Informatiemarkt voor 50-plussers 20 Jaar Nierstichting 5111 KIEL TUINMARKT Heiloo/Limmen, 100 st. J K™ of verkopen? as tsssèKsa&s 4?5 intratuin PHILIPS m ^7 A. J. VOS tulpen bollen TRADITIONAL een huis kopen C. HACHMANG TRADING nVANDERBORDEN 1 HEILOO Eindelijk is het zover: per pak (HOLLAND BLUMEN MARKT) OP OP f-■- 24/2 Het Van der Borden Verkoopplan geeft ook uw huis een goede verkoopkans DE STEM i)» VAN DE 53e JAARGANG NO. 38 - 21 SEPTEMBER 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Kunstmarkt in Winkelhof 't Loo binnenhuisarchitectuur gaat verhuizen i.v.m. deze verhuizing zijn wij in de week van maandag 26 t/m vrijdag 30 september gesloten vanaf zaterdag 1 oktober zullen wij u graag ontvangen in onze nieuwe zaak kennemerstraatweg 99 - heiloo, telefoon 072-331199. Pieter Duyneveld Kees Schermerhorn Hoogeweg 69 en Kennemer straatweg 431 De originele engelse "fishermen" truien, modellen met kabels, in tweed en van geoliede wol. I3CUTIQUI a.s. zondag speelt om 14.00 uur FORESTERS - VVS '46 op de Egelshoek Café 't AKERTJE Makelaar 10 HEIDEPLANTEN Sterke plantjes waar u geen omkijken naar heeft. 10 Stuks voor 40 LITER TUINTURF Houdt uw tuingrond vochtig en los. Strooien, inharken, klaar! DE NIEUWE DIMENSIES IN INFORMATIEVERWERKING KOMEN VAN PHILIPS DE PC VOOR PROFESSIONELE ZAKEN - Als u de verkoop van uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. cv LU Yr makelaardij-verzekeringen-woningbeheer kennemerstraatweg 33 - 1800AG alkmaar -072-111141* Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren JH ■f\) j te bereiken onder nummer 072-330175. lil Bvw Redactie-adressen: ■öM J 1 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) 1 J Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op zaterdag 24 september zal het van 10.30-16.00 uur in het Tref punt aan de Westerweg 294 weer brui sen van aktiviteiten voor 50-plussers tij dens de Informatiemarkt voor 50-plussers. Degenen die de informatie markt van twee jaar geleden hebben meegemaakt, zullen het zich zeker nog herinneren: een boeiend programma van demonstraties en aktiviteiten in de ene zaal, film en dia-vertoningen in een andere zaal, een expositie van schil derstukken weer elders, een groot aan tal instellingen in marktkramen op het plein, open huis in een verzorgingshuis en bejaardenwoningen en vooral goed weer. Met als doel mensen van 50 jaar en ouder zo breed mogelijk te informe ren over alle onderwerpen die hen kun nen interesseren, is deze informatie markt ook dit jaar weer opgezet. Wat kunt u aantreffen: Meer dan vij fentwintig instellingen en organisaties die voor, door, of met 50-plussers werk zaam zijn. Dat zijn onder meer: Rijkspolitie Heiloo, Stichting Noord- Kennemerland, Kruisvereniging, Alge mene Bond voor Ouderen, Katholieke Bond voor Ouderen, Stichting Reizen Door en Voor Ouderen, Het Nivon, Veilig Verkeer Nederladn, fa. Bosman Rijwielen, Stichting Terminale Thuis zorg, E.H.B.O., Openbare Bibliohteek, Unie van Vrijwilligers, De Zonnebloem, Werkgroep „Het Alternatief", Vereni ging voor Homeopathie, Stichting Rolstoelbus, Indicatiecommissie Alar mering, Zwemmen en de Nederlandse Spoorwegen. Speciaal aandacht ook voor de Openbare Bibliotheek, die sinds enige tijd een uitleenpost heeft in het Trefpunt. Demonstraties van sportieve aktivitei ten, o.a.: stijldansen, gymnastiek, koersbal, badminton, darts, biljarten, volksdansen, dammen, schaken. Infor matie over mogelijkheden van vrije tijdsbesteding. Zo is er onder meer een expositie van de teken- en schilderclub, van calligraferen en van bloemschik ken. Open Huis in De Loet en vele klei nere woningen. De gehele dag film en dia-vertoning. Het hele programma wordt afgewisseld met muziek, (o.a. het Heilooër Salon Orkest) en voordrachten (o.a. Jan Pannekeet). Grote zaal De opening zal om 10.30 uur worden verricht door de Wethouder van Sociale Zaken, mw. A. A. M. Willemse-van der Ploeg. Haar openingswoord wordt ge volgd door een optreden van het zang koor Zingen houdt Jong, dat met haar sfeervol optreden twee jaar geleden de zaal tot enthousiasme wist te brengen. Wat daarna gebeurt, zou eigenlijk het beste onder de naam variété genoemd kunnen worden: een afwisselend pro gramma vol muziek, dans en Westfriese voordrachten, enz. enz. Natuurlijk la ten we daarbij niet onvermeld dat om 11.00 uur onze plaatsgenoot de heer J. Pannekeet op het podium zal staan, en dat (ook 's morgens) het Heilooër Salon Orkest een optreden zal verzorgen.En degenen die twee jaar geleden aanwezig warén, zullen zich zeker de heer Sonne- ma herinneren, die met zijn liedjes uit de oude doos de hele zaal mee kreeg.Oud en jong horen bij elkaar. Daarom is ook balletschool Els Bijlsma (ook aan de Westerweg 294) gevraagd met haar jongste leerlingen een ballet uitvoering te verzorgen. Wonen Aan de huisvesting voor 50-plussers wordt zaterdag bijzondere aandacht Makelaar Taxateur o.g. Apotheken °°P I Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg ?0,1852 CR Heiloo TAXATIES besteed. De vereniging voor groepswo nen voor ouderen Het Alternatief zal op het plein in één van de meer dan vijfent wintig kramen aanwezig zijn, om aan haar plannen, die reeds in een vergevor derd stadium van uitvoering zijn, be kendheid geven. Tevens wordt een video-film gedraaid die wonen voor ou deren als onderwerp heeft. Degenen die mogelijk overwegen te zij ner tijd kleiner te gaan wonen, kunnen in (bijna) alle komplexen kleinere wo ningen die Heiloo telt, terecht op deze dag. In elk van deze komplexen zal een bewoner op zaterdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur open huis geven. Op de in formatiemarkt in en rond Het Trefpunt aan de Westerweg kunt u vanaf 's mor gens 10.30 uur terecht voor een lijst met de juiste adressen. Deze woningen zijn gelegen in de: Kandelaer, Vinkenbaan, Gouwe Boom, Bosboom Toussaintweg, Potgieterweg, Hasebroeckweg, Hoog en Laag, Het Wielemakersland, Kloosterhof, Kerkakkers, Het Hoekstuk en Baetenburg. Ook het verzorgingshuis De Loet zal op zaterdag 24 september haar deuren voor het publiek open zetten, en wel van 14.00 tot 15.00 uur. Voor velen in Hei loo is De Loet een bekende naam, maar hoe gaat het er nu van binnen toe? Hoe groot is een kamer? Hoe staat het nu precies met de plannen voor aanleunwo ningen naast het verzorgingshuis? Hoe zal het gebouw er na de verbouwing uit zien? Antwoord op deze vragen op za terdag in De Loet, De Loet 1 te Heiloo. De Indicatiecommissie opname in ver zorgingshuizen is op de informatie markt aanwezig om u zowel te informe ren over hoe opname in een verzor gingshuis in zijn werk gaat, als alles over de alarmering te vertellen. Oud Heiloo Velen hebben in het verleden deelgeno men aan en genoten van de autotochten voor bejaarden, o.l.v. de heer Roemer. Als u nog eens terug wilt blikken, dan kan dat op zaterdag, want dan zal de heer Roemer in de filmzaal dia's verto nen over de autotochten. Ook als u meer recentelijk heeft deelge nomen aan vakantiereizen georgani seerd door de Stichting Vakantie Door en Voor Ouderen, of geïnteresserd bent in het Oude Heiloo zoals dat is vastge legd door de Vereniging Oud Heiloo, moet u zaterdag beslist vrijhouden om op de informatiemarkt een dia vertoning over deze onderwerpen bij te wonen. Sportieve activiteiten Er is nog veel meer te doen in Heiloo, niet elke activiteit leent zich voor een vertoning, daarom hebben we een klei ne selectie gemaakt welke de gehele dag door gedemonstreerd worden, en waa raan u mee kunt doen: stijldansen, gym nastiek, koersbal, badminton, darts, biljarten, volksdansen, dammen, schaken. Van het zwemmen voor ouderen die be geleiding daarbij wensen, is een video film gemaakt welke op deze dag in de filmzaal gedraaid zal worden. Van an dere sportieve activiteiten (fitness voor mannen, trimmen, tennis enz.) is een uitgebreide informatiefolder beschik baar. Speciale aandacht geven wij aan damesbiljarten en mensen die nog wei nig gebiljart hebben zullen kunnen mer ken dat vlotburggen best een leuk begin nersspelletje is. Expositie Tekenen en schilderen is niet aan leef tijd gebonden. Dat blijkt ook op deze 't Trefpunt aan informatiemarkt. de Westerweg: zaterdag in het teken van de informatiemarkt, waar de teken- en schilderclub van het verzorgingshuis De Loet, zowel als de teken- en schilderclub van de Stichting Ouderenwerk Heiloo hun werkstukken zullen exposeren. Schoonschrijven oftewel calligraferen is erg in. Daarom ook hiervan een presentatie. De hele dag door verder nog een rad van avontuur, om 15.30 uur de trekking van de hoofdprijs van 200,00 van de ten bate van deze informatiemarkt georga niseerde loterij. HEILOO - De Nationale collecte van de Nierstichting van 26 september t/m 2 oktober staat dit jaar in het teken van het twintigjarig bestaan van de Nierstichting. Al twintig jaar zet de Nierstichting zich in voor alle nierpa tiënten in Nederland in het bijzonder voor de chronische nierpatiënten. In ons land zijn er momenteel circa 3.000 mensen die alleen dankzij een dialyse behandeling in leven kunnen blijven. Ruim 1.000 van hen wachten op een niertransplantatie. Ieder jaar komen er in Nederland circa 600 nieuw chroni sche nierpatiënten bij. Het aantal donornieren dat jaarlijks in ons land beschikbaar komt is nog steeds onvoldoende. In ons land wachten ruim 1000 nierpatiënten op een donornier. Als gevolg van het te geringe aantal niertransplantaties per jaar (1987: ruim 400) is er een regelmatige toename van het aantal chronische nierpatiënten. Het is duidelijk dat het tekort aan donornie ren hierbij het grootste probleem is. Daarom zet de Nierstichting zich ervoor in, ook binnen de Werkgroep Donor werving, het aantal codicildragers in ons land te vergroten. Maar ook op andere manieren doet de Nierstichting al het mogelijke het aantal transplantaties te bevorderen. Weten schappelijk onderzoek om het sla gingspercentage van de niertransplanta ties te verhogen wordt gesubsidiëerd. Van twee van de in totaal zeven transplantatie-coördinatoren in Neder land worden de kosten door de Nierstichting betaald. In de 20 jaar van haar bestaan heeft de Nierstichting er in belangrijke mate aan meegewerkt dat in Nederland thans ie dereen voor wie dialysebehandeling no dig is om verder te kunnen leven, jong en oud, arm of rijk, kan dialyseren. De Nierstichting stelt zich op het standpunt dat, ondanks bezuinigingen in de ge zondheidszorg, dit zo moet blijven èn dat er de mogelijkheid moet blijven tot keuze van de soort behandeling die voor de betreffende patiënt het meest ge schikt is. Door de vermindering van een aantal sociale voorzieningen worden ook veel chronische nierpatiënten getroffen. De Nierstichting tracht te voorkomen dat nierpatiënten op deze wijze dubbel wor den getroffen door hen de helpende hand te bieden. De Nierstichting besteedt jaarlijks be langrijke bedragen aan wetenschappe lijk onderzoek naar de oorzaken van nierziekten, naar verbetering van de be handelingmethoden en van de transplantatie-techniek. In 1987 werd door de Nierstichting aan dit doel 7 miljoen besteed. Kenmerkend voor het werk van de Nierstichting in de afgelopen 20 jaar is steeds geweest het streven de invoering van nieuwe ontwikkelingen, die in het belang zijn van nierpatiënten, te ver snellen. Door de vaak lange officiële procedure niet af te wachten kan soms een belangrijke tijdwinst worden ge boekt in het belang van vele nierpatiën ten. Een duidelijk voorbeeld hiervan is wel de schenking van de eerste niersteenvergrijzer in ons land in 1985. Mede dankzij de Nierstichting zijn er thans in Nederland voldoende niersteenvergruizers beschikbaar om al le niersteenlijders, voor wie de behande ling geschikt is, te helpen. Om haar activiteiten mogelijk te maken is de Nierstichting aangewezen op giften van particulieren en bedrijven. Een groot deel daarvan wordt ingezameld tijdens de jaarlijkse nationale collecte week. Dit jaar is de collecteweek van 26 september tot en met 2 oktober. Door circa 60.000 collectanen wordt in de meeste plaatsen in ons land huis aan huis gecollecteerd. Wie rechtstreeks een bijdrage aan de Nierstichting wil over maken kan dat doen op giro 388.000 of bankrekening 70.70.70.880, ten name van de Nierstichting in Bussum. Natuurlijk ook in Heiloo In deze Uitkijkpost vindt u een collecte zakje. Natuurlijk hoopt de 20-jarige Nierstichting dat u daarin uw bijdrage heeft gedaan, als de collectant met de bekende grijze bus bij u langs komt. Nadere informatie: Fam. Affourtit, To renlaan 37, Heiloo, tel. 072-332815. EHBO - CURSUS HEILOO HEILOO - Evenals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar weer een cursus EHBO gegeven. De cursus bestaat uit 18 tot 20 lessen en wordt gehouden op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus is gestart op 20 september in het kruisgebouw aan de Holleweg 94 te Heiloo. De kosten bedragen 150,00 alles inbegrepen. Voor verdere inlichtin gen kunt u bellen met 337721 of 332042. Er zijn nog enige plaatsen beschikbaar. Een fraai stukje keramiek van Lei Hannen uit Echt. UNICEF HEILOO - De jaarlijkse verkoop van Unicef-artikelen is weer gestart. Naast een uitgebreide collectie wens- en kerst kaarten zijn er ook mooie geschenkarti kelen en speelgoed. Vanaf woensdag gaan leerlingen van de St. Jan Mavo en de Kennedymavo huis aan huis Unicef- kaarten a 1,50 per stuk verkopen. Verkoopadressen in Heiloo: mevr. M. ter Avest-v. Veen, de Hoghe Weijdt 49, tel. 334777, mevr. E. Slavenburg-Kuijt, van Merlenlaan 4, tel. 330742. J HEILOO - Op vrijdag 23 en zaterdag 24 september wordt in de Winkelhof weer de jaarlijkse kunstmarkt gehouden. Het accent ligt dit keer op keramiek, maar dan wel van de hoogste kwaliteit. De kunstmarkt trekt elk jaar veel bezoe kers, ook van buiten Heiloo. Het is voor de organisatoren dan ook geen eenvoudige zaak om elk jaar met iets origineels en goeds te komen. Deze keer kunnen we o.a. kennis maken met het werk van Meta Damé, een nieuw gezicht in het Heilooër kunstge- beuren. In kringen van verzamelaars is zij geen onbekende, want haar werk is apart en boeiend. Heel blij is de organisatie met de aanwe zigheid van het werk van engelse kera misten, onder hen ook Chapman, ma ker van gebruikskeramiek, mooie gla- zuurlagen en kleuren en bijna volmaak te vormen. U zult veel plezier beleven aan het werk van de engelse keramisten. Naast kera miek zijn er ook andere takken van kunst te bewonderen. De Winkelhof 't Loo ontvangt u het ko mende weekeinde-graag op de kunst markt. IW I El* Heerenweg 167 Heiloo. Tel. 072-331716 Geldig t/m wo. 28 sept. a.s m wo wielinga Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Compact ontwerp 8088-2 processor met twee snelheden: 4.77MHz en 8MHz 5V4-inch diskette-eenheid (360Kb) (tweede optioneel) Vaste schijf 20Mb (optioneel) Ingebouwde videokaart: Hercules, MDA, CGA en Plantronics Ingebouwde klok Parallelle- en seriële poort XT-stijl toetsenbord met 83 toetsen Software: MS-DOS 3.21 GW-Basic 3.2 Nederlandstalige hulpdiskette Nederlandstalige documentatie Prijzen vanaf f 2.050,- exclusief BTW EWjijjjjyjj X'Mr&ïi 3* WERKENDELSLAAN 24 - POSTBUS 292 -1850 AG HEILOO - TEL. 072 - 337121 - FAX 072 - 332157 DE VVD-FRACTIE IS ER VOOR U! De gemeenteraad is er voor de burgerij van Heiloo. Daar is de VVD zich ten- volle van bewust. De VVD is voorstan der van een open bestuur, waarbij de inwoners zoveel mogelijk worden be trokken. De VVD-fractie is met 7 leden de groot ste fractie in de gemeenteraad van Hei loo, gekozen door ruim 33% van de Heiloose kiezers. De VVD-fractie zet zich in voor alle in woners van Heiloo en stelt een nauw- kontakt met de burgers zeer op prijs. Veel inwoners van Heiloo weten met hun vragen en problemen de weg te vin den naar de VVD-gemeenteraadsleden. Zij krijgen steeds een willig oor, al kan natuurlijk niet aan elk verzoek worden voldaan. De VVD-fractie vergadert maandelijks op de dinsdagavond voor de eerste don derdag van de maand in het gemeentehuis. Voorafgaand houdt de fractie spreek uur en kan iedereen met zijn wensen en verlangens terecht, na tel. afspraak met nr. 331914. Wilt U een der raadsleden persoonlijk benaderen, dan vindt u adres en tele foonnummers in de Gemeentegids en het telefoonboek. De taakverdeling in de VVD-fractie: -J.J. Dekker, wethouder Openbare wer ken, bouw- en woningtoezicht, ec. za ken, volkshuisvesting, milieu, verkeer, vervoer en beplantingen. Spreekuur maandagochtend - gemeentehuis. -J. Wuijster-Schuddeboom, fractie voorzitter, onderwijs, volwassenedu catie. -Drs. J. Roelofs, fractiesecretaris, fi nanciën en personeelszaken. -H.M. Post, Openbare werken, beplan tingen, milieu, verkeer, huisvestings zaken. -J.M. Cahn-Vogel, Soc. Zaken, maat- sch. dienstverlening, volksgezondheid, cultuur, muziekschool, Brunogebouw. -J.E.A.M. Coebergh, Financiën, perso neelszaken, Open Huis/de Beun. -C. linijnenberg, Ruimtelijke ordening, sport, recreatie. Schroomt U niet hen te benaderen met uw vragen, problemen en adviezen. De VVD-fractie is er voor U! Versterk de 'Stem van de VVD' en word lid van de VVD in Heiloo! Secr. Termijen 39 - Heiloo (336767).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1