Kopers premiewoningen in Heiloo op cursus Trias-dames kampioen in alléén maar uitwedstrijden Drukkerij Uitkijkpost deelt kadootjes uit BSC Heiloo 2 kampioen Boetiek Little Lady voor kleine en grote meisjes Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175; na 18.00 uur 334531-334035 Ook bezorgen wij de modelboeken bij u thuis, zodat u op uw gemak uw keuze kunt bepalen. Belt u gerust even! Wanneer u nu geboortekaartjes bij ons bestelt, ontvangt u van ons een fraai felicitatiepakket.* Dit bevat o.a. merkprodukten, aanbiedingen en kadootjes van bekende fabrikanten, waarmee u uw voordeel kunt doen. Bovendien krijgt u, zodra u bij ons geboorte kaartjes komt uitzoeken, een namenboekje, waarin de meest voorkomende voornamen in Nederland zijn opgenomen. Kom eens langs en informeer naar de ruime sortering kaarten, o.a. van Mercard, Intercard en Kennemer Kaarten,en de gevarieerde druk- mogelijkheden bij UITKIJKPOST - 20 JULI 1988 Ongeveer drie keer per jaar worden er danscursussen georganiseerd. Op deze avonden komt een gespecialiseerd dansleid(st)er naar Heiloo. Een bepaald land staat dan centraal bijv. Amerika of Bulgarije. Omdat het heel gezellig is om met veel mensen te dansen organiseert Pridini drie keer per seizoen een zg. In stuif. Alle groepen dansen dan samen. Deze avond staan open voor iedereen. Pridini heeft een demonstratiegroep welke optredens verzorgt in theaters, verzorgingstehuizen en op feesten en partijen. Vaak samen met de zang groep, die folkloristische liedjes ten ge hore brengt. Het nieuwe seizoen start op woensdag avond 7 september om 19.30 uur in de aula van de basisschool de Nieuwe Hoe ve in Boekenstein. Men is van harte wel kom voor een gratis proefles. Voor meer informatie: Vera Verzijlenberg, 02205-2827 (algemene informatie), Nel Coolegen, 072-335427 (demonstratie- en zanggroep). de twaalf beste verenigingen van Neder land, waarvan het merendeel uit de ste den Amsterdam, Den Haag en Rotter dam afkomstig is. Aanwas Niet alleen het prestatieniveau van Trias zit in de lift, ook het ledental groeit gestaag. Natuurlijk wordt dit beinvloed door wereldkampioenschappen en Olympische Spelen. Maar al met al komt de grens van 600 leden in zicht. Vooral de jeugd vindt z'n weg naar de Heilooër atletiekvereniging. Spelender wijs worden de kinderen wegwijs ge maakt in de sport en in de loop der ja ren wordt er pas gespecialiseerd. Met zoveel leden en een damesploeg op het hoogste landelijke niveau is de ac commodatie van Trias een steeds urgen ter wordende zaak. De oude gravel baan, 20 jaar geleden bij de aanleg hoog aangeschreven, voldoet allang niet meer aan de KNAU-criteria, zodat er nauwe lijks grote wedstrijden in Heiloo gehou den worden. De oplossing van het probleem is de aanleg van een kunststofbaan, maar voor een dergelijke investering heeft de vereniging onvoldoende middelen. In samenspraak met de gemeente zal toch op korte termijn een oplossing gevon den moeten worden: Marjan Acker- mans verziet anders het verlies van le den aan verenigingen die wel over een moderne baan beschikken, waardoor het hoofdklasseschap van de dames wel eens van korte duur zou kunnen zijn. En dat wenst natuurlijk niemand de bloeiende vereniging uit Heiloo toe. Ge lukkig zijn er weer wat positieve gelui den hoorbaar en wordt er zelfs over 1990 gesproken als het jaar waarin de De bijna voltallige damesploeg van Trias met op de middelste rij in het midden Marjan Ackermans. nieuwe baan er zou kunnen zijn. Het is vooralsnog echter een kwestie van afwachten. Olympische Spelen Hiervoor al werden even de Olympische Spelen genoemd. Zoals bekend worden die dit jaar in het Zuidkoreaanse Seoul gehouden. Marjan Ackermans, zelf in 1968 deelneemster aan de Spelen in Mexico, zal de editie van 1988 van nabij meemaken. Zij gaat samen met Eef Ka merbeek naar Zuid-Korea als bege leidster van een een groep jongeren, die op kosten van het NOC mogen 'ruiken' aan het grootste sportevenement ter wereld. Het gaat om 16 talentvolle sporters uit allerlei takken van sport, die met jonge ren uit nog zo'n 20 landen in Korea zul len verblijven. Behalve het meemaken van de openings- en sluitingsceremonie en natuurlijk een aantal wedstrijden, is er voor hen een cultureel programma en wordt er een trainingsprogramma op gesteld; het gaat immers om de sport. Het is aan de twee begeleidsters om de nodige faciliteiten te regelen. Voor sportlieden is deelname aan de Olympische Spelen vaak het hoogst haalbare. „Je droomt ervan als jonge atleet", herinnert Marjan Ackermans zich. „Het is iets speciaals, ook de fol klore er omheen. Voor mij was het een feest om dat mee te maken". Maar naast het sporten op het hoogste niveau, met alle wetenschappelijke in vloeden van tegenwoordig, houdt de Trias-trainster de overtuiging vast dat plezier in sport het voornaamste is: „Zonder plezier kom je er niet. Je moet er veel voor doen, ook dingen die je niet wilt. Als je plezier hebt, dan lukt het je wellicht wel". De dames van 'Little Lady' in hun winkeltje aan de Kennemerstraatweg. In het winkeltje aan de Kennemerstraat weg 215 (naast La Strada), gaat donder dag 21 juli, een zaak van start voor kin derkleding. Atelier Clara, dat al sinds 1982 kleding aan huis maakt, speciaal dames kleding op maat, gaat zich nu toeleggen op de kinderkleding. Clara Reimert zegt hierover: „Meisjeskleding maken is mijn grootste hobby en daar wil ik me nu op gaan specialiseren". Zij werk veel met de mooie stoffen van Vera Boley een honderd procent katoen die uitermate geschikt is voor kinderkle ding. Verder verkoopt zij wat fournitu ren en heeft zij een leuke voorraad kant in huis. Het toeval wilde dat toen zij met dit al les bezig was zij Truus v. Osch ontmoet te, een verkoopster-coupeuse bij een zaak in Alkmaar, speciaal voor grote maten. Daar deze zaak werd opgeheven besloten Clara en Truus samen te gaan werken. Truus runt het winkeltje van dinsdag t/m vrijdagochtend van 9.30-12.30 uur en Clara van 13.30-16.30 uur. Intussen had ook Gerda v.d. Vliet, die goed breit zich bij het groepje aan gesloten en zij zal er zaterdag te vinden zijn. Op vrijdagavond is „Little Lady" niet open. Er kan ook kleding op bestel ling worden gemaakt, zowel voor de kinderkleding, de dameskleding en het breien van truien. Hier gaan dus drie vrouwen aan het werk, die elk hun vak uitstekend verstaan en daar ook al jaren ervaring in hebben. In het winkeltje „Little Lady" is nu ook een expositie te zien van schilderijen van Heieen v.d. Lem, het is de bedoeling dat hobbyisten hier de gelegenheid krijgen hun werk te exposeren. Reeds in het begin van het seizoen tekende zich het feit af dat het tweede softbalteam van BSC Heiloo hoge ogen zou gooien in de competitie. Af gelopen week werd dit waarheid. Met een 14-0 overwinning op Beagles werd het kampioenschap binnengehaald, waarmee promotie naar de hoogste afdeling in het rayon Noord-Holland werd bewerkstelligd. Wie overweegt in Heiloo een premiewo ning te kopen, kan bij de Vereniging Ei gen Huis terecht voor een gedegen bege leiding. Vooruitlopend op de verkoop van deze woningen begint de vereniging in samenwerking met het gemeente bestuur op 19, 22 en 26 september een serie cursusavonden, waar men infor matie kan krijgen over alle zaken die met het kopen van een huis te maken hebben. De cursus wordt in Heiloo gehouden. Het is de Vereniging Eigen Huis al jaren een doorn in het oog dat kopers van premiewoningen uitsluitend op verkoop gerichte informatie krijgen. Het risico is groot dat ze zich daarmee in een onge wis avontuur storten. Ze kopen een huis dat alleen nog maar op tekening bestaat, moeten het vaak uitsluitend doen met de informatie van de verko per, krijgen doorgaans eenzijdigr infor matie van de hypotheekbemiddelaar, krijgen te maken met eisen en voor schriften van de overheid, gemeente, enzov. Tussen een elftal .profs' loopt de koper als amateur rond. Hij mag echter wèl alles betalen. En dat terwijl hij in de regel niet kan controleren of de te beta len bedragen juist zijn. Uit de praktijk is de Vereniging Eigen Huis gebleken dat kopers hun handte kening onder het koopcontract moeten zetten vóór ze de tijd hebben om alle ge volgen ervan te kunnen overzien., Goed geiïnformeerd zijn en weten waaraan je begint zijn absolute voorwaarden om als meer gelijkwaardige partner tegen wicht te bieden aan de partijen wier vak het is huizen te bouwen, hypotheken te verkopen en dergelijke. Daarom heeft de vereniging bij de overheid een plan ingediend om kopers van huizen profes sioneel te gaan begeleiden. Het Ministe rie van Volkshuisvesting heeft daartoe subsidie gegeven. En ook het gemeente bestuur van Heiloo draagt bij in de kosten. Cursus Gedurende een drietal avonden worden aspirante-kopers geïnformeerd over alle facetten die met het kopen van een pre miewoning te maken hebben, nadat eerst de vraag aan de orde komt wat voordeliger is: kopen of huren. Boven dien wordt uitgebreide schriftelijke in formatie uitgereikt, waarin niet alleen de gegevens zitten dit tijdens de avon den worden besproken, maar ook veel rekenvoorbeelden. Op basis van deze informatie kan men op goede gronden bepalen of de koop van een premiewo ning binnen de mogelijkheden ligt. Op de eerste avond worden de voor- en nadelen van zowel een huur- als een koopwoning objectief behandeld. De ri sico's van de aankoop van een eigen huis worden reëel op een rij gezet. Aan de hand van rekenvoorbeelden worden de woonlasten van een premiewoning vergeleken met die van een huurwoning. Na afloop van de eerste avond kan ieder voor zich de vraag beantwoorden: ,Kan ik beter (blijven) huren of kopen?' Een huis kopen Wie daarna een eigen premiehuis wel aantrekkelijk vindt, krijgt in het vervolg van de cursus meer informatie over de financiële en de juridische kanten van zo'n bezit. Er wordt ingegaan op de subsidies, de hypotheekmogelijkheden, de belastingaftrek, de gemeentegaran tie, de kosten van onderhoud en allerlei andere kostenposten waarmee men te maken kan krijgen. Bovendien kan men aan de hand van de schriftelijke infor matie zelf uitrekenen welk bedrag men met zijn inkomen kan 'verwonen'. Daar blijkt dan ook uit of een premiehuis binnen de financiële mogelijkheden ligt. De juridische informatie op de derde avond behelst zaken als het koopcon tract, de garantie, problemen die zich met de aannemer kunnen doordoen en dergelijke. De Vereniging Eigen Huis organiseert de cursus voor ieder die in principe inte resse heeft in een nieuwbouw- koopwoning in Heiloo. Wie zich aan meldt, betaalt voor de hele cursus het geringe bedrag van 10,00. In dit cur susgeld is ook de schriftelijke begelei ding begrepen. Omdat de subsidie van het Ministerie vrij bescheiden is, kan slechts een be perkt aantal cursisten worden inge schreven. Wie interesse heeft, kan zich vóór 9 september schriftelijk melden bij het gemeentehuis, bureau Welzijn, Raadhuisweg 4, Heiloo. Daarbij graag opgeven of men alleen of met z'n tweeën komt. Na aanmelding krijgt men het programma en de uitnodiging zo spoedig mogelijk toegezonden. KOM VOLKSDANSEN BIJ PRIDINI Aan het eind van een seizoen is iedereen aan rust en ontspanning toe en velen gaan op vakantie. Op vakantie gaan is natuurlijk de beste manier om uit te rusten. Maar ontspanning is het hele jaar door belangrijk, en volksdansen is daar een goed voorbeeld van. In Heiloo houdt Pridini zich hiermee bezig. De volksdansvereniging Pridini in Heiloo is opgericht in 1976. Met als doel: Volks dansen voor je plezier. Op woensdagavond dansen de begin ners en de gevorderden onder leiding van een deskundig dansleidster. Op de ze avonden worden internationale en natuurlijk ook nationale dansen aange leerd. Vaak wordt er verteld waar de oorsprong van de dans ligt, bij welke gelegenheden deze gedanst wordt en wat de betekenis is. Zo zijn er vrolijke, inge togen, snelle langzame, ingewikkelde en makkelijke dansen. Voor volksdansen is geen dure uit rusting nodig, alleen een paar makkelij ke (dans)schoenen. Een voordeel van volksdansen is dat het door iedereen ge daan kan worden, jong en oud, mannen en vrouwen. Jacqueline Olbers. Freya Muller. L»e damesploeg van atletiekvereniging Trias slaagde er vorige week in Vught in om promotie te bewerkstelligen naar de Nederlandse hoofdklasse. Een opmer kelijke prestatie van de Heilooër ploeg, die geen enkele maal voor eigen pu bliek, op de eigen baan in actie kwam tijdens de competitie. Immers, voor de junioren- en seniorenwedstrijden wor den kunststofbanen voorgeschreven door de atletiek-unie (KNAU) en daaro ver kan Trias (nog steeds) niet beschik ken. In gesprek met de trainster, Mat jan Ackermans, bleek nog maar eens de wenselijkheid van een nieuwe atletiek baan in Heiloo. De damesploeg van Trias is een hoofd zakelijk jonge' ploeg, volledig steunend op uit de vereniging zelf voortgekomen talenten. Een topper is natuurlijk Nelle ke Koppelaar, zij vetdedigde als enige de Trias-kleuren tijdens de onlangs ge houden Nederlandse kampioenschap pen. Haar stijgende prestaties stimule ren natuurlijk ook de andere meisjes in de ploeg, aldus Marjan Ackermans. De trainster vindt het voor de breedte van de vereniging erg belangrijk dat haar ploeg zo goed heeft gepresteerd. Al eerder werd de hoofdklasse bereikt, maar dat gebeurde niet met een eerste, maar met een op promotie recht geven de tweede plaats in de eerste klasse. Tri as behoort, wat de dames betreft, nu tot iby welkom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 5