IS Kerkdiensten de Medische diensten Andere adressen Chinees voetbaltoernooi in Heiloo Heiloo - Katowice (Polen) - Heiloo mm Geen Uitkijkpost ontvangen? «2 :t Mmsk -m e£#°fc zdaei om 11.00 uur worden gespeeld aan een van de natuurstenen damtafels op het Midden Damplein, een gift van de Rabobank aan de Amsterdamse bevol king. Verslag van 'n bijzondere reis: UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 1988 POLITIEBERICHTEN Het valt niet altijd mee een logé te heb ben. Het gaat hier om een bouvier, die de kuierlatten nam en richting Uitgeest ging, maar aan de Rijksweg gekomen veroorzaakte hij nogal wat paniek. Op de pogingen van de politie het beest te lokken liet hij met een grommend geluid zijn, tanden zien. Geen katje dus om zonder handschoenen aan te pakken. Er zat niets anders op de eigenaar te vragen naar de „plaats des onheils" te komen. Deze riep het beest bij de naam en kwispelstaartend kwam de bouvier naar hem toe. Een pony uit het Hertenkamp bij Het Maalwater wachtte een droever lot, de ze werd gestolen en is nu al drie weken weg. Op de Zevenhuizerlaan kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De ene auto reed niet uiterst rechts en door de onmogelijke situatie aldaar, bots je al heel gauw. Een vreselijke lui iemand stal een auto bij 't Hoekstuk en zette hem op de par keerplaats Bayershoffweg-Omloop weer neer. In Vrieswijk, kwamen twee be woonsters uit die wijk met hun auto's in botsing, doordat er uit een zijweg een auto kwam. Boem was in dit geval, ho! In Ypestein, de Waard, heeft men een mooi jack en een trui van de waslijn gestolen. Iemand uit Heerhugowaard had zoveel gedronken, dat hij voor 8 uur een rijver bod kreeg opgelegd. Dat Duracel batterijen een lange levens duur hebben is bekend, echter nog geen reden ze te stelen, daar komt narigheid van. Het Postkantoor moest het ook weer eens ontgelden, er werd een ruit vernield en kasten opengebroken, wat er vermist wordt is nog niet bekend. Op de Westerweg kwamen een moeder met een zoontje van 1 jaar ten val. Het zoontje kwam met zijn voetüe) in het voorwiel en de fiets sloeg over de kop. Het voetje was gekneusd en de moeder liep verwondingen in het gezicht op en een gebroken kaak. Een 17-jarige jongen liep in het Hei- looërbos en was in het bezit van een windbuks, dat mag niet, dus werd het in beslag genomen. Het is verboden zich met een buks op de openbare weg te be vinden, alleen thuis mag men hem in be zit hebben. Bij het uitrijden van een horeca gelegen heid aan de Rijksweg, kwam iemand uit Hardinxveld doordat hij niet goed uit keek in botsing met een auto uit Lim- men. Beide auto's waren zwaar bescha digd en de kentekenbewijzen zijn in beslag genomen. In Limmen heeft men in de bebouwde kom een snelheidscontrole gehouden in Wi uur werden 70!!! bekeuringen uitgedeeld. Op de Geestakkers kwamen mensen binnen, die daar niet woonden, door een raam open te breken, ze namen een video-recorder mee, dat doe je niet. Ook op de Kerkakkers kwamen ze bin nen nu door de achterdeur, nu namen ze sieraden en twee n%cmehsén zijn die Het verscnil tussen mijn en dijn niet weten. Er werden deze week weer acht fietsen gestolen. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: Kaart van Nederland, sleu teletui, div. sleutels, div. portemonnees, zwart/bruine hond, jack, sterrenbeeld ketting, ring met steen, dames handtas, tankdop, papegaai, siervogel, dames horloge, kinderzitje. Goederen af te halen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. Hr. Wong reikt de wisselbeker aan de aanvoerder van het winnendf elftal uit. Op dinsdag 23 augustus jl. speelden vier Chinese elftallen op de sportvelden na bij de sporthal 't Vennewater onderlin ge wedstrijden. Deze elftallen, welke samengesteld zijn uit personeelsleden van Chinese restau rants te Alkmaar, Amsterdam, Haar lem, Heerhugowaard, Heiloo (restau rant Lotus) en omgeving. Dit toernooi speelde zich af in Heiloo, omdat de heer Wong, eigenaar van het bekende Chinese restaurant Lotus in het winkelcentrum 't Loo, bestuurslid is van de regio Noord-Holland rekreatie- zaken. In een zeer gezellige sfeer, waarbij spor tiviteit op de eerste plaats stond, werden de diverse wedstrijden onder leiding van de kundige scheidsrechters A. H. Buur en A. Molenaar gespeeld. De gastvrijheid van Chinese zijde kwam hier op het sportcomplex duidelijk tot uitdrukking door met smakelijke hapjes en een drankje de inwendige mens te verrassen. De winaar van dit toernooi werd 'Heer hugowaard", dat in de finale het elftal van Amsterdam/Haarlem versloeg. "Lotus", onder bezielende leiding van dhr. Wong, eindigde op de derde plaats. Het doel, waar deze organisatie, zijnde Horeca Nederland sectie Chineês Indi sche Bedrijven in Regio N.-Holland, naar streeft, is het kontakt meten het welzijn van de Chinese gemeenschap o.a. met dit sportevenement te bevorde ren. Zonder meer een zeer geslaagde sport dag. Hulde aan de organisatie. DIERENBESCHERMIN G Goed tehuis gezocht voor Pukkie, bastaard fox, gec., reu, 3V2 jaar; Esther, dobermann, teef, 4 jaar; Kiri, Mechelse herder, teef, 4 jaar; Cita, bastaard, whippet, teef, 4 jaar; Lady, kruising dog/Mechelse herder, licht, gestroomd, teef, 4 jaar; Tommie, kleine bastaard, zwart/wit, gladharig, reu, 4 jaar; Snuf, fox-terriër, gec., reu 6Vi jaar; Rakker, kleine bastaard terriër, zwart/bruin, reu, 10 jaar; Lotje, bast., Hollandse schapedoes, teef, 11 jaar. Een fret, wit, 4 jaar. Voor informatie: 02205-2256. Een bruin/wit konijn en een zwarte Hollandse hangoor, tel. 072-331484. Vermist Cypers/lichtgrijs poesje, crème voetjes, klein, leren bandje met kokerm, 1 jaar; Heemraadstraat, Alkmaar; rood/brui ne kater, langharige Pers, 1 Vi jaar, gec., Havikweg, Alkmaar; zwarte ka ter, niet gec., 2 jaar, witte bef en witte voetjes, De Kandelaar Heiloo; schild padpoes, zwart/bruin, weinig wit, 3 jaar, gest., Zeeweg, Heiloo; lapjespoes, 8 jaar, blauw bandje met naamkoker en bel gest., Groot Barlaken, Heiloo; Per zische kater, blauw/wit, 11 jaar, Hof- dijkweg, Heiloo; zwarte kater, ca. 3 jaar, 5 witte borstharen, knik in staart, Kloosterhof Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Gevonden Zwarte katertje, paar witte borstharen, ca. 10 weken, Roemer Visscherstraat, begin Kennemerstr.weg, Alkmaar; rode kater, niet jong, schuw, witte borst, wit loopt door naar witte vlek op schouder, loopt al ruim een maand omgeving Groot Barlaken, Heiloo. Voor inlichtin gen: 072-616106. Sierduif, camelkleur. Voor inlichtingen: 072-334272. Klein poesje, 2 jaar, gest. langharig, zil vergrijs, cypers getekend, 4 witte sok jes, wite befje, Vennewaard Alkmaar. Wie kan ons helpen aan heel kleine glansgaren katoenen baby-truitjes (voor geopereerde katten?) Tel.: 072-616106. De Dierenbescherming Jubileum Kalen der 1989 is voor 6,50 verkrijgbaar bij mevrouw I.van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, Heiloo, tel.: 072-332759. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. Inspektie Heiloo e.o.: 072-337516. Tel. vogels Heiloo en Limmen: 072-337516. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Tel. Aktie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Tel. honden, katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Tel. katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. INGEZONDEN VEGETARISCHE RECEPTEN TEGEN NORMAAL TARIEF Op maandag 29 augustus aanstaande start de Nederlandse Vegetariërsbond (N.V.B.) te Hilversum een landelijke voorlichtingscampagne om het serveren van goede, gezonde maar vooral smake lijke vegetarische maaltijden te bevor deren. Als eerste aanzet heeft de Bond de Receptenlijn' in het leven geroepen: vanaf maandag 29 augustus kan iede reen op het nummer 035-834813 een ve getarische recept beluisteren. Elke dag staat er een nieuw recept op de band. De recepten worden aangepast aan het sei zoen, zodat altijd verse ingrediënten verwerkt kunnen worden. BEHOUD VAN MOOI HEILOO ONS ALLER BELANG Een bestuur kan het nog zo goed doen, wanneer het echter afdwaalt, moet zij rerue.s'.efkjten zen beleid waarin een heerlijk woonge not tenmidden van ruime groenvoorzie ningen, past een woord van lof. Ook voor de gekozen struktuur rondom ons historisch Witte Kerkje zoals het win kelhof 't Loo, het theater de Beun, de brandweerkazerne, de in bank veran derde Oude Herberg, de Oude Pastorij en het gemeentehuis; zij allen kunnen m.i. in redelijkheid geaccepteerd wor den. Wie echter het ontwerp en de plaats van het nieuwe politie-buro heeft goedge keurd, mag het predikaat „niets met Heiloo op hebben" opgespeld krijgen. Een drietal rolluiken en een hoge crème steenklomp is hetgeen de voorbijganger als eerste van ons mooie Heiloo te zien krijgt. Los van de smaak, daar valt niet over te twisten, maar daar zeker niet. Een ieder die wat met Heiloo op heeft, zal nu wel wakker geschud zijn, want mogelijk zien we straks nog zo iets ver schijnen inplaats van ons bekende raad huis. Een goed voorbeeld hoe bestaande ge bouwen kunnen worden uitgebreid met behoud van de struktuur is te vinden bij de Kamer van Koophandel op de Straat weg bij de Heilooërbrug in Alkmaar. Een beroep op de gemeentelijke instan ties c.q. politieke partijen alsmede op de steun van de bevolking tot behoud van het Raadhuis én het centrum waarin de Witte Kerk centraal staat, lijkt mij ze ker op zijn plaats. J. Smeets, Heiloo. WAO/AAW NIEUS Na een heerlijke vakantie, krijgt u weer nieuws van onze vereniging. Op maan dagmorgen 5 september begint de Soos weer. De deuren gaan dan'Wger Open in partij biljart, een krant te lezen, spelle tjes doen of voor een praatje. En dit al les onder het genot van een kopje kof fie. Er zijn nog diverse plaatsen open voor de volgende cursussen: Maandagochtend: soos; maandagmid dag: naailes van 13.30-15.30 uur; dins dagochtend: tekenles van 9.30-11.30 uur; donderdagochtend: engelse les; be ginners: 9.00-10.00 uur; half-gevorder- den: 10.00-11.00 uur; gevorderden: 11.00-12.00 uur. De cursussen beginnen weer vanaf 5 september 1988. Omdat er zoveel vraag is naar de naai cursus, is er dinsdagmiddag ook naai les. De cursus begint om 13.30-15.30 uur. U kunt zich ook aanmelden voor de cursussen eenvoudig Frans en Neder landse taal. Deze moeten opgestart wor den. Maar bij voldoende deelname gaat dit door. Mocht u belangstelling heb ben, dan kunt u contact opnemen met mevr. Braids, tel. 072-331840. VOOR DE TIENDE KEER DAMMEN OP DE DAM De nieuwe voorzitter van de Dambond, de heer W. L. van Dongen zal op zater dag 27 augustus a.s. de openingszet van het Rabo-openlucht-toernooi .Dammen op de Dam' verrichten in een partij te- .Dammen op de. Dam' wordt dit jaar voor de tiende achtereenvolgende maal georganiseerd. Net als in vorige jaren lijkt dit unieke openlucht-evenement opnieuw een groot succes te worden. Op alle beschikbare plaatsen is inmiddels ingeschreven. Het toernooi .Dammen op de Dam', dat door de Rabobank Amsterdam in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Dambon wordt georganiseerd, geldt tevens als officiële opening van het damseizoen 88/ 89 Sneldamtoernooi .Dammen op de Dam' bestaat uit twee onderdelen: een nationaal sneldamtoer- noi voor ca. 250 deelnemers en twee simultaan wedstrij den Eindelijk was 't dan zover. 19 Poolse kinderen, die in Heiloo en Alkmaar bij gastouders zouden logeren, werden op gehaald. Ik was uitverkoren om daar bij te zijn. Donderdag 4 augustus om 5 uur 's middags vertrokken we met bussen vanaf restaurant „Groenewoud" in Nijmegen. Nijmegen is nl. 't centrum van de Stichting „Hart voor Polen". Om de lege bus op te vullen was er 'n jongerengroep van 'n uitwisselings- projekt en verder diverse begeleiders, waarvan er bij Helmstedt 'n aantal voor Warschau overstapte. Bij de grens tus sen O.- en W.-Duitsland verzamelden nl. de bussen zich, in totaal zeven en gingen er twee naar Warschau en drie naar Katowice, 'n enorm groot indus trie-gebied, met daar aléén al tachtig mijnen! Wél wil ik u vertellen over de onvoor stelbare gastvrijheid, waarvan wij ook mochten genieten. Want, na de lichten van Berlijn in 't Noorden en de grens overgang O.-Duitsland-Polen bij Forst om 5 uur 's morgens én 1700 km kwamen we, ietwat verreisd, om 12 uur 's middags in Swietochlowice aan. Daar werden we liefderijk ontvangen door ons Pools gast-gezin. Met drie bege leidsters sliepen we daar in de beste bed den, aten, dronken en vertelden vooral, al was 't met handen en voeten. Zaterdag 6 augustus om 3 uur stonden er grote groepen kinderen op 'n plein midden in de stad te wachten met hun ouders. Spanning was er van beide kan ten, wie zou met wie meegaan? Geluk kig kreeg ik snel te horen, waar mijn groep stond, ik maakte kennis met de Poolse leidster en noemde de namen van mijn lijst. Stuk voor stuk kwamen de kinderen naar voren en ik kreeg 'n hand en 'n buiging. Al gauw kwam 't afscheid, zwaaien naar de ouders, 'n traantje hier en daar. Het duurde niet lang of de vier-koppige leiding was met elkaar in gesprek, nou ja gesprek, 't was 'n ratje-toe van Duits-Pools-Engels. Ik had 'n goeie hulp aan mijn Poolse bege leidster, want zij kon bekijken welke kinderen er graag bij elkaar wilden in de verschillende gezinnen, 't Was rustig in de bus, 't vertrek moest nog verwerkt worden. De chauffeur was aardig. Hij vertelde ons wat over 't land, waar we doorreden. Om 9 uur 's avonds gin gen we over de Poolse grens en hadden nog minder oponthoud dan op de heen: reis. Ik deelde snoepjes uit aan de kin deren en probeerde de namen te ont houden. Er waren alleen al vier Anna's. De kinderen kregen slaap en als ik ging kijken, lagen ze heerlijk ontspannen in de meest wonderlijke houdingen. Wéér reden we in de nacht door Oost-Duits- land, passeerden de grens naar 't Westen en waren rond 9 uur 's morgens aan de Nederlandse grens, zondag 7 augustus. Daar belede ik op naar Heiloo om ieder een wakker te maken voor de ont vangst, want we waren eerder dan ver wacht. We reden eerst naar Hilversum, waar de kerkklokken over ons heen bei erden. Toen was daar Heiloo, na 22 uur. „Witamy, Welkom", stond er op 'n spandoek, de kinderen stapten uit, de mensen juichten bij de kerk op 't gras veld, de zon scheen, het einde van de reis, 'n goed begin! FRUIT- EN GROENTETELERS HOUDEN OPEN DAG Hoeveel Nederlandse appelrassen zijn er en hoe wordt witlof precies geteeld? Wordt fruit nog steeds met de hand ge plukt en hoe oogst men tegenwoordig spruitjes? Het weekend van zondag 28 augustus is de gelegenheid bij uitstek om op dit soort vragen een antwoord te krijgen. In het hele land houden fruit en groentetelers dan 'open huis'. De poorten van de bedrijven staan wagen wijd open om het geïnteresseerde pu bliek gastvrij te ontvangen. De fruitbe- drijven zijn dan op z'n mooist. Het fruit hangt aan de bomen, rijp voor de oogst, terwijl er ook al vers geplukt fruit voor consumptie is. Ook op de groentebe drijven is veel te zien, want de meeste wintergroenten zijn klaar om geoogst te worden. Noordholland zondag 28 augustus: Fruit: R. Leegwater, Kleingouw 41, 1619 CC Andijk. Broccoli, witlof: N. de Wit, Verl. Raad huislaan 8, 1613 KR Grootebroek; Fruit: R. Zander, Oosterboekelweg 3, 1718 LN Hoogwoud; Fruit: P. Knip, Middenweg 98, 1462 HG Midden-Beemster; Fruit: J. Zijp, Elbaweg 24, 1607 MP Hem; Ijsbergsla: E. Bakker, Kadijkweg t.o. Veenakkers, 1619 PJ Andijk; Aardbeien: D. Vriend, Meeweg 27a, 1607 HN Hem; Fruit: K. Weever, Ou- dijk 17, 1617 KN Westwoud; Fruit: F. de Clercq, Lisserweg 481, 2165 AS Lisserbroek. - HANDWERKEN Heiloo - Wanneer u samen met an dere dames een middag gezellig wilt handwerken dan kunt u bij Welfare van het Rode Kruis terecht. Ook al vindt u uzelf misschien (nog) niet zo goed in handwerken dan juist bent u van harte welkom. Deskundige leidsters zijn altijd aanwezig om u met handwerk-raad en daad bij te staan. Dinsdag 6 september om 14.00 uur beginnen de wekelijkse bijeen komsten weer in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Voor op gave en/of nadere informatie kunt u kontakt opnemen met mevrouw R. Mulder, tel. 333127, of mevrouw A. van Veen, tel. 335751. TEKENEN EN SCHILDEREN VOOR 50-PLUSSERS ,,Een magnifiek tijdverdrijf en een -kreatieve hobby'. Dat kan gezegd worden van deze zeer oude kunstbe oefening! Vrijdagmiddag 2 septem ber a.s. wordt het gordijn opgetrok ken, de lichten gaan weer aanen ons seizoen 88/89 is een feit gewor den! Dan zal de werkruimte evenals voorheen bezet gaan worden met dames en heren die hun vrije tijd besteden met het tekenen en/of schilderen. Ook nu zal worden ge werkt naar eigen vrije idee en men zal met technische adviezen worden begeleidt. Een middag dus waarop een ieder zijn/haar kreativiteit kan laten bot vieren. Het is bekend dat er bij de ouderen nog zo véél talent aanwezig is en ongetwijfeld zullen er zijn, die de genoegens van het te kenen en schilderen in groepsver band willen ervaren. Welnu Stich ting Ouderenwerk Heiloo biedt ge legenheid voor elke beginnende of gevorderde amateur. De deur staat wijd open. Onze accommodatie ge koppeld aan een gezellige sfeer, zal er zeker toe bijdragen dat elke initiatief- en kreatief-vermogen zal worden versterkt. Van deze prettige- en waardevolle tijdsbeste ding kunt u ook deel gaan uitma ken, door zich te voegen tot onze groep kreatieven.... onder het mot to: O.B.K.-(oefening baart kunst). Elke vrijdagmiddag van 13.30 tot .16.30 uur in het Trefpunt, Wester weg 294, te Heiloo. Inlichtingen: de heer J. Kuijzer, tel. 336919. WERKGROEP VIDEO HEILOO Filmen met de video-camera biedt vele mogelijkheden De traditionele smalfilmcamera wordt steeds meer verdrongen door de video-camera. En terecht want de mogelijkheden, die deze came ra's bieden zijn bijna onbegrensd. Spoeltjes met 3 minuten-smalfilm dwongen ons om korte scenes op te nemen. In de praktijk kwam het er vaak op neer, dat na het wegsnijden van minder goede beelden, slechts de helft van de film als bruikbaar materiaal werd bewaard. Met video kan per cassette maximaal 3 uur worden opgenomen. Daarbij komt het grote voordeel dat direkt na de opname, via een tv-toestel öf via de zoeker van de camera, de gemaakte opnamen bekeken kunnen worden. Mislukte opnamen kunnen opnieuw opgenomen worden door eenvoudig over het eerder opgenomen gedeelte heen te filmen. Hiervan is dan niets meer te zien want de aansluiting met bestaande scenes is naadloos en sto- ringvrij. Het geluid dat met de mo derne video-camera's wordt opge nomen is van zeer goede kwaliteit. Vaak zijn er mogelijkheden om ach teraf bij de gemaakte opnamen ge luid toe te voegen (b.v. achtergrond muziek of commentaar). Een moge lijkheid, die vooral de ware amateur zal weten te waarderen. Scherpstel- ling en belichting zijn bij deze came ra's vol-automatisch zodat u zich bij het filmen volledig kunt concen treren op het onderwerp. Mislukte opnamen komen dan ook spora disch voor. De ontwikkeling van de video-camera gaat voort en wie overweegt om zelf te gaan video filmen doet er goed aan om zich uit voerig te laten voorlichten door een goede handelaar. Ook de leden van de Werkgroep Video zullen u gaar ne informeren over hun ervaringen met de video-camera. De Werkgroep Video is een initia tief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Mensen in het bezit van een video-camera worden uitgenodigd kontakt met de Werkgroep op te ne men. Naast het uitwisselen van we derzijdse ervaringen ligt tevens het verkennen van nieuwe toepassings mogelijkheden in de bedoeling. In lichtingen en/of opgave bij de heer T. Sterenberg, tel. 333182, of de heer G. van Stein, tel. 150017. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. B.J. Kruit; 19.00 uur: ds. C. Lebbing. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: de heer H.W. de Boer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage. Parochie-zondagsdienst Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood, Ka pellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: de heer L. de Ruiter uit Bergen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. M.W.S. Cramer (H.A.) Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: dr. L.D. Oosterveld uit Heiloo. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: de heer C. van der Velden. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: br. J. Maljers; 17.00 uur: ds. R. R. Ganzevoort. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaaf) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Volle Evangelie Gemeente Elke zondagmiddag dienst om 14.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 27 en 28 augustus: H.H. den Engelsen, Het Wielemakersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 26 augustus - 2 september: Apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo, tel. 331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 26 augustus - 1 september: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 27 en 28 augustus: M.J.D. Vlaanderen, Emmastraat 85, Alkmaar, tel. 125862. Diëtiste Simone Ouwendijk, Rosendaal 11, Hei loo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kenne- merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Regionale Kruisvereniging N oord-Ken ne mer land Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur (o.a. le denadministratie), tel. 072-336606. Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de Kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). Bel 's donderdags: 072-330175 Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038 Welfare: mevr. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Heiloo, tel. 072-335427. Verkoop van handwer ken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Kennemerstraatweg 382, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Hei loo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.30-16.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. In!.: mevr. M.H.Post-Stuve, Goodes- laan 55, 1852 ES Heiloo, tel. 072-334152. Telefooncirkels: Inl.J.van Toorn, Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling huisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, autovervoer door vrijwilligers, individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Tel: 333921 of 332892. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Van Aostastraat 5 Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, dinsdag ook 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: mw. L. van der Valk, Tulpstraat 7, 1738 CA, Waarland. Con tactpersoon: mw. A. Pereboom, tel. 02260-17448. W oningbouw vereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand (niet in juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. of 02205-2216. Gezinsverzorging Stichting voor gezinsverzorging Noord- Kennemerland/Noord-Holland- Midden voor tijdelijke hulp, langdurige hulp en Alpha-hulp. Werkzaam in de gemeenten: Alkmaar, Akersloot, Beemster, Egmond, Graft-De Rijp, Heiloo, Limmen, Schermer en Zeevang. Afdelingskantoor: Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072-127066. Spree kuur van 8.30-9.30 uur. Hoofdkantoor: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, telefoon 072-127066, be reikbaar van 8.30-17.00 uur. Voor akute hulp 's avonds en in het weekend kunt u bellen: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, openingstijden: Dinsdag 9.30-11.30 Vrijdag 9.30-11.30 Uitleenpost voor ouderen in 't Tref punt, openingstijden: Vrijdag 11.00-13.30 Ouderenkoor Heiloo Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl.: via tel. 334054 of 334216. De Zonnebloem V ereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Baafjeslaan 11, Heiloo, tel. 332610. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur in de R.K. pastorie, Westerweg 267. Diabetes Ver. Nederland Telefonische hulpdienst: tel. 033-725083, dag en nacht bereikbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 2