Kwart eeuw Solimpex <k Ge,1°naon9®"®nt' in WP'I '^onrforf s |a«Pko' Kll|OY ^JOH^IV tapijten-gordijnen en slaapkomfort INLEVEREN KOPIJ Uitkijkpost Extra zekerheid bij Skoda Inleveren van KOPIJ voor ADVERTENTIES e.d. tot UITERLIJK MAANDAG 17.00 UUR Geen Uitkijkpost ontvangen? drukkerij Nieuwe commissie welzijn benoemd Officiële start van jongerenwerk Vergadering gemeenteraad 7 Rijksweg 127 - Limmen. Gerton: 02205-1602, Johwin: 02205-3401 M' kU UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 1988 HFILOÖ NEDERLAND De firma Solimpex, groothandel in verf (geen verkoop aan particulieren) en ge vestigd Hoogeweg 54 te Heiloo, bestond 1 februari 25 jaar. De heer R. Bos, eige naar en direkteur, stichtte Solimpex 25 jaar geleden, ook in Heiloo. De eerste aktiviteiten van wat toen nog een een manszaak was, waren de verkoop en in stallatie van spuitkabines van een Duit se fabrikant, waarvan de heer Bos de al- leenverkooprechten had verkregen. Met de verkoop van deze spuitkabines ont stond ook belangstelling en vraag naar onderdelen, gereedschappen en niet te vergeten verf. Tenslotte waren de spuit kabines er om verf in te verspuiten. Allengs kwam het accent meer en meer op de verkoop van verf te liggen. Thans, na 25 jaar, is de firma Solimpex nog steeds in Heiloo gevestigd, is Bos nog steeds eigenaar/direkteur en biedt het bedrijf-werk aan 7 personen. Solimpex dankt haar plaats in de sterk concurrerende verfmarkt aan haar uit gebreid assortiment verven en gereed schappen voor vrijwel alle dankbare toepassingen, de kennis en ervaring met verf en de adviezen, die gegeven wor den. Bovendien biedt Solimpex de servi ce van eigen leveringen, waardoor ze kerheid geboden wordt, dat de afnemer de verf in huis heeft op het moment, dat hij dat wenst. Tenslotte zijn alle leverin gen binnen de provincie Noord Holland franko, groot en klein. De verkoop van Solimpex-verf vindt plaats onder het eigen merk Rebo. Rebo-verven vinden toepassing in prac- tisch alle takken van industrie, aanne ming en transport. Solimpex beschikt over kleurmengmachines en recepturen, die haar in staat stellen vrijwel alle kleu ren te maken, die door de klant gewenst worden. Vorige week donderdag werd in de raadszaal van het gemeentehuis de nieu we samenstelling van de commissie wel zijn bekend. Deze elf leden tellende commissie adviseert het college van bur gemeester en wethouders op een aantal terreinen van welzijn in de gemeente. Het was aan de portefeuillehouder me vrouw Willemse-Van der Ploeg om de commissie officieel te installeren. In haar korte toespraak benadrukte de wethouder de belangrijke functie van welzijn en de broodnodige inzet van vrijwilligers hierbij. De commissie is in dat opzicht het directe bewijs: alle leden verrichten hun werkzaamheden onbe zoldigd. Zeker in deze tijd van bezuini gingen bij de gemeente Heiloo zijn de adviezen van de commissie welzijn voor het college, en in tweede instantie na tuurlijk voor de raad, die de uiteindelij ke beslissingen moet nemen, van groot belang. De commissie welzijn bestaat uit de vol gende personen (achter de naam het be leidsterrein waarvoor de leden aan spreekbaar zijn): mevrouw B.E. Ouwendijk-van Erven (plaatselijk vormings- en ontwikkelings werk), mevrouw A. Leijenaar- Boskemper (emancipatiewerk), de heer H.C. Folmer (sport en sportieve recrea tie), de heer H.L. den Haan en me vrouw M.C. Faber-Eikelhof (gecoördi neerd ouderenwerk), mevrouw H.J. Settels-Dekker (openbare bibliotheek), mevrouw A.C. Roos-Cornelisse en de heer N.J. Beemster (amateuristische kunstbeoefening en kunstzinnige vor ming), de heer H. van der Zwaag (alge meen deskundige), mevrouw E. Schoutsen-Bolten (jeugd- en jongeren werk) en de heer H.A.J.M. Steenaert (voorzitter). WACHT MET TE LANG MET INVULLING VAN HET BELASTINGFORMULIER De belastingdienst heeft de aangiftebil jetten voor de inkomstenbelasting weer verzonden. Over het algemeen kan voor wat betreft het E-biljet worden volstaan met de invulling van 4 pagina's met groene opdruk. Slechts in het geval dat de gehuwde vrouw ook inkomen geniet, moet nog een gedeelte met grijze op druk worden ingevuld. Belastingplichtigen die niet kunnen volstaan met het indienen van een E- biljet kunnen bij de inspecteur een A- biljet aanvragen. Er wordt naar gestreefd om aan hen, die vóór 1 april het voorrangs-(teruggaaf) biljet hebben ingeleverd, teruggaaf te verlenen vóór 1 december 1988. Vragen bij het invullen van uw aangifte biljet? Goede raad is binnen handbe reik. Er is om het u gemakkelijk te ma ken: de belastingtelefoon. Dat betekent: één nummer voor het hele land dat u gratis kunt draaien. U kunt bellen 06-0543, op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur. Voor het verkrijgen van adviezen en in lichtingen zal men u tevens op de in spectie aan de Robonsbosweg 1 graag ontvangen. Van maandag tot en met vrijdag staat men daar voor het publiek klaar van 9.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Uiteraard staat men u ook telefonisch welwillend te woord. Komt u er, na bestudering van de toe lichting, toch niet uit, dan bestaat de mogelijkheid dat de belastingambtena ren de aangifte vanaf 15 februari a.s. voor u invullen. Dit laatste geldt echter alleen voor het E- en het T-biljet en uit sluitend op afspraak. De inspectie is be reikbaar onder nummer 072-145330. Op toestel 393 en 542 legt men uw afspraak vast. U kunt een afspraak maken tot en met 25 maart 1988. Denkt u er aan de nodige gegevens mee te nemen, zoals: jaaropgave van uw loon of uitkering, renteafschriften van giro- en/of bankrekeningen opgaven van uitkeringen van de overheid, bewij zen van ontvangen of betaalde alimen tatie, betalingsbewijzen van hypotheek en andere rente, ziektekosten, giften en andere aftrekbare kosten. EEN HART VOOR POLEN Wij willen u herinneren aan het initia tief van onze groep om in de periode van 7 tot en met 27 augustus van dit jaar een aantal Poolse kinderen in de leeftijd van 9 tot 15 jaar uit te nodigen om naar Heiloo te komen om van een gezonde, onbezorgde vakantie te kunnen genie ten. De kinderen komen uit een omge ving waar de lucht sterk verontreinigd wordt door industrie. In ons schone Heiloo zullen ze zeker goed kunnen opknappen. De kindere worden geselec teerd door de Poolse kerken en komen uit gezinnen die veel moeten ontberen. Om de kinderen een goede opvang te ge ven zijn nog enkele gastgezinnen, liefst met kinderen in dezelfde leeftijd, nodig. Ook uw financiële bijdrage om de reis, verzekerings- en verblijfkosten te kun nen betalen, is van harte welkom. Gastgezinnen kunnen zich opgeven bij: Kees Hes, Breedelaan 111, tel. 072-332450, Jan Hartog, Kapellaan 116, tel. 02205-3403, Rina de Jong- Twint, Korte Kapellaan 18, tel. 02205-1981, Barbara Koenders- Kraanen, Breedelaan 55, tel. 072-335297, Christine Rood-Brasseur, Moestuin 19, tel. 072-335297, Cor Kla ver, Commandeurslaan 17, tel. 072-330989. Uw geldelijke bijdrage zien wij gaarne tegemoet bij de Rabobank te Heiloo (gi- ronr. van de bank 269978) t.g.v. „Een hart voor Polen", rek. nr. 12.05.13.900. Bel 's donderdags: 072-330175 ARBEIDSPROJECT VOOR LHNO-LEERLINGEN Op de LHNO-school Alcmere aan de Van der Lijnstraat zijn docenten en leerlingen al een tijdje druk bezig zich voor te bereiden op de arbeidsweek bij bedrijven en instellingen in en rond Alk maar. Van 7 tot en met 11 maart zullen 50 leerlingen van de derde klassen aan dit zgn. Arbeidsoriëntatieprojekt mee doen; een initiatief van het Contactcen trum Onderwijs-Arbeid. Alle informa tie over de arbeidsweek en het voorbe reidende werk zal te zien zijn op de open dag die Alcmere organiseert op 10 fe bruari a.s. De instellingen en bedrijven waar de L.H.N.O.-leerlingen zich begin maart gaan oriënteren zijn o.a. Medisch Cen trum Alkmaar, verpleegtehuizen Lau- wershof. De Hout en Oudtburg (Ber gen), warenhuizen, bejaardencentrum Westerlicht alsmede motel Alkmaar en het parkhotel in Bergen. De leerlingen gaan hier -onder deskundige leiding- op allerlei manieren met het werk kennismaken. Bij de intensieve voorbereiding komen onderwerpen ter sprake als: het zoeken van werk, solliciteren, telefoneren, be drijfsorganisatie, arbeidsvoorwaarden enz. Om de realiteit te benaderen, gaat elke leerling binnenkort bij het betref fende bedrijf op sollicitatiebezoek. Aangenomen zullen de meisjes zeker worden, al is het dan maar voor een week. Onze korte kennismaking wordt door de bedrijven zeer op prijs gesteld. De eerdergenoemde open dag van Alc mere houdt o.a. in: informatie, ten toonstelling en demonstratie; er worden bijv. diverse modeshows gegeven. De school is woensdag 10 februari voor be langstellenden open van 14.00-17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur. EEN VLUCHTELING HEEFT GEEN KEUS; U WEL! (III) Enige weken geleden kondigden wij, Groep Heiloo van Amnesty Internatio nal, aan in te willen gaan op enkele naar onze mening verkeerde opvattingen t.a.v. vluchtelingen en het vluchtelin genbeleid. We willen nu trachten onze mening aan de lezer voor te leggen. Allereerst: „Nederland is gastvrij voor vluchtelingen". Nederland was gastvrij, ja wel. In de 16e tot 18e eeuw vonden tienduizenden joden en 60.000 hugeno ten in ons land bescherming. Tijdens de eerste wereldoorlog heeft Nederland in totaal één miljoen Belgische vluchtelin gen opgevangen. Maar hoe het later de vluchtelingen uit nazi-Duitsland in ons land is vergaan weten we al te goed. En hoe is het nu gesteld met onze gast vrijheid? Laten we kijken naar het aan tal vluchtelingen per 1000 inwoners in verschillende landen en de cijfers laten spreken: Jordanië 200, Somalië 90, Soe dan 50, Zweden 5, België 3,5, Verenigd Koninkrijk 1,7, Nederland 1,0. De con clusie is duidelijk. Nederland loopt, ze ker in West-Europa, helemaal achteraan. „Nederland is overvol en er zijn al zo veel buitenlanders". In Nederland wo nen 500.000 buitenlanders (Belgen, Tur ken, Marokkanen, Duitsers, etc.) Daar tegenover staat dat 600.000 Nederlan ders buiten de landsgrenzen wonen. In Nederland verblijven 15.500 erkende vluchtelingen. Het is echter onzinnig om gastvrijheid t.a.v. vluchtelingen te verdedigen door te wijzen op de buiten landers die hier geheel v rijwillig en vaak op ons verzoek verblijven. Nederland is zeer dicht bevolkt, wie zal dat ontkennen? Maar België is niet veel minder vol en daar zijn naar verhouding drie en een half keer zoveel vluchtelin gen ondergebracht. Bovendien zouden we kunnen bedenken dat onze welvaart zoveel groter is dan die van landen waar men werkelijk enorme aantallen vluch telingen heeft moeten opvangen (Soe dan!). Een rijk land heeft ongeacht zijn bevolkingsdichtheid, meer mogelijkhe den voor de opvang van vluchtelingen. Een commissie onder leiding van prof. Meyers kwam in 1987 op grond van der gelijke overwegingen tot de conclusie dat Nederland per jaar 5000 vluchtelin gen zou moeten opnemen. (De laatste jaren zitten we gemiddeld ruim onder de 1000). Een volgende keer willen we onze mening verder uiteenzetten. Nog even een bericht: op 24 februari houdt de Groep Alkmaar van Amnesty International een forum, gewijd aan de vluchtelingencampagnc. Plaats: De Bli je Mare, in Alkmaar. Zaterdag gaat jongerenwerker Arvith Betlem officieel van start. In het voor malige schoolgebouw aan de Pastoor van Muijenweg is in de afgelopen maan den hard gewerkt om een eigen onder komen voor jongeren van 12 tot 18 jaar gereed te krijgen. Door veel inzet van met name ook de jeugd zelf is het voor malige klaslokaal veranderd in een ge zellige plek, waar de jongeren elkaar kunnen ontmoeten en waar geluidsarme activiteiten worden georganiseerd. Het is zaterdag 6 februari overigens niet de bedoeling dat de jongeren een kijkje komen nemen in het gebouw. Van 13.00 tot 16.00 uur worden ouderen verwacht, die vanuit hun werksfeer en/of vereni ging/instantie bemoeienis kunnen heb ben met het jongerenwerk. Raadsleden, vrijwilligers van diverse organisaties en anderen zijn voor deze officiële inwij ding van het onderkomen uitgenodigd. Tussen 14.00 en 15.00 uur zullen er ook enkele sprekers zijn. Naast vertegen woordigers van verschillende instanties is dat ook Arvith zelf: hij zal het een en ander vertellen over de plannen, die hem en de jongeren met het eigen ge bouw voor ogen staan. Ouders Behalve de genodigden zijn ook ande ren welkom. Bijvoorbeeld ouders van jongeren in de genoemde leeftijdsgroep. Zij kunnen zaterdag kennismaken met de jongerenwerker en kunnen ook zien in welke ruimte hun kinderen zo af en toe of frequenter zuilen vertoeven. De jongeren zelf zijn zoals gezegd niet uitgenodigd. Voor hen gaat de nieuwe aanpak van het jongerenwerk eerst goed van start op vrijdag 12 februari. Dan zal er 's avonds een grote disco-avond ge houden worden in de zaal van het naast het eigen onderkomen gelegen Bruno gebouw. Het is overigens zo dat voor al le activiteiten waarbij veel geluid wordt geproduceerd of waarvoor het eigen lo kaal te klein is het Brunogebouw ge bruikt zal worden. De disco-avond op 12 februari start om 20.00 uur overigens wel in net gereed zijnde onderkomen. Vanaf 21.00 uur worden de activiteiten verplaatst naar het Brunogebouw. Na deze twee openingsactiviteiten wor den de openingstijden van het centrum voor jongeren van 12 tot 18 jaar: zondag 14.00-18.00 19.00-22.00 dinsdag 15.00-18.00 woensdag 14.00-18.00 19.00-22.00 donderdag 14.00-18.00 vrijdag 20.00-24.00 Deze tijden gaan in op zondag 14 febru ari. In de week tussen 6 en 12 februari is Arvith Betlem niet aanwezig. Daarna dus wel. Behalve voor een praatje en een kop koffie kunnen jongeren bij hem ook aankloppen als zij ergens proble men mee hebben. Welke activiteiten er in de nabije toekomst precies zullen ko men hangt van de wensen van de jonge ren af. Disco was en is er daar één van en op 12 februari is dat dan ook de eerste activiteit. Donderdag 4 februari komt de gemeen teraad van Heiloo voor haar maande lijkse vergadering bijeen in het raad huis. De vergadering begint om 20.00 uur. Een ieder die de vergadering wil bijwonen kan dat vanaf de publieke tri bune doen. In dat geval is het wellicht ook aan te bevelen de diverse agenda punten van te voren te bekijken via de raadsstukken. Dat maakt het volgen van de vergadering gemakkelijker. De stukken kunnen worden ingezien op de afdeling algemen zaken van het gemeen tehuis tijdens kantooruren en tijdens de openingsuren van de openbare bibliotheek. Op de agenda staan enkele wijzigingen in verordeningen en een aantal grondza ken. Bij de ingekomen stukken een brief van een aantal bewoners van Boswijk met betrekking tot de aansluiting op het televisiekabelnet. i P Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 m DE HANSWIJKERTJES SPELEN DE AVONTUREN VAN TOM SAYWER Maandenlang hebben zij eraan gerepe teerd om dit zeer bekende verhaal op de planken te brengen. En aanstaand wee kend is het dan zover. De Hanswijkertje spelen de première op zaterdag 6 febru ari in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. De aanvang is 20.15 uur. Op zon dagmiddag 7 februari volgt de matinee, aanvang 14.00 uur. Kaarten voor deze beroemde musical, geschreven door Marc Twain en ver taald door de Egmonder Ringold van West, kunt u verkrijgen aan de wagen van Joop Lemmink en zijn ook telefo nisch te bestellen bij Marlies Bras, tel. 02206-1872. Tevens kunt u aan de zaal terecht tussen 17.00 en 18.00 uur. TIJD IS GELD EN BURN THE BLANKETS TE GAST BIJ JOEB Tijd is geld presenteert aanstaande zon dag 7 februari hun nieuwe cassette die door de popcritici alom bejubeld werd, om hun goede arrangementen en vooral het flitsende gitaarwerk. Ook aan de gastmusici, die aan de band zijn toege voegd, is een groot deel van het succes te danken o.a. keyboard en saxofoon. Tijd is geld bestaat uit vier jongens uit Egmond. De cassette wordt nu al een collectersitem genoemd, dus koop hem zondag voor 7,50 nu het nog kan. Burn the blankets is in 1984 ontstaan uit de Goudse formatie Titz. Al na korte tijd ontwikkelde de groep een eigen ge zicht met sterke popsongs. Vara's pop krant ondertekende dit en nodigde B.T.B. uit voor opnames. Ook live sloeg de band goed aan. Erik v.d. Berg schreef in OOR: Wat je op het podium ziet, overtreft je stoutste verwachtingen. Dit sterke programma word je door JOEB voorgeschoteld voor slechts 5,00. Zondagmiddag 16.00 uur aan de Herenweg 69, Egmond-Binnen. Wie een nieuwe Skoda koopt kan nu re kenen op twee jaar zekerheid. Dat biedt elke Nederlandse Skoda-dealer met het nieuwe Skoda-Twee-Jaar-Zeker-Plan. Voorheen hanteerde Skoda de in de au tomobielbranche gebruikelijke fa brieksgarantie van 12 maanden met een onbeperkt aantal kilometer. Skoda- importeur De Binckhorst voegt daar nu een periode van 12 maanden aan toe, met een maximum van 100.000 kilome ter in twee jaar. Het Skoda-Twee-Jaar-Zeker-Plan is veelomvattend en dekt alle gebreken, die het gevolg zijn van materiaal- en/of constructiefouten. De hierdoor on bruikbaar geworden onderdelen worden door de Skoda-dealer gratis vervangen of hersteld. Zelfs eventuele sleepkosten, die gedurende het Skoda-Twee-Jaar- Zeker-Plan worden gemaakt, met een maximum van 100,00 per gebeurte nis, zijn voor rekening van de Skoda-organisatie. Skoda-importeur De Binckhorst on derstreept met het Skoda-Twee-Jaar- Zeker-Plan de betrouwbaarheid en de gelijkheid die de Skoda's hun enorme populariteit hebben verschaft. Voor een prijs, die nog steeds rond de tien mille ligt, biedt een complete auto met onder andere halogeen koplampen, traploos verstelbare voorstoelen met hoofdsteu nen, achterruitverwarming en een voor ruit van gelaagd glas, maar ook met een veilige kooiconstructie en kreukelzones èn nu het nieuwe Skoda-Twee-Jaar-Zeker-Plan. In deze regio laat Autobedrijf W. Stoop aan de Nieuwpoortslaan 186 in Alk maar, u graag het Skoda-Paspoort zien, waarin het Skoda-Twee-Jaar-Zeker- Plan uitgebreid staat beschreven. vVv'v' MAANDAG GESLOTEN VRIJDAG KOOPA VOND ONDERNEMERS MAKEN TE WEINIG GEBRUIK VAN EENMALIGE UITKERING Ondernemers in Midden- en Kleinbe drijf maken geen optimaal gebruik van de Eenmalige Uitkering Zelfstandigen (EUZ). Tot nu toe hebben 12.000 men sen een dergelijke uitkering aange vraagd. De verwachting is dat 30.000 een beroep kunnen doen op deze rege ling. De ondernemer heeft nog tot 1 april de tijd een aanvraag in te dienen. De EUZ'86 is een uitkering voor zelfstandigen met een minimum inkomen. Alleen zij die ook over 1984 of 1985 een eenmalige uitkering ontvin gen, komen nu in aanmerking. De ge middelde uitkering bedraagt dit jaar on geveer 500 gulden. In het totaal heeft het Ministerie van Economische Zaken er ruim 17 miljoen voor uitgetrokken. Zelfstandigen die werken in de land bouw of de visserij kunnen hun aan vraag sturen naar de STULM, Postbus 20401, 2500 EK te 's-Gravenhage, tele foon 070-793911. Ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf kunnen een be roep doen op deze regeling bij het CIMK, Postbus 41, 1110 AA in Die- men, telefoon 020-997595. Waarschijn lijk zal ook over het jaar 1987 een rege ling voor een Eenmalige Uitkering ko men. Aanvragen daarvoor kan men in het najaar 1988 insturen. Dat zal dan de laatste keer zijn. REIZEN STEEDS INDIVIDUELER EN VAN HOGERE KWALITEIT Een aparte incheckbalie op Schiphol (dus niet in de rij staan), per lijnvlucht naar de vakantiebestemming (dus ver trekken op iedere gewenste dag) en per taxi naar het hotel (dus geen lange reistijd vanaf het vliegveld). Zo gaat deze zomer een aantal Nederlanders met va kantie. Een vakantie die inspeelt op de vraag van een toenemend aantal toe risten naar topkwaliteit en individua lisme. De reisorganisatoren houden volop re kening met deze nieuwe tendensen in het toerisme, constateert de Rabobank. Zo zijn er voor deze zomer diverse reisprogramma's verschenen, waarin de 'confectie-vakanties' plaats hebben ge maakt voor 'maatwerk'. Met deze aan biedingen heeft de toerist de mogelijk heid om zijn vakantie per dag te reserve ren. Zo'n vakantie heeft bepaalde ex tra's, zoals het wachten in een comfor tabele lounge op Schiphol, vliegen op aantrekkelijker tijden en taxivervoer. Vanzelfsprekend komt het exclusieve karakter van deze reizen ook in het prijskaartje tot uitdrukking. Kwaliteit en een ruime keuze blijven zeker niet beperkt tot de maatwerkvakanties. Ook de 'gewone' reisprogramma's bieden een steeds gevarieerder aanbod. Varia tie in reisduur bijvoorbeeld: vliegreizen naar diverse bestemmingen kunnen ook voor 11 of 12 dagen worden geboekt. Steeds vaker is het mogelijk om van een regionaal vliegveld (Eindhoven, Beek en Eelde) te vertrekken. Hoewel het uiteraard mogelijk blijft om te kiezen voor Torremolinos of de Eifel, vinden nog altijd nieuwe bestemmingen hun weg naar de reisprogramma's. Di- EENSGEZINDHEID 90 JAAR Het aankomend jaar is voor muziekve reniging Eensgezindheid het 90-ste vere nigingsjaar. Bestuur en leden van de vereniging zullen er alles aan doen om juist van dit jaar, zowel wat betreft acti viteiten als muzikaliteit, een zeer vruchtbaar jaar te maken. Op korte termijn zijn alvast gepland een optreden voor de ziekenhuisomroep AROA en een koffieconcert voor de be woners van de Loet. Aan het herdenken van de oprichting van de vereniging, ne gentig jaar geleden, zal speciale aan dacht worden gegeven. Het uitwerken van plannen en overleg in deze zijn in volle gang. Juist onder deze omstandigheden is het voor de vereniging van belang om over een voldoend aantal muzikanten te kun nen beschikken. Eensgezindheid zou in dit opzicht nog wel enige versterking kunnen gebruiken. Heeft u belangstel ling, of wenst u informatie over de be schikbare instrumenten en de mogelijke opleiding, belt u dan eens met een bestuurslid: dhr. v.d. Brink, tel. 336058, of mevr. Beets, tel. 333039. Woensdagavond, 3 februari houdt de vereniging haar jaarvergadering, vanaf 19.30 uur in het repetitielokaal aan de Kerkelaan. Bovengenoemde zaken zul len daar onder andere aan de orde komen. verse vakantieplaatsen in Turkije zijn sterk in opkomst en in Israël wordt Eilat populair. Een vakantie naar de Verenig de Staten komt door de goedkope dollar binnen het bereik van steeds meer men sen. Zelfs reizen naar exotische bestem mingen als het Verre Oosten zijn er niet meer alleen voor de enkeling. Het toenemende kwaliteitsbewustzijn van het publiek heeft ertoe geleid dat er amper nog slechte vakanties worden aangeboden. 'Een gevolg is ook dat de reisorganisatoren er alles aan doen om overboekingen - het dubbel reserveren van kamers - tot een minimum terug te brengen', aldus de Rabobank, waar het afgelopen jaar ruim 800.000 mensen hun vakantie boekten. 'Meer en meer zie je in de programma's zogenaamde garantie-objecten. In die gevallen is het de reisorganisator die de accommodatie indeelt, zodat onaangename verrassin gen vrijwel zijn uitgesloten.' Welke vakantievorm gekozen wordt en waar de reis ook naar toe gaat, er is al tijd behoefte aan gedegen informatie en voorlichting. De kwaliteit in advisering is voor iedere toerist belangrijk. De reismedewerkers van de Rabobank wor den bij hun adviserende taak onder steund door Toeristiek. Dit onafhanke lijke informatiesysteem geeft een actu eel en gedetailleerd beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Veel informatie is ook te vinden in het zojuist verschenen Rabobank Vakantie magazine. Dit blad biedt op 60 kleurrij ke pagina's de mogelijkheid om het va kantieseizoen 1988 te verkennen. Voor een stukje vakantievoorpret is het ma- ga/in gratis verkrijgbaar bij de kanto ren van de Rabobank. (januari 1988)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4