DE HEER J. PIETERS NA KWART EEUW UIT DE RAAD Stijlvolle winter collectie Mascotte Andere adressen Medische diensten Eerste voorstelling in theater De Beun UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1988 De Swing-coat weer terug van lang De heer Pieters (derde van rechts) voert het woord in de raad. Deze fo to werd omstreeks 1980 gemaakt. HEILOO - Morgenavond eindigt de po litieke loopbaan van de heer J. Pieters, fractievoorzitter van het CDA in de Heilooër gemeenteraad. Met een inter mezzo van zo'n drie jaar heeft de heer Pieters sinds 1962 zitting in de raad ge had; bijna een kwart eeuw had hij een directe stem in het politieke overleg van de gemeente. Met hem blikt de Uitkijk post terug èn vooruit. De heer Pieters deed zijn intrede in de raad in 1962 namens de Protestants Christelijke Groepering, PCG, een combinatie van de vroegere partijen ARP en CHU. Hij was de enige verte genwoordiger: een drukke, maar zeer leerzame tijd. „Je moet er als raadslid wel iets voor doen. Als eenling beginnen is dan de beste leerschool", aldus de heer Pieters. Aan alle facetten van het gemeentelijk beleid nam hij toen deel. Dat was anders in de raadsperiode 1978-1982. Zijn partij, inmiddels het CDA, had zeven zetels en de heer Pie ters kon als echte fractievoorzitter op treden: hij had geen zitting in één der raadscommissies en kon een positie als neutrale luisteraar bekleden. Groei Heiloo De heer Pieters heeft de gemeente Hei loo zien groeien en was bij de groeiplan nen direct betrokken. Voorzieningen als Winkelhof 't Loo, zwembad 't Baafje, de Volksmuziekschool en theater De Beun kwamen tot stand. De komst van t Loo vindt hij nu nog steeds één van de belangrijkste besluiten in zijn raadsperi ode: „Ik was bij de voorbereiding be trokken en ben met anderen naar diver se winkelcentra wezen kijken. Al in de 60-er jaren werden er plannen gemaakt, 't Loo is een succes gebleken". Het tweede belangrijke besluit is vol gens de heer Pieters de nieuwbouw van het gemeentehuis. „Met plezier heb ik in de commissie gezeten, die met de voorbereiding belast was. Ik heb er zelf bij het college op aangedrongen de raad er in te betrekken. In totaal zijn er zo'n 30 vergaderingen geweest. Toen de commissie met haar advies naar het col lege ging, heb ik ook de fractievoorzit ters van de andere partijen geïnfor meerd, dat is prima gegaan". De nieuwbouw van het gemeentehuis is door politieke en financiële perikelen anders gegaan dan oorspronkelijk ge dacht was. De heer Pieters betreurt het dat de locatie tussen Betsy's Hoeve en de Melkunie aan de Kennemerstraatweg geen werkelijkheid is geworden: „Ik De heer J. Pieters morgen voor het laatst in de raad. vond dat een mooie plaats voor een nieuw gemeentehuis. Maar helaas kon de gemeente de grond niet verwerven". Voorlichting Een ieder zal weten dat de plannen rond het nieuw te bouwen gemeentehuis niet al te soepel naar buiten zijn gekomen en gebracht. Niet alleen vanwege dit geval, maar in zijn algemeenheid pleit de heer Pieters al enige jaren voor de benoe ming van een ambtenaar, die zich speci fiek met voorlichting bezighoudt. „De gemeente moet het beeld dat de burger van het ambtelijk apparaat heeft verbe teren. Een voorlichter kan als een soort buffer optreden: iemand die zaken op vangt en doorsluist, die contact heeft met de burgers en de pers. De gemeente Heiloo moet er voor oppassen niet te zeggen dat het altijd wel is goed gegaan. Men moet ook met nieuwe dingen ko men. Volgens mij is er wel degelijk een taak voor een voorlichter". Het zijn kleine voorbeelden, die de heer Pieters geeft om zijn opvatting te on dersteunen. Het sturen van een ont vangstbewijs, wanneer iemand een brief aan de gemeente stuurt. Bezoekers van het gemeentehuis gericht doorsturen naar een afdeling. Makkelijke zaken di rect beantwoorden. „Je moet een sfeer van vertrouwen kweken, alleen dan kan je iets bereiken. Die ervaring heb ik met name ook verkregen door mijn werk in het bedrijfsleven", aldus de heer Pieters. De scheidende fractievoorzitter van het CDA was in dienst bij Albert Heijn in Zaandam als directeur en later als advi seur. In die functies had hij ook met overheden té maken, bijvoorbeeld toen er een verhuizing van Zaandam naar Breukelen gerealiseerd moest worden. „De contacten met de gemeente Breu kelen waren goed. Ik kon daarbij ook gebruik maken van mijn ervaringen als raadslid in Heiloo". nistratie moet er sneller een actueel beeld gegeven kunnen worden, waarna de begroting kan worden bijgesteld. De gemeente heeft hiervoor nu de moge lijkheden en de heer Pieters verwacht in dit opzicht ook verbeteringen. Reserves „Je kan natuurlijk niet alles precies we ten", geeft de heer Pieters toe. „Vroe ger heeft de gemeente zuinig om gesprongen met de middelen. Heiloo is een typische woongemeente en heeft ook een ander uitgavenpatroon dan bij voorbeeld een gemeente als Heerhugo- waard. Maar als het financieel moeilij ker wordt, dan moeten we gebruik ma ken van de reserves voor incidentele za ken. Daarvoor moet je niet de belastin gen verhogen". Ondanks zijn lange staat van dienst geeft de heer Pieters toe dat er nog altijd dingen zijn, die hij niet begrijpt. „Bij voorbeeld het aanzien van het nieuwe politiebureau, ik snap dat niet. Dat past toch niet in die omgeving? En ik kan me dan goed voorstellen dat mensen kwaad worden wanneer hun verzoek s>m een dakkapel te plaatsen door de Welstand scommissie wordt afgewezen". Naast zijn raadswerk heeft de heer Pie ters zich de afgelopen jaren ook inten sief beziggehouden met de Stichting Ou derenwerk Heiloo, waarvan hij voorzit ter is. Daardoor werd hij direct gecon fronteerd met het vergrijzen van de Hei looër bevolking en daarop zal de raad moeten inspelen. „Er zal veel vraag zijn naar kleinere woningen waar ouderen nog zelfstandig kunnen wonen. Wonin gen niet te ver uit het centrum van de ge meente. Het zal nog wel een probleem worden, wat de komende tien jaar sterk zal spelen". Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadressen (uitsluitend te lefonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): mevr. Meertens-Wiltens (072-116377) of mevr. van 't Veen-Paarlberg (072-330127). Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een be jaardenoord en sociale alarmering die nen te worden gericht aan de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo, Van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. A.Th.Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Tevens dinsdag van 19.00-20.00 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Secr.: mevr. Burgering, Karei de Groot elaan 26, 1861 KT Bergen (NH), tel. 02208-12819. Kontaktpersoon: A. L. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294', Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo Inlichtingen/inschrijvingen: alleen de eerste en derde dinsdag van de maand van 19.30-21.30 uur (inschrijvingen om 19.30 uur) in het Open Huis. Secretari aat: Land van Maat 28, tel. 338536. Stichting Werklozenbelangen Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (10.00-11.30 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo (voormalige Agnesschool), tel. 072-337196. Ouders helpen Ouders Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting Ouders van Drugs verslaafden. Tel. 072-152244. Bereik baar: maandag t/m vrijdag van 17.00 t/m 01,00 uur, zaterdag, zondag en op feestdagen van 9.00 t/m 01.00 uur. Vrijwilligers Autovervoer Telefoon 333097, b.g.g. 331297. Stichting Consument en Huishouding Spreekuur: afdeling Sociale Zaken, Van Aostastraat 5 te Heiloo, vrijdag van 9.00-12.00 uur. Tel. afspraak maken (hele week): tel. 313183. Regionaal Ziekenfonds Noord-Holland-Noord Spreekuur: woensdag van 13,00-14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Beréikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo Honden: Heiloo en Limmen - tel. 02205-2256, 072-333714; Akersloot - tel. 02513-10079. Katten: Heiloo - tel. 337853, 621195; Limmen - tel. 02205-2256; Akersloot - tel. 02513-10079. Vogels: tel. 072-337516. Knaagdieren: Heiloo en Limmen - 072-331484; Akersloot - 02513-10079. Inspectie Heiloo e.o.: tel. 072-335750. Actie Vakantie Pleegdier: tel. 072-336180. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Kantooruren: alle werkdagen van 9.00-10.00 uur, Hooj en Laag 25, Hei loo, tel. 335296. Secretariaat: mw. B. Eberson-Bergsma, Breedelaan 46, 1851 MD Heiloo, tel. 072-336262. Giro UW: 2400655. Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (Stama) Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel_ 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 te Alkmaar, tel. 072-110804. Gehelè week. Ombudsteam Heiloo Voor schriftelijke vragen: Postbus 89, 1850 AB Heiloo. Tel. bereikbaar van 10.00-22.00 uur op 072-333935 (b.g.g. 072-621033/334148). Spreekuur vrijdag na telefonische afspraak in De Duif, Mariënstein 180, van 19.30-20.00 uur. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Aanmeldingen en inlichtingen: mevr. W.J.M. Schut-van de Leur. tel. 072-338562 (uitsluitend tussen 9.00-10.30 en 19.00-20.30 uur). Positief In een interview in de Uitkijkpost in het najaar van 1982, toen onder de noemer 'De Uitkijkpost stelt aan u voor.2A al le raadsleden naar voren werden ge haald, zei de heer Pieters dat hij het po sitief vond wanneer mensen uit het be drijfsleven in de gemeenteraad zitting namen. „Natuurlijk blijven er verschil len tussen het bedrijfsleven en jde ge meentelijke overheid, maar er zijn ook raakpunten. Het opbouwen van een vertrouwensrelatie met je 'klantdn' bij voorbeeld door te luisteren, anderen aan het woord te laten. Je moet elkaar niet in de haren zitten, maar samen pra ten over de toekomst. Dat is bij ,de ge meente niet andérs dan bij een tïdrijf. Die ervaring heb ik ondermeert opge daan als voorzitter van de ondernemers- raad bij Albert Heijn Grootverbruik", legt de heer Pieters uit. „Als je bij de gemeente aanklop en je wordt opgevangen door ieman 1, die naar je luistert, dan is dat positi :f. Ie mand die je kan vertellen hoe di gang van is of zal zijn. Zoiets werkt pbsitief naar twee kanten. Bij de gemeente werkt zoiets efficiënter, naar de Lturger is het aardiger dan hem of haarfveken of maanden op een antwoord té laten wachten", vervolgt de heer Pieters zijn pleidooi voor een voorlichter en daar mee een meer vertrouwd imago \jan de gemeente. Privatisering Naast goede voorlichting is het voor een gemeente ook zaak om de uitgaven goed in de gaten te houden. Nog niet zo lang geleden had de heer Pieters zitting in de commissie die moest bezien op welke wijze op de uitgaven van de gemeente bezuinigd kon worden om de begroting rond te krijgen. „Ik heb zelf voor gesteld de raad hierbij direct te betrek ken. Vaak komen er kant-en-klare voorstellen in de raad, waartegen alleen 'ja' of 'nee' gezegd kan worden. Het is beter de raad er direct bij te betrekken om zo het college te adviseren. Daarmee ontstaat een goede wisselwerking", zegt de heer Pieters. In dit verband toont de nestor van de raad zich geen tegenstander van privati sering van tot dusver gemeentetaken, zoals het groeonderhoud en het ophalen van vuil. „Niet met als achtergrond om mensen te ontslaan, maar om een bezui niging te realiseren. Ik ken voorbeelden, waarbij mensen in gemeentedienst blij ven na het onderbrengen van hun werk bij een bedrijf en dat de gemeente als een soort uitzendbureau het personeel uitleent aan het betreffende bedrijf. Daarmee worden verworven rechten niet aangetast. Je mag het immers de huidige werknemers niet aanrekenen dat bepaalde taken te duur zijn als ze bij de gemeente in eigen beheer blijven", licht de heer Pieters toe. Wat betreft de gemeentefinanciën vindt de heer Pieters het vervelend, dat de ra mingen per jaar steeds negatiever blij ken dan de uitkomst in werkelijkheid is. Door de automatisering van de admi- Suggesties Als scheidend raadslid heeft de heer Pieters overigens nog wel enkele sug gesties voor zijn collega-raadsleden. Hij doet deze overigens met een dosis scpe- sis: „Als je zolang in de raad hebt geze ten, dan had ik die dingen natuurlijk ook zelf moeten doen!" In de eerste plaats moet de raad er vol gens de heer Pieters voor zorgen dat zij zo nauw mogelijk bij het beleid betrok ken is. Zo vroeg mogelijk meepraten en niet alleen maar ja zeggen tegen college voorstellen. Ten tweede moet de raad oog hebben voor de veranderingen in de maatschappij en daarop inspelen, bij voorbeeld de groei van het aantal ouderen. Ten derde moet de raad nauwkeurig het oog houden op de automatisering bij de gemeente. „Eenmaal hiermee begonnen is er als je niet goed oplet geen grens aan. Het is een kostbare zaak, met jaar op jaar meer geavanceerde apparatuur en programma's. Je moet nuchter blij ven, hobbyisme vermijden en jezelf niet te afhankelijk van de computer ma ken", waarschuwt de heer Pieters. Natuurlijk gelden deze suggesties net zo goed voor het college als voor het ge meentelijk apparaat. Ten aanzien van de Heilooër ambtenaren kijkt de heer Pieters met voldoening terug naar de ve le medewerking, die hij van die kant voor zijn raadswerk kreeg. Afscheid Maar dat alles is na morgen over. Niet langer worden de vakanties aangepast aan het raadswerk, waarvoor de heer Pieters in al die jaren nauwelijks heeft verzuimd. „Ik wil nu ook wel eens vrij zijn, ik vind dat ik genoeg heb gedaan", aldus de CDA-er. De fractie is overigens al langere tijd voorbereid op het vertrek van de heer Pieters. Zijn opvolger, de heer J. Vis ser, heeft sinds de laatst gehouden ver kiezingen alle fractievergaderingen bij gewoond en is door zijn fractiegenoten tot voorzitter benoemd. Op 31 augustus werd officieel afscheid van de heer Pie ters genomen, waarbij aan hem en aan zijn vrouw enige attenties werden aan geboden. Morgenavond volgt nog het afscheid in de raad. De heer Pieters: „Het is een agenda die om negen uur doorgenomen kan zijn, het lijkt wel of ze dat voor mij hebben gedaan". JAAP-WIM VAN DER HORST EXCURSIE GROEI EN BLOEI HEILOO - De Excursiecommissie Groei en Bloei van de Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde heeft voor donderdag 15 september een boeiende tocht uitgeschreven. Er wordt een be zoek gebracht aan Friesland, met een boottocht over de Friese meren, een warme lunch en een historische rondrit, de Aldfaers Erf-route. De excursie wordt gemaakt met maxi maal twee bussen. Op het moment van schrijven zijn er nog een aantal plaatsen vrij. Leden kunnen deze excursie mee maken voor 60,00 (geldt ook voor huisgenoten); niet-leden betalen 70,00. Men kan zich aanmelden bij S. van Gans, Swanendael 11 te Heiloo, tel. 332119. De bussen vertrekken op 15 september om 7.40 uur vanaf de Witte Kerk in Heiloo. Men kan ook opstappen in Castricum, de Egmonden, Bergen, Alk maar en Heerhugowaard. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zaterdag 10 september: eerste vesper dienst van het seizoen met als thema de aanstaande vredesweek, 19.30-20.00 uur. Zondag 9.30 en 19.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage. Parochie-zondagsdienst Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 330844. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. P. de Geeter uit Castricum. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar Noordhollandse kerkedag in Purmerend. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: mw. M.I.E. Giltjes uit Alkmaar. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: br. G.J.J. Drenth; 15.00 uur: ds. R.R. Ganzevoort. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis'. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Volle Evangelie Gemeente Elke zondagmiddag dienst om 14.00 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. weggeweest. HEILOO - De naderende winter laat ons in de mode een vrouwelijk silhouet zien. Heel mooi is de confectie lijn van Karl Lagerveld, waar Mascotte een ge deelte van in huis heeft. Veel pakken in opvallend mooie, soepele stoffen, een voudige, maar chique van belijning. Een beetje stijl, Mariene Dietrich, rech te pantalons met daarop jasjes, blazers, die zo mooi gemaakt zijn, dat ze ook zonder blouse gedragen kunnen worden. Heel geraffineerd is ook de blazer met heide paarse ruit en een pantalon van een kleiner ruitje waar dezelfde kleur in terug komt, uit de combinatie mode van Laurel. Maar de pakken met een rok zijn er ook volop, met kleine stipjes, of met een heel vrouwelijke organza kraag, het jasje zonder kraag is vaak iets getailleerd en kan met een heel bre de ceintuur worden gedragen. Bij een sombere kleur staat dan een fel gekleur de blouse of colpullover heel bijzonder. Weer terug van een lange tijd wegge weest, is de z.g. 'swing-coat', even bo ven of op de knie, de rok mag er best een eindje onderuit komen. De wijd klokkende rug gaf het de naam 'Swing- coat'. Nieuw zijn ook de jasjes van 'regen-zijde' een heel licht en zacht ma teriaal die helemaal niets wegen, heel flatteus is de grote tricot kraag. De blouses krijgen, zij het heel lang zaam, weer een grotere kraag, mits, dicht gedragen, staat dat toch heel mooi. Mascotte heeft een collectie in veel mooie dessins, stippetjes, strepen maar ook met geborduurde dessins erin. Bij de witte kraagjes ziet men vaak een pochet van dezelfde stof. De colpullo ver is ook weer helemaal terug, er zijn bij Mascotte trouwens veel pullovers en vesten, meestal in mooie herfst kleuren maar het brutale rood is deze winter de vrolijke noot. Er is echt mode voor iedereen, gladde rokken aan de korte kant, wijde rokken wat langer. Veel donkere kousen met een klein fantasie patroontje erin. Brede ceintuurs en hele grote shawls ook over de mantel te dragen. Mascotte aan de Stationsweg heeft het allemaal in huis. GESLAAGD NIJMEGEN - Inge Boulonois, voor heen woonachtig in Heiloo, is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor haar doctoraal-examen Psychologie, hoofdrichting Psychologi sche Funktieleer. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 10 en 11 september: H.H. den Engelsen, Het Wielemakersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 9-16 september: apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) M.C.G. Groot-Valkering, tel. 02205-2635. Verloskundige Limmen 9-15 september: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 10 en 11 september: W. Ooms, Slotlaan 2, Alkmaar, tel. 123926. Diëtiste Simone Ouwendijk, Rosendaal 11, Hei loo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Regionale Kruisvereniging Noord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur (o.a. le denadministratie), tel. 072-33^606. Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de Kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). 180. Tussen op verzoek: Donderdag 8 september De Duif. Mariënstein 8.30-16.30 uur. Halen 330051. Zaterdag 10 september Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 331327 (tussen 12.30-13.15 uur). De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 332063. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Wester weg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. BSC Heiloo, parkeerplaats sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 338011. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag van 11.0Q-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: i.v.m. vakantie in september niet mogelijk, daarna weer wel. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. HEILOO - De vakanties zijn weer ach ter de rug, de zomer zit er bijna op, dus het wordt tijd om het nieuwe theatersei zoen te openen. En dat gebeurt dit jaar in De Beun met de prachtige toneel voorstelling 'Mooi weer vandaag' in de regie van Alby James, met o.a. Julien Schoenaerts en Bernhard Droog, op woensdag 21 september. Vanaf 9 september is het toneelstuk 'Mooi weer vandaag' van David Storey na 18 jaar weer in de Nederlandse thea ters te zien. De nieuwe versie heeft de veelbelovende bezetting met Julien Schoenaerts (terug op het grote Neder landse toneel) en Bernhard Droog in de mannelijke hoofdrollen. Verder spelen mee: Hetty Blok en Rick Nicolet in de vrouwenrollen en Roelof Pieters als krachtpatser. Twee keurige heren ontmoeten twee volksvrouwen op een terras. Een niet al ledaagse ontmoeting in een alledaagse omgeving. Of andersom? Ze praten wat over hun werk, het weer en vooral over vroeger. Ze komen nader tot elkaar en het klasseverschil wordt gaandeweg minder belangrijk. Het viertal wordt verrast door de krachttoeren van een jongeman. Verandert er iets? 'Mooi weer vandaag' is een weemoedig verhaal over voorbije tijden. De vijf personages dragen ieder hun sporen van het verleden en van hun onvervulde ver langens. Regisseur Alby James noemt de vijf figuren in dit stuk „ships passing by in the night". Waar het stuk zich precies afspeelt wordt heel langzaam duidelijk Kaarten voor deze avond zijn vanaf he den te verkrijgen bij de voorverkoopa dressen van De Beun, te weten: Reisbu reau Holland International, Boekhan del Avis, Jan-Tine Braam en (nieuw) Boekhandel 't Hoekstuk. De entree be draagt 22,50 p.p., CJP/65 20.00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 2