amstelveen en Filmhuis De Luxe Schagen) Het is een programmaserie met films, lezingen en dokumentatie, die laat zien hoe de beeldtaal zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld, wat de ontstaansgeschiede nis van diverse stromingen is geweest en wat de relatie was met de maatschappe lijke ontwikkelingen. Films van vroeger zijn daardoor beter te begrijpen en te waarderen, maar tegelijk krijgt de kij ker meer inzicht in de hedendaagse film. Wie stil heeft gestaan bij de tegenstel ling realisme-expressionisme in de zwij gende film, zal zien dat die uitdruk kingsvormen ook nu nog worden gebruikt. De cyclus bestaat uit acht programma's. De programma's zijn verdeeld in vier perioden: - De beginjaren (1895-1915) - De bloeiperiode van de stomme film (1915-1927) - De bloeiperiode van Hollywood (1927-1945) - De naoorlogse periode tot en met de Nouvelle Vaque (1945-1970'7 Uit deze perioden zijn bekende klassie kers te zien, maar ook enkele weinig vertoonde films. De lezingen zullen worden gegeven door: Richard Verheul, Jos van der Burg, Hans Saaltink, Kitty Manning en Ruud Visschedijk. De bij behorende brochure bevat naast de filmbeschrijvingen een aantal interes sante artikelen over de filmgeschiedenis. Voor inlichtingen/opgave: Filmhuis Provadja, Verdronkenoord 12, Alk maar, tel. 072-110136. JAZZCLUB HEILOO Na een winterstop in de maand decem ber is het zondag 31 januari weer jazz- middag. Als basis uiteraard het Black Jack Quintet, bestaande uit clarinet, pi ano, gitaar, bas en drums. Solistische medewerking was aanvankelijk toege zegd door Frits Landesbergen op vibra foon. Helaas is door contractuele ver plichtingen elders dit niet te realiseren. De solisten die zondag op het program ma staan, bieden zeker geen mindere kwaliteit. Vanuit Zaandam Leen Dijk- kamp op vibrafoon. Bekend als lid van o.a. het Footlight Quintet. Op tenorsax Dick Koch^ In Alkmaar en omgeving bekend van o.a. regelmatige optredens in De Dertien Balcken. Het programma vermeldt solistische nummers, quintetnuinmers en uiteraard alle musici tegelijk in actie. Vanaf 15.00 uur in de foyer van het Open Huis kunt u muziek horen, koffie of een glaasje drinken en elkaar ontmoeten. Voor volgende middagen wordt alweer naarstig gezocht naar nieuwe solisten of attracties. Suggesties van jazz-kenners zijn hierbij zeer welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1