WESTFRIESE VOORDEEL SLAGERIJ Hanswijkertjes spelen de avonturen van Tom Saywer Nieuw wijkgebouw voor Akersloot Colour Si Beauty A* 01 Magere Paardelapjes Echte lange Varkenshaas 19.95 Rund- en Varkensgehakt 10.00 Botermalse Paardebiefstuk Slagers Schouderham 7.75 A\0^ vl ,\o° WAARDEBON 2 kilo nu17.95 WAARDEBON donderdag, vrijdag zaterdag kilo van 25.00 nu WAARDEBON 3 pond Tulpencroftlaan 2, Heiloo Telefoon 072-331755 alleen vrijdag en zaterdag 500 gram Hierbij gratis: 100 gram VIDEOTHEEK ,,'t Centrum" CD VERHUUR VERKOOP eerst luisteren dan kopen, dat kan bij VIDEOTHEEK ,,'t Centrum" Agenda sporthal Het Vennewater VIDEOTHEEK. ,,'t Centrum" CD VERHUUR VERKOOP eerst" luisteren dan kopen, dat kan bij VIDEOTHEEK ,,'t Centrum" Agenda Akersloot drukkerij uitkijkpost b.v. VIDEOTHEEK ,,'t Centrum" CD VERHUUR VERKOOP eerst luisteren dan kopen, dat kan bij VIDEOTHEEK ,,'t Centrum" - oO y\ev >\X^ UITKIJKPOST - 27 JANUARI 1988 Swingin' Affair: veertien voeten op het Buk-podium. Cockney's Pride, samen met Swingin' Affair, stand-in voor Jo Lemaire. Burgemeester Schoof ter gelegenheid van de opening van het nieuwe wijk- gebouw in volle concentratie bij het wegen van de eerste baby die in 1988 in Akersloot werd geboren. Wie van u allen kent het beroemde ver haal van Marc Twain niet. Het verhaal van het ondeugende jongetje, dat inwo nende bij zijn oma allerlei kattekwaad uithaalt. Zo ook in de musical, die de Hanswijkertjes dit jaar op de bühne brengt. Afgelopen jaar ging de repetitor Jan Maarten Koeman naar Engeland om het stuk naar Nederland te brengen en de Hanswijkertjes vonden hun nieu we regisseur, de Egmonder Ringold van West, bereid het stuk te vertalen en dan de musical als primeur op de Neder landse planken te brengen. Eind november was het stuk in zijn ge heel vertaald en de Hanswijkertjes heb ben hun uiterste best gedaan met zang, dans en muziek er het beste van te ma ken. De Hanswijkertjes betreft 50 kin deren in de leeftijd van 7 t/m 15 jaar, alsmede veel vrijwillige medewerkers met zang, dans, muziek (dit jaar een en semble van 10 personen) en decors. Een kleine inhoud van de musical. Het zijn van die lange, hete zomerdagen en radarboten varen over de rivier. De D.V.W. Zaterdag 23 januari organiseerde D.V.W. een zeehengelviswedstrijd aan de Noorderpier. Niet minder dan 20 hengelaars gingen vol goede moed per fiets naar de kop van de pier om hun ge luk te beproeven. De vangsten waren re delijk te noemen, al werd er veel onder maatse vis gevangen. De uitslagen: nr. 1 H. Scholten 900 gram. nr. 2 J. v.d. Wal 850 gram 3. J.H. v. Willigen 675 gram 4. G. Morsch 650 gram 5. P. Welp 525 gram. kinderen hebben vrijaf van school. De ene helft kijkt met verlangen uit naar het jaarlijkse picknicfeest met de zon dagsschool. De andere helft verlangt naar avontuur of wil graag kattekwaad uit halen....en de schutting voor het huis van tante Polly moet nodig gewit worden. Kortom een zomer als alle an deren, die Tom zich maar kan herinne ren. Totdat Tom en Huck besluiten om samen met een dode kat in het midden van de nacht naar het kerkhof te gaan en dan Donderdag 21 januari Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.30-23.00 Vrijdag 22 januari Zaalvoetbal 18.45-23.00 De openingswedstrijd gaat tussen HSV 3 en DTS 2. HSV, met in de gelederen onder andere J.P. Ruis, Jack Kraak man en Kees van Velzen, is aan een min der seizoen bezig dan de vorige twee ja ren, toen tweemaal promotie werd be haald. Tevens zijn de twee Crawford- teams aanwezig, die na de goede resul taten van 15 januari de punten in Hei loo zullen proberen te houden. Het volledige programma: HSV 3 - DTS 2 18.45 De Krocht 2 - BOL 2 19.25 Crawford - Schager Weekblad 20.25 Crawford 2 - Kras Boys T 21.15 De Viersprong 2 - LSVV 2 22.05 Zaterdag 30 januari Niet bekend. Zondag 31 januari Niet bekend. Maandag 1 februari Volleybal Effect 18.30-23.00 Dinsdag 2 februari Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 3 februari Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Vanavond vier schitterende beker wedstrijden met Foresters tegen hoofd klasser Derp United, waarbij er voor de mannen van Piet Oud alles aan gelegen is om deze wedstrijd winnend af te slui ten. Daarna de strijd tussen de hoofd klassers HSV en Veronica uit Oterleek. Maar de grootste topper is ongetwijfeld Voor wat er dan gebeurt, zult u zelf naar de Hanswijkertjes moeten komen kijken. De Hanswijkertjes spelen de première op zaterdag 6 februari aan vang 20.15 uur in het dorpshuis te Eg- mond aan den Hoef. De voorstelling is ook zondagmiddag 7 februari, maar dan is het een jeugdmatinée met de aan vang om 14.00 uur. Voor inlichtingen en kaartverkoop kunt u terecht bij Mar lies Bras, telefoon 02206-1872. Vanaf 1 februari kunt u ook aan de zaal terecht tussen 17.00 en 18.00 uur. AFC'34 tegen het in de afdelingshoofd klasse bovenaan staande Handsome Eight, dat na het wegvallen van Peter Strabbing en Peter Arntz een zware kluif zal krijgen aan de mannen van Co de Boer, onder wie Marcel Kölsters. Het volledige programma: Berdos jeugd - Horst Eagles 18.45 Foresters - Derp United 19.25 HSV - Veronica 20.05 Plubos - Unie Kaas 20.45 AFC'34 - Handsome Eight 21.25 De Viersprong 4 - DOK 3 22.05 OUDERWIJS-ONDERWIJS De verslaggeving werd deze maand ver zorgd door een tweedejaars groep uit Limmen. De cursisten schreven alle maal een stukje. Het volgende werd uitgekozen. 'Het projekt 'De Krant' heeft me ge leerd, dat kranten verschillen van in houd. Er zijn kranten waarin het poli tieke, economische en sociale nieuws veel aandacht krijgt en er zijn kranten die veel ruimte maken voor roddelbe- richten. Iedere krant heeft een eigen manier om berichten weer te geven. Dat hangt af van de politieke opvatting van de redaktieleden. Of het bijvoorbeeld een linkse of een rechtse krant is. Ook leerde ik om de krant kritischer te lezen. Je moet dan feiten en meningen van elkaar kunnen onderscheiden. Bij het lezen van een artikel is het handig als je je afvraagt: Over wie gaat het, waar gebeurt het, wat gebeurt er, wan neer, waarom en waartoe leidt dit be richt? D?n moet je bedenken welke vra gen het stuk bij je oproept. Na het projekt over de krant lees ik zo nu en dan wel eens een landelijke krant, die meer informatie geeft over politiek dan de streekkrant'. Voor meer inlichtingen over cursussen op het gebied van volwasseneducatie kunt u terecht bij: Stichting EWA, Ou de Gracht 291, Alkmaar, tel. 072-129324, en bij Riet van den Burg, 02205-1705 en Leny van Leeuwen, tel. 075-289687. TM CURSUS NIEUWE STIJL Reeds 15 jaar verzorgt de Stichting On derwijs Wetenschap der Creatieve Intel ligentie in de regio Alkmaar cursussen Transcendente Meditatie. Meer dan duizend mensen hebben hieraan in de loop der jaren deelgenomen en genieten nu de voordelen van hun tweemaal daagse TM beoefening: helder denken, vitaliteit, betere gezondheid, meer zelf vertrouwen en toenemend welbevinden. De basiscursus TM is onlangs uitgebreid van zeven naar tien lessen, om de cur sisten een nog degelijker opleiding en begeleiding te bieden. De cursus begint met twee lezingen, gevolgd door een persoonlijk interview. De persoonlijke instruktie in de TM techniek in stap vier. Hierna volgen vijf groepslessen. De cursus eindigt met een weekend in een conferentieoord. In februari zal een basiscursus nieuwe stijl van start gaan. Er zijn twee gele genheden om met TN kennis te maken: woensdag 3 februari het Gulden Vlies, Koorstraat 20, Alkmaar, aanvang 20.00 uur en donderdag 4 februari, Belieslaan 14, Heiloo, aanvang 14.00 uur. De toe gang is in beide gevallen 5,-, inclusief een informatiepakket. Voor verdere in lichtingen kan men bellen: 03200-55533. COCKNEY'S PRIDE EN SWINGIN' AFFAIR: EEN HEILOOËR ONDERONSJE Zoals een ieder inmiddels wel zal heb ben begrepen gaat het optreden van Jo Lemaire bij Buk Buk aanstaande zater dag niet door. Onderhandelingen zijn gaande om deze charmante zuiderbuur toch voor het zomerreces nog wel naar Heiloo te halen. Nadere berichten vol gen dan zonder twijfel. Nu we het toch even over de nabije toekomst hebben: Buk Buk is momenteel in bespreking met The Tits, Fatal Flowers, Helloise en een aantal qua naam minder bekende formaties. Alles nog voor de zomervakantie! Hoe het na de zomerperiode zal gaan bij jongerencentrum Buk Buk is vooral ook afhankelijk van de medewerkers. Vori ge week plaatste de vereniging een ad vertentie in deze krant, waarin nieuwe medewerkers gevraagd werden zich aan te melden. Dat was niet aan doveman soren gezegd: ongeveer vijftien reacties zijn inmiddels binnen en al vanavond is er met hen een eerste bespreking over hoe of wat er te doen is bij Buk Buk. Jongeren, die nog niet hebben gerea geerd, maar wel willen meehelpen bij Buk Buk met allerhande werkzaamhe den (van bardiensten tot publiciteit en administratie) kunnen vanavond naar Buk Buk komen: Pastoor van Muijen- weg 12 te Heiloo (Brunogebouw). De bespreking begint om 20.00 uur. Heilooër onderonsje In plaats van Jo Lemaire spelen zater dagavond twee Heilooër groepen bij Buk Buk in het café: Cockney's Pride en Swingin' Affair. De aanvang van dit dubbeloptreden is 22.00 uur en de toe gang bedraagt voor leden/cjp-ers vier en voor anderen vijf gulden. Cockney's Pride bestaat uit Gerrie Hoogland op drums, Ed Braakman op gitaar, mondharp en zang en Sjaak Keijzer op bas en zang. Het drietal heeft behalve met het zelf maken van muziek in allerlei bands ook een naam op het gebied van de organisatie van muzieke venementen in Heiloo en omstreken. Cockney's Pride brengt rhythm blues en rock roll, waarbij nummers van Los Lobos, Dr. Feelgood, The Fabu lous Thunderbirds en vele anderen te horen zullen zijn. Swingin' Affair betreedt in de bekende zevenkoppige samenstelling het podium van Buk Buk. Zeven keer een enthousi aste inbreng en dat kan flink warm wor den, dus: voetjes van de vloer. Dat is ook precies wat de band wil: lekker spe- OPEN HEILOOËR KAMPIOENSCHAPPEN BADMINTON Op zaterdag 27 en zondag 28 februari organiseert badmintonvereniging 't Vennewater de jaarlijkse open Heilooër badmintonkampioenschappen in haar hal aan het Zevenhuizen te Heiloo. De ze kampioenschappen worden verspeeld in twee categorieën, te weten overgangs klasse en hoger (landelijk) en le klasse district en lager. De praktijk heeft uitgewezen dat met name in de eerste categorie op het nodi ge sportieve vuurwerk kan worden gere kend. Dit wordt niet in de laatste plaats veroorzaakt door het prijzenpakket ter waarde van *2.600,-, dat grotendeels beschibaar is gesteld door de sponsors broekengarage Albert Paris te Bergen en Holwha te Zaandam. Evenals voorgaande jaren zullen tijdens dit toernooi spelers uit diverse districten actief zijn. Uit de eigen regio komen spelers van onder meer HHW'69 (Heer- hugowaard), Nashua Duinwijk (Haar lem) en HBV (Hoorn). Natuurlijk zul len leden van 't Vennewater zelf ook niet op dit evenement ontbreken. De inschrijving voor dit toernooi staat open tot 13 februari. Formulieren hier voor zijn te verkrijgen bij Cor Groene- woud, tel. 072-112239 (na 18.00 uur). Inlichtingen worden graag verstrekt. Voor degenen die niet begiftigd zijn met de nodige badmintonkwaliteiten maar toch niets van dit topsport-evenementen willen missen: de hal is beide dagen ook voor het publiek geopend en bovendien is de toegang gratis. MEERVOGELS HANDBAL Een wedstrijd waarbij de weinige kan sen van de Meervogels-dames door agressief verdedigen van ADO weinig opleverden. Meervogels daarentegen faalde in de verdediging en ondanks het goede keeperswerk van Ingrid Schotte moest Meervogels een 4-1 ruststand ac cepteren. Halverwege de tweede helft het cruciale moment waarop Meervo gels door het niet benutten van een strafworp de aansluiting mistte. Ado in casseerde een rode kaart en beide pun ten (14-11) en staat nu met Meervogels op de tweede plaats. Gezien de vele rode kaarten uitgedeeld aan Tonegido ging het herenteam van Meervogels met gemengde gevoelens naar Tonegido. Het werd dankzij het uitstekend leidende scheidsrechtersduo een sportieve wedstrijd. Meervogels en Tonegido waren aan elkaar gewaagd en vooral door goede verdedigingen bleef de ruststand op 6-5 steken. Meervogels ging slordig met de kansen om en gaf Tonegido de kans uit te lopen naar 10-6; Met werklust en techniek wist Meervo gels in de spannende eindfase tot 14-13 te komen, maar slaagde er niet in om een toch wel verdiend punt te pakken. LAVA IN AKERSLOOT Zaterdag 30 januari wederom een top per in dancing De Vriendschap te Akersloot, want op die avond staat de bekende formatie Lava op de planken. De formatie Lava is uitgebreid met een fantastische hardrock-act, terwijl ook uitbreiding is gevonden in een nieuwe gitarist die toevallig uit Akersloot af komstig is en wel Gerard Schoon, die faam en ervaring in verschillende ande re bands heeft opgedaan. De hardrock-act was voorheen een losse aangelegenheid, maar sinds kort is een vaste verbintenis ontstaan. Daarnaast een ruim repertoire met hedendaagse muziek, met sterke invloed van groepen als U2, Stones en Golden Earring. Dus aanstaande zaterdag naar dancing De Vriendschap voor wederom een gezelli ge avond, prima muziek en sfeer. Rest nog te vermelden dat 28 februari Herman Brood Wild Romance de Vriendschap hebben uitverkoren om hun nieuwe toer van start te laten gaan en tevens om hun nieuwe elpee te pre senteren. Verder staat voor 12 maart een andere topper op het programma: Bertus Staigerpijp! len voor een swingend publiek. Rhythm blues en rock roll zijn ook voor Swingin' Affair de hoofdbestanddelen van het repertoire, waarin de vocalen sterk vertegenwoordigd zijn. Er worden ondermeer covers gespeeld van Clap ton, Mink de Ville en Robert Cray. Zonder Jo Lemaire kan het dus toch wel gezellig worden bij Buk Buk aanstaande zaterdag. WIE DE TOEKOMST HEEFT, HEEFT DE JEUGD NOG NIET In de raadsvergadering van vorige week werd besloten een bedrag van 78.000,- beschikbaar te stellen, om het voormali ge café De Toekomst als onderkomen voor de jongerenvereniging De Storey- club te kunnen gebruiken. Een gedeelte van het pand doet nu dienst als onder komen voor het poppentheater Dibbes mits er goede afspraken worden ge maakt met de jongerenvereniging. C. Ruyter (CDA) constateerde: ,,We hebben nu wel De Toekomst, maar hoe zit het met de jeugd? We moeten eerst enkele mensen bij elkaar brengen die het bestuur van de Storeyclub gaan vor men voordat het gebouw beschikbaar komt". De heer Dil (VVD) vond het een hoog bedrag en dat er wel met goede plannen gekomen moest worden. Als dat met de Storeyclub niet lukt, dan desnoods een betaalde welzijnswerker aantrekken. C. Tiebie (V.L.A.) wees er op, dat de Storeyclub zijn ups en downs kent, zo om de vijf jaar vindt men elkaar en dan is er weer een leegloop. ,,Een structuur mag niet te zwaar zijn, zelfwerkzaam heid zal z'n gang wel vinden, anders gaat de identiteit verloren", aldus de heer Tiebie. Wethouder Veldt consta teerde dat de Storeyclub dit seizoen nog niet open was geweest en vond het voor stel van Ruijter een goed idee. „Het is moeilijk de mensen enthousiast te krij gen. Ze willen een peperdure band heb ben en gaan net zo lief naar de disco, de belangstelling is onder nul", aldus Veldt. De burgemeester attendeerde er nog eens op dat De Toekomst als hok voor de jeugd was bestemd en dat niet de be doeling is het multifunktioneel te ge bruiken, dat anderen er nu gebruik van maken is maar tijdelijk. De jeugd heeft recht op een eigen onderkomen. Het college van Akersloot stelde voor om voor asielzoekers twee rijksclaim- woningen beschikbaar te stellen. Het probleem van de overlast van ge parkeerde vrachtwagens binnen de be bouwde kom zal door het college onder zocht worden. Door deze toezegging trok de P.v.d.A. haar motie in. Om be doelde parkeerterruimte te realiseren is een bedrag van 150.000,- gemoeid. Poppentheater Dibbes Deze maand is er nog een voorstelling op 30 januari, aanvang 14.00 uur, en tree ƒ4,00. Volgende maand kan men op 3, 6, 10, 13, 17, 20 en 24 februari te recht. Reserveren wordt aanbevolen (02513-13447). Poppentheater Dibbes, Kerklaan 45 te Akersloot. Meervogels Handbal Zondag 31 januari: Meervogels dames - Quick (15.30 uur) en Meervogels heren - Accom KSV (16.45 uur); beide wedstrijden in sporthal d'Enterij te Limmen. Rechte Hondsbo»schelaan 22 1850 AB Heiloo telefoon 072-330175 Vrijdagmiddag werd het nieuwe wijkge bouw aan de Mozartlaan officieel in ge bruik genomen. Burgemeester N.P.M. Schoof mocht de eerst geborene van Akersloot in 1988 op de versierde weeg schaal leggen en het juiste gewicht vaststellen. De op 5 januari 1988 geboren Kirsten Marit Oud, liet al deze aandacht rustig over zich heen komen. Als herinnering aan dit feestelijk gebeuren ontvingen haar ouders een oorkonde. Judith Akos, consultatieburo arts sprak na mens de kinderen haar enthousiasme uit over het kleurrijke gebouw en overhan digde een grote kleurdoos. Het wijkge bouw, dat vroeger was gevestigd aan de Simon Pouwelslaan 1, heeft aan de Mo- DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 19 januari: Ere klasse le T. Coombes 94 pt. A-klasse le N. Molenaar 98 pt. 2e H. Schoemaker 95 pt. 3e J. Tijmes 95 pt. B-klasse le J. Palma 97 pt. 2e E. Schoemaker 95 pt. 3e. G. Steeman 94 pt. C-klasse le. H. Putter 92 pt. 2e M. Steeman 88 pt. 3e. L. Soeterbroek 87 pt. Afgelopen dinsdag was alweer de acht tiende schietavond van dit seizoen. Een redelijke opkomst viel te noteren, maar de prestaties waren op enkele uitzonde ringen na slecht. Hopelijk treedt daar gauw verbetering in op, anders kon de uitwedstrijd op 1 februari tegen Eg- mond aan Zee wel eens op een dikke ne derlaag uitdraaien. Mochten er mensen zijn die jJe schietsport eens van dichtbij mee willen maken, zij zijn van harte welkom op de dinsdagavond in De Vriendschap te Akersloot. zartlaan een stuk meer ruimte gekregen. Aan de buitenkant mag het gebouw op het eerste gezicht misschien wat vreemd aandoen, wat mede komt door de vreemde kleur blauw, de binnenkant maakt dit ruimschoots goed. Het architektenburo Bakker en Boots heeft er een handzaam en praktisch ge bouw van gemaakt en alle ruimte opti maal benut. De kruisvereniging Akersloot behoort tot de Regionale Kruisvereniging Noord Kennemerland. Het nieuwe wijkge bouw, dat bij de bevolking al snel de bijnaam "de Duiventil" kreeg, kent ve le diensten. Petra Aukema en Marian van Leeuwen zijn de verpleegkundigen en zijn voor vele patiënten van 0-100 jaar een vraagbaak. Hun werk is o.a. hiaten vroegtijdig onderkennen om er ger te voorkomen en zij adviseren u wel ke weg te bewandelen. Er is elke dag van 13.00-14.00 uur, telefonisch spree kuur (02513-12711). Maandag tot woensdag en vrijdagavond is het maga zijn open van 18.30-19.00 uur. In het nieuwe gebouw is nu een speciale wasplaats om de geleende spullen schoon te maken, een ongekende luxe. Er is een consultatieburo voor zuigelin gen en kleuters, ook voor een gehoor- test voor babies van 9 maanden. Elke vierde dinsdag van de maand is er een diëtiste, afspraken kunnen gemaakt worden via de wijkverpleegkundige. Ook de zwangerschapsgymnastiek kan nu in het wijkgebouw gegeven worden, de verloskundigen, Mevr. Motzo en Mevr. Wiegerink hebben elke woens dagmorgen spreekuur. Velen zullen de weg naar dit vriendelij ke gebouw zeker kunnen vinden, een aanwinst voor Akersloot. KLEURENANALYSE EN SCHOONHEIDSBEHANDELING VOOR DAMES EN HEREN Leny Ham Spijkerboor 5 1851 GG Heiloo Tel.: 072-336085 c° V*

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 6