Evenementen tijdens de Akersloter Kermis Kermis in Akersloot DRESCHER DE utekom' ZOON Schoenmakerij Th. MENS 17T\j REISBURO/^aRKE „MARGARETHA" F. BEUKEVELD TANSIE kinderkledin (Tb en tuinaanleg Voor ai uw Graafwerkzaamheden met minikraan in uw tuin, frezen, drainage, bron- en of pomp. Egmond - 02206-2555 Adverteren op deze pagina? Bel 072-330175 FA. P. HOETJES Libris. Uw Complete Boekhandel. Onderhoudsbedrijf Ed Bruin 313131 Gemeente-secretarie 333333 Brandweer 333144 Politie 331606 Dierenarts 331070-330200 Apotheken 123456 Ambulance 333100-330400-330066-330077- 333080-330530-337883 Huisartsen 331579 R.K. Uitvaartverzorging 335112 Begr. "De Laatste Eer' Drukkerij Rijkeprint Drukkerij J Uitkijkpost b.v.^ Voor al uw vakantie- en zakenreizen: tel: 332114 Mm Limmenaren beklimmen de Pyreneeën Natuurzuiver Schots Rund Lamsvlees SCÖTCHN BEEF Slagerij Klaas Meegdes Voor REPARATIES aan: Alle merken Wasautomaten Ook 's zaterdags Afwasmachines Zeer redelijke Droogtrommels prijzen R. KAMPSTRA Pr. Beatrixstraat 11. Egm. a Zee. tel. 02206-1014 WIJFFELS - Electronica-Service KAPSALON Behandeling volgens afspraak. Telefoon (02205) 1951. Nauwelaantje 1A, Limmen. ^xVdkp% MAAKT uw schoenen naar wens Centrale Verwarming warmwater, onderhouds abonnementen voor gasinstallaties, Stationsplein 3, tel. 331875. Holleweg 60 Voor al uw onder- 1851 KJ Heiloo Tel. 072-332830 houd en reparatie werkzaamheden aan en in uw woning. verkoop van de volgende merken: MY LITTLE PONY - MEA INIMINIMANIMOO - TICO Raadhuisweg 14 (in sporthuis Helling) 1851 JA Heiloo. AUTOSCHADEBEDRIJF autoplaat- en spuitinrichting, taxatie- en regeling schade's. Holleweg 80, Heiloo, tel. 072-330935. Focwa - Aire - specialist. UITKIJKPOST 3 AUGUSTUS 1988 Het Trio Manke Nelis, één van de topattracties in De vriendschap tijdens de Akersloter kermis. AKERSLOOT - De Akersloter kermis is weer in aantocht en zoals gewoonlijk staat café De Vriendschap weer centraal in het hele kermisgebeuren. Zaterdag 6 augustus start men met de fantastische formatie Canyon uit Volendam, een formatie die binnen het kermisgebeuren in Noord-Holland een steeds grotere plaats aan het innemen is. En terecht, want niemand anders is in staat om de bekende Volendammer Palingsound sa men te voegen met de kermissfeer. Spe ciale gast deze avond de zingende vrachtwagenbestuurder Henk Wijngaard! Zondag 7 augustus staat helemaal in het teken van Shoreline, een kermisforma- tie waarbij geen nadere aankondiging hoeft te staan. Zij zullen het publiek weer op de bekende manier die hun zo eigen is vermaken. Maandag starten we met het eerste deuntje om elf uur, natuurlijk met Sho reline, met als speciale gast Arie Rib- bens, een man die in staat is om een zaal plat te spelen. Dat het Arie bevalt op de Akersloter kermis dat mag blijken uit het feit dat Arie een jaarlijkse terugke rende artiest is geworden. Uiteraard is de entree tijdens het eerste deuntje ge heel gratis! Dinsdag 9 augustus ook weer het be faamde eerste deuntje, met ditmaal nie mand minder dan Trio Manke Nelis! Het is eigenaar Henk Levering gelukt om als enige dancing Manke Nelis tij dens de kermis op de planken te krijgen, niet voor een half uurtje, maar liefst drie volle uren zal dit beroemde trio Akersloot vermaken. En wie het reper toire van Manke Nelis kent, die weet dat dit een onvergetelijke middag zal wor den. De aanvang met Shoreline om elf uur, waarbij de entree ook weer geheel gratis is zal borg staan voor een grandi oze laatste kermisdag. Uiteraard zal Shoreline de avonden voor haar rekening nemen, maar met Canyon, Henk Wijngaard, Arie Rib- bens en Trio Manke Nelis heeft men in De Vriendschap een ijzersterk program ma in huis gehaald. P.V. GOUDEN WIEKEN LJMMEN - Het afgelopen weekend stonden er twee vluchten voor onze postduiven op het programma. Voor de oude duiven Bergerac. Overwinnaar werd A. Hageman. Dit was tevens de laatste vlucht voor de oude duiven. In de competitie werd W. Glas overwin naar, 2de J. Bakkum, 3e A. Hageman. De jonge duiven vlogen vanaf Moes- kroen. Overwinnaar werd J. Bakkum. De uislagen zijn: Bergerac, 97 duiven, 913 km. 1ste liefhebber: 1 A. Hageman 2. J. Bakkum 3. W. Glas 4. T. Thyen 5. J. Kool 6. S. Kos 7. Th. Schut 8. G. Pouw. Moescroen, 400 duiven, 228 km. Ie liefhebber J. Bakkum 2. T. Thyen 3. G. Pouw 4. N. de Graaf 5. P. de Graaf 6. J. Kool 7. Th. Schut 8. B. Nijman 9. J. Bakker 10. S. Kos 11. A. Hageman 12. B. Meulenman 13. J.C. Bakkum 14. H. AKERSLOOT Het jaarlijkse touw trekfestijn tussen getrainde en onge trainde dames- en herenploegen vindt plaats aan de Kerklaan op zaterdag 6 augustus. Zal Van Vliet er nu voorgoed met de wisselbeker van door gaan? De ploegen bestaan uit 5 personen 1 coach. Aan vang 13.30 uur. Waterfeesten Dit alles gebeurt tevens aan de Kerklaan op zondag 7 augustus aanvang 13.00 uur. Als eerste onderdeel staat polsstok- verspringen op het programma. Elk jaar gaan er weer veel polsstokspringers de uitdaging met de 10 m brede mid- densloot aan. Noordhollands kampioen Gerard Engel zal zijn titel bij de ervaren springers verdedigen. Vorig jaar wist hij met een zeer klein verschil Henk Kuhl uit Waarland te verslaan. Er is uiteraard een aparte klasse voor de kermisvierders uit Akersloot. Onder redelijke weersomstandigheden zullen daarna vader en zoon Sikkelerus een poging wagen om het schansspring- record met de motor te breken. Di is 3 jaar geleden gevestigd door motorcrack Mike Put uit Alkmaar. Overgewaaid uit Amerika is er dit jaar voor het eerst een wedstrijd modder- worstelen, waarvoor zeer veel deelne mers worden verwacht. Wie (vordt de kampioen van dit spektakel? Een onderdeel dat beslist niet meer weg te denken is uit het kermisprogramma, is de alom bekende en gevreesde prut- polderloop. De deelnemers zullen dwars door de modderige sloten een parcours van ca. 2 km afleggen. Alle modder- cracks zullen aan de start verschijnen. Ronald Kramer uit Oudkarspel is titel verdediger. Hij zal het moeten opnemen tegen o.a. Rob Scholten, winnaar van 1986 en Gerard Engel, winnaar van 1985. Een speciale prijs is er voor de snelste dame en heer uit Akersloot. De prijzen voor alle bovenstaande on derdelen van de waterfeesten worden uitgereikt door onze allercharmantste "moddermiss", die alle deelnemers op gepaste wijze een aandenken aan dit sportieve gebeuren zal overhandigen in Bar 't Voorom/Achterom. Paling, vangen Op veler verzoek wordt de waterbak weer geïnstalleerd en een ieder die denkt 'zo glad als een aal te zijn', kan zijn kans wagen bij dit welbekende su perspektakel op maandag 8 augustus. Aanvang 14.00 uur, bij Bar 't Voor- om/Achterom. Katknuppelen Deze oude volkssport vindt ook plaats op het terrein bij Bar 't Voorom/Ach- terom. Bij deze sport is het de bedoeling dat de deelnemers met knuppels de hou ten vaatjes stukgooien om zo de premies te halen voor de ringen van het vaatje en natuurlijk de 'kat' die in het vaatje zit. Verleden jaar zijn er diverse onbekende talenten naar voren gekomen, die deze keer, op dinsdag 9 augustus, natuurlijk ook weer van de partij zullen zijn. POLITIEBERICHTEN LIMMEN Op 27 juli vond er op de Westerweg te Limmen een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. De bestuurder van de per sonenauto schrok van een hem tege moet komende vrachtauto, remde en raakte in de slip. Hij botste vervolgens tegen de zijkant van de vrachtauto en kwam tegen een boom tot stilstand. Vermoedelijk was de snelheid van de bestuurder van de personenauto te hoog. Gelukkig was er alleen materiële schade. Op 29 juli vond er op de Dusseldorper- weg een aanrijding plaats tussen een fietser en de bestuurster van een perso nenauto. De bestuurster van de perso nenauto reed net uit een uitrit weg en wuifde nog naar kennissen, hierdoor zag zij de voor haar rijdende fietster niet en zij botste dan ook tegen de ach terzijde van de fiets. De fietster kwam ten val en liep lichte verwondingen op. Inbraak Zaterdagmiddag 30 juli werd er in een woning aan de Rijksweg te Limmen in gebroken. Men verschafte zich toegang door via een afdakje een openstaand slaapkamerraam binnen te klimmen. Hierna werd de gehele woning door zocht en waren sieraden de buit van de ongenode gast. Agressief gedrag De bestuurder van een grijze personen auto die in de verkeerde richting van een eenrichtingsverkeersstraat reed, vond •het nodig om een hem tegemoetkomen de bestuurder terug te sturen. Toen deze daaraan geen gevolg gaf, kwam het tot een handgemeen en werden er bedrei gingen geuit. Een onderzoek naar de identiteit van de agressieve bestuurder is gaande. Fietsendieven In de nacht van zaterdag 30 juli op zon dag 31 juli werden er twee inwoners uit Limmen aangehouden welke een fiets aan het vernielen waren. Bij onderzoek bleek de fiets niet van henzelf te zijn, maar deze was gestolen in Castricum. Een der 'heren' weigerde zijn naam op te geven en mocht de rest van de nacht op het politiebureau doorbrengen. Gevonden Een bruine Gazelle herenfiets. NIEUWE EXPOSITIE IN GALERIE WIMMENUM EGMOND AAN DEN HOEF - Vanaf aanstaande vrijdag is in Galerie Wim- menum aan de Herenweg 270 te Eg- mond aan den Hoef weer een nieuwe ex positie te zien. Exposanten zijn de schil der Peter Groot en de jonge beeld houwster Eliane Hodoroaba. Van vrij dag tot en met zondag, dagelijks van 13.00-17.00 uur, kan men hun werkstukken bekijken tussen 5 en 28 augustus. Handgraaf loof DUNKING LIMMEN SNAKT NAAR MEER JEUGD LIMMEN - Basketbalvereniging Dun king Limmen heeft in de aanloop van het seizoen 88/89 nog volop ruimte voor aspiranten meisjes (12/14 jaar) en jongens/meisjes mini's (tot 12 jaar). Dunking gaat het aankomende competi tiejaar (begin september) met twee teams op Rayonniveau spelen. Het eerste Herenteam komt wederom in de 2e klasse rayon uit. Meisjes Junioren gaan dit seizoen voor het eerst op inter- regionaalniveau spelen. Verder heeft Limmen nog twee herenteams en één damesteam, die aktief zijn in de compe titie van het Distrikt Haarlem. Bij de jeugd zijn er drie juniorenteams (één jongens- en twee meisjesteams). Verder is er een meisjes aspirantenteam, dat aan de competitie gaat deelnemen. Er zijn aanvragen van ouders die hun kind graag bij Dunking Limmen willen laten basketballen, helaas te weinig om een team(s) te vormen. We doen dus hierbij een oproep aan de ouders van deze jongste groep kinderen om na te gaan of er animo bestaat voor basketbal bij het gezellige Limmen. Voor infor matie kunt u bellen: Karin Koet, 02205-3212, of Marcel Hilferink, 02518-58464. De fietsploeg uit Limmen die de aanbinden. LIMMEN - Vandaag, woensdag 3 au gustus, zullen de volgende 11 leden van R.C. Chamoix de Montagne vertrekken strijd met de Pyreneeën-cols zal naar Zuid-Frankrijk richting Pyreneen: Pieter Admiraal, Hans en Jolanda Ap pelman, Cees Brantjes, Sjaak Denne- man, Kees Dirkson, Jan Groot, Kees Groot, Perry Levering, Hans Rijs en Ron v.d. Velden. De negen fietsers, volgwagenchauffeur en supportster c.q. cameravrouw zullen aldaar de tourmalettocht van ruim 1000 km gaan rijden. Deze Pyreneeëntocht, uitgezet door Agu-Sport, bevat 27 cols met in totaal 282 klimkilometers met 10 cols van de eerste categorie. De rit zal worden gereden in 8 etappes. Een aantal bekende cols zijn: Col d'Aubisque, Col du Pourtalet, Col d'Aspin, Col de Pey- resourde en natuurlijk het hoogtepunt: Col du Tourmalet. Na de alpen, die in 1986 tijdens de Agu Sport Mont Ventoux tocht werden be klommen, betekent deze Pyreneeënrit een nieuwe uitdaging voor de Limmer fietsfanaten. Ervaring met beklimmin gen van pakweg 25 km lang hebben de meeste van hen dus wel, maar dit neemt niet weg dat er evengoed flink getraind moest worden. Trainingsslages werden in de afgelopen maanden gehouden in Zuid-Limburg (Mergellandroute) en in de Belgische Ardennen (Ardennenbre- vet). Gemiddeld hebben de jongens zo'n 4000 km in de benen, wat genoeg moet zijn om de tocht tot een goed einde te brengen. Mede dankzij diverse sponsors kan deze tocht doorgang vinden: Holland Blu- men Markt (kleding), Wil Rotteveel (verzekeringen), Dirk v.d. Steen (auto), fa. Kroone Liefting (fietsonderdelen) en slagerij Willem Krom (financiële bij drage). De Limmers worden woensdag 17 augustus terug verwacht. RONDJEOM Adriaan Bontebal ALKMAAR - In het Theatercafé, Ver- dronkenoord 12 te Alkmaar, treedt vrij dag 5 augustus de Haagse dichter en schrijver Adriaan Bontebal op vanaf 22.00 uur. Entree gratis. Van Alphen-loop ONDERDIJK - Op zaterdag 6 augustus wordt in het Noordhollandse Onderdijk (nabij Wervershoof) de le Memorial Piet van Alphen-loop gehouden over 21 km. Van Alphen, wereldrecordhouder op de marathon bij de veteranen, over leed vorig jaar. Zijn laatste overwinning was in 1986 in Onderdijk. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bijJan van Vliet, tel. 02288-1491, Cees Lansbergen, tel. 072-620969 of Michel Lukkien, tel. 02153-13820. Popdagen in Schagen SCHAGEN - Vanaf morgen worden in Schagen voor de zesde maal de popda gen gehouden in nauwe samenwerking met Muziekburo Henk Geels. Donder dag is er allereerst van 16.00 tot 19.00 uur live radio met Veronica met diverse Nederlandse artiesten. Vrijdag spelen onder de noemer 'Binnenpop' regionale bands in diverse café's rond de Markt. Zaterdag 6 en zondag 7 augustus wordt het popevenement op de Markt pas goed ingezet. Vanaf 16.00 uur treden beide dagen vele formaties op op de twee beschikbare podia. Om een paar namen te noemen: op zaterdag zijn Sho reline, Annie Schilder Next One en Razor Blade te beluisteren, zondag tre den V.O.F. de Kunst, Between, Sesam en Headline. Museum van Egmond Tot en met 15 september is in het Mu seum van Egmond, Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee de expositie 'Hoog in 't zeil' te zien. De Egmondse bomschuit staat hierbij centraal. Openingstijden: zondag tot en met vrijdag 14.00-16.00 uur, in de maanden juni, juli en au gustus ook op woensdag van 19.00-21.00 uur. Voor inlichtin gen/groepsbezoek: 02206-3233 of 1678. Galerie De Kapberg Tot en met 28 augustus: overzichtsten toonstelling van Cor Heeck (tekenin gen, aquarellen en olieverf). Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef is van woensdag tot en met zon dag van 13.30-17.00 uur geopend. Tentoonstelling Slotkapel Tot en met 28 augustus: historische ten toonstelling, samengesteld door Jan Lu- te, in de Egmondse Slotkapel onder de titel 'Het slot op de hoef'. De ontwikke lingen worden chronologisch in beeld en woord gebracht. De expositie is dage lijks van 14.00-17.00 uur geopend. En tree 2,50; kinderen 1,50. Galerie Wimmenum Van vrijdag 5 tot en met zondag 28 au gustus is in Galerie Wimmenum, Heren weg 270 in Egmond aan den Hoef, werk te zien van Peter Groot (schilderijen) en Eliane Hodoroaba (beelden). De galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zon dag van 13.00-17.00 uur. j®- Dusseldorperweg 97 1906 AJ Limmen, tel. 02205-1873. voor reparatie en verkoop van TV - Video - Antenne Communicatie en Telefoonapparatuur. Geen voorrijkosten. 's Morgens bellen s.v.p.: 072-333500 Dompvloetlaan 19 1851 NM Heiloo Tel. 072-334193 Maandagmiddag en zaterdags gesloten. TIMMER-EN METSELWERKEN Stationsweg 31 - Tel. 332750 b.g.g. 332705 Nieuw- en Verbouw Onderhoud Reparaties HEERENWEG 193 HEILOO TEL. 332252 Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo "Winkelhof 't Loo" Tel. 072-3314 83 (tijdens kantooruren) contracten per kalenderjaar Nvoei Kennemerstraatweg 101 - Heiloo Telefoon 072 - 338229. Dompvloetlaan 17 1851 NM Heiloo Telefoon: 072 - 334922 b.g.g. 622751 Voor handels - verenigings en familie drukwerk. O.a. briefpapier, fakturen, enveloppen, adreskaartjes, clubbladen, geboorte en trouwkaarten enz. le. v t ook 's avondsI Voor uw advertentie betaalt u maximaal! 37,50 per maand: Eerste plaatsing f 25, - Tweede plaatsing f 12,50 Volgende plaatsingen zijn gratis. De advertentie wordt minimaal eenmaal per maand geplaatst. Voor inlichtingen en opgave: contracten per kalenderjaar Rechte Hondsbosschelaan 22 l Postbus 68 - 1850 AB Heiloo 'Tel.072-330175 b.g.g. 334531

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 6