Bijzondere acties Evenementenagenda Verenigingsagenda Agenda Ummen Agenda de Egmonden dort Bondig Agenda sporthal Het Vennewater UITKIJKPOST 16 MAART 1988 'DIE LUSTIGE WITWE' IN DE BEUN De Heilooër Operette Vereniging brengt samen met het Zaans opea- en operette orkest 'Die lustige Witwe' van Franz Lehar op zaterdag 16, vrijdag 22 en za terdag 23 april in theater De Beun. Zoals dat van H.O.V. verwacht mag worden is er niet alleen van de vocale prestaties te genieten, maar ook het oog komt niets te kort. H.O.V. beschikt na melijk als één van de weinige operette verenigingen over een artistiek team met een prima op elkaar afgestemd gevoel voor de nuance. Zo kon ook dit keer weer de kleding door eigen coupeuses worden gemaakt en ook het schmink- team van H.O.V. weet dit alles te com pleteren met hun werkelijk uniek schmink- en kapwerk. Als solisten komen we ook weer een paar bekende namen tegen. Zo is er An ne Wirix in de rol van Hanna Glawari met het onvolprezen 'Vilja lied'. Gré Olbers en Robbert Overpelt kunt u be wonderen als Valencienne en Camille de Rosillon met het wel zéér romantische 'Paviljoen duet'. Frits Hogerheyde speelt de wat nonchalante Graaf Danilo en zingt over de nachtclub Maxime, al waar hij van tijd tot tijd zijn heil zoekt bij de weelderige Lolo, Dodo, Jou-jou, Clo-clo, Margot en Frou-frou, die hem op aangename wijze even de dagelijkse zorgen van het vaderland doen verge ten. Verder zult u Jan Winkelaar her- Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op weonsdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg^ 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. SIMAVI Het college van burgemeester en we thouders van de gemeente Heiloo heeft aan SIMAVI, afdeling Heiloo, toestem ming verleend om in de week van 14 tot en met 20 maart een collecte te houden in onze gemeente. Verkoop zomerzegels Vanaf dinsdag 22 maart tot en met woensdag 30 maart worden in een speci ale stand in het postkantoor de zomer- postzegels '88 en andere artikelen ter verkoop aangeboden tijdens de openingsuren. Openbare Bibliotheek Tot 1 april is in de uitleenpost van huize De Loet een tentoonstelling te zien over het onderwerp Pasen. Expositie Open Huis Tot 11 april is in de foyer van het Open Huis een expositie van aquarellen te zien, gemaakt door de Alkmaarse kunstenares Greetje van de Aakster- Beemsterboer. Tijdens de openingsuren van het Open Huis kan men terecht om het werk te bekijken. Natuurwandeling Zondag 20 maart: maandelijkse natuur wandeling van het IVN door het Hei looër Bos. Vertrek vanaf de Kattenberg om 11.00 uur. Voor inlichtingen: 337736. Avond over Zambia Maandag 21 maart: Hillie Piers zal in basisschool De Duif een praatje met dia's houden over Zambia, waar zij zes jaar werkte. Aanvang 20.00 uur. De avond wordt georganiseerd door de We reldwinkel. Aan het begin van de avond zal over het reilen en zeilen van de win kel in '87 het een en ander gezegd worden. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 28 maart: paasstukjes maken, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Bakjes, schaartje, mesje, tangetje en di verse versierselen zelf meebrengen. Toe gang 6,00. Voor inlichtingen: 02205-2216. Wijk vereniging Plan Oost Vrijdag 18 maart: bridgen in 't Oost- honk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden 3,00. Opgeven op woensdag 16 maart tussen 19.00-21.00 uur bij mw. Spaan, tel. 335929. Elke maandagavond tafeltennis in 't Oosthonk vanaf 21.00 uur. Kosten ƒ0,50 voor leden en ƒ1,00 voor anderen. Plattelandsvrouwen Limmen Donderdag 17 maart: ledenavond in Vredeburg, aanvang 20.00 uur. De heer Limpers vertelt over zijn ervaringen als ex-Jehova-getuige. Niet-leden betalen 5,00 entree. Oud papier Zaterdag 19 maart: oud papier actie van b.s. De Dusselhoek aan de oostkant van Limmen. Galerie De Kapberg Tot en met 27 maart kan men in Galerie De Kapberg aan de Slotweg 17 in Eg- mond aan den Hoef kijken naar het werk van leden van de fotoclub DEFA uit Egmond. De Kapberg is geopend op zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. kennen als Baron Mirko Zeta en Ben Eppinga als zijn klerk Njegus die het op zijn geheel eigen wijze wel wat al te bont maakt. Naast een rijk scala van bijrollen die al len stuk voor stuk door. H.O.V.'ers worden bezet treft u het grote koor aan dat ook in deze operette van Lehar goed aan zijn trekken komt. Als u dan nog weet dat Greet van Halm en Wim Noo- teboom respectievelijk voor de regie en de muzikale leiding staan, mag u aanne men dat u een voorstelling mag ver wachten die een lust voor het oog en het oor zal zijn. Kaarten voor deze voorstellingen, die steeds om 20.15 uur beginnen, zijn a 17,00 te verkrijgen bij: Boekhandel Avis - Stationsplein, Rookshop Jan- ti ne Braam - Winkelhof 't Loo, Reisburo Holland International - Raadhuisweg, Boekhandel Het Hoekstuk - Winkelcen- truk Het Hoekstuk, Foyer Het Open Huis - boven winkelcentrum 't Loo. Tel. informatie kunt u krijgen bij Frits Hogerheyde, tel. 072-334275. RAADSLEDEN OPENEN SPORTIEF 'T BAAFJE C.D.A.-er Henk Veeninga gaat in op de suggestie van het P.v.d. A-raadslid Joan van Baarle, zwembad 't Baafje op 14 mei te laten openen door de raadsleden. Zij nemen samen het initiatief 't Baafje te openen met een 'zwemmeerkamp' over 100 meter: 50 meter schoolslag en 50 meter vrije slag. In samenwerking met bedrijfsleider G. Bijkerk zal dit evenement worden afge werkt. De raadsleden kunnen dus in training, de fotograaf kan zich gereed houden en de Heilooër bevolking wordt verzocht massaal te komen kijken hoe raadsleden 'strijden4 voor behoud van 't Baafje! DE W AARHEID OVLK OCCULTISME EN SPIRITISME Vele mensen hebben op één of andere wijze te maken met een vorm van occul tisme en/of spiritisme. Vandaag de dag zijn er veel lezingen over deze onderwer pen, welke dan gaan over Paranormale gaven en andere onderwerpen. Helaas wordt nooit verteld uit welke bron deze gaven komen en wat de bijbel er over zegt. Velen lopen bij een iriscopist, een magnetiseur, een helderziende en bij soortgelijke genezers, zonder eigenlijk het gevaar te kennen wat dit met zich meebrengt. Spiritisme, zelfs religieuze spiritisme viert hoogtij. Er zijn zelfs vormen waar bij je niet eens aan spiritisme zou den ken. Om nu ook eens de andere zijde van al dit soort zaken te belichten, zon der ons overigens tegen mensen te ke ren, wordt er op 26 maart door de Evangelist Bert Elferink een 1-dagsseminar gehouden in het voorma lige schoolgebouw aan de Westerweg 294 te Heiloo. Het seminar gaat over de waarheid over occultisme en spiritisme en het belicht de achtergronden en ook uit welke bron deze zaken komen en wat de bijbel er over zegt. Het seminar begint om 10.00 uur en duurt, met een luchpauze, tot 16.00 uur. De toegang is gratis; wel zal er een collecte gehouden worden. Iedereen die met dit onderwerp te maken heeft (ge had) en/of meer wil weten over deze za ken is van harfé" welkom. Voor verdere informatie kunt u terecht bij: Geest en Kracht Wereldzending, Postbus 48, 1440 AA Purmerend. SPUNSORTOCHT VOOR BOSSEN IN TANZANIA IN HEILOO LIMMEN EN AKERSLOOT Leerlingen van de basis- en mavoscho- len zullen in Akersloot (vrijdag 18 maart) en in Heiloo en Limmen (zater dag 19 maart) geld bij elkaar wandelen voor een herbebossingsprojekt in Tan zania. De aktie is opgezet door de werk groep 'Kerk en Samenleving4 van Hei loo. De katholieke kerken van Akersloot, Heiloo en Limmen hebben dit projekt in de veertigdagentijd geadopteerd. In Nederland gaan de bomen dood door de zure regen. In Tazania worden er veel te veel gekapt om nieuwe land bouwgrond te winnen. Bij overvloedige regen spoelt de vruchtbare grond weg. In de buurt van Iringa, in centraal Tan zania, worden vooral de hellingen van heuvels door erosie geteisterd. Een boomkwekerij is daar bezig met het kweken van kleine Miomboboompjes en plant die uit op de hellingen om de teeltaarde vast te houden. De kwekerij heeft gebrek aan water. Door het leggen van een kleine stuwdam en het plaatsen van een pómp kan dit euvel verholpen worden. De kosten zijn 40.000,00. Die kunnen ze daar niet opbrengen. Wie helpt een handje door de wandelende jeugd te 'sponsoren4? STICHTING PARANORMAAL INFOCENTRUM ALKMAAR E.O. Een aantal mensen uit Heiloo, Alkmaar en omstreken heeft onlangs het initiatief genomen om de Stichting Paranormaal Infocentrum op te richten. Zij zijn van mening dat het hoog tijd is om in de ver warrende wereld van het paranormale hierover eerlijk en open te spreken. Via het infocentrum willen zij uiteenzetten dat het paranormale niet aan slechts en kelingen is voorbehouden, maar dat ie dereen hiermee actief kan worden en dit kan beheersen. Iedereen bezit paranormale vermogens. Steeds meer mensen worden zich daar van ook bewust. Men weet echter niet wat er mee te doen of hoe dit verder te ontwikkelen. Het verstrekken van eer lijke en open informatie over het para normale en de daarbij behorende rand gebieden is de doelstelling van de stich ting in oprichting. Met haar activiteiten wil de stichting tevens een en ander uit de taboesfeer halen. De Stichting Paranormaal Infocentrum wil de geïnteresseerden bereiken door het geven en organiseren van cursussen ontwikkelingstechniek op paranormaal gebied en randgebieden. Ook is het mo gelijk dat er op scholen, bij verenigin gen en instellingen lezingen worden ge houden, terwijl tevens openbare avon den worden gehouden. Tenslotte kan men op de mensen van de stichting een beroep doen wanneer men vragen en/of problemen heeft. Voor inlichtingen kan men terecht via de telefoonnummers: 072-619642 (afde ling Alkmaar) en 336806 (afdeling Heiloo). EEN VLUCHTELING HEEFT GEEN KEUS, U WEL (V) Dit wordt voorlopig het laatste artikelt je in het kader van de vluchtelingenactie van Amnesty International (AI) De be trokkenheid van AI bij het vluchtelin genvraagstuk vloeit voort uit de zorg over schendingen van mensenrechten: asielzoekers ten onrechte worden uitge wezen kunnen zij bij terugkeer in hun eigen land of elders het slachtoffer wor den van vervolging, marteling en erger. Daarom heeft AI onze regering aan gesproken op haar verantwoordelijk heid voor een vluchtelingenbeleid in overeenstemming met de letter en de geest van de betreffende internationale verdragen. Een dergelijk beleid heeft ook betrekking op de opvang van- en de zorg voor asielzoekers die hier verblij ven in afwachting van de uitkomst van juridische procedures over hun toela ting als vluchteling. De actie van AI was gericht op drie doelen: 1. Het verschaffen van informatie en het houden van discussies hierover. Wat het laatste betreft heeft de groep- Alk maar van AI het erg goed aangepakt door het .organiseren van een forum vergadering. Een belangrijk punt kwam hierbij naar voren: de gemeente Alk maar heeft zeer goede plannen voor de opvang van vluchtelingen! Wij hopen dat onze artikelenreeks tot het doek, een uiteenzetting van het vluchtelingen vraagstuk, heeft bijgedragen. 2. Benadering van gemeentebesturen en politieke partijen. Op dit punt heeft de groep Heiloo van AI diverse acties on dernomen. Zo werd een vergadering be legd met vertegenwoordigers van plaat selijke politieke partij-afdelingen en kerkelijke organisaties. Verschillende van hen hadden er reeds bij het gemeen tebestuur op aangedrongen mee te wer ken aan vluchtelingenopvang. Ter ver gadering werd een communiqué op gesteld dat door de afzonderlijke groe pen aan het gemeentebesturr zou wor den gezonden. In dit communiqué wordt verzocht om op ruimhartige wijze mee te werken aan de opvang van vluch telingen en om van genomen besluiten mededeling te doen aan het publiek en een toelichting te geven op deze beslui ten. Van onze kant hebben wij aangebo den onze medewerking binnen onze ei gen mogelijkheden, te willen verlenen. 3. AI streeft naar een verbetering van het asielbeleid binnen de Europese Ge meenschap. Het Europese Parlement liet in maart 1987 een belangrijk rap port verschijnen. Daarin wordt gepleit voor een ruimhartig asielbeleid en wor den aanbevelingen gedaan om het asiel recht niet verder uit te hollen, hetgeen gebeurt door maatregelen die het asiel krijgen zeer moeilijk maken, zelfs het vragen om asiel en het vluchten onmo- geijk trachten te maken. Er zijn echter ook besprekingen aan de gang, op ambtelijk en ministrieel ni veau, waarbij het vluchtelingenbeleid aan de orde komt. Dit zijn besprekingen resp. in het kader van de opheffing van de douane-grenzen binnen de gemeen schap in 1992. Deze besprekingen zijn zeer vertrouwelijk maar de schaarse be richten die naar buiten komen doen ver moeden dat men zich van de opvattin gen binnen het Europese Parlement wei nig zal aantrekken. Het is te hopen dat de Europese Parlementen, met name het Nederlandse, hun houding t.z.t. zul len baseren op het bovengenoemde rapport. REUMAFONDS De actie voor het Nationaal Reuma fonds in het kader van de landelijke in zameling in de week van 7-13 maart heeft in Heiloo een bedrag opgebracht van 9623,50. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot de leden van het plaatselijk comité, tot de collectanten en tot ieder die door een financiële on dersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Mocht u door omstandigheden de col lectant gemist hebben, dan kunt u als nog uw bijdrage storten op postgiro 324 of banknummer 70.70.70.848 t.n.v. het Nationaal Reumafonds te Den Haag. BOEKENWEEK BIJ BRUNA BOEKHANDEL AVIS Van 16 tot en met 26 maart is het weer boekenweek. Tien dagen lang wordt het Nederlandse boek en het Nederlandse boekenpubliek in het zonnetje gezet. In dien u tenminste 19,50 besteedt aan boeken, ontvangt u gratis het boeken weekgeschenk; dit jaar geschreven door J.M.A. Biesheuvel, één van Neerlands meest geliefde schrijvers. De boekhan delsorganisatie Bruna pakt tijdens de boekenweek fors uit. Ter gelegenheid van de boekenweek verschijnen name lijk exclusief voor de 400 Bruna-winkels drie boeken: 'Onzinnige telefoongesprekken' van Jack Spijkerman met een voorwoord van Frits Spits, met cassetteband. Jack Spijkerman kreeg van collega's de bij naam 'Grootste Gek van de radio'. Hij dankt deze bijnaam aan het feit, dat hij tot op dat moment in Vara's Steen en Been-show zo'n 200 volkomen onzinni ge telefoongesprekken voerde met aan de andere kant van de lijn nietsvermoe dende, soms dodelijk serieuze 'slachtof fers'. In deze speciale Bruna-uitgave een aantal van die onvergetelijke gesprek ken, aangevuld met anecdotes. Op de bijbehorende cassetteband een tiental andere hoogtepunten. Een bijzonder humoristisch boekje. 'Lilariteiten'. 'Op zoek naar schrijvers en hun boeken' door Albert Gillissen met tekeningen van Hans Busman. Op raadselachtige wijze schotelt dit boekje u een groot aantal literaire werken voor, die door u als lezer de laatste jaren bij zonder werden gewaardeerd. Er is ech ter iets vreemds gebeurt met die boeken: zij zijn omgevormd tot rariteiten, lirari- teiten verhullen bekende boeken in woord en beeld. Aan de hand van teke ningen en dichtsels is het aan u, litara- tuurgevoelige lezer, om te ontdekken over welke boeken het gaat. Bruna heeft aan dit boekje een wedstrijd gekoppeld met als hoofdprijs 1000,00 aan boe ken, te kiezen in de Bruna-winkel. 'Goed Gebundeld 1988'. Nederlandse verhalen van nu, verzameld door Chris van der Heiden, sinds 1985 brengt Bru na tijdens de boekenweek een bundel met nieuwe verhalen van bekende en minder bekende auteurs. Deze, door le zers gewaardeerde traditie, wordt ook dit jaar weer voortgezet.'Goed gebun deld 1988' bevat nieuwe verhalen van een twintigtal schrijvers, waaronder J.M.A. Biesheuvel, Marijke Höweler, Adriaan van Dis en Hermine de Graaf. OPEN UNIVERSITEIT HOUDT OPEN DAG IN ALKMAAR Het studiecentrum van de Open Univer siteit in Alkmaar zet op zaterdag 19 maart van 10.00 - 15.00 uur de deuren open voor volwassenen die meer willen weten van het studiesysteem en het cur susaanbod van de Open Universiteit. De open dag maakt onderdeel uit van een grote landelijke campagne om vrouwen te wijzen op de mogelijkheid tot het vol gen van hoger onderwijs door thuisstudie. Gedurende de informatiedag ligt het volledige cursusaanbod van de Open Universiteit ter inzage. Consulenten en studiebegeleiders van de Open Universi teit zijn aanwezig om uitleg te geven over de studie-mogeijkheden. Voor be langstellenden is tegen een geringe ver goeding de studiegids 1-988 beschikbaar. CAROLINE VAN STRATEN EXPOSEERT BIJ SILHOUET Zaterdagmiddag ging de expositie offi cieel van start, Henk van Ulsem zou hem openen, en dat gaf een extra feeste lijk tintje aan dit gebeuren. Maar wat gebeurde er, er kwam bericht dat Henk van Ulsem ziek was, dat was even schrikken. Wat nu.maar de moderne techniek staat voor niets Piet Duijne- veld en Kees Schermerhorn, eigenaren van Silhouet zorgden dat er een geluid sinstallatie was waarmee Henk van Ul sem vanuit zijn bed, via de telefoon toch nog een woordje kon zeggen. Maar ondanks deze pech werd het een reuze gezellige opening. Het is al de tweede keer dat Caroline van Straten bij Silhouet aan de Stations weg 83 exposeert er zijn olieverf en aquarellen te zien. De zaak is open tij dens de winkel uren en is op maandag gesloten. De expositie duurt tot 16 april. OCHTENDBIJEENKOMST VOOR K.B.O.-LEDEN Donderdag 24 maart is er bij de Ka tholieke Bond voor Ouderen een zeer bijzondere bijeenkomst. Niet minder dan de landelijke voorzitter in het C.D.A. dhr. W.G. van Vel- zen zal op deze ochtend een inlei ding houden met als thema 'Het ou derenbeleid in de ruimste zin van het woord, bezien vanuit een Christelijke grondslag'. Na zijn inleiding is er gelegenheid voor discussie, zodat de leden met hun vragen voor een zeer levendige sfeer kunnen zorgen. Deze unieke bijeenkomst zal worden gehouden in het Ouderen- Ontmoetingscentrum 't Trefpunt, Westerweg te Heiloo. Aanvang 9.45 uur en einde 11.45 uur. BOOMPLANTDAG SCOUTING Op 20 maart wordt officieel het Europe se jaar van het Milieu afgesloten. Scou ting Nederland heeft in dit kader beslo ten op 19 maart in bijna iedere gemeen te van Nederland een boom te planten onder het motto: 'Door de bomen het bos weer zien'. De gemeente Heiloo en de scoutinggroe pen van heiloo hebben besloten hieraan hun medewerking te verlenen. In tegen woordigheid van de heer J.J. Dekker, loco-burgemeester van Heiloo, zal de boom geplant worden op zaterdag 19 maart om 14.30 uur op een terrein voor het groepshuis van Scoutinggroep Ru- rik, aan de Kistenmaker. INENTINGEN Op woensdag 23 maart zullen meisjes, geboren in 1977, worden ingeënt tegen Rubella (Rode Hond). De inenting wordt gehouden in het gebouw van de Kruisvereniging, Holleweg 94. De be treffende oproepen worden deze week verzonden. Men wordt verzocht zich strikt aan de op de kaart vermelde oproepingstijd te houden. Bij verhindering en/of wanneer u meent ten onrechte geen oproepkaart te heb ben ontvangen, wordt u verzocht de af deling bevolking op het gemeentehuis daarvan in kennis te stellen (tel. 313100). Tenslotte verzoeken wij u met nadruk alle inentingsbescheiden mee te (laten) nemen. KATHOLIEK VROUWENGILDE Op woensdag 9 maart hield het Katho liek Vrouwengilde weer een ledena vond. Als gaste trad Marga Miltenburg op, bekend van radioprogramma's. Voor de pauze werd een videoband ver toond waarop we konden zien hoe een programma voor de radio tot stand komt. Na de pauze werd er ingegaan op een aktueel onderwerp met drie leden als speelsters om een intervieuw te ma ken. Dat houdt veel meer in dan wij denken. De vice-voorzitster dankte mevr. Mil tenburg en haar assistente voor de uit eenzetting en zal alle leden graag terug op de koffieochtend op 23 maart die be gint om 9.00 uur met een eucharistievie ring, waarna onder deskundige leiding een biedemeiertje gemaakt wordt. C.D.A. INFORMATIE-UUR Het inloop-spreekuur van het C.D.A. wordt deze week gehouden op donder dag 17 maart in het Open Huis. Vanaf 19.30 uur bent u welkom. De praktijk heeft inmiddels geleerd dat we er met een uur niet komen. Neemt u zich dus voor van deze C.D.A.-service gebruik te maken, ook na half negen zijn we nog aanwezig om u van dienst te zijn. SCHAKEN OP VRIJDAG VOOR DE JEUGD BIJ WIJKVERENIGING PLAN OOST •Op alle vrijdagen (18.45-20.00 uur) kunnen kinderen vanaf 8 jaar schaken in 't Oosthonk. De bedoeling is om 20 minuten les te geven, waarna de theorie in praktijk gebracht kan worden. De kinderen moeten wel de beginselen van het schaken kennen. De wijk vereniging is in het bezit van (voorlopig?) 1 schaakspel, dus graag borden en spellen meenemen. De toegang is vooralsnog voor leden gratis. Niet-leden betalen 1,00 per keer. Meer inlichtingen bij de fam. v.d. Pol (tel. 335340). FLASHING 1 GENADELOOS! Afgelopen weekend was het dan zover. Het zeer belangrijke treffen tussen de nummers 1 en 2 uit de competitie. In Heemstede moest Flashing Heiloo 1 winnen van H.O.C. 1 om op een gedeel de eerste plaats te kunnen komen. De belangstelling van het Heilooër suppor terslegioen was overweldigend, want er zaten in Heemstede meer mensen op de tribune dan er in Heiloo over het hele seizoen zijn geweest! De aanvang van de wedstrijd, die per fect werd geleid, verliep aanvankelijk niet zo soepel. Na 5 minuten stond het pas 6-6. Toen kwam Ronald Meijer, het menselijk ballenkanon, echter op schot (wedstrijd totaal 31 punten). En 6 minu ten later was de score 24-12 in het voor deel van Flashing. Deze marge werd tot de rust vrijwel constant gehandhaafd: 36-26. In de tweede helft startten beide teams weer in een man-to-man verdediging. Dit was voor het publiek zeer attractief om te zien. Er dreigde echter een lichte paniek toen Flashing een beetje achter de tegenstander aan ging rennen en deze zo tot 7 punten (38-31) terug liet komen. Het was echter weer Ronald Meijer die met een driepunter de ban doorbrak. Waarbij in de slotfase vande 2e helft vooral Arno Jünger (21 punten) en Ber nard Lind (12 punten) zich weer ver dienstelijk maakten. Uiteindelijk kwam de klok tot stilstand bij een 81-65 eindstand. Deze overwinning, de 10e op rij, geeft Flashing goede vooruitzichten op een promotie naar het Rayon. Deze ver dienste heeft het team vooral aan zich zelf en aan interim-coach Hans Tous- saint te danken, en natuurlijk aan technisch-manager Kenneth Molly die zich zaterdag aangenaam zat te verpo zen bij de supporters. We hopen dat de supporters in Heiloo in grote getale naar de kampioenswedstrijd komen. DAMCLUB HEILOO In de bovenzaal van Bar d'Oud Inn stonden de borden weer gereed voor de 20e ronde van de uiterst spannende competitie bij de Heilooër damclub. Oud-voorzitter Kroon, die de laatste weken goed in vorm is, moest aan de bak bij Frans Schouten. Laatstgenoem de nam een te dure slagzet en moest la ter een remise toestaan. Ook op het bord bij de heren Koersen en Ursem was het oorlog. Niek Ursem, die zich altijd optrekt aan hoger geplaatste tegenstan ders, miste in een ingewikkelde stelling een winstgang. Remise was zijn deel. De uitslagen waren: R. de Boer-R. Koch 1-1, A. Valkering-J. Hageman 1-0, L. Koersen-N. Ursem 1-1, A. Kroon-F. Schouten 1-1, C. Van Lieshout-C. Bij waard 1-1, R. Koch-J. Hageman. HANDSOME EIGHT Dankzij een overwinning op De Klok (5-4) is Handsome Eight/Accom weer dichter bij het kampioenschap geko men. Dit vooral nu de enige concurrent, JVC, bij degradant Van Geelen volko men onverwacht met 6-5 verlogr. HE had trouwens met De Klok, dat eve neens in degradatiegevaar verkeert, ook de grootste moeite. Met vlotte combina ties en mooie doelpunten liepen de ze bra's uit naar 4-1. Toen sloop echter nonchalance de gelederen binnen. De volhardende Warmenhuizenaren profi teerden er onmiddellijk van en liepen de hele achterstand in (4-4). Het had nog erger kunnen zijn als Rob Boersma, die HE als doelman te hulp was gekomen voor de geblesseerde Gijs de Jong, niet zeer op zijn hoede was ge weest. Nu kon Wim Buurmeester met een ware kanonskogel zijn ploeg alsnog de winst bezorgen (5-4). HE heeft nog één punt nodig uit drie wedstrijden en promoveert dan als titel houder naar de interregionale hoofd klasse zaalvoetbal. De oude supporter van Handsome Eight: 'De champagne staat klaar, maar ik kan er haarst niet afblijven SCOUTING, WAT IS DAT? Vanaf deze week zullen in de Uitkijk post regelmatig artikels geplaatst wor den over de scoutinggroep Rurik uit Heiloo. Deze artikels zijn in de eerste plaats bedoeld om deze groep wat meer bekendheid te geven en tevens hebben ze als doel om de mensen duidelijk te maken dat de padvinderij van vroeger niet meer dezelfde is als de scouting van nu. Natuurlijk zijn we in grote lijnen het zelfde gebleven als vroeger, alleen is de omgangssfeer binnen scouting tussen de leiding en de jeugdleden drastisch ver anderd. Had de Akela of Hopman vroe ger een dominante rol, nu hebben de kinderen, waarmee hij of zij te maken heeft, meer inspraak en zijn de leiders van hun voetstuk naar beneden geko men om met hen het spel van scouting te spelen. Dit is dus eigenlijk niets nieuws want andere organisaties hebben dezelfde veranderingen meegemaakt, alleen scouting is jaren te bescheiden ge weest om dit openbaar kenbaar te ma ken. We hopen aan de hand van deze artikels daar verandering in te brengen zodat meer mensen in onze groep geïn teresseerd raken. Deze week willen wij u op de hoogte brengen van wat algemene dingen binnen scouting en onze groep en vanaf het volgende artikel zullen we dieper ingaan op de verschillende leef tijdsgroepen binnen scouting. De Rurikgroep is een jonge groep met een oud verleden. Het is namelijk een fusie van twee afzonderlijke scouting groepen die zich hiertoe gedwongen za gen door de min of meer opgelegde ver huizing naar de Kistenmaker. Op ons voormalig terrein heeft men nu huizen gebouwd. Voor de fusie heetten we nog St. Theresia en de Kaninefaten, nu dus Rurik. Door de verhuizing en de inrichting van ons nieuwe clubgebouw De Hut maakte onze jonge groep meteen al een kleine crisis mee; leden verdwenen en oude lei ding moest vervangen worden. Nu is de groep daar overheen, we zijn weer licht aan het groeien en wachten vol span ning op nog meer nieuwe leden. Zoals al gezegd is gaan we in de volgen de artikels de leeftijdsgroepen nader aan u voorstellen. Deze zijn: van 7-10, van 10-15, van 14-17 en van 18 jaar en ouder. Kunt u echter niet wachten, maar zegt u: dat is wat voor mijn zoon, dochter of voor mezelf, bel dan even naar: Ton Vonk 072-332620 (na 15.00 uur). ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Het tweede achttal van schaakclub Op positie speelde een bondswedstrijd te gen het vierde team van De Lange Ro- chade uit Alkmaar. Drie partijen wer den gewonnen (Ligthart, Sauer en Ver- Diabetes vereniging Maandag 21 maart houdt de afdeling Alkmaar en omstreken van de Diabetes Vereniging Nederland haar jaarverga dering. Deze wordt gehouden om 20.00 uur in het Elisabeth Ziekenhuis te Alk maar. Internist J. Vleer en diëtiste J. den Breejen zullen gezamenlijk een le zing/presentatie verzorgen rond het the ma 'dieet - tabletten - zelfcontrole'. Mocht u de avond willen bezoeken, maar heeft u vervoersproblemen, dan kunt u hiervoor bellen via de nummers 072-333828 of 02207-18668. Er geldt voor het vervoer een eigen bijdrage van 2,50. Muziekbeurs in De Vest Zondag 20 maart zal voor het eerst in Noord-Holland een muziekbeurs ge houden. Plaats van handeling is De Vest aan het Canadaplein (11.00-17.00 uur). Op deze beurs worden allerhande mu ziekinstrumenten aangeboden, alsmede muziekboeken en collecties grammo foonplaten. De muzikale inbreng ge schiedt via het open podium, waarop ie der zijn vaardigheden op een bepaald instrument kan laten horen. Aan de beurs wordt medewerking verleend door leerlingen van het Alkmaars Con servatorium. De entree bedraagt 3,50. Wanneer men een instrument wil verko pen wordt een bijdrage van 15,00 ge vraagd. Voor inlichtingen: 02244-2485. Galerie 't Stokpaardje Op zaterdag 19 maart wordt in Galerie 't Stokpaardje te Oudkarspel (Dorpsstraat 873, tel. 02260-12297) een expositie geopend met werken van leke Jellema uit Alkmaar en Greetje de Vries uit Heerhugowaard. leke Jellema is al zo'n 15 jaar bezig met het maken van wandkleden. Zij laat zich inspireren door onder andere het werk van de mid deleeuwse kunstenaar Jeroen Bosch. Het is om die reden dat de opening op zaterdag om 15.00 uur van middeleeuw se klanken vergezeld zal gaan. Tussen de wandkleden vindt men beelden van Greetje de Vries, welke figuratief naar mens en dier zijn. Er zijn beelden van verschillende technieken (klei, gips, steen en brons) te zien. Galerie 't Stok paardje is op vrijdag, zaterdag en zon dag open van 14.00 tot 17.00 uur en eventueel volgens afspraak. TRIAS ORGANISEERT PRIMA CROSS-FINALE Afgelopen zaterdag, 12 maart, was een zware, maar ook succesvolle dag voor het organisatie-team van de A.V. Trias. Het district West I (Noord-Holland, Utrecht en Flevoland) van de K.N.A.U. had nl. aan de Heilooër atletiekvereni ging de finale toegewezen van de jeugd- crosscompetitie. Dat betekende dat zo'n 700 atleten van 8 tot 18 jaar in twaalf groepen in actie kwamen om de titels te verdelen. De verschillende parkoersen waren uit gezet in het park rond de sintelbaan, waarbij de finish steeds op de eigen ac commodatie plaats vond. Mede door het relatief goede weer en de hartver warmende inzet van de jonge atleten zijn de wedstrijden zowel organisato risch als sportief zeer geslaagd geweest. Ook voor Trias waren er enkele aan sprekende resultaten te melden. Evelien Hoogzaad werd derde bij de meisjes B en ook Henk-Jan Thoes en Ard van Berkel vielen in de prijzen. Zij werden vijfde bij resp. de jongens C en de jon gens B. Naast deze individuele successen, be haalden diverse Trias-ploegen ereplaat sen in het ploegenklassement. De meis jes B werden daarin districtkampioen met de volgende ploeg: Evelien Hoog zaad, Neeltje Thoes, Hélène Domper en Elice Vredenburg. Een tweede plaats was er voor de jongens C, terwijl de jongens B en de jongens D een derde plek wisten te bemachtigen. Het volgende evenement zal op 10 april een halve marathon zijn, waarbij de deelname open staat voor iedereen. H.S.V. VOETBAL In een lang niet onaantrekkelijke wedstrijd zijn de punten tussen L.S.V.V. en H.S.V. afgelopen zondag gelijk verdeeld. De aansluiting van bei de clubs bij de kopgroep is er niet beter door geworden en de achterstand be draagt nu 7 punten. Misschieft dat de oefenwedstrijd donderdagavond om 8 uur de schotvaardigheid van H.S.V. wat kan verhogen. Hiervoor is Geel-Wit uit Haarlem uitgenodigd. Zondag is een inhaaldag, daardoor is het eerste elftal vrij. Donderdag 17 maart Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, Foresters 18.00-22.00 Vrijdag 18 maart Schoolsportdag St. Jan 8.30-13.30 Zaalvoetbal 17.45-23.00 Opnieuw een derby in 't Vennewater: Crawford tegen De Zaak. Twee aanval lende ploegen, die voor veel spektakel kunnen zorgen. Verder Crawford 2 te gen 't Hoornse Veerhuis 2. Willen de re serves van Crawford niet degraderen, dan moet er vanavond gewonnen wor den van het hoog geplaatste Veerhuis. Het volledige programma: Students Reun. - ZVV Ursem 18.45 De Krocht ds - Oudejans 19.35 Crawford - De Zaak 20.25 Crawford 2 - Hoornse Veerhuis 221.15 De Viersprong 2 - Jong Holland 222.05 Zaterdag 19 maart Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-17.00 Basketbal Flashing Heiloo 17.00-21.00 Zondag 20 maart Geen programma. Maandag 21 maart Volleybal Effect 17.00-23.00 Dinsdag 22 maart Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 W oensdag 23 maart Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 meulen) en twee partijen gingen verlo ren, zodat een voorlopige stand bereikt is van 3-2 voor Heiloo. De drie resteren de partijen worden deze week uitgespeeld. In de tweede periode is clubkampioen Wagenaar weer bijna terug aan de kop van de ranglijst door een overwinning op secretaris Jongkind. In het algemeen klassement gaat hij nu onbedreigd aan de leiding. In de B-poule remiseerden de leiders Brink en Onderwater, zodat daar weinig aan de top veranderde. Uitslagen van ronde 23, A-poule: P.Manni-H. Reyersen van Buuren afg., P. Folkertsma-H. Maas afg., P. Avis- L. van Hoek rem., J. Wagenaar-K. Jongkind 1-0, H. Kracht-J. Ebregt 1-0, O. Koenders-J. Plas 1-0, H. Kracht-j! Plas 0-1 B-poule: C. Brink-J. Onderwater rem., H. Horninge-H. Niehaus 0-1, J. Hassing-v.d. Werff0-1, H. Hogeboom- P. Ooyevaar 0-1, G. v.d. Brink-F. Bey ers 1-0, M. Alleman-B. van Stee 1-0, J. Vegter-J. Werksman 0-1, A. Creutzberg-J. Ernsting rem. HEILOOER BRIDGE CLUB Dinsdag 8 maart: Lijn: A. 1. Dames de Bruyckere-Stark (55) 58.75 2. Hr. Kloots-Stuker 55.83 1. Dames Bunjes- Verhoef (55) 57.08 2. Mevr. Admiraal- Hr. Vendel 54.17. Lijn:B. 1. Fam. Krom (-1%) 2. Dames Kramer- Poldervaart 55.00 1. fam. v.d. Laan 63.33 2. Fam. Kraakman (-1%) 58.75 Donderdag lOmaart: Lijn:A. 1. Dames Janssen-Ritchie 60.83 2. Hr. Laan jr - Rutgers 59.58 1. Hr. Bader-Koster 57.92 2. Fam. Fritzemeier 56.67 Lijn: C. I. Dames de Jager-de Wilde 63.33 2. Dames v.d. Dool-Neyens 52.50 1. Da mes Jonker-Vogel 58.33 2. Dames. Koster-Visser 56.67 Lijn: B 1. Fam. Nieuweboer 65.27 2. Hr. Kat-Smit 59.72 Lijn D: 1. Hr. Couzijn-Plas 63.88 2. Fam. de Winter 57.64. Afzeggen: voor de dinsdagavond bij Mevr. Admiraal (tel. 335718) en voor de woensdag en donderdag bij dhr. Lohr. (tel. 330052). RAZOR BLADE IN AKERSLOOT Zaterdag 19 maart staat deze populaire band in dancing De Vriendschap te Akersloot. Razor Blade is een groep die het vooral moet hebben van de live optredens, die vooral de laatste tijd steeds drukker bezocht worden. Show staat bij de groep hoog in het vaandel en vooral Remy Beukers is de stuwende kracht achter de groep. Nummers van U2, Stones en Golden Earring zijn in ruime mate vertegenwoordigd, leder optreden van Razor Blade is steeds weer een groot feest. Zaterdag 19 maart dus te zien en te horen in dancing De Vriendschap, alwaar een week later de formatie Shoreline op het podium staat. De deur gaat zaterdag om negen uur voor het poppubliek open. TWEEDE TREKKING LOTERIJ MEERVOGELS Op zaterdag 5 maart was de tweede trekking van de Meervogels Superlote rij. De winnende nummers waren: 006, 034, 170, 439, 529, 649, 761, 875, 976, 011, 039, 393, 468, 573, 652, 809, 923, 033, 106, 407, 517, 619, 653, 830, 945. Alle prijswinnaars ontvangen persoon lijk bericht. De volgende trekking is op 2 april. De redactie van de Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor eventuele fouten in de lijst van gepubliceerde nummers. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Marco Jacobus Theodorus, z.v. F. J. M. Veldt en H. W. Wijte. Gehuwd: G. C. J. Broersen en N. M. J. Beentjes. MEERVOGELS HANDBAL De acht strafworpen die CSV forceerde, waarvan er zes door de Meervogels- keepsters werden gestopt of gemist, zul len CSV nog lang heugen want hierme de was de degradatie een feit (9-12). De eerste zes minuten waren voor CSV, doch de verdediging van Meervogels was attent. Het spel van CSV was voor al gericht op het versieren van strafwor pen. Het Meervogelsteam, geleid door trainer-coach Arie Krom, die ook vol gend jaar de damesselectie zal trainen, zorgde deze laatste zaalwedstrijd door vooral collectief met handbal bezig te zijn voor een prima afsluiting en de tweede plaats in de derde divisie, be vele doelpunten in de spannende en aantrekkelijke wedstijd tussen de heren van KIC en Meervogels (16-16) kwamen vooral door aan beide zijden niet uit stappen uit de verdediging, waardoor de tweede lijn naar hartelust kon scoren. In de twintigste minuut nam KIC met drie punten afstand van Meervogels, welke door overtal werd omgezet in een 9-10 ruststand. Na rust lieten de teams elkaar niet in het spel komen en de twee- minutenstraffen waren legio. De poging van het scheidsrechtersduo de wedstrijd in de hand te houden leidden tot du- dieuze beslissingen. Deze laatste spekta kelwedstrijd met puntendeling bracht de heren in de middenmoot van de der de divisie. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 8 maart: Ere klasse le H. Bosman 99 pnt. 2e H. Le vering 95 pnt. 3e T. Coombes 94 pnt. A- klasse le N. Molenaar 98 pnt. 2e H. Jak 97 pnt. 3e C. Groen 95 pnt. B-klasse: le J. Kerssens 96 pnt. 2e J. Palma 94 pnt. 3. H. Leijen 94 pnt. C-klasse le R. Le vering 91 pnt. 2e M. Steeman 89 pnt. 2e N. Oud 87 pnt. 4e D. Oorthuizen 87 pnt. Was vorige week Egmond te sterk voor onze vereniging, deze week was de schietvereniging uit Bergen te gast bij ons. Ook die bleek na telling 5 punten meer te hebben verzamelt dan Akersloot. Bergen behaalde 967 punten tegen Akersloot 962 punten. Hopelijk deze week weer de volle concentratie om tot hoge scores te komen en het compe titieverloop nog spannender te maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4