Voor de 5e keer zomeractiviteiten 25.000 gulden voor 'Polio de wereld uit' JAARMARKT LIMMEN OERGEZELLIG Jiü Schoenenzaak Hanraads geheel in het nieuw Uitslag kleurwedstrijd Kennemerstraatweg-winkels vanavond: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Elke week nieuwe afprijzingen! MANISI'ICIïS Hel Uan der Borden Verkoopplan geeft ook uw huis de beste verkoopkans De NIEUWE STAATSLOTEN liggen voor u klaar. 53e JAARGANG NO. 29 - 20 JULI 1988 in Hetitto Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. Bi/tondere acties Als u de verkoop van uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. cv ÜË3 Vi makelaardij-verzekeringen -woningbeheer kennemerstraatweg 33 -1800AG alkmaar -072-111141* Winkelhof 't Loo in rodeo-sfeer Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. BERGEN HOORN HEILOO Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo (072-330175 b.g g 334531) Redactie-adressen )||||l V Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) \l^Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13 000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Deze week kunnen de kinderen van de groepen 3 tot en met 8 van de basisscho len in Heiloo zich opgeven voor de zomervakantie-activiteiten. Het is dit jaar voor de vijfde keer dat een groep vrijwilligers in samenwerking met de af deling sociale zaken van de gemeente deze activiteiten organiseren. Een lustrum-programma derhalve, dat er heel aantrekkelijk uitziet. Op maandag 8 augustus gaat het pro gramma van start. In het Bruno- gebouw wordt die datum een creatieve dag gehouden, die elk jaar weer een groot succes is. De aanvang is 13.00 uur en de eigen bijdrage per kind is 2,50. Woensdag 10 augustus is er een wandel- puzzeltocht door het hele dorp, waarbij het Heilooër Bos en het recreatiegebied Noorderneg de belangrijkste plekken zijn. In de natuur moeten een aantal op drachten worden uitgevoerd. De start en het eindpunt is bij de parkeerplaats aan de Belieslaand, aanvang 10.00 uur, de eigen bijdrage is 1,50. Vrijdag 12 augustus wordt de eerste week van de vakantiespelen afgesloten met een grandioos waterfestijn. In het Baafje zijn allerlei wedstrijden en spelen tussen 13.00 en 16.30 uur. De kosten per kind zijn 2,50. Met een spelletjesdag gaat op maandag 15 augustus de tweede week van de va- kantiesDelen van start. De dag wordt ge houden op de atletiekbaan van Trias aan het Maalwater van 10.00 tot 15.00 uur. Er wordt gezorgd voor een boter ham en de deelname is gratis. Eveneens op de atletiekbaan van Trias wordt op woensdag 17 augustus een echte atletiekdag gehouden. Hardlopen, verspringen en nog meer onderdelen, die je in september tijdens de Olympi sche Spelen kunt bekijken worden dan door de jeugd beoefend. Iedereen kan gratis deelnemen van 13.00 tot 16.30 uur. Het Trias-terrein blijft de vaste stek in de tweede week*, want ook voor ster renslag op vrijdag 19 augustus is voor dit terrein gekozen. Er komt een zeep- helling en nog veel meer onderdelen, waarop de jeugd z'n behendigheid kan WELFARE RODE KRUIS MOET VERHUIZEN De afdeling Welfare van het Rode Kruis Heiloo is, in verband met de verhuizing van de Kennemerstraatweg naar haar nieuwe onderkomen op de Pastoor van Muijenweg 16, gesloten tot woensdag 14 september. Vanaf die datum hopen de vrijwilligsters u weer tussen 10.00 en 12.00 uur te mogen begroeten op hun nieuwe adres voor de verkoop van handwerkartikelen. GESLAAGDEN MIDDENSTANDS AVONDSCHOOL HEILOO Bij het onlangs gehouden examen Alge mene Handelskennis, het zg. Mid denstandsdiploma, zijn de volgende kandidaten geslaagd: W. Abbo, C. H. C. Beers, J. van den Kommer, A. C. Kweldam, A. C. W. Kweldam, H. M. Maas, R. A. P. Mors, R. J. M. Nanne, A. C. A. Oudhoff, M. J. Schipper, S. Tzaraf-Meijer, M. E. Verschure, S. C. van Zijl uit Heiloo. H. L. van Baar, A. C. M. Verduin, R. A. M. van Vliet-Pepping, F. P. Zijp uit A kersloot M. A. Baltus, M. A. Kaptein, W. H. J. Liefting, C. A. M. Tummens uit Limmen. A. N. H. M. Groot, M. Tromp, M. J. de Waard-Hopman uit Egmond a/d Hoef. C. A. M. van der Lecq-Hopman, E. C. M. Pronk uit Egmond aan Zee. P. J. Swart uit Egmond-Binnen. Zij werden opgeleid aan de Mid denstandsavondschool in Heiloo. GESLAAGDEN NOTULEREN Op het examen dat 16 juni werd afgeno men door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid er kende diploma notuleren de dames E. Bronkhorst (Alkmaar), Th. Brouwer Allerlei saterspelen zijn er te bele- (Schoorl), G. Groenland (Heiloo), G. ven tijdens de eerste vrijdag van de Hoen, R. Hopman (Alkmaar), C. Hou- zomerspelen 1988 tenbos (Castricum), S. Kalf- Kockelkoren (Alkmaar), A. Koedijk- hiervoor een toegangsbewijs gekocht Mokry, C. Kuys (Heiloo), V. Mooij- worden. Versluis (Castricum), M. Nagel-Meijs, De laatste activiteit, op vrijdag 26 au- M. Nuyts-Ihns (Alkmaar) en L. Zijp gustus, is de inmiddels traditionele play- (Heiloo). Zij werden opgeleid door In- bakshow in het Bruno-gebouw aan de stituut Dompvloet te Heiloo. Pastoor van Muijenweg. De aanvang is 19.00 uur en de toegang is gratis. De avond wordt gepresenteerd door een goochelaar. Wie als artiest wil meedoen moet dit van te voren wel opgeven. Voor alle activiteiten kunnen de kinde ren zich opgeven via het inschrijfformu lier in het programmaboekje. Dit is op alle scholen uitgedeeld. Inleveren kan bij het gemeentehuis (afdeling sociale zaken) en bij de Hobbyfarm (vrijdag 22 laten zien. De aanvang is 13.00 uur en juli tussen 15.30-17.00 uur). Wanneer je de eigen bijdrage is 2,50. je opgeeft moeten direct de kosten voor In de laatste week van zomerspelen zijn deelname betaald worden, er twee activiteiten, maar dan wel twee Via dit artikel roepen de organisatoren zeer bijzondere. Wat dacht je bijvoor- ook mensen op die tijdens enkele activi- beeld van dinsdag 23 augustus, wanneer teiten willen optreden als begeleid(st)er. er allerlei activiteiten rondom het circus Ook voor hen is er in het programma- gepland zijn! Circus Hollyday brengt boekje een opgaveformulier. Voor in die dag een bezoek aan Heiloo en is be- formatie kan men terecht bij de heer reid gevonden mee te werken aan de zo- Haanstra (tel. 313131, tijdens kantoor- merspelen. De dieren bekijken, de repe- uren) of bij de heer Schoon (tel. tities van de artiesten zien, noem maar 334635). Wellicht ten overvloede, maar op. De aanvang is 13.00 uur op het ter- het succes van de zomerspelen (vorig rein aan de Omloop (noorderneg). jaar zo'n 100 deelnemertjes per activi- Kosten: voor de activiteiten gratis, maar teit) valt of staat bij voldoende als men naar het circus wil, dan moet vrijwilligers! ONTMOETING OP DE DUIF Zoals elk jaar werd ook nu op basis school De Duif aan het eind van het cur susjaar een ontmoetingsavond georga niseerd voor leerlingen, ouders, broer tjes, zusjes, vriendjes enz. Afgelopen donderdag was het zover: er stond een foto-puzzeltocht op het programma. Aan de hand van foto's die gemaakt werden in Mariënstein en Baetenburg, moest een puzzel worden opgelost. Ie dereen ging op pad met een drop in de mond en de zon in het gezicht. Al wan delend en puzzelend kwam je elkaar tegen. Teruggekomen op school was er voor de deelnemers limonade en koffie. In de aula van de school was ook de jaarlijkse tentoonstelling ingericht van door de leerlingen gemaakte werkstukken tij dens de teken- en handvaardigheidsles- sen. Al met al een avond om met veel pleizer op terug te kijken. SUCCESVOL CONCERT VAN HET NOORD-HOLLANDS JEUGDORKEST Zondagmiddag concerteerde het Noord-Hollands Jeugdorkest in de MoederGodskerk. Het orkest onder lei ding van Bram Hijmans bestaat uit on geveer 90 jongens tussen de 13 en 23 jaar, waaronder een aantal plaatsgeno ten. Gezien deze samenstelling mogen wij gerust spreken van een bijzonder succesvol concert! Het orkest heeft een volledige symfoni sche bezetting en dit was merkbaar in het programma bestaande uit een drie tal werken. Wij vinden het bijzonder knap wat Hij mans met dit jeugdige or kest weet te bereiken! Een oud-lid van het N.H.J.O.-orkest thans verbonden als solo fluitist bij het Nederlands Philhermonisch orkest, Le on Berendse was solist in het fluitcon cert van Friedrich Schwindl. Wat klonk dat mooi in de zo geschikte ruimte van de Moedergodskerk. Opvallend was het goede samenspel tussen solist en orkest. Het orkest blijkt over een groot aantal opmerkelijk goede blazers, harpisten (niet minder dan acht) en slagwerkers te beschikken. Dit kwam uitstekend tot uiting in Second Suite van de componist Gustav Holst. Het klonk indrukwekkend. Sluitstuk van dit zo bij uitstek gelaagd concert was de symfonie no. 5 in Bes van Aleksander Glazounow. Een weinig uitgevoerd werk en toch bijzonder aan trekkelijk, zeker zoals de jeugdige musi ci het uitvoerden. Zij gaven zich in de Finale waarin het uiterste van de spelen werd geeist, wat zij dan ook gaven! Het succes voor orkest en dirigent was zo groot dat Hijmans verschillende ma len teruggeroepen werd om een staand applaus in ontvangst te nemen. Er was een goede opkomst voor dit gebeuren, ook al hadden er meer liefhebbers van goede muziek moeten zijn. Zeker van de zijde van de jongeren uit onze gemeente die plaatselijk in een orkest of op de muziekschool musiceren! Op deze foto zijn alle prijswinnaars te zien van de vakantiekleur- Openbare Bibliotheek In de muziekafdeling van de bibliotheek is tot 27 juli een tentoonstelling over het Festival Noord-Holland. In verband met de vakantie is de biblio theek van 25 juli t/m 3 september geslo ten op woensdagmiddag en zaterdag morgen. Op dinsdag, donderdag en vrijdag is de bibliotheek op de bekende uren open. Informatie over de ope ningstijden: 337845. Expositie Hans ten Broeke Beeldend kunstenaar Hans ten Broeke exposeert tot 30 augustus bij Stouten- beek Wooncentrum in Beverwijk. Men kan er tijdens de openingsuren terecht voor het bekijken van werkstukken van verschillende materialen en technieken. Grafies Atelier Alkmaar Tot en met 5 augustus is in het Grafies Atelier Alkmaar (Doelenstraat 23) van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00-18.00 uur werk te zien van Jean Cecil en Ruth Moser, leden van de Bath Artist Printmakers. Theatercafé Zaterdag 23 juli Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare Showband TKH, Werkendels- laan 66. Huis-aan-huis actie plan Zuid. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op ver zoek: 331783. Ook lompen. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. OP*u\M\NG Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Voor de in het najaar te houden rom melmarkt van de muziekverenigingen Trompetterkorps Heiloo, Drumband Nijenburg en Harmonie Caecilia wor den vanaf heden spullen ingezameld. Bel 331713 of 331783 en de spullen wor den de eerstvolgende zaterdag bij u opgehaald. Het fraai ogende vernieuwde interieur van Hanraads aan de Stationsweg. De schoenenzaak van Hanraads, aan de Stationsweg, is totaal vernieuwd. Her man Jacobs, die gespecialiseerd is in het ontwerpen van schoenenzaken, heeft er iets heel moois van gemaakt. Het spreekt vanzelf dat het interieur, licht is geworden, veel roomwit met een klein beetje bordeaux en roze. Stellingen rondom in de winkel, zodat u goed kunt zien wat Hanraads allemaal te bieden heeft. Halogeen verlichting, die het daglicht goed benadert zorgt er- De vertrouwde merken als Sioux, Pedro en Renate blijven natuurlijk in de col lectie. Nieuw bij de kinderschoenen is het merk Ricosta, een soort berg- schoentje in leuke kleuren met een half jaar garantie op de zool. De schoenenmode wordt voor de ko mende winter weer een beetje chiquer. De lange rok komt terug en daar staat een elegante laars erg mooi bij. U vindt het allemaal fraai uitgestald in de ver nieuwde zaak van Hanraads. Zolang de Vrijdag 22 juli: cabaretier Job Schuring B MMHHL*». «v wedstrijd, die door de winkeliers van de Kennemerstraatweg werd uitge- yerzorgt een optreden onder de naam voor dat u, om de kleur goed te bekij- voorraad strekt krijgt elke klant een schreven. De prijswinnaars in de categorie van 0 tot 5 jaar zijn1 Mark 'Ik heb alleen nog geen titeI' in hel ken' niet steeds naar buiten hoeft te lo- leuk schoenpoets etuie, handig om mee 1 heatercafé, Verdronkenoord 12 te L mém Alkmaar, aanvang 22.00 uur, entree gratis. De voorzitter van het parochiebestuur, W. van Dijk, overhandigt pastor C. Harte op symbolische wijze de opbrengst van alle giften en de fancy- fair ten bate van de actie Polio de wereld uit'. Tenhage (grote speel tent), 2. Kat ja Andeweg (kleine speel tent), 3. Bas Jansen (kleine speeltent). In de categorie van 5 tot 10 jaar werden de prij zen als volgt verdeeld: 1. Leon ie Hoeben (rubberboot), 2. Bobbie de Wit (werphengels-set), 3. Annelies Jonker (badminton-set). Het is alweer enige weken geleden dat het 25-jarig priesterjubileum van pastor C. Harte werd gevierd. Een feest dat op 8 juni begon met een Eucharistieviering voor de zieken met aansluitend een ge zamenlijk ontbijt, 's Avonds een feest voor de familie en genodigden, waar o.a. op aparte wijze de diverse karakte reigenschappen van de pastor ten tonele werden gevoerd. Vervolgens, in het weekend van 11 en 12 juni, zeer druk bezochte Eucharistievie ringen verzorgd door de koren MoGo- JoKo en Schaekelsingers, dames- en herenkoren en de kinderkoren in aan wezigheid van ouders, verdere familie, genodigden van andere kerken en ge meentebestuur. Na afloop van de vie ring op zaterdagavond grepen velen de gelegenheid aan om pastor Harte per soonlijk te feliciteren. Als afsluiting van het feest een fancy- fair op het plein voor de Willibrordus- kerk. Groepen uit de parochie hadden hier hun eigen stand opgebouwd. Velen kwamen daar even kijken en gingen ver volgens niet meer vóór het einde weg. In een gezellige sfeer van muziek, drukte en zon ontmoette men elkaar en kon, tussen het eten van poffertjes, sjoelen en andere spelen door, de jubilaris de hand drukken. De opbrengst van de fancy-fair en al de andere persoonlijke giften had pastor Harte bestemd voor de actie .Polio de Wereld uit'. Groot was de verrassing over het uiteindelijke bedrag: 25.000,00. Vele kinderen in Indonesië kunnen hierdoor geholpen worden. Te rugkijkend naar de viering van dit feest kan alleen maar gezegd worden: Het was grandioos en het zal voor velen nog lang een plezierige herinnering blijven. Na een Frans en Trioier weekend krij gen we nu een country en western wee kend. Westernhuisjes, saloon en store, jailhouse, Bank en Barbier ja zelfs een Sheriff-office staan op de pleinen om de juiste sfeer te krijgen. Donderdag en vrijdag staat er een rodeo stier en is er een kop van jut van. 12.00-17.00 uur en u kunt gratis uw krachten beproeven. In de stands ziet men leerbewerking, koperwerk beslaan en natuurlijk popcorn. De Heiloose squaredansgroep Liberty Lines zal de monstraties geven. GESLAAGD Dorien Kotterman, voorheen woonach tig in Heiloo, is in juni geslaagd voor haar doctoraal examen aan de landbou wuniversiteit te Wageningen. De hoofd richtingen van haar studie waren tuin bouw en voorlichting. pen. Door het wegbreken van de open haard is er veel meer ruimte gekomen. Het lichte interieur en de spiegels geven het geheel een modern aanzien zonder aan intinuteit te hebben ingeboet. Mevrouw Hanraads vertelt: ,,Er zijn veel mensen, die zeggen heeft u nu al weer verbouwd, maar de vorige veran dering was al weer 8 jaar geleden en je moet toch met je tijd meegaan". Collectie Het zal veel klanten plezier doen dat Hanraads het merk Peter Kaiser weer terug krijgt. Nieuw is ook de chique comfortschoen van het merk Dorndorf. GESLAAGDEN TEKSTVERWERKEN Op het examen dat 15 juni werd afgeno men door de Associatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid er kende diploma de dames M. Weijers- Baltus (Egmond aan Zee), E. Mossel- Oosterwijk, C. Werdmuller, en M. Wigman (Heiloo). Zij werden opgeleid door Instituut Domovloet te Heiion op vakantie te nemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1