w ABRAHAM zien, maar dan niet zonder BAMBIX <k E Hf A. J. VOS v l mmm&t flPPt 53e JAARGANG NO. 34 - 24 AUGUSTUS 1988 - NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN eeri andere kijk op jonge mode Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. 1e etage winkelhof 't loo 20-22 heiloo KERKEPAD TROK VEEL BEZOEKERS Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) x) Redactie-adressen: iHllHI Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, ^^Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoet. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Bouw nieuwe politieburo nadert einde Het Politieburo aan de Kennemerstraat- weg is zo goed als klaar. Medio oktober denkt men het gebouw te betrekken en zal het buro aan de v.d. Feen de Lille- weg ontruimd worden. We mochten vast een kijkje komen nemen en opper wachtmeester Epskamp gaf ons daarbij de nodige uitleg. In tegenstelling tot eer dere berichten is het buro nu wel vanaf de Kennemerstraatweg te bereiken, maar alleen vanaf de zuidkant (dus van uit Limmen), komt men van de andere kant, (Alkmaar) dan moet men omrij den via Dokterslaan), Maas Geestera- nusweg, Burenweg, 's avonds zal deze route verlicht zijn. Voor het buro zijn zes parkeerplaatsen gesitueerd. Het bu ro is bedoeld voor de regio Bergen- Langedijk en Heiloo en tevens meldka mer. Men kan „droog" het buro binnen komen door een royale overkapping bij de entree, eenmaal binnen, dan komt men bij de receptie waar ook de meldta- fel komt te staan. De drie verdiepingen zijn verbonden door een hoge betonnen trap, elke etage is voorzien van een dames- en herentoilet en op de begane grond is tevens een invalide-toilet. Onder het gebouw is een fietsenberging een kleine werkplaats en een kleedruim te. Op de parterre ziet men een passan tenkamer. (Voor mensen die onder toe zicht moeten worden gehouden), een verhoorkamer, ook te gebruiken als spreekkamer. Dan zijn er nog vier cel len, die er zo ongezellig uit zien, dat wie dit eenmaal gezien heeft het wel uit zijn/haar hoofd zal laten nog één over treding te begaan. Een betonnenbed met een dito stoel en een soort toilet. Daarnaast is een overdekte luchtplaats. Op de binnenplaats is ruimte voor in beslag genomen auto's. Aan de andere kant is een grote garage die plaats biedt aan zes auto's. Jammer is dat de drie grote grijze deuren een wat sombere en saaie entree van Heiloo te zien geven. De tweede etage is hoofdzakelijk voor administratieve doeleinden en daar heeft de groepscommandant zijn ka mer. Het hele trappenhuis wordt ver licht, door een grote glazen lichtkoepel en geeft vooral met mooi weer, een speels lichteffekt. Op de derde etage be vindt zich de kantine die door een schuifwand in tweeën gedeeld kan wor den, voorzien van een keukentje en ge schikt voor vergaderingen. Maar het al lermooiste is het uitzicht. In één oog opslag ziet met het Witte Kerkje, het ge meentehuis en kijkt de Kennemerstraat weg af alles, in dit jaargetij, gelardeerd met groene boomtoppen. Als er eind van het jaar, naar alle waarschijnlijk heid een open dag gehouden wordt, is dit de gelegenheid een fraai plaatje te schieten. Bij de „eerste paal" werd gezegd als het klaar is, krijgen we zo'n „Teerenstra gevoel", dat zal een goed gevoel zijn. Hopenlijk laten de financiën het toe het terrein voor de ingang ook nog een mooi aanzien te geven en Heiloo heeft er een fraai gebouw bij, waarbij archi- tectenburo van Aalderen en Jonges b.v. aan veel gedacht hebben, zijn ontwer pen het in opdracht van de Rijksgebou wendienst, die het zeer binnenkort zal overdragen aan de gemeente Heiloo. Het fraaie uitzicht van de kantine uit gezien. Achterkant politieburo. Opperwachtmeester Epskamp in het nieuwe politieburo. NIEUW INITIATIEF TENNISCENTRUM DE DORS Iedereen, die wel eens een kijkje heeft genomen in Tenniscentrum De Dors zal het zijn opgevallen dat daar een bijzon der gezellige kantine is. Eigenlijk is het woord „kantine" een te kille benaming voor deze intieme ruimte. Vele 50-plussers hebben overdag de weg naar De Dors al gevonden om te tennissen. Maar nu bestaat v.a. maandag 19 sep tember 10 uur de gelegenheid om Rum- mycub te gaan spelen. Elke maandag kunt u hiervoor terecht. Daar dit een nieuw initiatief is wordt er iemand ge zocht die dit wil begeleiden. In de aan loopperiode wordt u verzocht wel uw ei gen Rummycub-spel mee te nemen. Als de belangstelling groot genoeg is, zal De Dors zelf voor spelen zorgen. U hoeft geen lid te zijn van de tennisclub, elke 50-plusser is van harte welkom in Ten niscentrum „de Dors", t.o. de Mavoschool. 'VTO MOET' Preventie van onnodict leed èn kosten Y/2 ón Tweede Nationale congres van de Landelijke Com missie Vroegtijdige Onderkenning van Ontwikke lingsstoornissen vrijdag 2 september t988 Nederlands Congresgebouw te 's-Gravenhage REÜNIE REHOBOTHSCHOOL Op 26 november a.s. voor alle oud leerlingen van de Rehobothschool. In dien u nog niet benaderd bent, kunt u zich nog opgeven bij: de heer Molenaar, tel. 335590, G. Zeeman, tel. 338272. MI VA KOLLEKTE Kollekte in het weekend van 27-28 au gustus a.s. GROOT CONCOURS HIPPIQUE PONYCLUB HEILOO E.O. Heiloo - Ponyclub Heiloo en omstreken organiseert op zaterdag 20 augustus a.s. haar jaarlijkse grote concours-hippique voor pony's op eigen terrein aan de Zee weg te Heiloo. Om 8.30 uur begint de individuele dres suur, de afdelingsdressuur (4- en 8-tallen) en het B. en L. springen. In de middaguren is er het M. en Z.springen. Ook kunt u 's middags het Klavertje- Drie rijden bekijken. Klavertje drie be tekent: het laten zien van de drie gan gen, stap, draf en galop per drie gelijk waardige (qua kleur, hoogte en ras po ny's. Op de linker- en de rechterhand. Deze pony's behoren zo dicht mogelijk naast elkaar te rijden. We sluiten de dag af om 15.00 uur met de parade en prijsuitreiking. Pu bliek is op deze dag van harte welkom. De toegang is gratis. Met droog weer en een beetje zon belooft het een grandioze dag te worden. Ruim 200 combinaties uit heel N. Holland hebben zich voor dit Concours ingeschreven! Inlichtingen tel.: 072-124026. WIJKVERENIGING PLAN OOST Vrijdag 2 september start van het kla- verjasseizoen '88/'89 in het Oosthonk, aanvang 20.00 uur, entree 2,00, niet- leden 3,00. GOEDE START VAN H.S.V. IN OEFENWEDSTRIJDEN In het kader van de voorbereidingen op het seizoen '88/'89 heeft de selektie van H.S.V. in de afgelopen weken een inte ressant oefenprogramma gespeeld. Inte ressant omdat voor het komend seizoen een groot aantal spelers, A en B selektie 48 stuks, kans maken om in een van de drie selektie elftallen te worden ge plaatst. Grote „concurrentie" dus, die van de spelers volledige inzet eist. Dat is ook wat trainer Weel voor ogen staat, een strak beleid en hoge prestaties, waardoor weer veel voetballiefhebbers de weg naar het H.S.V. sportpark weten te vinden. Ook de komst van enkele nieuwe spelers als Rob Troost en Ron Agasi, beide van de Foresters afkomstig, en Walter Hoe- be doorgekomen uit de H.S.V. jeugd kunnen mogelijk de nieuwe competitie een extra inpuls geven. Als het aan het bestuur, trainers en spelers ligt, zal H.S.V. óók vanuit de wedstrijden het komende seizoen flink van zich laten horen. A.s. zaterdag 27 augustus is de selektie voor een oefenwedstrijd te vin den op het veld van Limmen, aanvang 19.00 uur. Men kan in Heiloo regelmatig mooie fi guren e.d. in de tuin zien staan bij ie mand die 50 jaar geworden is en dus Abraham gezien heeft. Op zichzelf niet zo heel bijzonder, maar vorige week za gen we iets, dat toch onze aandacht trok. Een levensgroot pak Bambix, met alle maal kleine pakken en vlaggen er om heen, de hele tuin door. Het was de heer Johan v.d. Stappen die 50 jaar werd. Deze poets, was hem door zijn kinderen gebakken. Mevrouw v.d. Stappen zei: „We zijn nu 28 jaar getrouwd en elke dag heeft mijn man Bambix gegeten en was ik het soms een keertje vergeten te kopen dan was het huis te klein". Zo hebben we allemaal onze lievelingsge rechten, dat heeft de heer v.d. Stappen geweten. Er waren mensen die graag wilden rea geren op het stukje van de heer Joop Bosma, maar adres en telefoon nr. wa ren moeilijk te vinden. Joop Bosma, Gouden Boom 32, tel.: 072-338640. foto: De heer v.d. Stappen naast het enorme pak Bambix. Hij lust er wel pap van. KAARTEN TIMMERDORP UIVERKOCHT In de voorverkoop zijn alle kaarten voor het Timmerdorp verkocht. Dus dinsdagochtend vóór het begin van het Timmerdorp kun je géén kaarten meer kopen. Dat betekent dat volgende week 500 kinderen het evenemententerrein aan de Omloop omtoveren in een huttendorp. Aan de buitenkant van het terrein kunt u iedere dag komen kijken. Alleen op donderdag van 17.30-19.00 uur is het mogelijk op het terrein zelf een kijkje te nemen. De kinderen hebben hun hutjes dan verbouwd tot komplete markt kra men en kermisattracties. Leiding Door onvoorziene omstandigheden hebben een aantal leiders/sters moeten afzeggen. Heb jij volgende week tijd, ben je ouder dan 18 jaar en vind je het leuk om met kinderen om te gaan, vraag dan inlichtingen bij George Dekker, tel. 334793. ZOMERVAKANTIEAKTIVITEITEN De zomervakantieaktiviteiten 1988 zul len vrijdagavond 26 augustus 1988 feestelijk worden afgesloten in het Bruno-gebouw. 's Avonds vanaf 19.00 uur zal een bekende goochelaar een wer velende show presenteren. Een aantal plaatselijk play-back grootheden zullen de show verder opsieren. De goochelaar zal het publiek nauw bij zijn optreden betrekken. Zo zullen jullie de kans krij gen te strijden in een moppentap- wedstrijd. Alle kinderen die aan een van de onderdelen van deze zomervakan- tiespelen hebben deelgenomen zijn van harte welkom. Jullie kunnen dan ook, als je dat nog niet hebt gedaan, een her inneringsvaantje komen afhalen. Na tuurlijk mogen op deze avond ook jullie ouders, grootouders, broertjes en zusjes meekomen. Veel mensen verhoogt de gezelligheid. De toegang tot de show is gratis en het geheel zal om ongeveer 21.00 uur zijn afgelopen. Dus tot ziens op vrijdagavond om 19.00 uur. AFSLUITING KERKEPADDAGEN HEILOO Zaterdag 27 augustus, worden de in Heiloo gehouden Kerkepaddagen van de N.C.R.V. met een Vesper afgesloten. Deze wordt gehouden in de Witte Kerk, aanvang 17.00 uur. Voorganger in deze Vesper is Ds. B. J. Kruit. Muzikale me dewerking wordt verleend doorde .Wit te Kerk'-cantorij, onder leiding van Ge rard Leegwater, cantor-organist van de Witte Kerk. BRIARD- EN SCHAPENDOES WANDELING Op vrijdagavond 26 augustus om 19.30 uur te Heiloo. Voor liefhebbers van de Briard en/of Schapendoes wordt er vrij dagavond 26 augustus een wandeling van ongeveer 1 Vi uur gehouden. Verzamelen om 19.30 uur op parkeer plaats aan de Belieslaan. Te bereiken via de Kennemerstraatweg vanuit het zuiden bij 3e stoplichten links af, vanuit het noorden bij de le stoplichten rechts af, is Kerkelaan. Na het spoor (heet daar dan Belieslaan) is de parkeerplaats na 50 m aan de rechterkant. Na afloop kunnen we weer bij camping Klein Var- nebroek een consumptie gebruiken. Voor inlichtingen tel.: 072-332061. VOLKSUNIVERSITEIT ALKMAAR e.o. Het cursusboekje 1988/'89 is gereed en is verkrijgbaar bij de bilbliotheken en boekhandelaren in Alkmaar en omge ving. Eveneens bij het Info-centrum en het Cultureel Centrum de Vest in Alk maar en bij andere instellingen. Het cursusboekje is onderverdeeld in drie groepen, elk alphabetisch geranschikt en dus zeer goed leesbaar. Groep één zijn de talencursussen, van de modern chinees tot zweeds. Talen als duits, en gels, frans, spaans en de skandinavische talen hebben 4 tot 7 klassen op verschil lend niveau. Er zijn 17 verschillende talencursussen. Groep twee zijn de 24 verschillende cur sussen van astrologie tot psychosoma tiek. Echter eveneens doe-curussen als bloemschikken, kantklossen en pech onderweg. Groep drie zijn de lezingen, met of zonder excursie. Hier is de keus uit 16 lezingen. De curussen worden in Alkmaar en Heiloo gegeven. In het boekje is dit, inclusief plattegrond, ver meld. De lezingen worden in Alkmaar en Schagen gehouden. In het boekje zijn aanmeldingsformulieren en u kunt zich nu reeds laten inschrijven. De Volksuniversiteit is geen opleiding tot en vak of beroep, geeft echter wel de mogelijkheid vroeger verworven kennis op te frissen en uit te breiden. Ongeacht genoten vooropleiding kan in principe ieder die 16 jaar of ouder is deelnemen en wel tegen een lage prijs. In het cur susboekje vindt u alle gegevens over aantal lessen en prijzen. Het uit vrijwilligers bestaande bestuur van de Volksuniversiteit Alkmaar staat voor u cursist(e) klaar om alle inlichtin gen te geven. Op 27 augustus op de Open Dag in De Vest van 10.00 tot 16.00 uur bent u welkom. Eveneens op 3 september aan onze stand in het winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Vanaf 29 augustus tot en met 23 september, op alle werkdagen is het bu reau Kennemerstraatweg 86 te Alkmaar van 10.00 tot 15.00 uur open en op de donderdagavonden van 19.00 tot 21.00 Jo*<*|>ll van Nijlabelt HdtH'fioll Makelaar T axateur o.gAAN-EN verkoop ii HYPOTHEKEN Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20 1852 CR Heiloo TAXATIES Het eerste weekend van „Kerkepad" heeft bijzonder veel bezoekers naar Hei loo getrokken. Wel zo'n 2500 mensen zijn er bij Kerkepad geweest. Uit Twente, Brabant, Friesland en Zee land kwam men naar het Witte Kerkje en Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het werd ook een soort feest der herken ning. Zo ontmoette mevrouw Raar, die o.a. met de organisatie was belast, haar vroegere onderwijzer van de Nic. Beets- school. Iemand had op de tv de naam v.'t Veer gezien, dat riep herinneringen op, en na 60 jaar werd weer eens een be zoek aan Heiloo gebracht en het werd een feest der herkenning. Het was mogelijk om met een busje de Kerkepad route af te leggen, hiervan werd veel gebruik gemaakt. De Oud heidskamer kreeg ook veel bezoek en de Wereldwinkel deed goede zaken. De or ganisatie kan tevreden terug kijken op het eerste weekend „Kerkepad". a.s. Zaterdag, 27 augustus kunt u nog maals of alsnog de Kerkepad route doen, het is de moeite waard. Uitgebrei de informatie vindt u in de Uitkijkpost van vorige week. Zowel het Witte Kerkje als O.L. Vrouw ter Nood trokken afgelopen zater dag honderden bezoekers. MwVPf*'-' m fllil mH Zaterdag 27 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare showband TKH, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.00 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 331783. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Bellen vrijdag voor 12.00 uur. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek E wislaan/W esterweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Openbare Bibliotheek In de muziekafdeling is een tentoonstel ling over 'Muziek uit Japan'; in de bi bliotheek is voor zowel jong als oud een tentoonstelling van materialen met be trekking tot de Olympische Spelen. Informatie over de openingstijden: 337845. Expositie Hans ten Broeke Beeldend kunstenaar Hans ten Broeke exposeert tot 30 augustus bij Stouten- beek Wooncentrum in Beverwijk. Men kan er tijdens de openingsuren terecht voor het bekijken van werkstukken van verschillende materialen en technieken. Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Voor de rommelmarkt op 28 en 29 ok tober kunnen de muziekverenigingen Nijenburg, TKH en Caecilia nog veel spullen gebruiken. Bel 331783 of 331713. De eerst volgende zaterdag worden de spullen dan bij u opgehaald. ZOMERTHEATERFESTIVAL 1988 HEREN OP ZICHT MET 'ZICHT OP HEREN' Alkmaar - Op vrijdag 26 augustus het trio Heren op Zicht in het Theatercafé. Een vergezicht van nobele dwaasheden, eigen aan heren van stand op de rand van het bestaan. Een buitensporig nor maal, buitenzinnig muzikaal program ma gebracht door een piano en drie he ren op drift; Evert de Vries, Herman Fluitman en Johan Hoogeboom. Ge dreven door de onstuitbare drang de tragiek van het leven met humor te bele ven. Theatercafé, Verdronkenoord 12, Alkmaar, tel. 072-156842, vrijdag 26 augustus, aanvang 22.00 uur, entree gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1