MODE-FLITSEN joseph van schagen ïiniicp^ DE ALPHA"*" SPAARHYPOTHEEK GARANDEERT U MAXIMAAL VOORDEEL! rz Openen Heilooër raadsleden het seizoen '88 bij 't Baafje? Revival van Stones-dag en Spasmodique bij Buk Buk Handsome Eight op weg naar kampioenschap in hoofdklas NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Reformhuis Jef Letschert UITVERKOOP TOTALE HERENKOLLEKTIE monsieur Vijfentwintig jaar Federatieve Vrouwenraad ALPHA MAKELAARDIJ IN HYPOTHEKEN HYPOTHEEKCENTRUM Oud pap/er acties in Heiieto Bijzondere acties VANDAAG NOG STRALEND BRUIN voor slechts f 2,50 Rosa King in 't Akertje 53e JAARGANG NO. 10 - 9 MAART 1988 Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. KAF LEDEN EXPOSEREN IN DE ZEVENSPRONG op woensdag 16 maart a.s. om 10.00, 14.00 en 19.30 uur in onze zaak. Kaarten 12.50 (inclusief koffie-complet) Reserveer tijdig i.v.m. beperkt aantal plaatsen: 072-331815 Mej. Sevenhuysen. winkelhof 't loo 20-22 heiloo met zelfbruinende dagcrème van Rimpelwerend, verzorgend, vochtherstellend en prachtig bruinend zonder vlekken of strepen. Proef potje 2,50 grote pot 19.75 Verkrijgbaar bij: Heerenweg 148 - Heiloo Heerenweg 174 - Heiloo /ie pau Het Alpha+ Hypotheekcentrum, de grootste makelaardij in hypotheken van Nederland, heeft een unieke hypotheekvorm ontwikkeld, de Alpha+ Spaarhypotheek, een nieuwe kombinatie van lenen en belastingvrij sparen. De AlphaSpaarhypotheek kombineert de voordelen van de ouderwetse levenhypotheek (maximale belastingaftrek) met de duidelijkheid en de gunstige prijsstelling van de annuïteitenhypotheek. Met deze nieuwe konstruktie bespaart u duizenden guldens op de netto lasten. Bijvoorbeeld voor een hypotheek van f 150000.- bedraagt het totale voordeel maar liefst f 42.400.- ten opzichte van een vergelijkbare annuiteitenlening met een looptijd van 30 jaar. TTTT De voornaamste pluspunten van de AlphaSpaarhypotheek zijn: gunstige hypotheekrente, in de standaardgevallen geen opslagen: renteloopti/den van 5 t/m 20 jaar vast (bijv. 6.9% voor 5 jaar vast) lage premie vergoeding op het spaardeel van de premie is precies gelijk aan de hypotheekrente: gegarandeerde gunstige afkoopwaarde en eindwaarde geen eerste- of wi/zigingskosten: bi/ tussentijds overli/den wordt de hypotheek volledig afgelost: interessante 'meeneemregeling' bij verkoop Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) ÖÈST) Redactie-adressen: mm/ Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) m Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Lp/ Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Mkersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Donderdag 10 maart De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 12 maart Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 331327 (tussen 12.30-13.15 uur). De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 332277 (schooluren). Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Tevens huis-aan-huis actie tus sen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. V rijdag t/m maandag Hockey vereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container <JeQ ros markt, hpekt.. Lwislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Spasmodique staat met een act vol van Rooterdamse zombie-rock zater dag op de bühne bij Buk Buk. Op zaterdag 12 maart vindt er bij jonge rencentrum Buk Buk in Heiloo een op treden plaats van de Rotterdamse for matie Spasmodique. De groep werd op gericht in 1981 en de muziekstijl ligt in de sfeer van andere in het clubcircuit be ruchte bands als de Div, Kiem en Ivy Green. Zelf bestempelen ze zich als 'Rijmond- Zombie-rockgroep'. Muzikaal is de band met name beïnvloed door de ter ziele gegane Britse wave-groep The On ly Ones, terwijl ook de blues (Eric Clap ton, Howlin' Wolf) zijn sporen heeft achtergelaten. Spasmodique is een live band bij uitstek, zoals het publiek al eerder in Buk Buk heeft kunnen constateren. De groep weet met zijn kenmerkende dynamische, gedreven snoeiharde op tredens gecombineerd met de krachtige en rauwe stem van zanger Mark een ver pletterende indruk achter te laten. Van het viertal verscheen recent het album 'From the cellar of roses', de langver wachte opvolger van het mini-debuut uit 1986. Reden genoeg om de band op zaterdag 12 maart bij Buk Buk te gaan bekijken. Hef optreden begint- om 22-,OW wit»-De- entree bedraagt 6,00 voor leden en CJP-houders, terwijl anderen ƒ8.00 be talen. Het adres van Buk Buk is: Past. van Muyenweg 12, Heiloo. Stones Revival Vrijdag 11 maart is er een Stones-dag- revival in de Buk. Het is bekend dat de speciale Stonesdagen bij Buk Buk in het verleden voor een enorme toeloop van fans van deze bijna oudste rock rock wereldband zorgden. Grootse evene menten waren dat, die elke keer voor herhaling vatbaar blijken. Vorig jaar was er voor het laatst een Stonesdag bij De Buk. Het idee ont stond een soort revival te houden van de voorgaande dagen om zo de tussentijd met sentiment en herinnering te vullen. In het café wordt volop Stonesmuziek gedraaid en voor de vorige bezoekers van Stones-dagen is er een complete vi deoband te zien, waarop zijzelf en/of bekenden te zien zijn. Als speciale attractie zal er naar alle waarschijnlijkheid ook live-muziek zijn, helemaal zeker is de komst van een band nog niet. De deur van het Buk- café gaat op 11 maart om 20.30 uur open. De entree bedraagt ƒ4,00 voor le- den^cjp*ers, andeFen betalen 5,00. De raad was vorige week donderdag be hoorlijk eensgezind tijdens de maart vergadering. Bijvoorbeeld over de uit breiding van de vuilstortplaats van Groot aan de Kanaaldijk. Het scheiden van het aan te leveren en reeds opgesla gen vuil op deze regionale stortplaats vonden de fracties een goede zaak, eve nals het creëren van een afdeklaag on der de vuilstort om bodemverontreini ging te voorkomen. Enige kritiek was er nog wel op de hoogte van de 'vuilberg', maar na de toezegging van het college dat die maximaal 7 meter zal bedragen en dat er door beplanting het nodige ge daan zal worden aan het aanzien, stem den de fracties in met het voorstel. Hei loo 2000 vond echter nog wel dat met de voorgestelde uitbreiding de uiterste grenzen van de stortplaats nu bereikt zijn. Wethouder Börsjes schatte in dat men voorlopig zo'n 20 jaar voort kan. Sociaal zwakkeren Slechte formulering van argumenten was de angel in opmerkingen vanuit de raad aangaande het geven van vergun ningen voor speelautomatenhallen. Col lege en raad beiden vinden de vestiging van een dergelijke hal in Heiloo onge wenst. Maar de raad, bij monden van mevrouw Wuijster (VVD) en de heren Ten Hoope (Heiloo 2000) en Helder (Links Heiloo), was niet zo blij met de argumenten die het college hiervoor naar voren bracht: 'De grote aantrekkingskracht die spee lautomatenhallen met name op sociaal zwakkeren en jeugdige personen in de praktijk blijken uit te oefenen'. De raad oordeelde zoals de heer Helder het zei: 'Deze argumenten kunnen beter achterwege blijven'. Bij een poging de formulering te verduidelijken werd bur gemeester Glijnis door de raadsleden hiervan afgehouden. Het ging er tenslotte om dat er geen speelautoma- tenhal in Heiloo kon komen. Maar een ongelukkige en daardoor gevaarlijke woordkeuze bleef het zonder meer. Zwembad 't Baafje Het instructiebad van Zwembad 't Baafje zal met tweederde deel verkleind worden. De raad stemde met dit voor stel, dat op jaarbasis een besparing van 60.000 gulden zal opleveren, in. Aan de "inkrimping werd cvei .\/ens wel de voor waarde verbonden om het bad in de ko mende jaren zeker open te houden en ervoor te zorgen dat er een goede cam pagne gevoerd zal worden om het be zoek van het bad te stimuleren. De aanpassing van het instructiebad, kosten bijna een ton, zal zo mogelijk betaald worden met de opbrengst van de verkoop van de grond, die voorheen voor de grote ligweide gebruikt werd. Eerder al werd door de raad besloten deze ligweide af te stoten. Er zijn op dit moment plannen om .het veld in 16 ka vels van ongeveer 600 vierkante meter in de vrije sector te verkopen. Definitief is het plan nog niet, er wordt nog gespro ken met de provincie over de haalbaar heid ervan. Alle ingrepen rondom 't Baafje moeten ertoe leiden dat Heiloo z'n openlucht- bad ook in de komende jaren houdt. Dat willen raad en college beiden. De suggestie van het PvdA-raadslid me vrouw Van Baarle om bij de opening van het seizoen met de voltallige raad een duik in het zwembad te nemen zou wellicht het spreekwoord 'Goed voor beeld doet goed volgen' deen opgaan. De fotograaf van de Uitkijkpost houdt zich van harte aanbevolen! HEILOO: BEZINNINGSAVOND 'CONCILIAIR PROCES' In verband met de oproep van de Werel draad van Kerken om zich in alle paro chies en kerkelijke gemeenten drie jaar lang te bezinnen op het thema: 'Gerech tigheid, Vrede en Heelheid van de Schepping' wordt er in Heiloo een be- zinningsavond gehouen over dit onderwerp. Inleider is Jan Gruiters, voorzitter van het comité, dat in september '89 een oe cumenische Kerkedag voor heel Neder land wil organiseren. Hij komt in plaats van Jan ter Laak. De avond (aanvang 20.00 uur) wordt gehouden in het Onderwijs-centrum, rechts van de St. Willibrorduskerk, Westerweg 267 te Heiloo. De avond, 10 maart a.s., wordt georganiseerd door de werkgroepen Kerk en Samenleving en Mileiu en Ge loof uit Heiloo. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op weonsdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Nationaal Reumafonds Het college van burgemeester en we thouders van de gemeente Heiloo heeft aan de afdeling Heiloo van het Natio naal Reumafonds toestemming verleend om in de week van 7 tot en met 13 maart een collecte in onze gemeente te houden. SIMAVI Het college van burgemeester en we thouders van de gemeente Heiloo heeft aan SIMAVI, afdeling Heiloo, toestem ming verleend om in de week van 14 tot en me» 20 maart een collecte te houden in onze gemeente. VOORJAARSCONCERT CAECILIA Eén dag voor het officiële begin van de lente verzorgt de Harmonie Caeciia een Voorjaarsconcert. Het concert op 19 maart wordt gehouden in theater De Beun. Het concert begint om 20.00 uur. Bij eerdere edities van het Voorjaar sconcert zocht de Heilooër Harmonie Caecilia samenwerking met andere Hei looër amateurverenigingen. Zoals vorig jaar toen de Heilooër Amateur Foto club de gast van Caecilia was. Dit jaar richt Caecilia echter de schijnwerpers op haarzelf want zij heeft meer dan ge noeg kwaliteit in huis om u een gezellige avond te bezorgen. Naast het gevarieer de programma van het A- en B-orkest onder leiding van Henk van Veldhui zen, treedt ook het Klarinetkwintet voor u op. Ook de bekende loterij vormt weer een onderdeel van deze avond. De kaarten voor dit concert kosten 5,00 en zijn vanaf 19.30 uur te verkrij gen aan de kassa van theater De Beun. Donateurs krijgen, op maximaal twee kaarten, 50% korting. SIMAV I COLLECTEERT VOOR BETERE WATERVOORZIENING Door gebrek aan zuiver water lopen in ontwikkelingslanden zeer veel mensen jaarlijks een of andere gevaarlijke ziek te op. Daardoor sterven nog steeds 25.000 mensen per dag als gevolg van besmet drinkwater. In veruit de meeste gevallen wordt het water uit open put ten en rivieren gehaald, die mede door de klimatologische omstandigheden 'rijkelijk voorzien' zijn van bacteriën. Met eenvoudige middelen kan vaak doeltreffend een oplossing geboden worden. Simavi, de vereniging van di- rekte steun aan medische projekten in ontwikkelingslanden, maakt de aanleg van pompen en het slaan van putten in heel wat landen ter wereld mogelijk. Zij acht dit belangrijk omdat water en ge zondheidszorg nu eenmaal niet te schei den zijn. Om dit ook voor de komende jaren mo gelijk te maken collecteert Simvavi van 14 tot en met 20 maart. Met het ingeza melde geld financiert Simavi kleinscha lige projekten over de hele wereld. Daar is 4 miljoen gulden voor nodig. De vere niging is volledig afhankelijk van parti- kuliere bijdragen. Simavi is in Nederland de enige algeme ne vereniging die zich al meer dan 60 jaar bezig houdt met medische ontwik kelingssamenwerking en zich daarbij niet beperkt tot een bepaalde ziekte, land, religie of politieke overtuiging. Si mavi ontvangt geen subsidie van de overheid en is daarmee een volledig par- tikuliere organisatie; de hulpverlening is er op gericht zoveel mogelijk mensen te helpen zichzelf te helpen. De steun gaat rechtstreeks naar de me dische instelling zonder inmenging van derden, zoals bijvoorbeeld overheden. De door Simavi aangeboden hulp heeft een aanvullend karakter. De gegeven hulp moet er bij voorkeur wel toe leiden dat de gezondheidszorg voor langere termijn wordt verbeterd. Het creëren van een goede watervoorziening is een Handsome Eight heeft een nieuwe spon sor, namelijk het Alkmaarse automati seringsbedrijf Accom. Handsome Eight verbrak de tot nu toe bestaande relatie met Casino Bergen. Handsome Eight is de koploper in de afdelingshoofdklasse zaalvoetbal. Het heeft vier punten voorsprong op naaste concurrent JVC, maar gaat not enkele lastige wedstrijden tegemoet. Dit te meer omdat doelman Gijs de Jong we gens een gebroken neus voorlopig niet van de partij kan zijn. Op de foto bovenste rij v.l.n.r.: ERic Koch, Dick Buurmeester, coach Peter Koch, Jan Dijk; onderste rij v.l.n.r.: Jan van Veen, Rob Klanker, Wim Buurmeester en de thans geblesseerde Gijs de Jong. voorbeeld van zo'n strukturele verbetering. Deze collecteweek vragen in het hele land duizenden collectanten bij u aan de deur voor een bijdrage. Mocht u de col lectant niet treffen stort dan uw bijdra ge op giro 300100 ten name van Simavi-Haarlem. Wilt u daadwerkelijk meehelpen, geef u dan op als collectant via tel. 332184, mevr. Dompeling. Op 12 en 13 maart zal er in de Ze vensprong, Ewisweg 5, een expositie worden gehouden door de KAF, een groep enthousiaste fotografen, t.w. Ton v.d. Berg, Lex Koers en Felix van Winkel. U kunt komen kijken van 12.00 tot 18.00 uur en bent van harte welkom, de toegang is gratis. 1 Nog maar net bekomen van de Interna tionale Vrouwendag of op 15 maart zal de Federatieve Vrouwenraad (F.V.R.) het feit herdenken dat zij 25 jaar gele den werd opgericht. In de gereformeer de kerk zal een cabaretavond worden gehouden door Edna Kalb en Fred Mei jer, met een licht satirisch cabaretprogramma. De exacte datum van oprichting was 22 november 1962 en de naam was toen nog vereniging voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverlening. De doelstelling was het bevorderen van de samenwerking tussen de verschillen de vrouwengroepen, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Plattelandsvrouwen, Herv. Vrouwenver., Ned. Chr. Vrou wenbond, Kath. Vrouwengilde, Vrou wen in de V.V.D. In de loop der jaren kwamen daar nog bij de Doopsgezinde zusterkring, de Herv. Vrouwendienst, de Vrouwen Advies commissie, V.A.C. Van al deze groepen is de F.V.R.. het overkoepelend orgaan. Het ging erom vanuit een gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid, de deel name van de vrouw aan alle facetten van de samenleving te stimuleren. De samenwerking is gebaseerd op de eer biediging van de identiteit van elke deel nemende organisatie. De bedoeling was, het vele werk te ver delen, samen sterk naar buiten toe op te treden en een coördinatie van het vrijwilligerswerk. De financiële basis was toen 0,05 per lid per jaar, nu is dat nog maar 0,20, maar er is wel een subsidie. De gemeente heeft regelmatig een be roep op de F.V.R. gedaan, een van de eerste opdrachten was de registratie van honden en katten i.v.m. de inentingen. De bezorging van warme maaltijden. Deze werden bereid in de Willibror- dusstichting en met een betaalde taxi met chauffeur en twee vrijwilligers uit gedeeld. Dit werk is nu door de Unie van vrijwilligers overgenomen. De schoolmelk werd gecontroleerd op het vetgehalte maar ook de kinderpost- Rosa King verzorgt aanstaande zon dag weer een optreden in het sfeer volle café 't Akertje. Komende zondag bevolkt tenorsaxofo- niste Rosa King met haar band Upside Down het podium van café't Akertje. Keer op keer zet ze zalen aan tot hevig swingen met haar allround muziek. Deed de uit New York afkomstige muzi- kante eerder reeds gastoptredens met wereldartiesten als Ben E King, Cab Callaway en Little» Richard, onlangs heeft men haar nog kunnen bewonderen op het B.B. King bluesfestival. Dat wordt weer smullen zondagavond; over tuigt u zelf vanaf 21.00 uur. ALKMAAR HAARLEM SCHAGEN AMSTERDAM DEN HAAG BUSSUM KENNEMERSTRAATWEG 85 WILHELMINASTRAAT '38 RENSGARS 7 BURG ROELLSTRAAT 1 KONINGINNEGRACHT 82 LANGE HEUL 205 07? 127325 023 319706 02240 15720 020 134120 02159 12407 zegelverkoop en de zomerzegels werd door de F.V.R. verzorgd. De kinder postzegels zijn nu in een eigen organisa tie ondergebracht maar de zomerzegels worden nog steeds door de F.V.R. verzorgd. Dan waren er de collectes, toen nog an jer en sakor, nu nog de rheuma. Er is de oppasdienst, dezelfde vrouwen die er 25 jaar geleden mee begonnen zijn zitten er nu nog, maar staan hun plaats nu graag eens aan een ander af. De rij dende winkeltjes zijn ook een initiatief van de F.V.R. en succesvol, want on danks, zoals in de Loet, daar een vaste winkel is, blijft men toch graag bij de winkeltjes kopen, want een praatje met de vertrouwde mensen is toch wel heel belangrijk. Ook de kledingbeurzen worden nog steeds gehouden en zijn een belangrijke bron van inkomsten. De Vrouwen Adviescommissie V.A.C. is een initiatief van de F.V.R. Een groepje deskundige vrouwen bekijkt nieuw te bouwen huizen op praktische bezwaren en brengen daar een ander, praktischer advies over uit. Zo rond 1970 kwam de F.V.R. met een plan voor een peuterspeelzaal. Een plan dat toen op nogal wat weerstand stuitte. Kinderen behoren thuis bij moeder te zijn, was een algemeen gehoorde kreet. Voor en tegenstanders hadden het niet makkelijk met elkaar. Maar het plan Jcwam er door en in de kantine van de Foresters werd de eerste peuterspeelzaal geopend. Zo kon het in het begin, wel eens gebeu ren, dat een groep jeugdige voetballert jes een emmer met luiers vonden. Cursussen In de zeventiger jaren is men begonnen met de z.g. VOS cursussen, voor meer bewustwording van de vrouw. Een van de voorwaarden was wel dat, wie deel wilde nemen aan deze cursussen niet meer opleiding mocht hebben dan lage re school en twee vervolgjaren, dit was tevens een voorwaarde voor de subsidie. Maar het bleek al gauw dat ook vrou wen met een uitgebreidere opleiding in teresse hadden voor meer verzelfstandi ging en zelfredzaamheid. Toen kwam de VHOM (vrouwen herorienteren zich op de maatschappij) tot stand. Zo kwa men er cursussen als: vrouw in bestuur, economie, milieu, recht en gezondheid, presentatie technieken en sinds kort, be- roepenorientatie, belastingformulieren invullen en De mens en haar geschiede nis, veranderde normen, omgaan met andere culturen, Europese bewustwording. Bij de start van de F.V.R. 25 jaar gele den, was mevrouw J. Pesman de eerste voorzitter. De eerste jaren was het nog de gewoonte dat de vrouw van de burge meester voorzitter van F.V.R. werd. Later mocht het wel maar het hoefde niet meer. In de tijd dat we een vrouwe lijke burgemeester hadden vervulde me vrouw Ame v.d. Zee-Mandersloot de funktie van voorzitter. Toen kwam nog mevr. Hoekstra, zij was de laatste bur gemeestersvrouw die tot nu toe deze funktie vervulde. Nu wordt er iemand uit de vereniging gekozen. Mevrouw Ouwendijk was nog voorzitter en nu is het mevr. v.d. Dool. De F.V.R. is de basis voor het werk van de Provinciale Vrouwenraad N.H.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1