ffl 3 h? j s De raad en het gemeentehuis intiatuin Bloemendagen in Limmen GROTE GERANIUM MARKT MARKT-PRIJS per stuk 2 >75 20.00 de HYPOTHEEKRENTE 5% - 30 JAAR VAST! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN geopend op Koninginnedag DEZE WEEK 50/ KORTING OP EEN DEEL VAN ONZE Limburgs mannenkoor in Kapel O.L.V. ter Nood m Burgemeester Glijnis opent tentoonstelling Noord-Zuid ALPHA HYPOTHEEKCENTRUM rof /?o° Dodenherdenking woensdag 4 mei VLAGGEN Zomertroef Katoenen kolbert Katoenen Kostuum Oud papieracties in Heitao Geraniums in vele soorten en kleuren uitzoeken 10 voor I2CUTIOUI Autobedrijf CO FONTIJN 53e JAARGANG NO. 17 - 27 APRIL 1988 ZU over 2 weken krijgt u een andere kijk op jonge mode Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. HOLLAND BLUMEN MARKTj 3 stuks 7.50 Tuin-Markt Heiloo/Limmen, Hoogeweg 69. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur gesloten. Helaas kan het Alpha-»- Hypotheekcentrum, de grootste onafhankelijke en professionele makelaardij in hypotheken van Nederland, u dat nog niet aanbieden. Wel kan Alpha+ u van dienst zijn met, naast het komplete aanbod van alle mogelijke geldgevers, de door Alpha+ in samenwerking met een grote vooraanstaande Bank ontwikkelde Spaarplanhypotheek Deze nieuwe hypotheekvorm, een waterdichte kombinatie van lenen en belastingvrij sparen, levert u duizenden guldens besparing op zonder enige onzekerheid of risiko. Bij een hypotheek van f 150.000- bedraagt het totale voordeel maar liefst f 42.400,- ten opzichte van vergelijkbare systemen. Als u wilt weten hoe groot üw voordeel wordt met een Spaarplanhypotheek. maak dan een vrijblijvende afspraak met een van de konsulenten van Alpha-*-. Dan komt u behalve het exakte voordeel nóg meer pluspunten aan de weet. MAKELAARDIJ IN HYPOTHEKEN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo (072-330175 bgg 334531) iM Redactie-adressen ■L \w/ Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) ■hHj j Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13 000 exemplaren in Heiloo. Limmen Akersloot. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! éM U bent van Harte Welkom... wielinga Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 DIPLOMA Onze plaatsgenoot C. Winnips krijgt vandaag aan de faculteit der geneeskun de van de Universiteit van Amsterdam zijn artsendiploma uitgereikt. Morgenavond is het eindelijk zover. Na een lange periode van voorbereiding, voorlopige besluiten en opnieuw plan nen uitwerken, moet de gemeenteraad van Heiloo morgenavond al dan niet in stemmen met de daadwerkelijke bouw van een nieuw raadhuis. De raadsleden moeten hun mening geven over het defi nitieve ontwerp en aansluitend het kre diet dat met de bouw van de eerste fase gemoeid is verlenen. Al eerder werd in de Uitkijkpost het een en ander over het definitieve ontwerp geschreven. In de eerste fase gaat het daarbij om een kantoorvleugel met een lengte van 85 meter, te bouwen in twee lagen en aansluitend op het bestaande gemeentehuis. Dit deel van de nieuw bouw gaat zo'n kleine 8 miljoen eulden kosten. Voor de tweede fase zijn twee varianten: één, waarbij het oude raad huis moet wijken, en één waarbij het 60 jaar oude pand intact blijft. De keuze hiertussen zal pas in een later stadium gemaakt moeten worden. Zoals het er nu naar uit ziet is met de realisering van de tweede fase een bedrag tussen 2 en 3 miljoen gulden gemoeid. De vergadering van de gemeenteraad begint morgenavond om 20.00 uur. De behandeling van het nieuwe gemeente huis staat als vierde punt op de agenda. De bij het voorstel horende stukken als ook de overige raadstukken liggen ter inzage op de afdeling algemene zaken van het gemeentehuis tijdens kantooru ren en tijdens de openingsuren in de openbare bibliotheek. Donderdag 28 april De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 30 april Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockey vereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292.-Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. iFreinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ew islaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Voor de in het najaar te houden rom melmarkt van de muziekverenigingen Trompetterkorps Heiloo, Drumband Nijenburg en Harmonie Caecilia wor den vanaf heden spullen ingezameld. Bel 331713 of 331783 en de spullen wor den de eerstvolgende zaterdag bij u opgehaald. Leger des Heils Het college van burgemeester en we thouders heeft aan het Leger des Heils toestemming verleend om tussen 2 en 14 mei in Heiloo een inzameling te houden van gedragen kleding. Met uiterste precisie wordt er deze week gewerkt om de mozaieken op tijd weer gereed te hebben. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt in Limmen, heel hard, want komend weekeinde (van 30 april t/m 5 mei) gaan de bloemendagen van start. Iedereen wil zo goed mogelijk voor de dag komen. Zaterdagmorgen zal het hoofd van de Britse Ambassade, de Engelsman J. Sullivan, in cultureel centrum Vrede- burg, de bloemendagen officieel ope nen. De opening zal staan in het teken van 'Willem en Mary' 300 jaar vriend schapsbanden Engeland-Nederland. 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Wij verzoeken allen deze gedragsregel zo veel mogelijk te volgen. 19.40 uur: Stille tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg de stille tocht naar het monument 'De Man van Vught'. Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: aankomst van de stille tocht bij het monument. De harmonie Caeci lia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The Last Post' door de heer P.H. Tromp zal om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden ge houden. Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners namens het College van Burgemeester en wethou ders een krans bij het monument wor den gelegd. Het is de bedoeling dat aanwezigen die bloemen bij het monument wensen te leggen, dit onmiddellijk na de kransleg- ging doen. 20.10 uur: Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het geza menlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Na drie maanden werkzaamheden aan de restauratie van de Bedevaartskapel van O.L. Vrouw ter Nood, zal deze zon dag 1 mei weer in gebruik genomen worden. Het dak is voorzien van nieuwe leien; ook hebben verwarming, luchtcir- culatie en veiligheid veel aandacht ge kregen. De beeltenis van Onze Lieve Vrouw Ter Nood en het sacraments al taar hebben een centrale plaats gekre gen in het vernieuwde gebouw. Het ge heel heeft onder de bekwame leiding gestaan van architect Jos Overtoom. Het werk nadert zijn voltooiing juist nu het bedevaart-seizoen geopend wordt. Dit zal gebeuren op zondag 1 mei met een plechtige Hoogmis gezongen door het Meijels mannenkoor uit Noord- Limburg. Onder leiding van Dion Rit ten zaf het koor enkele stukken uitvoe ren van Messe zu ehren des Hl. Leode- gar van J.B. Hilber; tevens staan enkele Poolse, Latijnse en Franse motetten op het programma. Gedurende de meimaand is extra aan dacht besteed aan de viering van het Mariajaar en worden de pelgrims volop gelegenheid gegeven diensten bij te wo nen. Elke zondag in mei zijn er twee H. Missen: de Hoogmis steeds om 10.30 uur en om 12.00 uur een gedialogeerde mis. In de namiddag is er om 15.00 uur een gebedsdienst en lof. Zondag 1 mei wordt de gebedsdienst van 15.00 uur verzorgd door pastor Harte en zingen de leden van het dameskoor van Heiloo. Een deel van de expositie Noord-Zuid, die vanaf deze week in de biblio theek te zien is tijdens de openingsuren. Op initiatief van de Raad van Europa worden in dit voorjaar in 21 Europese landen publiekscampagnes -gevoerd voor een hernieuwde dialoog tussen Noord en Zuid. Dit gezien de steeds slechter wordende leefomstandigheden in grote delen in het zuidelijk deel van de wereld. En dat, terwijl de welvaart uit het noorden o.a. mogelijk is en kan voortduren door grondstoffen, af komstig uit die delen van de wereld. Evenwel, delfstoffen, hout, gewas opbrengsten (koffie is het belangrijkste exportartikel van deze landen) worden gewonnen tegen lonen die hier allang ondenkbaar zijn. Deze onrechtvaardige handelsrelaties zijn o.a. één van de oor zaken van de schuldenlasten van Derde Wereldlanden. Omdat grote wereldorganisaties nogal log werken, heeft men het zinniger ge vonden deze problematiek als het ware bij de burgers thuis op de stoep neer te leggen. Met de opening door burge meester Glijnis van een grote ten toonstelling georganiseerd door de we reldwinkel Heiloo en de bibliotheek, wordt het belang hiervan nog eens extra onderstreept. In de bibliotheek tonen posters, foto's, statistieken, en in vitri nes opgestelde voorwerpen, gemaakt in de Derde Wereldlanden, op onop gesmukte en indringende wijze waar het hier om gaat. Neem b.v. iets waar we allemaal dage lijks mee te maken hebben: koffie. Eén van de belangrijkste handelsprodukten in de wereld. De S.O.S. Wereldhandel beijvert zich al jaren koffie en andere produkten te kopen aan de bron, de kleine boeren en thuiswerksters, bij de producenten. Hierdoor wordt de uitbui ting door tussenhandelaren en op koop jes jagende import-organisaties tegenge gaan. Bovendien krijgen de mensen van wie het allemaal moet komen, dan ge woon meer geld. De groepen waarmee de S.O.S. Wereldhandel samenwerkt, dóen wat met het extra inkomen. Ze leg gen wegen aan, bouwen een'school, ver beteren de landbouw. De wereldwinkels betrekken alle pro dukten, die ze verkopen van deze S.O.S. Wereldhandel. Alle tentoon gestelde produkten in de bibliotheek kunt u in de Wereldwinkel in Heiloo ko pen of bestellen, ook b.v. koffie en thee; deze laatste produkten permanent voorradig. Wanneer we daar kopen doen we aan directe hulp, waarbij we al lerlei ingewikkelde en geldrovende orga nisaties links laten liggen. We betalen iets meer, maar bouwen dan hier in het Noorden mee aan de vooruitgang van de mensen in het Zuiden. In de diverse regeringsgebouwen in den haag komt het dagelijkse kopje koffie al uit de wereldwinkel. De bibliotheek verzorgt een expositie met diverse materialen uit de biblio theek, die geleend kunnen worden. Tijdens de expositie kunt u raden hoe veel koffiebonen er in een opgestelde pot zitten. De winnaar ontvangt een leu ke prijs. Vooral voor de schooljeugd een extra attractie. KONINGINNEDAG-VRIJMARKT Op de speelplaats van de Radboud- school aan de Breedelaan wordt op Ko ninginnedag vanaf 10.00 uur een vrij markt georganiseerd door de ouderraad van de Radboudschool. Buiten de kin deren van de school is iedereen die spul letjes wil verkopen, muziek kan maken of lekkere etenswaren wil verkopen bij deze van harte welkom. U weet nu ook waar u op Koninginne dag kunt gaan kijken en kopen van kin deren die zelf de markt hebben bena derd en hun stalletjes hebben ingericht op de speelplaats van de: Radboud school in Heiloo. KONINGINNEDAG IN BOEKENSTEIN EN BAETENBURG Ook dit jaar heeft de oranjecommissie weer een leuk programma samengesteld voor de jeugd tussen 0 en ongeveer 12 jaar. Wat gaan we doen en waar wordt het gehouden! Bij mooi, redelijk en droog weer worden er spelletjes gehou den in en om de speeltuin in Boe kenstein. Bij regen kunnen de spelletjes niet doorgaan. Maar...dan komt de goochelaar zijn kunsten vertonen in winkelcentrum Het Hoekstuk. De prijs per spelletjeskaart is 1,50. Het optreden van de goochelaar is daar bij inbegrepen. Bij slecht weer zijn de kosten voor de goochelaar 1,00 per king. Hoe laat start alles? Om 9.30 uur kaart verkoop in speeltuin Boekenstein, 10.00 uur aanvang spelletjes en 12.00 uur goo chelaar. Alleen bij slecht weer om 12.00 uur de goochelaar in Het Hoekstuk. Om de speeltuin extra gezellig te maken hebben we ook dit jaar een knutselop- dracht. Wie tussen 9.30-10.00 uur een zelfgemaakte bloem inlevert krijgt van ons een echte feesttoeter. Maak wel een draadje of een knijper aan je bloem zo dat we hem kunnen ophangen. KLAVERJASCLUB E.H.K. De uitslag van de open drive van 18 april is als volgt: Mevr. v. Weert-Hr. Sap 5809 pnt. Mevr. Wassing-hr. Kla ver 5043 pnt., Mevr. Leering-Hr. Linge- man 4972 pnt., dames Mossel-Timmer 4963 pnt., dames v. Sluis-Hoogland 4955 pnt. De volgende en tevens laatste open drive houden wij op maandag 9 mei. Noteert u even. De bibliotheek is geslo ten op de volgende dagen: Koninginne dag zaterdag 30 april; Bevrijdingsdag donderdag 5 mei. In verband met va kanties personeel: van maandag 9 mei tot en met zaterdag 14 mei. Carla van de bibliotheek KONINGINNEDAG WIJK VERENIGING TERMIJEN Traditioneel is er in Termijen weer veel te doen op Koninginnedag. Op het plein achter de nummers 158 tot en met 190 is er allereerst voor de jeugd tot 12 jaar een vrolijke kermis met allerlei spellen: vier op een rij, spijkers slaan, bord teke nen, spek happen, dartsspel, ballon pompen, ballen gooien en sjoelen. Voor ieder kind is er daarnaast plaats op de vrijmarkt. Bovendien kunnen de kinde ren zich laten schminken, als ook kun nen ze het aantal knikkers in een pot en de naam van een pop raden. Om aan dit alles te kunnen meedoen moeten de kinderen een pretkaart heb ben. Deze worden voor leden en dona teurs aan huis verkocht voor 2,00 per kaart. Daarnaast kunnen anderen op woensdag, donderdag en vrijdag zo'n kaart kopen voor 2,50 op het adres Termijen 188 of Termijen 36. Op Ko ninginnedag is vanaf 13.00 uur een ver kooppunt op het feestterrein. BERGEN HOORN HEILOO Op dit terrein is er ook voor de ouderen wel wat te beleven, bijvoorbeeld via het Rad van Avontuur. Een draaiorgel zorgt voor de vrolijke noot. Het pro gramma duurt van 13.00 tot ongeveer 15.00 uur. FLUITIST JAQUES ZOON IN DE PRIJZEN Op het Internationale Fluitconcours in Scheveningen behaalde onze oud plaatsgenoot Jaques Zoon van de ruim 60 deelnemers de derde plaats. Hij be gon zijn muziekstudie aan de volksmu ziekschool in Heiloo. Hij vervolgde zijn opleiding aan het Sweelinck- conservatorium in Amsterdam. Enige jaren speelde hij in het Europees Jeug dorkest. Op dit moment is hij solo fluitist in het residentie-orkest en per 1 december is hij geëngageerd bij het con certgebouworkest in Amsterdam. Naast deze derde prijs kreeg hij de extra prijs voor de vertolking van het verplichte werk van Tristan Keuris. Open Huis: op vrijdag en zaterdag 29 - 30 apnl. van 10 00 - 18.00 uur 3-52008 nieuwe itijl Uitnodiging: service-dealer Prinses Irenestraat 33 Castricum. telefoon 02518-52008 Handelsweg 9 1851 NX Heiloo vanaf Stationsweg 61 ALKMAAR - KENNEMERSTRAATWEG 85 072 -127325 HAARLEM WILHELMINASTRAAT 38 023 - 319706 SCHAGEN - RENSGARS 7 02240 15720 AMSTERDAM - BURG R0ELLSTRAAT 1 020 -134120 DEN HAAG - KONINGINNEGRACHT 82 070 - 512525 BUSSUM - LANGE HEUL 205 02159 12407 5

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1