Van sigarenfabriek tot makelaarskantoor Ill Him en Daar Nieuwe gel van l'Oréal I I Geen Uitkijkpost ontvangen? li DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICUM Vakantietij d: gezellige tijd act/es Wild Bunch bij Buk Buk R. KOELMAN, huisarts AFWEZIG van 10 t/m 30 september. UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1988 Makelaar betrokken. Donkersloot heeft HEILOO - We hebben het over het nieuwe kantoor van makelaar H. Don kersloot aan de Heerenweg 201Het ka rakteristieke pandje met een uitgebreide geschiedenis waar tot voor kort de heer J. Zoon woonde. Donkersloot, die in het Hoekstuk was gevestigd met zijn kantoor, maakte van het gezellige woonhuis een modern kantoorpand, zonder het nostalgische karakter aan te tasten. Donkersloot werd hierbij gehol pen door architekten Mühren en Bode en binnenhuisarchitect P. Duijneveld van Silhouet woninginrichting. Het is dan ook de moeite waard eens even binnen te lopen. Een onbekende is Donkersloot niet, sinds de jaren vijftig Goed tehuis gezocht voor Pukkie, bastaard fox, gec., reu, 3'A jaar; Esther, dobermann, teef, 4 jaar; Kiri, Mechelse herder, teef, 4 jaar; Cita, bastaard whippet, teef, 4 jaar; Tommie, kleine bastaard, zwart/wit, gladharig, reu, 4 jaar; Snuf, fox-terriërs, gec. reu, 6Vi jaar; Rakker, kleine bastaard ter riër, zwart/bruin, reu, 10 jaar; Lotje, bast. Hollandse schapedoes, teef, 11 jaar. Voor informatie; 02205-2256. Dikkie-Dik, rode kater, 2 jaar, moet even wennen; Suza, een wat oudere schildpadpoes, heel lief, schootzitter; Timmie, lieve cyperse poes, 3 jaar; Lap/schildpadpoes, heel lief, 12 jaar; Schildpadpoes, 12 jaar. Er zijn nog di verse andere katten, van klein tot groot en langharig. Belt u gerust voor infor matie, tel. 072-337853, b.g.g 072-158181. Bruin/wit konijn en een zwarte Hol landse hangoor. Tel. 072-331484. Vermist Zwarte kater, ca. 3 jaar, 5 witte borst haren, knik in staart, Kloosterhof, Hei- 'oo; schildpadpoes, klein en mager cré- me/bruin gevlekt, vlooienband met ko ker, 2 jaar Molenweg in Limmen; vaal- cyperse poes, 11 jaar, onder kin wit, schuw, Dompvloetlaan in Heiloo; Per zische kater, gec. 3 jaar, silvertabby, ta- toeageno, npv 8504-0296, De Wildt- laan, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Valkparkiet, Egmond a/d Hoef, voor inlichtingen: 02205-2256. Gevonden Rode kater, niet jong, schuw, witte borst, wit loopt door naar witte vlek op schouder, loopt al ruim 1 Vi maand om geving Groot Barlaken, Heiloo; vaal- rode/witte poes, bruine vlooienband, gele ogen, witte poten, witte bef, getij gerde staart, De Hofstee, Heiloo; licht grijs cyperse kat, erg schuw, bruin bandje, Goodeslaan, Heiloo; lap jespoes, wit/rood/zwart, buik wit, pootjes wit, wit onder kin, Kenne- merstr.weg, Heiloo; kat, zwart/wit, ca. 4 maanden, Kieftenland, Limmen; kat, cyperse kop, witte bef, witte poten, donker op rug, roze neus, witte vlek op neus, schuw, Rijksweg, Limmen; jong lapjespoes, cyperse kop, achter witte sokjes, linkevoor witte kniekoud, rechtsvoor witte sok, wit puntje aan staart, Het Zevenhuizen, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Wie wil er af en toe de hond uitlaten voor iemand die slecht ter been is? Tel. 072-332879. Wie ,kan ons helpen aan heel kleine glansgaren katoenen baby-truitjes (voor geopereerde katten?) Tel. 072-337853. De Dierenbescherming Jubileum Kalen der 1989 is voor 6,50 verkrijgbaar bij mevrouw I. van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, Heiloo, tel. 072-332759. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. Inspektie Heiloo e.o.: 072-337516. Tel. Vogels Heiloo en Limmen: 072-337516. Tel. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Tel. Aktie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Tel. honden en katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Tel. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Tel. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. HEILOO - Veel mensen beschouwen de vakantie als de gezelligste tijd van het jaar en daar hebben ze gelijk in. Vooral eten en drinken verhogen de vreugde. Ook voor de huisvrouw/huisman is het vakantie en dus wordt er automatisch meer buiten de deur gegeten of kant-en klaar maaltijden in huis gehaald. Een extra pilsje, glaasje wijn of ijsje wil er in de vakantietijd ook wel in. Na de vakantie geeft de weegschaal de gevolgen aan van al die gezellige lijn- zondetjes, een paar kilo erbij is dan heel gewoon. Gelukkig is er, ook na de va kantie, Malsovit-afslankbrood bij de plaatselijke warme bakker om die pond jes snel weer kwijt te raken. In Heiloo is Malsovit verkrijgbaar bij Bakkerij Kaandorp aan de Kennemerstraatweg. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 8 september Fa. Alberto verg. 9.00-12.00 uur 9.15-11.15 9.15-11.15 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-23.00 19.00-21.00 20.00-23.00 S.O.W. S.O.W., spaans Yoga Heiloo H.O.V. operettever. rep. Sjoelclub Heiloo Engelse les Falkland best. verg. nieuwe bedrijfspand inmiddels Vrijdag 9 september S.O.W., volksd.oud. Pl.landsvr. volksd. Pl.landsvr. volksd. N.v.v.H., ds. bridge S.O.W. yoga ouderen Beg.orkest v. Nh. ep. 11.00-12.00 9.00-10. 30. 14.00-15.30 9.30-11.30 13.30-16.30 20.00-22.00 Zaterdag 10 september Alkm.Oratoriumver. rep. 10.00-16.00 Maandag 12 september Nic.Beetsschool 8.30-16.00 St N.v.v.H., zang Pl.landsvr., zang Yoga Heiloo Falkland toneel E.H.K. klaverjassen Yoga Heiloo 13.00-14.30 14.30-15.30 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 19.30-21.30 HEILOO/LIMMEN - Gedurende haar bijna zeventigjarig bestaan heeft L'Oréal herhaaldelijk bewezen het voortouw te kunnen nemen op het ge bied van produktontwikkeling en ver nieuwing. 'Jetting' is zo'n eigentijdse ontdekking van L'Oréal, een revolutie op het gebied van coiffeertechnologie. Dankzij deze formule is een vol, stevig kapsel dat meteen goed valt en waar geen ingewikkelde modelleertechnieken aan te pas komen, voor iedere man en vrouw.maar ook jongere weggelegd. Jetting is speciaal bestemd voor mensen die een afwisselend, actief leven leiden met veel sport en uitgaan. Effekt van Jetting is volkomen natuurlijk. Het kapsel krijgt precies op de gewenste plaatsen volume zonder dat er slagen, golven of krullen ontstaan, zoals dat bij permanenttechnieken wel het geval is. De verandering is subtiel, modern en doeltreffend. Het produkt heeft de vorm van een gel. De substantie wordt door de kapper aangebracht op de aan zet van het haar, bij de hoofdhuid. De haarlengten en -punten worden gespaard. De samenstelling en eigen schappen van deze gel staan garant voor een uiterst gecontroleerde toepassing. De kapper bepaalt, in samenspraak met de klant of Jetting plaatselijk dan wel het hele kapsel van volume en stevigheid moet voorzien. De toepassingsmogelijkheden zijn veler lei: de eigen inventiteit van kapper en klant, de haarmode, controle van weer barstige lokken en kruinen of van fijn en slap haar bepalen welke dimensie Jetting kan toevoegen aan het kapsel. Een Jetting-behandeling is snel, voorde lig, persoonlijk en kan elke zes weken worden herhaald en gevarieerd. De behandeling kan vóór en na het knippen worden uitgevoerd bij zeer kort, kort, en halflang haar, over het hele hoofd of alleen maar bovenop, aan de zijkanten, op een kruin of op sprin gerige lokken. Jetting is voor iedereen en voor elk haartype! De formule van het produkt is origineel. De gel is voldoende vloeibaar om door te dringen tot de kern van de haren, maar stevig genoeg om niet uit te vloei en naar de lengten en punten van het haar. Jetting er er in twee sterktes: één voor normaal haar en één voor gevoelig haar. De gel wordt met een speciaal ge construeerde penseel aangebracht op de aanzet van het haar. De zeskantige 'Jet Rolls' van buigzaam schuimrubber accentueren het 'aanzet- volume' nog extra. De totaal nieuwe be- handejing in de salon geeft de kapper de mogelijkheid een volledig nieuwe servi ce aan zijn klanten te bieden, namelijk 'zes weken aanzetvolume zonder krul len'. Laat us over deze nieuwe produk- ten van L'Oréal deskundig adviseren door Bijwaard Coiffures te Heiloo of door Kapsalon Marga te Limmen. HOMEOPATHIE TOVENARIJ? EGMOND - Niet alles is met homeopa thie te behandelen. Er zijn mensen die niet of nauwelijks op homeopathie rea geren en zo zijn er ook kwalen die niet of nauwelijks reageren. Kinderen reage ren over het algemeen goed en snel, chronische ziekten langzaam - als ze reageren. Homeopathie zorgt ervoor dat je beter functioneert met de mogelijkheden die je hebt - dat betekent dat er tocht soms een andere therapie noodzakelijk is zo als chirurgie of zware geneesmiddelen als antibiotica of pijnstillers. Het oor deel van een arts kan dus beslist niet ge mist worden bij wat ernstiger klachten. Een homeopatisch middel geeft het li chaam een stimulans om het zelf op te knappen, dat betekent dat die mogelijk heid en ook de tijd aanwezig moeten zijn. Hoewel u voor simpele kwaaltjes heel goed zelf homeopathie kunt toe passen is voor wat ernstiger of langduri ger klachten altijd het advies van een arts noodzakelijk. Homeopathie ver dient dan de voorkeur (indien mogelijk) aangezien daarvan bij deskundige toe passing geen bijwerkingen te verwach ten zijn. Het is altijd belangrijk dat uw huisarts van het feit-dat u homeopatische behan deling wilt op de hoogte is aangezien hij/zij de spil van de gezondheidszorg is. Een homeopatisch arts heeft een spe ciale opleiding klassieke homeopathie van enkele jaren na de gewone opleiding tot arts gehad en is dus het best in staat om te bepalen of een homeopatische be handeling in uw geval in aanmerking komt. Vanzelfsprekend is er in zo'n kort arti keltje eigenlijk veel te weinig te vertel len. Voor meer informatie kunt u dan ook altijd terecht bij de Koninklijke Vereniging tot Bevordering der Homeo pathie in Nederland, Postbus 90003, 1006 BA in Amsterdam, of bij N. van Amstel, arts, Marshallstraat 74, 1931 WZ Egmond aan Zee, tel. 020-369875/ 02206-3915. KOM DANSEN BIJ PRIDINI HEILOO - Volksdansen is een vorm van vrijetijdsbësteding waar Pridini zich mee bezig houdt. De Volksdansve reniging Pridini in Heiloo is opgericht in 1976. Met als doel: Volksdansen voor je plezier. Op woensdagavond dansen de begin ners en de gevorderden onder leiding van een deskundig dansleidster. Op de ze avonden worden internationale dan sen aangeleerd. Vaak wordt er verteld waar de oorsprong van de dans ligt, bij welke gelegenheden de dans gedanst wordt en wat de betekenis is. Zo zijn er vrolijke ingetogen, snelle, langzame, in gewikkelde en makkelijke dansen. Voor volksdansen is geen dure uit rusting nodig, alleen een paar makkelij ke (dans)schoenen. Een voordeel van volksdansen is dat het door iedereen ge daan kan worden, jong en oud, mannen en vrouwen. Ongeveer drie keer per jaar worden er danscursussen georganiseerd. Op deze „avonden komt er een gespecialiseerde dansleider naar Heiloo. Een bepaald land staat dan centraal b.v. Tsjechosjo- wakije of Amerika. Omdat het heel ge zellig is om met veel mensen te dansen houdt Pridini drie keer per seizoen een instuif. Alle groepen dansen dan samen. De instuiven staan open voor iedereen, dus ook voor niet-leden. Pridini heeft een demonstratiegroep welke optredens verzorgt in theaters, verzorgingshuizen en op feesten en par tijen. Vaak samen met de zanggroep, die folkloristische liedjes ten gehore brengt. Dit zijn in vogelvlucht de aktiviteiten van de Volksdansvereniging Pridini. Als u meer informatie wilt, kunt u bel len met de volgende contactpersonen: Vera Verzijlenberg (02205-2827) of Nel Coolegem (072-335427). Het nieuwe sei zoen start op woensdagavond 7 septem ber om 19.30 uur in de auls van basis school de Nieuwe Hoeve. U bent dan van harte welkom voor een gratis proefles. Bel 's donderdags: 072-330175 mammm al woonachtig in Heiloo en sinds 1975 in de makelaardij werkzaam, tevens lid van de N.V.M. (Landelijke Makelaar sorganisatie). Op het gebied van hypo theken bent u bij makelaarskantoor Donkersloot ook in goede handen. Sa men met de computer kan exact uitgere kend worden welke hypothecaire lasten voor een koper verantwoord zijn, waar bij een uitgebreid overzicht verstrekt wordt van de bruto en netto lasten per maand/jaar, over diverse hypotheek- vormen. Donkersloot bemiddelt hierin voor vele banken en andere financiële instellingen. Voor taxaties en verzeke ringen is het makelaarskantoor aan de Heerenweg ook een goed adres. NIEUWE SUSKE WISKE OVER DE SCOUTING HEILOO - De Wervelende waterzak, zo heet het nieuwste Suske en Wiske album van de bekende striptekenaar Willy Vandersteen. Hij heeft dit album speci aal aan Scouting Nederland opgedra gen. Willy Vandersteen zegt: „We bof fen maar dat er Scouting is. Een prima club van jongens en meisjes van 5 tot 21 jaar. Vol avontuur en.over de hele wereld. Scouting Nederland helpt de komende jaren mee met een project van Scouting in Noord-Jemen. Eén van de problemen daar is dat van zuiver drin kwater. Daar gaat dit avontuur over. Eens een scout.altijd een Scout!" De prijs van dit speciale album is 5,50. Dit album kunt u bestellen bij de leden van Scouting Rurik Heiloo, die deze week langs de deur gaan. Mocht u de scouts gemist hebben dan kunt u tele fonisch dit album bestellen bij de heer Dekker, tel. 02205-2137, of bij de fam. Schaap, Boekenstein 39, Heiloo. Voor slecht 5,50 heeft u het nieuste album (nr. 216) van Suske en Wiske en u steunt tevens het waterzuiveringspro ject van de Scouting in Noord-Jemen. ALBERTO ORGANISEERT WIJNPROEVERIJ HEILOO - Zoals reeds enkele jaren ge bruikelijk, houdt Alberto ook dit jaar weer een aantal wijnproefdagen. Als onderdeel daarvan organiseert het Alberto-filiaal in Heiloo op maandag 19 september een grote wijnproeverij in de bijzaal van het kerkgebouw aan de Noordergeeststraat 9 te Heiloo. De proeverij begint om 19.30 uur en elke wijnliefhebber is van harte welkom. Deelnemers aan de proeverij kunnen op deze avond kennismaken met een aantal witte en rode wijnen, die speciaal voor deze gelegenheid zijn geselecteerd. Het gaat daarbij om kwalitatief uitrekende wijnen die aantrekkelijk geprijsd zijn en die men in het algemeen niet vaak tegen komt. De wijnen zijn afkomstig uit Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal en Bulgarije. Het thema van de proeverij is dit jaar 'Europa'. De wijnliefhebbers kunnen hun bevin dingen tijdens het proeven op een zoge noemd wijnproefformulier noteren om zichzelf zodoende een goed overzicht te verschaffen. Aan de proeverij is tevens een test verbonden waarbij bezoekers een wijn 'blind' kunnen proeven. Deel nemers die het land van herkomst van deze wijn raden ontvangen gratis een wijnkortingkaart die een jaar lang recht geeft op 10% korting op wijnaankopen bij Alberto. Er bestaat geen enkele verplichting om de geproefde wijn te bestellen, hoewel de mogelijkheid om dat te doen uite raard wel aanwezig is. Houders van een Alberto-wijnkortingkaart krijgen in plaats van de gebruikelijke korting van 10% op deze avond een eenmalige kor ting van 20% op hun bestelling. De proeverij is gratis. Aanmeldingsfor mulieren zijn in het Alberto-filiaal, Winkelhof 't Loo 34, verkrijgbaar. Geïnteresseerde wijnliefhebbers kunnen' zich ook telefonisch opgeven. Het num mer is 072-336640. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Op de Oosterzijweg heeft ie mand op 30 augustus tussen 6.30-7.45 uur een auto gestolen. Een tot nu toe onbekende automobilist van, vermoedelijk een trekker met oplegger, kwam op onvriendelijke wijze in aanraking met een lichtmast op de Hoogeweg hoek Krommelaan. Het ge beurde om 16.00 uur, op 30 augustus. Heeft iemand hier iets van gezien? Belt u even met de politie: 333144. Er loopt in Heiloo iemand rond met een ware passie voor Fuqhia's. Hij/zij pikt ze links en rechts. Vorige week aan de Heerenweg, nu aan de Kennemerstraat weg en weer de mooiste eruit. U bent dus gewaarschuwd. Op de Blomhof kreeg zo'n klein Suzuki autootje van de gemeentelijke plantsoe nendienst een flinke deuk aan de rechter voorzijde doordat iemand er tegen op was gereden, maar daarna wel doorge reden is. Dat is niet zoals het hoort, heeft iemand het gezien, ja, belt u dan even 333144. Twee fietsers reden naast elkaar en een bleef met de jas achter het stuur han gen. Deze fietser kwam ten val en brak een arm. Bij de kruising Zeeweg/Ringweg/Ewis- weg is men bezig met werkzaamheden aan de weg. 's Avonds staan daar waar schuwingslampen van GP Groot, om ongelukken te voorkomen. In de nacht van 29 op 30 augustus en 1 op 2 septem ber heeft iemand 16 van deze signalite lampen gestolen en dat is een uitgespro ken 'rotstreek' omdat andere mensen gevaar lopen. De Benedictusschool moet het even zon der buitendeur van de buitenberging doen. Iemand heeft hem uit de scharnie ren getild en meegenomen. U wordt bedankt. Als je 74 en 68 jaar bent en daarbij nog een enorme zoetekouw, mag je dat toch niet, zonder betalen, bij de Hema weghalen. 3 September stond op de kruising Ewis- weg/Ringweg/Zeeweg een mevrouw met een fiets stil bij het stoplicht. Daar naast stond een beige auto met caravan van het merk Otten. Toen het licht groen werd, reed de fietser op maar werd door de caravan omver geduwd. Vrouw kwam te nval en moest voor be handeling naar het ziekenhuis. Heeft ie mand dit gezien? s.v.p. even melden bij de politie 333144. Het is een vreemde gewaarwording als je je gestolen fiets met een ander slot er op in de stalling bij het station ziet staan. Er werden deze week drie fietsen gestolen. Gevonden voorwerpen: jonge kat; div. sleutels; jonge tortelduif; blauw regen pak; portemonnee; rood/witte poes; NS-jaarkaart; zwarte fietstas; een ro zenkrans. Goederen af te halen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. HEILOO - Rock roll is niet dood, het leeft! En wel in de vorm van Wild Bunch, een vier man sterke formatie uit Groningen, die rock 'n roll speelt als geen ander dat doet. De groep heeft in 1987 de Parkpopprijs in de wacht gesleept en ook stond zij datzelfde jaar in de beste voorronde van de Grote Prijs van Nederland. Alexis, Eppo Doeve, Jean Doctor en Johan Doctor bezorgen jou zaterdag 10 september een onvergetelijk optreden, dus: 'Be a Wild Bunch too', trek je ste vige stappers aan en swing vanaf 22.00 uur de Buk aan de Pastoor van Muijen- weg te Heiloo plat! Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Voor de rommelmarkt op 28 en 29 ok-, tober kunnen de muziekverenigingen Nijenburg, TKH en Caecilia nog veel spullen gebruiken. Bel 331783 of„ 331713. De eerst volgende zaterdag worden de spullen dan bij u opgehaald. Koningin Wilhelmina Fonds Tussen 29 augustus en 11 september wordt in Heiloo met goedvinden van het college van burgemeester en wethouders een inzameling gehouden door het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. PIT Collecte Tussen 12 en 17 september wordt in Heiloo onder goedkeuring van het colle ge van burgemeester en wethouders een collecte gehouden door het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, Geestbrug weg 9 te Rijswijk. CDA SPREEKUUR HEILOO - Het CDA- spreek/Informatie-uur gaat weer van start en wel op donderdag 15 september in het Open Huis. Vanaf 19.30 uur bent u als burger van Heiloo weer welkom op het maandelijks terugkerend informatie-uur van het CDA. Waarom houdt het CDA dit informatie uur? Wel, we willen trachten de burgers te betrekken bij het beleidsproces en het maatschappelijk gebeuren. Het gaat er om het proces van beleidsvorming door zichtig te maken, de inwoners inzicht te geven in het hoe en waarom in de gemeente. Velen wisten vorig seizoen het inloop spreekuur te vinden, volg dat spoor. Het CDA is graag tot uw dienst. Tevens kunt u weer schriftelijk zaken of feiten kenbaar maken aan: Fractiesecretariaat CDA, J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. COMPUTERCLUB BIJ WIJKVERENIGING PLAN OOST HEILOO - De vakanties zijn weer voor bij, en dus weer aan het werk. Wij heb ben nog aan uw vrije tijd gedacht en daarom organiseert Wijkvereniging Plan Oost iedere tweede zaterdag in de maand van 14.00-17.00 uur haar maan delijkse computerbijeenkomst. De eerstvolgende is zaterdag 10 september. Als je hier wat voor voelt kom dan, en neem dan je computer, monitor, etc. mee. De kosten zijn gering: 1,50 voor mensen die hun spullen meenemen en 1,00, voor hen die zo komen binnen vallen. De plaats van samenkomst is het Oosthonk, Laan van Zeeman 14a te Heiloo. Dinsdag 13 september Doves, gym 10.00-11.00 4-5.St. Nic. Beetsschool 8.30-16.00 Nw. Leven, zangver. 20.00-22.00 Oppositie schaken 19.00-23.00 H.B.C, bridgeclub 20.00-23.00 Woensdag 14 september Doves, gym 11.00-12.00 St. Nic. Beetsschool 8.30-16.00 Nivon 20.00-22.00 Libertys Lines Squared. 19.30-22.30 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 UCYL yoga 19.30-21.30 Open Huis, Winkelhof 't Loo 1851 HT Heiloo, tel.072-333368 OPEN DAG BIJ DE STICHTING E.W.A. ALKMAAR - De Stichting Educatief Werk Alkmaar en omstreken organi seert op zaterdag 10 september van 10.00 tot 15.00 uur, aan de Oudegracht 291 in Alkmaar, een open dag waarin zij haar onderwijsprogramma voor het seizoen '88-'89 presenteert. Basiseducatie is een nieuwe vorm van onderwijs voor volwassenen die vroeger niet veel verder zijn gekomen dan de la gere school. Het onderwijs is bedoeld voor migranten, Nederlandse volwasse nen en moeilijk lerenden. De Stichting E.W.A. bood het afgelopen seizoen plaats aan zo'n 700 cursisten uit onder meer Akersloot, Egmond, Heiloo en Limmen. De Stichting E.W.A. organiseert het onderwijs op een wijze die aansluit bij de wensen en mogelijkheden van vol wassenen die naast hun werk of gezin weer naar school willen. Voor cursisten met kinderen onder de vier jaar is pro fessionele kinderopvang aanwezig. De lestijden zijn aangepast aan de school tijden van de kinderen maar ook in de avonduren zijn er mogelijkheden. VREDESGEDICHTEN HEILOO - Vanuit de werkgroep Kerk Samenleving werd er een oproep gedaan om in de periode van 15 maart tot en met 15 juni vredesgedichten in te zen den. Daar is positief op gereageerd want er zijn gedichten ingezonden van alle drie de leeftijdscategorieën. De jury, bestaande uit Christiene Küne, Mar- greet v. Hoorn, en J. A. Pannekeet, heeft de gedichten beoordeeld en kwam unaniem tot de volgende beoordeling. Leeftijdsgroep 7 t/m 11 jaar: Susan Go- net, Rob Zoon, Sandra Bakker, René Kaandorp, Kim Klaasse, Volker Min. Leeftijdsgroep 12 t/m 18 jaar: Pim Zoon, Patrick Wijn, Marianne Bakker, Sandra Keijzer, Tanja Tuis, Karin v.d. Jagt. Leeftijdsgroep 19 jaar en ouder: C. D. Brown-Vles, Dirk v. Diepen, Liesbeth Eijkel, Akke Botren- Gramsma, Stad en Vrede (naam ge dicht), E. H. Verplanke-Visser. De gedichten wofden onder andere ver werkt en opgehangen tijdens de kerk diensten in de Vredesweek op 18 sep tember om 19.00 uur in de Witte Kerk en op 25 september om 10.30 uur in de Moeder Godskerk. OPEN DAG FUNAKOSHI HEILOO - Funakoshi, de grootste ka- ratevereniging van Nederland, telt mo menteel om en nabij de 400 leden. Als je lid bent van deze vereniging heb je de mogelijkheid om vrijwel dagelijks te trainen. Dit kan behalve in Heiloo ook in Alkmaar, Bergen, Schagen, IJmui- den en zelfs in Amsterdam voor dege nen die daar studeren. Is karate, een Japanse verdedi- gingssport, alleen bedoeld voor de wat oudere jeugd? Beslist niet, jong en oud trainen gedurende het jaar samen en op meerdere plaatsen trainen kost niets ex tra's! Als je een goede conditie en zelf vertrouwen wil krijgen, je dus lichame lijk en geestelijk sterk wilt voelen, dan is karate een uitgelezen sport om te beoe fenen. Is je belangstelling wedstrijdge- richt, dan zit je bij Funakoshi ook goed, want de vereniging heeft de laatste jaren meerdere Nederlandse kampioenen bij de jeugd en senioren voortgebracht. Tijdens de open dag op vrijdag 16 sep tember van 19.00 - 20.00 uur in de gym zaal aan de Dors in Heiloo, laten leer lingen zien wat karate precies inhoudt: warming-up, basistechnieken, kata (stijloefening) en kumite (gevechtsvor- men). Het ligt niet in de bedoeling spec taculaire technieken te tonen, maar om een indruk te geven van de wijze, waa rop een les verloopt. Voor inlichtingen tel. 072-126859. SQUARE DANCING BIJ DE LIBERTY LINES HEILOO - Naast stijl- en volksdansen bestaat er in Nederland al ruim 20 jaar Square Dancing. Square Dancing komt uit Amerika, waar vroeger in verband met de samenkomst van de vele natio naliteiten behoefte ontstond aan een universele dansvorm. Deze dansvorm heeft zich in de loop van de jaren geëvo lueerd tot het Modern American Square Dancing zoals wij die nu kennen en over de hele wereld hetzelfde gedanst wordt. Een square dancer kan dan ook overal en altijd meedoen. De square- en rounddance vereniging Liberty Lines is bij u in de buurt actief. Zij bestaat inmiddels al weer vijf jaar. Ruim 20 leden in leeftijd variërend van 12 tot 65 jaar dansen iedere woensdaga vond in het Open Huis in Heiloo. Leef tijd kan voor square dancing geen pro bleem zijn. Oud en jong dansen altijd samen. De Caller (dansleider) is Erik Pluylaar, die sinds 1985 gediplomeerd is. Inmiddels staat hij al zo goed bekend dat hij diverse evenementen in binnen- en buitenland opgeluisterd heeft. De Liberty Lines dansen op de woens dagavonden in het Open Huis. U bent altijd welkom om eens een kijkje te ko men nemen. Op woensdag 14, 21 en 28 september houdt de vereniging een open avond. Daar kunt u dus zelf kennis ma ken met Square Dancing, aanvang 19.30 uur. De nieuwe cursus start op 5 oktober. INFO MARKT NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Heiloo zet op donderdag 15 september vanaf 13.30 uur haar deuren open in de grote zaal van het Open Huis. Alle leden en vooral ook belangstellenden, kortom iedereen is die middag van harte welkom. Er wordt een overzicht gegeven van wat er leeft bij deze vereniging, die op een zeer breed terrein voor iedere vrouw iets te bieden heeft. Er zijn stands met informatie over de N.V.v.H., het consumentenwkerk en onze cursussen, zoals gymnastiek met muziek, Engelse conversatie, museum- bezoek Amsterdam, weefcursus, com putercursus, en dit seizoen als nieuwe mogelijkheid een cursus dramatische expressie en zelfverdediging (Jiu Jitsu), .terwijl een cursus binnenhuisarchitec tuur in voorbereiding is. Daarnaast biedt de N.V.v.H., afd. Hei loo een breed scala aan clubs: beleg gingsstudieclub, bowlingclub, bridge club, handwerkclub, leeskring, mah- jonggclub, toneelclub, en zangkoor, waarmee op deze Info-markt kennisge maakt kan worden. Daarnaast is er ge legenheid om een aantal keren per sei zoen een buitenexcursie mee te maken, die van onderwerp en reisdoel zeer ver schillend zijn, maar altijd heel boeiend en bovenal gezellig is. Bent u nieuwsgierig geworden of is uw interesse gewekt voor één van bo venstaande activiteiten, komt u dan op donderdag 15 september tussen 13.30 en 15.30 uur eens binnenlopen. Inlichtin gen: 072-334462. Openbare Bibliotheek Maandag 19 september:AfitrpdqctjgbjjB,;, eenkomst voor wie meer informatie wil hebben over de gebruiksmogelijkheden van de bibliotheek met een rondleiding en uitleg, aanvnag 13.30 uur in de bibli otheek. Opgeven voor 15 september in de bibliotheek bij het informatiebureau of telefonisch via nummer 330670. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 19 september: bloemschikken met de familie Schavemaker in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 02205-2216. Excursie Groei en Bloei Donderdag 15 september: excursie van de KMTP naar Friesland met o.a. een boottocht over de Friese meren. Opge ven vanaf heden bij S. van Gans, Swa- nedael 11 te Heiloo, tel. 332119. De Christenvrouw Dinsdag 13 september: eerste avond van het seizoen. Drs. J.A.G. Delhaas uit Middenmeer zal spreken over euthena- sie in het Wijkcentrum Overdie, Ruus- broechof 97 te Alkmaar, aanvang 19.45 uur. De Vroegte Wint Woensdag 7 september: koppel wedstrijd. Verzamelen om 18.45 uur op de parkeerplaats bij De Loet. Zondag 18 september: derde baars- wedstrijd, Noordhollands kanaal nabij Koedijk. Vertrek vanaf 't Loo om 7.00 uur. Opgeven bij H. Haanraads, tel. 332321. Zondag 2 oktober: witwiswedstrijd. Zondag 23 oktober: baarswedstrijd. VREDESWEEK LIMMEN - De wereldraad van kerken heeft alle parochies en gemeenten uitge nodigd samen een weg te zoeken naar gerechtigheid, vrede en heilheid van de schepping. De bisschoppen van Neder land ondersteunen deze oproep. Dit zoeken wordt een conciliair proces ge noemd: een proces van gezamenlijk be raad dat hopenlijk zal leiden tot afspraken. Bij woorden als gerechtigheid, vrede en heelheid van de Schepping gaat het niet alleen om zaken die zich elders voor doen. De problemen met betrekking tot dit onderwerp zijn wereldwijd. Maar de oplossing begint bij wijze van spreken in onze straat. Wij zijn zelf in het spel: het gaat om ons doen en laten. Daarom wordt als eerste aanzet om te komen tot dit proces een themaavond gehouden op dinsdagavond 20 septem ber om 20.00 uur in het parochiehuis. De avond wordt verzorgd door de werk groep Kerk en Samenleving van onze parochie. Ook zal in het weekend van 17 en 18 september in de liturgie en verkondiging aandacht besteed worden aan dit belan grijke onderwerp. Zaterdag 17 septem ber is om 19.00 uur een woord en com muniedienst. Deze viering is voorbereid door de werkgroep Kerk en Samenle ving. Het kinderkoor zal in deze viering zingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4