De taak en functie van het Cabaret Morsige Types op de planken bij JOEB verzorgingstehuis anno '88 Cafetaria Dekker kreeg een flinke opknapbeurt Grote order voor Pouwels Candlelight concert in de dorpskerk van Akersloot NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN DONATEURSCONCERT LAMORAAL VAN EGMONT UITKIJKPOST 2 MAART 1988 Rectificatie In 1986 wonnen ze de tweede prijs op het Leids Cabaretfestival. De jury schreef Hans Riemens en Rob Kamphu- es toen een grote muzikaliteit en een ori gineel gevoel voor humor toe en voor spelde het duo een toekomst in de thea ters. Met het tweede avondvullende pro gramma 'De helden komen terug' lost Morsige Types de belofte in. In "De helden komen terug" ontmoe ten twintig oud-klasgenoten elkaar op een reünie. "Kom verkleed als held" had er in de uitnodiging gestaan en voor deze gelegenheid zag het sjieke Kurhaus dan ook zwart van de nep- straaljagerpiloten, namaak-Batmans en Pseudo-Jezus-Christussen. Even leken alle kinderdromen in vervulling te gaan. Maar wat als aardigheidje was bedoeld, liep volledig uit de hand toen de klas el kaar begon te beloeren om te zien wie er nu in werkelijkheid het meeste had be reikt. De geboren loosers Freddie Buite laar en Huib Onderwater besloten toen maar om hun rolletje als oorlogsvlieger serieus te nemen. Zondag 6 maart, aanvang 17.00 uur, entree 5,00, J.C. Joeb, Herenweg 69, Egmond-Binnen. RAADSVERGADERING IN AKERSLOOT Donderdag 3 maart komen de door de bevolking gekozen raadslieden van de gemeente Akersloot bijeen in het ge meentehuis voor een raadsvergadering. Deze vergadering is openbaar. Wie dat wil kan het gemeentelijke politieke overleg vanaf de publieke tribune vol gen. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda worden ondermeer de volgende zaken vermeld. De vaststelling van de meerjarenraming voor de perio de 1988 tot en met 1991. De aanpassing van de Akersloter inspraakverordening. De vaststelling van de subsidieverorde ning Welzijn Akersloot. De Omroep Stichting Uitgeest. De stukken die bij de genoemde punten en de andere zaken die besproken zullen worden liggen morgen nog tijdens kan tooruren voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 23 februari: Ere-klasse le T. Coombes 97 pt. 2e. J. Visser 92 pt. A-klasse le H. Weeren 97 pt. 2e H. Jak 96 pt. 3e N. Molenaar 96 pt. B-klasse le S. Kerssens 94 pt. 2e J. Admiraal 94 pt. 3e M. Zijp 93 pt. C- klasse le T. Roedema 93 pt. 2e T. Roe- dema 89 pt. 3e L. Soeterbroek 81 pt. Een goede opkomst, met helaas matige resultaten die in alle klassen te vinden waren. Hopelijk deze week betere sco res als wij Egmond op bezoek krijgen. Misschien dat wij de rode lantaarn over kunnen dragen aan deze vereniging. TWEEDE TREKKING SUPERLOTERIJ MEERVOGELS 31 Zaterdag 5 maart staat de tweede trek king gepland van de superloterij, die voetbalvereniging Meervogels 31 heeft georganiseerd ten bate van een nieuwe trainingshal voor de jeugd van deze ver eniging. Deze trekkingen vinden alle plaats in De Vriendschap, waar de drie kasteleins van Akersloot in een unieke samenwerking deze avonden organise ren; Piet Bruin van cafe 't Pontje, Jan Sander van bar 't Achterom en Henk Levering van De Vriendschap bieden een fantastisch stukje muziek met daar bij een flinke portie gezelligheid, waar iedereen gratis naar toe kan gaan. Kom kijken aanstaande zaterdag wie de grote winnaar wordt van de videorecor der, de compact-disc en de andere schit terende prijzen. Aanvang van deze trek king is 20.00 uur en kom op tijd om een plaatsje te vinden aan de gezellige zitjes, die in de gehele zaal geplaatst zullen worden. De personeelsleden van cafetaria Dekker in de gemoderniseerde zaak Ons patatje met, het kroketje of het ijs je, we lusten het graag, maar de plaats waar je zoiets eet is ook erg belangrijk. Dat is de reden dat Dekker zijn zaak een grondige opknapbeurt heeft gegeven en nu een mooie frisse, gezellige zaak heeft waar nog menig snackje met plezier ge nuttigd zal worden. Wie echter een blik achter de schermen mag werpen is toch wel onder de indruk van het vele werk dat er aan zo'n bedrijf vast zit. De salades, bitterballen, ge haktballen, ijs, enz. worden allemaal VERENIGDE SPAARBANK BIEDT AANTREKKELIJKE BETAALREKENING MET VISA-CREDITCARD Veel banken zijn er dit jaar toe overge gaan hun cliënten kosten in rekening te brengen voor het betalingsverkeer. Per bank kan dit variëren van extra-kosten voor het gebruik van Eurocheques tot het laten betalen voor rekening afschriften. Van meet af aan heeft de Verenigde Spaarbank laten weten voor alsnog geen kosten in rekening te bren gen voor het betalingsverkeer. Als 'bank voor de particulier' wil zij het be talingsverkeer zo goedkoop mogelijk houden voor haar cliënten. De nieuwe Visa Voordeel-rekening toont dit aan. Het gaat bij de Visa Voordeel-rekening eigenlijk om een pakket van diensten dat bestaat uit een betaalrekening, Eu- rocheuques en een Visa-creditcard. We zetten de kenmerken even op een rijtje. De Vis Voordeel-rekening biedt een on beperkt gebruik van Eurocheques, on geacht de hoeveelheid en de hoogte van het uitgeschreven bedrag. Daarnaast de bekende Visa-creditcard. Want de Vere nigde Spaarbank is van mening dat de betaalzekerheid van een creditcard niet voorbehouden mag blijven aan de hoogste inkomensgroepen. Een modaal inkomen is voldoende. Met de Visa Card kunt u over de gehele wereld bij 5,7 miljoen bedrijven, winkels en restaurants moeiteloos betalen. In Ne derland wordt de kaart al op 15.000 plaatsen en bij 750 benzinestations geaccepteerd. De Verenigde Spaarbank biedt de Visa Voordeel-rekening aan tegen het aan trekkelijke tarief van 50,00. Dit be drag ligt lager dan de vergoeding die veel banken al vragen voor alleen een intensief gebruik van Eurocheques. Maar het pakket is nóg aantrekkelijker. Want bij een gemiddeld saldo van 2.000,00 per jaar op de betaalrekening gaat de Verenigde Spaarbank boven dien 3% rente vergoeden. Verder beho ren gratis rekening-afschriften en port vrije enveloppen ook tot de voordelen van de Visa Voordeel-rekening. Voor informatie over de Visa Voordeel rekening kunt u terecht bij alle kantoren van de Verenigde Spaarbank en de Nutsspaarbank West Nederland. EENSGEZINDHEID SPEELT VOOR DE ZIEKENHUISRADIO Afgelopen zondag (28 februari) heeft muziekvereniging Eensgezindheid een optreden verzorgd in de grote zaal van bejaardentehuis Westerlicht in Alk maar. Niet alleen werd het concert bij gewoond door een flink aantal bewo ners, het werd bovendien rechtstreeks uitgezonden door de Alkmaarse zieken- huisomroep AROA. Een gevarieerd programma van Eensge zindheid werd aangevuld met pianospel, het draaien van oude 78-toeren platen en zelfs een Westfriese conference. Zo werd het een zeer afwisselende en voor de leden van Eensgezindheid welbestede middag. Het aanwezige publiek had in ieder geval bijzonder genoten en het zelfde mag worden verwacht van de radioluisteraars. Zoals reeds eerder is gemeld is Eensge zindheid van plan in haar negentigste jaar een groot aantal activiteiten te ont plooien. De eerstvolgende daarvan zijn een koffieconcert in de Loet op zondag morgen 20 maart en de deelname aan een muziekfestival op 16 april in Nieuwe-Niedorp. OMGAAN MET DEMENTIE Als iemand dement wordt, dit uit zich in geheugenverlies, kan deze in toenemen de mate hulpbehoevend worden. En zo doende afhankelijk worden van mensen in zijn/haar omgeving. Het is belang rijk dat familie en bekenden dan weten hoe zij met deze situatie kunnen om gaan. Daarom organiseert de afdeling ouderen van Riagg Noord- Kennemerland een gesprëksgroep 'Om gaan met dementie' voor familieleden van mensen die dement zijn. De gespreksgroep start op woensdag 6 april om 14.00 uur. Er zijn 6 bijeen komsten, eens in de twee weken van 14.00 tot 16.00 uur. Aan deze gespreks groep zijn geen kosten verbonden. Voor inschrijving en/of informatie kunt u da gelijks tussen 9.00 en 10.00 uur bellen naar: Riagg Noord-Kennemerland, Drechterwaard 102 te Alkmaar, tel.: 072-618084, vragen naar mw. C. van Iersel of hr. F. van den Wijngaard. zelf gemaakt. Dus weer vroeg aan het werk om alles voor te bereiden en ook het schoonmaken is een dagelijks terug kerende bezigheid. Dekker is jaren kok geweest en heeft daarnaast nog cursussen gevoegd voor het bereiden van snacks en ijs. Voor dit laatste is net weer een nieuwe machine aangeschaft om een nog lekkerder resul taat te krijgen. Met drie mensen in vaste dienst wordt het bedrijf gerund, want een „snack" is iets wat er bij de meeste mensen graag in gaat. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO In een bijna volle zaal van de Ger. Kerk werd op woensdag 24 februari een le zing verzorgd door de heer Koster. De presidente, Dorothee Zuidgeest, opende deze avond met een kort welkom. Heel toepasselijk was, dat zij kon vertellen dat de recycling-show van het 25-jarig jubileum zo'n groot succes was, dat de ze nogmaals vertoond zou worden op de voorjaarsvergadering en in de AVRO's servicesalon op maandag 29 februari. De heer Koster vertelde op prettige wij ze over 3 generaties Koster. In 1915 kwam zijn overgrootvader uit Mettin- gen (Duitsland) naar Nederland, waar hij zich eerst in Enkhuizen en later in Alkmaar vestigde. Als een rode draad liep het modegebeuren door de hele avond heen. Speciaal werd belicht „Voorjaar/Zomer '88 achter de scher men" en hoe zo'n collectie tot stand komt. Aan de hand van een exclusieve diaserie kregen we een voorproefje van de ver schillende modetrends, geïnspireerd op de jaren '50-'60 draagbaar in het voor jaar '88. Stoffen en kleuren kregen in deze diaserie extra aandacht, de kleuren voor dit seizoen zijn geel, en rose (zalm), bleu (marine) en rood. De heer en mevrouw Koster verzorgen samen, in overleg met het personeel de inkoop. Het leukste van het vak vinden zij wel de afwisseling: ,Elk seizoen is weer nieuw en anders". 4 Leden-mannequins zorgden voor een charmante afsluiting door ons enkele modellen te tonen. De presidente besloot de avond met de heer Koster een attentie te overhandigen, voor de dames was er een bloemetje. MUZIEKAMATEURS OPGELET! Het begeleidingsorkest voor Noord- Holland geeft op 17 juni een concert ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum. Op het programma staan o.a. het pia noconcert nr. 466 in d van Mozart, en als solist Daniël Wayenberg. Tevens de vierde symfonie van Gustav Mahler. Het laatste werk vereist een grote bezet ting en daarom vragen wij vergevorder de amateurs om de strijkers en blazers sectie te versterken. De repetities wor den gehouden in het Open Huis te Hei- loo, vrijdagavond van 20.00-22.30 uur. Belangstellenden die mee willen repete ren, kunnen zich melden via tel. 02206-2494 of 02208-96319. De jaarvergadering op 25 februari werd door de vice-presidente mevr. T. Bak ker geopend. De presidente mevr. J. Nieuwenhuis was wel aanwezig, maar speelde een hoofdrol in het toneelstuk later op de avond. Op deze manier wa ren de taken beter verdeeld. Het officiële gedeelte werd vlot en gena- nimeerd afgewerkt. Het jaarverslag en het financiëel overzicht gaven geen pro blemen. De drie nieuwe bestuursleden, de dames G. Gerritsen - Doorenspleet, H. Blokker - Scheringa en G. Busch - Mol, werden met applaus verwelkomd, waarna het afscheid volgde van de da mes I. v.d. Ploeg - Schramm, J. Leu- sink - Stins en N. van Heusden - Bruin. Deze laatste heeft nu met elkaar 16 jaar bestuursfunkties bekleed bij verschillen de verenigingen van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen. Na een persoon lijk woord van dank door de vice- presidente kregen deze -nu oud bestuursleden- een leuke attentie. Ook werd er afscheid genomen van twee rei scommissieleden namelijk Mevr. H. Blokker - Scheringa en Mevr. Elzings - Duyster. Na de pauze genoten we, samen met de vele introducées, van het toneelstuk 'De tante uit Amerika'. Deze klucht was een goede greep. Als een rijke tante Angèle vanauit Amerika onverwacht naar Hol land komt, raken de twee juffrouws Ce cilia en Lucia Corentin in paniek. Via brieven hebben ze de tante het één en ander op de mouw gespeld, o.a. dat ze een dochter Susanne hebben. Het dienstmeisje Sophie moet nu de rol van Susanne op zich nemen en als de ouders van Sophie ook nog een rol op zich moeten nemen leidt dit tot vele lacht- wekkende situatie. Het stuk door de speelsters met veel vaart op de planken gezet oogste veel lach-bijval en was een groot succes. Om 22.20 uur, toen het to neelstuk afgelopen was, werden de le den van de toneelclub heel hartelijk be dankt. Nadat de vice-presidente nog even wees op het komende programma, o.a. de vrouwendag 8 maart, werd de bijeenkomst gesloten. Door het wegvallen van een deel van de tekst in het stukje "Bestaat er recht op een aanvullende Bijstandsuitkering" is er nogal wat verwarring ontstaan omtrent dat recht op bijstand. Dit is de reden dat de volledige tekst hierbij nog maals wordt afgedrukt. BESTAAT ER RECHT OP EEN AANVULLENDE BIJSTANDSUITKERING? De afgelopen jaren zijn er diverse inkomenswijzigingen geweest voor personen die een uitkering krach tens de Algemene Ouderdomswet (AOW) ontvangen. Het uitkerings bedrag is verschillende keren aange past. De ziekenfondspremie is her haaldelijk herzien, soms zelfs met terugwerkende kracht. Het is mogelijk dat iemand die al leen een A.O.W.-uitkering ont vangt (dus zonder aanvullend pensi oen) thans een inkomen heeft dat lager is dan de uitkering welke via de Algemene Bijstandswet (A.B.W.) mogelijk zou zijn. Uite raard hebben deze personen recht op een aanvullende bijstandsuitke ring, maar nog belangrijker is dat zij ook in aanmerking kunnen ko men voor bijstand wegens bijzonde re uitgaven. Wij noemen bijvoor beeld dure medische voorzieningen zoals een bril, kostbare diëten, enz. Natuurlijk dient per persoon en naar aanleiding van de persoonlijke omstandigheden te worden bezien of bijstandsverlening mogelijk is. Teneinde u enig inzicht te geven in de normen welke thans worden ge hanteerd bij de bijstandsverlening geven wij hier de netto bedragen voor een alleenstaande en een echtpaar: Uitkering A.B.W. alleenstaande per maand 1.042,00. Uitkering A.B.W. echtpaar per maand 1.488,55. Is uw inkomen lager dan deze be dragen dan bestaat in principe recht op een aanvullende uitkering. Is uw inkomen gelijk aan deze normen, of iets hoger, dan kunt u mogelijk in aanmerking komen voor bijstand wegens bijzondere kosten. Bij bij zondere uitgaven is een drempelbe drag van 171,00 per jaar van toe passing. Uw bijzondere kosten die nen op jaarbasis hoger te zijn dan dit bedrag. Meerdere kleine uitga ven kunnen worden samengeteld waarbij ook bijvoorbeeld het lid maatschap van de kruisvereniging of eigen bijdrage bejaardenhulp wordt meegerekend. Met nadruk wijzen wij u erop, dat een aanvraag om bijstand voor bij zondere kosten moet worden inge diend voordat tot aankoop wordt overgegaan. Wij adviseren u in ieder geval con tact op te nemen met de afdeling so ciale zaken van deze gemeente als u denkt voor een uitkering in aanmer king te kunnen komen. Deze afde ling zal dan samen met u bekijken wat de mogelijkheden zijn. Voor de informatie kunt u bellen met de af deling Sociale Zaken, tel. 313180. Zoals we allemaal weten, komen er steeds meer ouderen in Nederland; steeds meer mensen mogen het beleven dat ze tachtig jaar of nog ouder worden. Gelukkig zijn er velen die dit mogen be leven zonder dat ze daarbij overmatig in de problemen komen. Ze leven tot op hoge leeftijd zoals ze dat gewend waren zonder daarbij een beroep te moeten doen op hulp van buitenaf. Echter niet aan iedereen is een dergelijk lot beschoren, er zijn ook ouderen die tegen het einde van hun leven wél in de problemen komen; mensen die hulp no dig hebben op huishoudelijk- lichame lijk of geestelijk gebied. Tot voor kort was het vrij gebruikelijk dat deze be jaarden, zodra de gevraagde hulp wat veel begon te worden, opgenomen wer den in een verzorgingstehuis. Dit was voor velen een trieste stap, afscheid ne men van de vertrouwde omgeving en voor de rest van je leven afhankelijk zijn van vreemden. Alhoewel dit natuurlijk goed te begrij pen was, was het toch ook wel een goed oplossing voor de problemen. Je gaat niet voor je plezier naar het ziekenhuis maar als het noodzakelijk is, is het toch fijn dat ze er zijn. Zo dus ook met ver zorgingstehuizen, niet zo leuk mis schien, maar het beste van twee kwa den. Gezien echter de hiervoor genoem de toename van ouderen, wordt dit een oplossing die minder gemakkelijk te realiseren zal zijn. Volgens de voorspelling van de provin cie Noord-Holland zouden er in het jaar 2000 eigenlijk 252 plaatsen in verzor gingstehuizen te Heiloo moeten zijn. Na de nieuwbouw van Overkerk en renova tie van De Loet zullen er echter maar 170 plaatsen meer zijn, een voorzien baar tekort dus van ruim 80 plaatsen. Wat wordt er gedaan voor al die oude ren die eigenlijk een plaatsje zouden moeten hebben, maar waarvoor geen plaats is? Ik denk dat, als ouderen moeilijkheden ondervinden bij het zelfstandig wonen, er in de eerste plaats een beroep zal moeten worden gedaan op familie, vrienden en buren. Die zullen wel de eerstaangewezenen zijn om de helpende hand toe te steken. Als dit onvoldoende is, dan zal er een beroep moeten worden gedaan op de gezinshulp en het kruis werk. Pas als deze mogelijkheden tot op de bodem uitgeput zijn, pas dan zal er sprake kunnen zijn van een plaats in het verzorgingstehuis. Al met al voor de ouderen onder u mis schien wel niet zo'n leuk perspectief maar, en dat zeg ik heel nadrukkelijk, niet iedereen komt in de problemen en wie weet hoort u daar ook bij. Het leef klimaat in het verzorgingstehuis wordt HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) Het bespreken van door de leden mee gebrachte dia's. Daaraan was de cluba vond in het Open Huis op dinsdaga vond 23 februari gewijd. De heer Wester, onder wiens leiding de beoorde ling geanimeerd verliep, was verheugd over het goede peil van het gebodene. Uiteraard waren er veel landschappen, want dia's worden vooral in de vakantie gemaakt. Detailopnamen kunnen ook tot mooie dia's aanleiding geven, zoals bleek uit verschillende opnamen. Vaak loopt men aan dergelijke motieven voorbij, zoals een stuk oude muur met prachtige kleurschakeringen. Dergelijke motieven moet men leren zien en vervolgens goed in beeld zetten; het resultaat is dan vaak verrassend. Dat geldt in nog sterkere mate voor macro-opnamen, zoals uit een aantal dia's bleek. Het onderwerp was daarbij zelfs niet meer te herkennen. Een fraaie compositie van kleur en lijnen was het resultaat. Met een applaus werd de heer Wester bedankt voor zijn opbouwend commentaar. KATHOLIEK VROUWENGILDE AFDELING HEILOO Op de ledenavond van woensdag 24 fe bruari heeft het eendagsbestuur de le den een fijne avond bezorgd. De zeven optredende dames brachten sketsjes, liedjes en een kwis, met als rode draad, het hele afgelopen seizoen in vogelvlucht. De presidente dankte na afloop de da mes met een aardig presentje en was blij, dat wij nog zoveel talent onder de leden hadden. Bij de mededelingen stonden een oproep voor de werelge- bedsdag (4 maart, 20.00 uur in het Wit te Kerkje) en dinsdag 8 maart Vrouwen dag om 10.00 uur in de Ger. Kerk, Noordergeeststraat. door deze gang van zaken natuurlijk ook niet plezieriger. Het is te verwach ten dat de meeste bewoners van zo'n huis wel vrij intensief verzorgingsbe hoeftig zullen zijn en daar worden de meeste mensen bepaald niet opgewekter van. Wat doet het verzorgingstehuis anno 1988 nog meer dan zorgen voor de eigen bewoners? De meeste huizen kennen te genwoordig de zgn. "tijdelijke opna me", dat wil zeggen dat een oudere die, om welke reden dan ook, een tijdje niet in staat is om zelfstandig te wonen voor een periode van maximaal twee maan den zijn intrek kan nemen in een verzor gingstehuis indien daar, op dat mo ment, plaats voor is. Verder zijn er tehuizen, en De Loet is daar één van, waar gekookt wordt voor zelfstandig wonende ouderen. De maal tijden worden dan in huis gekookt en vervolgens rondgebracht door vrijwilli gers (in Heiloo zorgt de U.V.V. hier voor). Tevens kent De Loet op dit mo ment de mogelijkheid om deel te nemen aan de bejaardengymnastiek en is er een uitleenpost van de Openbare Biblio theek Heiloo gevestigd waar ouderen boeken kunnen lenen. Tenslotte is De Loet centraal meldpunt voor het zgn. Kommalfoon-systeem, een alarmerings systeem waarbij thuis wonende oude ren, via de telefoon, om hulp kunnen vragen. Uit het bovenstaande moge duidelijk zijn dat het verzorgingstehuis anno '88 toch is uitgegroeid tot iets meer dan een simper rusthuis voor ouderen. H. Schuur directeur De Loet Cabaret Morsige Types bezoekt aanstaande zondag jongerencentrum JOEB in Egmond-Binnen. Het jaarlijks terugkerende donateur sconcert van muziekvereniging Lamo raal van Egmont zal zaterdag 5 maart plaatsvinden in het dorpshuis te Eg- mond aan den Hoef. Het donateurscon cert van Lamoraal is een van de belan grijkste zoniet het belangrijkste concert van het muzikale jaar. Zoals gebruike lijk wordt het concertprogramma opge bouwd rondom een bepaald thema. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Het kind in de muziek'. De keuze van dit thema is niet verwonderlijk, omdat La moraal van Egmont zich juist bezig houdt met de jeugd en de muziek. Het concertprogramma is dan ook een ode aan de jeugdige muzikanten in de vereniging. Het programma voor de pauze bevat hoofdzakelijk composities die betrek king hebben op het thema. Zo zal o.a. de 'Kindersimfonie' van Mozart gespeeld worden. Het kinderlijke van deze symfonie zit niet alleen in het ge bruik van speelgoed zoals ratel, koek- koeksfluit, speelgoedtrompet en vogel fluit, maar ook in het eenvoudige ka rakter van de overigens prachtige muziek. 'Everybody's child' werd geschreven door de Engelse componist Eric Ball bij de geboorte van een kleinzoon. In deze compositie wordt met muziek het op groeien van een kind beschreven. In Berceuse de Jocelin zal de 12-jarige Dirk Posthuma de Boer met zijn schuif- trombone het wiegelied spelen. Vlak voor de pauze zal de drumband van La moraal enkele marsen ten gehore bren gen. Dit sluit goed aan bij het thema, want de drumband bestaat bijna uitslui tend uit jeugdige tamboers. Na de pauze is het verband met het the ma enigszins zoek, maar is de muziek beslist niet minder de moeite waard. Het wordt juist afgewisseld met name in 'Suitony' van W. Lazeroms. Verder zal met Paso Flamenco Spaanse sferen be reikt worden. Tot slot terug in de tijd met de Glenn Miller Parade, een medley van de meest bekende Glenn Miller melodieën. De aanvang van het concert is om 20.00 uur en uw belangstelling wordt hoog ge waardeerd, omdat het de jeugd in de muziek stimuleert. DEFA EXPOSEERT IN GALERIE DE KAPBERG Op zondag 6 maart om 15.30 uur wordt in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef een tentoonstelling geopend van de Egmondse Fotoclub Defa. Deze amateurvereniging, die vorig jaar in het nieuws kwam door haar geslaagde jubi leumexpositie -Defa bestond toen 25 jaar- toont opnieuw een boeiende col lectie. Op zaterdag- en zondagmiddagen (van 5 t/m 27 maart) kunnen belangstel lenden terecht in het historische pand aan de Slotweg 17 van 13.30 tot 17.00 uur, toegang gratis. Zaterdag 12 maart zal de tenor Paul Bouts samen met de pianiste Regina ALbrink een concert geven in de dorps kerk, Dielofslaantje te Akersloot. Paul Bouts doorliep het gymnasium te Saint-Roch, België, en studeerde daarna aan het conservatorium van Maastricht bij Tom Brand en Annie Woud. De Bel gische regering kende hem tweemaal een beurs toe voor de zomeracademie in Salzburg, hij heeft voorts, als een van de weinigen, gestudeerd bij Fritz Wun- derlich. Paul Bouts heeft in heel Europa gastrollen vervuld, onder meer bij de Wiener Kammeropper, en is als eerste tenor verbonden geweest aan de opera's van Detmold, Aken en Oberhausen, als mede aan de Koninklijke Vlaamse Ope ra te Antwerpen. Onlangs maakte hij een concertreis door Rusland. Regina Albrink kreeg haar opleiding in Amsterdam aan het Muzieklyceum bij Danièle Dechenne, in Boedapest aan de Franz Liszt Academie bij Pal Kadosa en Ferenc Rados, en in Weimar bij Ludwig Hoffmann. Haar loopbaan bracht haar op een groot aantal podia in ons land en daarbuiten. Zo speelde zij het eerste pi anoconcert van Chopin in de Alte Oper in Frankfurt en trad zij verscheidene malen op in het Amsterdamse Concertgebouw. Op deze avond zal de liederencyclus ,De Schóne Müllerin" van Schubert ten ge hore worden gebracht. De toegangsprijs is 10,00, CJP en 65+ 7,50. Aan vang 20.15 uur. Inlichtingen telefoon 02513-12598 of 13221. TRIMLOOP AKERSLOOT Zondag 6 maart organiseert Handbalve reniging Meervogels 60 de laatste trim- loop van seizoen 1987-'88. De zes trim- lopen trokken gemiddeld 250 deelne mers, waaronder de snelle lopers uit de regio, doch vooral sportlieden die ge woon gezellig met elkaar willen trim men maar toch bij de finish hun tijd ter dege in de gaten houden. Er worden drie afstanden gelopen de 4, en 8 en 14 km. De 4 en 8 km starten om 10.30 uur de 14 km om 10.35 uur. In schrijven vanaf 9.00 uur in de handbal kantine aan de Boschweg waar ook de start is. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig. Deze lopen gelden voor het trimloop- boekje van de K.N.A.U. en 40+ vetera nen. De eerste drie, de eerste veteraan, de eerste dame en de eerste jeugdige be neden 14 jaar van elke afstand worden met eremetaal beloond. Inschrijfgeld tot 16 jaar 1,50 met aandenken 2,50, 16 jaar en ouder 2,50, met aandenken 3,50. Voor meer inlichtin gen tel. 02513-10718. Medewerkers van Nielsen Nederland kwamen afgelopen zaterdag hun nieuwe Fiat in ontvangst nemen bij Pouwels Autobedrijf. Zaterdag 27 februari was een bijzondere dag voor Pouwels Autobedrijf B.V. aan de Heilooërdijk in Alkmaar. Toen wer den namelijk de eerste zes nieuwe Fiats afgeleverd aan Nielsen Nederland B.V., een landelijk opererend bureau voor marketing researche, gevestigd te Amsterdam. Uit heel Nederland kwamen de berijders met hun familie om hun nieuwe Fiat in ontvangst te nemen. Nielsen Nederland B.V. heeft al jarenlang een groot aantal Fiats in gebruik, zowel Croma's, als Re- gata's en een groot aantal Ritmo's, Uno's, en Panda's. De uitstekende service-reputatie van Pouwels heeft de doorslag gegeven bij de beslissing van de direktie van Nielsen de Fiats voor taan in Alkmaar te bestellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 6