TERUGDRINGEN VERKEERSONVEILIGHEID 1 Frits Hogerheyde 25 jaar bij HOV m*? De Foresters 2 kampioen I HSV E2 Kampioen us Eerste paal voor nieuwbouw bij Zentveldt en Van Galen Uw sne fr/T' ^^ILOq ZOQO Frank Kraayeveld bij Buk Buk Verkeersongevallen (zonder Rijksweg 9) 1984 0 ongevallen met doden 33 ongevallen met lichamelijk letsel 282 ongevallen met alleen materiële schade 315 ongevallen 1985 5 ongevallen met doden 43 ongevallen met lichamelijk letsel 253 ongevallen met alleen materiële schade 291 ongevallen 1986 2 ongevallen met doden 31 ongevallen met lichamelijk letsel 208 ongevallen met alleen materiële schade 241 ongevallen 1987 0 ongevallen met doden 41 ongevallen met lichamelijk letsel 254 ongevallen met alleen materiële schade 295 ongevallen TE HARD RIJDEN Hieronder volgen de meest voorkomende ongevalstype» in Heiloo waarbij een te hoge snelheid een mede oorzaak van het ongeval was. Aantal ongevallen is totaal van 3 jaar. 190 165 97 75 65 58 38 34 ongevallen met geen voorrang verlenen (26 x letsel en 2 x dodelijk); ongevallen met onvoldoende afstand (10 x letsel) ongevallen doorrijden na een ongeval; ongevallen waarbij de bocht fout genomen werd (7 x letsel); ongevallen waarbij te veel rechts gereden werd (4 x letsel en 1 x dodelijk); ongevallen geen doorgang verleend (19 x letsel) ongevallen onvoldoende rechts rijden (5 x letsel en 1 x dodelijk); ongevallen slip door sneeuw (1 x letsel) ALKOHOL IN HET VERKEER. Aantal ongevallen is totaal van 29 ongevallen macht over het stuur (10 x letsel) 3 jaar. 7 slachtoffers 22 slachtoffers Cu fill T DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM VERKEERSSLACHTOFFERS Slachtoffers in Heiloo UITKIJKPOST 11 MEI 1988 In hei jaar 2000, 25% minder verkeersslachtoffers? In samenwerking met de verkeersonge vallen registratie dienst, kortweg VOR genaamd, zal de gemeente Heiloo pro beren de verkeersonveiligheid met 5% per jaar terug te dringen. Het resultaat van dit beleid moet zijn, dat in 1990 het aantal doden met 200 en het aantal zie kenhuisgewonden met 1500 is afgeno men ten opzichte van 1985. Gemeenten kunnen hieraan een uiterst belangrijke bijdrage leveren en Heiloo heeft zich dan ook spontaan opgegeven aan deze aktie mee te doen. Per provincie is een medewerker aangesteld de gemeenten te helpen en er wordt een financiële on dersteuning gegeven. De gemeente is vrij te doen wat zij goed dunkt. Waar gaat het nu om, wat zijn de „knelpunten"? 1. De bestrijding van alkohol in het verkeer. 2. De hand houden aan de maximum snelheden. 3. Het veilig maken van gevaarlijke plaatsen. 4. Aandacht voor jongeren en ouderen die minder alert reageren. In Heiloo ligt het gebied waar de meeste ongevallen gebeuren, tussen de Kerke- laan en Heilooër Tolweg. De oorzaken zijn vaak, te hoge snelheid, geen af stand houden, het niet dragen van een autogordel en onverantwoord inhalen. Bij het gedeelte waar de afslag naar de Laan van Zeeman is, mag ingehaald worden, maar het is een naar punt, hier zou men de situatie veiliger kunnen maken. Bij de kruising Zeeweg, Malevoort heeft men een uitrijstrook weggehaald, nu mindert het verkeer vanzelf zijn vaart. Ook de snelheidscontrole op de Kenne- merstraatweg begint zijn vruchten af te werpen. Er is een telling gehouden, daaruit blijkt dat van maandag t/m vrijdag er per etmaal 18000 voertuigen hier passeren!! Afstand In de maanden juni en juli zal speciale aandacht besteed worden aan het af stand houden. In september en oktober aan het dragen van autogordels. Het rij den met alkohol heeft over de hele linie blijvend de aandacht. Borden Voor middel van borden, die deze week al geplaatst zijn, zal de bestuurder ge waarschuwd worden. Op deze manier en met uw medewerking zullen we met elkaar proberen de verkeersveiligheid te verhogen. GEMEENTE HEILOO. 0 - 6 jaar •s 2 personen 6 - 12 jaar 0 personen 12 - 16 jaar 10 personen 16 - 18 jaar 28 personen 18 - 23 jaar 32 personen 23 - 26 jaar 14 personen 26 - 30 jaar 5 personen 30 - 35 jaar 6 personen 35 - 40 jaar 9 personen 40 - 45 jaar 8 personen 45 - 50 jaar 3 personen 50 - 55 jaar 8 personen 55 - 60 jaar 5 personen 60 - 65 jaar 7 personen 65 - 70 jaar 5 personen 70 - 80 jaar 7 personen 80 - 90 jaar s 5 personen (aantal personen in totaal 3 jaar) 0 - 18 jaar géén ongevallen met slachtoffers; 18 - 23 jaar 6 ongevallen met 7 slachtoffers 23 - 26 jaar 3 ongevallen met 4 slachtoffers; 26 - 30 jaar 1 ongeval met 3 slachtoffers; 30 - 35 jaar 2 ongevallen met 2 slachtoffers; 35 - 50 jaar 0 ongevallen met geen slachtoffers; 50 - 55 jaar 1 ongeval met 1 slachtoffer; 55 - 60 jaar 1 ongeval met 1 slachtoffer; 60 - 65 jaar 2 ongevallen met 2 slachtoffers 65 - 70 jaar 1 ongeval met 1 slachtoffer; 70 - 80 jaar 1 ongeval met 1 slachtoffer; Totaal 18 ongevallen met 22 slachtoffers Totaal 3 dodelijke ongevallen; -A - - 1 Totaal 12 ziekenhuis opnamen; De junioren van HSV e2 behaalden de tweede helft van de competitie een keu rig voetbalresultaat. Via een overwin ning op plaatsgenoot Foresters e 2 van 7-0, presteerden ze het om na de win terstop geen enkele wedstrijd meer te verliezen. Slechts één gelijk spel moest ze toestaan, de rest van de wedstrijden werd gewonnen. Het succesvolle tweede team van De Foresters. EEN ERVARING RIJKER MAAR 8 MILJOEN ARMER Veel bijval hebben we de afgelopen week mogen ervaren voor ons stand punt, wel een gemeentehuis maar niet voor deze prijs. Uw reakties hebben ons goed gedaan, want je moet toch wel bo ter op je hoofd hebben om te zeggen dat: a. een 8 miljoen kostend gebouw eenvoudig is en b. geen lastenverzwa ring met zich brengt. a. Heiloo realiseert een kantoorgebouw van circa 2000 mtr2, terwijl een gemeen te als Stede Broec met een kompleet ge meentehuis van circa 3000 mtr2 (let wel de helft meer) ver onder het Heilooër bedrag blijft. b. Voor de begroting 1987 gingen de lasten voor de burgers fors omhoog, de- salnietemin wist de gemeente in dat jaar 1 miljoen apart te leggen voor deze nieuwbouw. Eind 1986 vond een meerderheid van de fraktievoorzitters 11 miljoen onaan vaardbaar hoog. Nu staat het merendeel te jubelen, terwijl het geheel, tegen de huidige cijfers minstens 12 miljoen gaat kosten. Ook is aan de huidige financiële positie van de gemeente niets veranderd, want ze gaat door met bezuinigen. Meevallers voor de komende jaren van zo'n 2 mil joen zijn al bestemd voor het gemeente huis. Heel subtiel stelt een groepering geen 'direkte lastenverzwaring', maar natuurlijk dienen de gevolgen zich wel aan in een andere vorm. Hiermee is een einde gekomen aan een periode waarin de burger haast niet cq. veel te laat werd geïnformeerd over een projekt wat „zijn huis" moest worden. Velen met ons ervaren dit nog niet zo, maar misschien geldt ook hier dat de tijd deze wonden heelt. Pastoor Kaandorp, geboren en getogen in Heiloo, werd op 22 mei 1948 priester gewijd. De 40 jaren zijn nu vol. Dat gaat gevierd worden in Zandvoort waar hij de laatste 20 jaar pastoor is geweest. Het wordt tegelijk een afscheidsfeest, want hij zal met emeritaat gaan. Met grote inzet en grote verbondenheid met de mensen heeft hij altijd zijn taak ver vuld. Begrijpelijk dat men er in Zand voort een bijzondere dag van gaat maken. De feestelijke Eucharistieviering is op zondag 22 mei (eerste Pinksterdag) om 10.30 uur. Aansluitend is er een af scheidsreceptie die tot 14.00 uur zal du ren. Wie nadere vragen heeft of nadere informatie wil, kan contact opnemen met Hr. T. Hilbers, tel. 02507-14621, of met mevrouw M. Wassenaar, tel 2507-12861. Noodkreet Gezonde moederpoes gezocht voor 4 adoptiekinderen! tel.: 072-337853. Goed tehuis gezocht voor Barry, bastaard Friese stabij, gec., reu, 2 jaar; Asta. Mechelse herder, teef, 4 jaar; Bavo, kleine bastaard labrador, reu, 4 jaar; Tommie, kleine bastaard, zwat/wit, gladharig, reu, 4 jaar; Noes- ka, kruising beagle/fox, bruin/wit, gec., reu, 5 jaar; Tippie, bastaard spa niel, rood, teef, 9 jaar; Snoopie, poedel, reu, 12 jaar. Voor informatie: 02205-2256. Cyperse kater, 7 maanden; zwart/witte kater, l'A jaar; rode kater, ca. 3 jaar (zoekt een rustig huisje); zwart met wit te kater, 5/6 jaar; zwart/witte kater, 11 jaar; zwart/witte kater, 12 jaar. Voor informatie: 072-337853, b.g.e. 072-158181. Vermist Rode cyperse kater, niet gec., 3 jaar, trekt met rechter achterpoot, Visweg in Limmen; POla, gec. kater, zwart, klein wit puntje op kin, Hogeweg Limmen. Voor informatie: 02205-2256. Gevonden Oranje kanarie, Bergen. Valkparkiet. Voor informatie: 072-337516. Wie heeft er voor ons kattebakken, mandjes, vervoermandjes? Tel 072-337853. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. katten Heiloo. 072-337853, 072-621195; Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256, 072-333714; Akersloot: 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484: Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels Heiloo en Limmen: 072-337516. Tel. jonge vogels Heiloo en Limmen: 072-330324. Tel. Inspektie Heiloo e.o.: 072-335750. Aktie Vakantie Pleegdier: 072-336180. FORESTERS ASPIRANTEN HANDBALKAMPIOEN De spanning was te snijden afgelopen zondag op het handbalveld van de Fo resters aan de Laan van Muijs te Hei loo. De wedstrijd Foresters-Vrone moest de beslissing brengen. Foresters stond één punt achter op toploper Vro- ne. Dit was de laatste competitie-wedstrijd. Het veld was door de speelsters van Fo resters opgesierd met spandoeken, slin gers, en een geluidsinstallatie. De onge veer 150 toeschouwers zorgden voor de nodige steun. Na voorstelling van beide teams kon de wedstrijd aanvangen. In een bijzondere spannende wedstrijd kon Foresters pas in de laatste minuten op en 5-4 voorsprong komen. Een ge vaarlijke break-out van Vrone zou haast nog roet in het hahdbaleten gooi en. Het eindsignaal bij deze stand (5-4) werd met enorm gejuich begroet. Deze happening was duidelijk weer een stukje propaganda voor het handbal in Heiloo. POUWELS MET NIEUWSTE ALPHA'S IN 'T LOO Vrijdag en zaterdag wordt het weer genieten voor liefhebbers van mooie auto's. Garage Pouwels uit Alk maar zal in de Winkelhof 't Loo de nieuwste modellen van de Alpha Romeo showen t.w. de Alpha 75, de Alpha 33, de Alpha Twinspark en de Alpha Spider. Er liggen folders voor u klaar en er is altijd iemand die u deskundig advies kan geven. Wie Frits kent, kan nauwelijks geloven dat hij al 25 jaar bij de Heilooër Operet te vereniging is. Toch vierde hij vorige week zijn jubileum. In aanwezigheid van afgevaardigden van het bestuur van de Operette Ver. Odeon uit Alkmaar, waar Frits vaak gastrollen vervult, ere voorzitter de heer Groot, een afgevaar digde van de B.O.O.G. (bond van ope rette gezelschappen) en de heer de Heer, lid van het bestuur, werd Frits Hoger heyde in het zonnetje gezet. Van de B.O.O.G. ontving hij een onderschei ding. De heer Groot typeerde hem als een trouw lid, door dik en dun. Iemand van Odeon zei: „Als ik jou zie, houdt Operette jong". Frits Hogerheyde kwam al als 16-jarig jongetje, met bewonderenswaardig elan, bij de HOV. Werkschuw was hij niet. Dat hij in al die jaren een duidelijk stempel op de HOV heeft gedrukt, maakt de HOV dan ook tot een Vereni ging, die bruist van enthousiasme. Eén voorzitter om trots op te zijn. Maar ook als solist heeft Frits een groot aantal rol len met sukses op zijn naam gebracht met als meest recente de rol van Danilo in Die Lustige Witwe. Samen met zijn vrouw Rietje ontvingen zij vele bloemen en kado's en hoe kan het ook anders er volgde een lied, speciaal voor deze gele genheid geschreven. Burgemeester Glijnis, hoofd van de plaatselijke politie, bij één van de borden langs de Kennemerstraat- weg, bedoeld om de verkeersonvei ligheid te verminderen. Frits en Rietje Hogerheyde tijdens het feest bij de HOV. Mitsubishi dealer Zentveldt en van Ga len is na bijna 40 jaar uit zijn jasje ge groeid. De bouwactiviteiten, bedoelt om in oktober van dit jaar in een nieuw en ruim pand te ziten, startte met het slaan van de eerste paal op woensdag 4 mei. Het slaan van deze eerste paal werd gedaan door de zes jaar jonge Adriaan Zentveldt, natuurlijk onder het toeziend oog van beide vennoten, de technisch directeur Frans Zentveldt en de com mercieel directeur Nico van Galen. Mitsubishi is een automerk dat al jaren lang degelijkheid en betrouwbaarheid uitstraalt. Dit komt elk jaar tot uitdruk king in de staatjes die de ANWB We genwacht samenstelt aan de hand van pechgevallen langs de weg. Ook dit jaar is onder meer in de Consumentengids te lezen dat Mitsubishi met nagenoeg alle types de ranglijst aanvoert, en als meest betrouwbaar automerk uit de bus komt. Het is dan ook niet verwonderlijk dat steeds meer Mitsubishi's op de weg ver schijnen. Met het groeien van het aantal Mitsubishi-kopers is het bedrijf van Zentveldt en van Galen aan de Kenne- merstraatweg gegroeid. Die groei vindt mede zijn oorzaak in het feit dat ge- 1 treeft wordt naar kwaliteit en perfectie in service en nazorg. Ruim en licht Door in de laatste tien jaar twee verbou wingen uit te voeren is de huidige show room en de aparte werkplaats lange tijd toereikend geweest. Maar nu zijn de on derkomens echt te klein geworden. Aan de vooravond van het veertig jarig bestaan (1989) wordt het vertrouwde adres verruild voor een nieuw en ruim onderkomen. Het nieuwe pand gaat verrijzen op een markant en duidelijk herkenbaar punt, aan de Helderseweg in Alkmaar, naast het gasbedrijf. Werkplaats en showroom komen nu eindelijk onder één dak. De showroom wordt maar liefst 600 m2 groot en wordt in een L-vorm om de werkplaats, magazijn en kantoren gebouwd. De showroom krijgt een vriendelijk aan zien, mede door enkele speelse bouw kundige grapjes. De afmetingen worden van dien aard, dat het ruimschoots de volgende veertig jaar zal meegaan, al hoewel in die tussentijd misschien een deel van het terrein verder is volgebouwd. Zaterdag 14 mei speelt bij Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 de Frank Kraayeveld Band. De groep, bestaande uit vier enthousiaste jon gens, brengt een portie goede muziek ten gehore. Voor iedereen die weer eens lekker wil swingen is het bekijken en beluisteren van deze prima band een must. Dus kom even langs zaterdag, aanvang 22.00 uur, entree voor ledencjp-ers f 4,00, anderen betalen f 5,00. ABN BANK INTRODUCEERT UNIEKE SPAARVORM De ABN bank brengt een nieuwe spaar- vorm uit: de Premie-renterekening. De spaarvorm is uniek op de Nederlandse markt. Uniek, omdat aan de groei van het saldo op deze spaarrekening een premie is verbonden. Groeit het saldo op de Premie-renterekening met een be drag van 1.200,00 of meer per kalen derjaar, dan verdubbelt de ABN Bank het rentebedrag (met een maximum van 100,00 spaarpremie per jaar). Sparen staat weer volop in de be langstelling. De fiscus heeft onlangs im mers een aantal spaarvriendelijke maat regelen ingevoerd. Voor de meeste ge zinnen betekent dit een aanzienlijke ver ruiming van het bedrag dat zij samen kunnen sparen zonder belasting te beta len over de rente. Neem nu een gezin met twee minderjarige kinderen. Bij een rente van bijvoorbeeld 4% kunnen zij nu samen tot een bedrag van 75.000,00 sparen zonder dat de rente wordt belast (in dit geval geldt namelijk voor het echtpaar jaarlijks een be lastingvrij bedrag aan rente, de zoge naamde rentevrijstelling, van 2.000.00 plus/ 500,00 per minderja rig kind). De ABN Bank speelt nu heel nadrukke lijk in op deze gunstige ontwikkelingen. Met de introduktie van een nieuw spaar- produkt, maar ook met een opvallende spaarcampagne: Oi\tdek de kunst van het sparen. Op 2 mei is de landelijke spaarcampag ne van de ABN van start gegaan. Ten eerste wordt een rtieuw spaarprodukt gelanceerd: de Premie-renterekening (speciaal voor de actieve spaarders). Verder heeft de ABN gedurende de campagneperiode, die duurt tot en met 10 juni, voor elke nieuwe spaarder die kiest voor een van de vele spaarvormen van de ABN een kunstwerk in de vorm van een Corneille-pen in petto. Wie al bij de ABN spaart, kan de Corneille- pen bemachtigen door automatisch te gaan sparen. De Premie-renterekening is een flexibele spaarrekening. De rente loopt op met de hoogte van het saldo, een bedrag tot 5.000,00 is maandelijks vrij opneem baar. Als het salado per jaar 1.200.00 of meer groeit verdubbelt de ABN het rentebedrag. Deze extra spaarpremie bedraagt max. 100,00 per jaar. Voor al deze extra beloning zal voor velen een extra stimulans blijken om actief te blij ven of gaan sparen. Exclusief voor de ABN vervaardigde de wereldbekende kunstenaar Corneille een gouache die hij de naam .Vrolijke zomer' gaf. Dit kunstwerk werd heel zorgvuldig op een kwaliteitspen overge bracht. Het resultaat is fantastisch. Spaarders kunnen de Corneille-pen in hun bezit krijgen wanneer zij tussen 2 mei en 10 juni besluiten bij de ABN te gaan sparen. Als u meer wilt weten over de premie-renterekening of één van de vele andere spaarvormen van de ABN, loop dan even binnen bij de ABN aan de Kennemerstraatweg 97 te Heiloo (v.h. de Oude Herberg). WIM ROBERT EN ARNOLD KOSTERS 250 KEER HSV 1 Zondag werd bij dê wedstrijd tegen Z.V.V. even stil gestaan bij dit heuge lijk feit. Onbekend bij de betreffenden, maar keurig bijgehouden door H.S.V. maakte de speaker dit tijdens een onder breking bekend. Hierna kwamen H.S.V. jeugdspelers het veld op om aan hen bloemen te overhandigen. Maar ook de scheidsrechter kreeg een bloe menhulde, dit voor het feit dat het we gens de bereikte leeftijd zijn laatste wedstijd was. Na afloop werden deze spelers met hun dames en scheidsrechter de heer Ket uit genodigd in de bestuurskamer waar hen een pen met inscriptie werd overhan digd. Een geschenk wat voortaan ook aan andere personen die zich op bijzon dere wijze verdienstelijk hebben ge maakt zal worden overhandigd. En hiermee was tevens een einde geko men aan de competitie 87/'88. Een sei zoen met, zoals zo vele keren, een mer kwaardig verloop. Vier punten pakken van de bovenste en vier punten verliezen van de onderste springt er helemaal uit. Ook het volgend jaar zal het eerste elftal weer uitkomen in de derde klasse.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4