Heiloo middenin route Ncrv's Kerkepad door Noord-Kennemerland EGMOND OP Z'N KOP Drukke start vakantiespelen A. J. VOS Poolse kinderen in Heiloo Ex-mariniers starten detective- en beveiligingsagency COBRA Geen Uitkijkpost ontvangen? tn Heiloo Jaarlijks VVV- viswedstrijd vrijdag 08.00 - 12.00 "uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. exclusief bij: 1e etage winkelhof 't loo 20-22 heiloo 53e JAARGANG NO. 32 - 10 AUGUSTUS 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur een andere kijk op jonge mode f f L HEILOO - Op de zaterdagen 20 en 27 augustus wordt de zevende route van dit seizoen van het populaire Ncrv- programma Kerkepad gehouden. Onder de noemer 'Noord-Holland; kerken te kust en te keur', worden zes kerken in de gemeenten Heemskerk, Castrieum, Heiloo, Egmond aan den Hoef en Ber gen opengesteld voor het publiek. Vanzelfsprekend zijn aan deze bezichti gingsmogelijkheden ook een televisie- en een radio-uitzending gekoppeld. Op dinsdag 16 augustus kan men vanuit Hilversum alvast de smaak van Kerke pad proeven. Om 16.20 en 18.20 uur is de uitzending te zien op Nederland 1, terwijl men 's ochtends tussen 11.00 en 12.00 uur via Radio 5 in het programma Studio 55 naar de bijzonderheden rond de route in onze regio kan luisteren. De route van Kerkepad start in Heems kerk. Daar staat een bezoek aan de Laü- renskerk op het programma. Van Heemskerk vervolgt de route naar Castrieum. De mooie NH-kerk aldaar is op 20 en 27 augustus opengesteld. In Heiloo zijn twee kerken in de route op genomen. Allereerst de rooms- katholieke kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het tweede gebouw dat in Hei loo bezocht kan worden is het alom be kende Witte Kerkje. In Egmond aan den Hoef is het de Slot kapel, die het bezoek zal ontvangen. Men kan daarnaast ook de fundamen ten van het vroegere slot in Egmond aan den Hoef bezichtigen. De laatste kerk in de route is de Ruïnekerk in Bergen. De Kerkepad-route kan men in wille keurige volgorde afleggen. Bij elke kerk krijgt u tekst en uitleg van gidsen, ter wijl er ook ansichtkaarten en informa tieboekjes tegen een geringe vergoeding te koop zijn. In Heiloo zijn diverse kaarten verkrijgbaar, zoals die met de bij dit artikel geplaatste afbeelding van het Witte Kerkje. De speciale Kerkepadgids 1988, waarin alle 9 routes van dit seizoen worden be schreven, is op de zaterdag 20 en 27 au gustus in de kerken verkrijgbaar voor 10,00. Ook in de boekhandel is de gids verkrijgbaar, maar daar kost deze 14,50. Volgende week zullen wij in de Uitkijk post uitgebreider ingaan op Kerkepad. Met foto's en tekst zullen wij de route volgen om u zo, net als met de radio- en televisie-uitzendingen het geval is, een voorproefje te geven. Wat Kerkepad be treft zullen we dan ook maar besluiten met: tot volgende week in de Uitkijkpost! De twee initiatiefnemers van Cobra overleggen op hun Alkmaarse kantoor. ALKMAAR/HEILOO - Als je lang bij de mariniers hebt gezeten is het niet een voudig weer in de burgermaatschappij terug te keren. Het harde en toch ook avontuurlijke leven dat je daar gehad hebt maakt je voor banen ongeschikt. Mike Koning (24) besloot daarom een eigen detective en beveiligings agency op te richten, bovendien had hij nog een aanvullende oplijding BBE (bijzondere bijstand eenheid) en een anti-terreur opleiding gevolgd. Een gesprek met commissaris Molenaar uit Alkmaar overtuigde Koning ervan dat het geen slecht plan was. Bovendien bleek uit een gehouden enquête dat er aan een buro als Cobra grote behoefte was. Koning zocht kontakt met Franklin Zie- linski waar hij mee bij de mariniers ge zeten had. Deze was bovendien nog fo tograaf en alpinist en een fotograaf is in dit beroep onontbeerlijk. Wat doet Cobra? Nadat de eerste enquête-formulieren de deur uit waren en de eerste advertenties geplaatst, stroomde het werk binnen en nog vier ex-mariniers kwamen bij Co bra in dienst. Hun werk bestaat uit ver- trouwensopdrachten in binnen en buitenland. Zo was er een firma die een man in dienst had voor werk in het buitenland, hij kreeg een royaal geldbedrag mee, maar op een gegeven moment was het geld wel op, maar de man bracht niet meer klanten aan. Toen Cobra werd in geschakeld kwam deze tot de ontdek king dat de man z'n geld aan heel ande re dingen uitgaf dan aan z'n werk. Co bra leverde het bewijs waar het geld aan opging. Zij hebben geen arrestatie mo gelijkheid. Aan de firma, wat te doen met de foto's en andere bewijzen. Een andere mogelijkheid is Cobra mensen in uw huis laten wonen, tijdens uw afwezigheid of enkele uren per et maal aanwezig laten zijn. In rela tiestoornissen bemiddeld Cobra ook, vaak gaat het hierin om financiële kwesties. Cobra heeft ook de beschikking over af luisterapparatuur, ze zijn altijd onbe wapend en dragen alleen een wapenstok. Mike Koning zegt: „We zijn soms net een stel acteurs. Wil je over een zaak in formatie krijgen dan moet je niet opval len en je in het gezelschap bewegen, zo, dat je niet opvalt. Dit vereist de nodige aanpassing, het spreekt vanzelf dat alles binnen de wet moet blijven". „Wat ons zo opvalt is dat er zoveel oplichtingszaken zijn, dat hadden wij niet verwacht", zegt Frank Zielinski. Cobra staat ook in dienst als body quard van een bekende Nederlandse ar tiest. Overal reizen ze met hem naar toe. Wie meer inlichtingen over Cobra wil hebben kan bellen met 072-110472. HEILOOER BIRDGE CLUB HEILOO - Uitslagen, donderdag 4 au gustus: Rood: 1. Ds. Evenbly-Jacobs 65.00 2. Fam. Fritzemeier 57.50 3. Hr. Bader-Koster 53.33 ds. Lohr-Plas 53.33. Blauw. 1. Hr. Brugman-Mevr. Matton 57.00 2. Ds. v.d. Molen-Staal 52.00 1. Mevr. Hoff-Hr. Tamminga 63.00 2. hr. Evers-Lohr 53.50. Gedurende de vakantieperiode spelen wij op donderdagavond in 't Oosthonk, Laan van Zeeman. Inschrijving op woensdagavond: tel. 330052. BEDRIJVEN VISWEDSTRIJD HEILOO - Op zondag 4 september wordt deze jaarlijkse viswedstrijd ge houden. Alle uitnodigingen zijn reeds verstuurd. Mochten er nieuwe bedrijven en verenigingen zijn, die nog geen be richt hebben gehad, die kunnen bij de wedstrijdcommissie inlichtingen hier over krijgen (tel. 334104). Enige belang rijke punten: u kunt zich opgeven per team (3 personen) tot uiterlijk 25 au gustus. Viswater: recreatie vijver. Openbare Bibliotheek In verband met de vakantie is de biblio theek van 25 juli t/m 3 september geslo ten op woensdagmiddag en zaterdag morgen. Op dinsdag, donderdag en vrijdag is de bibliotheek op de bekende uren open. Informatie over de ope ningstijden: 337845. Expositie Hans ten Broeke Beeldend kunstenaar Hans ten Broeke exposeert tot 30 augustus bij Stouten- beek Wooncentrum in Beverwijk. Men kan er tijdens de openingsuren terecht voor het bekijken van werkstukken van verschillende materialen en technieken. De Heilooër Witte Kerk: één van de zes kerkgebouwen, die op de zaterda gen 20 en 27 juli ter gelegenheid van Kerkepad zal worden opengesteld voor het publiek. EGMOND-BINNEN - In het program ma van het evenement 'Egmond op z'n kop' dat wordt gehouden op 19, 20 en 21 augustus te Egmond-Binnen zijn ook dit jaar weer een aantal sportieve onder delen opgenomen waaraan iedereen kan meedoen. Wielrennen: vrijdag 19 augustus start om 19.00 uur de kleine Rabo- wielerronde door en om de fraaie dorps kern van Egmond-binnen. Deze eerste ronde duurt 20 minuten plus 3 rondes. Aan deze kleine ronde kan praktisch door iedereen worden deelgenomen. Dit jaar worden er voor het eerst ook prij zen beschikbaar gesteld voor veteranen in deze kleine wielerronde. De grote Rabo-wielerronde voor de meer geoefende rijders begint om 19.45 uur. Verschillende bekende renners heb ben hun medewerking al toegezegd. De ze ronde duurt dit jaar 75 minuten plus 3 rondes. Deelname aan deze wielerron des staat in principe open voor iedereen behalve voor licentiehouders. Voor de grote wielerronde kan men zich nu reeds aanmelden. Voor de kleine wielerronde start de inschrijving om 18.15 uur in dorpshuis De Schulp waar ook de kleed- en doucheruimtes be schikbaar worden gesteld. Het dragen van een valhelmpje is verplicht in de 'grote ronde' en aan te raden in de 'klei ne ronde'. Verdere informatie kan men verkrijgen bij Leo Apeldoorn, tel. 02206-1324, of bij Jos Liefting, tel. 02206-4090. Eierengooien: het onderdeel eierengooi- en (met afgekeurde eideren) zal ook dit jaar weer plaatsvinden op zaterdagmor gen. Het is de bedoeling een ei over een zo groot mogelijke afstand te werpen waarna het weer heel moet worden op gevangen door de ploegmaat van de werper. Inschrijven hiervoor vanaf 10.00 uur nabij café 't Haasje Waterspelen voor de jeugd: tijdens de spuitvoetbalwedstrijden worden er ook weer waterspelen voor de jeugd gehou den op het voetbalterrein van St. Adelbert. Prestatie/trimloop: in samenwerking met de sportgroepen de Klok en Swaag sport wordt er op zondagmorgen 21 au gustus een prestatie/trimloop gehouden over twee afstanden. De 3,3 km start om 10.30 uur en de 9,1 km start om 11.00 uur. De inschrijving vindt plaats op 21 augustus in dorpshuis De Schulp vanaf 9.30 uur. Daar worden tevens de douche- en kleedruimtes beschikbaar gesteld. Informatie omtrent deze trim- loop/prestatieloop kunt u verkrijgen bij Leo Apeldoorn, tel. 02206-1324. Beddenrace: zondagmiddag zal vanaf 13.00 uur voor de vierde maal de Eg- mondse beddenrace worden gehouden. Toplopers welke uitkomen in verschil lende andere beddenrace zullen ook hier weer van de partij zijn. Informatie om trent dit onderdeel kunt u verkrijgen bij: Aad Admiraal, tel. 02206-5156, of bij Ab Boendermaker, tel. 02206-1873. Wankelfietsen voor de jeugd: op zon dagmiddag kan de jeugd t/m 14 jaar zich uitleven op 'wankelfietsen'. Per leeftijdsgroep worden er wedstrijden ge houden. De inschrijving voor dit onder deel vindt plaats op zondag 21 augustus vanaf 13.30 uur. Het programma Egmond op z'n kop 1988 staat weer bol van allerlei activitei ten. Behalve de bovengenoemde onder delen o.a. ook nog: Vrijdag 19 augustus: vrije zwarte markt met meer dan 150 kramen. Samson- vliegsensatie (helikopterrondvluchten), kleurendoolhof enz. HEILOO - Elke zomer organiseert de Heilooër VVV een viswedstrijd voor de vakantiegasten in de ge meente. Dit jaar wordt deze wedstrijd, die nadrukkelijk niet open staat voor leden van De Vroegte Wint, gehouden op don derdag 11 augustus (morgen). Plaats van handeling is de vijver in het recreatiepark nabij 't Baafje, al waar om 18.30 uur het startsein wordt gegeven, waarna de deelne mers in anderhalf uur zoveel moge lijk visjes aan de haak moeten slaan om aanspraak te maken op één van de ereprijzen. Lukt dat niet, dan is er toch voor iedere deelnemer een herinnering. De prijsuitreiking heeft plaats op Camping Klein Varnebroek. De VVV heeft voor de over-all win naar een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld. De plaatselijke vereni ging voor het vreemdelingenverkeer organiseert de viswedstrijd dit jaar voor de vijfde keer. Opgeven voor deelname aan deze wedstrijd kan door middel vpn een inschrijfformulier, dat bij diverse campings en bij het kantoor van de VVV verkrijgbaar is. Het kantoor op de hoek van de Heerenweg en de Stationsweg is dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur geopend. VAKANTIEREIS NAAR HET ZWARTE WOUD HEILOO Vakantiereizen Door en voor Ouderen te Heiloo organi seert een 8-daagse reis naar het Zwarte Woud (W.-Dld.), stand plaats Kenzingen, vertrek zaterdag 3 september. Er zijn nog enige ka mers beschikbaar: Alle kamers zijn twee-persoonskamers, met douche en toilet en zijn op de beneden verdieping. Wij maken excursies naar het Schwarzwald, naar Alt-Simons- wald, één van de mooiste dalen van het Schwarzwald, naar Feldberg/ Titisee, een schitterend natuurreser vaat en een trip naar Freiburg. Heeft u interesse, neem contact op met IJs van de Blom, Vredenoord 79, Heiloo, tel. 336455, en u krijgt alle inlichtingen. HEILOO - De organisatoren van de zomervakantiespelen in Heiloo zijn zeer tevreden over het verloop van de eerste activiteit. Dit was de crea tieve dag, welke afgelopen maandag in het Brunogebouw werd gehou den. Ondanks het warme weer kwa men zo'n 80 kinderen naar het ge bouw en ruim drie uur lang leefden ze zich onder deskundige leiding uit in allerlei technieken. Er was zelfs meer belangstelling, maar vanwege de beperkte ruimte en de hoeveel heid materiaal en gereedschap moesten kinderen die nog op de dag zelf zich aanmeldden worden afgewezen. Vandaag is ook de tweede activiteit alweer gehouden, een wandelpuz- zeltocht. Aanstaande vrijdag is het tijd voor de waterspelen, welke van 13.00 tot 16.30 uur in zwembad 't Baafje worden gehouden. Ook hier geldt weer dat alleen kinderèn, die zich via het inschrijfformulier heb ben opgegeven kunnen deelnemen. Hoewel het zeer fraai weer was von den 80 kinderen toch hun weg naar het Brunogebouw. Volgende week staan wederom drie activiteiten op het programma. Maandag, woensdag en vrijdag is telkens het Trias-terrein aan Het Maalwater de plaats waar de jeugd terecht kan. Maandag is er van 10.00 tot 15.00 uur een spelletjes dag, dinsdag van 13.00 tot 16.30 uur een atletiekdag en vrijdag wordt van 13.00 tot 16.30 uur sterrenslag voor de jeugd gehouden. Bel's donderdags: 072-430175 JvS .Joseph van Sctmgeii Selection BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Lieke Leonoor, dochter van R.N. van der Eng en C.C.A.M. Bolten. Makelaar Taxateur o.g. 2?potheVken°OP (H Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Afgelopen zondag arriveerde zo rond de klok van 12 uur een groep van 19 Poolse kinderen in Heiloo. Zij zullen bij gastgezinnen enige tijd in onze gemeente verblijven. De fotograaf van de Uitkijkpost was erbij toen zij de bus uitstapten bij de Moeder Godskerk, waar zij op de foto werden gezet om vervolgens met hun gastgezin mee te gaan: INGEZONDEN Vernielingen In de vorige Uitkijkpost somt u een lan ge rij vernielingen op, die in Heiloo plaats vonden. Er onder schrijft u: 'de kermis heeft naar verhouding weinig overlast geboden'. Ik vind dit een on juiste voorstelling van zaken, omdat veel van de vernielingen wel degelijk het gevolg zijn van de kermis-pret'. De kermis (helaas óók in Heiloo) ont aardt maar al te vaak in een veelvuldig cafébezoek, waar veel jongeren min of meer bezopen vandaan komen. Er is dan ook weinig fantasie voor nodig om te veronderstellen, dat bij de meeste ver nielingen overmatig drankgebruik in het spel was. Als de vervuiler betaalt, dan zou mis schien overwogen kunnen worden om een deel van de schade op de kroegba zen of mijnheer Heineken te verhalen. En is het voor de politie (hébben we ei genlijk nog straat-agenten?) nu echt niet mogelijk om óók de komende weekends na sluiting van de kroegen, extra in het centrum te surveilleren? Wellicht kan het dan nog eens gebeuren, dat op maandagmorgen de ruiten van de sta tionstelefooncel intakt zijn. In ieder geval maakt drank in Heiloo óók meer brokken dan me lief is! J.B. MEER BEWEGEN DOOR 55-PLUSSERS Sportinstuif: donderdag van 14.00 tot 16.30 uur in Sporthal Vennewa- ter, het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Aanvangsdatum 15 september. In lichtingen: mevrouw C. Timmer, tel. 333996. Voor informatie over alle (sportie ve) activiteiten kunt U zich ook wenden tot de Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294 te Hei loo, tel. 331297 of gewoon eens vrij blijvend gaan kijken tijdens één van de activiteiten. GESLAAGDEN MACHINESCHRIJVEN HEILOO - Op 5 juli door de Associatie SMK afgenomen examen slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machineschrijven de dames K. Belleman (Heiloo), I. Booij (Alkmaar), M. Bronkhorst (H.H. Waard), C.le Clercq, B. Dandermond (Alkmaar), M. Jaspers (Egmond-Binnen), C. Kuys (Akersloot), N. Levie (Heiloo), C. van der Plas (H.H. Waard), P. Roelofs, J. Seignette (Heiloo, I. Wijker (Egm. a/Zee), I. Zut (Schoorl), J. Zweers- Wessels (Heiloo en de heren A. Beentjes (Alkmaar), Th. Krijger (Egm. a.Zee) F. Ooms en M. Seijnen (Heiloo. Het prak tijkdiploma machineschrijven werd be haald door mevr. M. Schaap (Heiloo. Zij werden opgeleid door Instituut Dompv'oet te Heiloo. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt Zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen In verband met de zomervakantie wordt er tot en met zaterdag 20 augustus niet opgehaald voor de rommelmarkt van de muziekverenigingen Nijenburg, TKH en Caecilia. Zaterdag 13 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. BSC Heiloo, parkeerterrein sportcom plex Het Vennewater. Gehel dag, ook zondag. Halen op verzoek: 338011. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver- ,zoek: 332942. Bellen vrijdag voor 12.00 uur. Clemens Willibrordschool, container naast de Grasmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g 334531) Redactie-adressen: jjlH N*v/ Baatjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) 1 Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschi|nt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, ^^^kersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Xnurè

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1