De Eg monden Tien jaar TC Hogedijk Ommen van Hier en Peer Akersloot Schoolsongfestival in Egmond te Agenda 4e Cgmonden Agenda Akersloot Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 15 JUNI 1988 Op het eerste schoolsongfestival in de sporthal van Egmond aan Zee op 17 ju ni zullen de oudste kinderen van alle acht Egmondse basisscholen nieuwe liedjes presenteren. Deze liedjes zijn speciaal voor dit festival geschreven door studenten van het Alkmaars con servatorium en ex-leerlingen van de scholen. De liedjes zullen niet alleen worden gezongen, maar ook geheel worden uitgebeeld. Tot het allerlaatste moment doen de leerlingen hun best hun eigen lied geheim te houden. De teksten van deze liedjes bestrijken aller lei onderwerpen die bij de kinderen le ven. Het ene lied zing je zo mee, het an der is weer meer een typisch luisterlied je. Alle groepen worden begeleid door de band 'Boom'. Het festival zal worden gepresenteerd door de Dolly Dot zangeres Patty Zo mer. Zij zal samen met het kindermusical-koor de Hanswijkertjes het speciaal voor burgemeester Kingma gecomponeerde lied 'Afscheid' zingen. Hiermee maakt zij haar debuut als solo zangeres en presentatrice. Tijdens dit festival nemen de kinderen afscheid van burgemeester J. Kingma die onlangs zijn burgemeestersschap van de ge meente Egmond heeft beëindigd. De heer J. Kingma zal tevens voorzitter zijn van de jury, die de kinderen zal be oordelen op hun muzikale prestaties. In deze jury zitten ondermeer de compo nist Jan Burger, kinderboeken schrijfster Kathinka Lannoy, dirigenten Gerard Versteegh en Frans Schouten, schaatster Mieke Stam, vertegenwoor digers van de pers, vertegenwoordigers van het conservatorium en namens Uni cef Margriet Eshuys. Maar ook zal er een speciale kinderjury zijn die wordt gevormd door leerlingen van de Hof- dijkschool en De Duif uit Heiloo. De prijzen die de scholen in de wacht kun nen slepen zijn beschikbaar gesteld door de gemeente. De entree voor dit hele festijn is 5,00. De opbrengst van dit alles, waarvoor tallozen hun belangeloze medewerking hebben gegeven gaat in zijn eeheel naar KINDEREN VAN EGMOND ZINGEN VOOR UNICEF Deze unieke muziekcassette kost tijdens het festival en de daarop volgende actie week 12,50. Met de aankoop van dit bandje heeft men niet alleen een leuke herinnering aan deze middag en een leu ke band vol nieuwe kinderliedjes, maar steunt men ook nog een heel goed doel: het kinderfonds UNICEF. Alle teksten van de liedjes zijn gedrukt aanwezig in de cassette, zodat het een koud kunstj wordt om de liedjes mee te zingen. Uite raard is het ook een geschikt kadootje voor kinderen. De muziekcassettes zijn verkrijgbaar tij dens het songfestival, op de UNICEF- stand tijdens de vrijmarkt op 18 juni en verder bij: alle RABO-banken in Eg mond, de firma Jonker in Egmond aan Zee, de firma Belleman Electro in Eg mond aan den Hoef, de firma Gaar- thuis in Egmond-Binnen. In Alkmaar is de cassetteband verkrijgbaar bij Wastora. Hoe eerder deze muziekcassettes ver kocht zijn, hoe eerder we de overdracht aan UNICEF kunnen waarmaken. Ter gelegenheid van de promotie van de muziekcassette 'Kinderen van Egmond zingen voor Unicef' zingen de 70 kinde ren van de Egmondse kindermusical- groep de Hansw ijkertjes zaterdag 25 ju ni in de hal van Wastora-Grosmarkt te Alkmaar, aanvang 14.00 uur. het kindertonds van de Verenigde Na ties: Unicef. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of kunnen worden gereser veerd op tel. nr. 02206-2033. In samenwerking met de studio van het Alkmaars conservatorium en de stich ting Slotkapel zijn de liedjes ingezongen op een muziekcassette welke vanaf 17 juni verkrijgbaar zal zijn. De bandjes kosten 12,50 tijdens de actieweek, de opbrengst is uiteraard ook bestemd voor het Unicef-fonds. GROTE ROMMELMARKT IN EGMOND-BINNEN De muziekvereniging Eensgezindheid organiseert op zaterdag 18 juni voor de 18e achtereenvolgende keer haar jaar lijkse rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein in Egmond- Binnen waar de muzikale marktkooplui zo'n 2500 nv oppervlakte met spullen uit zullen stallen. En alles van die spul len is te koop. Er is een zeer grote ver scheidenheid in de aan te bieden spullen. Óp de rommelmarkt is voldoende gele genheid om ook aan andere zaken aan dacht te schenken. Behalve een fraaie stoel kunt u er ook terecht om bijvoor beeld een nieuwe huisvesting te vinden voor uw kleine huisdier. Als u geen klein huisdier heeft dan is daafsnel een mouw aan te passen: een kanarie met kooi. een konijn met hok; het is alle maal te koop. Natuurlijk zijn er ook de attracties wel ke tot vermaak van de marktbezoeker moeten dienen. Bij diverse attracties kunnen prijzen worden gewonnen. Te noemen zijn in dit verband het rad van avontuur, het prikbord. Voor kinderen is er ook genoeg vermaak, het ponyrij den, de draaimolen, het verras singstouwtje en het altijd prijs rad. Het belooft, net als de vorige keren, een gezellige boel te worden in Egmond- Binnen op het Kerkplein. De markt be gint om 9.00 uur en echte kopers moe ten vroeg zijn om hun slag te slaan. De baten van deze markt zijn voor de mu ziekvereniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen. In het jubileumjaar voor o.a. vernieuwing van de uniformen. Op vrijdag 17 juni en zaterdag 18 juni is het feest bij de tennisvereniging Hoge dijk. Zij vieren dan hun eerste lustrum feest en dat wordt uitbundig gevierd. Naast o.a. een receptie en een barbecue, heeft men ook de voetballiefhebbers niet vergeten, want er staat een groot beeld t.v. waarop de EK-voetbal ge volgd kan worden. Op papier ziet het er allemaal erg gezellig uit en het moet wel heel gek gaan als dat geen geslaagd feest wordt. Het tennispark Hogedijk werd oor spronkelijk door de gemeente aangelegd maar 4 jaar geleden heeft de vereniging, in het kader van de privatisering, het park overgenomen. Met een lening en een eigen financiële bijdrage werd alles bekostigd, inclusief het clubgebouw. Al snel na de overname kregen 4 banen verlichting, zodat er ook 's avonds gespeeld kon worden. Veel leden waren erg blij met deze voorziening, want de behoefte bleek groot te zijn. De kantine wordt helemaal door de ei gen leden van T.C. Hogedijk gerund, elk lid moet een paar keer per jaar dienst doen. Een groundsman zorgt er voor dat de graffel banen in orde blij ven en houdt ook de begroeing bij. Sinds een jaar of drie is het karakter van T.C. Hogedijk iets veranderd, het is niet meer alleen recreatie, maar de com petitie is een belangrijke rol gaan spe- BEZOEK POOLS KINDERKOOR HARTVERWARMENDE GEBEURTENIS Het Poolse kinderkoor uit Krakov heeft op 5 en 6 juni een bezoek aan Egmond gebracht. Na een indrukwekkende bij drage aan de misviering in de parochie kerk van Egmond aan den Hoef, heb ben de kinderen de dag verder doorge bracht bij diverse gastgezinnen. Op maandag 7 juni bezochten de kinde ren de St. Jozefschool in Egmond aan den Hoef. Na een klein concert waarin zij nogmaals lieten horen welk nivo dit koor bezit, hadden de Egmondse en Poolse kinderen een informeel vrage nuurtje. Brandende kwesties waren daarbij wie het meeste huiswerk moest maken en hoeveel netten de T.V. in ie der land kon laten zien. Namens de gemeente overhandigde we thouder J. Oud de kinderen een aanden ken, waarmee een correspondentie met de Egmonders gewaarborgd werd, en een afbeelding van de Van Speyk om de school in Krakov mee op te sieren. Op hun beurt bedachten de Polen directeur Jan van de Berg en Wethouder Oud met een origineel Pools houten beeldje. Bij het afscheid waren wederzijdse traant jes te bespeuren. P.V. GOUDEN WIEKEN Afgelopen weekend stonden er twee vluchten op het programma. Een fond- vlucht Orleans, die tot heden nog niet gelost is. En een vitesse-vlucht, de laatste van het jaar in competitie. Oude naarde was het station, dat we aan de den. Overwinnaar is T. Thijen, en in de competitie: 1. P. de Graaf. 2. N. de Graaf en 3. J. Bakkum. De uitslag van de vlucht Oudenaarde, 167 duiven: 1T. Thijen 2. N. de Graaf 3. G. Pouw 4. P. de Graaf 5. J. Bak kum 6. S. Kos 7. J. Bakker 8. J. v.d. Molen 9. H. Handgraaf 10. A. Hage- man 11. J. Kool 12 B. Nijman 13. Tl. Liefting 14 J.C. Bakkum 15 L. Bierman. SCOUTING LIMMEN IN DE BAN VAN HET VERKEER! Alle speltakken van Scouting Limmen zijn in de maand mei bezig geweest met het verkeer. En dan voornamelijk met de verkeersveiligheid in Limmen. Op vele manieren hebben de kinderen on derzocht hoe veilig of onveilig hun dorp is, bijv. d.m.v. een spel, speurtochten en het maken van maquettes. Ter afslui ting was er op woensdagavond 8 juni een gezamenlijke bijeenkomst, waar de kinderen aan elkaar konden laten zien en vertellen wat hun bevindingen waren. Dit alles gebeurde in het bijzijn van een plaatselijke politie-agent. Aan hem konden vragen gesteld worden, die niet allemaal even gemakkelijk te beant woorden waren. Sommige kinderen hadden zich erg goed voorbereid op de ze avond. Vooral de spoorwegovergang van de Westerweg, nog steeds zonder slagbomen, en de drukke Rijksweg trokken hun speciale aandacht. Ook de snelheid van menig automobilist in de buurt van scholen vonden ze schandalig en levensgevaarlijk. De politie heeft alles aangehoord en was het op sommige punten wel met de kin deren eens, Limmen kan nog veiliger. Ook gaf hij enkele tips hoe we dat het beste kunnen doen. Er zullen ook zeker stappen worden ondernomen door Scouting Limmen, om bepaalde ver keerssituaties onder de aandacht te brengen bij de daarvoor verantwoorde lijke instanties. Al met al is het een geslaagde maand ge weest. Mochten er kinderen zijn die zich, net zoals deze kinderen, willen in zetten voor iets, dan zijn ze altijd wel kom bij de scouting. Want natuurlijk is het verkeer niet het enige aandachtspunt. IN GEZONDEN Ons mosterdzaadje is al geplant Wie afgelopen weekend naar het evan gelie in de kerk heeft geluisterd heeft het verhaal gehoord over het mosterdzaad je. Het kleine zaadje werd geplant en groeide uit tot een grote boom waarin de vogels hun nesten kunnen bouwen. Zo is het ook met de poging om het pa rochiehuis te redden van de sloop. De Limmers hebben massaal gereageerd op de ingezonden stukjes van verleden week en de bereidheid om aktie te voe ren is zeer groot. Het mosterdzaadje dat geplant werd door de stichting tot be houd van het parochiehuis is inmiddels uitgegroeid tot een boompje en hij groeit veel sneller dan we durfden hopen. Beste mensen veel dank voor uw spon tane reacties en blijf reageren!!! Want het Kerkbestuur, die ons parochiehuis voor 800.000 gulden wil verkopen, moet op andere gedachten gebracht worden. Het is toch te gek dat dit gebouw plaats moet maken voor een winkelcentrum. Een winkelcentrum oké!, maar dan wel op een andere plaats!!! RAAD LIMMEN Burgemeester Schoof opende de verga dering met de mededeling dat de Staten commissie voor de overgrote meerder heid, voor het voorstel van de grenscor recties was. Gedeputeerde Staten bera den zich nog, maar het is weer een stap voorwaarts! De kogelvanger van de Schietbaan aan de Hogeweg blijkt ernstig vervuild te zijn, met lood. De vele schutters hebben de zandheuvel in de loop der jaren vol gepompt met lood. Een door Provincia le Waterstaat van N.H. uitgevoerde analyse wees uit, dat praktisch de gehele kogelvanger afgevoerd moet worden. Slechts dan is men er zeker van, dat het grondwater in de omgeving niet veron treinigd kan worden. De kosten die deze operatie met zich meebrengt zijn echter nogal aanzienlijk, 54.000. Hoewel er misschien een bijdrage van het rijk, de provincie, verkregen kan worden, moet de gemeente dit bedrag eerst voorschie ten. Wethouder Rijs vond dat als de fi nanciële middelen er waren, het toch ge daan moest wordt. Burgemeester Schoof zei: „Vervuiling wordt aange duid met A B en C waarde. C is zwaar- verontreinigd. Verpulverde kogels ver oorzaken een hoog lood gehalte. Laten we de grond afgraven, waarom eerst nog verder onderzoeken. Op enige af stand van de kogelvanger zal het alle maal wel meevallen. Een blik op de voorjaarsnota laat zien dat de post onvoorzien in 1988 met 60.000 is overschreden. Voor investe- ringslasten geldt echter dat deze in het eerste jaar (1988) lager (kunnen) uitval len. Dit wordt veroorzaakt doordat eerst van rentelasten sprake is, nadat voor de geraamde investeringen betalin gen zijn gedaan. In een aantal gevallen kan ook de afschrijving geheel of ge deeltelijk later plaats vinden. Dit ver schijnsel is in een eerder meerjaren- perspektief onderschreven en ook als zodanig voor de lasten in het le jaar van investering doorgerekend. Een positieve correctie van 60.000 is, in dit ver band, verantwoord te achten. J.O.C. CONQUISTA Vorig weekend hadden we de afsluiting van de kinderaktiviteiten op zaterda gochtend. Er deden veel kinderen mee aan de speurtocht en iedereen was enthousiast. Komend weekend is er speciaal voor de 5e en 6e klassers van de basisscholen in Limmen een disco. Aanvang: 20.15 uur. Entree/ 1,00, inclusief een consumptie. De viering van het 12'/2 jarig bestaan van Conquista gaat wegens omstandig heden niet door en zal op een nader te bepalen datum in september worden gevierd. Op 25 juni is het de laatste zaterdaga vond van dit seizoen speciaal voor de tieners. Om dit toch speciaal af te slui ten is er een disco-verkeerd. De bedoe ling hiervan is het volgende: er klopt die avond van alles niet; de kleding is niet in orde, bijvoorbeeld twee verschillende sokken; namen die zijn verwisseld. De origineelste krijgt een leuke prijs. NIEUWS TOURCLUB LIMMEN Op zondag 19 juni organiseert Tourclub Limmen een duinlandroute waarvan één van 50 km en één van 120 km. De tocht van 50 km is bedoeld voor recrea tiefietsers en kinderen. De tocht van 120 km is meer bestemd voor geoefende fietsers. De start is tussen 8.00 en 10.00 uur in café De Lantaarn in Limmen. De hier aan verbonden kosten zijn voor volwas senen 3,50 per persoon en voor kinde ren beneden de 15 jaar 1,00 per per soon. Elke deelnemer(ster) ontvangt na terugkomst een mooie herinnering. POLITIEBERICHTEN Aanrijdingen Op 10 juni vond er op de kruising Rijksweg-Zuidkerkelaan een aanrijding plaats tussen een vraehtauto en een bestelbusje verkeek zich op de snelheid van de over de Rijksweg naderende vrachtauto en reed vanaf de Zuidkerke- laan de Rijksweg op. Materiële schade was het gevolg. Alweer op 10 juni, vond er op de Uit- geesterweg een doorrijden na aanrijding plaats. De bestuurder van een oude blauwe Opel Kadett reed met hoge snel heid in zuidelijke richting. Bij het brug getje in de l itgeesterweg, raakte hij op de weghelft van de tegenliggers en moest uitwijken voor een tegemoetko mende witte personenauto. Na deze uit- wijkmanoevre raakte hij in de berm en botste vervolgens tegen een hekwerk en een betonnen paal. Na deze aanrijding is de bestuurder van de Kadett met hoge snelheid doorgereden richting Akersloot. Getuigen van deze aanrij ding worden verzocht zich te melden bij de politie, tel. 02205-1783. Op 11 juni vond er op de kruising Nau- welaantje - Visweg een aanrijding plaats tussen een bestuurder van een fiets en een bestuurder van een tractor. De bestuurder van de fiets nam de bocht te ruim en botste frontaal tegen de tractor aan. Vernieling In de nacht van 11 op 12 juni is getracht in te breken in de kantine van het zwem bad te Limmen. Gelukkig bleef het bij een poging. Echter een windscherm (vermoedelijk gestreept) werd meegeno men en in een wc-pot werd een brandje gesticht. Op zondag 12 juni werd omstreeks 23.40 uur een deuk in de kofferdeksel van een VW-kever getrapt. Deze auto stond op de Kerkwerg geparkeerd. Twee passerende Duits sprekende jon gens werden als dader aangewezen. Het onderzoek is nog gaande. Vaste openingstijden van het politiebu reau Limmen: maandagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even bellen van te voren. De bestuursleden van het jubilerende TC Hogedijk. V.l.n.r. Leo van Els (voorzitter), Lydia van Druten, Jan Lap, Marie-José Ronde en Kees van Zoonen (secretaris). len, dat is ook de reden dat er een tech nische commissie in het leven werd geroepen. De voorzitter de heer Leo van Els zegt; „Er is groei, er is bloei, er straalt gezel ligheid vanuit en het leeft, dat is T.C. Hogedijk'. De eerste drie teams zijn nu kampioen geworden, het meeste jeugd van 13-18 jaar. T.C. Hogedijk geeft ook veel aandacht aan die jeugd, van de ruim 700 leden zijn er 160 jeugdleden. Tot 18 jaar is het ook mogelijk gesubsidiëerd les te krij gen o.l.v. Roel Tames. Wie men ook spreekt, iedereen is het er overeens dat T.C. Hogeijk een gezellige tennisSclub is. Het gevolg daarvan is, dat er een wachtlijst van ruim 1 jaar is. Ook met de tennisverenigingen uit de omgeving bestaat een goed kontakt, met slecht weer helpt men elkaar en is het mogelijk op eikaars banen inhaal wedstrijden te spelen. Ook de KNLTB doet regelmatig een beroep op „het park". Voor het internationale jeugd- toernooi in Bakkum biedt T.C. Hoge dijk zijn banen aan om te trainen. Op 25 juni wordt voor de 6e keer het open toernooi „Holwha" georgani seerd, al snel was dit helemaal volge boekt. T.C. Hogedijk is een leuke vere niging met enthousiaste leden en het ko mende weekend gaan ze met z'n allen fijn feest vieren. TRIAS-SENIOREN PRESTEREN GOED Afgelopen zondag werd de tweede com petitiewedstrijd voor de senioren afge werkt. In Hengelo stelden de dames van Trias een finaleplaats in de eerste klasse veilig met enkele prima prestaties. Cari- ne Molenaar won de 400 meter horden in 65.2 sec. en Nelleke Koppelaar de 100 meter horden in een snelle 14.5 sec. Na thalie Wijker verbeterde zich op de 3000 meter tot 10.27.8 min. en de afsluitende 4x100 meter estafette eindigde na 49.7 sec. Op 10 juli zullen de dames moeten proberen om promotie naar de hoogste landelijke klasse af te dwingen. De heren traden aan in het winderige Hoorn. De beste prestatie was van juni or Paul Rood die de 400 meter horden in 56.0 sec. afraffelde. Theo Schermer won het polsstok hoogspringen met 4.20 m en sprong 6.15 m ver. Bij de werp- nummers waren de 48.48 m van Wilbert Burgering met de speer en de 11.60 m van Arnjan Bakker met de kogel opval- OPEN VOETBALDAGEN BIJ DE FORESTERS Het voetbalseizoen is weliswaar beëin digd doch dat betekent geenszins dat de jeugd uit Heiloo en omgeving niet meer op georganiseerde basis kan voetballen. De voetbalvereniging de Foresters orga niseert namelijk vanaf 18 juni tot en met 9 juli elke zaterdagmorgen op de voetbalvelden bij sporthal 't Vennewa- tcr voor alle jongens uit Heiloo en om geving een open voetbaldag. Onder leiding van de trainers Bonnie Bult en Frans Endel kunnen jongens in de leeftijd van 6 tot 13 jaar vaanf 10.00 uur tot 11.00 uur en jongens in de leef tijd van 13 tot 17 jaar vanaf 11.00 uur tot 12.00 uur op georganiseerde wijze voetballen. Blijf in de sfeer van het voetbal of maak er juist kennis mee en kom langs op de zaterdagmorgen. Iede reen is van harte welkom! H.O.V. OP ZOEK NAAR NIEUW TALENT n.. u-ii^i ,end- De heren moeten nog even af- i« b er Operette Vereniging, enke- wachten of ze de finale van de tweede e weken geleden nog te zien met ,Die klasse hebben bereikt. 'T6 St3rt i"161 'ngang van De C-D junioren hadden zaterdag hun donderdag alweer met de repetities voor laatste voorwedstrijden C-meisjes Petra rnrn^!1 Pro^ ,e Cloches de Donkersloot wierp opnieuw een nieuw *„ii»CV,« C k°mende zes maanden speerrecord: 42.94 m en ook de estafette j" e muz,ekpartijen ingestudeerd over 4x80 meter was nog nooit zo snel 40.9 sec. Bij de C-jongens wierp Barry Peters erg ver met de speer 42.60 m en liep Casper Boekhout een mooie 15.1 sec. op de 100 meter horden. Bij de D- meisjes sprong Suetta Hemmer opnieuw 1.50 hoog en wierp Marloes Zijl 30.34 m met de speer. IJfke v.d. Klei was zeer snel over 60 meter horden 10.7 sec. Het goede speerwerpweekend van Trias was vrijdag al ingezet door Arie Jan Vennik, die in Heerhugowaard een nieuw clubrecord voor B-jongens wierp 49.24 m. Ook zijn kogelstoten, met 12.08 m als resultaat was erg goed te noemen. Zaterdag 18 juni doen ruim 300 kinde ren van 7 tot 11 jaar mee met atletie kwedstrijden aan het Maalwater. Leuk om eens te kijken! worden, waarna de spelrepetities hun aandacht krijgen. Voor nieuwe zangers en zangeressen is het derhalve noodzaak zich nu reeds aan te melden. De repetities worden ge leid door de repetitor. Als men muziek kan lezen is dat wel handig, maar beslist niet noodzakelijk. Ook zal er na de zo mervakantie een cursus stemvorming worden gegeven in samenwerking met de Volksmuziekschool Heiloo. Medio oktober/november komt de regisseur in aktie waarbij het accent uiteraard op het akteren komt te liggen. H.O.V. hoopt met name enkele jonge ren in hun gelederen te mogen verwel komen. Dus houd je van zingen, dansen en toneelspelen kom dan maar eens een kijkje nemen op de repetitie, elke don derdagavond in het Open Huis van 8 uur tot half elf. Voor meer informa tie kan je bellen met Piet Kuipers (337406) of Frits Hogerheyde (334275). AVONDVIERDAAGSE EGMOND-BINNEN De avondvierdaagse te'Egmond-Binnen wordt gehouden van 20 juni tot en met 23 juni. Afstanden 5 en 10 km. Start el ke avond om 19.00 uur vanaf café 't Haasje, Herenweg 66, Egmond Binnen. Inschrijven: maandag vanaf 18.00 uur. Inschrijfgeld kinderen t/m 14 jaar 2,50, 15 jaar en ouder 4,00 p.p. Duin- kaart verplicht. CURSUS SCHOONSCHRIJVEN Met ingang van donderdag 13 okto ber organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo in het Open Huis een cursus Calligrafie. Calligrafie is de „kunst van het schoonschrij ven", van het schrijven met inkt of verf in verschillende oude of moder ne handschriften. Dit ambacht kan uitgroeien tot een hobby, waar je al tijd en oyeral mee bezig kunt zijn. Deze cursus zal gegeven worden door de heer J. Dijkstra (tel. 331194) eh kost 32,00. Dit bedrag is exclusief aan te schaffen materi aal zoals pen en bloknoot. Voor na dere informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met de heer Dijkstra of met de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. EXAMENS TEKSTVERWERKEN Op de in mei door de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende di ploma tekstverwerken de dames W. van Alphen (Alkmaar), C. Appelman-Delis (Groet), J. Kroon (Heiloo). B. Ligthart (Tuitjenhorn), J. Peeters (Castricum), J. de Ruiter-Schmersal, A. Smit- Lakeman (Heiloo), G. van Westerop- Vlaar (W.Graftdijk), E. Zoon en de heer J. Zijp (Heiloo). Zij werden opge leid door Instituut Domplvloet te Heiloo. AUTOWASACTIE: DE LAATSTE KANS Op 18 juni heeft u de laatste kans om uw wagen te laten wassen door de Ro wans en Sherpa's van Scouting Rurik. Ze willen op die manier hun groep fi nancieel steunen. Behalve dat u uw wa gen kan laten wassen, kunt u hem ook in de was laten zetten of uit laten zui gen. Natuurlijk kunnen we uw auto ook een complete behandeling geven, dat voor een bescheiden bedrag. Wilt u op vakantie in een brandschone en glimmende wagen en u vindt auto- wassen maar een rotklus, kom dan tus sen 10.00 en 16.00 uur bij ons langs op het plein achter de Willibrorduskerk vlak bij het Stationscentrum. Dus als u toch boodschappen moet doen. POLIEBF.RICHTEN Bij de zaak van Jan-Tine Braam is een poging tot inbraak gedaan, er werd al leen wat vernield. Uit een woning in Ypestein zijn radiato ren ontvreemd. Bij de sporthal 't Vennewater werden 4 wieldoppen gestolen. Bij een bromfietscontrole op de Wester weg kregen twee bestuurders een pro cesverbaal omdat de remmen niet in or de waren. Een ruzie op de Zevenhuizerlaan liep uit op een auto vol deuken. Een van de twee voelde zijn woede op de auto van de ander door er fanatiek tegen eraan te schoppen, maar dat mag niet. Op de A9 reed een vermoeide automo bilist te hard, zijn auto raakte in de bermstrook en hij beschadigde 100 m vangrail. Op de rechterrijstrook kwam hij tot stilstand. De auto moest worden weggesleept maar de man was ongedeerd. Op het fietspad in het bos, ter hoogte van kwekerij Meijer, kwamen een bromfiets en een auto met elkaar in bot sing, de bromfietser liep een gekneusde schouder. Een controle op de Zandersloot leverde 3 processen verbaal op. De buurt had geklaagd. Ondanks het grote oranje bord waarop staat dus men afstand moet houden, waren er 3 auto's bij een kopstaart bot sing betrokken. Op en parkeerplaats aan de Zeeweg is een poging gedaan in een auto in te bre ken, er werd een ruit ingeslagen, maar er werd niets vermist. Ook aan Het Hoekstuk werd een ruit ingeslagen. Op de kruising Heerenweg-Stationsweg raakten twee fietsers met de sturen in el kaar, de een liep een hersenschudding op en een kaak verwonding, de ander bleef ongedeerd. Op de Westerweg/Kerkakkers werd een etalageruit vernield, schade 1000,-. Op Vredenoord en op de Werkendels- laan werden in totaal 9 autobanden vernield. Een oplettende man zag dat er uit de NS-stalling een fiets, die op slot was, in een auto werd gezet. Hij nam het kente ken op. Diezelfde avond werd er aangif te gedaan. Toen kon een man uit Alk maar worden aangehouden. In Mariënstein is een autoantenne gestolen. Op de Westerweg zijn twee brievenbus sen vernield. Er werden deze week 4 fietsen gestolen. Gevonden voorwerpen Zwarte koffer met autobenodigdheden, zilverkleurig horloge, sleutelbos, zwarte bouvier, blauwe parkiet (geringd), wit keeshondje, vierkant sjaaltje, tele- scoophengel, leesbril, dameshorloge, wit kinderschoentje. Goederen af te halen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00- 16.00 uur. GESLAAGD Onze plaatsgenote Elise Goosens is van daag geslaagd voor haar doctoraal exa men scheikunde aan de Universiteit van Amsterdam. VAKANTI ETIJD, BADPAKKENTIJD? Nog maar enige weken en heel Neder land stort zich in de vakantie en uit de kleren. De modetrent is het eendelige badpak maar de aloude bikini's (en minder) zullen wel de overhand blijven houden. De nieuwste badpakken zijn helemaal geïnspireerd op Hollywood. Maar 't nieuwste materiaal, glanzend, superelastisch en perfect van coupe laat ook duidelijke kiedingbelijningen her kennen. Hoog opgesneden geeft, het badpak, een verlengend effect op de be nen. Ook worden de badpakken steeds strakker waardoor er weinig meer wordt verhuld. Fraaie strikjes en ruches geven de nieuwste badmode nog meer glamour. Reden voor veel mensen om nu -op het laatste nippertje- nog iets aan overtolli ge kilo's te gaan doen. Dat kan nog ge makkelijk en vooral veilig met Malsovit-afslank-brood. Ieder jaar om deze tijd is er een run op de Malsovit- bakkers van mensen die voor de vakan tie nog wat kilo'tjes kwijt willen. De bakker is daarop voorbereid en heeft voldoende folders in huis over Malsovit-brood en Maaltijd-Koeken (voor vakantie en onderweg). In Heiloo levert bakkerij Kaandorp Malsovit. STICHTING WERELDWINKEL LIMMEN De Wereld-Winkel Limmen is, drie maanden na de opening, een stichting geworden. Het is nu mogelijk om zelfstandig de winkel te laten draaien, want voorheen waren we afhankelijk van de Wereld-Winkel in Heiloo voor onze spullen. Het assortiment artikelen is groter geworden en vanaf 17 juni zal de winkel ook op vrijdagmiddag open zijn. We verkopen dan onze koffie, thee, suiker, honing, wijn en andere voedingsmiddelen. Handnijver- heidsprodukten, mooie gebruiks- en siervoorwerpen, briefkaarten, maar ook kinderspeelgoed. Voor een leuk prijsje, hebben wij hele leuke cadeautjes. U kunt natuurlijk ook gewoon even langskomen om onze koffie te proeven en een praatje te maken. Er is genoeg informatiemateriaal over de produkten en de werkzaamheden van de S.O.S. Wereldhandel. Door meer open te zijn en regelmatig het assortiment aan te vullen en te veranderen, hopen we dat steeds meer mensen de weg naar de Wereld-Winkel zullen vinden. Ook is er al een aantal bedrijven en in stellingen die onze koffie gebruiken. We verwachten dat dit initiatief door meer mensen gevolgd wordt, want de koffie is immers prima en op deze manier zijn de derde wereldlanden in staat om een zelfstandige economie op te bouwen. Als je iets in de Wereld-Winkel koopt, geef je niet zomaar, je krijgt er iets SLOTTOERNOOI MET SHORELINE EN RAINBOW-WARRIORS Dit jubileumtoernooi, met een record van 44 deelnemende teams, is voor de organiserende handbalvereniging Meer- vogels 60 reden hieraan een feestelijk tintje te geven. Temeer omdat dit tein jaar een succes is geweest voor de orga nisatoren Piet Klaver, Jan Hollenberg en Jan Heddes. De halve finales worden gespeeld op vrijdag 17 juni, waarna een optreden van Rainbow-Warriors in de feesttent, waar we ook het demonstratie Rock en Roll-team van dansschool André Bak ker verwachten. Na de finales, welke zaterdag 18 juni om 18.00 uur beginnen, is de prijsuitrei king wederom in de feesttent, waarna de bekende band Shoreline, alles uit de kast zal halen om de tent op zijn kop te zetten. moois voor terug. Bovendien is dit een blijvend meewerken aan de verbetering van de levensomstandigheden van de mensen in de derde wereld. Kom gerust even langs op Dusseldor- perweg 40 in Limmen, bij de oprit naar de zuivelwinkel van de Vereniging. Voortaan zijn we open op: vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur. Tevens zoeken wij medewerkers voor de winkel, dit gaat om een paar uurtjes, om de ze: weken. Wilt u ons helpen, of zoekt u informatie? Neem dan contact op met: Wil Maréchal, van Alkemade- laan 29, tel. 02205-1228 of Iris Stuifber gen, Kerkweg 42, tel. 02205-1242. ALGEMENE VERGADERING VAN RABOBANK AKERSLOOT Maandagavond 20 juni houdt de Rabo bank Akersloot in Café-restaurant De Vriendschap haar Algemene Vergade ring. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint met een ope ningstoespraak door bestuursvoorzitter J. Groot, verzorgt J.J. van der Heijden van Rabobank Nederland een inleiding over 'de ontwikkeling van het betalings verkeer'. Behalve het verleden en het heden komen ook de toekomstverwach tingen in het betalingsverkeer, in het bijzonder elektronisch bankieren, be taalautomaten en dergelijke, aan de orde. Voorts geeft directeur H. Klijnstra een toelichting op de jaarcijfers van de Ra bobank Akersloot. Uit de jaarrekening blijkt dat vorig jaar 108.081,00 aan de algemene reserve kon worden toege voegd tegenover 103.119,00 in 1986. Bij de bestuursverkiezingen stelt W. van Zeggeren, die aftredend is, zich herkies baar en wordt als zodanig kandidaat gesteld. De Raad van Toezicht draagt in de plaats van P.M. Baltus, die niet her kiesbaar is, G.W.J. de Jong als kandi daat voor. Volgens de Rabobank Akersloot laten de sectoren bedrijven en particulieren een snelle groei in de kredietverlening zien. IN 1987 groeiden de uitzettingen met ongeveer 25%. Daarentegen is de ontwikkeling van de toevertrouwde middelen, die nagenoeg geen groei ken den, zorgelijk te noemen. Mede in ver band met een verdergaande automatise ring start aan het eind van dit jaar een verbouwing en modernisering van het bankgebouw aan de M.L. Kinestraat. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Rosa Kimberley, d.v. N. P. M. Schoon en A. Platje; Eduardus Pe trus, z.v. P. J. Zoon en P. Verduin. Ondertrouwd: P. C. G. Swart en C. L. Kampen; N. J. Min en M. A. L. Kers- sens; C. G. Graas en M. C. Admiraal. Getrouwd: J. P. M. Bakker en J. C. M. Groot; E. J. van Diepen en J. M. A. Reus. Museum van Egmond Tot en met 15 september is in het Mu seum van Egmond, Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee de expositie 'Hoog in 't zeil' te zien. De Egmondse bomschuit staat hierbij centraal. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 14.00-16.00 uur, in de maanden juni, juli en au gustus ook op woensdag van 19.00-21.00 uur. Voor inlichtin gen/groepsbezoek: 02206-3233 of 1678. Galerie Wimmenum Van 3 tot en met 26 juni: expositie van Stavros Kotsireas (olieverf/tekeningen) en Tineke van Veen (beelden). Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond .aan den Hoef. Openingstijden: vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 26 juni: expositie van Atelier 't Apenhuis. Galerie De Kapberg, Slot- weg 17, Egmond aan den Hoef is op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur geopend. Poppentheater Dibbes In de maand juni zijn er nog voorstellin gen op 22, 25 en 29 juni. Aanvang 14.00 uur, entree 4,00. Adres: Wilhelmina- plein 3 te Akersloot. Men wordt ver zocht c.q. geadviseerd van te voren al tijd te bellen voor kaarten: 02513-13447.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 14