(a ||f Plan nieuwbouw raadhuis vanaf morgen te zien in 't Open Huis w NIEUW Ponyclub Heiloo HYPOTHEEKRENTE 5% - 30 JAAR VAST! gordijnstoffen Intertros Schoenmaker De Graaf ALPHA HYPOTHEEKCENTRUM 53e jaargang NO is -13 april 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN MARKT-PRUS OP OP Oud papier acties in Heifeto üy Een ruim gesorteerde leder-collectie voor dames en heren. Voor aantrekkelijke, betaalbare prijzen. En in de nieuwste voorjaarskleuren. a.s. zondag speelt om 14.00 uur: FORESTERS- PURMERSTEIJN op de Egelshoek. Wedstrijdbal geschonken door: A.F. HINK-AANNEMER Foresters 2 proficiat!! (kampioen!!) VORM EN WONEN VORM EN WONEN over 4 weken krijgt u een andere kijk op jonge mode HOLLAND BLUMEN MARKTl 100 GLADIOLENBOLLEN 1 5,- CONIFEREN diverse soorten per stuk 2,95, 5 stuks f 13,- HAAGCONIFEER "Leylandii" per stuk 5,95, 3 stuks f 15,- Tuin-Markt Heiloo/Limmen, Hoogeweg 69. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00-uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. Helaas kan het Alpha-*- Hypotheekcentrum, de grootste onafhankelijke en professionele makelaardij in hypotheken van Nederland, u dat nog niet aanbieden. Wel kan Alpha-*- u van dienst zijn met, naast het komplete aanbod van alle mogelijke geldgevers, de door Alpha-*- in samenwerking met een grote vooraanstaande Bank ontwikkelde Spaarplanhypotheek Deze nieuwe hypotheekvorm, een waterdichte kombinatie van lenen en belastingvrij sparen, levert u duizenden guldens besparing op zonder enige onzekerheid of risiko. Bij een hypotheek van f 150.000,- bedraagt het totale voordeel maar liefst f 42.400,- ten opzichte van vergelijkbare systemen. Als u wilt weten hoe groot üw voordeel wordt met een Spaarplanhypotheek, maak dan een vrijblijvende afspraak met een van de konsulenten van Alpha+. Dan komt u behalve het exakte voordeel nóg meer pluspunten aan de weet. MAKELAARDIJ IN HYPOTHEKEN Advertenties en administratie Uitkijkpost: stbus 68 - Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postfc 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Vanaf donderdag 14 april (morgen) zijn in het Open Huis boven winkelhof 't Loo de plannen te zien van hoe het nieu we gemeentehuis van Heiloo er gaat uit zien. Vorige week toonde de Uitkijk post door middel van een foto reeds dat met de voorbereidende werkzaamheden - de sloop van een drietal panden aan de Raadhuisweg - een start is gemaakt. Door een communicatiestoornis is de daarbij horende tekst niet geplaatst. Maar bij deze alsnog de plannen en ach tergronden van de gemeente wat betreft de eerste fase van het nieuwe gemeentehuis. De bouw van het nieuwe gemeentehuis in verschillende fasen is gebaseerd op de financiële mogelijkheden van de ge meente. Aan architect Van Tilburg uit Rotterdam is nadrukkelijk gevraagd om een bouwplan in fasen. Deze architect heeft zijn plan rond en dit is inmiddels aangeboden aan het gemeentebestuur. In de eerste fase zal aan de westzijde van het huidige raadhuis een kantoor vleugel gebouwd worden. Hiervoor moesten de drie panden aan de Raad huisweg wijken en zal ook de bebou wing, waarin nu nog openbare werken en sociale zaken gehuisvest zijn, worden afgebroken. Donderdag 14 april De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 15 april W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15-14.00 uur. Zaterdag 16 april Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942. St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Sport Gehandicapten Het college van burgemeester en we thouders heeft aan het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten toestemming ver leend om in de week van 18 tot en met 24 april in Heiloo een collecte houden. De nieuwe kantoorvleugel, in totaal 85 meter lang, krijgt een ingang aan de westzijde, direct bereikbaar vanaf het parkeerterrein aan de Van Aostastraat. Gebleken is namelijk dat de meeste be zoekers van die kant het gebouw zullen benaderen. Twee etages met kantoor ruimte, een kelder en een 'flauwe' kap vormen samen de nieuwe vleugel. De beide etages krijgen een directe verbin ding met het nu nog bestaande raad huis, waarin de afdeling bevolking en een deel van de afdeling financiën ge huisvest blijven. Twee varianten De overige afdelingen, inclusief open bare werken en sociale zaken, krijgen hun plaats in het nieuwe deel. Dat geldt overigens niet voor de kantoren van de burgemeester, de wethouders en de ge meentesecretaris en de raad- en trouw zaal. Deze blijven vooralsnog in het ou de pand ondergebracht. Hoe dat in de toekomst zal worden, is nog onbekend, de architect heeft voor de tweede fase twee varianten ontwor pen. In het ene geval blijft het in 1927 gebouwde raadhuis na een inwendige verbouwing gehandhaafd en wordt het uitgebreid met een nieuwe raad- en trouwzaal en nog enige kantoorruimte, verbonden met de kantoorvleugel. In het andere geval wordt alle bestaande bouw vervangen door nieuwbouw. Uit deze twee mogelijkheden zullen de leden van de gemeenteraad in een later stadi um moeten kiezen. Bijna 8 miljoen Bij die keuze zullen zonder twijfel de fi nanciën weer een belangrijke rol spelen. Discussies hieromtrent zijn in het verle den al meer dan eens gevoerd. Het ge meentebestuur heeft de definitieve kosten voor de eerste fase vastgesteld op 7,9 miljoen gulden. Daarin zijn begre pen de kosten voor de aankoop en sloop van de panden aan de Raadhuisweg, kosten van tijdelijke huisvesting en de kosten voor de terreininrichting. AUDIO VIDEO SERVICE CENTER GAAT VERHUIZEN Audio Video Service Center, technische dienst, verhuist van de Kwakelkade naar de Zijperstraat 27. Zij gaan naar het nieuwe verzamelgebouw dat langs de spoorlijn Alkmaar aan het industrie terrein Huiswaard is gelegen. Vanaf 18 april zult u ze daar kunnen vinden. Audio Video Service Center is gespecia liseerd in het repareren van alles waar een snoer aan zit en geluid uit komt, cd- spelers, video's, t.v.'s, enz. Al vijf jaar hebben zij een bedrijf dat zich uitslui tend bezig houdt met reparaties zowel voor particulieren als bedrijven. In heel Noord-Holland hebben zij hun klanten zitten en beschikken dan ook over een eigen ophaaldienst, hoewel de meeste t.v. toestellen aan huis worden gerepareerd. Audio Video Service Center werkt met 7 deskundige mensen en is voortgeko men uit het vroegere Hi-Fi center. Na het faillisement van deze zaak hebben L.N. Luitjes en W. Ebner dit nieuwe be drijf opgestart. Het voordeel van een re paratie bij Sevice Center is dat (bijna) alles met een week klaar is. Voor de handelaar is bijvoorbeeld een video reparatie bijna niet meer te doen, er zijn zo'n 200 verschillende types video. Het apparaat moet opgestuurd worden naar de importeur en dat kan vaak lang du ren. Bij Audio Video Service Center wordt u snel en vakkundig geholpen. Ook voor elektronische telefoontoestel len, antwoordapparaten en home computers enz. kunt u bij hen terecht. Tevens hebben zij een adviserende taak. Voor enkele scholen hebben zij een een z.g. 'samenbouw' verzorgd, scholen hebben vaak een grote verzameling aan apparaten, die vaak door elkaar staan. Service Center kan dit tot een eenvoudig te bedienen eenheid maken. Alle repara ties worden in een computer bijgehou den. Zij kunnen dus altijd zien welke re paraties eerder zijn gedaan en naar aan leiding daarvan een deskundig advies uitbrengen. Vanaf 18 april dus verhuisd naar Zij perstraat 27. COMMISSIE FINANCIËN Donderdag 14 april vergadert 's avonds vanaf 20.00 uur de raadscommissie fi nanciën in het gemeentehuis. Tijdens deze openbare vergadering wordt on dermeer gesproken over het nodig geachte krediet voor de realisering van de eerste fase van het nieuwe gemeente huis. Ook wordt er gesproken over de grondprijzen in plan Ypestein en over het verzoek van de Wereldwinkel om voortaan als gemeente koffie van deze winkel af te nemen. te i TULIPAN pioegstoffen TFJCTILVFBLAC GMBH W W boras Laat 227 1811EH Alkmaar Tel. 072-114572 BAZAR Op zaterdag 16 april van 10.00 tot 15.00 uur wordt in de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg een bazar gehouden ten bate van het kabinet-orgel in de Witte Kerk. Er zijn diverse artikelen te koop en ook zijn er rond het middaguur soep en hapjes verkrijgbaar. Ieder is van har te welkom. De bazar is voorbereid door de vrouwenvereniging en leden van de cantorij der hervormde gemeente. Het totaalbedrag is veel meer dan in eer dere bekendmakingen naar buiten kwam, maar desondanks kan de ge meente dit bekostigen. Allereerst is er in de loop der jaren een fonds opgebouwd voor de nieuwbouw van het gemeente huis; hierin zit momenteel 5 miljoen gulden. Daarnaast zijn andere reserves gekweekt, die voor de bouw gebruikt kunnen worden, en heeft het gemeente bestuur het plan om enkele gemeente eigendommen binnenkort te verkopen. In totaal is daardoor nog eens ruim 3 miljoen gulden beschikbaar. Raadsvergadering Of de eerste fase uitgevoerd zal worden en of het nodig geachte bedrag daar voor op tafel komt zal de gemeenteraad moeten beslissen. Naar alle waarschijn lijkheid zal het plan op donderdag 28 april op de raadsagenda komen en zal de architect na een positief besluit van de raad het plan hierna bestekklaar ma ken. In het najaar van '88 zal dan ook met de daadwerkelijke uitvoering wor den begonnen. Zoals in de inleiding reeds gezegd ligt het definitieve ontwerp van architect Van Tilburg vanaf morgen ter inzage in het Open Huis. Tijdens de openingsu ren (zie elders in de Uitkijkpost) kan men dit bekijken. Het interieur van schoenmaker De Graaf aan de Heerenweg. COLLECTE NATIONAAL FONDS SPORT GEHANDICAPTEN Het is alweer een jaar geleden dat we uw aandacht vroegen voor de collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten en opnieuw mogen we vaststellen dat dankzij de inzet van een groep valide sporters in onze gemeente weer een bedrag van 3.700,00 werd opgehaald in 1987. Die groep is eigenlijk nog steeds te klein met als gevolg dat sommige mensen een veel te groot deel voor hun rekening moeten nemen - ofwel, we moeten grote delen van onze gemeente laten 'liggen', wegen gebrek aan collectanten. Uit het deze week aan de kranten ver zonden persbericht moge blijken dat al die akties voor de gehandicapte sporter wel degelijk succes hebben: er komen gelukkig steeds meer mensen met een handicap die tpch blijv.en sporten, waar nodig met aangepast materiaal of met behulp van zekere aanpassingen Daarom doen we weer van ganser harte een dringend beroep op u of er dit jaar wellicht weer een paar méér de taak op zich willen nemen een deel van de col lecte op zich te nemen en die gezamen lijk opnieuw weer tot een goed eind te brengen. Van onze vaste collectanten verwachten wij - en het is gebleken dat dat niet ten onrechte was - dat zij zich evenals voor gaande jaren weer voor deze goede zaak willen inzetten en er een paar uur aan kunnen besteden. Mocht u een buur vrouw of buurman weten die er ook wel een beetje tijd voor over heeft laat het ons dan weten, alstublieft Voor opgave als collectant of voor meer informatie kunt u terecht bij Freek Ris, Kennemerstraatweg 363 te Heiloo, tel. 332429. Aan de Heerenweg, naast de Candelaer zit de schoenmakerij van De Graaf. Na al negen jaar een bedrijf in Egmond te runnen, is nu de tweede zaak in Heiloo gekomen. Snipverkouden, maar vol energie is De Graaf aan het werk gegaan. Een echte ambachtelijke schoenmaker die voor een paar dure schoenen graag een paar dagen de tijd wil hebben, maar voor een 'snelle' reparatie ook blij klaar staat. Het gaat om flexibiliteit, bij mij is de klant koning, zegt de Graaf. Buiten het verzolen van schoenen kunt u er ook te recht voor stikwerk, drukkers, ri""-' jes, haakjes en het vernieuwen van rit sen. (De Graaf heeft les gegeven aan de vakopleiding voor schoenmakers in Den Boch). Zooltjes, veters enz. zijn er natuurlijk ook. Verfprodukten krijgt u er inclusief een deskundig advies. De winkel is open op maandag van 13.00-18.00 uur. De rest van de week van 9.00-18.00 uur, za terdag tot 17.00 uur en de koopavond van 19.00-21.00 uur. CLOSETPAPIER-AKTIE FANFARE SHOWBAND TKH Zaterdag 16 april komt TKH weer bij u langs. Zoals ieder jaar zal ook nu, mid dels een huis-aan-huis-aktie, closetpa pier worden verkocht van een welbe kend merk en zeer goede kwaliteit voor de prijs van 3,00. Voor TKH, opgericht 10 juni 1968, zal dit de 19e keer zijn dat deze aktie wordt georganiseerd. De opbrengst zal ten goede komen aan de opleiding van mu zikanten (via de muziekschool) en aan het instrumenten- en uniformenfonds. VOLKSUNIVERSITEIT HEILOO De volksuniversiteit Alkmaar en omge ving, werkgroep Heiloo, organiseert een lezing met dia's over de zeehonden- creche in Pieterburen. Het in beeld zien van deze verterende dieren zal u aan spreken. De openbare bibliotheek is met een stand boeken over dit onderwerp aanwezig. In de pauze en na afloop heeft u volop de gelegenheid deze in te zien en/of te reserveren. De dia-lezing wordt donderdag 14 april gehouden in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noorder geeststraat, aanvang 14.00 uur. Het be looft een prachtige middag te worden! Komt u allen? Graag telefonisch reser veren: 072-337993 of 072-336238. Even tueel kaartverkoop aan de zaal. Voor de ponyclub Heiloo en Omstreken is zondag 17 april een feestelijke dag. Dan wordt op de Zeeweg, even voorbij de woonheuvel Westerzij, het nieuw aangelegde terrein in gebruik genomén. Dat gaat gepaard met allerlei attracties, die ook voor niet-leden te bezoeken zijn. De leden van de ponyclub, meisjes en jongens tot ongeveer 18 jaar, zijn heel blij met hun nieuwe onderkomen. Tot voor kort werden de trainingen en wedstrijden gehouden op een terrein aan de Vennewatersweg. Elke zondag, maar vaak ook nog tussendoor, werden daar aan de kinderen dressuur- en springlessen gegeven. Maar omdat de gemeente het land wilde verkopen, moest de ponyclub verhuizen naar een nieuw terrein. En dat ligt, 2 hectare groot, dus aan de Zeeweg. De verhuizing had heel wat voeten in de aarde. De oude kantine kon bijvoor beeld niet meer worden verplaatst. Daarom is er met de enthousiaste hulp van veel ouders en andere sympathisan ten en geldelijke steun van de gemeente een nieuwe kantine neergezet en ook een toiletwagen, die op het ogenblik nog ge schilderd moet worden. En zo zijn er nog andere voorzieningen overgebracht of nieuw gemaakt. Westrijdbak De trots van de ponyclub Heiloo is na tuurlijk de grote wedstrijdbak. Daarin kunnen niet minder dan "3 banen wor den uitgezet voor de dressuur- en springwedstrijden. Er is uitstekend 'springmateriaal voor handen, in de ja ren sinds de oprichting in 1972 bij el kaar gebracht dankzij de inzet van heel veel ponyliefhebbers. De ponyclub Heiloo en Omstreken is aangesloten bij de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijve- renigingen. De kinderen die lid zijn, brengen zelf een pony mee en worden de club door bekwame en gediplomeerde instructrices onderwezen hoe met hun lievelingsdier om te gaan. Ze kunnen daarna als recreatie-ruiter zich verder ontwikkelen, ook kunnen ze hun ambities met de pony uitbouwen in wedstrijden die in federatieverbandnemen. worden georganiseerd. Zelf organiseert de Ponyclub Heiloo een paar keer per jaar officiële wedstrijden waarin de jon ge ponyruiters hun krachten kunnen meten; daarbij zijn de onderlinge wedstrijden gewild om hun goede sfeer en gezelligheid. Nieuwe leden Kinderen, die nog niet in clubverband rijden, zijn bij de Ponyclub Heiloo e.o. van harte welkom. Nieuwe leden kun nen nog worden ingeschreven. Zondag 17 april is daarvoor een uitstekende dag, omdat er dan ook een open les wordt gehouden waaraan iedereen mee kan doen. De opening van het nieuwe terrein wordt gedaan door wethouder Borsjes. Hij komt om 12.00 uur naar het terrein, aan de zuidkant van de Zeeweg, hon derd meter voorbij de woonheuvel. De vertegenwoordiger van de gemeente zal de feestelijk versierde hekken ontslui ten, waarna leden van de ponyclub en kele demonstraties geven. Tussen twaalf en drie uur is iedereen uitgenodigd om bij de ponyclub een kijkje te komen ALKMAAR - KENNEMERSTRAATWEG 85 072 - 127325 HAARLEM - WILHELMINASTRAAT 38 023 - 319706 SCHAGEN - RENSGARS 7 02240 -15720 AMSTERDAM - BURG. ROELLSTRAAT 1 020 -134120 DEN HAAG - KONINGINNEGRACHT 82 070 - 512525 BUSSUM - LANGE HEUL 205 02159 -12407 •E

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1