Zwembad 't Vennewater open Wachtmeester P.J. Kuijpers neemt afscheid van politie de ÊM Rabobank Vakantie Magazine WINTERTOERIST KAN KIEZEN VOOR VEEL ZON OF MEER ZON Geen Uitkijkpost ontvangen? Nog steeds groeit het aantal vakantiegangers dat in de winter naar zonnige oorden reist. En ieder jaar zijn er weer nieuwe bestemmingen in opkomst. Naar verwachting zijn dat de ko mende maanden - ook al door de aantrekkelijke tarieven - met name Florida en de Antillen, lokaties waar in hartje win ter een echt 'strandklimaat' heerst. Slagers uit Heiloo onderscheiden UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 1988 In tegenstelling tot wat wel eens wordt gedacht, biedt een keuze uit de winter zonprogramma's van de reisorganisato ren niet automatisch de garantie dat het weer zich leent voor een echte strandva- kantie. Ook op de zuidelijke bestem mingen is wel degelijk sprake van kli maatverschillen, aldus de Rabobank, de grootste verkoper van vakantiereizen in ons land. Toeristen die in een voorjaars achtige omgeving willen genieten van landschap en cultuur, kunnen de hele winter door op tal van bestemmingen aan hun trekken komen. Wie echt uit is op een donkerbruine huid, heeft even eens ruime mogelijkheden. In feite gaat het voor de toerist om de keuze tussen veel zon of meer zon. Kli maattabellen geven op dit terrein infor matie, waarbij het echter opvallend is dat niet alle tabellen dezelfde tempera turen vermelden. Dit komt vooral om dat soms wordt uitgegaan van een ge middelde temperatuur over dag en nacht, meestal van de gemiddelde dag temperatuur en in een enkel geval van de hoogste dagtemperatuur. In de zojuist verschenen wintereditie van het Rabobank Vakantie Magazine worden als suggesties voor een wat ac tievere vakantie in de winterzon met na me Portugal, Marokko, Tunesië en Cy prus beschreven. Voor strandvakanties kan men Ook 's winters prima terecht in bijvoorbeeld Eilat (de zuidelijkste stad van Israël) op de Canarische Eilanden, in Florida en op de op Nederland geo riënteerde eilanden Aruba, Bonaire en Curasao. Het nieuwe Magazine biedt niet alleen interessante artikelen over winterzonva kanties. Aandacht is er ook voor win tersportreizen, voor verre vakanties en voor korte 'tussendoortjes', zoals bun galowvakanties en stedentrips. Een exemplaar van het kleurrijke tijd schrift, dat is verschenen in een oplage van 400.000 exemplaren, is gratis ver krijgbaar bij de Rabobankkantoren. Het magazine leent zich prima voor een eerste verkenning van het komende win- tervakantieseizoen. Voor een meer ge detailleerde en individuele advisering worden de reismedewerkers van de bank ondersteund door Toeristiek. Dit informatiesysteem geeft, in handboeken en via het beeldscherm, een actueel beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Toeristiek wordt door een onafhankelijk bureau samengesteld en is daardoor objectief en betrouwbaar. WAT BETEKENEN DE LIJNEN IN UW HAND? HEILOO - Paula de Jong-Adelaar kan u hierop antwoord geven. Zij geeft nl. in de zaal van de gereformeerde kerk el ke woensdagavond een cursus handlijn- kunde. De gehele cursus bestaat uit 20 lessen, de eerste zijn gewijd aan de lij nen van uw hand, de resterende over de hand zelf, nagelgroei, vorm enz. Kennis over jezelf, die je in de lijnen van de hand kunt lezen helpen om een positiever en gelukkiger leven te krij gen. Paula zegt hiervan: „Als je een hand kunt lezen heb je nooit meer een oprdeel over een ander. Zaken lijken vaak anders daq ze zijn. Om een voor beeld te noemen: er zijn mensen die al tijd druk in de weer zijn om voor ande ren klaar te staan, heel nobel, maar ei genlijk durven ze geen „nee" te zeggen, waardoor de druk van buiten af zo groot wordt, dat ze nooit meer tijd voorzichzelf hebben en dat maakt ze dan ongelukkig. Ben je je dit bewust (want je kunt het in de hand lezen) dan kun je er wat aan doen", aldus Paula, en zo zijn er nog een heleboel voorbeel den. Het moet gezien worden als een hulpmiddel om met jezelf overweg te kunnen. Naast de handlijnkunde heeft Paula de Jong -Adelaar ook al jaren lang een prakrijk voor paranormale ge neeswijze. „Mijn man en ik kunnen het beiden. Het is de basis in ons leven" zegt Paula. Bij heel veel mensen zijn el af goede resultaten geboekt. Ze komen van heinde en ver. Vooral bij rheuma en psoriases patiënten heb ik uitstekende resultaten, maar ook bij migraine en stress biedt het magnetisme heel vaak verlichting. Maar het blijft een hulp middel. Elk mens is verantwoordelijk voor zijn eigen lichaam. Wie nog mee wil doen aan de cursus Handlijnkunde moet zich snel opgeven want de eerste les is al geweest, maar er is nog heel goed in te springen. Neemt u dan kontakt op met Paula de Jong- Adelaar, tel. 335292. U kunt ook woensdagavond naar de Noorder geeststraat komen, aanvang 20.00 uur. BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: Dennis A„ z.v. Dirk J. An- driesse en Michèle A. Boogaard; Sanne, M., d.v. Franciscus P. M. Droste en Maria A. F. Broenink; Tjeerd, z.v. Hendricus J. Ober en Renée Nieuwen- huijse; Koen, z.v. Martin P. Verdonk en Ariane Scinkel; Sander A., z.v. Pe trus P. M. Bakker en Marit S. Mole naar; Nicky, z.v. Theodorus C. A. Leegwater en Janna W. Kuiper; Mauri ce T„ z.v. Maarten J. van der Poll en Aleidis M. Nibbering; Lieuwe D. J., z.v. Jan Bos en Mieke Wijminga. ONDERHOUD SPOORWEG OVERGANGEN IN HEILOO HEILOO - De Nederlandse Spoorwe gen gaan de komende twee weken on derhoudswerkzaamheden uitvoeren aan drie spoorwegovergangen. De werk zaamheden zullen 's nachts plaatsvin den. Men begint om 23.00 uur en hoopt de volgende ochtend om 7.00 uur klaar te zijn. De spoorwegovergang Zeeweg zal in de nacht van 25 op 26 september en van 26 op 27 september worden aangepakt. De overgang Schuine Hondsbosschelaan volgt dan in de nacht van 27 op 28 sep tember en 28 op 29 september. Als laatste komt de overgang Kerke- laan/Belieslaan aan de beurt in de nacht van 29 op 30 september en van 4 op 5 oktober. Het verkeer zal doormiddel van borden worden omgeleid. BLOKKER'S BULLETIN HEEMSTEDE - Dezer dagen is het na jaarsnummer verschenen van Blokker's Bulletin, berichten voor handwerken den. Blokker's Bulletin bedoelt een on dersteuning te zijn voor mensen, die creatief bezig zijn met textiele werkvor men. Het bevat een schat van informa tie over boeken en materialen op dit ge bied. Tevens bevat het een agenda van tentoonstellingen en demonstraties, die dit najaar bij Blokker gehouden worden. Blokker's Bulletin kan gratis afgehaald worden bij Blokker's Boetiek, de speci aalzaak in handwerkboeken en materia len aan de Bronsteeweg 4/4a in Heemstede. In tegenstelling tot het be richt in de Uitkijkpost van vorige week is het Bulletin niet bij Blokker in Heiloo verkrijgbaar. Desgewenst kan ook toe zending per post plaats vinden. Ml*»!* POSTKANTOOR ALKMAAR - Nadat de loketten van het postkantoor aan de Bagijnenstraat in het voorjaar van zogenaamde loket- terminals zijn voorzien, volgen de ko mende 2 weken de overige postkantoren in Alkmaar en omgeving. Het betreft hier de kantoren Heiloo, Bergen, Ber gen aan Zee, Stompetoren, Groot Schermer, St. Pancras, Schoorl, Groet, Koedijk en de overige vestigingen in Alkmaar. Op al deze vestigingen worden dan alle geldhandelingen met behulp van de komputer verwerkt. Het publiek merkt hier niet zoveel van, al kan de handeling in het begin misschien iets minder soe pel verlopen. Het bekende poststempel op betalingsbewijzen wordt met dit systeem vervangen door een afdruk van een printer. Het handelingenpakket' blijft voor alle vestigingen voorlopig het zelfde. Het uitbetalen van grotere be dragen op kascheques en girobetaal kaarten blijft vooralsnog alleen moge lijk op het kantoor aan de Bagij nenstraat te Alkmaar. HEILOO - Recreatiezwembad 't Venne water opent op dinsdag 4 oktober haar poorten. Hoewel bijvoorbeeld het fitness-centrum nog niet gereed is, gaat met toch straten met: - zwemlessen voor diploma A voor kin deren en volwassenen; - trimzwemmen voor volwassenen; - gezinszwemmen op zaterdagochtend; - meer bewegen voor ouderen; - recreatief zwemmen. Het zwembad is gelegen op de camping 't Vennewater, Slootenslaan 27 te Hei loo (Keuning). Op zondag 2 oktober wordt daar van 12.00-15.00 uur open dag gehouden met een gratis kopje kof fie of een ander drankje. Belangstellen den zijn van harte welkom. Inschrijvingen voor zwemlessen kunt u doen op maandag 3 oktober van Het fraaie zwembad van Keuning aan de Slootenslaan. 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Op dinsdag 4 oktober gaan dan de zwemlessen voor kinderen en volwasse nen als ook het recreatief zwemmen van start. De leesen worden gegeven door een gediplomeerd zweminstructrice. De temperatuur van het zwemwater wordt constant op 29 graden Celsius gehouden. HEILOO - Zo'n 650 slagers hebben op 12 september in het Spant te Bussum uit handen van Cees Schilperoort één of meerdere produkterkenningen ontvan gen van het Instituut Ambachtelijke Slagersprodukten (IAS). Het IAS, dat deze erkenningen voor de duur van een jaar toekent, keurt de in ons land meest verkochte vleeswaren: rookworst, gekookte worst, leverworst, hausmacher, gebraden gehakt, gekook te achterham, droge wordt en paarde- worst. Wanneer een erkenning wordt verstrekt, heeft het produkt 3 keuringen doorstaan: een aangekondigde keuring, een onaangekondigde keuring en een steekproef. Er zijn in ons land nog ruim 3600 sla gers die in eigen worstkeuken zelf vlees waren bereiden. Via het IAS krijgen zij de mogelijkheid hun produkten objec tief te laten keuren. Het belangrijkste uitgangspunt van de keuring is het tege moetkomen aan de smaak en behoeften van de klant. Door het ambachtelijk karakter van de produkten en de keuringsmethode be houdt het produkt ook de authentieke smaak van de streek waar het produkt vandaan komt. Hoezeer de slagers de IAS-erkenningen waarderen, blijkt uit de ereplaats die ze de erkenningen in de winkels geven. De slagers uit Heiloo die voor de kwali teit van hun produkten een erkenning in 'goud' ontvangen: Keurslager Kees Bur ger, goud voor gekookte worst en lever worst; keurslagerij J. v.d. Peet, goud voor rookworst fijn; slagerij Kramer, goud voor gekookte worst. VIJFTIGDUIZENDSTE AANSLUITING KABELTELEVISIE VOOR MULTIKABEL ALKMAAR - Multikabel heeft zijn vijftigduizendste aansluiting binnen. Deze mijlpaal voor de exploitant van de kabeltelevisie in de Kop van Noord- Holland is bereikt in de gemeente Op meer. Het gaat trouwens uitstekend met Mul tikabel. De laatste week hebben zich honderden nieuwe abonnees opgegeven. De inwoners van de kop van Noord- Holland profiteren massaal van het 'generaal-pardon' dat Multikabel aan geboden heeft ter gelegenheid van het bereiken van de vijftigduizendste aan sluiting. Mensen die wel een aansluiting voor ka beltelevisie in huis hebben, maar nog geen abonnement, behoeven deze maand geen heraansluiting te betalen als zij een abonnement nemen. Dit le vert een besparing van 55,00 op. Bo vendien neemt Multikabel de abonne mentskosten tot 1 oktober voor zijn re kening, zodat nieuwe abonnees vrijwel gratis naar de Olympische Spelen kun nen kijken. Multikabel is bijzonder verheugd over de stijgende belangstelling voor de ka beltelevisie. Niet alleen kunnen de kosten op deze manier gedrukt worden, ook bestaat de mogelijkheid in de toe komst het programma-aanbod uit te breiden zonder dat dit met een verho ging van de abonnementsprijs gepaard gaat. Gratis uitbreiding Met ingang van 17 september zal het programma-aanbod van Multikabel met 3 nieuwe zenders worden uitge breid, namelijk met MTV Europe, Ra dio 10 en RTL Radio 10 heeft Nederlands gepresen teerde horizontaal geprogrammeerde programma's; dat wil zeggen dat de programma's aangepast zijn aan de luisteraars. Radio 10 zendt 's morgens vroeg hitparade uit, vervolgens oude platen en 'middle of the road' muziek. Vanaf 15.00 uur hitparademuziek voor de thuiskomende scholieren. Vanaf 18.00 uur is er meer aandacht voor dansmuziek. Later op de avond zendt Radio 10 rustiger muziek uit gericht op mensen die geen t.v. kijken. Daarna een nachtprogramma met easy listening en na ongeveer 02.00 uur een stijgend per centage hitparademuziek. Radio 10 zal in Heiloo en Egmond op 106,4 Mhz te beluisteren zijn. In de gemeenten Egmond en Heiloo zal een extra uitbreiding plaatsvinden. Daar komt namelijk MTV Europe gra tis op de kabel. MTV is een thematisch satelliet-televisiekanaal dat 24 uur per dag zonder herhalingen alles wat met popmuziek te maken heeft op het scherm brengt. MTV richt zich op de doelgroep die gevormd wordt door alle mensen die tussen de 12 en 34 jaar oud zijn. MTV wordt in de gemeenten Hei loo en Egmond op kanaal 43 RTL+ is een Luxemburgse zender die Duitstalige programma's uitzendt voor het hele gezin. RTL wordt reeds uitge zonden in Heiloo en Egmond op kanaal 31 Burgemeester G lijn is schenkt de scheidende politieman een fraai boeket bloemen. HEILOO - In de kantine van openbare weken bood de gemeente wachtmeester der Rijkspolitie le klasse P. J. Kuipers, vrijdagmiddag een afscheidsreceptie aan. Opperwachtmeester G. A. Diep- huis fungeerde deze middag als ceremo niemeester. Kolonel J. H. Stokreef opende de rij van sprekers en wees op de grote druk die het politiewerk met zich meebrengt. „Er is veel gebeurd in tus sen het moment dat u in dienst trad en nu aan het einde van uw carrière. Vroe ger diende er een politieman aanwezig te zijn, zo'n man waar je alles aan vroeg", aldus Stokreef. In die tijd had je gewoon een bord op je voordeur, Rijkspolitie en dat hield in dat je 24 uur beschikbaar was. Kuipers is tot op de laatste dag inzetbaar ge weest. „U zocht naar een baan in de luwte, maar dat is u niet helemaal ge lukt. Wij zeggen u dank, mensen als u, met zoveel inzet, zij hebben het funda ment voor het korps rijkspolitie gelegd" aldus Kolonel Stokreef. Als bewijs van erkenning kreeg Kuipers een kleine uit voering in zilver van het corpsembleem. Ook Burgemeester G. J. Glijnis stak zijn dankbaarheid niet onder stoelen of banken. U hebt zich vanaf 1961 voor de politie ingezet. Het is moeilijk werk en vaak moet er in moeilijke situaties snel beslist worden. U hebt het allemaal voor de bevolking gedaan", aldus de burgemeester. Naast het politiewerk zet de heer Kui pers zich in voor de vluchtelingen, ook zij waren deze middag aanwezig om Kuipers de hand te drukken. Groep scommandant Meijer schetste eerst de levensloop van Kuipers maar wist later op geestige wijze een stel leuke anekdo tes te vertellen: „Piet kon van een beza digd mens veranderen in een briesende leeuw!" Ook namens de collega's werd er natuurlijk gesproken. Peter van Veen deed dit en overhandigde tevens het ka- do. Oud collega Schut had een paar smakelijke verhalen te vertellen en had al gauw de lachers op zijn hand: „Piet je was een bijzondere vrucht en een eer lijke collega". Tot slot sprak de scheidende wacht meester zelf nog een paar woorden. Jongeren begrijpen vaak niet dat de rek er later een beetje uitgaat, maar dat komt wel. Mevrouw Kuipers werd ook in de dank betrokken. Men bleef hierna nog enige tijd bijeen met een drankje en een hapje. INFO AVOND GERED GEREEDSCHAP HEILOO HEILOO - Op 22 september organiseert Gered Gereedschap Heiloo een infor matieavond voor de medewerkers en be langstellenden. Ter herinnering Gered Gereedschap zamelt gebruikt en onge bruikt gereedschap in, knapt deze zono dig op en verzend deze naar die projec ten in de Derde Wereld, die daar zelf nadrukkelijk om vragen. Veelal zijn dit ziekenhuizen, - missieposten, technische scholen of werkplaatsen. Het doel van deze avond is om nieuwe medewerkers bekend te maken met het reilen en zeilen van Gered Gereedschap Heiloo en de plannen voor het komende jaar te bespreken. Bij deze nodigen wij belangstellenden uit kennis te nemen van onze aktiviteiten onder het genot van een kopje koffie. Ook niet technische mensen zijn wel kom. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Hobby-farm aan de Pastoor van Muijenweg te Heiloo, tele fonische inlichtingen voor 19.00 uur: Dick: 332401. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 22 september Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Zaalvoetbal KNVB 17.45-23.00 Vrijdag 23 september Zaalvoetbal KNVB 17.45-23.00 Zaterdag 24 september Zaalvoetbal diverse clubs 9.00-16.00 Basketbal Flashing Heiloo 16.00-20.00 Maandag 26 september Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 27 september Volleybal Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 28 september Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 PASAR MAL AM ALKMAAR ALKMAAR - Op zaterdag 24 en zon dag 25 september zal in de Veilinghallen voor de 21ste keer de tradiotionele Indi sche jaarmarkt Pasar Malam plaatsvin den. Ook dit jaar zal weer een feestelijk exotisch programma gepresenteerd wor den met een grote verscheidenheid aan folklore. Er is een goede inschrijving van firma's met mooie, exclusieve arti kelen, waaronder veel kunstnijverheid en houtsnijwerk uit Indonesië en Thai land en porcelein uit China. De bezoe kers zullen verrast zijn door de veelheid van exotische artikelen en de fraaie aan blik van de Pasar Malam. Openingstijden zijn zaterdag van 12-24 uur en zondag van 12-23 uur. DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor Bastaard, ruwharig, reu, 8 maanden (is doof); Pukkie, bastaard, fox, gec., reu, 3'/2 jaar; Kiri, Mechelse herder, teef, 4 jaar; Cita, teef, 4 jaar; Tommie, kleine bastaard, zwart/wit, gladharig, reu, 4 jaar; Snuf, fox-terriër, gec. reu, SVi jaar; Rakker, kleine bastaard terriër, zwart/bruin, reu, 10 jaar; Lotje, bast. Hollandse schapedoes, teef, 11 jaar. Voor informatie: 02205-2256. Suza, een wat oudere schildpadpoes, heel lief, schootzitter; Lap/schildpad- poes, heel lief, 12 jaar; Japanse bob tail; witte kater, 2 jaar; half-langharige zwart/witte poes, 2 jaar; 2 kleine zwart/witte katertjes, 14 weken. Er zijn nog diverse andere katten, van klein tot groot, kort- en langharig. Belt u gerust voor informatie tel.: 072-337853, b.g.g. 372-158181. Wyandotte krielkippen, 1 haan en 4 hennen (ook afzonderlijke verkrijg baar). Telefoon: 330324. Vermist Zwart/witte poes, ca. 4 maanden, Dus- seldorperweg, Limmen; Perzische ka ter, gec., silver-tabby, 3 jaar, tatoeage no. FJX001; De Wildtlaan in Heiloo; Dikke, forse, cyperse poes, ca. 4 jaar, bruin cypers met zwarte strepen, witte sokken, wit befje, schuw, Pr. Marij- kestraat Egmond a/d Hoef; kater, gec., donker cypers, grote witte vlek op neus, witte bef, scheve kop, gehavende oren, 4 witte sokjes, lang en groot, 16 jaar, Batenburg, Heiloo; cyperse poes, op kop rode vlek, witte sokjes, 5 jaar, Westerweg, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Valkparkiet, Egmond a/d Hoef, voor inlichtingen: 02205-2256. Gevonden Lichtgrijs cyperse kat, erg schuw, bruin bandje, Goodeslaan, Heiloo; kat, cy perse kop, witte bef, witte poten, don ker op rug, roze neus, witte vlek op neus, schuw, Rijksweg in Limmen; zwarte kater met heel klein wit befje, omgeving Termijen, Heiloo. Voor in lichtingen: 072-616106. Agapornis, Molenweg in Limmen, in lichtingen: 02205-2256. Wie wil af en toe de hond uitlaten voor iemand die slecht ter been is? De dierenscherming jubileum kalender 1989 is voor 6,50 verkrijgbaar bij: mevr. I. van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, Heiloo, tel.: 072-332759. Dierenbescherming Heiloo e.o. Tel. Inspektie Heiloo eo.: 072-337516. Tel. vogels Heiloo en Limmen: 072-337516. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Tel. Aktie vakantie pleegdier: 072-336180. Tel. honden, katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Tel. katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. INGEZONDEN Waar gaat het heen met ons mooie dorp? Nog niet zo heel lang geleden werd er voor een particulier een woning ge bouwd in de onmiddellijke omgeving van het winkelcentrum het Loo. Toen de eigenaar bij de gemeente een verzoek indiende voor de bouw van een schuurt je met een plat dak, werd dit toegestaan mits het platte dak gewijzigd werd in een puntdakje, daar het anders niet paste in de omgeving. Het kan verkeren. Thans wordt er in het hart van ons dorp een monsterachtig kolos gebouwd van drie verdiepingen hoog en een plat dak van tientallen vierkante meters groot, pal tegenover het witte kerkje: het poli tiebureau. Eigenlijk heeft het geheel meer van een vesting als men weet dat aan de achter- en zijkanten een dubbele muur is gebouwd van 275 centimeter hoog en een lengte heeft van 40 meter, welke nog gedeeltelijk is gevuld met ge wapend beton, dit zijnde de erfafscheiding. Als straks ons nieuwe gemeentehuis in een dergelijke stijl gebouwd gaat wor den, worden,wij burgers niet alleen van miljoenen aan geld, maar ook van een uniek stuk dorpsschoon beroofd. Bij zoiets vergeleken is ons oude raadhuis een juweeltje met zijn statige entree en trouwzaal. Wij hebben nu van heel wat dorpsgeno ten hun mening gehoord over onze nieu we "aanwinst" hun oordeel was eensluidend: „Ze zijn helemaal gek". Zouden er nog bestuurders te vinden zijn die niet door hoogmoed het ver stand verloren hebben? C. Meijer EEN GESLAAGDE REIS NAAR LONDEN HEILOO - Begunstigd door het mooie weer genoten 47 Heilooë- naars van een bezoek aan de stad Londen. Deze cursisten Engels van de Stichting Ouderenwerk konden dus hun kennis van de Engelse taal testen en dat ging met veel succes. Het gezelschap bezocht o.a. de To wer, St. Pauls Cathedral en Wind sor Catsle. Sommigen gingen naar Govent Garden, anderen bezochten de Tower Bridge of maakten een boottocht op de Theems. Ook gedu rende deze tweede reis naar Enge land was de stemming uitstekend. Er werd zelfs gefluisterd over een derde reis. Daarom gaan ze er hard aan werken om de Engelse taal nog beter te leren spreken. POLITIEBERICHTEN HEILOO HEILOO - Op het industrieterrein aan de Oosterzijweg hebben vandalen zich uitgeleefd, zij gooiden 15!! ruiten in en eenmaal binnen, hebben ze met de brandslang gespoten en met verf gegooid. In de Hema was. weer eens een winkeldiefstal. De grote Kapel van O. L. Vrouw ter Nood heeft twee geforceerde deuren. Tot nu toe lijkt het of er niets vermist is. Een driejarig jongetje zat bij zijn vader in de auto en was in slaap gevallen. De vader moest even iets afgeven maar het kind was zo diep in slaap, dat hij besloot de auto af te sluiten en even zijn boodschap te gaan doen. In die tijd is het kind echter wakker geworden, heeft de auto van het slot afgedaan en de deur opengemaakt. Op zoek naar zijn vader stak het de straat over waar hij door een andere auto werd gegrepen. De volgen de dag is het jongetje in het ziekenhuis overleden. Een snelheidscontrole op 11 september leverde op de Rijksweg Limmen 60 en bij Egmond a/d Hoef 20 bekeuringen op. Een vrouw met een kindje van twee jaar op de fiets staken over bij het gemeente huis. Een auto, die uit de Dokterslaan kwam, heeft de fiets niet gezien, en reed er tegen aan. De vrouw en kind moesten naar het ziekenhuis worden gebracht waar de vrouw 's avonds weer uit ver trekken kon, het kind moest voor obser vatie blijven. Op de Lage Laan - Oosterzijweg kwa men een auto en een fiets met elkaar in botsing. Het liet zich eerst nogal ernstig aanzien maar het bleken alleen schaaf wonden te zijn. Op 15 september 14.40 uur bij de Westerweg/Stetlaan kwam een vrouw in een blauw regenjack een andere bromfiets tegemoet die op dat moment een groepje van drie fietsers inhaalde. De weg was toen geblokkeerd, de brom fietser remde sterk en de andere brom fietser week uit en kwam hierbij ten val. De eerste bromfietser is doorgereden. Willen degenen die dit gezien hebben zich s.v.p. melden bij de politie tel. 333144. Bij de Scouting Heiloo zijn een houten luik en twee ruiten vernield. Bij het BP-station werd een ruit vernield en men nam rookwaren mee. Malevoort en de Kandelaar en de Oud- burgerlaan waren het doelwit van een stel grijpgrage wezens. In zes huizen werd ingebroken en in de meeste geval len door het open schuiven van een allu- minium raam. Er werden cheques, sie raden en geld ontvreemd. Een uitneembare auto-radio onder je stoel leggen heeft ook weinig zin, want op de Kennemerstraatweg namen ze hem toch mee. In het Stationscentrum werd een jon gen, die gewoon een pakje sigaretten ging halen door een stel jongens in el kaar geslagen. Met oog letsel moest hij naar het ziekenhuis gebracht worden. De daders zijn bij de politie bekend. In de Kistemaker werden 4 fietsen uit een schuur gestolen, in de loop van de dag werden er twee weer terug gevonden. De vorige week en deze week werden er 22 fietsen gestolen, daar word je wel even stil van. Twee zijn er intussen weer teruggevonden dankzij de ingegraveer de postcode, heus het helpt! (vraag uw fietsenhandelaar) Gevonden voorwerpen Gevonden: Driewieler met bakje, enve loppe met geld, fotocamera, snoei- schaar, damesportemonnee met in houd, enkele sleutelbossen, jongens zwembroek, kinderjasje. Goederen afhalen: woensdag- en zater dagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. ^^BeTsdonderdags^7^3017^^^ FIDES REBEKKAH ALKMAAR - Op donderdag 29 septem ber houdt de Fides Rebekkahloge te Alkmaar een avond voor vrouwelijke belangstellenden. De Rebekkah's zijn de vrouwelijke leden van de Indepen dent Order od Old Fellows (de IOOF). Deze organisatie, die over de gehele we reld verspreid is, stelt zich ten doel de broederschap onder alle mensen te be vorderen. Zij doet dit krachtens haar devies: Vriendschap, Liefde en Waar heid. Daarbij houdt zij zich buiten elke politieke of godsdienstige stroming. De leden ontmoeten elkaar één maal per 14 dagen op de donderdagavond. De open avond wordt gehouden in het Logege- bouw aan het Varnebroek 17a te Alk maar en begint om 20.00 uur. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 27 september S.O.W. gespreksgroep 9.30 - 11.30 S.O.W. Spaanse les 9.30 - 11.30 St. Nic. Beetsschool 8.30 - 16.00 S.O.W. yoga 9.30-11.30 Yoga Heiloo 13.30 - 15.30 H.O.V. operettever. rep. 20.00 - 23.00 Gem. Heiloo Comm. Welzijn 20.00 - 22.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - 23.00 Engelse les 19.00 - 21.00 Vrijdag 23 september Pl.landsevr., volksdansen 9.00 - 10.30 S.O.W., volksdansen 11.00 - 12.00 St. Nic. Beetsschool 8.30 - 16.00 N.v.v.H., ds. bridge 9.30 - 11.30 Pl.landsvr. volksdansen 14.00 - 15.30 S.O.W. yoga 13.30 - 16.30 Beg. orkest v. NH. rep. 13.30 - 16.30 Zaterdag en zondag gesloten Maandag 26 september N.v.v.H., gym 10.30-11.30 St. Nic. Beetsschool 8.30-16.00 Pl.landsvr., zang 15.00 - 16.30 N.v.v.H., zang 13.30 - 15.00 Sans Atout bridge 20.00 - 23.00 Nivon Aquarellen gev. 1 20.00 - 22.00 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 EHK klaverjassen 20.00 - 22.00 Gem. Heiloo Comm. Welzijn 20.00 - 22.00 Yoga Heiloo 19.30-21.30 Dinsdag 27 september Doves gym 10.00 - 11.00 Nivon Aquarellen gev. 1 9.30 - 11.30 St. Nic.Beetsschool 8.30-16.00 N.v.v.H., Beleg.curs. 9.30 - 11.30 Pl.landsvr.. kunstgeseh. 114.00 - 16.00 Nivon Quilt/Patchwork 113.30 - 15.30 Nw. Leven zangver. rep. 20.00 - 22.00 Nivon Knipgroep beg. 1 20.00 - 22.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - 23.00 Oppositie schaken 19.00 - 23.00 Woensdag 28 september Nivon tekenen gev. 1 9.30 - 11,30 St. Beetsschool 8.30 - 16.00 Doves gym 10.30 - 11.30 Sans Atout ds. bridge 13.00 - 16.00 Nivon Origami beg. 1 20.00 - 22.00 Libertys Lines Squaredance 19.30 - 22.30 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 -21.00 UCYL yoga 19.30 -21.30 ROSA KING IN 'T AKERTJE HEILOO - Hoewel de zeer geslaagde kermis nog maar net achter de rug is, en het minstens zo succesvolle ringsteek- gebeuren nog vers in het geheugen ligt, start Hans van café 't Akertje komende zondag weer met de muziekavonden. Telkens zullen dan eens in de drie weken op zondagavond bandjes of muzikanten van allerlei allooi de bühne van het ge zellige café bevolken. Met de muziek keuze wordt echter nog meer rekening gehouden met de voorkeur van het pu bliek, terwijl komend seizoen het tijdstip van aanvang vervroegd is en wel naar 19.00 uur. De komende zondag bijt, en hoe kan- het ook anders, Rosa King met haar band de spits af. Deze uit New York af komstige blues jazz gigante, zangeres én muzikante, behoeft in feite geen na der betoog! In het verleden heeft zij zich ook in 't Akertje meerdere malen op su blieme wijze haar visitekaartje afgege ven. Zondag 25 september kan iedereen vanaf 19.00 uur getuige zijn van een stukje klasse muziek en verzekerd van een gezellig avondje uit. Rosa King, zondag in 't Akertje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 10