Sport en Spet De Cgmonden AKERSLOOT he, e9en '°öb/dr. I e% "0v,"aï<n 'onu """-''O: Of9o Vq. ^Dri rem0i ao///L 9'0g /«se UITKIJKPOST 1 JUNI 1988 BIJ TV HET VENNEWATER TWINTIG TEAMS KAMPIOEN Als tennisvereniging Het Vennewater op zondag 12 juni z'n kampioensteams huldigt, zal het clubgebouw vol staan. Niet minder dan 19 teams hebben dit seizoen de eerste plaats in hun competi tie behaald. En als het een beetje mee zit, komt daar aanstaande zondag een twintigste bij. Want het tweede gemeng de team o.l.v. Mariël O. E. Nijhuis moest zijn laatste wedstrijd bij een 4-2 voorsprong afbreken. De tegenstanders van Grootslag III wilden afgelopen zon dagavond 7 uur niet meer verder spelen en dat betekent dat de resterende twee wedstrijden nog afgemaakt moeten worden. Het Vennewater moet daarvan één partij winnen om zich kampioen te kunnen noemen. De wedstrijden zijn zondag om 12 uur te zien op het ten nispark aan Het Vennewater. Nadat vorige keer Gemengd I al kampi oen was geworden, werd nu feest ge vierd om het resultaat van het eerste herenteam. Kruize, Ouwejan, De Bac ker, Haan en Brockx wonnen in St. Pancras met 6-0 en dat leverde de titel op. In de zaterdagcompetitie had het vijfde herenteam van Aren Boerhave de titel al te pakken en dat werd nu met een 6-0 zege in Obdam onderstreept. Zaterdag voegde zich in de rij van kampioenen ook het gemengde derde team van Peter van Lochem. Maar het hoogste lied hadden de veteranen rond Wim Pohley: zij wonnen met 3-1 van Oudorp 4 en moeten nu promotiewedstrijden spelen tegen Assumburg. Als een soort van kampioenschap werd ook gevierd dat Gemengd 2 na een 5-0 overwinning te gen Anonymus III uiteindelijk niet degradeerde. Bij de dames zijn ze al weer een stapje verder: de kampioenschappen van de teams 1, 2, 3, 10, 12, 13 en 14 in de kringcompetitie waren al eerder binnen en daarom stonden de promotie wedstrijden al op het programma. Die zijn voor Het Vennewater met wisselend succes verlopen. Els Timmens en haar tweede team speelden met 2-2 gelijk te gen Akersloot, maar omdat de Vennewater-dames bij de eindtelling 2 sets meer hadden gewonnen, bereikten zij promotie naar de le klasse. Het tien de team van Els Nowee won met 4-0 van Zeswielen en doet volgend seizoen dan ook mee in de 4e klasse. Uit de districtscompetitie komt de mel ding dat de Vennewater-teams zich alle maal hebben gehandhaafd. Het eerste van Ineke Mak had de pech één set min der te hebben gewonnen dat het team waarmee de eerste plaats moest worden gedeeld. Bij de jeugd vielen 4 kampioenschap pen. In de zondagcompetitie werden Darinka Boulonois, Ellen Vos, Rutger Derksen en Paul Duijvestijn kampioen in de 2e klasse. Het derde team dat zon dag met 7-1 van Oudorp won, was dat al in de 4e klasse. Twee titels tenslotte werden bij de zaterdagjeugd binnen gesleept. Bij de 10-12-jarigen door Mar- loes Koster, Lisette Zomerdijk, Rob Zoon en Jeroen v.d. Ham in de klasse 4b en na een 3-3 gelijkspel door het le gemengde team van 16-18 jarigen in klasse 2b. Voor dat succes speelden Jaap van Wiechen, Richard de Waal, Sita de Jonge en Tanja Groeneveld. In het weekend van 11 en 12 juni spelen veel van de Vennewater- kampioensteam, deels in Heiloo, hun promotiewedstrijden. LE CHAMPION ORGANISEERT FIETS-VIERDAAGSE Liefhebbers van het rijden van een fiets vierdaagse kunnen ook dit jaar bij Toerclub Le Champion terecht. Met de Noordhollandse Dagvierdaagse, welke voor de tweede maal gehouden wordt, hoopt Le Champion het toerfietsen in Noord-Holland een nieuwe impuls te geven. Als uitgangspunt voor de vierdaagse, die gehouden zal worden van 18 t/m 21 juli is Schoorl gekozen. De fraaie lig ging van Schoorl staat garant voor een viertal prachtige fietsroutes. Iedere dag zal de route een ander karakter hebben. Zo zijn er achtereenvolgens: de Noordkennemerland-route, de Schermer-Beemster-route, de Westfriesland-route en de Noordkop- route. De dagafstanden zijn naar keuze 40, 60, 80 of 100 km., zodat de deelne mers alle tijd zullen hebben om van de prachtige omgeving te genieten. Na tuurlijk is het per dag wisselen van af stand mogelijk. Door de populaire af standen is deelname voor iedereen mogelijk. Ter gelegenheid van deze fietsvierdaag se is een speciaal informatieboekje uit gegeven. Geïnteresseerden kunnen dit aanvragen bij: N.H. Dagfietsvieraagse, p/a G. van Tuijl, Kapellaan 21, 1851, PE Heiloo, tel. 02205-1990, J. Wolf, Pinksterbloemweg 14, 1861, XN, Ber gen, tel. 02208-96484 of C. Kos, Berger- weg 40, 1862 JV Bergen, tel. 02208-96796. JEUGDKAMP FORESTERS Voor het eerst organiseert Foresters nu een jeugdkamp voor de D, E en F pupil len, 100 jongens. Er is een zeer geva rieerd programma samengesteld door Ab v.d. Berg, Rob Wuyster en Frans Endel. Alle drie zéér met het wel en wee van de Foresters-jeugd betrokken. Het programma begint op vrijdag 3 juni 16.30 uur, waarna de officiële opening door de voorzitter de heer C. Rootjes een heus tentenkamp zal worden ge bouwd. Na het eten staat een echt trainings-kamp op het programma, uit gevoerd door de volledige Senioren- Selectie o.l.v. Bonnie Bult. Zaterdag 4 juni om 7.30 uur opstaan, met z'n allen ontbijten en om 9.30 uur begint het grote toernooi, 's Morgens voetballen de E en F-pupillen met als te genstanders: WMC, BOL, Zaandijk, CSV en een heuse Duitse vereniging, DJK, Dellwig. De D-pupillen gaan het bos in en hebben daar een speurtocht, geheel door ouders bedacht en uitgezet. De D-pupillen gaan hun toernooi spelen met als tegenstanders: Zwaluwen, Vo- lendam, JSV, (Nieuwegein). De E- en F- pupillen gaan nu hun speurtocht houden. Hierna gaan om 16.00 uur de F- pupillen naar huis voor de even nodige rust om dan zondagochtend weer verder in het programma aan te sluiten. De D- en E-pupillen krijgen nog een verras- sings opdracht. Om 20.00 uur beginnen we met het avond-spel, dat heel span nend kan gaan worden. Op zondag om 8.00 uur 5 juni op in py- ama eten en dan lopend naar het Baaf- je, wat de gemeente voor dit evenement bij Foresters één uur eerder open doet. Om 10.30 uur hopen we weer terug te zijn op het Foresters complex. Hier is dan een groot vaardigheids- spellen- circuit uitgezet. Om 15.00 uur wordt al les opgeruimd en om 16.00 uur krijgen we door de jongens zelf een prachtige afsluiting waar alle ouders, opa's en oma's en andere belangstellende ook welkom zijn. Dit hele spektakel zal door één firma worden gesponsord. Het wel bekende Bouw en Aannemings bedrijf Tee- renstra BV uit Heiloo is bereid gevon den dit geweldige evenement te bekosti gen. Het wordt een prachtig weekend! Inlichtingen: Frans Endel, tel. 334373. ZEER GESLAAGDE COMPETITIE- AFSLUITING BIJ T.V. H.S.V. De tenniscompetitie zit er alweer op en kon dit jaar meestal op zonovergoten parken worden afgewerkt. De resulta ten klonken als een klok en zijn voor het bestuur van de lustrum vierende vereni ging en zeer welkomend geschenk. Maar liefst 12 van de 22 uitkomende teams wisten het kampioenschap te behalen. Van de op zondag uitkomende teams wisten Mixed I, Mixed II en Mixed 35 het kampioenschap te behalen. Van de 5 op zaterdag spelende herenteams wer den er 4 kampioen en behaalde HSV III de tweede plaats. Het Districtcompetitie spelende dames HSV I team, uitkomende in de 3e klas se, kwam 2 puntjes te kort om zich in deze klasse te kunnen handhaven. Het tweede damesteam eindigde in de mid denmoot en sloeg dit jaar haar partijen goed mee. De op woensdag, donderdag en vrijdag spelende dames voor Kring Alkmaar behaalden ook goede resulta ten van de 6 teams werden Dames I, II, en VI, kampioen en wist Dames I de promotiewedstrijd ook nog te winnen. Twee jeugdteams deden van zich spre ken. Zo behaalden overigens geheel ver wacht de meisjes van 12 t/m 15 jaar de meeste punten, net zoals het gemengde team t/m 10 jaar bestaande uit Jasper Lavertu, Sander v.d.Peet, Eva Zijlmans en Kim van Rijnsoever. Al met al een afsluiting om trots op te zijn en nu maar hopen dat er tijdens de promotiewedstrijden ook zoveel punten bij elkaar worden geslagen. TIKKIE TERUG MIDZOMERTOERNOOI Onder grote belangstelling is ons midzo- mertoernooi weer afgewerkt. Van de zestig deelnemers waren er 8 finalisten overgebleven en zij streden om de ere plaatsen. Als eerste is geëindigd J. Min. Daarna als volgt: G. Snel, M. v. Steeg, Th. Valkering, M. Zutt, B. Ruijter, J. Kraakman en als laatste J. Nanne. Onder applaus werden de bekers, bloe men en de altijd durende kalenders overhandigd. Aan het eind van de fina le, toen de winnaars bekend waren, sprak den heer C. Kaandorp nog een dankwoord, aan den wedstrijdleiders J. de Boer, en N. Dekker, voor het goede werk wat zij hadden gedaan om het toernooi te doen slagen. De voorzitter van Tikkie Terug dankte de leden van zijn club en ook C. Kaan dorp voor het beschikbaar stellen van de Bekers en de Kalenders. Verder g^<»g O dankte hij ook de heren loten-verkopers voor hun goede inzet. De navolgende loten vielen in de prij zen: rose: 416-108-798-855-106-705-101; wit 688-89. De prijzen zijn af te halen in het biljartcentrum. De hoofdprijs tuina- meublement is gewonnen door C. Kaandorp. LUCHTPOST HEILOO Wedvlucht Etampes, 28 mei, aantal dui ven, los 10.00 uur, zwakke n.w.wind, uitslag: Adrichem-Kaandorp (mee 9) 1-2-49; Wittebrood-Bruin (37)3-9-12-13 -15 -16-23-24-26-28-29-36- 37-39-40-42; N. M. de Haan (24) 4-5-14-18-20-41-46-48-50-53; Th. J. v.d. Berg (6) 6-51; J. Telleman (12) 7-38; M. P. Meijer (12) 8-45; S. Meijssen (10) 10-31-32-43-47; S. J. Bakker (15) 11-34; S. G. M. Leijen (11) 17-21-30; Com. Molenaar (6) 19; K.v. Schooten (2) 22; P. Bakker (9) 25; J. P. Rozing (6) 27-54; H. Lases (11) 33-35-52; Jh. Dirkson (20) 44. Wedvlucht Kapellen, 28 mei: aantal duiven: 256, los 12.30 uur; zwakke n.w.wind; uitslag: A. Breed (mee 33) 1-30; S. J. Bakker (14) 2-17-39; Wittebrood-Bruin (15) 3-6-16-21; N. M. de Haan (12) 4-27-34; G. Schouten (15) 5-9-24-31-51; J. P. Pepping (7) 7-8-14-18-19-37; Adrichem- Kaandorp (11) 10; Comb. Molenaar (10) 11-32-49-50-52; S. Meijssen (5) 12; K. van Schooten (8) 13-38-43. PONYCLUB HEILOO E.O. Uitslagen wedstrijd bij de Zaanse rui ters: B-dress: Natasja Schroder 5e pr. 121 pnt.; L-2 dress: Marlies Broers 2e pr. 125 pnt.; winstpunten waren er voor Linda Zeeman en Uonka Damhoff. Uitslagen C.H. te Twisk: Springen le pr. Leanne Slingerland; Dress. Marinet te v.d. Peet 2x 4e pr. ZUIVERE KOFFIE Er is besloten op de commissie en raads vergaderingen in Akersloot, gedeelte lijk, derde wereldkoffie te schenken. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd: E.J. van Diepen en J.M.A. Reus en J.W.M. Koning en J.J. van der Veen. Gehuwd: J.J.P. Betjes en A.M.J.M. Overpelt. Poppentheater Dibbes In de maand juni zijn er voorstellingen op 8, 11, 15, 22, 25 en 29 juni. Aanvang 14.00 uur, entree 4,00. Adres: Wilhel- minaplein 3 te Akersloot. Men wordt verzocht c.q. geadviseerd van te voren altijd te bellen voor kaarten: 02513-13447. VRIJMARKT SLOTKAPEL Ter gelegenheid van de heropening van de geheel gerestaureerde Slotkapel in Egmond aan den Hoef wordt op zater dag 18 juni een grote vrijmarkt gehou den door de Stichting Restauratie Slot kapel. Plaats van handeling zijn de Schoolstraat en de Julianaweg in Eg- mond aan den Hoef, waar van 10.00 tot 17.00 uur de handel in allerhande twee dehands artikelen zal plaatsvinden. On der de te verkopen goederen ondermeer kleding, boeken, snuisterijen, produk- ten van huisvlijt enzovoort. Een ieder die dat wil kan spullen verko pen. Men moet daarvoor een kraam hu ren. Dit kost 35,00 voor de gehele dag. De kramen worden niet verhuurd aan winkeliers en (beroeps)handelaren. Voor de huur van een kraam kan men zich opgeven bij mevrouw J. Genet, Ju lianaweg 27, Egmond aan den Hoef, tel. 02206-2291. Bijzonder concert Op zondag 5 juni zal in de Slotkapel een bijzonder concert worden uitgevoerd ondermeer ter gelegenheid van de 420e sterfdag van Lamoraal van Egmond. Dit concert, aanvang 12.00 uur, wordt gehouden met medewerking van het ge mengd koor Crescendo o.l.v. Jan Stam (Egmond-Binnen) en het Nederlands Hoorn Trio. Via dit concert worden on der andere de donateurs in de gelegen heid gesteld om nog voor de heropening de gerestaureerde kapel te bezichtigen. Er is daarnaast een beperkt aantal kaar ten beschikbaar voor belangstellenden. Deze kosten 5,00. Reserveren kan via telefoon 02206-2033 of 2207. NIGHTFOOD DRIEMAAL TE ZIEN De Noordhollandse groep Nightfood, die momenteel overal in de regio goed scoort is tijdens het Egmondse „Jazz and Sail" festival maar liefst driemaal te zien. Nightfood staat te boek als een goed geoliede swingmachine die door haar brede benadering van popmuziek de broodnodige frisse wind door het in- gesukkelde Noordhollandse circuit laat waaien. Nigthfood is een belevenis. Je moet het gezien hebben anders kun je dat niet onderstrepen. Nightfood speelt op 3 juni om 22.00 uur in ,Club 82', op 4 juni om 17.00 uur op het strand in de tent en op 5 juni om 22.00 uur in de ,Paal 38'. De groep bestaat uit Marcel Halff, Peter Paul Everts, Robert Belle man, Alex Sneeboer, de uit Heiloo af komstig saxofonist Bart Sandkuyl en Sander van Beek. TRIMLOOP EGMOND-BINNEN Zondag 5 juni zal de St. Adelbert sup portersvereniging Rood-Zwart een gro te trimloop organiseren. Het is voor de vierde keer dat deze loop gehouden gaat worden en tal van bekende lopers zullen weer aan de start verschijnen. Het is bij het Rood-Zwart bestuur de opzet om deze loop jaarlijks te laten terugkeren, daarom is er alles aan gedaan om het zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Er zijn weer tal van prachtige prijzen te winnen in de diverse leeftijdsgroepen, zodat jong en oud kan meelopen. Er zijn twee afstanden: 4,2 en 8,4 km, die gelijk, om 10.30 uur van start gaan. Vanaf 9.30 uur is er gelegenheid om je te laten inschrijven, dit is mogelijk op het St. Adelbert voetbalterrein te Egmond-Binnen, waar ook de start en finish zijn. De route zal de lopers weer door het Sammerpolderland brengen. Na afloop zal de prijsuitreiking onmid dellijk plaats vinden zodat niemand hoeft te wachten. Het parkeren hoeft ook geen probleem te zijn, tegenover het St. Adelbert-terrein is er genoeg ruimte om alle auto's kwijt te kunnen. Museum van Egmond Tot en met 15 september is in het Mu seum van Egmond, Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee de expositie 'Hoog in 't zeil' te zien. De Egmondse bomschuit staat hierbij centraal. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 14.00-16.00 uur, in de maanden juni, juli en au gustus ook op woensdag van 19.00-21.00 uur. Voor inlichtin gen/groepsbezoek: 02206-3233 of 1678. Galerie Wimmenum Van 3 tot en met 26 juni: expositie van Stavros Kotsireas (olieverf/tekeningen) en Tineke van Veen (beelden). Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef. Openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. BEZOEK VAN POOLS KINDERKOOR AAN EGMOND Op 5 en 6 juni zal het kinderkoor van de stad Krakov in Polen een bezoek aan Egmond brengen. Het is een onderdeel van de toernee door Nederland van dit befaamde koor. Op verzoek van de in ternationale organisatie Pueri Cantores verzorgen de Hanswijkertjes en het kin derkoor van de R.K. parochie in Eg mond aan den Hoef dit Poolse bezoek aan hun dorp. Het uit 40 kinderen bestaande koor zong reeds vele malen in het buitenland en sleepte op diverse internationale festivals veel prijzen weg, waaronder de eerste prijs op het internationaal koor festival van Joegoslavië. De kinderko ren in de Oostbloklanden staan bekend om hun hoog niveau van het zingen. Als een dergelijk koor dan ook toestem ming krijgt om in het westen te mogen gaan optreden moet er zeker sprake zijn van een uitzonderlijk goed koor. Het programma dat het koor brengt liegt er dan ook niet om, het vermeldt werken van Poolse componisten zoals Pende- recki, maar ook Kodaly, Britten en Bar- tok staan naast oude klassieke meesters. In Egmond zullen de kinderen in de kerk van de H. Marg. Maria Alacoque de mis verzorgen die zondag 5 juni om 11.15 uur aanvangt. Later op de dag zullen de Poolse kindeyen door hun gasten ongetwijfeld worden meegeno men naar alle bijzondere activiteiten van die dag zoals het Hoever dorps feest, de Slotkapel, het jazz-festival en niet te vergeten: de duinen en het strand. Voor inlichtingen: mevr. Th. van de Reep, Pr. Irenelaan 99, Egmond aan den Hoef, tel. 02206-3941. TENNISCLUB HOGEDIJK Mous keek naar. Mous kees naar één van de gezelligste teams van Hogedijk, het eerste team t/m 12 jaar met Jasmijn, Lizzy, Erik en Sascha. Ze zijn niet alleen gezellig, ze kunnen ook behoorlijk goed tennissen. Dat bleek zaterdag weer, toen het le team van DEM op bezoek kwam. Na de enkelpartijen stonden onze tijgers met 3-1 voor. De heren verslapten in de dub bel even, maar de dames haalden wel de punten en dus de overwinning binnen. Zoals is al voorspeld had, is het meis jesteam kampioen geworden. Competitieuitslagen: Dinsdag 24 mei: dames district: Hoge dijk 1- Heiloo 3 4-2; Vennewater 3-Hogedijk 2 3-3. Zaterdag 28 mei: Heren HH. Waard 2-Hogedijk 1 2-4; Hogedijk 2-HH. Waard 6 afgebr.; Gemengd: Oudorp 1-Hogedijk 1 2-3; De Spatter 2-Hogedijk 2 4-1; Veteranen heren: Grootslag 1-Hogedijk 1 3-1; Hogedijk 2-De Spatter 1 3-1; Veteranen Ge mengd: Hogedijk-Hulstenaar 1 4-0; gem. jeugd 10 t/m 12 jaar Hogedijk 1-DEM 1 4-2; Bakkum 2-Hogedijk 2 5-1; meisjes 12 t/m 15 jar Hogedijk- Anna Paulowna 6-0. Zondag 29 mei: Gemengd: Hogedijk 1-Cromme Bal 1 4-4; Hogedijk 2-Schagen 5 8-0; Heren: Hogedijk 1-Heb Durf 2 4-2; DEM 3 - Hogedijk 2 4-2; Junioren: Hogedijk 1-Spatter 1 3-5; Bergen 1-Hogedijk 2 8-0; 35+ Heren: Hogedijk-Oudorp 1 4-2. Veel kampioensteams De competitie is dit jaar voor de TC Hogedijk zeer succesvol verlopen. In de zaterdagcompetitie werden 7 teams poulewinnaar kampioen); de 'oogst' in de zondagcompetitie bestond uit 4 kampioensteam. Op zaterdag werden in de bloemen ge zet: Heren 4, Heren 5 (Cees Holman, Sjaak Belleman, Toine Wamper, Jan Groot, Peter Soonius), Gemengd 2 (Corrie Groot, Lineke Marks, Frieda Heeremans, Ees Groot, Nico Blank), Gemengd 4 (Wies Holterman, Afra Bohle, Henk Bart, Jan van Nimwegen), Gemengd 5 (Jet Groot, Cock Sprenke ling, Mous Apeldoorn, Alex van der Ploeg, Joop Spit), Veteranen gemengd (Lenie v. Nimwegen, Leonie Versteegh, Leo van Els, Jan Lap), en meisjes 12 t/m 15 (Marieke, Daniëlle, Judith, An- nemarie, Nathalie, Tessa. De kampioensteams in de zondagcom petitie: Gemengd 1, gemengd 2, ge mengd 3 (Edith Slop, Jeannette v.d. Ploeg, Camiel van Druten en Cees Slop), èn 35+ heren (Cor Aland, Jan Veldhuizen, Nammen Zwart, Co de Waard en Gerard Roelofsen. Behalve voor de kampioenen waren er bloemen en waarderende woorden voor de leden van de technische commissie te teambe geleiders, de baancoördinatoren voor de supporters een woord van dank.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 8